Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 10. 2006 9:19

Dastinka
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 6. 2006
Příspěvky: 116

Pončo

Babinetky, potřebovala bych poradit nějaké adresy na netu, kde se dají koupit ponča. V našem městě nejsou téměř žádné kamenné obchody, jen Vietnamci a tam žádná nejsou:-( a do Polska nemám čas jít...

Není tady

 

#2 12. 10. 2006 9:55

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Pončo


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#3 12. 10. 2006 10:00

Dastinka
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 6. 2006
Příspěvky: 116

Re: Pončo

Díky Oto, Ty nikdy nezklameš :-)))

Není tady

 

#4 12. 10. 2006 10:09

kijjo
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Dobříš
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7334
Web

Re: Pončo

Chtěla bych si pončo uplést. Ale nějaké jednoduché, zas tak moc to neumim. Nemáte někdo rozpis, jak pončo uplést? Díky.


http://lb2f.lilypie.com/sVYsp1.png 

             krása a zdravíMMB: ID 150189                  http://kijjo.rajce.idnes.cz/

Není tady

 

#5 12. 10. 2006 10:13

Dastinka
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 6. 2006
Příspěvky: 116

Re: Pončo

Zkus se podívat na odkaz, který poslal Ota - jsou tam i návody.

Není tady

 

#6 12. 10. 2006 10:42

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Pončo

Dneska si kolegyně koupila pončo s kapucí - černé, s aplikacemi - je moc pěkné. Cena 2.100,- Kč.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#7 12. 10. 2006 10:58

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Re: Pončo

Kijjo, prý je v říjnové Burdě, ale neviděla jsem ji, takže bez záruky.

Není tady

 

#8 12. 10. 2006 12:19

Dastinka
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 6. 2006
Příspěvky: 116

Re: Pončo

Nela napsal(a):

Dneska si kolegyně koupila pončo s kapucí - černé, s aplikacemi - je moc pěkné. Cena 2.100,- Kč.

Někde v obchodě nebo přes net ?

Není tady

 

#9 12. 10. 2006 12:34

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Pončo

V obchodě. Právě jsme si ho všechny v práci vyzkoušely a sedí na každou postavu.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#10 12. 10. 2006 15:31

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 441

Re: Pončo

Pončo
Ponča jsou pro letošní podzim a zimu žhavou módou, takže se v Návštěvní knize objevují znovu a znovu prosby o střihy k jejich upletení. Na složitější návody, bohužel, nezbývá čas (to víte, je před Vánoci), ale najdete tu alespoň dva jednoduché střihy k upletení ponča, na které můžete využít libovolného vzoru, který se vám líbí (copánky, střídání barev, patent, jednobarevné pletení...jelikož střihy jsou tvarově jednoduché, můžete pustit uzdu vaší fantazii).

JEDNODUCHÉ PONČO verse 1
Tohle je asi nejjednodušší střih, jaký může pončo mít - skládá se prostě ze dvou obdélníků, sešitých k sobě, s ponechanou mezerou na výstřih. Ten může být ponechán lodičkový (lidově řečeno prostě díra) nebo k němu můžeme naplést rolák nebo stojáček.
Upleteme dva obdélníky - buď můžeme plést klasicky, zdola nahoru: potom bude šířka obdélníku rovna míře od zápěstí k zápěstí rozpažených rukou (budeme potřebovat dlouhou kulatou jehlici, protože to bude šířka velká) a délka bude odpovídat tomu, jak dlouhé pončo chceme.
Obdélníky přiložíme na sebe a sešijeme dlouhou stranou k sobě, uprostřed ponecháme otvor dost velký na to, abychom protáhli hlavu. Pokud chceme pončo obohatit rolákem, nabereme kolem otvoru oka na kulatou jehlici a pleteme např. patentem do výše, jakou si přejeme.





Druhá varianta je pletení napříč - v takovém případě začínáme boční stranou - šířka pleteniny bude v tomhle případě odpovídat tomu, jak chceme mít pončo dlouhé x 2. Pleteme dokud nedosáhneme místa, kde je třeba začít výstřih, tam pleteninu rozdělíme na dvě poloviny a upleteme šířku výstřihu nad každou polovinou zvl᚝. Když máme výstřih dostatečně široký, obě půlky spojíme a pokračujeme v pletení až dosáhneme délku, která dosáhne k druhému zápěstí.
Výhodou tohoto jednoduchého střihu je, že můžeme obdélníky ozdobit jakýmkoli vzorem se nám líbí. Můžeme na nich uplést copánky, stejně jako nopky, střídat barvy, prostě cokoli. Při obdélníkovém pletení bez ujímání to nebude těžké.
Hotové pončo pak můžeme samozřejmě ozdobit na dolním okraji třásněmi.
Nevýhodou je, že výsledné pončo je poměrně neforemné. V zimě rozhodně zahřeje, ale i štíhlá postava v něm nabude rozměrů...no prostě méně štíhlých.

JEDNODUCHÉ PONČO verze 2
I tohle pončo je pletené jako obdélník, ale s výsledným tvarem zacházíme trochu rafinovaněji. Sešitím stran podle návodu vznikne pončo, které má při pohledu zepředu tvar trojúhelníku. (Protože je obtížně si to představit podle slovního popisu, zkuste si vystřihnout obdélník papíru a složit ho naznačeným způsobem - A na A; B na B jakobyste skládali pončo)





Okolo vzniklého výstřihu ve tvaru "véčka" nabereme oka na kulatou jehlici a upleteme patentem lem výstřihu. Vprostředku výstřihu nad véčkem, vzniklým sešitím, vždy 3 oka spleteme přetažením (dvě oka sejmeme hladce, 1 oko upleteme hladce a obě sejmutá oka přes něj přetáhneme).
I v tomhle případě si můžeme pohrát např. s copánkovým vzorem, který bude vypadat zvl᚝ dobře, když upleteme výrazný copan blízko horního okraje obdélníků, budeme ho pak totiž mít hezky běžící přes přední část ponča.
Délka obdélníku je cca 150 cm, jeho šířka okolo 60 cm, pokud má cíp sahat zhruba ke kolenům.


život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

 

#11 12. 10. 2006 16:44

kijjo
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Dobříš
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7334
Web

Re: Pončo

luckies: díky moc tummenupp


http://lb2f.lilypie.com/sVYsp1.png 

             krása a zdravíMMB: ID 150189                  http://kijjo.rajce.idnes.cz/

Není tady

 

#12 12. 10. 2006 18:40

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Pončo

Dastinka napsal(a):

Babinetky, potřebovala bych poradit nějaké adresy na netu, kde se dají koupit ponča. V našem městě nejsou téměř žádné kamenné obchody, jen Vietnamci a tam žádná nejsou:-( a do Polska nemám čas jít...

Jestli bys mela zajem ja bych ti mohla prodat to co jsem dostala...ja na takove veci nejsem.Prodam ho levne.Mohu ti ho vyfotit


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#13 12. 10. 2006 20:04

Dastinka
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 6. 2006
Příspěvky: 116

Re: Pončo

elementgirl napsal(a):

Dastinka napsal(a):

Babinetky, potřebovala bych poradit nějaké adresy na netu, kde se dají koupit ponča. V našem městě nejsou téměř žádné kamenné obchody, jen Vietnamci a tam žádná nejsou:-( a do Polska nemám čas jít...

Jestli bys mela zajem ja bych ti mohla prodat to co jsem dostala...ja na takove veci nejsem.Prodam ho levne.Mohu ti ho vyfotit

Byla bych moc ráda kdybys mohla poslat fotku :-)) Zatím díky :-)

Není tady

 

#14 12. 10. 2006 21:19

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Pončo

Dastinka napsal(a):

elementgirl napsal(a):

Dastinka napsal(a):

Babinetky, potřebovala bych poradit nějaké adresy na netu, kde se dají koupit ponča. V našem městě nejsou téměř žádné kamenné obchody, jen Vietnamci a tam žádná nejsou:-( a do Polska nemám čas jít...

Jestli bys mela zajem ja bych ti mohla prodat to co jsem dostala...ja na takove veci nejsem.Prodam ho levne.Mohu ti ho vyfotit

Byla bych moc ráda kdybys mohla poslat fotku :-)) Zatím díky :-)

posli mi mailovou adresu at ti ty fotky mohu poslat.Jo jinak jeste ...je to znacka RARE www.rarefashion.co.uk/

Upravil(a) elementgirl (12. 10. 2006 21:24)


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#15 22. 10. 2006 17:50

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Pončo

Tak jsem si z kolegyní koupila látku - 70%vlna, černobílou a pončo už se šije. Bude s kapucí, tak uvidíme, jak to dopadne.smile


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#16 18. 5. 2016 10:04

ajaksas
♥♥-----
Registrovaný: 19. 8. 2015
Příspěvky: 38

Re: Pončo

Ponča jsou zase aktuální. taky by mě zajímalo,kde nakupujete. Já jsem totiž objevila jednu stránku,není jich tam moc,ale tři už jsem si koupila. A tak by mě zajímaly i vaše typy, protože mi přijde pončo jako ideální kus oblečení. Já se do nich zamilovala loni v Anglii a nejradši bych nechodila v ničem jiném.
Ale chtěla bych ještě nějaké bez roláku ,ale hrubší. Díky za všechny rady smile

Upravil(a) AndreaP. (26. 4. 2018 22:24)

Není tady

 

#17 6. 12. 2017 14:03

Ellie1005
♥------
Registrovaný: 6. 10. 2017
Příspěvky: 9

Re: Pončo

ajaksas napsal(a):

Ponča jsou zase aktuální. taky by mě zajímalo,kde nakupujete. Já jsem totiž objevila jednu stránku,není jich tam moc,ale tři už jsem si koupila. A tak by mě zajímaly i vaše typy, protože mi přijde pončo jako ideální kus oblečení. Já se do nich zamilovala loni v Anglii a nejradši bych nechodila v ničem jiném. Já si kupovala toto: http://clipin4you.cz/svetry-rolaky/1053 … black.html
Ale chtěla bych ještě nějaké bez roláku ,ale hrubší. Díky za všechny rady smile

Ja napríklad vežmi pončá nemusím, ale pridala som sa k objednávke s mamkou a kupovala som si toto z cellbesu:
https://az392967.vo.msecnd.net/product-image/463817-product-magnify-large.jpg

Je to pončo, ale trochu kardigánové a také elegantnejšie smile mne sa dobre nosí a super kombinuje, ako som v zime svetlá, tak ideál. Inak v obchodoch sa mi vežmi nepáčia. Tiež premýšžam, že by som si uplietla z nejakej hrubšej vlny, len zas nechcem vyzera objemne big_smile

Upravil(a) Ellie1005 (6. 12. 2017 14:04)

Není tady

 

#18 25. 1. 2018 14:03

Kajojinka
♥------
Registrovaný: 5. 6. 2017
Příspěvky: 14

Re: Pončo

na zootu mají moc hezká ponča smile

Není tady

 

#19 26. 4. 2018 22:03

Lejla9
♥♥-----
Registrovaný: 22. 12. 2017
Příspěvky: 35

Re: Pončo

mám jedno, černé s mini třásněmi a nosím ho moc ráda. Jen nesmí foukat vítr, protože mi pak z něho tečou nervy smile

Není tady

 

#20 27. 5. 2018 16:19

Ivanaa
♥♥-----
Registrovaný: 15. 7. 2014
Příspěvky: 68

Re: Pončo

tyhle přehazovací a lehké věci mám hrozně ráda. Jsou moderní a praktické. Kde je kupujete?

Není tady

 

#21 27. 5. 2018 18:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pončo

V jakémkoliv obchodě.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#22 27. 5. 2018 18:29

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Pončo

Judyna napsal(a):

V jakémkoliv obchodě.

Nejsi trochu na hlavičku??  roll  Tak debilně jednoduchý to přece nemůže být! lol


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#23 27. 5. 2018 18:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pončo

Judyna napsal(a):

V jakémkoliv obchodě.

Myslíš třeba u řezníka? va


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#24 27. 5. 2018 19:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pončo

No tak koukám - podle reakce Hely - že to zas až tak jednoduché není. Je možné, že u řezníka ty "přehazovací a lehké věci" nemají. I když - i balíček flákoty se dá lehce přehodit přes pult.
Tak možná vlastně jo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#25 27. 5. 2018 19:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pončo

Upřímně - "lehká a přehazovací" by mohla bejt u řezníka třeba vepřová bránice...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů