Oznámení

30. srpna : Vážení uživatelé, i přes veškerá zatím provedená opatření jsme občas pod palbou robotických účtů. Prosíme tímto o trpělivost, mažeme ihned, jak zjistíme další jejich spamové účty. Děkujeme !

30. srpna : Cukr je dobrý nejen na slazení kávy, aneb tichý zabiják, nebo velmi užitečný pomocník v domácnosti? I když nesladíte, vyzkoušejte těchto 5 tipů!

30.srpna : Upečme si spolu (pra)babiččinu bábovku.

#1201 5. 3. 2018 13:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Alkoholici a jejich partneři 6

Rosamunda napsal(a):

Tak už je pryč, jupí!

tummenupp godlike A už ani palcom, ani nôžkou, ani končekom nosa!

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#1202 5. 3. 2018 17:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Ros, tummenupp
Žádný dva prstíčky, ani jeden prstíček!!!!!!!!!!!!!!
UŽ NIKDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#1203 5. 3. 2018 17:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

Tak už je pryč, jupí!

Tak snad nafurt... smile

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#1204 5. 3. 2018 20:34

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

eremuruss napsal(a):

Kiara napsal(a):

Ros, je to marný ... je to marný ... je-to-marný grater

Já už nevím, co bych ti poradila, protože za tu dobu, co sem chodíš Ti tady radilo X lidí jeden přes druhého a výsledek je pořád stejný: i nadále nejsi schopna se od Munďáka jednou provždy odstřihnout, stále mu děláš pečovatelku a maminku a opět (za něj) řešíš problémy, které si nadělal svým chlastem. Nezlob se na mě, ale tohle už se vymyká normálnímu lidskému chápání a já již celou tu tvoji kauzu vnímám jako případ člověka, který si prostě nechce nechat pomoci a i přes stovky dobrých rad a doporučení si zarytě pojede v té svojí lajně až do konce života grater

Clovek ke vsemu musi dojit sam,nekomu to trva dyl nekomu ne.Nelze nekomu v tomto problemu porucit.....to proste nejde.

erem, jasně že nejde nikomu v tomto problému poručit. Na to si každý musí přijít sám a uvědomit si, že ho každá pomoc dotyčnému především strašlivě ničí: ať udělá cokoli, je to ve výsledku k ničemu a ještě se poskytovaná pomoc pokaždé obrátí proti němu samotnému tillfreds

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#1205 5. 3. 2018 20:39

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

O víkendu si vezme zbytek věcí, já mu to tam odvezu a pak ať si dělá, co chce a co umí. Jo a ještě mi musí vrátit klíče.
No a já dohledám rodné listy dětí a oddací list, nějakou žalobu sepíšu, nechám si to zkontrolovat od advokátky a sbohem, armádo, výživné nevýživné, už na to s... u

Out from the dark into the light !

Není tady

#1206 6. 3. 2018 7:30

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamundo, ty ještě stále nejsi rozvedená?

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1207 6. 3. 2018 10:01

Dorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: HK

To je ale debilni otazka... sad

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#1208 6. 3. 2018 10:25

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Nejsem, obávala jsem se, že bych mu pak musela platit výživné, ale už na to kašlu. Navíc jsem samá exekuce, takže budu doufat, že mi nikdo žádné výživné pro něj nevyměří.

Out from the dark into the light !

Není tady

#1209 6. 3. 2018 14:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

sjuk Chýba mi smajlík spínajúci ruky.... Počuj - ja ani nepijem, nechceš sa radšej starať o mňa? vissla Som nenáročná na chov, na financie povedzme priemerne, sem-tam pomôžem aj v domácnosti a som dobrá spoločníčka....  storstark Nič...?

Brita

Není tady

#1210 6. 3. 2018 21:00

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

Nejsem, obávala jsem se, že bych mu pak musela platit výživné, ale už na to kašlu. Navíc jsem samá exekuce, takže budu doufat, že mi nikdo žádné výživné pro něj nevyměří.

Rosamundo, za prvé doufám, že to s tím rozvodem dotáhneš až do konce a za druhé pevně doufám, že se vyhneš placení výživného k rukám budoucího bývalého manžela. Vzájemná vyživovací povinnost totiž existuje nejen mezi manželi, ale též mezi rodiči a dětmi a já se jen tiše modlím, aby - pokud bude ve hře nějaké výživné - jste se o Munďáka všichni nějak "podělili" smile a vyživovací břemeno tak neleželo jenom na Tobě.
Ona totiž situace dospěla do stadia, kdy už ji budeš muset řešit rozvodem. Docela se obávám Munďákova pobytu na ubytovně z důvodu, že velké procento obyvatel ubytoven tvoří všelijaké existence s kriminální minulostí, kteří mohou Munďáka navézt do ještě větších problémů, než má teď (půjčky, bílý kůň atd.) Munďák už je schopen pro svou obvyklou dávku alkoholu udělat cokoliv bez ohledu na následky, takže bych na Tvém místě s rozvodem neváhala a začala jednat dřív, než se na Tebe jako na stále ještě zákonitou manželku navalí další problémy stolt

Není tady

#1211 6. 3. 2018 21:03

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Selimo, tummenupp godlike

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#1212 10. 3. 2018 8:33

Dorka
♥♥♥♥♥♥♥

No bohuzel ta vyzivovaci povinnost z duvodu neschopnosti uzivit se sam, plati aj pro byvale manzele. Takze rozvodem se ji nezbavi... sad

Není tady

#1213 10. 3. 2018 19:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

No bohuzel ta vyzivovaci povinnost z duvodu neschopnosti uzivit se sam, plati aj pro byvale manzele. Takze rozvodem se ji nezbavi... sad

Ale prd a vořech... s prstem v nose...

NOZ § 760
(1) Není-li rozvedený manžel schopen sám se živit a tato jeho neschopnost má svůj původ v manželství nebo v souvislosti s ním, má vůči němu jeho bývalý manžel v přiměřeném rozsahu vyživovací povinnost, lze-li to na něm spravedlivě požadovat, zejména s ohledem na věk nebo zdravotní stav rozvedeného manžela v době rozvodu nebo skončení péče o společné dítě rozvedených manželů.

U těch kluků by to bylo asi horší

§ 915
(1) Životní úroveň dítěte má být zásadně shodná s životní úrovní rodičů. Toto hledisko předchází hledisku odůvodněných potřeb dítěte.
(2) Dítě je povinno zajistit svým rodičům slušnou výživu.

Není tady

#1214 11. 3. 2018 11:50

Dorka
♥♥♥♥♥♥♥

...  Také rozvedený manžel, který není schopen se sám živit, může žádat od bývalého manžela, aby mu přispíval na přiměřenou výživu podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Nedohodnou-li se, rozhodne soud o výživném na návrh některého z nich...

...  Vyživovací povinnost rozvedeného manžela je podmíněna tím, že jeho bývalý manžel není schopen sám se živit, což znamená například, že bývalý manžel si nemůže obstarat příjmy kvůli svému zdravotnímu stavu, péči o malé děti apod. Rozsah této vyživovací povinnosti bývá v praxi zásadně nižší než u vyživovací povinnosti manželů...

...  Zákon o rodině časově neohraničuje trvání vyživovací povinnosti mezi rozvedenými manžely...

A to je jenom "výcuc" z pravnich poraden.

Upravil(a) Dorka (11. 3. 2018 11:52)

Není tady

#1215 11. 3. 2018 12:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

...  Také rozvedený manžel, který není schopen se sám živit, může žádat od bývalého manžela, aby mu přispíval na přiměřenou výživu podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Nedohodnou-li se, rozhodne soud o výživném na návrh některého z nich...

...  Vyživovací povinnost rozvedeného manžela je podmíněna tím, že jeho bývalý manžel není schopen sám se živit, což znamená například, že bývalý manžel si nemůže obstarat příjmy kvůli svému zdravotnímu stavu, péči o malé děti apod. Rozsah této vyživovací povinnosti bývá v praxi zásadně nižší než u vyživovací povinnosti manželů...

...  Zákon o rodině časově neohraničuje trvání vyživovací povinnosti mezi rozvedenými manžely...

A to je jenom "výcuc" z pravnich poraden.

Dorotko, Dorotko... ono to taky chce znát souvislosti, víš... když už chceš bejt papežštější než papežwink ... oba ty "vejcucy" jsou z roku 2010... vissla a k tomu třetímu platí, že zákon o rodině byl zrušen zákonem č. 89/2012 Sb., nový občanský zákoník ke dni 1.1.2014.

Není tady

#1216 14. 9. 2018 9:45

vera
♥♥♥♥♥♥-

Musím se o to s Vámi podělit..............BM nepil téměř 8 let, 20 let pil.....čím dál víc, nic nepomáhalo......rozvedli jsme se, padl na samé dno, šlo mu o život, měl epileptické záchvaty...........nakonec šel na protialkoholické léčení.......a úspěch, přesta lpít........začali jsme se rodinně stýkat, jezdili jsme na dovolenou s dcerou a její početnou rodinou......byl jiný, příliš sebestředný.........a to čím dál víc........byli jsme rádi, když jeho návštěva dlouho netrvala.........najednou začal být negativní, na vše nadával, nejvíc na dceru, že si pořídila 4 děti a že to nezvládá, jaký má doma nepořádek atd., bylo mi to divné.....řekla jsem synovi, že mi připadá jako v době kdy pil..........mami, to není pravda, já mu věřím..........a druhý den ho přistihl našrot. Našrot byl např. už ráno v 8,15 min.........celkem rychle se nechal přesvědčit, že má jít na léčení........no tak po půl roce, kdy se situace zhoršovala.......jezdil autem............nakonec tam zavolala dcera a do týdne nastoupil........první dny volal, že odejde atd., ale nakonec ten absťák zvládl a úspěšně pokračuje v léčbě. Já mám vše vyřešené, jsme rozvedeni, majetkově vyrovnaní, bydlí jinde...........ojedinělou návštěvu zvládnu. Je mi líto dětí a vnuků.
Napsala jsem toto pokračování i pro jiné............chyba se stala, že nepokračoval v doléčování, měl chodit na terapie, stýkat se s AA atd. To dělal zpočátku...............tak 2 roky. A ještě.......každý den snědl 1-2prášky na spaní, toto praktikoval tak 5 let........

Není tady

#1217 14. 9. 2018 9:49

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

vero, to je mi moc líto sad

Já si jen dovolím připomenout, že NEEXISTUJE VYLÉČENÝ ALKOHOLIK, existuje pouze DOŽIVOTNĚ ABSTINUJÍCÍ ALKOHOLIK. Doživotní abstinence s sebou nese vědomí, že stačí jeden jediný chybný krok, jediné napití a rozjede se recidiva. Bohužel recidiva v tomto případě probíhá tak, že se závislý propije do závislosti daleko rychleji, než když poprvé před lety začínal.

Stát se to může každému abstinujícími alkoholikovi, chuť napít se je kolikrát velká a život s sebou kolikrát přinese i nepěkné situace, které dotyčný nezvládne a ve zkratu po té láhvi sáhne. Nicméně je dobré neustále vědět, co se stane, když selžu a vědět, na koho  a kam se v tom případě obrátit. Chybovat je lidské, za opětovné selhání nikdo nikomu hlavu neutrhne, ale když už dojde k recidivě, je nutné vědět, že je třeba ji ihned v zárodku potlačit.

vero, bohužel alkoholismus si s sebou postižený vleče na zádech až do smrti, to, že někdo nepije už osm-deset-dvacet let neznamená, že už je za vodou, je vyléčený a už má definitivně vyhráno. Vypovídá to jen o jedné věci - že má člověk dostatečně silnou vůli na to, že se těch osm-deset-dvacet let nenapil, ale pořád nad nim ten Damoklův meč visí a viset nad ním bude až do konce života. Výborná věc je doléčování, kam může závislý docházet po ukončení léčby a kde se taková témata pravidelně probírají. Jak jsem četla, tak tam Tvůj BM dva roky docházel, přesto není od věci se občas na tom doléčování jednou za čas zastavit i po těch dvou letech.

Je to velmi smutné, po tolika letech selhat a rozbít všechno, co si za těch 8 let člověk pravidelně vybudovat - především rodinné vztahy, úctu a vzájemnou důvěru. vero, přeji Ti, aby se situace mezi Tvým BM a dětmi zase pomalu urovnala a aby si všichni uvědomili, že alkoholismus je skutečně nemoc, nad kterou se nedá vyhrát sad

Upravil(a) Kiara (14. 9. 2018 10:21)

Není tady

#1218 14. 9. 2018 10:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

To je mi moc líto, vero. Děkuji, že ses podělila.

Já si myslím, že i o kuřácích platí to samé. Už nikdy se nelze vyléčit z kouření. Ten, kdo přestal kouřit, už nikdy nebude nekuřák, ale po zbytek života kuřák abstinent. Osobní zkušenost.

Vím, že nelze srovnávat. Kuřák škodí především sám sobě, pokud je ohleduplný k okolí, když kouří. Alkoholik je hodně nebezpečný i pro okolí.

Upravil(a) Eva. (14. 9. 2018 10:38)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1219 14. 9. 2018 11:45

vera
♥♥♥♥♥♥-

to přináší život........takové situace
už mě to nesemlelo...........už umím žít svůj život..............a naplňuje mě
ale jsem až patologicky navázaná na rodinu..........tady budu muset na sobě pracovat a trochu to oslabit
a BM tam má svoje místo........nevím, jak to bude fungovat........2 vnoučata to poberou, ale ti malí ne
Eva. děkuji za podporu
Kiara........moc jsem si přála, abys odpověděla, ty víš........díky
vzpomínám si ještě na Wiki........o ni bych tak stála, ale asi sem už nechodí.......ta taky ví
pro mne jste bohyně a před 8 lety jste mi moc, opravdu moc pomohly
BM se ale změnil povahově, lže.........myslí jen na sebe, nebere ohled na druhé ani na rodinu........poučila jsem se a už vím, že s ním nemohu počítat.............syn i dcera byli na dovolené, BM dostal z léčebny volno pátek-nedělě, mně řekl, že sobota-neděle a já musela v sobotu dopoledne za něj vyřídit jednu důležitou věc.........a on ví, že se starám o 90 matku, ležák, po amputaci nohy.............a já ji musela nechat 4 hodiny samotnou v tom největším vedru a on to věděl.Vlastně v tuto dobu byl doma nebo někde..........a já cosi řešila za něj. Tak toto by dřív nikdy neudělal.......

Není tady

#1220 14. 9. 2018 13:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

vero, já vím ... je to těžké... pussa

Ty ses mohla desetkrát odstřihnout od BM, zařídit si a žít svůj vlastní život, ale BM chtě nechtě zůstává i nadále otcem Tvých dětí a dědečkem Tvých vnoučat. Takže celá ta situace Tě i tak trápí zprostředkovaně - přes Tvé nejbližší grater

Jediné, co Ti mohu poradit je, nenechávat se příliš vtáhnout do celé situace. Pokud BM selhává, lže, neplní domluvené termíny a narušuje Ti Tvůj vlastní život, přestaň plnit funkci pomáhající osoby. Ty toho máš naloženo už i bez něj dost (péče o maminku-ležáka) a připomeň mu, že celá situace, ve které se nyní BM nachází je zcela jeho vina. Už byl jednou v léčbě, chodil i na doléčování, velmi dobře z léčby i z doléčováku věděl, co dělat v případě recidivy a jak zabránit tomu, aby do závislosti znovu nespadl.

Co se týče změny osobnosti směrem k horšímu, odhaduji, že Tvůj BM je již senior (60-70 roků?). V této životní etapě se stává, že se vlivem stárnutí celkově mění seniorova osobnost a vyplouvají na povrch spíš zápo*né stránky lidské povahy, které máme ostatně každý. U Tvého BM se znásobilo stárnutí společně s tím, jak se znovu rozpil, je to jedno s druhým. Nepíšu to proto, abys ho omlouvala, ale abys leccos pochopila a hlavně mu vytýčila určité hranice.

Stáří ani závislost není důvodem, aby nemocný obracel svému okolí život vzhůru nohama a pokud se někdo léčí  z alkoholismu už PODRUHÉ, je třeba k němu zaujmout nesmlouvavý postoj: pomohu Ti, pokud to bude v mých silách, ale odsud až posud a všechno ostatní je bohužel už jenom Tvůj boj kapitulation

Držím palce ... hjarta

Upravil(a) Kiara (14. 9. 2018 13:37)

Není tady

#1221 14. 9. 2018 17:00

vera
♥♥♥♥♥♥-

Kiaro...……………...ano, naprostý souhlas...……………..já už jsem někde jinde, trápí mě to kvůli dětem, že s ním mají problémy, ale staví se k tomu taky rozumně...……………….a taky se nenechají vtáhnout

Není tady

#1222 14. 9. 2018 20:53

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

Po dobu 3 let od rozvodu

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#1223 15. 9. 2018 12:49

Dorka
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Co se týče změny osobnosti směrem k horšímu, odhaduji, že Tvůj BM je již senior (60-70 roků?). V této životní etapě se stává, že se vlivem stárnutí celkově mění seniorova osobnost a vyplouvají na povrch spíš stránky lidské povahy, které máme ...

... meli jsme v produktivnim veku!
Hodni lide rozdavaji dobro, kde si to okoli nedoceni (nezaslouzi) a ti zli rozdavaj zlo tam, kde blizci nepochopi, pokud nechapu podstatu veci starecke demence grater, ze clovek umirajicí neni schopen vnimat, jak svoji agresivitou ublizuje svym nejblizsim...
Ani jedni z nich netusi, jak velmi vsem svym blizkym ublizuji - v dobrem i ve zlem gratergrater

Není tady

#1224 15. 9. 2018 12:51

Dorka
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Dorka napsal(a):

Po dobu 3 let od rozvodu

Jasne. Byly doby, kdy to bylo jinak. Nastesti uz pominuly!godlike

Není tady

#1225 Dnes 10:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

Musím se o to s Vámi podělit..............BM nepil téměř 8 let, 20 let pil.....čím dál víc, nic nepomáhalo......rozvedli jsme se, padl na samé dno, šlo mu o život, měl epileptické záchvaty...........nakonec šel na protialkoholické léčení.......a úspěch, přesta lpít........začali jsme se rodinně stýkat, jezdili jsme na dovolenou s dcerou a její početnou rodinou......byl jiný, příliš sebestředný.........a to čím dál víc........byli jsme rádi, když jeho návštěva dlouho netrvala.........najednou začal být negativní, na vše nadával, nejvíc na dceru, že si pořídila 4 děti a že to nezvládá, jaký má doma nepořádek atd., bylo mi to divné.....řekla jsem synovi, že mi připadá jako v době kdy pil..........mami, to není pravda, já mu věřím..........a druhý den ho přistihl našrot. Našrot byl např. už ráno v 8,15 min.........celkem rychle se nechal přesvědčit, že má jít na léčení........no tak po půl roce, kdy se situace zhoršovala.......jezdil autem............nakonec tam zavolala dcera a do týdne nastoupil........první dny volal, že odejde atd., ale nakonec ten absťák zvládl a úspěšně pokračuje v léčbě. Já mám vše vyřešené, jsme rozvedeni, majetkově vyrovnaní, bydlí jinde...........ojedinělou návštěvu zvládnu. Je mi líto dětí a vnuků.
Napsala jsem toto pokračování i pro jiné............chyba se stala, že nepokračoval v doléčování, měl chodit na terapie, stýkat se s AA atd. To dělal zpočátku...............tak 2 roky. A ještě.......každý den snědl 1-2prášky na spaní, toto praktikoval tak 5 let........

hmm mno, príbeh s otvoreným koncom... držím mu päste. Problém je, keď alkoholik nepochopí, že abstinenciu má na doživotie...

Brita

Není tady

Zápatí