Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 7. 2015 19:33

krepelka
♥------
Registrovaný: 23. 1. 2013
Příspěvky: 10

intenzivní cucání palečku

Dobrý večer,
mám téměř 2letého syna, který si od 5. měsíce cucá palec (dudlíky odmítal). Palec si cucá doteď a to celkem dost intenzivně, přes den hlavně když se nudí, má hlad, sedí v autě nebo když usíná. Při růstu zubů cucá téměř pořád. Nepomáhá nic- vyndávání palce z pusy, lepení palečku, vysvětlování,..Potřeba je hrozně silná. Homeopatka mi radila, a ho nechám být, že je to projevem nějakého vnitřního neklidu, kdy se potřebuje uklidnit (je pravda, že přišel na svět akutním císařským řezem, dusil se a téměř od narození jsme cvičili Vojtovu metodu). Napsala nám homeopatika (Sacharum), které užíváme týden. Jsem z toho nešastná, kromě možného zanesení nějaké infekce se mu tvaruje čelist podle toho palečku a vytváří se předkus. Jsme už bezradní a nevíme jak se k tomu stavět. Zvláštní je, že je doposud kojen a lásky i objetí má dostatek. Prosím o nějakou radu, zkušenost, názor, prostě o jakoukoliv odpověď. Vím, že jsou horší věci na světě, ale mrzí mě to:-((

Není tady

 

#2 29. 7. 2015 22:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: intenzivní cucání palečku

Tak moje dcera si přivezla palec v puse rovnou z porodnice (a k tomu pořádnou rýmu, protože sestřičky dělaly pořád průvan). Dudlík taky pokaždé letěl obloukem. Vydrželo jí to dost dlouho (asi do 2 a půl ?), pak se to samo vytratilo. Snažila jsem se, aby měla zaměstnané ručičky, odvádět pozornost, aby byla v maximální pohodě, měla dostatek odpočinku. Myslím, že by se dítě nikdy nemělo nudit.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#3 30. 7. 2015 18:20

krepelka
♥------
Registrovaný: 23. 1. 2013
Příspěvky: 10

Re: intenzivní cucání palečku

Děkuji ti za odpověď. Bohužel i když se snažím tak ne vždy se daří a často syn ten palec v puse má a ani nestojí o žádnou aktivitu či hračku, chce jen odpočívat a cucat:-((. Na palečku se mu už dělá ekzém. A tvá dcerka si cucala paleček i přes den, v nějakých situacích? A poznamenalo jí to třeba tím předkusem nebo ekzémem? Nejhorší je, že to dělá i venku, třeba na veřejném pískovišti. Ale přece nemůžu kluka kvůli tomu izolovat.

Není tady

 

#4 30. 7. 2015 20:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: intenzivní cucání palečku

Cucala si ho, kde ji to napadlo, při usínání zajel do pusy automaticky. Ale hodně si hrála, často si prohlížela knížky, kreslila si, modelovala...Tehdy na něj zapomněla. Ekzém, předkus, nic takového neměla.
Moc bych ho na to neupozorňovala a nevysvětlovala. Vím, že některé maminky dávají (pokud je ložnice chladná) i rukavičky. Určitě sportovat (cvičení a plavání rodičů s dětmi, míč, "odrážedlo", tříkolka, koloběžka, kolo, lyžování, zaběhat si...). Snad to pomine. Kdyby ne, mohli byste se poradit s dětským psychologem.  smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5 30. 7. 2015 23:20

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: intenzivní cucání palečku

Moje deti si palecek necucaly, ale prostrednimu se zacaly vytacet zoubky z dudliku. Mel ho pres tri roky, doktorce se to nelibilo, brblala, ze mu ho mam vzit. Nejak se mi to potom podarilo a zoubky se samy srovnaly. Ted uz ma stale zuby, zadny predkus ani jiny problem se zubama nema.
Od kolegyne syn si cucal palecek hodne dlouho, pokud vim, jeste v prvni tride, kdyz byl unaveny nebo usinal, tak si cucal palec, mel ho i napohled takovy rozmoceny. Moc bych za to nedala, ze si jeste ted ve dvanacti sem tam cucne :-)

Nedelej si z toho takovou hlavu, jsou opravdu MNOHEM horsi veci na svete. Chlapecek je jeste miminko, sat je jeho prirozena potreba, bez toho by se urcite citil ztraceny. Primlouvam se za nej, nebojuj s tim prosim, jeste je malicky. Ten pud vymizi postupne, zustane zlozvyk, ale dite uz bude mit rozum a lip snese Tvou snahu ten zlozvyk vymytit. Muzes treba zkusit mu nabidnout nejakeho mazlicka, moji synove maji kazdy malou decku na mazleni (puvodne zavinovacka s odparanymi suchymi zipy), nejstarsi sesnactilety ji ma taky v posteli a obcas se primazli smile deti potrebuji pevne body ve svem svete smile

Není tady

 

#6 1. 8. 2015 17:36

krepelka
♥------
Registrovaný: 23. 1. 2013
Příspěvky: 10

Re: intenzivní cucání palečku

Bloncko, hrozně moc děkuji za podporující odpověď. Musím říct, že po přečtení jsem cítila jakousi úlevu. Je pravda, že to Adámek momentálně dělá každou chvíli a to tak, že si u toho najednou lehne a je jakoby v transu nebo si začne cucat palec i na odrážedle a to je to co mě stresuje, protože nevím jak se mám k tomu postavit, zda nějak strádá, trpí a mrzí mě, že v tu chvíli nerozumím co se děje. A taky ten ekzém na palečku není moc pěkný:-((. Ale snažím se jít trpělivou cestou, docházím k homeopatce a věřím...

Není tady

 

#7 1. 8. 2015 20:13

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: intenzivní cucání palečku

Krepelko, laska a podpora je to, co od nas potrebuji nase deti, osobne nevolim cestu boje, spis se snazim vychazet jim vstric. Tvemu malickemu urcite rostou zoubky, to cucani mu pomaha krome jineho s jejich prorezanim, masiruje si tak dasne. Mozna ten nepritomny pohled souvisi s ulevou pri masazi dasni a zaroven s bolesti pri cucani toho palecku s ekzemem. Chapu, ze Te to znepokojuje, snad brzy prijde min intenzivni obdobi a bude palecek pouzivat "jen" na usnuti.... S tim ekzemem poradit bohuzel neumim. A flasku s dudlikem nema? Ze by aspon castecne cucal neco jineho. A kojis ho jak casto?

Není tady

 

#8 2. 8. 2015 8:38

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: intenzivní cucání palečku

tak já bych z cucání palce až tak klidná nebyla kapitulation

Není tady

 

#9 3. 8. 2015 14:36

krepelka
♥------
Registrovaný: 23. 1. 2013
Příspěvky: 10

Re: intenzivní cucání palečku

Bloncko kojím 4 x denně ( někdy i jednou v noci když se vzbudí), flašku sdudlíkem má ale raději pije z brčka.

Aprill no já moc klidná nejsem, ale nevím co s tím a cestou boje jít nechci, ono by to stejně valný výsledek nejspíš nemělo. Teď to dělá snad pořád, třeba si hraje, něco děláme něco venku, cokoliv a najednou přestane a cucá jak divej:-((

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů