Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 9. 2016 7:41

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Tulipánko, u mě jsi vedle, mám skvělou práci a můj zaměstnavatel si mě cení.
Ale když se někdo tak neomaleně, jako ty, zmínkou o hození mašle, dotkne někoho, koho považuji za svou kamarádku, tak se ozvu. To je tak netaktní a hrubé, cos napsala. Ty si klidně mašli házej, když chceš, ale nech si to pro sebe.
Jo, a kočka fakt nejsem. lol

Upravil(a) Eva. (30. 9. 2016 7:41)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#27 30. 9. 2016 7:43

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

heleno, pro mě je samoživitelka každá žena, která žije sama a nemůže se v případě nouze spolehnout na příjem partnera. Stejně jako je pro mě samoživitelem muž, který žije sám a nemůže se v případě nouze spolehnout na příjem partnerky.
Nepsala jsem - rodič samoživitel, ale samoživitel.

Upravil(a) Eva. (30. 9. 2016 8:04)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#28 30. 9. 2016 8:39

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mít rád(a) svou práci

Ja myslim, ze s tim, co Ivana napsala o svem vztahu k uceni se a praci, by se hodila do knihovny, mozna aj vedecke... Tam by si rochnila, ne?

Upravil(a) Dorka (30. 9. 2016 18:03)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#29 30. 9. 2016 8:51

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Taky si myslím, že by se Ivaně mohlo líbit v knihovně.
Mně taky. Na stáří v důchodu uvažuji o tom, že bych vypomáhala v naší knihovně anebo v infocentru. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#30 30. 9. 2016 8:51

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

helena napsal(a):

co tady Ivana za ty roky psala, v jakém je věku, čím trpí atd...
Až ti bude tolik, a budeš hledat práci, pak povídej...
jak Ivana ne tak dávno hledala práci. A že je sama, samoživitelka.

Ono je snadný vybrat si jen ty "klacky", kterejma se dá Tulipánka bacit po kebulce... bez ohledu na to, "co tady Ivana za ty roky psala" http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Tím, "čím trpí", netrpí celej život, takže například "že jsem vystudovala obor, který je mi zcela vzdálený a v kterém jsem nikdy nebyla dobrá" s tím dost pravděpodobně nesouvisí...
Myslím, že "samoživitelka" v době, kdy hledala ani ne půl roku(!) místo už asi taky nebyla - ale tam si fakt nejsem jistá, jestli děti/dítě náhodou ještě neštudovaly. Zato si vzpomínám, jak o tý době skuhrala, že musela žít z nějakejch deseti táců a vůbec se jí nelíbilo, jak se musí omezovat - což v tom vytouženým důchodu asi bude muset taky, leda by jí to vyvážilo to, že do práce teda už nikdy...
PS - bylo mi taky dost let, taky jsem hledala práci, akorát že jsem neměla ausgerechnet tu samou diagnózu jako Ivana... tak se snad k tématu vyjádřit smím http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

Heleno, děkuji :-)
víš, co je na tomhle všem super? Jsem to opravdu já, kdo píše, není to někdo, kdo by se bál říct svůj názor, aby ho tady neukamenovali. A i když se možná chovám trochu nabubřele, tak už mně kritika vůbec nevadí smile Dříve jsem se bála napsat něco, co by nemuselo být přijímáno a když se mi to i tak podařilo a snesla se na mě vlna kritiky, hned jsem si říkala, že jsem asi fakt špatná, udělala jsem něco nesprávného a fakt hodně jsem se za to styděla a cítila se pořádně mizerně. A teď ne. Protože to, co píšu, cítím od srdce. A i kdyby jsem se mýlila, dokážu se s tím přijmout smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#31 30. 9. 2016 9:03

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Když mᚠpotřebu o tomhle psát, tak to ještě nebude tak úplně OK.
Ale časem to určitě přijde.
Být sama sebou ovšem neznamená prostořekost, neomalenost, nabubřelost... Jsou jisté hranice. Které si musí každý najít sám v sobě. Protože jeho svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.
A psát o házení mašle tak, jak jsi to napsala ty, je přes čáru. Ale časem si na to taky přijdeš.
Vrah by taky mohl říkat, že to vůbec neva, že vraždí, protože on takový prostě je. On se s tím dokáže přijmout...

Upravil(a) Eva. (30. 9. 2016 9:05)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#32 30. 9. 2016 10:49

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

Když mᚠpotřebu o tomhle psát, tak to ještě nebude tak úplně OK.
Ale časem to určitě přijde.
Být sama sebou ovšem neznamená prostořekost, neomalenost, nabubřelost... Jsou jisté hranice. Které si musí každý najít sám v sobě. Protože jeho svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.
A psát o házení mašle tak, jak jsi to napsala ty, je přes čáru. Ale časem si na to taky přijdeš.
Vrah by taky mohl říkat, že to vůbec neva, že vraždí, protože on takový prostě je. On se s tím dokáže přijmout...

Evo,
dovolím si nesouhlasit. Být sama sebou znamená projevovat se i se svými "špatnými" vlastnostmi a vidět v nich ten dar. Když ze sebe dělᚠdiplomata, nejsi to ty. Na nikoho neútočím, jako ty, když ti někdo "šlápne" na tvoji bolístku. Řekla jsem svůj názor, že JÁ bych si hodila mašli. Sundej si prosím ty své brýle stvořené z tvých iluzí a pak si to vlákno znovu přečti. Nikdo na nikoho nestřílí a ty přesto vyvolávᚠpaniku.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#33 30. 9. 2016 11:08

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#34 30. 9. 2016 11:56

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Tulipánka napsal(a):

Evo,
dovolím si nesouhlasit. Být sama sebou znamená projevovat se i se svými "špatnými" vlastnostmi a vidět v nich ten dar. Když ze sebe dělᚠdiplomata, nejsi to ty. Na nikoho neútočím, jako ty, když ti někdo "šlápne" na tvoji bolístku. Řekla jsem svůj názor, že JÁ bych si hodila mašli. Sundej si prosím ty své brýle stvořené z tvých iluzí a pak si to vlákno znovu přečti. Nikdo na nikoho nestřílí a ty přesto vyvolávᚠpaniku.

To není tvůj názor.
Není názor, co BYCH...
To jsou jenom povídačky.  Kdyby byly ryby....
Nevíš, co bys skutečně udělala... Až daná situace by to ukázala, co bys...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#35 30. 9. 2016 12:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Mít rád(a) svou práci

Být sama sebou ovšem neznamená prostořekost, neomalenost, nabubřelost...
Ano - ovšem "Quod licet..." http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Jsou jisté hranice. Které si musí každý najít sám v sobě.
Jestliže ony hranice jednoho neodpovídají tomu, jak je má nastavený druhej, nemusí to ještě znamenat, že jsou ty první/druhý proto nastavený špatně.
To není tvůj názor. Není názor, co BYCH...
Ne?
A co to tedy je, pominu-li výraz "povídačky"?
Názor je jen jinej výraz pro mínění či hledisko - takže "co BYCH" je současnej pohled jedince na možnej přístup k budoucí situaci. Představa...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#36 30. 9. 2016 13:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Mít rád(a) svou práci

Tulipánka napsal(a):

Ivana napsal(a):

Pustě závidím všem, které jejich práce baví. Mně nebaví a nikdy nebavila žádná práce, chodím tam celý život s odporem. Možná to souvisí s tím, že jsem vystudovala obor, který je mi zcela vzdálený a v kterém jsem nikdy nebyla dobrá, ale spíš si myslím, že je to tím, že já celkově nesnáším, když něco musím.  A hlavně když to musím dlouho, což je pro mě 8,5 hodin denně 5 dní v týdnu. Kdybych svoji práci mohla dělat tak 2 hodiny 3x týdně, asi bych to snášela mnohem líp. Zajímavé ale je, že jsem vždycky strašně ráda chodila do školy a učila se nové věci. Něco jsem brala vysloveně jako zábavu - dějepis, literaturu, ruštinu, angličtinu, ale ani ostatní předměty mi nevadily, vždycky jsem si v nich našla něco, co mě zajímalo. Ani vysoká mi až tak nevadila, i když obor mě jako takový nebavil. Ale už ve škole jsem věděla, že nejsem typ, který by uměl nabyté vědomosti uplatnit v praxi, děsila jsem se toho, že budu muset do práce a přesně to, čeho jsem se děsila, se stalo. Práce mě nikdy nebavila a nešla mi. Jestli existuje něco jako dyspraxie, tak to mám já - neumím uplatnit svoje poznatky v praxi. Kdybych mohla, budu celý život studovat, strašně ráda se dozvídám nové věci, nejlépe ty, které jsou mi úplně k ničemu. Už se těším, že v důchodu budu chodit na Univerzitu třetího věku. Práce je pro mě ale strašný stres, každé ráno je mi úzko, když musím do práce, v kanceláři se musím do práce strašně nutit a kolikrát se mi chce strašně brečet. Vím, že svoji práci nedělám dobře, nikdy jsem nedělala, snažím se, ale je pořád spousta věcí, které nevím, neumím, nevím si s nimi rady. Někdy si říkám, že by to bylo jiné, kdybych věděla, že když udělám 1+1 a vyjde mi 2, tak budu vědět, že je to správně, v pořádku, odškrtnuto. Ale v mém oboru jsou všechny hodnoty relativní a to je právě ten problém, nikdy nepoznám, že výsledek je správný. A ta správnost je také relativní, neposuzuju ji já, ale můj nadřízený orgán a je to věc názoru. Chodím do práce od roku 1982 s přestávkou 2 mateřských a už jsem z toho všeho unavená, otrávená, vyšavená. Těším se do důchodu, že nebudu muset dělat nic. S důrazem na muset, ne na nic.

Ivano, když bych si měla zkazit prací, která mě nebaví, celý život, tak to si radši hodím mašli.

No, keďže napísala, že ju nebaví ŽIADNA práca... hmm tak ju navádzaš na pekné veci. Ale, samozrejme, so svojím životom mᚠprávo robi, čo chceš, a hádza tiež čím chceš...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#37 30. 9. 2016 13:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Mít rád(a) svou práci

Tulipánka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

No on si to člověk často ani nechce uvědomit a když to napíšu na tvrdo, tak to tady před ním stojí a už před tím utéct nemůže. Fakt nevím, co empatického napsat. Nejsilnějším impulsem pro změnu jsou negativní emoce, ne ty pozitivní. Dokud si tu realitu neuvědomí, nic s tím neudělá. Já sama vím, co nejvíc funguje, aby člověk udělal změnu. Byla jsem přesně v té situaci, co Ivana. A věty typu: když změníš práci, tak možná uvidíš, že to nebylo tak špatné, ty mi fakt nepomáhaly. Pomohla mi až kolegyně, díky které jsem skončila u psychologa a dostala prášky na nervy. Jinak bych se odtamtud nehla sad

Vážně jsi byla přesně v té situaci, co Ivana? Nebyla. Protože ty nejsi Ivana.
A že ty sama víš, co nejvíc funguje? Ano, nejspíš víš. Ale co nejvíce funguje pro tebe.
Ale Ivana, já, ... nejsme ty.
A taky nám není tolik, co tobě. Až ti bude tolik, a budeš hledat práci, pak povídej...
A než zase něco plácneš, přečti si třeba to, jak Ivana ne tak dávno hledala práci. A že je sama, samoživitelka. Ji žádný manžel nepodrží, jako podrží tebe ten tvůj...
Hlavně, že mᚠnastudované různé psycholéčby. Ale akorát nastudované. V praxi je nejspíš uvádět nedovedeš. Protože takový člověk musí být především empatický.
Tak klid, ano? A uvědom si, že každý člověk je originál a co platí u tebe, nemusí platit u jiných.

Ano, byla jsem v té situaci: měla jsem práci, která mě nebavila, vůbec jsem se do práce netěšila a jen přežívala a těšila se, až budu mít volno. A ty strachy, co máme kolem, ty jsou také podobné: strach ze ztráty zaměstnání, už se neuplatním, nenajdu žádné místo, z čeho budeme platit hypotéku, z čeho budeme žít.... já byla pro jistotu stabilního příjmu ochotná obětovat své zdraví a vlastně od té doby už to není v pořádku.
Tuhle větu přesně znám od mé mamky, oběti: počkej, až ti bude tolik, co nám. Počkej, až budeš mít dítě, taky budeš vařit - nevařím big_smile
A na ostatní tvé soudy nebudu reagovat, nemá to smysl někoho o něčem přesvědčovat.

A kožko rokov si sa liečila na depresiu?
(Ja keď som - si myslím - mala depresiu = teda, nebola som u lekára, nemala som silu ani dohodnú si návštevu, ale zdá sa mi, že to bola regulérna depresia = nevládala som ani zmeni značku zubnej pasty alebo ís inou trasou do práce... nieto ešte zmeni PRÁCU. Je fakt, že to asi bolo akútne a chronická depresia môže by iná, ale - ktovie...)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#38 30. 9. 2016 14:02

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

Selima napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Vážně jsi byla přesně v té situaci, co Ivana? Nebyla. Protože ty nejsi Ivana.
A že ty sama víš, co nejvíc funguje? Ano, nejspíš víš. Ale co nejvíce funguje pro tebe.
Ale Ivana, já, ... nejsme ty.
A taky nám není tolik, co tobě. Až ti bude tolik, a budeš hledat práci, pak povídej...
A než zase něco plácneš, přečti si třeba to, jak Ivana ne tak dávno hledala práci. A že je sama, samoživitelka. Ji žádný manžel nepodrží, jako podrží tebe ten tvůj...
Hlavně, že mᚠnastudované různé psycholéčby. Ale akorát nastudované. V praxi je nejspíš uvádět nedovedeš. Protože takový člověk musí být především empatický.
Tak klid, ano? A uvědom si, že každý člověk je originál a co platí u tebe, nemusí platit u jiných.

Ano, byla jsem v té situaci: měla jsem práci, která mě nebavila, vůbec jsem se do práce netěšila a jen přežívala a těšila se, až budu mít volno. A ty strachy, co máme kolem, ty jsou také podobné: strach ze ztráty zaměstnání, už se neuplatním, nenajdu žádné místo, z čeho budeme platit hypotéku, z čeho budeme žít.... já byla pro jistotu stabilního příjmu ochotná obětovat své zdraví a vlastně od té doby už to není v pořádku.
Tuhle větu přesně znám od mé mamky, oběti: počkej, až ti bude tolik, co nám. Počkej, až budeš mít dítě, taky budeš vařit - nevařím big_smile
A na ostatní tvé soudy nebudu reagovat, nemá to smysl někoho o něčem přesvědčovat.

A kožko rokov si sa liečila na depresiu?
(Ja keď som - si myslím - mala depresiu = teda, nebola som u lekára, nemala som silu ani dohodnú si návštevu, ale zdá sa mi, že to bola regulérna depresia = nevládala som ani zmeni značku zubnej pasty alebo ís inou trasou do práce... nieto ešte zmeni PRÁCU. Je fakt, že to asi bolo akútne a chronická depresia môže by iná, ale - ktovie...)

Seli, ne, já se neléčila na depresi. Dostala jsem jen prášky, aby mi ty stresy v prácy byl\ víc šuma fuk, prostě na uklidnění. Brala jsem je jen pár měsíců, pak jsem se sbalila a z práce odešla. Teď už je neberu.

Upravil(a) Tulipánka (30. 9. 2016 14:34)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#39 30. 9. 2016 14:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

heleno, pro mě je samoživitelka každá žena, která žije sama a nemůže se v případě nouze spolehnout na příjem partnera. Stejně jako je pro mě samoživitelem muž, který žije sám a nemůže se v případě nouze spolehnout na příjem partnerky.
Nepsala jsem - rodič samoživitel, ale samoživitel.

bylo by fajn, kdyby sis uvědomila co znamená pojem samoživitel, ano. samoživitel je osamělý rodič a tím Ivana není.

Není tady

 

#40 30. 9. 2016 18:24

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mít rád(a) svou práci

No vidis. Ty mas taky "profesionalni deformaci", mmch. podobnou, jako Majka "ve svem oboru"... Ja taky, a to v mnoha smerech, diky sve zdanlive fluktuaci. Vsude, kde jsem se v zamestnani nejakym zpusobem zdokonalila, jsem zrejme urcitou deformaci ziskala, jen diky tomu, ze jsem "do veci videla vic", nez ti, co o ni nezavadili ani z rychliku...
Takze ja napr.pojem SAMOZIVITELKA ouplne spokojene a neznaje odbornych terminu z právního/pràvnického slovniku, muzu povazovat za vystizny, primereny a dostacujici pro zenu, kt.se (ev.muže, deti, rofice a kdovikoho jeste...) živí SAMA SVOJI PRACI, NEBO JINYM PRIJMEM.
Je na to vsecko jen sama, proto samoziivitelka... wink

Upravil(a) Dorka (30. 9. 2016 18:27)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#41 30. 9. 2016 19:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Mít rád(a) svou práci

Ty mas taky "profesionalni deformaci"
Nejde o deformaci, ale patřičný používání termínů tak, aby si lidi rozuměli.
Jestliže je "na to vsecko jen sama", pak by každá samodruhá byla samoživitelka... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#42 1. 10. 2016 10:47

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mít rád(a) svou práci

Ne. Protoze může mit muže, partnera a pod., ktery ji stravovani sebe i mimina dotuje. Ten vyraz vubec neni primereny, pokud ona neprovdana matka ma milence, partnera nebo i nekolik, uredne vystupuje jako "sama", bere davky a pod., a je na tom urcite lepe, nez jeji OPRAVDU SAMA kolegyne.
Aby ten nazev byl jednoznacny, musel by byt i pravdivy.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#43 1. 10. 2016 19:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

Tulipánko, u mě jsi vedle, mám skvělou práci a můj zaměstnavatel si mě cení.
Ale když se někdo tak neomaleně, jako ty, zmínkou o hození mašle, dotkne někoho, koho považuji za svou kamarádku, tak se ozvu. To je tak netaktní a hrubé, cos napsala. Ty si klidně mašli házej, když chceš, ale nech si to pro sebe.
Jo, a kočka fakt nejsem. lol

Souhlasím s Evou. Ta věta Tulipánky byla opravdu přes čáru, hloupá a hnusná.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#44 1. 10. 2016 20:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

Jejda holky, víte kolik žen 55+ už v práci přežívá s tím, že to doklepe do důchodu a počítájí každý rok? A už je to únavou, zhoršeným zdravím, či špatnými pracovními vztahy, které jsou dnes tak časté.
Ale pokud se nestane něco tak hraničního, jako se stalo třeba Tulipánce - že ji kolegyně dusí tak, že je z toho na prášky a nakonce ji to donutí ji práci změnit, tak to prostě  do toho důchodu doklepou s takovými pocity, o kterých píše Ivana. Protože  ono měnit v takové věku práci, když navíc můžete jít ještě do hošího, není jednoduché. Nebo ji vůbec najít - u nás velký problém. Ne tedy pro muže v černém řemesle.
Přesto má Tulipánka pravdu - pokud je někomu opravdu s nějaké situaci blbě - a už je to manželství nebo zaměstnání, tak jedině to hodně negativní přinutí ke změně. Jako třebas ji ta kolegyně. Ale Ivana je myslím jiný případ a sama to ostatně popsala přesně.
A že Tulipánka napsala, jak to vidí ona (já jsem to tedy pochopila jen jako takové často používané rčení, ne doslovně) je v pořádku.
Pamatuji se, jak Ivana byla ráda, že tu práci má. Já to beru tak, že je prostě unavená, práce ji nebaví. Tak, jako tolik žen v jejím věku se už těší do důchodu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#45 1. 10. 2016 21:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mít rád(a) svou práci

Judyna napsal(a):

Jejda holky, víte kolik žen 55+ už v práci přežívá s tím, že to doklepe do důchodu a počítájí každý rok? A už je to únavou, zhoršeným zdravím, či špatnými pracovními vztahy, které jsou dnes tak časté.
Ale pokud se nestane něco tak hraničního, jako se stalo třeba Tulipánce - že ji kolegyně dusí tak, že je z toho na prášky a nakonce ji to donutí ji práci změnit, tak to prostě  do toho důchodu doklepou s takovými pocity, o kterých píše Ivana. Protože  ono měnit v takové věku práci, když navíc můžete jít ještě do hošího, není jednoduché. Nebo ji vůbec najít - u nás velký problém. Ne tedy pro muže v černém řemesle.
Přesto má Tulipánka pravdu - pokud je někomu opravdu s nějaké situaci blbě - a už je to manželství nebo zaměstnání, tak jedině to hodně negativní přinutí ke změně. Jako třebas ji ta kolegyně. Ale Ivana je myslím jiný případ a sama to ostatně popsala přesně.
A že Tulipánka napsala, jak to vidí ona (já jsem to tedy pochopila jen jako takové často používané rčení, ne doslovně) je v pořádku.
Pamatuji se, jak Ivana byla ráda, že tu práci má. Já to beru tak, že je prostě unavená, práce ji nebaví. Tak, jako tolik žen v jejím věku se už těší do důchodu.

myslím, že ivana je případ už sama o sobě...  v první řadě by se měla léčit a zbytek už přjide už sám.  a to co tulipánka napsala neberu nijak vážně, pochopila jsem to tak, že ona by tak žít nechtěla....

Není tady

 

#46 1. 10. 2016 21:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

aprill napsal(a):

Eva. napsal(a):

heleno, pro mě je samoživitelka každá žena, která žije sama a nemůže se v případě nouze spolehnout na příjem partnera. Stejně jako je pro mě samoživitelem muž, který žije sám a nemůže se v případě nouze spolehnout na příjem partnerky.
Nepsala jsem - rodič samoživitel, ale samoživitel.

bylo by fajn, kdyby sis uvědomila co znamená pojem samoživitel, ano. samoživitel je osamělý rodič a tím Ivana není.

Ano, je to tak. Samoživitel je rodič, který sám živí dítě , ne že živí sám sebe. Proto je asi lepší ten termín osamělý rodič.
Člověk, který žije v domácnosti sám, je singl. Což s sebou nese klady i mínusy, ostatně jako všechno smile.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#47 1. 10. 2016 21:15

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Judyno, nedržím se zákonem daných výrazů.
Tady šlo o to, že Ivana je sama, živí se sama a kdyby neměla práci, má problém. Kdežto žena, co je vdaná anebo žije s partnerem a mají dva platy, tak ji má kdo podržet. Platí to i pro muže.
Je jedno, jak si to kdo nazvete. Prostě člověk, který nemá partnera, se musí uživit sám a v krizové situaci nemá toho nejbližšího, kdo by mu pomohl. A i náklady na bydlení se platí jinak, když jsou na ně dva. O tom snad není žádná polemika.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#48 1. 10. 2016 21:20

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

Judyno, nedržím se zákonem daných výrazů.
Tady šlo o to, že Ivana je sama, živí se sama a kdyby neměla práci, má problém. Kdežto žena, co je vdaná anebo žije s partnerem a mají dva platy, tak ji má kdo podržet. Platí to i pro muže.
Je jedno, jak si to kdo nazvete. Prostě člověk, který nemá partnera, se musí uživit sám a v krizové situaci nemá toho nejbližšího, kdo by mu pomohl. A i náklady na bydlení se platí jinak, když jsou na ně dva. O tom snad není žádná polemika.

není to jedno... připomínᚠmi jednu klientku,které jsem nemohla vysvětlit, že když ji manžel zemřel, tak není svobodná, ale je vdova!

Není tady

 

#49 1. 10. 2016 21:22

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

aprill, nu, i kdyby ses rozkrájela, já a  Ivana jsme prostě samoživitelky. lol


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#50 1. 10. 2016 21:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

Judyno, nedržím se zákonem daných výrazů.
Tady šlo o to, že Ivana je sama, živí se sama a kdyby neměla práci, má problém. Kdežto žena, co je vdaná anebo žije s partnerem a mají dva platy, tak ji má kdo podržet. Platí to i pro muže.
Je jedno, jak si to kdo nazvete. Prostě člověk, který nemá partnera, se musí uživit sám a v krizové situaci nemá toho nejbližšího, kdo by mu pomohl. A i náklady na bydlení se platí jinak, když jsou na ně dva. O tom snad není žádná polemika.

O tom, není žádná polemiika. Ale člověk, který se živí sám, je na tom pořád lépe, než člověk, který živí sám sebe a ještě k tomu sám živí (samoživitel)nezletilé dítě. V tom je velký rozdíl. To není slovíčkaření.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů