Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 24. 10. 2014 8:30

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Jak začít důvěřovat

Míša Kulička napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

gymnasión napsal(a):


offtopic Obavam se, ze psychologicky mechanismus teto terapie nedela zrovna zdrave lidi...

Tak to si vyRUŠ big_smile
Já jsem příkladem toho, jak RUŠka funguje. Z neúspěšného člověka, kterému se nic nedaří, který má nulové sebevědomí, neváží si sám sebe, neví, co chce, vinu svaluje na ostatní a život jen přežívá jsem se díky RUŠce dostala do stavu, kdy už si nepřipadám jako ten nejhorší člověk na světě, ale jako průměrný člověk s průměrným počtem "bloků", který dělá to, co ho baví a pomalu si začíná život užívat. Ale přesvědčovat tě nebudu, nemám důvod.

Myslim, ze presne naopak, Tulipanko. Konkretne ty se tu ted jevis jako priklad toho, ze Gym ma naprostou pravdu. Ta metoda ti pouze pomohla rychleji se dostat do stavu, do ktereho bys stejne jednou dospela sama ... sice asi mnohem pomaleji, nez s pomoci rus, ale tak nejak celostneji ... protoze soucasne by ses tim svym tempem dopracovala i k jiste zralosti, nadhledu a dalsim schopnostem, ktere ti ted zrejme bytostne chybi ...

Míšo, to víš, že bych tam dospěla, ale životem plným beznaděje a neštěstí. Co je špatného na prožít naplno své pocity a přijmout, že to tak je? Co je špatného na tom prožít si znovu událost z dětství a přijmout nepříjemné pocity, které z ní mám, když mě ta událost "drží v šachu" a nedokážu se přes ni přenést, tzn. říci si třeba ano, šikanovali mě, ale je to minulost, jdu dál.... co když jsem pořád to malé dítě, které se bojí šikany?

A pak? Co je nadhled? Tenhle můj problém mě tíží. Kdybych měla nadhled, problém nemám. Nadhled získávám tím, že situaci vyřeším, přestává pro mě být emočně silná.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#77 24. 10. 2014 8:31

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Jak začít důvěřovat

helena napsal(a):

já Bohu vyčítám, že mi nedá to, co chci
Zas jednou musím napsat, že bohové trestají splněním přání...

Jo, dost dobré tummenupp


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#78 24. 10. 2014 8:36

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Jak začít důvěřovat

gymnasión napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Ahoj, plně souhlasím s tímto dokumentem http://www.youtube.com/watch?v=xPPdHPs6DFs - neplánovat, svěřit se do rukou Boha, ale neměli jste to někdo tak, že jste tomu Bohu jednoduše nevěřili? Že jste zažili hodně zlého, takže mu nevěříte, že Vás nenechá spadnout až na dno? Jak jste to řešili?
Nebo stejně jako v jiném dokumentu od Mooji si uvědomuji, že JÁ je jenom iluze, ale spolehnout se na to nechci, protože když se na něco spolehnu, musím v to mít 100% důvěru a to nemám.... nechci zažít zase další karamboly, utrpení.
Takže problém je ten: nevěřím v to na 100% a nedůvěřuji tomu. Vyřešili jste někdo?

Tulipánko, i tu důvěru a spoléhání se člověk, normální smrtelník, učí celý život. Sama nedělám nic jinýho (viz muj podpisek zde). Situace nepotřebují být řešeny, situace se dějí samy, a když je řešíme, tak si jen komplikujeme život.
Prostě vyber nějakou maličkost, kterou nechᚠjen tak být a nevrhneš se hned, abys ji řešila. Jen ji sleduj. Experimentuj.
Co se stane?
Budeš nervózní, že "nic neděláš". Zkus to vydržet a znovu jen se zájmem sleduj, co se s tou miniaturní situací stane:
Zabije tě? ne.
Možná zjistíš, že se ta situace děje a řeší se SAMA.
A to jednoho může pěkně naštvat (vydrž, nenech se tím ukecat!), protože s tím přichází ztráta vlastní sebedůležitosti.
A to může být kámen úrazu....
Sebedůležitost totiž radši trpí, než by se vzdala sama sebe.
Nechat sebedůležitost plavat znamená důvěřovat.

Zpomal lol

Nevím, zda je to tak správně, ale: dnes jsem pustila "postarat se o syna, aby se v pořádku vypravil do školy". Můj problém: aby to bylo a aby to šlo hladce - to je to moje velké snažení.
Takže jsem mu dnes řekla jednou, že za chvíli odjíždíme, a si dá do tašky všechny věci do školy. Odpověděl "Jo". Za pár minut se zvedám že odjíždím a brala si boty. Přestala jsem se starat, to bys měla vidět syna, jaký ho chytl hysterák.
Takže dnes jsem se nestarala a bohužel to dopadlo přesně tak, před čím se chci chránit sad


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#79 24. 10. 2014 8:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak začít důvěřovat

ale je pravda, že asi není správná cesta odevzdat moc nad mým životem Bohu
V tom případě mu nevyčítej, že ti "nedá to, co chci"... každej, kdo nám daruje, by ryze nezištně, získává jistým způsobem nad námi "moc"... kdyby to měl bejt jen pocit vděčnosti - ten nepatří mezi oblíbený...
Takže dnes jsem se nestarala a bohužel to dopadlo přesně tak, před čím se chci chránit
Špatně... ne "se chránit", ale na/učit sebe i jeho chování v nový situaci. Nemůžeš očekávat okamžitý a perfektní splnění příkazu, když to dodnes fungovalo jinak. Zkus si to představit jako "chránit se" a "zvykat si" nebo "otužovat se".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#80 24. 10. 2014 9:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak začít důvěřovat

Tulipánka napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Ahoj, plně souhlasím s tímto dokumentem http://www.youtube.com/watch?v=xPPdHPs6DFs - neplánovat, svěřit se do rukou Boha, ale neměli jste to někdo tak, že jste tomu Bohu jednoduše nevěřili? Že jste zažili hodně zlého, takže mu nevěříte, že Vás nenechá spadnout až na dno? Jak jste to řešili?
Nebo stejně jako v jiném dokumentu od Mooji si uvědomuji, že JÁ je jenom iluze, ale spolehnout se na to nechci, protože když se na něco spolehnu, musím v to mít 100% důvěru a to nemám.... nechci zažít zase další karamboly, utrpení.
Takže problém je ten: nevěřím v to na 100% a nedůvěřuji tomu. Vyřešili jste někdo?

Tulipánko, i tu důvěru a spoléhání se člověk, normální smrtelník, učí celý život. Sama nedělám nic jinýho (viz muj podpisek zde). Situace nepotřebují být řešeny, situace se dějí samy, a když je řešíme, tak si jen komplikujeme život.
Prostě vyber nějakou maličkost, kterou nechᚠjen tak být a nevrhneš se hned, abys ji řešila. Jen ji sleduj. Experimentuj.
Co se stane?
Budeš nervózní, že "nic neděláš". Zkus to vydržet a znovu jen se zájmem sleduj, co se s tou miniaturní situací stane:
Zabije tě? ne.
Možná zjistíš, že se ta situace děje a řeší se SAMA.
A to jednoho může pěkně naštvat (vydrž, nenech se tím ukecat!), protože s tím přichází ztráta vlastní sebedůležitosti.
A to může být kámen úrazu....
Sebedůležitost totiž radši trpí, než by se vzdala sama sebe.
Nechat sebedůležitost plavat znamená důvěřovat.

Zpomal lol

Nevím, zda je to tak správně, ale: dnes jsem pustila "postarat se o syna, aby se v pořádku vypravil do školy". Můj problém: aby to bylo a aby to šlo hladce - to je to moje velké snažení.
Takže jsem mu dnes řekla jednou, že za chvíli odjíždíme, a si dá do tašky všechny věci do školy. Odpověděl "Jo". Za pár minut se zvedám že odjíždím a brala si boty. Přestala jsem se starat, to bys měla vidět syna, jaký ho chytl hysterák.
Takže dnes jsem se nestarala a bohužel to dopadlo přesně tak, před čím se chci chránit sad


Tuli - já ti nevím, ale proč pouštět věci typu - postarat se o syna. Seš máma, tak se starej ne. wink Akorát třeba jinak, dohlížením, naučením samostatnosti a tak. Ale nejde to ze dne na den.
A před čím se chceš chránit? že kluk  chytl hysterák? A co třeba si připravit všechno večer v klidu. My to tak děláme, protože ráno není čas. Příprava tašky, oblečků, gumiček. Já už jen dohodím sváču .

Upravil(a) dusička (24. 10. 2014 9:04)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#81 24. 10. 2014 9:07

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak začít důvěřovat

PRomin Tuli, já ted tady budu offtopic
Jen jsem chtěla napsat. řešila jsem tady mojí holku, jak jí nic nebaví a tak, co na ní vymyslet. A musím zatukat, zabaví se sama smile zřejmě trochu povyrostla, uzrála, je trpělivější. O prázdninách gumičky, modelína, ted chodí do kroužku na keramiku. Čte si. Jo někdy otravuje, třeba ted mám rest obrázek do památníku dumbom


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#82 24. 10. 2014 9:22

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak začít důvěřovat

Člověk by měl hlavně umět rozeznat, které věci pustit může a které ne. Přípravu malého dítěte do školy pustit nelze, to dítě není dospělý člověk a ty jsi rodič. Přijde mi, Tulipánko, že ty bys chtěla mít bezproblémový život, aby vše šlo samo, tys nemusela dělat nic, než to, co tě baví. A aby ti bůh plnil, co ty si přeješ. Ale takhle to není. Problémy budou. My máme úkol naučit se zvládat je, řešit a nehroutit se z nich.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#83 24. 10. 2014 9:40

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Jak začít důvěřovat

Eva. napsal(a):

Člověk by měl hlavně umět rozeznat, které věci pustit může a které ne. Přípravu malého dítěte do školy pustit nelze, to dítě není dospělý člověk a ty jsi rodič. Přijde mi, Tulipánko, že ty bys chtěla mít bezproblémový život, aby vše šlo samo, tys nemusela dělat nic, než to, co tě baví. A aby ti bůh plnil, co ty si přeješ. Ale takhle to není. Problémy budou. My máme úkol naučit se zvládat je, řešit a nehroutit se z nich.

Tak nějak bych si to přála dumbom
Spíš abych se nemusela stresovat, že mi něco nevyjde. A že těch věcí, co nemusí vyjít, je pořádné hafo godlike


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#84 24. 10. 2014 9:50

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak začít důvěřovat

Tulipánka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Člověk by měl hlavně umět rozeznat, které věci pustit může a které ne. Přípravu malého dítěte do školy pustit nelze, to dítě není dospělý člověk a ty jsi rodič. Přijde mi, Tulipánko, že ty bys chtěla mít bezproblémový život, aby vše šlo samo, tys nemusela dělat nic, než to, co tě baví. A aby ti bůh plnil, co ty si přeješ. Ale takhle to není. Problémy budou. My máme úkol naučit se zvládat je, řešit a nehroutit se z nich.

Tak nějak bych si to přála dumbom
Spíš abych se nemusela stresovat, že mi něco nevyjde. A že těch věcí, co nemusí vyjít, je pořádné hafo godlike

každému něco nevyjde...jen to,že to nevyjde musíš brát s nadhledem.

Není tady

 

#85 24. 10. 2014 10:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak začít důvěřovat

Spíš abych se nemusela stresovat, že mi něco nevyjde.
Ale to si většinou dělᚠsama... tak znova - zkoušej si představit různý možnosti CO konkrétně se stane (by se mohlo stát), když ti "něco nevyjde". Možná budeš překvapená... pokud teda tvý představy nebudou jen negativní...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#86 24. 10. 2014 10:05

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak začít důvěřovat

A když ti to nevyjde, hledat to pozitivní. Jak se říká, něco špatný pro něco dobrý.  smile


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#87 24. 10. 2014 10:16

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Jak začít důvěřovat

Tulipánka napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Myslim, ze presne naopak, Tulipanko. Konkretne ty se tu ted jevis jako priklad toho, ze Gym ma naprostou pravdu. Ta metoda ti pouze pomohla rychleji se dostat do stavu, do ktereho bys stejne jednou dospela sama ... sice asi mnohem pomaleji, nez s pomoci rus, ale tak nejak celostneji ... protoze soucasne by ses tim svym tempem dopracovala i k jiste zralosti, nadhledu a dalsim schopnostem, ktere ti ted zrejme bytostne chybi ...

Míšo, to víš, že bych tam dospěla, ale životem plným beznaděje a neštěstí. Co je špatného na prožít naplno své pocity a přijmout, že to tak je? Co je špatného na tom prožít si znovu událost z dětství a přijmout nepříjemné pocity, které z ní mám, když mě ta událost "drží v šachu" a nedokážu se přes ni přenést, tzn. říci si třeba ano, šikanovali mě, ale je to minulost, jdu dál.... co když jsem pořád to malé dítě, které se bojí šikany?

A pak? Co je nadhled? Tenhle můj problém mě tíží. Kdybych měla nadhled, problém nemám. Nadhled získávám tím, že situaci vyřeším, přestává pro mě být emočně silná.

Jeste jinak - pripadas mi, jako clovek, ktereho nekdo pripravil na maraton trenovanim nohou v posilovne, a nebral pri tom v uvahu, ze mas napr. slabe srdce a nestacis s dechem. Misto toho, aby ti ten nekdo byl oporou a stal pri tobe pri pomalem prekonavani prekazek (s cimz je spojeno nejen pomale nabyvani sebevedomi, ale tez zisk zkusenosti i nadhledu), tak te naspeedoval k akci, ve ktere se ted zbytecne stresujes, pac ti “nestaci dech“ a chybi zkusenosti na rozliseni podstatneho od nepodstatneho, kontrolovatelneho od nekontrolovatelneho apod. Chces vsechno hned - uspech, schopnost syna sbalit si vcas kabelu ... Neberes v uvahu, ze vse chce svuj cas a vyvoj ... a vinis z toho koho? Boha?


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#88 24. 10. 2014 10:27

rudolf
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 3. 2013
Příspěvky: 339

Re: Jak začít důvěřovat

Tulipánka- lituju Tvé děti, manžela, okolí

Není tady

 

#89 24. 10. 2014 12:09

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Jak začít důvěřovat

rudolf napsal(a):

Tulipánka- lituju Tvé děti, manžela, okolí

K tomu, myslím, není důvod ...


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#90 24. 10. 2014 15:42

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Jak začít důvěřovat

Tulipánka napsal(a):

Takže jsem mu dnes řekla jednou, že za chvíli odjíždíme, a si dá do tašky všechny věci do školy. Odpověděl "Jo". Za pár minut se zvedám že odjíždím a brala si boty. Přestala jsem se starat, to bys měla vidět syna, jaký ho chytl hysterák.
Takže dnes jsem se nestarala a bohužel to dopadlo přesně tak, před čím se chci chránit sad

Tuli, doteď ten tvůj synek neměl potřebu, aby byl vypravený včas, měl na to tebe. Zkus s ním klidně dát řeč a vysvětlit mu, jak budou věci odteď a proč. A ráno nevyměkni, ale trvej si na svém...a uvidíš, jak se to spraví. Případně mu omez, co má rád večer (třeba pohádku, hry, cokoli), dokud nebude připravený na druhý den. Bohužel, chce to důslednost ....když budeš dělat všechno za něj, není to moc výchovné, víš? Ty jsi tam šéf, nedá se nic dělat. A navíc si pleteš na sebe bič, nakládᚠsi i jeho povinnosti. To žádnou RUŠkou nevyřešíš, být rodičem je bohužel docela dřina smile A tak je to se vším.
Mmch překvapilo mě, že syn už je školák, to to teda uteklo, nedávno jsi psala o miminku smile.

Není tady

 

#91 24. 10. 2014 17:15

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Jak začít důvěřovat

rudolf napsal(a):

Tulipánka- lituju Tvé děti, manžela, okolí

Rudolfe, je mi líto tebe, upřímně. Ale ono to přijde hjarta


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#92 24. 10. 2014 17:17

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Jak začít důvěřovat

Děvčata, děkuju za nápady, ještě asi dost věcí nevidím, nechápu, ono se to bude dít postupně. Takže teď tomu dávám "volnou ruku", a si to plyne. Každopádně ještě jednou díky za pomoc smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#93 24. 10. 2014 21:32

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Jak začít důvěřovat

Jak jsem teď začala řešit tu důvěru v Boha... http://www.firstclass.cz/2014/10/5-zbyt … 0dkxS.dpbs wink
Mimochodem, není bohatství právě od slova Bůh?


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#94 24. 10. 2014 22:18

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Jak začít důvěřovat

Tulipánka napsal(a):

Jak jsem teď začala řešit tu důvěru v Boha... http://www.firstclass.cz/2014/10/5-zbyt … 0dkxS.dpbs wink
Mimochodem, není bohatství právě od slova Bůh?

Tulipánko, nechci tě mustrovat, ale pokud chceš něco řešit s Bohem, nechoď ke kováříčkovi pro instantní zobchodovatelná moudra na interfernet, ale zamiř rovnou ke kováři - oslov Boha.

Není tady

 

#95 25. 10. 2014 6:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak začít důvěřovat

Mimochodem, není bohatství právě od slova Bůh?
Mimochodem - ze stejnýho základu vzniklo i slovo nebožtík... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#96 25. 10. 2014 11:04

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Jak začít důvěřovat

helena napsal(a):

Mimochodem, není bohatství právě od slova Bůh?
Mimochodem - ze stejnýho základu vzniklo i slovo nebožtík... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

nebohý-nebožtík (myslím si)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#97 25. 10. 2014 11:11

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak začít důvěřovat

a h se mění v ž big_smile


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#98 25. 10. 2014 11:14

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak začít důvěřovat

Tulipánka napsal(a):

Jak jsem teď začala řešit tu důvěru v Boha... http://www.firstclass.cz/2014/10/5-zbyt … 0dkxS.dpbs wink
Mimochodem, není bohatství právě od slova Bůh?

Nebylo by prospěšnější pořád neřešit? Obzvl᚝ důvěru v Boha? A jen nechat plynout?
Důvěru v sebe řeš, a ne v Boha.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#99 25. 10. 2014 11:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak začít důvěřovat


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#100 25. 10. 2014 11:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Jak začít důvěřovat

helena napsal(a):

nebohý-nebožtík (myslím si)
http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste … a-neboztik

Děkuju.
"Bohatství"-odvozeno od "bůh"(slovo základové). Bohatství duševní, hmotné. Příliš velké hmotné bohatství-Co na to Bůh?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů