Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 20. 8. 2019 10:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

Soleil napsal(a):

Ptám se:
Kdo je ti bližší a s kým si víc rozumíš/rozuměla sis - tatínek nebo maminka?
Myslíš, že existuje přátelství mezi mužem a ženou? A láska na celý život?
Který cizí jazyk je ti nejbližší?

1) Rozuměla jsem si s oběma, ale o trochu víc jsem byla napojená na mámu. smile
2) Chci věřit, že jo. I já jsem ve dvou takových vztazích. A pokud je v tom něco erotickýho, tak jen takový lehký spodní podtón, který si nepřipouštím. V lásku na celý život upřímně věřím.
3) No samozřejmě francouzština! wink

Otázky dodám později.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#127 20. 8. 2019 13:49

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

Dotazy:
1) Kde a jak nejradši trávíš dovolenou? A víkendy - na stejným místě, nebo pobyty radši střídáš?
2) Co tě napadne, když hned od rána prší? Má to vliv na tvoji náladu?
3) Zajímᚠse o souhvězdí, případně o jiný útvary na noční obloze, pozoruješ je v průběhu celýho roku?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#128 20. 8. 2019 16:23

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

Dotazy:
1) Kde a jak nejradši trávíš dovolenou? A víkendy - na stejným místě, nebo pobyty radši střídáš?
2) Co tě napadne, když hned od rána prší? Má to vliv na tvoji náladu?
3) Zajímᚠse o souhvězdí, případně o jiný útvary na noční obloze, pozoruješ je v průběhu celýho roku?

1) Dovolené střídám, i když jsou místa na které se určetě chystám minimálně ještě jednou podívat, víkendy trávím většinou ve městě (hlavně Ostrava).
2) D隝 mi nevadí, ale nesmí to být vleklý, neustávající, několikadenní d隝, ten mi bere energie hodně a do všeho se pak musím nutit.
3) Poznám jen Velký a malý vůz, z estetického hlediska však noční oblohu pozoruji rád, obzvláště v létě nebo naopak v tuhé zimě. Občas si zajdu i do planetária.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Líbala jsi se někdy s jinou holkou? (Co tě k tomu vedlo)
2) Je nějaký pořad v TV, na který se dívᚠpravidelně?
3) Jsi ten typ, který má rád cizí děti, povídá si s nimi, hraje a ty děti ho strašně žerou? Nebo se cítíš mezi cizími dětmi nesvá?

Není tady

 

#129 20. 8. 2019 18:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

Barča napsal(a):

Ptám se:
1. Pamatujete si ze svého dětství nějakou mimořádně oblíbenou knihu? Nahlédli jste do ní v dospělosti? O
    Fungovalo ještě její kouzlo?
2, Existuje kniha, která zásadně ovlivnila vᚠživot?
3, Máte oblíbený hudební nástroj?

1) Edmondo de Amicis: Srdce (příběhy jednoho školního roku 1881/1882, napsal je podle synova deníku, syn - žák 3. tř., mezi jeho příběhy jsou vložené povídky, naposled vyšla 2013). Dostala jsem ji od táty taky na 1. stupni. Velký formát, křídový papír. Nahlídla, kouzlo funguje pořád, ale znovu jsem ji nečetla. Snad se k ní ještě vrátím.
2) Antoine de Saint - Exupéry: Citadela
3) Housle, viola, violoncello, varhany, akordeon, harmonika... smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#130 20. 8. 2019 18:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

Otázky:
1) Volíš spíš jednobarevný tmavý deštník, nebo pestrý, aby za deště bylo venku veseleji? big_smile
2) Píšeš radši propisovačkou, nebo perem? A občas i obyčejnou tužkou?
3) Pokud vaši domácnost obývá více členů, jak se vám daří dělba domácích prací?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#131 20. 8. 2019 19:54

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

Otázky:
1) Volíš spíš jednobarevný tmavý deštník, nebo pestrý, aby za deště bylo venku veseleji? big_smile
2) Píšeš radši propisovačkou, nebo perem? A občas i obyčejnou tužkou?
3) Pokud vaši domácnost obývá více členů, jak se vám daří dělba domácích prací?

1. Mám obrovský bílý s černými puntíky. Až ho zas někde zapomenu, pořídím si znova nějaký cool, pestrý, s legračním motivem, ano, aby bylo za deště veseleji.
2. Nejradši píšu inkoustovým perem z lenosti dnes už bombickovým. Dlouhé roky jsem měla prostředníček umazaný od inkoustu. Na své poznámky v klidu tužkou, taky ráda barevnými tenkými Centropeny.
3. Když nás bylo víc, horko - těžko. Rozmazlila jsem je v hloupém domnění, že to nikdo neumí lépe, než já.
Teď děcka obdivuju, jak tvrdě a úspěšně dělbu povinností prosadili.

A mých 6 otázek (3 dlužím):

1. Chodíte do kina, třeba i letního, pouštíte si filmy z netu či DVD, máte oblíbenou stanici nebo jen tak, co se namane či vyberete z TV programu?
2. Stali jste se někdy obětí stalkingu? Jestli ano jak jste to řešili, jak to dopadlo (pokud to není tajné)?
3. Řešíte problémy okamžitě a bez váhání, nebo se vám stane, že čekáte, až se vyřeší samy?

1. Nechali jste se někdy ovlivnit v zásadních věcech někým cizím, mladším, nebo dokonce dětmi?
2. Dokázali jste se zbavit nějakého silného zlozvyku, ev. proč a jak?
3. Nechali jste se někdy "ukecat" k něčemu, čehož jste později litovali? Šlo to, nebo jste chtěli nebo museli to "napravit"?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#132 20. 8. 2019 22:12

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Mám jednu otázku zcela mimo pravidla této hry.
Musela jsem jet do nedalekého obchodu pro konzervu pro mého psa, ptz. už nechce jíst kuřecí cokoliv, co mám denně k dispozici.
Bylo už po deváté a tma, lehce krápalo.
Kapky deště byly jemné, netloukly, ale příjemně stékaly. Já nemusela šlapat do louží, ale na kole jsem se jim občas nemohla vyhnout. Bez blatníku, kt. nemám, mi cákaly na záda, a mně se vybavila nádherná vzpomínka z krásných let mladí.

1. Brouzdali jste někdy/kdykoliv v letních loužích bosky? Vlezli jste do fontány, kašny, jezírka a pod.? Cítili jste se báječně?
A ještě poddotaz: nefandili jste někdy/kdykoliv dětem, že do louží lezou?

Upravil(a) rina (20. 8. 2019 22:25)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#133 21. 8. 2019 7:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

1. Chodíte do kina, třeba i letního, pouštíte si filmy z netu či DVD, máte oblíbenou stanici nebo jen tak, co se namane či vyberete z TV programu?
2. Stali jste se někdy obětí stalkingu? Jestli ano jak jste to řešili, jak to dopadlo (pokud to není tajné)?
3. Řešíte problémy okamžitě a bez váhání, nebo se vám stane, že čekáte, až se vyřeší samy?

ad. 1 - do kina téměř nechodím, tak možná jednou za pár let. Občas si nějaký film stáhnu z netu, ale většinou si pustím jen televizi, nejčastěji Nova nebo Prima.

ad. 2 - ne

ad. 3 - často je odsouvám a vyhýbám se jim, nerada řeším nepříjemné věci. A řeším to jen opravdu když není zbytí.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MÉ OTÁZKY:
1. umíš šetřit nebo jsi rozhazovačný(á)?
2. čím si v běžném životě nejraději dělᚠradost? Co tě těší?
3. jakou vlastnost nemᚠa chtěl(a) bys mít?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#134 21. 8. 2019 14:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Bylo už po deváté a tma, lehce krápalo.
Kapky deště byly jemné, netloukly, ale příjemně stékaly. Já nemusela šlapat do louží, ale na kole jsem se jim občas nemohla vyhnout. Bez blatníku, kt. nemám, mi cákaly na záda, a mně se vybavila nádherná vzpomínka z krásných let mladí.

1. Brouzdali jste někdy/kdykoliv v letních loužích bosky? Vlezli jste do fontány, kašny, jezírka a pod.? Cítili jste se báječně?
A ještě poddotaz: nefandili jste někdy/kdykoliv dětem, že do louží lezou?

Hned jsem si vzpomněla na Zdeňka Svěráka, který jel taky bez blatníků. lol
V dětství jsme se s holkama koupaly v hluboký jámě na poli. Hlavně si pamatuju na pijavice, žížaly a jinou vodní a polní havě. To jsme pak vypadaly! big_smile
Dětem, který louže přitahují jako magnet, fandím vždycky a je mi jasný, že jsem to s velkou chutí dělala i já. A lituju děti matek, který z toho šílí...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#135 21. 8. 2019 14:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

Otázky:
1. Kdy si v průběhu dne nejradši čteš? I před spaním?
2. Telefonuješ rád, nebo odbydeš stručně jen to nejnutnější? Píšeš často SMS, nebo spíš zavoláš?
3. Pokud mᚠdomácí mazlíčky, kolik času denně jim tak věnuješ (venčení, hraní, péče)?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#136 21. 8. 2019 16:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

offtopic
Náhodou....mně už by sice bylo blbé houpat v kalužích, ale na kole projedu každou, která se mi připlete do cesty. A když tam nikdo není, tak udělám elegantní oblouček a jedu podruhé....

Upravil(a) Judyna (21. 8. 2019 16:12)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#137 21. 8. 2019 16:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

Otázky:
1. Kdy si v průběhu dne nejradši čteš? I před spaním?
2. Telefonuješ rád, nebo odbydeš stručně jen to nejnutnější? Píšeš často SMS, nebo spíš zavoláš?
3. Pokud mᚠdomácí mazlíčky, kolik času denně jim tak věnuješ (venčení, hraní, péče)?

1. nejraděj před spaním, v létě pak ještě navečer na balkoně
2. Ani ne, raděj mám SMS
3. Nemám žádné zvíře, ale mám je ráda.

1. Tvůj nejoblíbenější strom
2. Zúčastnil(a) ses někdy TV natáčení? A šla bys do toho?
3. Co myslíš, že je horší - nevidět nebo neslyšet?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#138 21. 8. 2019 19:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

Otázky:
1. Kdy si v průběhu dne nejradši čteš? I před spaním?
2. Telefonuješ rád, nebo odbydeš stručně jen to nejnutnější? Píšeš často SMS, nebo spíš zavoláš?
3. Pokud mᚠdomácí mazlíčky, kolik času denně jim tak věnuješ (venčení, hraní, péče)?

1. až na výjimky v podstatě jen před spaním, jindy není čas.
2. telefonování naprosto nesnáším, ale fakt hrozně, takže téměř netelefonuji. A pracovně opravdu jen nerada a často se stane, že to nezvednu, když to není nikdo důležitý rodna. Asi to pramení, že nesnáším mluvit a mám ráda písemný projev, takže žádné telefonování, ale zato píšu.
3. mám 2 pejsky a bohužel tolik času (kolik by se mělo) jim nevěnuji. Venčíme cca 4-5x denně, ale žádné dálky. Na víkendy jezdíme na zahradu, tam jsou šastní.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#139 21. 8. 2019 20:00

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

offtopic
Doma jen kuřata, jsou všude! Zalezly do lednice i mrazáku. Stojím nad prázdnou miskou, je po deváté, obchody za pár minut zavírají a můj konec se blíží. Ale je tu ona, má milovaná, neohrožená! Nikdy nemarní času, ani svého pohodlí, neremcá, neběduje nad svým údělem a koná! Právě z okna sleduji, největší existenční drama svého života, v hlavní roli s mou úchvatnou ochránkyní, která navzdory počasí mizí v prudké letní bouři. Nemůžu se na to ani dívat, větší peklo jí příroda nemohla postavit do cesty. Dmu se pýchou a slzy dojetí kanou se z mých očí, když koly svého nezakrytovaného bicyklu rozřezává nekonečně dlouhé a hluboké louže, aby ochránila mé chuové pohárky před další drůbeží smrští. Ale počkat, tady něco nesedí. Ona se usmívá, ona se svlažuje! Ona si tam snad rozjela nějaký loužový mejdan! Je to v pr.., všechno je špatně! Musím se prohryzat skrz zeď k sousedům, jinak tady chcípnu hlady! Haf! Haf! lol

Není tady

 

#140 21. 8. 2019 20:11

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

No ano, dík tatínku. Všechny kuřata vyhodím. Budu ti odteď servírovat jen tvé oblíbené kočičí měkkoučké konzervy.
Ty teroristo jeden!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#141 21. 8. 2019 22:36

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

Judyna napsal(a):

offtopic
Náhodou....mně už by sice bylo blbé houpat v kalužích, ale na kole projedu každou, která se mi připlete do cesty. A když tam nikdo není, tak udělám elegantní oblouček a jedu podruhé....

lol  storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#142 22. 8. 2019 15:53

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

Kupí se nám tu přeskočené a nezodpovězené otázky, takže jsem se do nich pustil.

rina napsal(a):

1. Nechali jste se někdy ovlivnit v zásadních věcech někým cizím, mladším, nebo dokonce dětmi?
2. Dokázali jste se zbavit nějakého silného zlozvyku, ev. proč a jak?
3. Nechali jste se někdy "ukecat" k něčemu, čehož jste později litovali? Šlo to, nebo jste chtěli nebo museli to "napravit"?

1) Ne
2) Ano, býval jsem velký introvert, o lidi jsem se vůbec nezajímal, teď jsem to převrátil. Stal se ze mě společenský
    introvert. Považoval jsem tuto změnu za nezbytnou, protože jsem si během svého dospívání vytvořil ve
    vztahu k druhým nadbytečné rezervy, které bylo třeba doplnit.
3) Ne

LENNNA napsal(a):

MÉ OTÁZKY:
1. umíš šetřit nebo jsi rozhazovačný(á)?
2. čím si v běžném životě nejraději dělᚠradost? Co tě těší?
3. jakou vlastnost nemᚠa chtěl(a) bys mít?

1) Šetřím, šetřím, pak se pro něco nadchnu a peníze jsou fuč. Většinou, ale stejně nemám rozhazovat z čeho.
2) Cvičení, kresba, sebepobavení, hudba, sex
3) Chtěl bych být skromnější. Pak už bych byl naprosto dokonalý wink

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Líbala jsi se někdy s jinou holkou? (Co tě k tomu vedlo)
2) Je nějaký pořad v TV, na který se dívᚠpravidelně?
3) Jsi ten typ, který má rád cizí děti, povídá si s nimi, hraje a ty děti ho strašně žerou? Nebo se cítíš mezi cizími dětmi nesvá?

Není tady

 

#143 22. 8. 2019 16:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

Nocturmas napsal(a):

offtopic
Doma jen kuřata, jsou všude! Zalezly do lednice i mrazáku. Stojím nad prázdnou miskou, je po deváté, obchody za pár minut zavírají a můj konec se blíží. Ale je tu ona, má milovaná, neohrožená! Nikdy nemarní času, ani svého pohodlí, neremcá, neběduje nad svým údělem a koná! Právě z okna sleduji, největší existenční drama svého života, v hlavní roli s mou úchvatnou ochránkyní, která navzdory počasí mizí v prudké letní bouři. Nemůžu se na to ani dívat, větší peklo jí příroda nemohla postavit do cesty. Dmu se pýchou a slzy dojetí kanou se z mých očí, když koly svého nezakrytovaného bicyklu rozřezává nekonečně dlouhé a hluboké louže, aby ochránila mé chuové pohárky před další drůbeží smrští. Ale počkat, tady něco nesedí. Ona se usmívá, ona se svlažuje! Ona si tam snad rozjela nějaký loužový mejdan! Je to v pr.., všechno je špatně! Musím se prohryzat skrz zeď k sousedům, jinak tady chcípnu hlady! Haf! Haf! lol

tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#144 22. 8. 2019 16:57

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: 3 otázky

Judyna napsal(a):

1. Tvůj nejoblíbenější strom
2. Zúčastnil(a) ses někdy TV natáčení? A šla bys do toho?
3. Co myslíš, že je horší - nevidět nebo neslyšet?

1) Mám "pochopení" snad pro všechny stromy. smile Ale už hodně dlouho je "mým" stromem modřín. big_smile
2) Ne. Ne.
3) To je hodně těžká otázka. Asi záleží, jestli je/není nevidomý či neslyšící od narození a taky jak je založený, jakým způsobem vnímá, jakou má pamě, jaké má zájmy, v jakém prostředí žije, jakou má profesi... V první chvíli bych řekla, že je horší nevidět. Ale já mám třeba ráda hudbu a bylo by smutné ji nemoci slyšet...
V červenci jsem se setkala s nevidomou paní, která je úžasně bystrá, vnímavá, informovaná... Vůbec na ní při společném hovoru nebylo poznat, že nevidí (nevím, od kdy je nevidomá), jedině podle stavu očí a taky, že ji vodil syn.

Otázky:
1. V jakém oblečení se nejlépe cítíš? Nosíš radši tmavé barvy, nebo spíš pestré? Souvisí to u tebe s ročními obdobími?
2. Mᚠceloživotní přátele, nebo kamarády a známé?
3. Luštíš rád křížovky, osmisměrky, sudoku atd.?
P. S. Jdu do sebe, pokouším se omezit svou pražštinu. wink

Upravil(a) vrabčák (22. 8. 2019 17:10)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#145 22. 8. 2019 19:31

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

Judyna napsal(a):

1. Tvůj nejoblíbenější strom
2. Zúčastnil(a) ses někdy TV natáčení? A šla bys do toho?
3. Co myslíš, že je horší - nevidět nebo neslyšet?

1) Mám "pochopení" snad pro všechny stromy. smile Ale už hodně dlouho je "mým" stromem modřín. big_smile
2) Ne. Ne.
3) To je hodně těžká otázka. Asi záleží, jestli je/není nevidomý či neslyšící od narození a taky jak je založený, jakým způsobem vnímá, jakou má pamě, jaké má zájmy, v jakém prostředí žije, jakou má profesi... V první chvíli bych řekla, že je horší nevidět. Ale já mám třeba ráda hudbu a bylo by smutné ji nemoci slyšet...
V červenci jsem se setkala s nevidomou paní, která je úžasně bystrá, vnímavá, informovaná... Vůbec na ní při společném hovoru nebylo poznat, že nevidí (nevím, od kdy je nevidomá), jedině podle stavu očí a taky, že ji vodil syn.

Otázky:
1. V jakém oblečení se nejlépe cítíš? Nosíš radši tmavé barvy, nebo spíš pestré? Souvisí to u tebe s ročními obdobími?
2. Mᚠceloživotní přátele, nebo kamarády a známé?
3. Luštíš rád křížovky, osmisměrky, sudoku atd.?
P. S. Jdu do sebe, pokouším se omezit svou pražštinu. wink

1.Já nosím docela dost pestré barvy, tzn. žlutou, zelenou, červenou, modrou... a ty nejraději/často v kombinaci s černou, např. barevný šaty + černý punčocháče (v zimě). Nemám ráda béžovou, hnědou a takový ty pastelový barvy. s ročním obdobím ani s počasím to moc nesouvisí.
2. Mám celoživotní přátele, dokonce mezi ně počítám i mý první lásky smile, ale přibývají mi stále i noví přátelé...
3. Křížovky ano, sudoku a cokoli s čísly neee. 

Otázky:
1. Myslíš, že je hodně důležité, jak je člověk oblečený?
2. Rád/a vaříš? Měla by to být v domácnosti práce žen? Stejně jako uklízení a péče o děti?
3. A jak se vůbec dívᚠna feminismus a na rovné pracovní příležitosti žen a mužů?

Není tady

 

#146 22. 8. 2019 19:37

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

P. S. Jdu do sebe, pokouším se omezit svou pražštinu. wink

vrabčáku, to mě zaujalo... co je to pražština?
offtopic


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#147 22. 8. 2019 19:41

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

Helé a ty to nevíš joo?

Není tady

 

#148 22. 8. 2019 19:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: 3 otázky

Nocturmas napsal(a):

Helé a ty to nevíš joo?

Ne rodna tipuji, že to bude myšleno jako nějaké pražské nářečí, ale vůbec nevím, že pražáci mají nějaké nářečí rodna


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#149 22. 8. 2019 20:03

Nocturmas
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2019
Příspěvky: 88

Re: 3 otázky

LENNO taky popravdě nevím co je myšleno pražštinou, pro mě je to asi jen to protahování a o krapek vyšší tón hlasu +  některé slovní obraty, ale všichni to nedělají a jako všude je to individuální.

Soleil napsal(a):

Otázky:
1. Myslíš, že je hodně důležité, jak je člověk oblečený?
2. Rád/a vaříš? Měla by to být v domácnosti práce žen? Stejně jako uklízení a péče o děti?
3. A jak se vůbec dívᚠna feminismus a na rovné pracovní příležitosti žen a mužů?

1) Je to důležité, nepochybuji o tom, že je to jedna z nejdůležitějších věcí, která utváří v okolí celkový obrázek o nás.
2) Vařím rád, na rozdělení domácích prací podle pohlaví nehraju. Pokud je třeba uklidit, uklízejí všichni, včetně děti.
3) Já jsem pro naprosto rovné pracovní příležitosti, bez jakýchkoliv kvot a pozitivních diskriminací. Každý at dělá na co se cítí
    a troufá.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jsem rád, že nemusím vymýšlet nové otázky smile
1) Líbala jsi se někdy s jinou holkou? (Co tě k tomu vedlo)
2) Je nějaký pořad v TV, na který se dívᚠpravidelně?
3) Jsi ten typ, který má rád cizí děti, povídá si s nimi, hraje a ty děti ho strašně žerou? Nebo se cítíš mezi cizími dětmi nesvá?

Upravil(a) Nocturmas (22. 8. 2019 20:06)

Není tady

 

#150 22. 8. 2019 20:28

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Nocturmas napsal(a):

1) Líbala jsi se někdy s jinou holkou? (Co tě k tomu vedlo)
2) Je nějaký pořad v TV, na který se dívᚠpravidelně?
3) Jsi ten typ, který má rád cizí děti, povídá si s nimi, hraje a ty děti ho strašně žerou? Nebo se cítíš mezi cizími dětmi nesvá?

1. (Hezkyyy!)  Jo, v 15ti s nejlepší kamarádkou, s kterou jsem se znala od dvou let, 9 let jsme spolu seděly na základce. Stalo se to myslím po našich prvních líbáních s klukama, tak jsme si tak nějak vzájemně chtěly ověřit, jestli to děláme dobře.
Já se potom cítila trapně, co ona, nevím. Nikdy jsme o tom už nemluvily, ač vzdáleny od sebe, v kontaktu jsme dodnes.. rodna
2. Ano. Prima Krimi.
3. Obě otázky proti sobě stojící vyzní negativně.
Odpovím na obě NE.
A dodám: Cizími dětmi (ani lidma!) se nedám obtěžovat tak, aby mě "žrali/y", tudíž se mezi nima necítím nesvá.
Naposledy jsem ale např. na dětském hřišti zažila, že jsem mým vnoučatům četla pohádku, a za chvíli kolem nás stal houf "cizích" dětí, které tiše naslouchaly. Tak to se mi líbilo.

1. Máte/měli jste někdy chu napsat knihu, memoáry nebo tak něco? Nebo taky list na rozloučenou, závě?
2. Co  vás prvně napadne, když vidíte "šíleného" jezdce na motorce, rychlém autě, nebo třeba i na jiných dopravních i "nedopravních" prostředcích? (Dnes takový ty "jednokolky" s držením nebo bez).
3. Když "si tady hrajete", raději odpovídáte, nebo vymýšlíte otázky?

A ještě jedna otázka navíc:
1. Koukali jste na pohádky víc v dětství nebo v dospělosti? (Já musím přiznat že nejvíc teď, ve stáří).


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů