Oznámení

5.dubna : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

5.dubna : Velká novinka na Babinet.cz - sekce KAM VYRAZIT.

5.dubna : V naší tvůrčí dílně na vás čeká zajíček.

7.března : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na víkendové menu Nigelly Lawson.

#4951 9. 1. 2017 7:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Co vás dnes inspirovalo k zamyšlení (od Blossom) II.

Samozřejmě po domluvě, ale stejně tak za samozřejmost považuji pomoc rodičům.
Jasně, Judy... nakonec už je asi vysvětleno a jasno. Podstatný je ono "po domluvě", který jsem v předchozím postrádala.
Ono to totiž všude není samozřejmost - viz například(!) lupina - "dovlek a ani ho nenapadlo..." (manžel tchýni)... a nejen ona.

lidovci chystají jakýsi návrh
Pravděpodobě se jedná o tohle
http://zdravi.euro.cz/denni-zpravy/z-do … zne-483567
Jenže to bude asi na dlouhý lokte, protože není například jasný, jak by se třeba zajišťoval zástup za pečujícího, co by dělal při hospitalizaci nemocnýho, jakej by byl rozsah, respektive stupeň příbuznosti a X dalších nejasností.
Chvalitebný je, že se aspoň začalo mluvit.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#4952 9. 1. 2017 9:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Helo, díky za odkaz. Mrkla jsem na to. Jenže to je pro osoby se zdravotním problémem, které vyžadují péči po propuštění z nemocnice.
".....O potřebě celodenní péče bude rozhodovat ošetřující lékař lůžkového zařízení. Nárok na dlouhodobé ošetřovné bude vznikat v případě, trvala-li hospitalizace osoby závislé na péči alespoň 7 dní, a bude-li zdravotní stav této osoby vyžadovat péči delší než 30 kalendářních dnů....."
http://www.mpsv.cz/cs/28608

Tady ta paní je jenom stará. V nemocnici nebyla a samozřejmě by tam ani nechtěla.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4953 9. 1. 2017 9:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

modrovous napsal(a):

Judyno, a nemáte někde poblíž nějakou sociální službu nebo třeba charita, která by třeba za kamarádčinou maminkou zašla podle potřeby, dá se to dohodnout třeba na hodinu - dvě denně, podle potřeby. I když je to placené, nejsou to tak šílené sumy, aby se to nedalo zvládnout.
A zkombinovat to třebas s nějakou tou pomůckou - SOS tlačítko, dnes už se dělají i ve formě přívěsků, nemusí složitě
obsluhovat telefon.

Už za ní občas nějaká paní chodí - jejich známá - soukromě. Ale to víš - jen na chvilku. Přes celou pracovní dobu rozhodně ne. A zvlášť ne přes noc - práce i v noci.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4954 9. 1. 2017 11:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jenže to je pro osoby se zdravotním problémem
Zas až tak to nesleduju, takže detaily neznám... ale taky jsem to včera chytla ve zprávách a shodou okolností vím, že se nic podobnýho neprojednává.
Ještě mě napadlo - předčasnej důchod by nešel? Jo, vím, že je za míň peněz a tak dál - ale možnost by to byla, když změna zaměstnání asi možná nebude.

Není tady

#4955 9. 1. 2017 12:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

S tím předčasným důchodem nevím - ona má myslím ještě 5 let, to je asi dost. To snad ještě ani nejde a pokud ano, tak s ohledem na to, že je sama, mohl by být velice nízký, asi by s ním po maminčině smrti těžko vyžila.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4956 9. 1. 2017 12:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Občas sem dávám tenhle kontakt - http://www.mpsv.cz/cs/11
Konzultační dny pro veřejnost, kde budou zodpovězeny Vaše dotazy v rámci působnosti resortu práce a sociálních věcí, se konají každou středu od 14:00h do 17:00h (poslední klient je přijímán v 16:45h) v přízemí budovy MPSV ČR. Konzultace jsou poskytovány bezplatně. Provozní řád konzultačních dnů MPSV naleznete zde.
Své dotazy můžete zasílat elektronicky na adresu posta@mpsv.cz. Na tuto adresu můžete zasílat i připomínky týkající se obsahu internetových stránek.

Možná by to stálo za dotaz... jistě, může se dozvědět, že to jinak nejde, ale líná huba - a tak dál...

Není tady

#4957 9. 1. 2017 12:43

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

S tím předčasným důchodem nevím - ona má myslím ještě 5 let, to je asi dost. To snad ještě ani nejde a pokud ano, tak s ohledem na to, že je sama, mohl by být velice nízký, asi by s ním po maminčině smrti těžko vyžila.

Jde to o 5 let dříve, ale musí mít v bývalém 3. pilíři penzijního pojištění naspořeno (to je to, co si spoříme soukromně).
Tady je to celkem přesně, i včetně toho, že je to 5 let před věkem tak, jako by šel do důchodu muž narozený stejně, jako žena.
http://www.duchody-duchodci.cz/predduchod.php

Tady věk pro předdůchod:
http://www.duchody-duchodci.cz/narok-na-predduchod.php

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#4958 10. 1. 2017 18:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Helo, díky za odkaz.

Evi, ale předdůchod je něco jiného a obávám se, že ona na něj rozhodně naspořeno nemá.

Dnes jsem mluvila s jednou kolegyní, která má v péči maminku - ale ta je opravdu nemocná - pobírají třetí stupeň. Strašlivě nadávala na úředníky z pracáku, že to vůbec neposuzují podle potřeb, že se dějí hrozné nepravosti - mají prý určitý limit daný státem, který se brzo naplní okruhem známých a ochotných poskytnou nějaké to všimné. Dále nadálvala na ten seznam těch kritérií, která se u žadatele o přípěvek posuzují. Drábek prý to velice zredukoval z asi 30 na pouhých 10 a celé roky s tím nynější vláda nic nedělá, aby to napravila. Dříve (a prý to není tak dlouho) se dostával i příspěvek od určitého věku - tak, jak jsem o tom psala já zpočátku, že by to bylo dobré.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4959 11. 1. 2017 5:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Judyna napsal(a):

Helo, díky za odkaz.

Evi, ale předdůchod je něco jiného a obávám se, že ona na něj rozhodně naspořeno nemá.

Dnes jsem mluvila s jednou kolegyní, která má v péči maminku - ale ta je opravdu nemocná - pobírají třetí stupeň. Strašlivě nadávala na úředníky z pracáku, že to vůbec neposuzují podle potřeb, že se dějí hrozné nepravosti - mají prý určitý limit daný státem, který se brzo naplní okruhem známých a ochotných poskytnou nějaké to všimné. Dále nadálvala na ten seznam těch kritérií, která se u žadatele o přípěvek posuzují. Drábek prý to velice zredukoval z asi 30 na pouhých 10 a celé roky s tím nynější vláda nic nedělá, aby to napravila. Dříve (a prý to není tak dlouho) se dostával i příspěvek od určitého věku - tak, jak jsem o tom psala já zpočátku, že by to bylo dobré.

Judyno, úředník na pracáku rozhoduje na základě posudku posudkového lékaře, takže pokud paní chce na někoho nadávat, tak musí nadávat někomu jinému kapitulation . A opravdu nemáme limit kolik příspěvků a v jaké výši můžeme poskytnout dumbom .
A nebudeš tomu věřit, kolegyně, která pečuje o svého otce taky příspěvek nepobírá, protože dle posudkáře je v pohodě (opět ti nevyšla teorie - okruh svých známých) dumbom .
Zrovna o tobě jsem si myslela, že jsi docela inteligentní a  trošku se v životě orientuješ, tvůj příspěvek mě dost udivil.

Není tady

#4960 11. 1. 2017 7:10

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Helo, díky za odkaz.

Judyno, úředník na pracáku rozhoduje na základě posudku posudkového lékaře, takže pokud paní chce na někoho nadávat, tak musí nadávat někomu jinému kapitulation . A opravdu nemáme limit kolik příspěvků a v jaké výši můžeme poskytnout dumbom .
A nebudeš tomu věřit, kolegyně, která pečuje o svého otce taky příspěvek nepobírá, protože dle posudkáře je v pohodě (opět ti nevyšla teorie - okruh svých známých) dumbom .
Zrovna o tobě jsem si myslela, že jsi docela inteligentní a  trošku se v životě orientuješ, tvůj příspěvek mě dost udivil.

Takze chces rict,ze vsechny socialni pracovnice jsou poctive jo?Ani ja nemohu rict,ze by jednali poctive........po ukonceni meho rozhovoru s nima,ze mam znamou na socialce a ta me rekla tuto informaci a ze to budu resit jinde nam prislo hned druhy den postou priznani davky,fakt tam sedi pekne mrchy,alespon u nas

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#4961 11. 1. 2017 7:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Takze chces rict,ze vsechny socialni pracovnice jsou poctive jo?
Ale no tak, erem... to je jako kdyby ses ptala, jestli "jsou poctive vsechny" například prodavačky... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Není tady

#4962 11. 1. 2017 11:20

Dorka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: HK

No a ??? wink
Proc by se takhle NEKDO nemohl ptat???
Poctivych (v tom pravem slova smyslu!) lidi je dnes minimum. Troufla bych si rict pomer tak 1:10. Ti, co to akceptuji, jsou v mych ocich take nepoctivi... Ti, co jim to "vadi", patri k tem 10ti procentum... sad Smutne...

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#4963 11. 1. 2017 12:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Jansé, základ sú posudkoví lekári, ale keď nejaký úradník posiela žiadateľa s jednou nohou alebo poškodením pečene (príklady si nevymýšľam) za lekárom, tak asi nie je niečo v poriadku - buď so systémom, alebo s tým úradníkom.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#4964 11. 1. 2017 12:59

Dorka
♥♥♥♥♥♥-

System (blbý) + uradnici (este blbej...) = krasny ceskoslovensky Kocúrkov... wink

Není tady

#4965 11. 1. 2017 13:19

Dorka
♥♥♥♥♥♥-

Este som chcela podotknut, ze v grafologickej skole mam ohromne ohromujúce spoluziacky: sudnu pracovnicu Bieleho kruhu, soc.pracovnicu, majucu na starosti "romsku cast ceskej spolocnosti",  policajtku z kriminalky, zenu z domacnosti, zprostredkovavajucu rekreacne pobyty v zahranici i tuzemsku + prekladatelku... Ostatne kolegyne si neviem rychlo spomenut...
Ale ked my sa v nasich kratkych prestavkach pustime do rozhovorov...
Toz to je nad cim rozmyslat! wink

Není tady

#4966 11. 1. 2017 14:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jasně, Dorko - "všetci kradnú"...  http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Nenapadlo tě třeba, že tomu jednomu z deseti může vadit, jak je házenej do jednoho pytle s ostatníma?

keď nejaký úradník posiela žiadateľa... za lekárom, tak asi nie je niečo v poriadku - buď so systémom, alebo s tým úradníkom
Zdravotní stav - i člověka "s jednou nohou alebo poškodením pečene" - se může v průběhu pobírání ID změnit, což ouřada nepozná a ani poznat nemusí.
Vtip je v tom, že se může změnit i k lepšímu a důchod se tím pádem může snížit/odebrat. Taky jsem se divila, leč dostalo se mi vysvětlení, že to není o (příkladně) jedný noze, ale o tom, co dotyčnej ne/dokáže. Někdo je na vozejčku, u jinýho to ani nemusí bejt v běžným kontaktu k poznání.

Není tady

#4967 11. 1. 2017 17:40

Dorka
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Jasně, Dorko - "všetci kradnú"...  http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Nenapadlo tě třeba, že tomu jednomu z deseti může vadit, jak je házenej do jednoho pytle s ostatnina?...

Ne.
Jednak nerikam a nemyslim si, ze "všetci kradnú"..., a druhak kdyz jsem jednou poctivej, ani mne nenapadne, ze jsem "hazenej do pytle s nepoctivcama"). Jo

Není tady

#4968 11. 1. 2017 17:50

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Nenapadlo tě třeba, že tomu jednomu z deseti může vadit, jak je házenej do jednoho pytle s ostatníma?

keď nejaký úradník posiela žiadateľa... za lekárom, tak asi nie je niečo v poriadku - buď so systémom, alebo s tým úradníkom
Zdravotní stav - i člověka "s jednou nohou alebo poškodením pečene" - se může v průběhu pobírání ID změnit, což ouřada nepozná a ani poznat nemusí.
Vtip je v tom, že se může změnit i k lepšímu a důchod se tím pádem může snížit/odebrat. Taky jsem se divila, leč dostalo se mi vysvětlení, že to není o (příkladně) jedný noze, ale o tom, co dotyčnej ne/dokáže. Někdo je na vozejčku, u jinýho to ani nemusí bejt v běžným kontaktu k poznání.

bingo o to tom to je... příspěvek na péči je vyplácen podle schopnosti se sám o sebe postarat, nikoliv podle diagnozy.
i název tomu napovídá - příspěvek na péči ne příspěvek dle diagnozy.

Není tady

#4969 11. 1. 2017 18:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Helo, díky za odkaz.

Zbytečně se rozčiluješ. Já nepsala, že to tak je. i když - těch kritérií je opravdu 10. A zřejmě má s místními úředníky špatné zkušenosti. Já zatím žádné. Jenom dodatek - také jsem jí podsouvala lékařský posudek, ale ona tvrdila, že rozhodují hlavně úředníci.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4970 11. 1. 2017 18:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Aprill, ale už jsem se Tě před pár dny ptala, jestli něco nevíš k té situaci, o které jsem psala?

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4971 11. 1. 2017 18:13

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Helo, díky za odkaz.

Zbytečně se rozčiluješ. Já nepsala, že to tak je. i když - těch kritérií je opravdu 10. A zřejmě má s místními úředníky špatné zkušenosti. Já zatím žádné. Jenom dodatek - také jsem jí podsouvala lékařský posudek, ale ona tvrdila, že rozhodují hlavně úředníci.

já se nerozčiluji, jen konstatuji... a souhlasím s tím, že není ani první ani poslední, která si svou zlost vyleje na úředníkovi (nebude volat posudkáři, který dle lékařských zpráv rozhodl) 
jenom by mě zajímalo jestli využila svého práva se odvolat, když s rozhodnutím nesouhlasila.

Není tady

#4972 11. 1. 2017 18:16

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Aprill, ale už jsem se Tě před pár dny ptala, jestli něco nevíš k té situaci, o které jsem psala?

já trošku nerozumím co by jsi chtěla vědět. každý případ je individuální... záleží na množství lékařských zpráv, posouzení posudkového lékaře, na tom, zda kamarádka s maminkou bydlí či tam jen dochází...
na stáří se opravdu PnP nedává, ale podle toho co jsi psala, si domnívám, že by tam příspěvek aspoň ve výši 880 kč mohl vyjít.

Není tady

#4973 11. 1. 2017 18:31

Dorka
♥♥♥♥♥♥-

Jasna "urednice"...
Spousta mych byvalych klientu byla schopna se sama o sebe postarat.... Hm, teda podle jakychsi tabulek... Zatim mohl dojit s pomoci "choditka" do obchodu, nebo teda jak ON tvrdil i do hospody na obed, ale vykoupat se sam, dojit na zachod (=vycurat ci vysr..t se + vymenit si plinu/ani jen nandat si ju... a pod.) neumel = diagnoza!!!, starecka demence, (ale to neni podstatny, ze, ejpril?), starala se o nej manzelka chodici o holi, s mnoha "beznyma" nemocema, a resit se to zaclo (i s ohledem na diagnozu!) az kdyz ji pred myma ocima opakovane fyzicky napadal, o psychickem teroru nemluve...
Ted nemluvim o pokrivenych parametrech pro stanovovani prispevku na peci o "nemohouciho", pac je v mych ocich silne "necitlivej", ale o skutecne realite. No a jeste dlouhou dobu trvalo, nez jsme onu zenu presvedcili, ze SAMA potrebuje peci, a UZ pomoc pred svym agresivnim a dementnim manzelem. To neni nic zleho z me strany, ti lide byli spolu stastni mnoho let, myslim pres 60, maji krasnou obrovskou rodinu, no ale stáří prinasi ruzna uskali, kt.se az tak jednoduse nedaj nacpat do tabulek o bodech...

Není tady

#4974 11. 1. 2017 18:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

já trošku nerozumím co by jsi chtěla vědět. každý případ je individuální... záleží na množství lékařských zpráv, posouzení posudkového lékaře, na tom, zda kamarádka s maminkou bydlí či tam jen dochází...
na stáří se opravdu PnP nedává, ale podle toho co jsi psala, si domnívám, že by tam příspěvek aspoň ve výši 880 kč mohl vyjít.

O tomto jsem právě psala. O lidech starých, ne nutně nemocných. O lidech, kteří se jen hůř pohybují, protože jsou opotřebovaní, kterým se motá často hlava a občas něco zapomenou (nebezpečí požáru).
Bylo ta takové postěžování na to, že tito lidé už potřebují celodenní péči (tak, jak třeba malé děti, které nejsou nemocné), ale jelikož se prodlužuje věk odchodu do důchodu, tak je těžké - zvlášť když ej člověk singl - ji svým rodičům poskytnou, jelikož by se takto dostali do situace, kdy by neměli z čeho žít . není přece řešení dát takové lidi do domova důchodců, který je pro stát drahý a navíc - já bych to třeba své mamince nemohla udělat. A takových nás je určitě hodně. (A DD dost málo)
Je chyba systému, za to neviním konkrétní úřad.

Upravil(a) Judyna (11. 1. 2017 18:49)

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4975 11. 1. 2017 18:48

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

O tomto jsem právě psala. O lidech starých, ne nutně nemocných. O lidech, kteří se jen hůř pohybují, protože jsou opotřebovaní, kterým se motá často hlava a občas něco zapomenou (nebezpečí požáru).
Bylo ta takové postěžování na to, že tito lidé už potřebují celodenní péči (tak, jak třeba malé děti, které nejsou nemocné), ale jelikož se prodlužuje věk odchodu do důchodu, tak je těžké - zvlášť když ej člověk singl - ji svým rodičům poskytnou, jelikož by se takto dostali do situace, kdy by neměli z čeho žít .
Je chyba systému, za to neviním konkrétní úřad.

ale pokud špatně chodí, tak už špatně zvládá mobilitu a péči o domácnost...jen to doložit lékařskými zprávami..

Není tady

NÁŠ TIP:

• Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!

• Dodáváme originální parfémy a kosmetiku světových značek Armani, Dior, Chanel, Lacoste velice levně. Skladem máme 75 000 kusů parfémů a kosmetiky.

• Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• CVIČTE KEGELOVY CVIKY NEJEN PRO LEPŠÍ SEX!

Zápatí