Oznámení

22.září : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

22.září : Novinka na Babinet.cz - sekce KAM VYRAZIT.

22.září : V naší tvůrčí dílně na vás čekají prstýnky pro radost.

22.září : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na slané croissanty.

#6476 21. 4. 2017 19:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Krásný, lupino.
Byla jsem v naší knihovně  na povídání pana Pitka, bylo  to moc moc zajímavé. Ty remízky, znovuvysazování ovocných sadů, které tady byly před odsunem Němců, no a ty tůňky a rybníčky, to je skvělý počinek.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#6477 21. 4. 2017 19:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Remízky jsou u nás pořád. Asi na nás soudruzi s těma širýma rodnýma lánama zapomněli smile. Rybníčky poslední dobou u nás na Vysočině rostou jak houba po deště - jsou na to prý nějaké dotace.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#6478 21. 4. 2017 19:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Taky jsou dobrej nápad přírodní koupaliště - myslím ty čištěný "hlínou a kytkama"... a už jich je povícero.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#6479 21. 4. 2017 20:02

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

helena napsal(a):

Taky chybějí remízky... i když už se tu a tam rovněž vracejí.

To mně povídej. Pšenice - nepšenice, já když přehlížím ty naše širé rodné lány, vidím v zásadě poušť.
A ne že musej mít traktory deset metrů do vejšky a jezdit osmdesátkou! Prd! Já viděla farmářku, která zřejmě farmařila sama a měla stroje uzpůsobený na ženskou tlapku - i traktor měla malý lol i s valníkem!
Jenže to by našim statkářům upad pindik.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#6480 21. 4. 2017 20:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Tak... a za řepku a kukuřici by se neumětelům měly pazoury... no, ne zrovna usekat, ale pos*rat a tejden nepustit k vodě... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Není tady

#6481 21. 4. 2017 20:06

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Lupi, ten obrázek - to je taková krása!

U nás byla jedna naše místní říčka vyschlá téměř celý minulý rok. A to je prosím říčka neregulovaná, která jindy působí povodně. Je to opravdu moc smutný pohled....

Viď? Modlím se, aby tam majitele nenapadly nějaký budovatelský plány - ale je zájmovej rybář, tak snad ne.
Naše Vejmola taky předloni bezmála vyschla - a to je normálně veselá, čiperná, vodná říčka.
Hele ji:

http://st4.geg.cz/photo/427551_detail.jpg

Není tady

#6482 21. 4. 2017 20:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Remízky jsou u nás pořád. Asi na nás soudruzi s těma širýma rodnýma lánama zapomněli smile. Rybníčky poslední dobou u nás na Vysočině rostou jak houba po deště - jsou na to prý nějaké dotace.

Šťastná to krajina! Nejšťastnější ta, na kterou zapomněli soudruzi všech druhů cool

Není tady

#6483 21. 4. 2017 20:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jůůů... ta úplně zpívá... http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

Není tady

#6484 21. 4. 2017 20:09

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Tak... a za řepku a kukuřici by se neumětelům měly pazoury... no, ne zrovna usekat, ale pos*rat a tejden nepustit k vodě... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Samy o sobě snad ani ne - jen ty velkochovy.....kdyby se to nějak střídalo, určitě by to šlo, ale ovšem - jak by se to sklízelo těma velkokombajnama, žejo.

Není tady

#6485 21. 4. 2017 20:14

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Jůůů... ta úplně zpívá... http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

Jojo, líbezná osůbka to je. smile Zajímavá je tím, že už zkraje (pramení u Mukařova) napojí dva, nebo snad i tři rybníky a hnedle kousek u Květnice už je takováhle a potom pořád. A to nemá skoro žádý přítoky.....tak jsem si to zkontrolovala ve wiki a prosím - pět! Pět přítočků a takováhle krasavice.

Není tady

#6486 21. 4. 2017 20:17

Dorka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: HK

Judyna napsal(a):

Lupi, ten obrázek - to je taková krása!...

Ano!

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#6487 21. 4. 2017 20:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Na Slovensku, v naší vesnici i v těch okolních v sedmdesátých letech zrušili všechny rermízky, udělali meliorace, udělali velikánské lány a jak píšeš, lupino, je tam v podstatě poušť. grater A když je větší déšť, půdu z polí snáší do vesnice a pak se boční uličky čistí od bahna a voda odteče. A takové tam bývaly krásné remízky, mezi vesnicí a horami, polní cesty k lesům a po obou stranách cest remízky a potůčky. Co jsme si tam jako děti vyhráli. A teď širé lány, bez  ptáčků, bez zvěře, bez potůčků. A nemožnost dostat se do lesa, jedině velkými oklikami anebo přes pole, což se nesmí, když je zaseto. A stejně by to nebyla příjemná cesta, jako bývala po těch polních cestičkách ve stínu stromů a keřů v remízcích.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#6488 21. 4. 2017 21:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

. A nemožnost dostat se do lesa, jedině velkými oklikami anebo přes pole, což se nesmí, když je zaseto. A stejně by to nebyla příjemná cesta, jako bývala po těch polních cestičkách ve stínu stromů a keřů v remízcích.

No přesně! Nebo po polňačkách, ale těch je jak šafránu. I když je tu pár polí, přes která jdou cesty a přes která chodím ráda - to jsou taková, kde mají třeba pór....červenou řepu....hrášek....karfiol....zelíčko....mrkvičku coollol
Jednou byly i cukínky! A máme i jahodová pole - tam ale neloupím: z těch nic nevyhazujou, tak mně svědomí nedá. Leda tak dvě - tři jahůdky gloria páč úplně se to nedá.

Není tady

#6489 21. 4. 2017 21:13

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

Judyna napsal(a):

Lupi, ten obrázek - to je taková krása!...

Ano!

Taková máme za městem hnedle tři, Viki. To nejhezčí jsem na netu nenašla a z počítače to sem nejde.
U Brandejsa je Probošťák, ten se pořád zvětšuje, starý písáky jsou u Semic, u Kostelce, u Nerátek, v lese za Boleslaví - všude.
Dokonce, když se tu stavěly u Labe nový baráky, tak inteligentně těžili písek hned vedle a vzniklo jim rázem koupališťátko.

Není tady

#6490 22. 4. 2017 12:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

carpediem napsal(a):

Eva. napsal(a):

mia napsal(a):

To znamená, že její krev vyzařuje hodně tepla, tudíž carpe nebývá zima......to je přece jasné! sovalol

Tobě možná ano, mně ne. Proto se ptám, co to znamená. Snad mi carpediem odpoví.

Jo,jo, pravdu Mia má. Horké srdce, horké ruce. lollollol Ale jinak je to výraz, který užíváme v partě kamarádů.
Z dalších výrazů namátkou: Jak jsi pestrý, jak jsi barevný. smile

A já myslela, Carpe, že jste to zvláštní slovo vytvořili doma s tvou rodinou nad nedělní horkou polívkou. big_smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#6491 22. 4. 2017 18:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nebo po polňačkách, ale těch je jak šafránu.
Před mnoha a mnoha lety jsem se pohybovala v končinách, kde se ty velký širý rozorávaly hůř, než v rovinách ... takže se chodilo po cestičkách a mezičkách, občas přes zídky z kamenů vynošenejch z polí (ale i ty měly svůj význam)... a na druhým kopci byla vidět "deka" sešívaná z barevnejch proužků... brambory jinak zelený, než oves nebo lucerka... občas ozdobený fialovým nebo bílým cancorkem máku...
Ale okolnosti způsobily, že jsem dneska nejela jako obvykle, ale autobusem - "courákem" přes vesničky... a s potěšením jsem kvitovala třeba řádek mladejch jablůněk, kterej ten kraj louky kopíroval.

Není tady

#6492 22. 4. 2017 21:45

mia
♥♥♥♥♥♥-

To je ale krása, ta říčka! Tyhle přírodní "prosté" zázraky jsou (aspoň pro mě) největší energetické nabíječe, dokonce i takhle "přes obrázek"... smile

Není tady

#6493 22. 4. 2017 21:53

mia
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Před mnoha a mnoha lety jsem se pohybovala v končinách, kde se ty velký širý rozorávaly hůř, než v rovinách ... takže se chodilo po cestičkách a mezičkách, občas přes zídky z kamenů vynošenejch z polí (ale i ty měly svůj význam)... a na druhým kopci byla vidět "deka" sešívaná z barevnejch proužků... brambory jinak zelený, než oves nebo lucerka... občas ozdobený fialovým nebo bílým cancorkem máku...
Ale okolnosti způsobily, že jsem dneska nejela jako obvykle, ale autobusem - "courákem" přes vesničky... a s potěšením jsem kvitovala třeba řádek mladejch jablůněk, kterej ten kraj louky kopíroval.

Když padla železná opona, vyrazili jsme na kolech po příhraniční asfaltce, která byla v hraničním pásmu, takže do té doby jen pro pohraniční hlídky. Vyjeli jsme na kopec a tam se nám otevřel přesně takový pohled, jaký popisuješ, na rakouská políčka.....něco tak malebně krásného jsem do té doby neviděla, ještě k tomu z takové výšky, že měl člověk pocit tak trochu jakoby leteckého pohledu......zírala jsem tam s otevřenou pusou, zvyklá na ty naše "velké, širé, rodné lány"...

Není tady

#6494 22. 4. 2017 21:58

mia
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

Eva. napsal(a):

. A nemožnost dostat se do lesa, jedině velkými oklikami anebo přes pole, což se nesmí, když je zaseto. A stejně by to nebyla příjemná cesta, jako bývala po těch polních cestičkách ve stínu stromů a keřů v remízcích.

No přesně! Nebo po polňačkách, ale těch je jak šafránu. I když je tu pár polí, přes která jdou cesty a přes která chodím ráda - to jsou taková, kde mají třeba pór....červenou řepu....hrášek....karfiol....zelíčko....mrkvičku coollol
Jednou byly i cukínky! A máme i jahodová pole - tam ale neloupím: z těch nic nevyhazujou, tak mně svědomí nedá. Leda tak dvě - tři jahůdky gloria páč úplně se to nedá.

Dodnes mám v paměti polňačky, které se klikatily místy ještě za mého dětství, na rozcestích často stála boží muka....některá ještě stojí, teď často na poměrně nesmyslných místech, v těch scelených lánech...

Není tady

#6495 23. 4. 2017 9:56

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Dorka napsal(a):

Nic teda o tom (z hlediska zdravotniho) nevim, ale usoudila bych (svym slepicim mozkem), ze pokud krev proudi  ruchleji, mohla by nejake teplo = zareni, vyvolat.
Souhlasim s tebou, ze takove slovo jsem nikdy neslysela a jeho pravy vyznam by me okrajove mohl zajimat...
I kdyz zrovna u carpe bych jeho pouziti videla taky jen jako, hm, jak to napsat slusne,  no, vytvareni  urcireho image inteligenta, kterym, soudim, ve skutecnosti neni... sad

Jak jsi pestrá, jak jsi barevná. lol
Jsem velmi ráda, že ti stojím za promyšlené soudy.big_smile

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#6496 23. 4. 2017 12:09

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Heleno, hezky jsi to napsala...  smile
Barevný záplaty na protějším kopci, průzračně čistý vzduch, dvojitá i trojitá ozvěna, trojice lesních studánek, běh a skákání dolů po terasovitých loukách a spousta dalšího taky patří k mým silným dětským zážitkům. (Někdy jsem tu už o tom psala.)
Kvetoucí jabloně (i mandloně) pokládám za nejkrásnější stromy.

Upravil(a) vrabčák (23. 4. 2017 12:25)

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#6497 23. 4. 2017 14:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Eva. napsal(a):

Dodnes mám v paměti polňačky, které se klikatily místy ještě za mého dětství, na rozcestích často stála boží muka....některá ještě stojí, teď často na poměrně nesmyslných místech, v těch scelených lánech...

Nejenže stojí, Mio. U nás dokonce vprostřed polí obnovili lidi z Přerova (nad Labem) studánku sv. Vojtěcha. A dali tam lavičku, protože je tam krásný výhled na Přerov a taky vysadili jablůňkovou alejku.
Hele ji:
http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6478/6478842_0e374cc42fad0add370cf0bd3684d5a5/images/DSC_0190.jpg

Není tady

#6498 23. 4. 2017 14:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Mmch, kdo si chce zalabužnit čerstvý vzduch a vodu k pití, ať jede do Novohradskýh hor - nemyslím snad přímo městečko, ale někam do okolí. To je prostě velkolepý mňam!

Není tady

#6499 23. 4. 2017 14:38

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

To je ale krása, ta říčka! Tyhle přírodní "prosté" zázraky jsou (aspoň pro mě) největší energetické nabíječe, dokonce i takhle "přes obrázek"... smile

A tahle konkrétně je zvláště silná, Mio - specielně v údolí pod Vyšehořkama. To je prostě energetická bomba - psi nám tam vždycky naprosto zhůvěřej a místo, aby se procházkou znavili, jsou čilí, jak čečetky lol

Není tady

#6500 23. 4. 2017 14:39

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Tak teď teprve koukám, kde to jsem a žasnu, co jsme udělaly se Skuhracím chlívkem lol

Není tady

NÁŠ TIP:

• Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!

• Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Řešíte problémy s močením? Vyzkoušejte sedací koupele!

• Značkové parfémy a kosmetika, 5 prodejen v ČR, skladem přes 375 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

Zápatí