Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 6. 2018 9:55

Eskarina
♥------
Registrovaný: 12. 6. 2018
Příspěvky: 5

Minulost, bývalí, úzkost

Ahoj všichni :-)

Mám velký problém s přítelem. Máme krásný vztah a jsme spolu šastní. Je to vztah přesně takový, jaký má být, až na jednu "drobnost" - bývalé přítelkyně. Přítel byl v minulosti velmi aktivní, co se týče vážných i nezávazných vztahů. Chápu to, jelikož je skoro o 10 let starší, stihl toho za život samozřejmě víc.
Problém je ale v tom, že se svými bývalými pořád udržuje kontakt. Jsou to jeho kamarádky. Je to věc, přes kterou se nedokážu dostat. Nedokážu žít s tím, že každá jeho kamarádka byla v jeho posteli.
Pořád mě s nimi chce seznamovat, což je od něj na jednu stranu hezké, protože mě zve do svého života, ale na druhou stranu to už psychicky nejde vydržet.

Jemu to připadá jako obyčejná věc, mně ale ne. Se svými bývalými se nestýkám jednak proto, protože necítím, že bych chtěla a jednak proto, protože nechci příteli způsobovat nepříjemné pocity.

Jeho přátelé pořád mluví o jeho minulosti, i když jsem jim řekla, že je mi to nepříjemné. Bojím se, že to dojde až do bodu, kdy se s ním budu chtít rozejít, protože tuhle jednu jedinou věc už neunesu.

Ano, mluvíme o tom spolu, ale už ho to unavuje. Hodně ho to unavuje.

Zažila jste to některá? Co mám dělat?

Není tady

 

#2 18. 6. 2018 10:35

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Eskarino,
já na to mohu říct jen svůj názor: pokud ti vadí přítelovy kamarádky, on o tom ví a přesto s tím nehodlá nic dělat, asi s tím nic nenadělᚠani ty. Troufla bych si říct, že pokud tě přítel miluje a ví, že ti to opravdu vadí, asi by své chování měl minimálně omezit. Pokud to neudělá, asi to z nějakého důvodu potřebuje a nebo si myslí, že když on to jako problém nevidí, tak to problém nemůže být ani pro nikoho jiného. Zkus mu to říct i takhle. Pokud se nic nezmění, je opravdu jen na tobě se s tou situací smířit a přijmout ji, a nebo jít o dům dál. Zkus zapracovat na tvých negativních emocích, které jeho chování v tobě vyvolává. On totiž má právo být takový a makový, nemusí se kvůli nikomu měnit. V některých případech je lepší se rozejít, protože on může najít partnerku, který s tím nebude mít žádný problém a ty najdeš partnera, který ti to dělat nebude. Tak hodně štěstí smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#3 18. 6. 2018 11:27

Eskarina
♥------
Registrovaný: 12. 6. 2018
Příspěvky: 5

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Tulipánko, děkuji velice za krásnou odpověď. Je opravdu dospělá. S přítelem jsem tyto věci probírala několikrát. Svoje chování částečně omezil. Za to jsem mu vděčná. Jsem zbytečně žárlivá?
Ovšem tak nějak se objevují pořád další a další. Já naprosto chápu, že pro něj jsou to už jen kamarádky, ale pro mě je psychicky velice náročné se neustále setkávat a seznamovat s novými a novými bývalými. Třeba je tu bývalá A, se kterou jsem se poznala, bylo to pro mě těžké, s přítelem jsme si to vyjasnili, ale on po nějaké době chce, abych poznala bývalou B a potom bývalou C a já tohle doopravdy už nezvládám.

Není tady

 

#4 18. 6. 2018 12:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Nechtěla bych se cíleně seznamovat s bývalými přítelkyněmi.
Pokud by to ode mě nový přítel vyžadoval, ukončím s ním vztah.
Je jenom na tobě, jak se zachovᚠty. Nikdo ti asi neporadí, co mᚠdělat ty, jen co (by) udělal on.
Co udělᚠty, to si musíš rozhodnout ty sama.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#5 18. 6. 2018 13:08

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Myslim, ze je to jen obycejny "sberatel babskych skalpu" a tebe pripravuje na to, ze jednou budes viset v jeho sbirce mezi nima...  sad

Upravil(a) Dorka (18. 6. 2018 15:31)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#6 18. 6. 2018 13:29

Eskarina
♥------
Registrovaný: 12. 6. 2018
Příspěvky: 5

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Dorko, jsme spolu skoro 2 roky, z toho spolu rok a něco bydlíme. Tohle si opravdu nemyslím.

Evo, děkuji, mᚠpravdu :-)

Není tady

 

#7 18. 6. 2018 13:31

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Eskarina napsal(a):

Tulipánko, děkuji velice za krásnou odpověď. Je opravdu dospělá. S přítelem jsem tyto věci probírala několikrát. Svoje chování částečně omezil. Za to jsem mu vděčná. Jsem zbytečně žárlivá?
Ovšem tak nějak se objevují pořád další a další. Já naprosto chápu, že pro něj jsou to už jen kamarádky, ale pro mě je psychicky velice náročné se neustále setkávat a seznamovat s novými a novými bývalými. Třeba je tu bývalá A, se kterou jsem se poznala, bylo to pro mě těžké, s přítelem jsme si to vyjasnili, ale on po nějaké době chce, abych poznala bývalou B a potom bývalou C a já tohle doopravdy už nezvládám.

Eskarino,
no žárlivá asi jsi, ale nalijme si čistého vína. Kdo by v tomto případě asi nebyl? gloria


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#8 18. 6. 2018 15:32

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Eskarina napsal(a):

Dorko, jsme spolu skoro 2 roky, z toho spolu rok a něco bydlíme. Tohle si opravdu nemyslím.

Evo, děkuji, mᚠpravdu :-)

U tebe, nebo u nej?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#9 18. 6. 2018 16:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Eskarina napsal(a):

Ahoj všichni :-)

Mám velký problém s přítelem. Máme krásný vztah a jsme spolu šastní. Je to vztah přesně takový, jaký má být, až na jednu "drobnost" - bývalé přítelkyně. Přítel byl v minulosti velmi aktivní, co se týče vážných i nezávazných vztahů. Chápu to, jelikož je skoro o 10 let starší, stihl toho za život samozřejmě víc.
Problém je ale v tom, že se svými bývalými pořád udržuje kontakt. Jsou to jeho kamarádky. Je to věc, přes kterou se nedokážu dostat. Nedokážu žít s tím, že každá jeho kamarádka byla v jeho posteli.
Pořád mě s nimi chce seznamovat, což je od něj na jednu stranu hezké, protože mě zve do svého života, ale na druhou stranu to už psychicky nejde vydržet.

Jemu to připadá jako obyčejná věc, mně ale ne. Se svými bývalými se nestýkám jednak proto, protože necítím, že bych chtěla a jednak proto, protože nechci příteli způsobovat nepříjemné pocity.

Jeho přátelé pořád mluví o jeho minulosti, i když jsem jim řekla, že je mi to nepříjemné. Bojím se, že to dojde až do bodu, kdy se s ním budu chtít rozejít, protože tuhle jednu jedinou věc už neunesu.

Ano, mluvíme o tom spolu, ale už ho to unavuje. Hodně ho to unavuje.

Zažila jste to některá? Co mám dělat?

Nájs si mladšieho panica bez minulosti.... wink Alebo pochopi, že treba žiarli do budúcnosti, nie do minulosti.... (hoci niekedy to môže spolu súvisie, pravda). Zoznamova sa s jeho bývalkami sa mi zdá zbytočné, ale vygumova jeho minulos - to proste nejde. Dá sa o nej nehovori, ale je to čudné - akoby sa jeho život mal zača len Tebou, ale to je ilúzia, on určite žil aj predtým. Ber alebo nechaj tak - iné riešenie nevidím.

Upravil(a) Selima (18. 6. 2018 17:01)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10 18. 6. 2018 18:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Eskarina napsal(a):

Já naprosto chápu, že pro něj jsou to už jen kamarádky, ale pro mě je psychicky velice náročné se neustále setkávat a seznamovat s novými a novými bývalými. Třeba je tu bývalá A, se kterou jsem se poznala, bylo to pro mě těžké, s přítelem jsme si to vyjasnili, ale on po nějaké době chce, abych poznala bývalou B a potom bývalou C a já tohle doopravdy už nezvládám.

Nojo - pan doktor Plzák používal hezký termín "zharémovat" - zatímco my střídáme (většinou wink), pánové by všechny chtěli mít hezky pohromadě... vždy proč by si holky sakra nerozuměly, že? lol
Víš co... seznámit se můžeš, udržovat jakýkoli další kontakt už ne. I když... společné téma byste určitě měly... lol


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 18. 6. 2018 19:18

Eskarina
♥------
Registrovaný: 12. 6. 2018
Příspěvky: 5

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Dorka: U něj.

Selima: Chápu to. Mᚠpravdu, ale zatahovat bývalé do přítomnosti se mi nelíbí :-(

Helena: Nechci mít žádné společné téma. Většina těch žen je mi dost nesympatická. Pravda je, že jsem se snažila kvůli němu být s nimi v pohodě, ale to dost dobře nejde. Jsem v pohodě jen s jednou, jsme dokonce kamarádky, ale i ona mi občas řekne věci jako: "Vykašli se na něj." / "Když jsme spolu byli, dělal tohle a tamto..." / "Vy*er se na něj a bude ti líp. Mně to pomohlo..."
Jednoduše nechci být v kontaktu ani se setkávat s ženami, které mají se mnou to jedno společné téma. Je to nepříjemné.

Není tady

 

#12 18. 6. 2018 19:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Eskarina napsal(a):

Jednoduše nechci být v kontaktu ani se setkávat s ženami, které mají se mnou to jedno společné téma. Je to nepříjemné.

Ale ty se s nimi stýkat nemusíš... násilím tě snad nenutí.
Když partner "neslyší", nezbývá než se s bejvalkama nanejvejš slušně pozdravit, ale dál nemluvit, v nejhorším případě odejít... nebo se bojíš?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 18. 6. 2018 19:40

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Eskarina napsal(a):

Dorka: U něj. .............


......Jednoduše nechci být v kontaktu ani se setkávat s ženami, které mají se mnou to jedno společné téma. Je to nepříjemné.

Tak je to jasny.
Jak dlouho U NĚJ pobyvaly bejvalky? gloria

Tusim mate jeste jedno spolecne tema, ovsem budouci. Pak si mozna s nima budes rozumet lepe... reta


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#14 18. 6. 2018 20:33

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Začni mu vykládat o svých bývalých a pár si jich přimysli big_smile. A zkus navrhnout, že byste mohli ve třech s tvým bývalým jít do kina, že bys je ráda seznámila big_smilebig_smile.

Není tady

 

#15 19. 6. 2018 8:35

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Leila napsal(a):

Začni mu vykládat o svých bývalých a pár si jich přimysli ....

tummenuppgodlike
Mnoooo? Lepsi rada tady nepadla!
Jenze myslim, ze jeji realizace jen urychli zarazeni Esky mezi "bejvalky". Taky dobre, ne? gloria


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#16 19. 6. 2018 22:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Minulost, bývalí, úzkost

To je fakt. To je zatím nejlepší rada. A když mu to nebude vadit, pak nezbývá, než si sečíst "pro a proti".


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#17 20. 6. 2018 20:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Říká se, že muži žárlí na své předchůdce, ženy na následnice.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#18 28. 6. 2018 22:03

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Fakt zajímavá vlastnost. Patrně potřebuje mít tak nějak pocit, že žije společenským životem. Někdo tráví čas s přáteli, má koníčky, a on má svoje bývalé. Asi to těžko změníš. Možná je nejistý. Nevěří si.  Kam to dotáhl? V práci, v nějakém hobby? Tohle je asi jeho způsob seberealizace. Udržovat vztahy se starými známými. Neumí si najít nové? Za sebe říkám, mě by to rozhodně nebavilo a nezajímalo. Otázka je, jak zareagovat, abys ho neztratila a nezískala pocit, že jsi za blbce, kterému se ostatní po straně smějí. Nemůžeš mu zakázat, aby se vídal, s kým chce.  Je ale pochopitelné, že tohle by bavilo málokterou z nás. Vidím tenhle způsob vztahu jako dočasný, ne pro celý život. proto Ti říkám, žij svůj život. Měj svoje známé a nenech se vmanipulovat do čehosi jako - zítra jdeme k Ance a pozítří k Mance. Já bych asi řekla, mně se to nehodí, už něco mám. A někdy jindy bych asi přitvrdila - já na ní nejsem zvědavá. Pro dva lidi, co mají na tak zásadní věc zcela odlišný názor, vidím společný dlouhodobý život jako riskantní. Umíš si představit, že mu jednou dᚠna hlídání vaše dítě a on ho vezme na návštěvu k tetě Janě? Já tedy ne. A jak tu říkají holky, byla bych taková potvora, že bych ho tahala za smluvenými "bývalými známostmi". Aby si užil, jaké to je. A až by se k němu jeden z nich naklonil a přede všemi se zeptal - POŘÁD JE TA ESKARINA V POSTELI TAKOVÁ DRAČICE JAKO TENKRÁT? To by bylo, abych si jeho reakci jaksepatří nevychutnala. No co na tom? Řekla bych mu pak doma, kdyby měl řeči. Ty se s těmi svými známostmi snad pořád jenom vodil za ručičku...? No a napadlo Tě, že se Tě chce takhle elegantně zbavit? Neusnadnila bych mu to. Je to hra. Dělej cokoli, buďto si jeď po své linii, nebo se obětuj a hraj stejnými kartami, nastav mu zrcadlo, ale neužírej se. To není k ničemu. Vztah má člověku dělat radost a ne ho trápit....

Není tady

 

#19 29. 6. 2018 10:11

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Krasny, Kalupinko, takove osvěžení docela deprimujícího vlákénka: Jak uzasne tolerantni baba necha sebou vlacet bahnem k.u.r.e.vnika...

Omlouvam se za hrubost, ona uz asi necte, ma tady z 18ti prispevku 4, slovy ČTYŘI.
Delat ze sebe "onuci" me dost mrzi, ptz.jsem si to sama nejednou vyzkoušela a náležitě taky "vychutnala"... sad


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#20 29. 7. 2018 8:39

Eskarina
♥------
Registrovaný: 12. 6. 2018
Příspěvky: 5

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Dámy, děkuji vám všem za reakce. Jste úžasné :-)
Víte, ono se to za tu dobu tak nějak vyřešilo samo. Poslední kapkou pro mne i pro něj byly stále opakující se úzkosti z jedné z bývalých. Přítel můj názor tímto nejspíš konečně pochopil a bere na mne v tomto ohled jako ještě nikdy! :-O Samozřejmě tomu musela předcházet dlouhatánská diskuze a přesné popisování pocitů, které mě ničí, ale výsledek je skvělý.
Každopádně jste mi tu všechny neskutečně pomohly a jsem vám za to vděčná! <3

Není tady

 

#21 29. 7. 2018 11:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Tak a to není jen na chvíli! smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#22 1. 8. 2018 17:14

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Minulost, bývalí, úzkost

Eskarina napsal(a):

....Samozřejmě tomu musela předcházet dlouhatánská diskuze a přesné popisování pocitů, které mě ničí, ale výsledek je skvělý...

stolt
Chtela bych pridat gratulaci k "posunu" a taky osobní zkušenost: Ac je to k nevíře, ty detailní popisy pocitů, které zřejmě chlapi neznají, s "otevřenou hubou" vyslechnou ..., a pak "zpláčou nad svym vlastním neomaleným jednáním" a zubama-nechtama se snaží napravit, znám.

Myslim, ze vzhledem k muzske jesitnosti to neni jednoduche, ale pokud to nastane, nasledky jsou prekvapivě gigantické, neočekávané, neuvěřitelné (pro nas, zeny!)

Dle mého úsudku je to oblast v mezilidskych vztazich neprozkoumaná, tudíž zajímavá.

Upravil(a) Dorka (1. 8. 2018 17:16)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů