Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 4. 2019 18:58

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Střídavá péče a manžela děti

rina napsal(a):

Já myslím, že ta jejich střídavka je dobrá, i když úplně vyrovnaná ne, kvůli tomu, že některý den je první, prostřední, poslední před víkendem atd.
A je fakt, že na výživné mají vliv i jiné okolností, než platy rodičů.
Co třeba mimoškolní zájmy všech dětí - hm, je to dost náročné, že?

Já nevím, jestli je tady to časové rozdělení dobré nebo špatné, jen se mi zdá neobvyklé. Myslím, že tohle spořádání má nějaký důvod, zajímá mne, jaký.

Není tady

 

#27 19. 4. 2019 19:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Střídavá péče a manžela děti

rina napsal(a):

Já myslím, že ta jejich střídavka je dobrá, i když úplně vyrovnaná ne, kvůli tomu, že některý den je první, prostřední, poslední před víkendem atd.
A je fakt, že na výživné mají vliv i jiné okolností, než platy rodičů.
Co třeba mimoškolní zájmy všech dětí - hm, je to dost náročné, že?

Aj tak nechápem, prečo by - keď majú deti fakticky napolovicu - mal plati jeden rodič druhému výživné, keď platí (predpokladám) aj polovicu bežných nákladov na ne... Kamoška mala neoficiálnu striedavú opateru, v čase keď  to u nás ani ofiko možné nebolo, a neplatil nikto nikomu nič... Väčšie výdavky sa dohodli, rozdelili napoly, menšie šli prirodzene napolovicu.. Bývalý robil ofuky, keď sa kamoška nasahovala k novému partnerovi, ale aj to prešlo.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#28 19. 4. 2019 19:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Střídavá péče a manžela děti

Barča napsal(a):

rina napsal(a):

Já myslím, že ta jejich střídavka je dobrá, i když úplně vyrovnaná ne, kvůli tomu, že některý den je první, prostřední, poslední před víkendem atd.
A je fakt, že na výživné mají vliv i jiné okolností, než platy rodičů.
Co třeba mimoškolní zájmy všech dětí - hm, je to dost náročné, že?

Já nevím, jestli je tady to časové rozdělení dobré nebo špatné, jen se mi zdá neobvyklé. Myslím, že tohle spořádání má nějaký důvod, zajímá mne, jaký.

Podža mňa proste chceli, aby si deti užili jedne aj druhý napolovicu, v dobrom aj v zlom... akurát v tých financiách to nejako nevychádza. roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#29 19. 4. 2019 23:00

sasasa
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 6. 2010
Příspěvky: 108

Re: Střídavá péče a manžela děti

Barča napsal(a):

sasasa napsal(a):

Dobrý den přeji,
s manželem jsme řešili střídavou péči , která se týkala jeho dětí. V péči je měla matka. Rok a půl se táhl soud. Děti jsou u nás pondělí, středu a jednou za čtrnáct dní na víkend od pátku do neděle. U matky jsou úterý, čtvrtek a jednou za čtrnáct dní od pátku do neděle. Takže prakticky se o ně staráme půl měsíce. Takto to běží už dva roky. Jelikož s jejich matkou je těžká dohoda a často děti používá jako zbraň, navíc výživné je stanoveno jako kdybychom se o děti starali jen občas o víkendu, chtěli jsme manželem dosáhnout střídavé péče, aby se manžel jako otec stal rovnocenným rodičem i podle práva, zároveň s tím i spravedlivěji upravit výživné. Okresní soud rozhodl o střídavé péči a úpravě výživného, nicméně matka se odvolala a krajský odvolací soud to celé zrušil, takže v péči je má dál ona a výživné zůstalo v původní výši. Hodně záleželo na vyjádření dětí. S dětmi jsme o střídavé péči hovořili, v podstatě jsme jim vysvětlili, že pro ně se nic nezmění. Děti uznaly, že takto by to šlo. U soudu, ale vypověděly, že střídavou péči nechtějí. Samy děti ví, že matku k odmítavému postoji vedou finanční důvody. Mluvily o tom, ona jim to sama řekla. Matka do nich soustavně hučela o co všechno by přišly, kam by přestali jezdit a co by jim už nemohla koupit, a proto bylo jejich vyjádření zápo*né. To taky vím od nich. No a teď k problému. Zrušení rozsudku o střídavé péči vnímám jako dost nespravedlivé. Zvl᚝ v době kdy se začíná praktikovat běžně Cohemská praxe. . Pro nás je placení výživného za celý měsíc a další výdaje kdy děti u nás půl měsíce v podstatě bydlí dost podstatná položka rodinného rozpočtu. Nemusím se asi rozepisovat, že peru, vařím, nakupuji, uklízím po nich....., prostě se jim věnuji tak jako mým dětem. K tomu je běžně šatíme i pořizujeme dražší věci jako kola, výbavu na lyže apod. Nezastírám, že mám vztek, fakt velký vztek. Jasně si uvědomuji,že chci aby k nám chodily, za tu dobu co je znám je mám ráda. Jelikož se ale nejedná o moje děti, tak moje shovívavost má svoje meze. Vůbec nevím jak se k těm dětem chovat, když vím,že tátu hodily přes palubu z čistě sobeckých důvodů. Pere se to ve mě.

Omlouvám se, i když je to divné, s rozvody nemám moc zkušeností (a když o něčem vím, tak je to daleko větší prů.er, než tohle), tak se ptám:
Co se táhlo dva roky? To řízení o střídavé péči? Ano
Připadá mi, že jsou manželovy děti u vás tak zvláštně, kuse. Jaký to má důvod? Děti to tak chtěly
Proč je běžně šatíte a kupujete (běžně) dražší věci? Aby si nemusely nic nosit sem a tam a tak nějak jsme počítali, že když už takto střídavka prakticky běží, že soud ji také potvrdí
Jak vycházejí manželovy děti s vašimi dětmi? Dobře, ze začátku to byl boj ale zvykly si na sebe a teď už bez sebe nedají ránu
Manželova bývalá manželka má partnera? Ano
Jaký mají vaše děti vztah ke svému biologickému otci a jaký mají vztah k vašemu manželovi? Moje starší dcera se se svým otcem nestýká, ale z jeho rozhodnutí, mladší dcera se se svým otcem stýká pravidelně a mají se rádi, vztah mají hezký. Obě moje dcery mají mého manžela rády.
Proč máte dojem, že děti vašeho manžela hodily svého tátu přes palubu? Protože vědomě daly přednost super výletům, novým telefonům apod. Máma jim vysvětlila o co všechno je připraví když nebude výživné od otce a udělala u soudu možné i nemožné aby vše zůstalo při starém. A ačkoliv děti věděly, že máma lže ve svůj prospěch, tak se vyjádřily tak jak se vyjádřily. Aby jim zůstaly ty hmotné statky.
[/b]

Upravil(a) sasasa (19. 4. 2019 23:03)


Slunce svítí na všechny stejně.

Není tady

 

#30 20. 4. 2019 13:49

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Střídavá péče a manžela děti

Já myslím, že pro ty děti to bylo strašně těžké, nedovedou si představit (a já taky ne), jak by pak mohly dál žít se svou matkou a nějakým způsobem s ní vycházet, zvl᚝, když už mají tušení, co je to za povahu. A chápu, že nechtějí přijít ani o matku, ani o otce.
Je od tebe sasaso hrozně hezké, že si uvědomuješ, že se ti proměňuje vztah k manželovým dětem k horšímu, že vnímᚠsvůj pocit, že za to mohou ony i svůj vztek na ně, protože to tak nechceš. Jenže je ti jasné, že děti za to nemohou, nejvíc jsou na vině jejich rodiče. Mohla bys být naštvaná na manžela, ale tomu se bráníš a dělᚠdobře.
Myslím, že jediný možný a dobrý způsob je, kromě odvolání, omezit nákupy pro manželovy děti tak, aby vás nevyčerpávaly. Matka není samoživitelka a snad dětem nehrozí jiná bída, než ta z nadbytku.
Možná se bojíte, že bez finančních investic svého otce děti skutečně odepíší. Pokud ano, myslím, že to bude dočasné (děti jsou teď v pubertě, čili v "nejhorším věku"). Důležité je investovat čas a lásku a být bezděčným příkladem toho, jak se chová opravdový dospělý muž. Aby pak syn věděl, jak se to dělá a aby dcera takového rozpoznala mezi svými nápadníky.

Není tady

 

#31 20. 4. 2019 16:37

sasasa
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 6. 2010
Příspěvky: 108

Re: Střídavá péče a manžela děti

Barča napsal(a):

Já myslím, že pro ty děti to bylo strašně těžké, nedovedou si představit (a já taky ne), jak by pak mohly dál žít se svou matkou a nějakým způsobem s ní vycházet, zvl᚝, když už mají tušení, co je to za povahu. A chápu, že nechtějí přijít ani o matku, ani o otce.
Je od tebe sasaso hrozně hezké, že si uvědomuješ, že se ti proměňuje vztah k manželovým dětem k horšímu, že vnímᚠsvůj pocit, že za to mohou ony i svůj vztek na ně, protože to tak nechceš. Jenže je ti jasné, že děti za to nemohou, nejvíc jsou na vině jejich rodiče. Mohla bys být naštvaná na manžela, ale tomu se bráníš a dělᚠdobře.
Myslím, že jediný možný a dobrý způsob je, kromě odvolání, omezit nákupy pro manželovy děti tak, aby vás nevyčerpávaly. Matka není samoživitelka a snad dětem nehrozí jiná bída, než ta z nadbytku.
Možná se bojíte, že bez finančních investic svého otce děti skutečně odepíší. Pokud ano, myslím, že to bude dočasné (děti jsou teď v pubertě, čili v "nejhorším věku"). Důležité je investovat čas a lásku a být bezděčným příkladem toho, jak se chová opravdový dospělý muž. Aby pak syn věděl, jak se to dělá a aby dcera takového rozpoznala mezi svými nápadníky.

Baru mluvíš mi z duše, tak nějak to cítím. Od začátku do konce a do mrtě.

Upravil(a) sasasa (20. 4. 2019 16:39)


Slunce svítí na všechny stejně.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů