Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 5. 2017 0:08

Kami03
♥------
Registrovaný: 20. 3. 2012
Příspěvky: 11

Pracovní úraz

prosím o radu. Měla jsem pracovní úraz ruky a v době trvání pracovní neschopnosti jsem chodila s rukou na rehabilitace.Jelikož ruka není stále úplně funkční, stalo se mi cestou na rehabilitaci,že jsem se touto rukou neudržela a spadla. Došlo k úrazu nohy. Jedná se tedy o další pracovní úraz nebo po ukončení prvního pracovního úrazu naváže na toto normální úraz s pracovní neschopností? Je to nezvyklá situace, ale bohužel se mi přihodila.sad Děkuji za rady.

Není tady

 

#2 26. 5. 2017 7:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pracovní úraz

Jedná se tedy o další pracovní úraz
Nejedná - viz zákoník práce

§ 271k
(1) Pracovním úrazem pro účely tohoto zákona je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním (§ 273 a 274).
(2) Jako pracovní úraz se posuzuje též úraz, který zaměstnanec utrpěl pro plnění pracovních úkolů.
(3) Pracovním úrazem není úraz, který se zaměstnanci přihodil na cestě do zaměstnání a zpět.

§ 274
(1) V přímé souvislosti s plněním pracovních úkolů jsou úkony potřebné k výkonu práce a úkony během práce obvyklé nebo nutné před počátkem práce nebo po jejím skončení a úkony obvyklé v době přestávky v práci na jídlo a oddech konané v objektu zaměstnavatele a dále vyšetření u poskytovatele zdravotních služeb prováděné na příkaz zaměstnavatele nebo vyšetření v souvislosti s noční prací, ošetření při první pomoci a cesta k němu a zpět. Takovými úkony však nejsou cesta do zaměstnání a zpět, stravování, vyšetření nebo ošetření u poskytovatele zdravotních služeb ani cesta k němu a zpět, pokud není konána v objektu zaměstnavatele.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#3 27. 5. 2017 23:42

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: Pracovní úraz

Citace zákoníku práce je správná, ale v tomto případě záleží na tom, jak vyplní lékař zprávu pro pojišovnu. V těchto případech, kdy došlo k situaci, že následný úraz by nevznikl, pokud by nedošlo k předchozímu pracovnímu úrazu, je možné, že pojišovna plní, jako by se jednalo o jediný úraz.

Není tady

 

#4 28. 5. 2017 18:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pracovní úraz

Otázka zněla "Jedná se tedy o další pracovní úraz...?"
Nejedná.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#5 29. 5. 2017 8:15

Kami03
♥------
Registrovaný: 20. 3. 2012
Příspěvky: 11

Re: Pracovní úraz

No a právě toto bych potřebovala vědět. Úraz druhý by se nestal, kdyby se nestal ten první pracovní. Tedy podle citace zákoníku by to už pracovní úraz být neměl, ale takový případ, kdy úraz vznikl v souvislosti s  pracovním úraem tam vlastně ani citován není.

Není tady

 

#6 29. 5. 2017 11:23

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: Pracovní úraz

Otázka  tak zněla, o dalsi pracovní úraz se sice nejedná, ale plnění od pojišovny bude s velkou pravděpodobností jako by se jednalo.

Není tady

 

#7 30. 5. 2017 8:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pracovní úraz

o dalsi pracovní úraz se sice nejedná
No sláva... ale abys neřekl, že jsem umanutá potvora, tak souhlasím, že příčinná souvislost by uznaná bejt měla http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

Kami, pozeptej se u ošetřujícího lékaře, jestli oba úrazy souvisejí a juednej dál podle jeho vyjádření.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 7. 6. 2017 0:36

Kami03
♥------
Registrovaný: 20. 3. 2012
Příspěvky: 11

Re: Pracovní úraz

Děkuji moc za rady,Zkusím se zeptat.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů