Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 7. 2019 13:48

bellatrix
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 5. 2007
Příspěvky: 2360

Frustrácia

Zdravím.
Keď má niekto nízku hranicu frustračnej tolerancie, ako mu pomôc? Vo svojej podstate je to dobrý človek, ale s postupom času je ažké s ním vychádza. Neuvedomuje si, že má problém a mám pocit, že narovinu mu to poveda, bude kontraproduktívne. Na bežné rady, aby nebral všetko tak negatívne, reaguje čím ďalej, tým viac podráždene, alebo to akceptuje len krátkodobo. A je jedno, od koho to počuje.
Ako mu teda prehovori do duše, aby začal so sebareflexiou?

Není tady

 

#2 25. 7. 2019 16:02

Mandla
Host

Re: Frustrácia

Dlouhodobá frustrace se projeví neurozou a úzkostí. A ano pomůže sebereflexe. Je ale těžké si určité věci připustit. Frustrovaný člověk je mnohdy právem ukřivděný. Je potřeba nadhled, kterého kolikrát sám není schopen, pak je třeba přítel, já bych spíš ocenila cizího nezaujatého člověka, někdy až psycholog. Zkusit se zamyslet, jakým svým chováním zavdal příčinu, aby si k němu ty které reakce kdo dovolil, proč překračuje jeho hranice, jak je sám nastavit a obhájit. Nebo obhájit je špatný výraz, protože už jen potřeba je se obhajovat je špatně a frustraci vyvolává. Pokud přece jen dokáže najít alespoň jednu chybu ve svém chování, má skoro vyhráno, uvidí se z pohledu ostatních a pomůže ke změně. To že našel tu správnou cestu pozná tak, že v něm objevené chyby nebudou vyvolávat hněv ani umocňovat pocity křivdy, bude mít pochopení pro druhou stranu a touhu to v sobě změnit. Mluvím z vlastní zkušenosti, něco opisovat by mi nedávalo smysl, já nejsem psycholog a musela jsem si to sama prožít, abych tomu rozuměla. Asi bych k tomu ale došla s odborníkem dřív a nemusela se v tom plácat tak dlouho sama. Nevím, snad vám to bude dávat smysl smile

 

#3 31. 7. 2019 7:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Frustrácia

Niekto si v tom až "libuje"... Negativizmus môže by aj formou obrany alebo "vysporiadania sa" so životom, povedala by som. Nebrala by som to tomu človeku, aspoň nie bez terapie alebo pomoci psychológa. Môže to by aj stratégia prežitia...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4 31. 7. 2019 12:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Frustrácia

Bellatris a proč ho chceš měnit?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5 11. 8. 2019 14:37

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Frustrácia

Judyna napsal(a):

Bellatris a proč ho chceš měnit?

No proč asi - člověk, kterej si dobrovolně prochlastá játra, taky není nic moc ke spolužití.
Pokud přistoupím k tomu, že někomu, kdo se mnou chce žít (první předpoklad),  budu tolerovat stále a za jakoukoli cenu jeho fyzickou nebo psychickou autolikvidaci,  pak se můžu cítit velkoryse, nad věcí, dokonale tolerantní, ale nikdy nebudu spokojená. Protože je povinností člověka snažit se přežít a to se všemi dostupnými prostředky. A pokud on ty prostředky nevidí, tak je mou povinností (pokud tedy se mnou chce žít), mu je nabídnout.
Mᚠzdravotní problémy? Jdi k příslušnému lékaři.
Chlastᚠ? Jdi do léčebny.
Jsi v depresi, mᚠpsychické problémy? Jdi k psychologovi, případně k psychiatrovi.
Nechápu tenhle kult amatéra, snažit se za každou cenu pomoc si sám a pomoc zvenčí chápat jako útok na svojí jedinečnost.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#6 11. 8. 2019 19:52

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Frustrácia

Co se čertíš a odpovídᚠza jiné?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7 11. 8. 2019 22:46

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Frustrácia

Rino, mně se líbí Jessičin příspěvek. Když měla potřebu se k tomu vyjádřit, tak proč ne? Asi ji překvapila Judynina otázka, a proto zareagovala trochu podrážděně. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8 12. 8. 2019 10:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Frustrácia

Taky jsem si prvn myslela, že odpovídá zakladatelka vlákna smile.

Existují určité typy člověka, co se týče povahy, temperamentu. My nevíme o kom Bel mluví. proto jsem se ptala, proč ho chce změnit - žije s ním a nemůže to vydržet nebo je to jen taková ta dobrá duše, která si myslí, že mu pomůže, aniž by měli nějaký vztah? člověk se může změnit - aspoň trochu, ale musí chtít on sám.
Jsou daleko horší typy osobnosti. Pokud jde o partnera, tak takového si vybrala. Pokud jí to nevyhovuje a on nevidí důvod ke změně, může to být důvod k rozchodu.
Já moc dobře znám tento typ osobnosti - byl to můj tatínek. Byl takový, co ho znám a věkem se jen horšilo. ale my jsme to akceptovali, protože on se změnit nechtěl. Spíš jsme se zaměřili na to dobré, co v něm bylo.

Ale Jessiko, opravdu nemusí jít o medicínský problém, není potřeba hned lékaře. Jde  o typ osobnosti - aspoń podle úvodního příspěvku. Každý jsme nějaký.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#9 12. 8. 2019 12:16

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Frustrácia

JJ, cítila jsem potřebu se vyjádřit , jelikož je to taky moje zkušenost.
A už mám po krk takovýho toho omlouvání, že člověk za něco nemůže.
Když nemůže, má jít k odborníkům, aby mu pomohli.
A když za to může, tak se má chovat jinak než že otravuje celý svý okolí stížnostnostma.

Judy - nemedicínským problémům pomůže psychouš. Vypovídᚠse nezávislé osobě a neničíš tím svoje blízké.

Jo a rozvíjím teorie za zakladatelku, protože, jak to tady chodí, se taky už nemusí ukázat.
Takže si to toto téma můžeme pitvat sami (samy) hmm


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#10 12. 8. 2019 14:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Frustrácia

.... tak se má chovat jinak než že otravuje celý svý okolí stížnostnostma.....

Tak tento typ člověka je fakt hrozný. Taky jsem měla tu čest. Pryč od něj.

Ale můj tatínek si nestěžoval. Prostě měl jen pesimistický náhled . Podle něj byl jeho (negativní) náhled realistický. My ostatní jsem to neviděli dobře. On ten problém - pesimismus - vůbec necítil. Ale jak už jsem psala, zaměřili jsme u něj na to dobré.
Obecně - nemůžeš přece pořád někoho měnit jen proto, že se Ti jeho projevy nelíbí. Jasně, může se ten dotyčný kvůli někomu chvíli snažit, ale úplně se změnit, no to nevím.
Někdo je holt optimista, někdo pesimista. Optimistu asi taky nezměníš.

Upravil(a) Judyna (12. 8. 2019 14:47)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11 15. 8. 2019 11:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Frustrácia

Jessika napsal(a):

Judyna napsal(a):

Bellatris a proč ho chceš měnit?

No proč asi - člověk, kterej si dobrovolně prochlastá játra, taky není nic moc ke spolužití.
Pokud přistoupím k tomu, že někomu, kdo se mnou chce žít (první předpoklad),  budu tolerovat stále a za jakoukoli cenu jeho fyzickou nebo psychickou autolikvidaci,  pak se můžu cítit velkoryse, nad věcí, dokonale tolerantní, ale nikdy nebudu spokojená. Protože je povinností člověka snažit se přežít a to se všemi dostupnými prostředky. A pokud on ty prostředky nevidí, tak je mou povinností (pokud tedy se mnou chce žít), mu je nabídnout.
Mᚠzdravotní problémy? Jdi k příslušnému lékaři.
Chlastᚠ? Jdi do léčebny.
Jsi v depresi, mᚠpsychické problémy? Jdi k psychologovi, případně k psychiatrovi.
Nechápu tenhle kult amatéra, snažit se za každou cenu pomoc si sám a pomoc zvenčí chápat jako útok na svojí jedinečnost.

Ja sa zasa čudujem tej bezbrehej dôvere vo vyššiu moc profesionálov rieši za žudí ich problémy a životy... Asi máte iné zdravotníctvo ako my na Slovensku, nehovoriac už o tom, že k nechlastaniu treba o hodne viac ako len ís (alebo zájs) sa lieči...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12 15. 8. 2019 11:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Frustrácia

Moje - a môjho okolia - skúsenosti s profesionálmi, špeciálne s odborníkmi na psychiku, sú dos katastrofálne... a že by mali v rukáve nejaké instantné riešenie vzahov a povahy, to už vôbec...  Skôr som videla výsledky u alternatívnych liečitežov alebo psychoterapeutov používajúcich novátorské metódy.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13 18. 8. 2019 15:24

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Frustrácia

Chvíli jsem tu nebyla....., vy víte, o koho jde? Jaký má frustrát (hnusné slovo, což?) vztah k autorce dotazu?
Mně se zdá frustrovaná bellatrix z opakovaně nezdařené komunikace a pokusů o porozumění takové, jak by si představovala.

Není tady

 

#14 18. 8. 2019 15:39

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Frustrácia

Ano, frustrát je od.por.né slovo a jinak silně souhlas.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#15 18. 8. 2019 16:19

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Frustrácia

Selima napsal(a):

Moje - a môjho okolia - skúsenosti s profesionálmi, špeciálne s odborníkmi na psychiku, sú dos katastrofálne... a že by mali v rukáve nejaké instantné riešenie vzahov a povahy, to už vôbec...  Skôr som videla výsledky u alternatívnych liečitežov alebo psychoterapeutov používajúcich novátorské metódy.

No tak promin, Sel, že jsem byla příliš popisná. Mohla jsem napsat obecněji - k odborníkovi.
Může to být kdokoli, i když mě třeba splývá psycholog a psychoterapeut v jedno.

Kam ovšem takový člověk půjde, je mi srdečně jedno. Důležité pro mě (a možná u pro zakladatelku) je, aby už s tím začal něco dělat na jiné úrovni, než o tom jen pindat.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#16 22. 8. 2019 21:03

bellatrix
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 5. 2007
Příspěvky: 2360

Re: Frustrácia

Pardon. Som sa tu nejaký čas neukázala. Ďakujem za vaše príspevky.
Nejedná sa o môjho partnera. Je to kolega. Možno by mu pomohlo zmeni zamestnanie, aj keď pochybujem. Ale to sa zatiaž nechystá a aj by nám to bolo žúto. Ale momentálne sa každý pri ňom nevie dočka fajrontu.

Není tady

 

#17 25. 8. 2019 16:42

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Frustrácia

V tomto případě: Byl takový vždy? Můžeš si počátek jeho frustrovanosti dát do souvislosti s nějakou událostí?

Není tady

 

#18 21. 4. 2023 22:39

bellatrix
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 5. 2007
Příspěvky: 2360

Re: Frustrácia

Som len chcela napísa, že sme tie ďalšie 4 roky nejako všetci ustáli. On tiež trochu zmenil prístup, i keď povahu človek nezmení. A už je spokojný stolt a šastný, lebo odišiel do predčasného dôchodku.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů