Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 22. 8. 2019 20:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

"Pražštinou" jsem v tu chvíli myslela svoje vlastní nespisovný vyjadřování přímo na území Prahy. wink V podstatě jsem měla na mysli obecnou češtinu. Většina z vás se tu vyjadřuje skoro spisovně, tak mám pak výčitky svědomí z toho, že naši krásnou češtinu tak przním. Pokoušela jsem se psát tak, jak jsem zvyklá mluvit, ale vyšší tón hlasu jsem vám tedy zprostředkovat nedokázala. lol
Psát hovorově není zas tak lehký. Např. Soleil napsala: Přibývají mi stále i noví (mladí) přátelé.
                                                 Hovorově napíšu:                                 nový (mladý) přátelé
Člověk se občas dostane do situace, kdy při zápisu hovorový mluvy najednou neví, jak to napsat, aby to nepůsobilo tak, že je pravidly češtiny úplně netknutý.
Lidi z Moravy to mají tedy daleko jednodušší. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#152 22. 8. 2019 20:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

...no nevím teda... rodna


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#153 22. 8. 2019 21:12

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

(Hezkyyy!)  Jo, v 15ti s nejlepší kamarádkou, s kterou jsem se znala od dvou let, 9 let jsme spolu seděly na základce. Stalo se to myslím po našich prvních líbáních s klukama, tak jsme si tak nějak vzájemně chtěly ověřit, jestli to děláme dobře.
Já se potom cítila trapně, co ona, nevím. Nikdy jsme o tom už nemluvily, ač vzdáleny od sebe, v kontaktu jsme dodnes.. rodna

1. Máte/měli jste někdy chu napsat knihu, memoáry nebo tak něco? Nebo taky list na rozloučenou, závě?
2. Co  vás prvně napadne, když vidíte "šíleného" jezdce na motorce, rychlém autě, nebo třeba i na jiných dopravních i "nedopravních" prostředcích? (Dnes takový ty "jednokolky" s držením nebo bez).
3. Když "si tady hrajete", raději odpovídáte, nebo vymýšlíte otázky?

A ještě jedna otázka navíc:
1. Koukali jste na pohádky víc v dětství nebo v dospělosti? (Já musím přiznat že nejvíc teď, ve stáří).

Pěkně Rino! Mě právě až překvapilo, jak jsou v tomhle holky bezprostřední a jak je to mezi nimi běžné. A to rozhodně nemusí být ani bisexiálky. (Celou pubertu až do 22 let jsem strávil obklopený holkama, takže jsem viděl, slyšel a zažil ledasco)

1) To ne, takhle pragmaticky jsem se ještě nad svým životem nezamýšlel.
2) Bydlím u hlavní cesty, takže každý motorkář s hlasitým motorem je pro mě debil.
3) Obojí mě baví
4) Na klasické pohádky hlavně jako dítě, ale animáky ve stylu Šreka se mi líbí stále.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Co by jsi vzkázala svému mladšímu já, pokud bys mu mohla zpětně poslat nějakou radu nebo myšlenku do života?
2) Jaký byl největší věkový rozdíl mezi tebou a některým z tvých partnerů (o kolik byl mladší ten nejmladší a o kolik byl starší ten nejstarší).
3) Pokud jste měli nějakého většího domácího mazlíčka/paráka a umřel, jak jste naložili s jeho tětem?

Není tady

 

#154 22. 8. 2019 21:15

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

offtopic
Na co si u Pražáku těžce zvykám je to jejich "přijdu dýl" místo opozdím se/zdržím se/nestíhám/přijdu později

Není tady

 

#155 22. 8. 2019 21:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

A to bych zrovna nikdy nepoužila. V Praze se usadila spousta lidí z různých koutů naší republiky... Myslím si, že zrovna toto se sem dostalo odjinud. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#156 22. 8. 2019 21:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

A to bych zrovna nikdy nepoužila. V Praze se usadila spousta lidí z různých koutů naší republiky... Myslím si, že zrovna toto se sem dostalo odjinud. smile

U nás se to používá běžně, já to používám taky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#157 22. 8. 2019 21:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

1) Co by jsi vzkázala svému mladšímu já, pokud bys mu mohla zpětně poslat nějakou radu nebo myšlenku do života?
2) Jaký byl největší věkový rozdíl mezi tebou a některým z tvých partnerů (o kolik byl mladší ten nejmladší a o kolik byl starší ten nejstarší).
3) Pokud jste měli nějakého většího domácího mazlíčka/paráka a umřel, jak jste naložili s jeho tětem?

                    --------------------------------------------------------------------------------------------------------


1. Měla jsi lépe využít to, že Ti to ve škole šlo tak lehce a nevykašlat se na studium VŠ. Taky trochu cílevědomosti a s
sebevědomí by neškodilo (ale opravdu jen trochu)
2. Nevím přesně, ale největší rozdíl byl asi o 6 let mladší. Staršího jsem neměla nikdy. A vlastně vůbec nevím proč. Prostě to tak vyšlo.
3. Já jsem toto neřešila, ale brácha pohřbil svého psa v polích v jednom remízku, kam chodili na procházky.

1. Chodíš pěšky do práce (pokud to jde), či na běžné pochůzky nebo se vozíš?
2. Dokázala by sis vzít život?
3. Ublížil(a) jsi někdy někomu cíleně?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#158 22. 8. 2019 21:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

offtopic
K tomu líbání mezi holkama: v životě by mě nic takového nenapadlo. Ani mé kamarádky a že jsem jich měla a mám dost. Jednou, když na mě jedna holka šáhla (tam už byl ale erotický podtext a já už byla plnoletá), tak mě to tak vyděsilo, že jsem utekla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#159 23. 8. 2019 7:45

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

"Pražštinou" jsem v tu chvíli myslela svoje vlastní nespisovný vyjadřování přímo na území Prahy. wink V podstatě jsem měla na mysli obecnou češtinu. Většina z vás se tu vyjadřuje skoro spisovně, tak mám pak výčitky svědomí z toho, že naši krásnou češtinu tak przním. Pokoušela jsem se psát tak, jak jsem zvyklá mluvit, ale vyšší tón hlasu jsem vám tedy zprostředkovat nedokázala. lol
Psát hovorově není zas tak lehký. Např. Soleil napsala: Přibývají mi stále i noví (mladí) přátelé.
                                                 Hovorově napíšu:                                 nový (mladý) přátelé
Člověk se občas dostane do situace, kdy při zápisu hovorový mluvy najednou neví, jak to napsat, aby to nepůsobilo tak, že je pravidly češtiny úplně netknutý.
Lidi z Moravy to mají tedy daleko jednodušší. big_smile

Aha, já si ničeho nevšimla ani u tebe, ani u Pražáků, které znám. Možná tím, že my tady na západě mluvíme také hodně nespisovně. Protože mᚠpravdu, že když k nám přijel někdo z Moravy, tak jsem čuměla jak puk, jak mluví spisovně. U nás se spisovná čeština (tak jak mluvili Moraváci) vůbec nepoužívá.
Je fakt, že když píšu na net, tak se snažím asi psát spisovněji, ale mluvíme hodně nespisovně big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#160 23. 8. 2019 7:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: 3 otázky

Nocturmas napsal(a):

offtopic
Na co si u Pražáku těžce zvykám je to jejich "přijdu dýl" místo opozdím se/zdržím se/nestíhám/přijdu později

No a to je asi právě ono, o čem píši v předchozím příspěvku... nejsem pražák, ale spojení "přijdu dýl" je u nás naprosto normální, nikdo to neřekne snad jinak.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#161 23. 8. 2019 11:05

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: 3 otázky

Jo, to je pro mě taky hrozný, to "přijdu dýl", to bych nikdy neřekla...Řekla bych "přijdu později". A nebo "jdu do krámu" - místo jdu do obchodu...

Není tady

 

#162 23. 8. 2019 12:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: 3 otázky

Soleil napsal(a):

Jo, to je pro mě taky hrozný, to "přijdu dýl", to bych nikdy neřekla...Řekla bych "přijdu později". A nebo "jdu do krámu" - místo jdu do obchodu...

No jasně, jedině "do krámu" loltummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#163 23. 8. 2019 13:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

U nás na Vysočině se pomalu v každé vesnici mluvilo jinak. Teď už se to docela srovnává.
V jedné dědině, asi 20 km od nás, měli také nářečí, že nechodili na mši, ale na "mšo".
No a kdysi dávno tam ochotníci nastudovali divadlo - bylo to drama. Nováčka ukecali, aby hrál ukřižovaného Ježíše s tím, že jediné jeho slovo bude "žízním". Přišlo tedy druhé dějství, rozhrne se opona a Nováček na kříži dlouho mlčí a pak hlasitě řekne "pel bech" (pil bych). No a bylo po dramatu.

Zrovna u nás se spisovně taky nemluví, to spíš jen na jižní Moravě.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#164 23. 8. 2019 14:15

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

"pel bech" lolgodlike

Není tady

 

#165 23. 8. 2019 14:21

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

Judyna napsal(a):

1. Chodíš pěšky do práce (pokud to jde), či na běžné pochůzky nebo se vozíš?
2. Dokázala by sis vzít život?
3. Ublížil(a) jsi někdy někomu cíleně?

1) Pěšky, kolo, autobus

2) Ano, neochuzuju se o tuhle možnost. Dokonce je to pro mě jedna z mých nejsilnějších vnitřní motivací: "Čeho se zase
bojíš do pr….? No tak to nedáš, tak to posereš, tak se totálně ztrapníš, tak skončíš pod mostem, a až to nastane tak
pak klidně chcípni! Ale zatím stojíš na místě jako idiot, přemýšlíš nad věcmi, o kterých absolutně nic nevíš, nikdy jsi je
nezkusil a dělᚠnaprosté ho..., takže přestaň už ku... řešit "co se stane když" a prostě to zjisti! Zabít se můžeš vždycky!" Nakonec přijdu na to, že jsem si maloval nejhorší možný scénář a pravda pak byla o 99% lepší a to 1% co jsem fakt totálně posral, stejně nedopadlo zdaleka tak hrozně, natož abych se kvůli tomu vraždil. Pokud bych na svém životě lpěl za každou cenu, tak bych ho nemohl prožít naplno, protože spousta rozhodnutí potřebuje spoustu odvahy, neb si vytvářím mylný dojem, že by mě mohly nějak zničit a já bych pak nezjistil, jaká to je lež, neměl se tak o co opřít a raději vše rovnou vzdal, abych si nějak neublížil.

3) Ano, ublížil a ještě hodně krát ublížím (bohužel). Nemyslím fyzicky (že bych někoho mlátil, to vůbec!) nebo nějak patologicky (že bych někomu ze vzteku/nenávisti/msty dělal naschvály, to taky ne!). Ale hodně krát se dostávám do patových situací, kdy každé mé rozhodnutí dotyčnému ublíží. A né vždy je to menší zlo automaticky i lepší volba. Bohužel nikdy neovlivním to, jak to ten druhý nakonec přijme a zda mu to skutečně ublíží, o tom si rozhoduje pouze on sám. A pokud bych o tom začal rozhodovat já, tak bych už z principu nemohl s druhými rovnat jako se sebou rovnými a začal je vlastně stavět do role nějakých svých hraček, o jejichž osudech rozhoduju jen já. A to bych se ze sebe namístě poblil.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Z čeho mᚠstrach v běžném životě? (nemyslím věci jako pavouci, výšky a tak, kterým se dá lehce vyhnout)
2) Připravuješ si někdy, co řekneš, než někomu zavolᚠnebo než se s ním setkáš. A proč?
3) Pokud by tě moc přitahoval muž, který je už ženatý a bylo by to oboustranné. Jak by ses zachovala?

Není tady

 

#166 23. 8. 2019 15:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

1. Z toho, že příjdu o práci a budu bez prostředků
2. Ano, pokud je to setkání nějak důležité, pokud záleží na výsledku, tak ano. Pokud jde ale o přátele, tak ne.
3. Nikdy neříkej nikdy, ale toto bylo pro mě do této doby tabu. S jednou výjimkou, to jsem ale nevěděla, že je ženatý a ani nepředpokládala vzhledem k našemu tehdejšímu mládí. Jak jsem se to dozvěděla, okamžitě jsem to ukončila.


1. Spal(a) jsi někdy pod širákem? Toulal ses jen tak?
2. Co je důležitější -  svoboda nebo jistota?
3. Myslíš, že odpověď k otázce 2 se může změnit v souvislosti s věkem?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#167 23. 8. 2019 16:23

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

1) Ano. Spal jsem i ve městě na ulici, několikrát mě vyhodili z hlavního nádraží, jednou před školou v květináči a to i v zimě. Jelikož jsem měl jako středoškolský student na internátu vycházky jen do 21:00 a já měl zrovna rande a potřeboval se vrátit později, tak jsem nahlásil, že jedu na den domů a vrátím se až zítra. A často to s tou holkou nedopadlo tak jak jsem si vysnil, i když třeba neměla rodiče doma a já nechtěl být vlezlý a hrát u ní na soucit, tak jsem pak musel improvizovat (Nakonec jsem to dělal tak, že jsem si koupil jízdenku na vlak, který měl přijet až ráno, abych pak mohl zůstat v čekárně, takový studentský motel za 50 korun a koukal tam na Městečko South Park co dávali v televizi okolo 1 hodiny v noci)

2) "Svoboda". Přesto ji dávám to do uvozovek, protože si vybrat nemůžeme a jistota je jen strach chovat se tak jak se sluší.

3) Určitě, sám jsem tu změnu zažil a provedl až po 30 roku života.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Jela jsi někdy na dovolenou sama?
2) Co tě dokáže nejvíce vytočit?
3) Myslís si o něčem, že je na to ve tvém životě už pozdě? Co to je?

Není tady

 

#168 23. 8. 2019 19:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

Judyna napsal(a):

U nás na Vysočině se pomalu v každé vesnici mluvilo jinak. Teď už se to docela srovnává.
V jedné dědině, asi 20 km od nás, měli také nářečí, že nechodili na mši, ale na "mšo".
No a kdysi dávno tam ochotníci nastudovali divadlo - bylo to drama. Nováčka ukecali, aby hrál ukřižovaného Ježíše s tím, že jediné jeho slovo bude "žízním". Přišlo tedy druhé dějství, rozhrne se opona a Nováček na kříži dlouho mlčí a pak hlasitě řekne "pel bech" (pil bych). No a bylo po dramatu.

Zrovna u nás se spisovně taky nemluví, to spíš jen na jižní Moravě.

lol  lol  lol


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#169 23. 8. 2019 19:36

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

Soleil, prosím tě, chodíš tedy do krámu, nebo do obchodu? big_smile  wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#170 23. 8. 2019 20:23

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: 3 otázky

No do krámu teda rozhodně ne big_smile Když už tak do Billy, do Kauflandu, do večerky atd.dumbom
Jo, a u nás někteří starousedlíci na přání "dobrý den" odpovídají "abe bel" big_smile

A abych nebyla off topic...odpovídám na otázky Nocturna:
1) na dovolenou sama ne, ale byla jsem na šesti stážích ve Francii (2-4 týdny), vždycky sama a moc jsem si to tam užila smile
Bylo to pro mě jako dovolená, možná ještě lepší...
2) Nespravedlnost, nepochopení, nedodržení slova
3) Chtěla jsem být kosmonautkou, tak to už asi nebudu smile

Otázky později, teď mě nic nenapadá...

Není tady

 

#171 23. 8. 2019 20:46

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

Soleil, díky. Tak jsem to uhodla! big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#172 23. 8. 2019 20:59

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: 3 otázky

Jo, tak tady jsou moje otázky:

1. Máte radši pivo nebo víno?
2. Dovolená u moře nebo na horách?
3. Bydlení v domě na vesnici nebo v bytě a ve městě?

Není tady

 

#173 23. 8. 2019 21:44

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

Judyna napsal(a):

U nás na Vysočině se pomalu v každé vesnici mluvilo jinak. Teď už se to docela srovnává.
V jedné dědině, asi 20 km od nás, měli také nářečí, že nechodili na mši, ale na "mšo".
No a kdysi dávno tam ochotníci nastudovali divadlo - bylo to drama. Nováčka ukecali, aby hrál ukřižovaného Ježíše s tím, že jediné jeho slovo bude "žízním". Přišlo tedy druhé dějství, rozhrne se opona a Nováček na kříži dlouho mlčí a pak hlasitě řekne "pel bech" (pil bych). No a bylo po dramatu.

Zrovna u nás se spisovně taky nemluví, to spíš jen na jižní Moravě.

lol  lol  lol

jak jste přišli na to že na jižní Moravě se mluví spisovně???

Kurník, jestli mi zas BB napíše že stránka nefunguje tak se fakt nase.ru!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#174 23. 8. 2019 21:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

Judyna napsal(a):

U nás na Vysočině se pomalu v každé vesnici mluvilo jinak. Teď už se to docela srovnává.
V jedné dědině, asi 20 km od nás, měli také nářečí, že nechodili na mši, ale na "mšo".
No a kdysi dávno tam ochotníci nastudovali divadlo - bylo to drama. Nováčka ukecali, aby hrál ukřižovaného Ježíše s tím, že jediné jeho slovo bude "žízním". Přišlo tedy druhé dějství, rozhrne se opona a Nováček na kříži dlouho mlčí a pak hlasitě řekne "pel bech" (pil bych). No a bylo po dramatu.

Zrovna u nás se spisovně taky nemluví, to spíš jen na jižní Moravě.

lol  lol  lol

jak jste přišli na to že na jižní Moravě se mluví spisovně???

Kurník, jestli mi zas BB napíše že stránka nefunguje tak se fakt nase.ru!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#175 23. 8. 2019 21:54

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

No vidíte, a tolikrát mi napsal že nefunguje a zmizelo mi spoustu reakci, že mě to fakt už hoodně štve!!!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů