Oznámení

30. srpna : Vážení uživatelé, i přes veškerá zatím provedená opatření jsme občas pod palbou robotických účtů. Prosíme tímto o trpělivost, mažeme ihned, jak zjistíme další jejich spamové účty. Děkujeme !

30. srpna : Cukr je dobrý nejen na slazení kávy, aneb tichý zabiják, nebo velmi užitečný pomocník v domácnosti? I když nesladíte, vyzkoušejte těchto 5 tipů!

30.srpna : Upečme si spolu (pra)babiččinu bábovku.

#7226 2. 10. 2018 23:30

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Děkuji moc všem hjarta
Je to prostě všechno tak strašně divné, je tady doma takové tíživé ticho. Posledních 14 měsíců od smrti mámy jsem měla s tátou velice intenzivní vztah, byla jsem s ním pořád. Před očima nyní mám stále to "naše poslední loučení", jeho poslední slovo  pro mě bylo "ahoj". Jsem hrdá na oba své rodiče, jak statečně bojovali se zákeřnou nemocí, s bolestí, s bezmocí a smutkem. Bolí to strašně moc a asi nikdy nepřekonám, že museli odejít tak strašně mladí grater Mé srdce snad jednou ale najde aspoň trochu klidu, protože vím, že jsem udělala, co jsem mohla a byla s oběma a postarala se o oba. Jak maminku, tak tatínka jsem měla doma téměř do úplného konce, oba dva byli v nemocnici jen pár hodin, a to jen proto, že to už doma nešlo a oba dva odvážela rychlá.
Mami a tati, děkuji za vše hjarta Snad už jste zase spolu a je vám dobře hjarta

Není tady

#7227 3. 10. 2018 21:56

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Milá Andrejko, jsem moc ráda, že jsi teď tady. hjarta Strašně moc si Tě vážím. Často jsem na celou Vaši rodinu myslela tyhle poslední roky... Tvoji rodiče byli hodně vzácní lidé a i já doufám, že jsou teď spolu. hjarta hjarta

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#7228 4. 10. 2018 13:16

vera
♥♥♥♥♥♥-

Andrejko, moc Tě zdravím, vyslovuji upřímnou soustrast...……….jak Ti rozumím.

Není tady

#7229 5. 10. 2018 13:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

AndreaP. napsal(a):

Jelikož tady některé znáte moje velké trápení, tak jen napíšu, že tatínek včera večer po dlouhém těžkém boji odešel za maminkou.

Tento týden zde na diskuzích nebudu, děkuji za pochopení.

To mi je ľúto...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#7230 28. 10. 2018 17:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Andreo, přijmi prosím dodatečně moji upřímnou soustrast. A obdiv nad tím, jak dobře ses o své rodiče postarala. Takovou dceru by si každý přál.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7231 28. 10. 2018 19:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Už asi půl hodiny se tu pokouším dostat se na babi... sad

Seneca

Není tady

#7232 28. 10. 2018 19:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Taky mi to nešlo, ale už jo.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7233 28. 10. 2018 19:40

AndreaP.
Administrátor

Judyna napsal(a):

Andreo, přijmi prosím dodatečně moji upřímnou soustrast. A obdiv nad tím, jak dobře ses o své rodiče postarala. Takovou dceru by si každý přál.

Děkuji moc, Judyno. Bylo to pět a půl roku (tak dlouho bojoval taťka) bolesti, strachu, beznaděje, zoufalství, otázek "proč?",  byly to desítky hovorů s lékaři, stovky návštěv lékařů, bezesné noci, ataky paniky...pak přišla v průběhu té doby i nemoc mámy, jejich šílené prognózy, byrokracie, marná snaha a boj aspoň o trošku důstojnosti pro mé rodiče ... pořád dokola, strašný. Změnila jsem se ve fungující stroj, jinak bych to nedala. Nikdy nezapomenu na okamžik, když jsem musela tátovi říct, že máma už není grater A pak už to šlo do háje (teda ne, že předtím by to bylo nějak lepší). Nechtěl být bez mámy, vzdal boj, už neměl sílu. Odcházel mi ještě rychlejším tempem před očima a já nemohla dělat vůbec nic. Jen být s ním a mít ho u sebe. Během 14 měsíců jsem přišla o oba (v šíleném věku 64 a 61 let). A teď se musím naučit nějak žít bez nich sad Pořád mám před očima určité úseky (hlavně ty "poslední") a je mi mizerně. Vím ale, že jsem udělala maximum, vedlo mě srdce.

Není tady

#7234 28. 10. 2018 19:47

AndreaP.
Administrátor

vrabčák napsal(a):

Milá Andrejko, jsem moc ráda, že jsi teď tady. hjarta Strašně moc si Tě vážím. Často jsem na celou Vaši rodinu myslela tyhle poslední roky... Tvoji rodiče byli hodně vzácní lidé a i já doufám, že jsou teď spolu. hjarta hjarta

Díky vrabčáčku, ty jsi mi během té doby pomáhala svými zprávami víc, než tušíš hjarta

Není tady

#7235 28. 10. 2018 21:49

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Andrejko, děkuju. smile

Seneca

Není tady

#7236 29. 10. 2018 14:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

AndreaP. napsal(a):

Judyna napsal(a):

Děkuji moc, Judyno. Bylo to pět a půl roku (tak dlouho bojoval taťka) bolesti, strachu, beznaděje, zoufalství, otázek "proč?",  byly to desítky hovorů s lékaři, stovky návštěv lékařů, bezesné noci, ataky paniky...pak přišla v průběhu té doby i nemoc mámy, jejich šílené prognózy, byrokracie, marná snaha a boj aspoň o trošku důstojnosti pro mé rodiče ... pořád dokola, strašný. Změnila jsem se ve fungující stroj, jinak bych to nedala. Nikdy nezapomenu na okamžik, když jsem musela tátovi říct, že máma už není grater A pak už to šlo do háje (teda ne, že předtím by to bylo nějak lepší). Nechtěl být bez mámy, vzdal boj, už neměl sílu. Odcházel mi ještě rychlejším tempem před očima a já nemohla dělat vůbec nic. Jen být s ním a mít ho u sebe. Během 14 měsíců jsem přišla o oba (v šíleném věku 64 a 61 let). A teď se musím naučit nějak žít bez nich sad Pořád mám před očima určité úseky (hlavně ty "poslední") a je mi mizerně. Vím ale, že jsem udělala maximum, vedlo mě srdce.

Ja mám trošku niečo obdobné, aj keď predsa len iné (a možno aj s inou prognózou, aj keď ktovie...) s tetou, predtým s mamou a otcom (otec sa dosť psychicky zložil okolo maminej onkologickej operácie, ale už sa snáď obaja trochu zbrchali) a môžem povedať jedno jediné - je to vždy na nich a aj keď pre okolie ťažké, asi treba rešpektovať - napríklad, že ocko chcel odísť za mamou... A ak si s nimi bola a dávala im pozornosť a lásku až do konca, tak si pre nich urobila viac ako dosť a môžeš mať (v rámci možností) dobrý pocit. Teraz sa treba sústrediť na seba a na rodinu, aby si sa dala dokopy. A ich vek je nízky a zrejme mali obaja zdĺhavý a ťažký koniec, ale aj tak to je fajn, že si ich zažila aj ako dospelá, aj tvoje deti ešte... Moja švagriná bola v 23 rokoch úplná sirota a jej dcéry si týchto starých rodičov vôbec nepamätajú...
A určite Ti budú chýbať (ani si neviem predstaviť ako), ale môže Ti hádam byť útechou pekný vzťah a to, čo si pre nich urobila. A v duchu s Tebou zostanú navždy, ak budeš chcieť - ja sa utiekam k starým rodičom niekedy ešte aj dnes, 33, 24 a 10 rokov po ich smrti (štvrtého starého otca som práve vôbec nepoznala, vlastne ani môj otec grater).

Brita

Není tady

#7237 29. 10. 2018 17:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano, tak, jak píše Selima. Navíc - já si tak trochu myslím, že naši milovaní jsou opravdu s námi pořád, jako střážní andělé. K mojí mamce totiž taťka přišel ve snu a řekl jí, ať se nebojí, že nás bude chránit. A já tomu věřím.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7238 30. 10. 2018 17:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Seli, myslím, že jsi to vystihla. stolt

Judyno, u nás zas chodil ve snech za mámou její chlapeček (umřel ani ne 9 měsíční...) a pak se s ní rozloučil a řekl prý, že přijde až za 10 let. A to jsem se narodila já... wink

Seneca

Není tady

#7239 31. 10. 2018 18:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Vrabčáku, tak to je super.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7240 3. 11. 2018 17:04

bellatrix
♥♥♥♥♥♥-

AndreaP. napsal(a):

Děkuji moc všem hjarta
Je to prostě všechno tak strašně divné, je tady doma takové tíživé ticho. Posledních 14 měsíců od smrti mámy jsem měla s tátou velice intenzivní vztah, byla jsem s ním pořád. Před očima nyní mám stále to "naše poslední loučení", jeho poslední slovo  pro mě bylo "ahoj". Jsem hrdá na oba své rodiče, jak statečně bojovali se zákeřnou nemocí, s bolestí, s bezmocí a smutkem. Bolí to strašně moc a asi nikdy nepřekonám, že museli odejít tak strašně mladí grater Mé srdce snad jednou ale najde aspoň trochu klidu, protože vím, že jsem udělala, co jsem mohla a byla s oběma a postarala se o oba. Jak maminku, tak tatínka jsem měla doma téměř do úplného konce, oba dva byli v nemocnici jen pár hodin, a to jen proto, že to už doma nešlo a oba dva odvážela rychlá.
Mami a tati, děkuji za vše hjarta Snad už jste zase spolu a je vám dobře hjarta

Prijmi moju úprimnú sústrasť. Urobila si pre nich maximum. Jedine čas obrúsi hrany tej bolesti. Ja si však hovorím, že takto je to prirodzené. Že oveľa nešťastnejšie je, keď rodič prežije svojho potomka.

Není tady

#7241 6. 11. 2018 22:50

AndreaP.
Administrátor

Co se týká těch strážných andělů, tak táta je pět týdnů po smrti a má dcerka říká (přesněji přišla s tím za mnou), že už dědu 3x viděla a přesně popsala, kdy a za jakých okolností. Děsí mě to i uklidňuje zároveň.

Bellatrix, děkuji hjarta Ano, souhlasím s tím, že takto je to přirozené, pokud dítě přežije své rodiče, co mi příjde nepřirozené je skutečnost, že jsem o ně o oba přišla během velice krátké doby díky zákeřné chorobě a ve velmi nízkém věku. Asi bych to brala "jinak", kdyby jim bylo přes osmdesát a měli za sebou krásný prožitý život, rodiče se ale vlastně ani nedožili klasického důchodu grater

Jinak dnes návštěva notáře, kde jsem byla předvolána hmm Už chci mít konečně klid.

Není tady

#7242 6. 11. 2018 22:52

AndreaP.
Administrátor

vrabčák napsal(a):

Seli, myslím, že jsi to vystihla. stolt

Judyno, u nás zas chodil ve snech za mámou její chlapeček (umřel ani ne 9 měsíční...) a pak se s ní rozloučil a řekl prý, že přijde až za 10 let. A to jsem se narodila já... wink

Jak loni máma, tak teď táta, za mnou také přišli ve snu hjarta

Není tady

#7243 7. 11. 2018 19:36

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

O taťkovi se mi po jeho smrti taky zdávalo. Zpočátku ale nemluvil, vždy tam jen někde byl - jakoby opodál a jen se usmíval. Později už i něco řekl.
Andreo, děti mají určitý dar, který s dospíváním ztrácejí. Prý.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7244 7. 11. 2018 19:43

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Mně se o tatínkovi občas taky zdá. Ale hodně často mám pocit, že je tu se mnou. Naposledy v sobotu, vyrazili jsme si spolu na výlet do Českého Švýcarska, já a tatínek. Bylo to fajn.
Andrejko, tví rodiče byli ještě tak mladí. Jenom o malinko starší, než jsem já. par

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#7245 8. 11. 2018 11:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

AndreaP. napsal(a):

Co se týká těch strážných andělů, tak táta je pět týdnů po smrti a má dcerka říká (přesněji přišla s tím za mnou), že už dědu 3x viděla a přesně popsala, kdy a za jakých okolností. Děsí mě to i uklidňuje zároveň.

Bellatrix, děkuji hjarta Ano, souhlasím s tím, že takto je to přirozené, pokud dítě přežije své rodiče, co mi příjde nepřirozené je skutečnost, že jsem o ně o oba přišla během velice krátké doby díky zákeřné chorobě a ve velmi nízkém věku. Asi bych to brala "jinak", kdyby jim bylo přes osmdesát a měli za sebou krásný prožitý život, rodiče se ale vlastně ani nedožili klasického důchodu grater

Jinak dnes návštěva notáře, kde jsem byla předvolána hmm Už chci mít konečně klid.

Brala, brala - ale chýbali by Ti vždy... Mne chýbal (a svojím spôsobom stále chýba) dedukšo, ktorý zomrel 94-ročný, keď už si to sám želal.... hmm

Brita

Není tady

#7246 9. 11. 2018 9:09

vera
♥♥♥♥♥♥-

já teď prožívám situaci............pečuji o matku, 90 let a rok a půl chudera žije naprosto nedůstojný život a já nemám na to, někam ji dát. Celý život mi pomáhala, byla hodná, obětavá...............teď je i agresivní, ale vím, že za to nemůže
Už mám domluvený hospic od ledna - února, zpočátku chci využít terénní službu, ale moc si naději nedávám, že budou mít volno a 1 den nic neřeší. Už se to na mne podepisuje......cítím to
Teď odjíždím na 16 dní a v pondělí ji dávám na odlehčovací pobyt, dnes jsem kvůli tomu nespala, mám výčitky, ach jo
každý den, když jí dávám dobrou noc, tak jí zároveň přeji i..........

Není tady

#7247 9. 11. 2018 19:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Vero, klobouk dolů. Musí to být hrozně náročné. Vypnout určitě potřebuješ.
Moje sousedka pečovala hodně let o nemohoucí maminku, také měla už domluvený pobyt (už to nedávala - bylo to asi 6-8 let, maminka naprosto nemohoucí - potěle i po duchu). Maminka umřela dřív, než na stěhování došlo....
Měla štěstí, stihla umřít doma.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7248 9. 11. 2018 23:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Věro, odpočiň si tam a naber dostatek sil. smile

Seneca

Není tady

#7249 9. 11. 2018 23:32

AndreaP.
Administrátor

vera napsal(a):

já teď prožívám situaci............pečuji o matku, 90 let a rok a půl chudera žije naprosto nedůstojný život a já nemám na to, někam ji dát. Celý život mi pomáhala, byla hodná, obětavá...............teď je i agresivní, ale vím, že za to nemůže
Už mám domluvený hospic od ledna - února, zpočátku chci využít terénní službu, ale moc si naději nedávám, že budou mít volno a 1 den nic neřeší. Už se to na mne podepisuje......cítím to
Teď odjíždím na 16 dní a v pondělí ji dávám na odlehčovací pobyt, dnes jsem kvůli tomu nespala, mám výčitky, ach jo
každý den, když jí dávám dobrou noc, tak jí zároveň přeji i..........

Jak já Ti rozumím hjarta Lékaři mi taky několikrát navrhovali hospic, odmítala jsem hjarta Hodně síly přeji.

Není tady

#7250 10. 11. 2018 10:30

vera
♥♥♥♥♥♥-

dnes mě v noci zavolala 8x, 4x naprosto zbytečně..........někdy nezavolá vůbec
např. mně vykládá, že je těhotná a jak dlouho bude přenášet to dítě
jsou situace,kdy ji nenávidím

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí