Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#6976 12. 10. 2019 8:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Udelali jsme spravne?

vera napsal(a):

Ano, přesně tak................někteří tam byli po páté a to jim platí pojišovna, pořád..............donekonečna?
Chlubí se, kolik si za ty 3 měsíce ušetří...

Já si musela léčbu (formou regulačních poplatků za pobyt v nemocnici) zaplatit ... vissla


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6977 13. 10. 2019 12:26

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Kiara napsal(a):

Já si musela léčbu (formou regulačních poplatků za pobyt v nemocnici) zaplatit ... vissla

Proč ty ano a někteří, jak píše Vera, ne?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#6978 13. 10. 2019 17:10

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

rina napsal(a):

Kiara napsal(a):

Já si musela léčbu (formou regulačních poplatků za pobyt v nemocnici) zaplatit ... vissla

Proč ty ano a někteří, jak píše Vera, ne?

Protoze regulacni poplatky jsou zruseny,navic v lecebne je spousta lidi kterym tam vyrizuji hmotnou nouzi.Jsou tam bez financnich prostredku.Kdyz byl syn v dolecovaku,byl tam jediny  mozna z 25 lidi co si platil pobyt sam,byl jediny ktery tam byl na nemocenske.Ostatni byli na hmotne nouzi takze by to nezaplatili.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#6979 13. 10. 2019 18:54

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Aha, dík za vysvětlení.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#6980 13. 10. 2019 21:27

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Udelali jsme spravne?

rina napsal(a):

Kiara napsal(a):

Já si musela léčbu (formou regulačních poplatků za pobyt v nemocnici) zaplatit ... vissla

Proč ty ano a někteří, jak píše Vera, ne?

Pobyt proběhl od prosince 2007 do března 2008, kdy se ještě platily regulační poplatky za pobyt v nemocnici smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6981 14. 10. 2019 0:54

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Jasně, dík za odpověď, Erem mi to vysvětlila, já ty regulační a neregulační poplatky nesleduju, ptz. se nemocnici vyhýbám, jak můžu.
PS: No ale jednou jsem "cosi" postřehla, když má dcera rodila dvojčata a za pobyt v nemocnici platila za všechny 3, a pak tuším krátce nato to zrušili...

Upravil(a) rina (14. 10. 2019 1:03)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#6982 14. 10. 2019 12:41

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Udelali jsme spravne?

............ale oni vyloženě tuto léčbu zneužívají..........hlavní zájem je o zimu........ušetří za topení
a 3 důchody dají stranou............
co vím........někde můžou nastoupit už za 4 měsíce znovu, jinde za 6 měsíců...........v Brně prý za rok, ale jsou časté vyjímky

to mně hlava nebere.........to je motivace?............druhý pobyt a si platí částečně a další už plně

Není tady

 

#6983 14. 10. 2019 13:42

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Udelali jsme spravne?

Vero, věř tomu, že tato situace se nelíbí ani lékařům v léčebnách. Znala jsem jednoho z nich, který se pokoušel prosadit daleko tvrdší léčebný systém...bohužel, neprošlo to sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6984 14. 10. 2019 19:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

Holky, já úplně zírám, co je možné. Tohle by mě nenapadlo, že se tyhle léčebny takto zneužívají. Taky bych tedy byla pro to, co píše Vera - částečně hrazený pobyt, postupně pěkně do plna.
Rozhodně bych to nepodporovala.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6985 14. 10. 2019 20:06

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

Judyna napsal(a):

Holky, já úplně zírám, co je možné. Tohle by mě nenapadlo, že se tyhle léčebny takto zneužívají. Taky bych tedy byla pro to, co píše Vera - částečně hrazený pobyt, postupně pěkně do plna.
Rozhodně bych to nepodporovala.

Jenomze 90%  lidi je v lecebne zcela bez prostredku,takze dostavaji nez 3 tisice hmotne nouze.Kterou si sjednavaji,az v lecebne pres socialni pracovnici.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#6986 14. 10. 2019 21:01

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

eremuruss napsal(a):

Judyna napsal(a):

Holky, já úplně zírám, co je možné. Tohle by mě nenapadlo, že se tyhle léčebny takto zneužívají. Taky bych tedy byla pro to, co píše Vera - částečně hrazený pobyt, postupně pěkně do plna.
Rozhodně bych to nepodporovala.

Jenomze 90%  lidi je v lecebne zcela bez prostredku,takze dostavaji nez 3 tisice hmotne nouze.Kterou si sjednavaji,az v lecebne pres socialni pracovnici.

To je docela zajímavé, že jsou zcela bez prostředků a přesto alkoholici nebo jinak závislí, ochotni se léčit... Jak se ke své závislosti dostali, zcela bez prostředků?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#6987 14. 10. 2019 21:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

A druhak, umíte si představit, kolik lidí zneužívá nemocenskou, invalidní důchod, štědré sociální dávky atd. ?
Závisláci v léčebnách jsou jen vrcholem ledovce lidské vynalézavosti v zneužívání sociálních výhod, které poskytuje nᚠstát.

Všechno to souvisí s posuzováním jednotlivých případů.
A tam sedí jen člověk.
Buď poctivý, nebo ne.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#6988 14. 10. 2019 23:00

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Udelali jsme spravne?

rina napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Judyna napsal(a):

Holky, já úplně zírám, co je možné. Tohle by mě nenapadlo, že se tyhle léčebny takto zneužívají. Taky bych tedy byla pro to, co píše Vera - částečně hrazený pobyt, postupně pěkně do plna.
Rozhodně bych to nepodporovala.

Jenomze 90%  lidi je v lecebne zcela bez prostredku,takze dostavaji nez 3 tisice hmotne nouze.Kterou si sjednavaji,az v lecebne pres socialni pracovnici.

To je docela zajímavé, že jsou zcela bez prostředků a přesto alkoholici nebo jinak závislí, ochotni se léčit... Jak se ke své závislosti dostali, zcela bez prostředků?

Jednoduše ... když začínali s návykovou látkou, tak prostředky na její užívání samozřejmě měli. Tohle jsou ty konce, kdy jim alkohol/droga vzala naprosto vše - střechu nad hlavou, rodinu, majetek, zdraví, schopnost sám se uživit. Někteří pacienti prozřou a léčení vezmou vážně, s úmyslem se uzdravit a do léčebny už se nikdy nevrátit. Nu a další pacienti berou léčebnu pouze jako zaopatřovací ústav, kam se pravidelně a rádi vracejí sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6989 15. 10. 2019 6:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

Kiara napsal(a):

rina napsal(a):

eremuruss napsal(a):


Jenomze 90%  lidi je v lecebne zcela bez prostredku,takze dostavaji nez 3 tisice hmotne nouze.Kterou si sjednavaji,az v lecebne pres socialni pracovnici.

To je docela zajímavé, že jsou zcela bez prostředků a přesto alkoholici nebo jinak závislí, ochotni se léčit... Jak se ke své závislosti dostali, zcela bez prostředků?

Jednoduše ... když začínali s návykovou látkou, tak prostředky na její užívání samozřejmě měli. Tohle jsou ty konce, kdy jim alkohol/droga vzala naprosto vše - střechu nad hlavou, rodinu, majetek, zdraví, schopnost sám se uživit. Někteří pacienti prozřou a léčení vezmou vážně, s úmyslem se uzdravit a do léčebny už se nikdy nevrátit. Nu a další pacienti berou léčebnu pouze jako zaopatřovací ústav, kam se pravidelně a rádi vracejí sad

Presne, Kiara to krasne vysvetlila.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#6990 15. 10. 2019 15:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Udelali jsme spravne?

vera napsal(a):

Jo, jo
on není kvartální alkoholik, pije teď už pořád, ale je schopen měsíc to mít pod kontrolou, což mě udivuje

Tetin manžel (a tiež, myslím, nebol kvartálny alkoholik) dokázal nepi aj pol roka - ale len keď JEMU už tieklo zdravotne do topánok. Inak ho nič a nikto neprinútili... roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6991 15. 10. 2019 15:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Udelali jsme spravne?

eremuruss napsal(a):

Judyna napsal(a):

Holky, já úplně zírám, co je možné. Tohle by mě nenapadlo, že se tyhle léčebny takto zneužívají. Taky bych tedy byla pro to, co píše Vera - částečně hrazený pobyt, postupně pěkně do plna.
Rozhodně bych to nepodporovala.

Jenomze 90%  lidi je v lecebne zcela bez prostredku,takze dostavaji nez 3 tisice hmotne nouze.Kterou si sjednavaji,az v lecebne pres socialni pracovnici.

No ale- koho je to vina, že sú bez prostriedkov? Ako sa im to stalo...? A prečo si ich vybavujú až v liečebni..? A hlavne - prečo sa do nej OPAKOVANE vracajú, ako do nejakého sanatória? A obyčajní nezávislí žudia - trebárs moja teta po ažkej nezavinenej autonehode, respek. zrazená debilným šoférom na prechode skoro do mŕtva - si musia pracne vybavova aj obyčajnú rehabilitáciu v sanatóriu a ešte dopláca nejaké prachy...? va Aj keď - my možno máme iný systém....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6992 15. 10. 2019 18:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

Seli, kladeš správné otázky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6993 15. 10. 2019 20:52

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Udelali jsme spravne?

Toto je vina špatně nastaveného sociálně-zdravotního systému, bohužel. Už jsem to psala výše. Popisovaná situace se nelíbí ani lékařům v léčebnách. Když jeden z nich podal návrh na změnu stávajícího modelu, který by se nepodobal zaopatřovacímu ústavu, ale spíše detenčnímu ústavu s tvrdým režimem a byl by určen pro nenapravitelné pacienty-recidivisty, byl jeho návrh smeten ze stolu sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6994 16. 10. 2019 14:47

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Udelali jsme spravne?

Selima napsal(a):

No ale- koho je to vina, že sú bez prostriedkov? Ako sa im to stalo...? A prečo si ich vybavujú až v liečebni..? A hlavne - prečo sa do nej OPAKOVANE vracajú, ako do nejakého sanatória? A obyčajní nezávislí žudia - trebárs moja teta po ažkej nezavinenej autonehode, respek. zrazená debilným šoférom na prechode skoro do mŕtva - si musia pracne vybavova aj obyčajnú rehabilitáciu v sanatóriu a ešte dopláca nejaké prachy...? va Aj keď - my možno máme iný systém....

Seli, tenhle debilní systém je i u nás, bohužel. Za šest let, co jsem prožívala s našima, jsem viděla a byla svědkem takových svinstev, že jsem vyléčená nadobro kapitulation

Není tady

 

#6995 17. 10. 2019 7:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Udelali jsme spravne?

AndreaP. napsal(a):

Selima napsal(a):

No ale- koho je to vina, že sú bez prostriedkov? Ako sa im to stalo...? A prečo si ich vybavujú až v liečebni..? A hlavne - prečo sa do nej OPAKOVANE vracajú, ako do nejakého sanatória? A obyčajní nezávislí žudia - trebárs moja teta po ažkej nezavinenej autonehode, respek. zrazená debilným šoférom na prechode skoro do mŕtva - si musia pracne vybavova aj obyčajnú rehabilitáciu v sanatóriu a ešte dopláca nejaké prachy...? va Aj keď - my možno máme iný systém....

Seli, tenhle debilní systém je i u nás, bohužel. Za šest let, co jsem prožívala s našima, jsem viděla a byla svědkem takových svinstev, že jsem vyléčená nadobro kapitulation

Andrejko, tvá slova mohu jen potvrdit, stejně špatné zkušenosti sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#6996 19. 10. 2019 8:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Udelali jsme spravne?

Ja mám tiež trochu skúseností, kvôli liečeniu a doliečovaniu (ešte bude ma dve re-operácie) tety zrazenej autom a je to fakt des-bes.... A najhoršie je, že ani najlepší lekári si v tom systéme vežmi nepomôžu...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6997 19. 10. 2019 15:13

bellatrix
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 5. 2007
Příspěvky: 2360

Re: Udelali jsme spravne?

eremuruss napsal(a):

Blokuji si te seš mama k ničemu když te potřebuju tak jsi tu pro me nikdy nebyla jenom mi pomůžeš do tech sraček poslat ješte víc.... To ti jde dobře takže si moc nefandi to já končim s tebou




Tohle me napsal muj syn    :-(

Erem, vežmi ma to mrzí. Už som sa tak opatrne začínala teši, keď si písala, že sa mu začína dari. Vyzeralo to tak nádejne. Tú jeho správu si neber osobne. Ty si spravila pre neho viac ako maximum. Veža žudí by nad takým synom už dávno zlomilo palicu. A on to podvedome aj vie. Ale nie je schopný unies vlastnú vinu za svoju recidívu. Preto to hodil zase na teba. Nechápem, čo ešte od teba chce. Aby si mu ešte aj ten pervitín doma varila?
Z tej správy smrdí obrovská manipulácia. On vie, že si ju môže voči tebe dovoli. Nastav mu už konečne hranice. On sa bude búri, aj horšie slová na teba použije, ale nenechaj sa zlomi. Je to pre jeho dobro. Ja viem, že ho vežmi žúbiš a chceš pre neho len to najlepšie, ale to dosiahneš jedine tým, že už si ho k telu nepripustíš.
Ja stále verím v happy end. gloriahjarta

Není tady

 

#6998 19. 10. 2019 19:17

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14653

Re: Udelali jsme spravne?

Bellatrix, myslím, že jsi to přesně vystihla.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6999 19. 10. 2019 22:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

bellatrix napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Blokuji si te seš mama k ničemu když te potřebuju tak jsi tu pro me nikdy nebyla jenom mi pomůžeš do tech sraček poslat ješte víc.... To ti jde dobře takže si moc nefandi to já končim s tebou




Tohle me napsal muj syn    :-(

Erem, vežmi ma to mrzí. Už som sa tak opatrne začínala teši, keď si písala, že sa mu začína dari. Vyzeralo to tak nádejne. Tú jeho správu si neber osobne. Ty si spravila pre neho viac ako maximum. Veža žudí by nad takým synom už dávno zlomilo palicu. A on to podvedome aj vie. Ale nie je schopný unies vlastnú vinu za svoju recidívu. Preto to hodil zase na teba. Nechápem, čo ešte od teba chce. Aby si mu ešte aj ten pervitín doma varila?
Z tej správy smrdí obrovská manipulácia. On vie, že si ju môže voči tebe dovoli. Nastav mu už konečne hranice. On sa bude búri, aj horšie slová na teba použije, ale nenechaj sa zlomi. Je to pre jeho dobro. Ja viem, že ho vežmi žúbiš a chceš pre neho len to najlepšie, ale to dosiahneš jedine tým, že už si ho k telu nepripustíš.
Ja stále verím v happy end. gloriahjarta

Nekontaktovala jsem ho, ani on me ne.Jen dcera s nim chvilku mluvila,pry si vzal pujcku 10 tisic.V praci se mu dari.Nic vic nevim.

Upravil(a) eremuruss (19. 10. 2019 22:04)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7000 19. 10. 2019 22:41

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

bellatrix napsal(a):

Nechápem, čo ešte od teba chce. Aby si mu ešte aj ten pervitín doma varila?
Z tej správy smrdí obrovská manipulácia...

Ja viem, že ho vežmi žúbiš a chceš pre neho len to najlepšie, ale to dosiahneš jedine tým, že už si ho k telu nepripustíš.
Ja stále verím v happy end. gloriahjarta

Co chce?
Jasně to, co bylo doposud. Tolerování, pomoc, podporu, pochopení, omlouvání. Ano, to všechno Erem dělala a nazývala "mateřskou" láskou. Byla to ale láska opičí, která zabíjí.
Teď jí to malé opičí dítě fackuje, a ona neví, kudy kam.
Kam?
Jak říkají všichni: Naplácat na zadek a vyšoupnout z hnízda, které dávno přerostl!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů