Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#451 27. 3. 2014 19:25

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Z dávnych egyptských mystérií...


   Tento text, hovoriaci o zmysle žudskej existencie bol inšpirovaný pradávnym vedením staroegyptskej kasty kňazov Hórovho oka a doplnený najnovšími duchovnými poznatkami.

   Bytie človeka je zasvätené jeho duchovnému vývoju. Prostredníctvom tohto vývoja dochádza k jeho prerodu z animálnej bytosti, uznávajúcej iba zákonitosti vlastného ega v nesmrtežnú bytos, ktorej je dovolené kráča po cestách, nachádzajúcich sa za hranicami bežných smrtežníkov.

   źudská duša sa opakovane vtežuje na zem a človek tak pokračuje v procese postupného zdokonažovania, stanoveného Stvoritežom. Duša vstupuje do rôznych tiel, zakladá rodiny, objavuje sa v rôznych epochách a na rôznych miestach, zažíva rôzne ekonomické podmienky a zdravotné komplikácie.

   K týmto opakovaným reinkarnáciám dochádza na zemi, zatiaž čo slnečná sústava sa pomaly otáča okolo centra galaxie. Behom tohto času je zem i mysež človeka ovplyvňovaná rôznymi druhmi energií súhvezdí, ktoré podobne ako ročné obdobia určujú nevyhnutné podmienky pre jeho rozvoj.

   Osud, ktorý musíme prežíva je neoddelitežnou súčasou nášho života. Musíme ho preži, aby sme sa poučili.

   Používaním slobodnej vôle v situáciách ktorým musíme čeli sa učíme, aké dôsledky majú naše rozhodnutia.

   Pravdu nachádzame na základe porovnávania dôsledkov našich rozhodnutí. Tie nám prinášajú prežívanie protichodných extrémov dobra a zla. Tak zakusujeme boles i rados, šastie i nešastie, pokoj a nepokoj, zdravie a chorobu, dostatok a nedostatok, aby sme na základe ich vzájomného porovnávania spoznali silu a hodnotu lásky, dobra, spravodlivosti a ušžachtilosti.

   Takto, život za životom človek prechádza procesom duchovného zdokonažovania. Zakaždým sa narodí múdrejší, viac rešpektujúci a tolerantnejší, pokiaž neukončí svoj cyklus a nestane sa nesmrtežným nadčlovekom.

   V okamihu osvietenia si uvedomuje logický sled nevyhnutnosti všetkých svojich minulých životov,  ktoré prežil a zároveň v ňom vystáva poznanie umenia ži na základe všetkých omylov, ktoré spáchal. Spoznáva, že práve toto bola jeho osobná  a jedinečná cesta k zavŕšeniu a naplneniu zmyslu jeho existencie. V mieri a harmónii šíri lásku a získava prístup k vyššej moci a ďalšej fáze svojho vývoja vo vyššom stupni reality.

   Jeho vývoj na tejto zemi je zavŕšený a zmysel jeho pozemského bytia naplnený. Človek dokázal prekona svoju animálnu, egoistickú prirodzenos a sta sa bytosou milujúcou a pomáhajúcou všetkému vo stvorení. Tým sa navždy oslobodil z nevyhnutnosti znovuvtežovania na túto zem a stal sa hodným života vo vyššej, duchovnej realite bytia.

   Proces duchovného zdokonažovania žudí však nie je nekonečný. Je nevyhnutne naviazaný na dĺžku trvania pozemskej hmotnosti, ktorá tak ako vznikla raz rovnako aj zanikne. Duchovný vývoj človeka sa preto musí vtesna do tohto časového obdobia.

   Plynutím času sa teda pomaly približujeme k hranici, na ktorej bude ďalšia možnos vývoja na tejto zemi zastavená. K času, kedy bude musie pozemská pláň vyda všetky svoje plody.

   Kristus nazval tento deň dňom príchodu Ženícha. Ženích príde, aby všetkých pozval na hostinu. Aby ich pozval do inej, vyššej reality bytia. Toto pozvanie však bude určené iba pripraveným. Iba tým, ktorí sa dokázali sta bytosami dostatočne spravodlivými, dobrotivými a milujúcimi, napomáhajúcimi všetkému vo stvorení. To sú oné múdre panny, ktorým bude Ženíchom povolený vstup na hostinu.

   Každý človek, ktorý ale tejto úrovne nedosiahol a zostal viac alebo menej verný svojej pôvodnej, animálno egoistickej prirodzenosti, každý takýto človek bude z možnosti vstupu na hostinu vylúčený a poslaný naspä, aby si doplnil chýbajúce kvality.

   Avšak nastávajúci rozklad zeme už týmto žuďom neposkytne dostatočný časový priestor, aby zameškané ešte dohnali. A tak človek, zviazaný s hmotnosou zeme, ktorá raz vznikla a preto musí raz aj zaniknú, bude musie by podrobený osudu všetkého, čo je hmotné a s hmotnosou spojené. Bude musie by podrobený rozkladu a zániku vlastného, animálno egoistického „ja“, ktoré sa nedokázalo v určenom časovom období trvania hmotného sveta správne duchovne vyvinú.

   Tak má teda každý človek slobodne na výber. Na výber medzi životom a smrou! Medzi večným životom vo vyššej realite ducha alebo medzi smrou jeho nedostatočne vyvinutej, animálno egoistickej osobnosti, rovnajúcej sa definitívnemu vymazaniu z knihy života. Táto definitívna záhuba osobnosti človeka je totožná s večným zatratením.

   Je to však niečo úplne iného, ako bežná fyzická smr. Tá býva len prechodom do inej roviny bytia, ktorá tvorí akúsi čakaciu dobu pre ďalšie pozemské vtelenie, v ktorom máme na zemi duchovne dozrieva. Obyčajnej fyzickej smrti sa preto netreba vôbec obáva. Je to len nevyhnutný krok na ceste nášho postupného duchovného zdokonažovania.

   Toho, čoho by sa však mal obáva každý človek je smr duchovná. Definitívna záhuba, ktorá ho musí postihnú ak bol lenivý a nestihol sa včas správne duchovne vyvinú. Preto nebude môc by, ako oných pä nerozumných panien, vpustený na blížiacu sa hostinu. Tomuto vážnemu riziku sme vystavení všetci a preto by sme sa mali snaži vyvarova sa ho zvýšením dôrazu na svoj vlastný, osobný, individuálny duchovný vzostup.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#452 25. 4. 2014 19:34

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Zmätenos pojmov


   V dnešnej pokrivenej dobe žudia pokrivili a prekrútili okrem mnohých iných vecí i význam slov a pojmov. Preto potom nevnímajú a nechápu, čo tieto pojmy v skutočnosti znamenajú. Chápu  a vnímajú len to, čo oni sami považujú za správne. Takýto prístup však musí ma zákonite za následok bludné, nesprávne a falošné cesty, ktorými musia kráča všetci tí, ktorí nasledujú skreslené, pokrivené a nesprávne významy pojmov. Všetci tí, ktorí si nedali námahu pochopi, čo tieto pojmy v skutočnosti znamenajú a aké cesty im ukazujú.

   No a ak sa takéto niečo týka naozaj závažných a kžúčových pojmov, musí to ma pre celé vežké skupiny žudí i pre každého jednotlivca, ktorý tomu podžahol nedozierne, ba až tragické dôsledky.

   Jedným z obzvl᚝ závažných príkladov podobnej pokrivenosti je slovo „bohoslužba“ a s ním spojenie poblúdenie celého žudstva.

   „Zúčastnil som sa bohoslužieb! Konajú sa slávnostné bohoslužby!“ Tieto a ním podobné výrazy nám hovoria o chápaní pojmu bohoslužba ako účasti na nejakom stretnutí veriacich. V dnešnom ponímaní teda bohoslužba znamená účas na stretnutí, alebo zhromaždení určitej cirkvi. Je v podstate úplne jedno akej cirkvi, pretože vo všetkých cirkvách a vierovyznaniach je to vnímané obdobne pokriveným spôsobom.

   Takéto chápanie pojmu bohoslužba je však nesprávne a k jeho pokriveniu došlo preto, aby to vyhovovalo žudskej duchovnej pohodlnosti a aby to od nich vyžadovalo čo najmenej námahy. Aby svojou účasou na náboženskom stretnutí lacno a pohodlne učinili zados všetkému, čím sú podža nich voči Stvoritežovi povinní.

   Čo však v skutočnosti znamená pojem bohoslužba? Niečo úplne iného ako účas na nejakom stretnutí.

   Boho – služba! Slúži Bohu! Slúži!

   Čo značí slovo slúži? Znamená plni niekoho vôžu. V tomto prípade Vôžu Božiu!

   Plnením Božej Vôle máme teda slúži Bohu! Ako vôbec mohlo dôjs k nejakému omylu v chápaní tejto tak logickej veci?

   No a slúži znamená kona! Znamená niečo robi! Robi to tak, ako si to želá a ako si to praje ten, komu slúžime. V našom prípade Stvoritež.

   Skutočná bohoslužba sa teda neobmedzuje na nejaké miesto a nejaký čas. Skutočná a pravá bohoslužba je naplňovanie Vôle Najvyššieho v každodennom živote tak, že ju zohžadňujeme a berieme na zretež pri všetkom čo konáme. Pri všetkom čo cítime, myslíme hovoríme a činíme. Pri všetkom tomto dbáme na to, aby to bolo v súlade s Vôžou Najvyššieho. Tým vykonávame pravú bohoslužbu v našom každodennom živote.

   Skutočnú bohoslužbu, čiže službu Bohu máme teda vykonáva prostredníctvom všetkého čo myslíme, cítime, hovoríme a konáme, aby to vždy bolo iba ku cti Najvyššiemu.

   Pravá bohoslužba však z vyššie pochopitežných dôvodov doteraz ešte nebola žuďmi na zemi nikdy vykonávaná. źudia totiž vo svojej pohodlnosti úmyselne prekrútili tento pojem tak, že si pod ním predstavovali iba svoju účas na náboženských stretnutiach.

   Keby sa však nad vecami aspoň trošku zamýšžali, svoje stretnutia, na ktoré sa schádzali za účelom spoločného uctievania, velebenia a prejavovania vďaky Stvoritežovi by museli po správnosti nazva trebárs hodinami uctievania Stvoriteža, alebo napríklad pobožnosami. Nikdy však nie bohoslužbou, pretože slúži Bohu človek musí a má vo svojom každodennom živote.

   źudia si to ale urobili pohodlnými a svoje stretnutia, na ktorých uctievali a velebili Najvyššieho nazvali bohoslužbami. Časom strávených na týchto stretnutiach potom považovali svoju službu Najvyššiemu za vybavenú a oni si vo svojom osobnom, každodennom živote už mohli robi čo chceli.

   A aj si robili! V reálnom živote konali a doposiaž konajú vždy iba podža svojej vlastnej vôle a preto to aj presne tak všade vyzerá. Preto je svet takým, akým je. Plným chamtivosti, bezohžadnosti, egoizmu, nečestnosti, nespravodlivosti, klamstva, nepoctivosti a nečistoty.

   Na tomto svete totiž doteraz vždy chýbala pravá bohoslužba, čiže jednanie, ktoré v sebe zahrňuje a zohžadňuje vznešenú Vôžu Najvyššieho. Ktoré zohžadňuje vznešenú Vôžu Najvyššieho vo všetkom žudskom cítení, myslení, reči a jednaní v každodennom živote.

   źudstvo, i ty jednotlivý človeče, začni  konečne kona pravú bohoslužbu! Začni konečne slúži Bohu tak, ako to tu na zemi malo by už dávno.

   Všetko čo konᚠkonaj iba Jemu ku cti! Všetko čo činíš nech je hodné Jeho vznešenosti a ušžachtilosti! Svojimi vznešenými, čistými a spravodlivými citmi, myšlienkami, slovami a činmi slúž svojmu Bohu a tým pozdvihneš túto Zem, svoj národ i seba samého. Nech všetko, čo sa na tejto zemi deje je len jedinou vznešenou bohoslužbou, konanou ku cti vežkého, dobrotivého a spravodlivého Boha!

   Človeče, nikdy nečiň nič, nemysli na nič a nehovor o ničom, čo by nespĺňalo kritériá života žitého ku cti Stvoriteža. Života, ktorý práve takýmto spôsobom učiníš živou a pravou bohoslužbou.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#453 22. 5. 2014 18:42

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Pojednanie o skutočnom účele žudskej sexuality


   Tento text je určený predovšetkým mládeži, ktorá sa potrebuje správne zorientova v problematike sexuality a žudskej pohlavnosti, pretože to, čo jej v tomto smere môže ponúknu súčasný svet je mätúce, dezorientujúce a pokrivené. Pretože účelom sexuality v súčasnom ponímaní je predovšetkým uži si. Uži si volne, neviazane a bez akýchkožvek predsudkov.

   Lebo vraj naše telo, ktoré nám patrí je iba naším vlastným majetkom a my si s ním môžeme robi čo chceme. To znamená, že máme legitímne právo plne vyži jeho sexuálneho potenciálu pre vlastné potešenie. Či už v partnerskom vzahu, alebo ak partnera nemáme vlastným seba uspokojovaním. 

   A aby sa v tom človek necítil nijako obmedzovaný, začína sa čoraz viacej negova spojitos sexuality s morálkou a etikou. Takýto prístup má však za následok rozklad a deštrukciu osobnosti človeka, alebo minimálne zastavenie a obmedzenie jeho jeho ďalšieho osobnostného vývoja. Lebo v skutočnosti je hlavným účelom pohlavnej sily práve osobnostný rast človeka, ku ktorému ale dochádza iba vtedy, ak je žudská pohlavnos krotená a usmerňovaná silným eticko morálnym prístupom k nej. V takomto prípade sa mohutný potenciál jej energie pretaví do rozvíjania osobnosti človeka, formujúc ho smerom k vyšším a ušžachtilejším hodnotám.

   Pohlavná sila nemá by teda vyplytvaná v telesnosti, ale orientáciou k vysokým mravným, morálnym a duchovným ideálom pretavená vo vysoko vyvinutú žudskú osobnos. Je to totiž presne tak, ako s každou energiou, napríklad tou elektrickou. Môžeme ňou svieti a môže nám užahčova život prostredníctvom rôznych užitočných elektrických prístrojov, alebo ňou môžeme nabi oplotenie okolo koncentračného tábora, či využi ju na elektrické kreslo. Je to stále tá istá energia, záleží len na spôsobe jej využitia. Záleží iba na tom, či ju použijeme k pozitívnemu a budujúcemu účelu, alebo k účelu negatívnemu a deštruktívnemu.

   Žiaž, na tomto svete to funguje tak, že sa žudský sexuálny potenciál sa obyčajne vybíja iba v pohlavnom pude. To je dnes považované za normálne a štandardné.

   źudia prežívajú telesnú rozkoš a telesné radovánky a ich nadmiera im odčerpáva energiu, ktorá je v skutočnosti určená a má by využitá k rozvoju ich osobnosti. To znamená, že tá istá pohlavná sila nás môže žudsky a osobnostne nesmierne povznies, ak sme vo vzahu k nej ochotní rešpektova určité morálne a mravné kritériá. Alebo naopak, jej nesprávne, čiže nadmerné a neetické používanie môže spôsobi zastavanie rozvoja našej osobnosti, keď takmer všetku silu jej potenciálu vybijeme podvožovaním sa svojim telesným pudom.

   Z tohto dôvodu je preto pre každého mladého človeka omnoho lepšie, ak začne s pohlavným životom čo najneskôr. Ak si svoju mladícku čistotu zachová čo najdlhšie, pretože tým vôbec nič nestráca ale naopak, iba nesmierne získava.

   No a hodnotou, prostredníctvom ktorej je schopný človek čistým a ušžachtilým spôsobom zvládnu vlastnú pohlavnos je jeho túžba po čistej, vežkej a pravej láske. Túžba po čistej, vežkej a pravej láske k druhému človeku. Po láske, v ktorej sme schopní zabudnú na seba samých a vidie iba prospech a dobro milovanej osoby.

   To je láska, ktorá má schopnos poprie osobný egoizmus a egocentrizmus až do takej miery, že za stredobod bytia, za ktorý dovtedy človek považoval iba seba samého začína považova druhú osobu. Inými slovami povedané, človek sa naučí milova druhého tak, ako seba samého, ba niekedy aj viac ako seba samého.

   Nepripomína vám to niečo? Nepripomína vám to známe Kristové slová, aby sme sa naučili milova svojho blížneho ako seba samého? Lebo jedine človek, ktorý toto dokáže sa stáva skutočne človekom, pretože bol schopný zbavi vlastného egoizmu. Jedine takýto človek spĺňa Stvoritežom stanovenú métu pravého človečenstva, pretože sa naučil milova svojho blížneho ako seba samého.

   No a prostriedkom k dosiahnutiu tejto méty je správne využite pohlavnej sily! Obrovský potenciál pohlavnej sily, skultivovaný morálnymi princípmi, ako je ušžachtilos, čistota a túžba po pravej, vežkej láske môže totiž rozvinú osobnos človeka až k takému vysokému ideálu lásky, ktorá je schopná milova iného človeka tak, ako seba samého. A je úplne jedno, či je to láska k mužovi, alebo k žene, k bratovi alebo sestre, k rodičom alebo deom. Dôležité je, že práve prostredníctvom svojej lásky bol človek schopný zvíazi nad vlastným egoizmom a postavi záujmy iných na úroveň záujmov svojich vlastných. Ak totiž toto niekto dokáže aspoň k jednému jedinému človeku, vzniká u neho predpoklad, že to bude schopný aplikova i vo vzahu k iným žuďom. Že sa všetkých svojich blížnych naučí milova presne tou mierou, akou má rád seba samého. Toto je zavŕšením osobnostného vývoja človeka a dosiahnutím žudskej dokonalosti, stojacej na najvyššej priečke človečenstva.

   No a práve k tomuto vysokému ciežu nás má a môže privies správne využitie obrovského potenciálu našej pohlavnej sily, ktorá bola každému človeku darované práve za týmto účelom.

   Existujú však temné sily, ktoré si neželajú, aby človek dosiahol najvyššej úrovne svojho človečenstva. Sily, ktoré sa všemožne snažia aby zostal nevedomým o týchto veciach a potenciál vlastnej pohlavnej sily premrhal v telesnej rozkoši a užívaní si. Preto je trendom dnešnej doby, aby mladí žudí začínali s pohlavným životom čo najskôr, čo má za následok zastavenie, alebo prinajmenšom  rapídne spomalenie  ich ďalšieho osobnostného vývoja.

   Existujú totiž temné sily, ktoré chcú, aby žudia zostali trvalo menejcennými. Aby životný potenciál vlastnej pohlavnej sily premrhali v telesnosti namiesto toho, aby sa prostredníctvom nej povzniesli k plnému rozvinutiu svojej osobnosti v duchu vznešenej, nesebeckej lásky, schopnej milova svojho blížneho ako seba samého.

   Možno si poviete že je to všetko iba výmysel. Že je to len určitá myšlienková konštrukcia, ktorej pravdivos nemožno dokáza a ktorej buď človek verí alebo neverí.

   Uveďme si preto konkrétny príklad z histórie národov, kultúr a civilizácií. V dejinách môžeme totiž vidie vežké množstvo stále sa opakujúcich vzostupov a pádov, ktoré sa udiali v priamej úmernosti k etickému a morálnemu, alebo neetickému a nemorálnemu vzahu k žudskej sexualite. Vždy na začiatku novo vznikajúcich národov a civilizácií boli totiž badatežné určité zdravšie, etické a morálne kvality, vyznačujúce sa prostotou, jednoduchosou a prirodzenosou. Presne takto to bolo napríklad v rannom období  rímskej ríše, čo malo za následok jej prudký vzostup. To čistejšie, zdravšie, prirodzenejšie a ušžachtilejšie sa výraznejšie prejavovalo nie len vo vzahu k sexualite, ale i vo vzahu ku všetkému ostatnému dianiu v spoločnosti.

   Ale pozrime sa na rímsku ríšu na jej konci. Všade bolo plno nemorálnosti, neviazanosti, skazenosti a túžby čo najviac si uži, až nakoniec strata takmer všetkých morálnych a mravných mantinelov rímsku ríšu vnútorne celkom rozvrátila. Dá sa teda jednoznačne konštatova, že jednou z hlavných príčin jej zániku bola všetko prestupujúca a všetko devalvujúca mravná skazenos.

   Kto sa z tohto uhža pohžadu pozrie na historický vývoj rôznych národov a kultúr zistí, že v podstate  všade to prebehlo obdobným spôsobom. A nakoniec, možno ani nebude musie ís príliš hlboko do histórie. Úplne postačí, ak sa pozorne rozhliadne okolo seba a uvidí, že i súčasná kríza má presne tie isté korene. Uvidí, že aj dnes prežívame stratu hodnôt, spojenú s devalváciou cti, spravodlivosti, ušžachtilosti, žudskosti a celkového morálno etického prístupu k životu. Uvidí súčasné, čoraz výraznejšie uvožňovanie mravov a morálky, uvidí temný rozkvet nehanebnosti a vyzdvihovania telesnosti. Uvidí, ako všade vládne nečestnos, klamstvo, podvod, chamtivos, nežudskos a ešte mnoho iných negatívnych vecí, jednoznačne svedčiacich o vežkom úpadku ducha človeka, ktorého morálny rozklad zapríčinil okrem iného i nesprávny postoj k potenciálu vlastnej pohlavnosti. K potenciálu, ktorý z tohto dôvodu nepôsobí konštruktívne a budujúco tak ako má, ale deštruktívne a zničujúco tak, ako tomu bolo vždy doposiaž v histórii.

   Ak preto nechceme, aby to všetko dospelo až k úplnej deštrukcii, bolo by načase pouči sa a využi konečne obrovský potenciál žudskej pohlavnosti čistým a ušžachtilým spôsobom k pozdvihnutiu jednotlivcov, národov i celej našej civilizácie.

   PS. Účelom tohto článku nie je vyzdvihovanie celibátu, ale predovšetkým ušžachtilého a čistého prístupu k sexualite, a to v každej situácii.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#454 12. 6. 2014 18:05

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Rozum a cit v živote človeka


   Človek, fungujúci správnym spôsobom má by človekom citu. Cit je totiž v žuďoch to najvyššie a je hlasom ich pravej, najvnútornejšej podstaty. Hlasom ich ducha! Okrem citu však máme k dispozícii aj rozum, ktorého hlavným účelom má by predovšetkým praktická realizácia citových podnetov v hmotnosti.

   Rozum, správne používaný v súlade so zákonmi univerza má by teda v skutočnosti iba nástrojom ducha v hmotnosti, pretože on sám je len najdokonalejším produktom hmoty – žudského mozgu. V hmotnom pôvode rozumu sa totiž skrýva jeho obmedzenie. Obmedzenie chápavosti iba na čisto hmotné a preto ním nikdy nebude možne pochopi skutočnosti, presahujúce hranicu hmotnosti.

   K chápaniu, alebo lepšie povedané vyciovaniu vecí, nachádzajúcich sa nad hmotou nám majú slúži už spomínané, citové schopnosti, ktorými sa prejavuje skutočná žudská podstata – duch.

   Urobme si malý pokus. Keď ukazujeme na seba a hovoríme: to som ja, dobre si všimnime, kam smeruje nᚠprst. Určite bude mieri do oblasti solar plexu, kde sa nachádza sídlo nášho ducha, ktoré bolo žuďmi už oddávna lokalizované práve v v blízkosti srdca. Dobre si tiež všimnime, že pri podobnej otázke neukazujeme na svoju hlavu, čiže rozum, pretože podvedome cítime, že rozum v nie sme my. Rozum je len nástroj nášho ducha a nie naša pravá podstata.

   Avšak chybou súčasnej civilizácie sa stalo nadradzovanie rozumu nad cit a teda absolútne prevrátenie skutočného vzahu týchto dvoch základných osobnostných činitežov. Týmto sa žudia dostali do tragického nesúladu so zákonitosami univerza, čo má za následok, že nie sú schopní svojim, hmotnosou obmedzeným myslením, ktoré z povahy vecí ani nemôže by iné, chápa a vyciova veci vyššie, vznešenejšie a presahujúce hranice hmotného obmedzenia.

   Ešte raz preto treba zopakova: človek, správne stojaci vo stvorení má by človekom citu, používajúcim svoj rozum iba ako nástroj v hmotnom svete, ktorý má poslúcha a plni citové podnety. K tomu sme boli nabádaní už pred 2000 rokmi slovami: Buďte ako deti, inak nevojde do krážovstva nebeského. Inak sa nestanete pravými žuďmi.

   Čo ale tvorí podstatu dieaa? Je ňou čistá, citová spontánnos, ešte neskalená nadhodnotením rozumovej zložky jeho osobnosti.

   Žiaž, žudia ignorovali túto dobrú radu a preto sa z nich stali svojim vlastným rozumom obmedzené bytosti, stojace nesprávne vo stvorení. Stali sa z nich smiešne karikatúry človeka, neschopné chápa nič, čo presahuje ich úzke, dobrovožné rozumové obmedzenie.

   Napríklad i obsah a význam tohto textu je možné pochopi iba žuďom, u ktorých stoja cit a rozum aspoň do určitej miery v súlade so zákonitosami univerza.

   Jeho pochopenie je však naopak znemožnené tým, v ktorých vnútri vládne iba rozum, nadradený nad citom. Rozum, ktorý spupne odsúva do ríše rozprávok a nereálnosti všetko, čo nemôže pochopi z pozície vlastného hmotného obmedzenia.

   Položme si teraz nanajvýš praktickú a potrebnú otázku: Ako môže človek opätovne preduchovni svoj život, to znamená, ako môže znovu nájs a prehĺbi svoje spojenie s vlastným cítením, ktoré je odrazom najvnútornejšieho, duchovného jadra našej bytosti? Odrazom najvnútornejšieho, duchovného jadra našej bytosti, ktorá predstavuje  ten najväčší poklad, aký vôbec máme?

   Čistý cit má v nás stᝠna vrchole pyramídy hierarchie všetkých vnútorných hodnôt. Avšak cesta k plnému spojeniu sa s ním vedie cez očistenie mysle! Čistota mysle a myšlienok tvorí nevyhnutný predstupeň k tomuto ciežu. Nadviazanie spojenia so svojim čistým cítením  je preto možné iba človeku, ktorého mysež je čistá,  a ušžachtilá.

   Predstavme si to tak, že od nášho čistého cítenia nás delí sklená stena. A touto sklenenou stenou je nᚠrozum, naša mysež. Ak je táto stena špinavá je jasné, že nie sme schopní vníma podnety čistých citov, pretože nečistota našej mysle nám to úplne znemožňuje.

   Ak ale začneme so snahou o čistotu mysle, je to ako keby sme začali znečistenú sklenenú stenu umýva. No a postupne, keď vo svojom úsilí vytrváme, je stena čoraz čistejšia a my čoraz jasnejšie a ostrejšie vnímame podnety citu, prúdiace ku nám z našej najvnútornejšej, duchovnej podstaty.

   Ideálom je teda čistá a jasná mysež, ktorá nám nekalí a neskresžuje citové podnety. Tieto môžeme potom jasne vníma a samozrejme, mali mali by sme sa podža nich riadi a svoje citové hnutia sa snaži prakticky realizova vo vlastnom, každodennom živote.

   Lebo práve takýto človek, človek citu, je ideálom človeka budúcnosti. A cesta k tomuto ideálu vedie cez zachovávanie a udržiavanie čistoty našich myšlienok. Čistoty nášho vnútorného života.

Udržiavanie čistoty a ušžachtilosti vnútorného života je teda cestou k znovuobnoveniu plnosti našej citovej schopnosti, prostredníctvom ktorej, ak bude rešpektovaná, sa máme možnos sta skutočnými žuďmi, správne stojacimi vo stvorení. źuďmi, pred ktorými sa otvorí brána krážovstva nebeského, ale i brána k šastnému a harmonickému životu už tu na tejto zemi. 

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#455 10. 7. 2014 17:47

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Strach z posledného súdu


  Väčšina žudí má strach zo svojej smrti a preto nechcú o nej ani len poču. Mnohí veriaci majú strach z posledného súdu a preto tiež o tom nechcú nič poču. Avšak naše naivné vyhýbanie sa nepríjemným skutočnostiam nemôže týmto nepríjemným skutočnostiam v nijakom prípade zabráni. Budeme nimi konfrontovaní tak či tak, ibaže v prípade ustráchaného vyhýbania sa im absolútne nepripravení. A to bude len na našu vlastnú škodu, pretože ako sa hovorí, šastie praje pripraveným.

   Z tohto dôvodu by žudia mali pozna pravdu. Pravdu o vežkom, prísnom a konečnom zúčtovaní, pred ktorý stojíme. O zúčtovaní vo stvorení, ktoré oddelí dobrých od zlých tak, ako sa oddežuje kúkož od pšenice.

   Že ide o vec vážnu a dôležitú dokazujú i evanjeliá. Lebo hoci slovo „evanjelium“ znamená „dobrá zves“, nebolo možné vyhnú sa v nej množstvu zmienok o tomto dianí.

   Už pred zahájením verejného účinkovania  Ježiša Krista hovoril Ján Krstitež o sekere priloženej ku koreňom stromov a o tom, že bude vyatý každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie. A príkladov či podobenstiev, kedy hovoril o týchto vážnych skutočnostiach samotný Ježiš je naozaj množstvo.

   Za všetky spomeňme podobenstvo o rozumných a nerozumných pannách, z ktorých rozumné, čiže pripravené, alebo inými slovami spĺňajúce určité kritéria, budú začlenené medzi bytosti vo stvorení upotrebitežné, kým nerozumné, čiže nebdelé a nepripravené, prídu o túto možnos.

   Alebo iné podobenstvo, v ktorom sa hovorí, že pri konečnom triedení pôjdu baránkovia – čiže dobrí do života a kozlovia – čiže zlí do záhuby.

   A nakoniec, celé biblické zjavenie je predsa  zakončené  spisom s vežavravným názvom Apokalypsa. V ňom je tvrdými slovami opísaná perspektíva žudstva, ignorujúceho zákony univerza.

   Máme sa teda týchto vecí bᝠa vyhýba sa im, alebo je omnoho rozumnejšie vážne sa nimi zaobera a pripravi sa na ne?

   Ak totiž boli tieto skutočnosti žudstvu sprostredkované práve takouto prísnou formou, tak v tom musíme hžada nejaký, Svetlom chcený zmysel. A zmyslom toho je dôrazné upozornenie na to, čo nás čaká, ak sa nezmeníme a neprispôsobíme Vôli Stvoriteža.

   A zmenili sme sa? Žije žudstvo podža Zákonov Božích? Len sa pozrime vôkol seba, aká je realita. Na základe čoho máme právo dúfa, že sa vyhneme Bibliou predpovedaným udalostiam? Vari tých 2000 rokov od príchodu Krista nebol dostatočne dlhý čas na to, aby sme sa spamätali?

   A keďže doba konečného zúčtovania sa stále viac približuje, nie je nič potrebnejšieho, ako hovori o týchto vážnych skutočnostiach. Aby sme sa v čase, ktorý nám ešte zostáva spamätali a vyšvihli na tú úroveň človečenstva, aká od nás bude v deň účtovania požadovaná. Buď to totiž dokážeme a uspejeme, ako tie múdre panny, alebo to nedokážeme a dopadneme ako panny nerozumné.

   Posledný súd môžeme tiež pripodobni maturitnej skúške. Vzorný študent, pravidelne sa pripravujúci na každý vyučovací deň s ňou určite nebude ma žiadne problémy. Menej vzorný študent, ktorý síce bral štúdium na žahkú váhu, ale nakoniec si predsa len uvedomí vážnos skúšky a napne všetky sily, aby zameškané dobehol, taktiež maturitu zvládne. Avšak ten, kto sa príliš nenamáhal počas celého štúdia a zotrvá vo svojej žahkomysežnosti až do poslednej chvíle, ten skúšku nezloží.

   A tento posledný príklad žahkomysežného študenta je príkladom celého žudstva, žahkomysežne a nepripravene kráčajúceho v ústrety „maturite“ vo stvorení, prehliadajúc a ignorujúc všetky upozornenia.

   Najväčšou chybou, ba doslova previnením žudí v tomto smere je ich žahostajnos. źahostajnos a plytkos ich prístupu k životu, k jeho pravým hodnotám a k naplneniu zmyslu vlastného bytia na zemi. Ich úsilie, túžby a ciele sa totiž v mnohom nelíšia od zvierat. A nakoniec aj zomierajú nevedomí ako zvieratá.

   Ale človek je predsa len viac. Človek má stᝠvo stvorení úplne vedome a v poznaní Zákonov, ktoré sú prejavom Božej Vôle napĺňa pravú hodnotu svojho človečenstva. Inak ho bude stíha nešastie za nešastím, aby nakoniec všetko vyvrcholilo tak, ako je to zaznačené na posledných stránkach biblie v kapitole Apokalypsa.

   Výstrahy formulované v Apokalypse však nie sú nemenným predurčením, ale iba varovaním pred tým, čo musí prís, ak sa žudstvo nevpraví do Zákonitostí Božej Vôle. Jedine keď toto dokáže, môže sa vyhnú apokalypse.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#456 11. 7. 2014 18:18

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Tak co, ženské, četly jste to? Mudrovat na vedlejším vlákně u Luďka, to by vám šlo, to je jednoduchý, žejo.  A tady tohleto je moc dloooouhýý, to se vám nechce ani číst. Tak s takovejma tady ten pořádek na zemi nevybudujem cool

Není tady

 

#457 11. 7. 2014 18:54

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

haiel napsal(a):

Tak co, ženské, četly jste to? Mudrovat na vedlejším vlákně u Luďka, to by vám šlo, to je jednoduchý, žejo.  A tady tohleto je moc dloooouhýý, to se vám nechce ani číst. Tak s takovejma tady ten pořádek na zemi nevybudujem cool

Každý řád potřebuje svůj chaos ... skrzevá tůůů ... rovnováhu, víš? gloria


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#458 11. 7. 2014 19:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

to se vám nechce ani číst
Nepodezírej, jó... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Holt k některejm textům nejni co dodat http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#459 28. 7. 2014 22:51

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

m.s. napsal(a):

Strach z posledného súdu


  Väčšina žudí má strach zo svojej smrti a preto nechcú o nej ani len poču. Mnohí veriaci majú strach z posledného súdu a preto tiež o tom nechcú nič poču. Avšak naše naivné vyhýbanie sa nepríjemným skutočnostiam nemôže týmto nepríjemným skutočnostiam v nijakom prípade zabráni. Budeme nimi konfrontovaní tak či tak, ibaže v prípade ustráchaného vyhýbania sa im absolútne nepripravení. A to bude len na našu vlastnú škodu, pretože ako sa hovorí, šastie praje pripraveným.

   Z tohto dôvodu by žudia mali pozna pravdu. Pravdu o vežkom, prísnom a konečnom zúčtovaní, pred ktorý stojíme. O zúčtovaní vo stvorení, ktoré oddelí dobrých od zlých tak, ako sa oddežuje kúkož od pšenice.

   Že ide o vec vážnu a dôležitú dokazujú i evanjeliá. Lebo hoci slovo „evanjelium“ znamená „dobrá zves“, nebolo možné vyhnú sa v nej množstvu zmienok o tomto dianí.

   Už pred zahájením verejného účinkovania  Ježiša Krista hovoril Ján Krstitež o sekere priloženej ku koreňom stromov a o tom, že bude vyatý každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie. A príkladov či podobenstiev, kedy hovoril o týchto vážnych skutočnostiach samotný Ježiš je naozaj množstvo.

   Za všetky spomeňme podobenstvo o rozumných a nerozumných pannách, z ktorých rozumné, čiže pripravené, alebo inými slovami spĺňajúce určité kritéria, budú začlenené medzi bytosti vo stvorení upotrebitežné, kým nerozumné, čiže nebdelé a nepripravené, prídu o túto možnos.

   Alebo iné podobenstvo, v ktorom sa hovorí, že pri konečnom triedení pôjdu baránkovia – čiže dobrí do života a kozlovia – čiže zlí do záhuby.

   A nakoniec, celé biblické zjavenie je predsa  zakončené  spisom s vežavravným názvom Apokalypsa. V ňom je tvrdými slovami opísaná perspektíva žudstva, ignorujúceho zákony univerza.

   Máme sa teda týchto vecí bᝠa vyhýba sa im, alebo je omnoho rozumnejšie vážne sa nimi zaobera a pripravi sa na ne?

   Ak totiž boli tieto skutočnosti žudstvu sprostredkované práve takouto prísnou formou, tak v tom musíme hžada nejaký, Svetlom chcený zmysel. A zmyslom toho je dôrazné upozornenie na to, čo nás čaká, ak sa nezmeníme a neprispôsobíme Vôli Stvoriteža.

   A zmenili sme sa? Žije žudstvo podža Zákonov Božích? Len sa pozrime vôkol seba, aká je realita. Na základe čoho máme právo dúfa, že sa vyhneme Bibliou predpovedaným udalostiam? Vari tých 2000 rokov od príchodu Krista nebol dostatočne dlhý čas na to, aby sme sa spamätali?

   A keďže doba konečného zúčtovania sa stále viac približuje, nie je nič potrebnejšieho, ako hovori o týchto vážnych skutočnostiach. Aby sme sa v čase, ktorý nám ešte zostáva spamätali a vyšvihli na tú úroveň človečenstva, aká od nás bude v deň účtovania požadovaná. Buď to totiž dokážeme a uspejeme, ako tie múdre panny, alebo to nedokážeme a dopadneme ako panny nerozumné.

   Posledný súd môžeme tiež pripodobni maturitnej skúške. Vzorný študent, pravidelne sa pripravujúci na každý vyučovací deň s ňou určite nebude ma žiadne problémy. Menej vzorný študent, ktorý síce bral štúdium na žahkú váhu, ale nakoniec si predsa len uvedomí vážnos skúšky a napne všetky sily, aby zameškané dobehol, taktiež maturitu zvládne. Avšak ten, kto sa príliš nenamáhal počas celého štúdia a zotrvá vo svojej žahkomysežnosti až do poslednej chvíle, ten skúšku nezloží.

   A tento posledný príklad žahkomysežného študenta je príkladom celého žudstva, žahkomysežne a nepripravene kráčajúceho v ústrety „maturite“ vo stvorení, prehliadajúc a ignorujúc všetky upozornenia.

   Najväčšou chybou, ba doslova previnením žudí v tomto smere je ich žahostajnos. źahostajnos a plytkos ich prístupu k životu, k jeho pravým hodnotám a k naplneniu zmyslu vlastného bytia na zemi. Ich úsilie, túžby a ciele sa totiž v mnohom nelíšia od zvierat. A nakoniec aj zomierajú nevedomí ako zvieratá.

   Ale človek je predsa len viac. Človek má stᝠvo stvorení úplne vedome a v poznaní Zákonov, ktoré sú prejavom Božej Vôle napĺňa pravú hodnotu svojho človečenstva. Inak ho bude stíha nešastie za nešastím, aby nakoniec všetko vyvrcholilo tak, ako je to zaznačené na posledných stránkach biblie v kapitole Apokalypsa.

   Výstrahy formulované v Apokalypse však nie sú nemenným predurčením, ale iba varovaním pred tým, čo musí prís, ak sa žudstvo nevpraví do Zákonitostí Božej Vôle. Jedine keď toto dokáže, môže sa vyhnú apokalypse.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

a to bylo napsané před smrtí krista nebo až po ní ?


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#460 28. 7. 2014 22:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Ten zásadně neodpovídá a nereaguje, Luďku.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#461 29. 7. 2014 0:26

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

lupina montana napsal(a):

Ten zásadně neodpovídá a nereaguje, Luďku.

mě to neva, ale duležité je, že smrtí krista na kříži se spousta věcí , kterým se katolíci zaštitují, mění. nebo zanikly ůplně.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#462 29. 7. 2014 23:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Ktovie... Bohvie. A možno Eséni a Kumránske zvitky, ale ktovie...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#463 31. 7. 2014 13:39

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Kde sa stratila Láska Božia?


   Bežný kresan vníma Stvoriteža ako Lásku. Lásku všetko odpúšajúcu a všetko milujúcu. Bežný kresan preto nedokáže pochopi, ako sa môžu so Stvoritežom, ktorý je Láskou vôbec zlučova pojmy ako posledný súd, alebo očista zeme, v ktorej budú od seba definitívne oddelení dobrí od zlých, aby tí dobrí mohli pokračova v ďalšom živote a tí zlí nastúpili svoju cestu do zatratenia.

   Aby pred tými zlými bola napokon definitívne zatvorená brána života a zostal im už len plač a škrípanie zubov. Aby boli polapení, poviazaní a vrhnutí to temnoty tak, ako sa to stalo zlým a neverným sluhom v podobenstve.

   Takéto niečo sa zdá priemernému kresanovi príliš tvrdé na to, aby to korešpondovalo s Láskou, za ktorú považuje Stvoriteža, hoci na druhej strane sa v evanjeliách nachádza množstvo pomerne tvrdo a prísne formulovaných zmienok o tomto dianí.

   Kde sa teda skrýva pravda? Je Stvoritež naozaj iba Láskou tak, ako ho vnímajú kresania? Ale ako sa potom vysporiada s tvrdými slovami o poslednom súde, ktoré možno nájs v evanjeliách?

   Skutočná pravda o podstate Stvoriteža je žiaž úplne iná, než ako ju vníma bežný a priemerný kresan. Boh je naozaj Láskou, ale nie je iba ňou! Je, vždy bol a vždy aj bude zároveň Spravodlivosou!

   Stvoritež vo svojej dokonalosti tvorí nerozlučitežnú jednotu Lásky a Spravodlivosti! Jeho Láska a jeho Spravodlivos vládnu spoločne všetkému, čo jestvuje v tomto stvorení. Všetkému dianiu vo stvorení vládne milosrdná a všetko objímajúca Láska, ale zároveň nekompromisná a prísna Spravodlivos. Dokonalos tohto pôsobenia spočíva v tom, že nežnos a krehkos Lásky je ochraňovaná Spravodlivosou a tvrdos a prísnos Spravodlivosti zjemňuje Láska.

   Spravodlivos je možné zobrazi ako zvislú čiaru, ako výstražnú čiaru nad bodkou výkričníka, alebo ako meč. Naopak, Lásku je možné vyjadri čiarou horizontálnou, ktorá sa ako horizontála obzoru ochraňujúco klenie nad všetkým, čo jestvuje. No a horizontálny symbol Lásky a zvislý symbol Spravodlivosti spolu dovedna tvoria kríž. Rovnoramenný kríž Pravdy! Rovnoramenný kríž harmonického spolupôsobenia Lásky a Spravodlivosti, ktorý je vyjadrením dokonalosti Božej.

   Boh je teda Láska a Spravodlivos súčasne! Je dokonalou jednotou Lásky a Spravodlivosti!

   Vežkou chybou kresanského sveta však je, že Stvoriteža nevníma takto komplexne, ale z jeho pôsobenia vyňal iba princíp Lásky, ktorý považuje za jediný. A práve z tohto dôvodu znejú bežnému kresanovi cudzo slová o poslednom súde, plnom nekompromisnej prísnosti Božej.

   Pre svoj vlastný, jednostranný pohžad to odmieta ako niečo, čo sa vôbec nezlučuje so Stvoritežom, ktorého vníma len ako Lásku. Toto vežké nepochopenie sa v každodennom živote prejavuje tak, že keď ho postihne nejaké utrpenie, ktoré sa ho bezprostredne osobne dotkne, začne si zväčša klás otázku: ako vôbec mohol Stvoritež niečo takéto dopusti? Kde sa stratila jeho Láska?

   Vo chvížach ažkých životných skúšok by však všetci žudia mali vedie, že ak v niečom, čím sú nepríjemným spôsobom atakovaní nenachádzajú princíp Lásky Najvyššieho, musia v tom hžada jeho druhý princíp a síce, princíp Spravodlivosti! Tam, kde sa v človeku začína vynára pochybnos o Božej Láske, tam nech hžadá Jeho Spravodlivos! Práve ňou samu Najvyšší v takejto chvíli prihovára! Tam nech potom hžadá spravodlivú odplatu za jeho vlastné, nesprávne predchádzajúce jednanie, pretože na základe princípu Spravodlivosti Najvyššieho musí každý z nás zaplati do posledného haliera za všetko zlé, čo kedysi vykonal.

   Preto teda v utrpení, ktoré nás stretá a ktoré nemôžeme nijakým spôsobom zlúči s Láskou Najvyššieho musíme vidie jeho Spravodlivos. Spravodlivos Stvoriteža, na základe ktorej musíme, hoci niekedy aj vežmi bolestivo, prežíva  všetky dôsledky nášho vlastného, predchádzajúceho nesprávneho jednania. Jednania, v ktorom sa naše myšlienky, naše city, naše slová, alebo naše činy v niečom protivili Božej Vôli, a teda boli zlé a nesprávne.

   A negatívne dôsledky toho musíme potom na základe princípu Spravodlivosti Najvyššieho preži na vlastnej koži. Naplno preži na vlastnej koži, aby sme pochopili, že akékožvek zlo, vykonané či už v myšlienkach, citoch, slovách, alebo činoch musí človeku prinies iba zlo. Tak to vyžaduje Vyššia Spravodlivos, ktorá každému neomylne prináša presne takú žatvu, aká bola jeho sejba.

   Kto však koná dobro, koho myšlienky, city, slová a činy sú iba dobré a ušžachtilé, tomu sa naopak presne podža toho istého zákona Spravodlivosti dostane iba dobra, šastia a radosti.

   Tam, kde teda človek uvidí niečo, čo sa nezlučuje s Láskou Najvyššieho nech hžadá jeho Spravodlivos. Utrpenie stíhajúce žudí je prejavom tejto Spravodlivosti, za ktorou musí človek hžada odplatu za svoje vlastné, minulé pochybenia. Lebo za zlo nemožno očakáva nič iného ako zlo.

   Keď teda vidíme nejakého trpiaceho človeka, keď ho vidíme plného bolesti, zlomeného a úbohého, mali by sme vedie, že jeho stav, ktorý je nútený prežíva je iba nevyhnutným dôsledkom toho, že v minulosti nežil v nejakom smere správne a dobre. Že robil niečo, čo sa priečilo Vôli Najvyššieho a že za to teraz žne dôsledky.

   Popri fyzickej, či akejkožvek inej pomoci tomuto človeku by sa mu malo pomôc aj tým, že sa mu povie pravda o podstate jeho utrpenia. Pravda o tom, že jeho utrpenie nie je dielom náhody, ale že je nevyhnutným dôsledkom jeho vlastného, zlého a nesprávneho jednania, priečiaceho sa Vôli Najvyššieho. Takýto človek by sa preto mal spätne pozrie do svojej minulosti a pokúsi sa nájs svoju zlú vlastnos, ktorou sa previnil. Mal by rozpozna túto vlastnos, či chybu a mal by sa ju snaži odstráni. Lebo každé utrpenie je v podstate iba zrkadlom, v ktorom dostávame príležitos nahliadnu na seba samého a spozna svoje chyby, omyly, nedostatky a zlé sklony. Utrpenie nás k tomu nabáda a ukazuje nám k tomu cestu. Bez neho by to totiž väčšina z nás nikdy neurobila a naďalej by zotrvávala vo svojich chybách, omyloch a zlých sklonoch.

   No a v tejto príležitosti spozna prostredníctvom utrpenia svoje vlastné chyby a odstráni ich sa skrýva milosrdenstvo. Milosrdenstvo dávajúce človeku novú šancu. Milosrdenstvo, ktoré je prejavom Lásky Najvyššieho a spočíva v prísžube nového, šastnejšieho života, ktorý nás očakáva po spoznaní a odložení našich chýb, nedostatkov a zlých sklonov.

   A na záver ešte jedna dôležitá skutočnos. Nie všetko utrpenie v našom živote je prejavom Spravodlivosti Najvyššieho. Jestvuje totiž aj utrpenie, ktoré nám môžu spôsobi žudia na základe svojej slobodnej vôle. Utrpenie, ktoré spôsobujú jedni žudia druhým iba na základe toho, že sa oni sami tak rozhodli. Že im to bolo umožnené prostredníctvom ich slobodnej vôle. Voči takémuto druhu utrpenia sa človek smie a má postavi. Môže sa voči nemu bráni.

   Naopak utrpenie, ktoré k nám prichádza z rúk Najvyššieho máme prija a v jeho zrkadle hžada a nájs zlú vlastnos, ktorú v sebe nosíme, ktorá nám naše utrpenie privodila a ktorú jen našou povinnosou odstráni.

   Ako však rozlíši tieto dva druhy utrpenia? Poctivým nahliadnutím do seba samého a v prvom rade hžadaním svojich vlastných chýb! Toto vykonajme v prvom rade a o každom utrpení uvažujme predovšetkým ako o pohnútke k hžadaniu, nájdeniu a odstráneniu našich vlastných chýb. Jedine vtedy, ak by sme po poctivom a dôslednom hžadaní nič takéhoto nenašli, jedine vtedy môžeme pripusti možnos, že naše utrpenie je spôsobene zlou svojvožnosou iných žudí.

  Lebo človek má úplne opačnú tendenciu. Tendenciu hžada chyby najskôr a predovšetkým v iných! To však nie je správne! Človek by sa mal nauči hžada chyby hlavne sám v sebe a až keby sa mu to ani po vážnom a poctivom hžadaní nepodarilo môže pripusti, že sa na ňom dopustili krivdy iní žudia, voči ktorým sa potom môže a má plné právo ohradi.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#464 31. 7. 2014 21:08

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

m.s. napsal(a):

Kde sa stratila Láska Božia?


   Bežný kresan vníma Stvoriteža ako Lásku. Lásku všetko odpúšajúcu a všetko milujúcu. Bežný kresan preto nedokáže pochopi, ako sa môžu so Stvoritežom, ktorý je Láskou vôbec zlučova pojmy ako posledný súd, alebo očista zeme, v ktorej budú od seba definitívne oddelení dobrí od zlých, aby tí dobrí mohli pokračova v ďalšom živote a tí zlí nastúpili svoju cestu do zatratenia.

   Aby pred tými zlými bola napokon definitívne zatvorená brána života a zostal im už len plač a škrípanie zubov. Aby boli polapení, poviazaní a vrhnutí to temnoty tak, ako sa to stalo zlým a neverným sluhom v podobenstve.

   Takéto niečo sa zdá priemernému kresanovi príliš tvrdé na to, aby to korešpondovalo s Láskou, za ktorú považuje Stvoriteža, hoci na druhej strane sa v evanjeliách nachádza množstvo pomerne tvrdo a prísne formulovaných zmienok o tomto dianí.

   Kde sa teda skrýva pravda? Je Stvoritež naozaj iba Láskou tak, ako ho vnímajú kresania? Ale ako sa potom vysporiada s tvrdými slovami o poslednom súde, ktoré možno nájs v evanjeliách?

   Skutočná pravda o podstate Stvoriteža je žiaž úplne iná, než ako ju vníma bežný a priemerný kresan. Boh je naozaj Láskou, ale nie je iba ňou! Je, vždy bol a vždy aj bude zároveň Spravodlivosou!

   Stvoritež vo svojej dokonalosti tvorí nerozlučitežnú jednotu Lásky a Spravodlivosti! Jeho Láska a jeho Spravodlivos vládnu spoločne všetkému, čo jestvuje v tomto stvorení. Všetkému dianiu vo stvorení vládne milosrdná a všetko objímajúca Láska, ale zároveň nekompromisná a prísna Spravodlivos. Dokonalos tohto pôsobenia spočíva v tom, že nežnos a krehkos Lásky je ochraňovaná Spravodlivosou a tvrdos a prísnos Spravodlivosti zjemňuje Láska.

   Spravodlivos je možné zobrazi ako zvislú čiaru, ako výstražnú čiaru nad bodkou výkričníka, alebo ako meč. Naopak, Lásku je možné vyjadri čiarou horizontálnou, ktorá sa ako horizontála obzoru ochraňujúco klenie nad všetkým, čo jestvuje. No a horizontálny symbol Lásky a zvislý symbol Spravodlivosti spolu dovedna tvoria kríž. Rovnoramenný kríž Pravdy! Rovnoramenný kríž harmonického spolupôsobenia Lásky a Spravodlivosti, ktorý je vyjadrením dokonalosti Božej.

   Boh je teda Láska a Spravodlivos súčasne! Je dokonalou jednotou Lásky a Spravodlivosti!

   Vežkou chybou kresanského sveta však je, že Stvoriteža nevníma takto komplexne, ale z jeho pôsobenia vyňal iba princíp Lásky, ktorý považuje za jediný. A práve z tohto dôvodu znejú bežnému kresanovi cudzo slová o poslednom súde, plnom nekompromisnej prísnosti Božej.

   Pre svoj vlastný, jednostranný pohžad to odmieta ako niečo, čo sa vôbec nezlučuje so Stvoritežom, ktorého vníma len ako Lásku. Toto vežké nepochopenie sa v každodennom živote prejavuje tak, že keď ho postihne nejaké utrpenie, ktoré sa ho bezprostredne osobne dotkne, začne si zväčša klás otázku: ako vôbec mohol Stvoritež niečo takéto dopusti? Kde sa stratila jeho Láska?

   Vo chvížach ažkých životných skúšok by však všetci žudia mali vedie, že ak v niečom, čím sú nepríjemným spôsobom atakovaní nenachádzajú princíp Lásky Najvyššieho, musia v tom hžada jeho druhý princíp a síce, princíp Spravodlivosti! Tam, kde sa v človeku začína vynára pochybnos o Božej Láske, tam nech hžadá Jeho Spravodlivos! Práve ňou samu Najvyšší v takejto chvíli prihovára! Tam nech potom hžadá spravodlivú odplatu za jeho vlastné, nesprávne predchádzajúce jednanie, pretože na základe princípu Spravodlivosti Najvyššieho musí každý z nás zaplati do posledného haliera za všetko zlé, čo kedysi vykonal.

   Preto teda v utrpení, ktoré nás stretá a ktoré nemôžeme nijakým spôsobom zlúči s Láskou Najvyššieho musíme vidie jeho Spravodlivos. Spravodlivos Stvoriteža, na základe ktorej musíme, hoci niekedy aj vežmi bolestivo, prežíva  všetky dôsledky nášho vlastného, predchádzajúceho nesprávneho jednania. Jednania, v ktorom sa naše myšlienky, naše city, naše slová, alebo naše činy v niečom protivili Božej Vôli, a teda boli zlé a nesprávne.

   A negatívne dôsledky toho musíme potom na základe princípu Spravodlivosti Najvyššieho preži na vlastnej koži. Naplno preži na vlastnej koži, aby sme pochopili, že akékožvek zlo, vykonané či už v myšlienkach, citoch, slovách, alebo činoch musí človeku prinies iba zlo. Tak to vyžaduje Vyššia Spravodlivos, ktorá každému neomylne prináša presne takú žatvu, aká bola jeho sejba.

   Kto však koná dobro, koho myšlienky, city, slová a činy sú iba dobré a ušžachtilé, tomu sa naopak presne podža toho istého zákona Spravodlivosti dostane iba dobra, šastia a radosti.

   Tam, kde teda človek uvidí niečo, čo sa nezlučuje s Láskou Najvyššieho nech hžadá jeho Spravodlivos. Utrpenie stíhajúce žudí je prejavom tejto Spravodlivosti, za ktorou musí človek hžada odplatu za svoje vlastné, minulé pochybenia. Lebo za zlo nemožno očakáva nič iného ako zlo.

   Keď teda vidíme nejakého trpiaceho človeka, keď ho vidíme plného bolesti, zlomeného a úbohého, mali by sme vedie, že jeho stav, ktorý je nútený prežíva je iba nevyhnutným dôsledkom toho, že v minulosti nežil v nejakom smere správne a dobre. Že robil niečo, čo sa priečilo Vôli Najvyššieho a že za to teraz žne dôsledky.

   Popri fyzickej, či akejkožvek inej pomoci tomuto človeku by sa mu malo pomôc aj tým, že sa mu povie pravda o podstate jeho utrpenia. Pravda o tom, že jeho utrpenie nie je dielom náhody, ale že je nevyhnutným dôsledkom jeho vlastného, zlého a nesprávneho jednania, priečiaceho sa Vôli Najvyššieho. Takýto človek by sa preto mal spätne pozrie do svojej minulosti a pokúsi sa nájs svoju zlú vlastnos, ktorou sa previnil. Mal by rozpozna túto vlastnos, či chybu a mal by sa ju snaži odstráni. Lebo každé utrpenie je v podstate iba zrkadlom, v ktorom dostávame príležitos nahliadnu na seba samého a spozna svoje chyby, omyly, nedostatky a zlé sklony. Utrpenie nás k tomu nabáda a ukazuje nám k tomu cestu. Bez neho by to totiž väčšina z nás nikdy neurobila a naďalej by zotrvávala vo svojich chybách, omyloch a zlých sklonoch.

   No a v tejto príležitosti spozna prostredníctvom utrpenia svoje vlastné chyby a odstráni ich sa skrýva milosrdenstvo. Milosrdenstvo dávajúce človeku novú šancu. Milosrdenstvo, ktoré je prejavom Lásky Najvyššieho a spočíva v prísžube nového, šastnejšieho života, ktorý nás očakáva po spoznaní a odložení našich chýb, nedostatkov a zlých sklonov.

   A na záver ešte jedna dôležitá skutočnos. Nie všetko utrpenie v našom živote je prejavom Spravodlivosti Najvyššieho. Jestvuje totiž aj utrpenie, ktoré nám môžu spôsobi žudia na základe svojej slobodnej vôle. Utrpenie, ktoré spôsobujú jedni žudia druhým iba na základe toho, že sa oni sami tak rozhodli. Že im to bolo umožnené prostredníctvom ich slobodnej vôle. Voči takémuto druhu utrpenia sa človek smie a má postavi. Môže sa voči nemu bráni.

   Naopak utrpenie, ktoré k nám prichádza z rúk Najvyššieho máme prija a v jeho zrkadle hžada a nájs zlú vlastnos, ktorú v sebe nosíme, ktorá nám naše utrpenie privodila a ktorú jen našou povinnosou odstráni.

   Ako však rozlíši tieto dva druhy utrpenia? Poctivým nahliadnutím do seba samého a v prvom rade hžadaním svojich vlastných chýb! Toto vykonajme v prvom rade a o každom utrpení uvažujme predovšetkým ako o pohnútke k hžadaniu, nájdeniu a odstráneniu našich vlastných chýb. Jedine vtedy, ak by sme po poctivom a dôslednom hžadaní nič takéhoto nenašli, jedine vtedy môžeme pripusti možnos, že naše utrpenie je spôsobene zlou svojvožnosou iných žudí.

  Lebo človek má úplne opačnú tendenciu. Tendenciu hžada chyby najskôr a predovšetkým v iných! To však nie je správne! Človek by sa mal nauči hžada chyby hlavne sám v sebe a až keby sa mu to ani po vážnom a poctivom hžadaní nepodarilo môže pripusti, že sa na ňom dopustili krivdy iní žudia, voči ktorým sa potom môže a má plné právo ohradi.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

no nevím, mᚠto nějaký celý pomatený.
jen v jedné věci trochu správně. bůh je láska. z toho pramení vše. když někdo někoho miluje, nebude mu chystat peklo. tím spíš, že kristus zemřel  z lásky k lidem na kříži a od toho okamžiku se spousta věcí mění. jedna z mnoha je ta, že pro lidi peklo zmizelo. pro všechny bez výjimky.
tak začni trochu přemýšlet.

Upravil(a) luděk (31. 7. 2014 22:25)


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#465 25. 8. 2014 15:31

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Svět už nebude takový, jaký byl ...

    Existují věci, které jsou schopny změnit nᚠpohled na život. Možná mnozí z vás viděli drastické video obětí ostřelování Luhanska, ve kterém prochází kamera od jednoho mrtvého k druhému. Oběti leží na ulici, jsou zakryty, avšak jak se kamera přiblíží je plachta odhrnuta. A divák vidí běžné civilisty, obyčejné chodce z ulice znetvořené střepinami tak, že v mnoha případech musí odvrátit zrak. Něco tak hrozného jsem dosud ve svém životě ještě neviděl.

    Z tohoto zážitku jsem byl dlouho otřesený a stále jsem to měl před očima. A když jsem pak, po nějaké chvíli šel na internet tak, jak to běžně dělám, když jsem šel na facebook či na jakoukoliv jinou stránku, všechno se mi najednou zdálo být neuvěřitelně banální, povrchní, mělké a prázdné. Zdálo se mi doslova neuvěřitelné, jak se lidé mohou bavit, smát a zajímat o tisíceré bezvýznamnosti, když je možné, aby se na světě dělo něco takového.

    Možná si teď řeknete, že přece jen a už se stane cokoliv, život se nezastaví a jde dál. Ano, život jde sice dál, ale v myslícím člověku nutně vyvstane otázka, jaký je to vlastně život? Jaký je jeho směr, jaké jsou jeho hodnoty a jaká je jeho hloubka, jestliže může v kterékoli části světa přinést něco tak mimořádně a nelidsky surového?

    A navíc se to už ani neděje na nějakém vzdáleném konci světa s jinou kulturou a temperamentem, ale tady u nás, v našem evropském prostoru, kde vládnou přibližně stejné kulturní, ekonomické, společenské a politické poměry.

    Každý z nás by si proto měl uvědomit že to, co se děje na Ukrajině je vyhroceným důsledkem hodnot, podstaty a principů fungování právě toho společenského systému, ve kterém v současnosti žijeme. Ve vyhrocené podobě se zde projevuje zvrácenost principů, které tato společnost uznává.

    Za povrchností, plytkosti a prázdnotou každodenního života většiny lidí hraje finanční elita světa krvavé šachové partie s osudy celých národů. Politici a vlády většiny států jsou totiž pouze figurkami, kterými hýbe někdo jiný. Jsou pouze loutkami, které vykonávají vůli někoho jiného, majíce z toho samozřejmě výrazný osobní profit. Plebsu třeba dát jeho chléb a hry a my si pak můžeme nerušeně za jejich zády rozdělovat a panovat, to je princip na základě kterého to všechno funguje.

    Proč to ale může právě takto fungovat a proč tomu, že to takto funguje nebudou mnozí lidé věřit, i když se jim o tom otevřeně řekne? A proč už vůbec nebudou souhlasit s tím, že právě oni sami svým postojem k životu jsou za to vinni? Že ve skutečnosti právě oni sami svým prázdným a povrchním přístupem k životu bez vyšších hodnot mohou za všechno to zlé?

    Chléb a hry! To jsou hodnoty, které vždy uznávala většina lidí tohoto světa. Chléb a hry, nebo jinak řečeno mít a užívat si. To je to jediné co lidi zajímá. To "mít" znamená co možná nejvyšší standard hmotného zabezpečení a do toho "užívání si" lze zahrnout co možná nejefektivnější využití nabytých prostředků pro svůj vlastní prospěch a pro své vlastní potěšení.

    Standardní člověk této planety je plně a beze zbytku ponořen do "hodnot" obsažených ve slovech chléb a hry. Nic hlubšího pro něj neexistuje. Není vůbec ochoten připustit, že život by mohl mít i nějaký hlubší smysl a nějakou hlubší hodnotu.

    No a mocní, ti skuteční mocní tohoto světa prostřednictvím jim sloužících médií i prostřednictvím nastavení celkového fungování společnosti podporují a živí takový druh duševní degradace širokých mas, protože právě takovýmto způsobem duševně zdegradované masy lze snadno ovládat. Proto mohou manipulativně přinutit celé národy, aby znevažovaly a nenáviděli ty, kteří jim chtějí skutečně dobře a aby uctívali a oslavovali ty, kteří je zaprodali. Je jim možné přesvědčit veřejné mínění světa, že agresor je mírotvorce a že ten, co hájí své zájmy je agresor.

    V dnešním světě konzumním způsobem života duševně zdegenerovaných lidí je možné veřejnému mínění namluvit, že bílá je černá a černá bílá. Lidé tomu snadno uvěří, když se o tom bude mluvit v televizi a psát v novinách. Většina z nich je tak vmanipulovaná do falešné reality, jejíž věří aniž by věci sami zkoumali. Na to jim přece nezbývá čas, protože jsou plně zaměstnaní a vytížení svým mít a užívat si.

    Lidmi se manipuluje, nebo dávají sebou manipulovat a za jejich zády probíhají zákeřné mocenské hry, v nichž nic neznamenají ani tragédie a zbídačování celých národů. Jakýkoliv zločin je totiž možné snadno omluvit, protože hloupé masy spolknou úplně všechno.

    A právě tato zhoubná duševní degradace mas umožňuje mocným tohoto světa konat před očima veřejnosti věci stále arogantnejší a bezohlednější. Ba dokonce je možné tyto hloupé ovce pomalu hnát k nové světové válce, v níž se jako ve velkém divadle budou navzájem zabíjet před očima mocných.

    A toto všechno se dá uskutečnit jen proto, že s lidmi si je možné pro jejich nesmírnou duševní povrchnost dělat cokoliv. Protože pro svou touhu mít a užít si ztratili schopnost samostatně myslet. Protože ztratili smysl pro vyšší hodnoty jakými jsou čest, spravedlnost, lidskost, ohleduplnost, dobrosrdečnost a skromnost. Protože se z nich staly egoisté, myslící jen na svůj vlastní chléb a své vlastní užívání si.

    My sami jsme vinni za všechno špatné, co se děje ve světě! My, obyčejní lidé, kteří jsme v povrchnosti vlastního soustředění se pouze na svůj "chléb a hry" dali volný prostor temným silám, jednajícím za našimi zády. Nebo za to, že se my ještě máme dobře nebo alespoň snesitelně blahosklonně dovolujeme, aby byli jiní vražděni, ožebračování a vykořisováni.

    Ale vězme, že to donekonečna nepůjde tak, jak to šlo doposud. Hrůzy, zabíjení a utrpení, dosud od nás vzdáleny na opačném konci světa přijdou pomalu do naší blízkosti a nakonec i k nám samotným. Přijdou k nám za naši prázdnotu a povrchnost, protože jsme zaujatí pouze vlastním egoismem neměli zájem odporovat zločinnému systému pokud jsme my sami měli dostatek a pokud utrpení bylo způsobováno pouze tím druhým. Musí to prostě všechno nakonec přijít i k nám, protože nepochopitelná nenasytnost touhy finanční elity světa po moci, po podrobováni si a zotročováni národů sáhne nakonec i na nás samotných.

    Co tady může pomoci? Jedině to, abychom se znovu stali skutečnými lidmi! Lidmi, kteří se nedají oklamat tvrzeními, že černá je bílá jen proto, že jsou toho mínění takzvané autority v televizi či v novinách. Lidmi, kteří se odvrátí od plytkosti konzumního způsobu života, do kterého jsme byli cíleně vmanipulovaní.

    Bariérou vůči naší duševní dehonestácii je nᚠopětovný příklon ke skutečným hodnotám pravého lidství. Těmi hodnotami je spravedlnost, čestnost, ohleduplnost, dobrosrdečnost, skromnost a jednoduchost.

    Je samozřejmé, že bude velmi obtížné překonat společenským klimatem nastolenou, vědomě udržovanou a živenou duševní degradaci, ale jedině toto je cesta, jak je možné vzepnout se "hodnotám" konzumního života a nenechat sebou nedůstojně manipulovat. Jedině toto je cesta, jak pochopit co se skrývá za utrpením ve světě, cesta jak se proti němu a jeho strůjcem postavit a jak zamezit tomu, že se nakonec toto utrpení dotkne nás samotných a našich nejbližších. Nebo svět už prostě dále nesmí být takovým, jako byl doposud. Už se totiž na to není možné dále lhostejně dívat!

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#466 18. 9. 2014 18:31

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Co je účelem lidské sexuality?

    O články, zabývající se lidskou sexualitu bývá vždy velký čtenářský zájem, protože jde o něco, co mimořádným způsobem ovlivňuje celý nᚠživot. Nicméně i přes tisíce článků nebyl dosud pochopen skutečný a pravý účel tohoto nezvykle silného fenoménu. Nebyl pochopen ze dvou důvodů. Za prvé proto, že málokdo v tomto směru vážnějším a hlubším způsobem hledá a za druhé proto, že skutečná pravda je temným pozadím světa úmyslně pokřivená a zamlčovaná, aby nemohlo dojít k duchovnímu vzestupu civilizace.

    Nebo skutečným smyslem a účelem lidské sexuální energie má být podpora rozmachu ducha! Podpora duchovního rozmachu osobnosti, která je za pomoci správného využití svého sexuálního potenciálu schopna dosáhnout dokonalosti vlastního lidství.

    Už řečtí filosofové mluvili o třech úrovních využití pohlavní energie. O třech úrovních lásky, které nazvali eros, phýlos a agapé. Sexualita totiž disponuje určitým druhem nesmrtelnosti, protože právě ona zajišuje přežití lidského druhu a jeho kontinuální, věčné pokračování. No a tuto prvotní "nesmrtelnost a věčnost", vloženou do do sexuality má člověk schopnost přetransformovat do zmíněných tří kvalitativních stupňů, nazývaných starými Řeky eros, phýlos a agapé.

   První a nejnižší úrovní je eros. Jde o pudovost a tělesnost, jejímž účelem je plození, Jím je zajištěno "věčné" přežití lidského druhu. Při pudovosti a tělesnosti, které souvisí s plozením člověk zároveň prožívá jakýsi záblesk věčnosti. Toto prožívání je pro lidi mimořádně přitažlivé a proto jej neustále vyhledávají.

    Jde tu o úroveň využití sexuální energie, v níž natrvalo uvízla většina lidí. Proto je dnešní doba posedlá sexem. Člověk při něm sice zažívá okamžik záblesku věčnosti, ovšem za cenu postupného stravování svých tělesných a duševních sil, bez možnosti uchopit tento zážitek nějakým trvalejším způsobem. Sexuální zážitek je něco silného a velmi příjemného, avšak velmi rychle mizí a objevuje se prázdnota a nenaplnění bytí. Proto znovu vzniká touha po dalším, podobném zážitku, který zase rychle mizí a v člověku zůstává pouze rozčarování.

    Druhou úrovní využití ohromného potenciálu energie vlastní sexuality je úroveň tvořivosti. Úroveň tvořivosti a duševního rozmachu velmi jednoduše charakterizovaného slovem kultura. V kulturních, intelektuálních, či jiných podobných počinech můžeme opět vypozorovat již zmíněný princip věčnosti a nesmrtelnosti. Výsledným produktem bývají nesmrtelné díla, jako například starověké řecké umění a filozofie, Leonardova Mona Lisa, Shakespearove hry, Mozartova hudba a tak dále.

   Právě na osobě Mozarta je například možné velmi pěkně vidět, jak mu jeho tvořivost stravovala všechny duševní i fyzické síly, takže hořel jako svíce z obou konců. Zemřel mladý, ale jeho dílo se stalo nesmrtelným.

    No a poslední, třetí úrovní využití lidské sexuality je úroveň rozmachu ducha! Jde o dosažení věčnosti a nesmrtelnosti, avšak již ne zprostředkovanou formou, jako v obou předcházejících příkladech. Už ne zprostředkovaně ve formě pokračování svého rodu, ani prožíváním záblesku věčnosti při tělesném spojení, ani dosažením nesmrtelnosti prostřednictvím vlastní tvůrčí činnosti.

    Třetí úrovní je schopnost a možnost člověka využít potenciálu vlastní sexuality k dosažení mety trvalé osobní nesmrtelnosti a věčnosti. Můžeme a máme dosáhnout věčnost vlastního, individuálního bytí tím, že využijeme potenciálu své pohlavní energie k dosažení těch nejvyšších, nejvznešenějších a nejušlechtilejších duchovních ideálů. Touha po nich se totiž v člověku intenzivně probouzí spolu s probuzením pohlavní síly v jeho těle. Ano, každý ještě nezkažený mladý člověk ve svém nitru bezprostředně po probuzení jeho pohlavní zralosti jasně cítí silnou touhu po něčem lepším, hezčím a ušlechtilejší. Nevědomě a podvědomě v sobě cítí touhu po dosažení a naplnění své lidské velikosti. Té lidské velikosti a zralosti, která je totožná s dobrotou, lidskostí, čestností, spravedlností, nezištností a jinými podobnými duchovními hodnotami. Právě v úsilí a snaze o dosahování těchto hodnot spočívá onen zmíněný rozmach ducha!

    Pokud tedy po probuzení pohlavní síly dokáže setrvávat smýšlení a celý vnitřní život mladého člověka v čistotě a ušlechtilosti a své touhy nasměruje k dosažení těch nejvyšších a nejušlechtilejších ideálů, může ho takovým čistým způsobem využita energie jeho probuzené sexuality povznést k výšinám ducha a tímto způsobem jej učinit nesmrtelným. Může mu tím otevřít bránu k věčnému, osobnímu bytí, naplněnému věčnou a nikdy nekončící službou těm nejvyšším duchovním ideálům.

    No a právě k tomuto nám může posloužit ona mocná síla naší sexuality, kterou v tomto smyslu lidstvo dosud vůbec nevyužívalo. Člověk prostřednictvím ní a s její pomocí může dosáhnout svého znovuzrození v duchu, o kterém mluvil Kristus.

    Nebo tělo vždy zůstane pouze tělem. Nebo tělo může dát člověku jen určitý zprostředkovaný druh nesmrtelnosti, spočívající v pokračování jeho rodu, v prožití krátkého záblesku věčnosti při tělesném spojení, nebo v nesmrtelnosti spočívající ve vlastních tvůrčích počinech.

    Duch je však duch! Znovuzrození ducha za pomoci správného využití pohlavní energie, nasměrované k touze po dosažení těch nejvyšších a nejvznešenějších ideálů může dát individuální osobnosti člověka trvalou věčnost a nesmrtelnost. To, co tím ve skutečnosti člověk získá je něco tak velkého, že to ani nedokáže pochopit.

   Pokud totiž kratičký záblesk věčnosti, který je člověku dopřáno prožít při tělesném spojení pro něj tak nesmírně hodně znamená, čím asi musí být trvalé osobní bytí člověka ve věčnosti a nesmrtelnosti?

    Toto jsou skutečnosti, kterých by si měl být vědom každý člověk a toto je meta, o kterou by měl každý z nás usilovat. Podle své svobodné vůle můžeme tedy využít potenciálu vlastní sexuality ve třech rovinách. V rovině těla, čili při sexu a plození, v rovině duše prostřednictvím rozvíjení vlastní kulturnosti a intelektu, a v rovině ducha rozvíjením a snahou o dosažení těch nejvyšších a nejvznešenějších duchovních ideálů.

    V každé z těchto úrovní, to znamená v úrovni těla, duše a ducha, totožných s řeckým označením eros, phýlos a agapé může přiměřeně výši dané úrovně zažít a okusit určitou míru věčnosti a nesmrtelnosti. Zatímco ale v úrovni těla a duše bývá toto prožití vždy jen částečné a zprostředkované, v úrovni ducha bývá celistvé a trvalé. Bývá naplněním a završením bytí člověka, který dokázal za podpory a správného využití vlastní sexuality dosáhnout vysokého duchovního rozmachu, který se mu stáva branou k věčnosti a nesmrtelnosti.

    Miliony lidí této země žijí pouze na úrovni těla. Miliony lidí žijí už i na úrovni duše. Avšak ani jeden z nich, a oni to velmi dobře cítí, nedosahuje té plnosti a celistvosti bytí, po které každý člověk podvědomě touží. To je nutí neustále opakovat zážitek, plynoucí z tělesného spojení pokud žijí pouze na úrovni těla, nebo hledat stále nové duševní podněty, pokud žijí na úrovni duše.

    Nicméně skutečné naplnění, skutečnou plnost bytí lze prožívat pouze na úrovni ducha, do které se člověk může propracovat jen vlastní námahou a vlastním snažením o dosažení těch nejvyšších duchovních ideálů. Kdo chce a je ochoten tuto námahu vynaložit, ten toho dosáhne. Cesta k tomu je pro každého člověka otevřená. Nicméně žel ne pro každého je něco takového prioritou, protože to, jaký vysoký cíl dokážeme dát vlastnímu bytí spočívá v právu naší svobodné volby a v právu svobodného rozhodování každého z nás.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#467 19. 9. 2014 14:23

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

m.s. napsal(a):

Co je účelem lidské sexuality?

    O články, zabývající se lidskou sexualitu bývá vždy velký čtenářský zájem, protože jde o něco, co mimořádným způsobem ovlivňuje celý nᚠživot. Nicméně i přes tisíce článků nebyl dosud pochopen skutečný a pravý účel tohoto nezvykle silného fenoménu. Nebyl pochopen ze dvou důvodů. Za prvé proto, že málokdo v tomto směru vážnějším a hlubším způsobem hledá a za druhé proto, že skutečná pravda je temným pozadím světa úmyslně pokřivená a zamlčovaná, aby nemohlo dojít k duchovnímu vzestupu civilizace.

    Nebo skutečným smyslem a účelem lidské sexuální energie má být podpora rozmachu ducha! Podpora duchovního rozmachu osobnosti, která je za pomoci správného využití svého sexuálního potenciálu schopna dosáhnout dokonalosti vlastního lidství.

    Už řečtí filosofové mluvili o třech úrovních využití pohlavní energie. O třech úrovních lásky, které nazvali eros, phýlos a agapé. Sexualita totiž disponuje určitým druhem nesmrtelnosti, protože právě ona zajišuje přežití lidského druhu a jeho kontinuální, věčné pokračování. No a tuto prvotní "nesmrtelnost a věčnost", vloženou do do sexuality má člověk schopnost přetransformovat do zmíněných tří kvalitativních stupňů, nazývaných starými Řeky eros, phýlos a agapé.

   První a nejnižší úrovní je eros. Jde o pudovost a tělesnost, jejímž účelem je plození, Jím je zajištěno "věčné" přežití lidského druhu. Při pudovosti a tělesnosti, které souvisí s plozením člověk zároveň prožívá jakýsi záblesk věčnosti. Toto prožívání je pro lidi mimořádně přitažlivé a proto jej neustále vyhledávají.

    Jde tu o úroveň využití sexuální energie, v níž natrvalo uvízla většina lidí. Proto je dnešní doba posedlá sexem. Člověk při něm sice zažívá okamžik záblesku věčnosti, ovšem za cenu postupného stravování svých tělesných a duševních sil, bez možnosti uchopit tento zážitek nějakým trvalejším způsobem. Sexuální zážitek je něco silného a velmi příjemného, avšak velmi rychle mizí a objevuje se prázdnota a nenaplnění bytí. Proto znovu vzniká touha po dalším, podobném zážitku, který zase rychle mizí a v člověku zůstává pouze rozčarování.

    Druhou úrovní využití ohromného potenciálu energie vlastní sexuality je úroveň tvořivosti. Úroveň tvořivosti a duševního rozmachu velmi jednoduše charakterizovaného slovem kultura. V kulturních, intelektuálních, či jiných podobných počinech můžeme opět vypozorovat již zmíněný princip věčnosti a nesmrtelnosti. Výsledným produktem bývají nesmrtelné díla, jako například starověké řecké umění a filozofie, Leonardova Mona Lisa, Shakespearove hry, Mozartova hudba a tak dále.

   Právě na osobě Mozarta je například možné velmi pěkně vidět, jak mu jeho tvořivost stravovala všechny duševní i fyzické síly, takže hořel jako svíce z obou konců. Zemřel mladý, ale jeho dílo se stalo nesmrtelným.

    No a poslední, třetí úrovní využití lidské sexuality je úroveň rozmachu ducha! Jde o dosažení věčnosti a nesmrtelnosti, avšak již ne zprostředkovanou formou, jako v obou předcházejících příkladech. Už ne zprostředkovaně ve formě pokračování svého rodu, ani prožíváním záblesku věčnosti při tělesném spojení, ani dosažením nesmrtelnosti prostřednictvím vlastní tvůrčí činnosti.

    Třetí úrovní je schopnost a možnost člověka využít potenciálu vlastní sexuality k dosažení mety trvalé osobní nesmrtelnosti a věčnosti. Můžeme a máme dosáhnout věčnost vlastního, individuálního bytí tím, že využijeme potenciálu své pohlavní energie k dosažení těch nejvyšších, nejvznešenějších a nejušlechtilejších duchovních ideálů. Touha po nich se totiž v člověku intenzivně probouzí spolu s probuzením pohlavní síly v jeho těle. Ano, každý ještě nezkažený mladý člověk ve svém nitru bezprostředně po probuzení jeho pohlavní zralosti jasně cítí silnou touhu po něčem lepším, hezčím a ušlechtilejší. Nevědomě a podvědomě v sobě cítí touhu po dosažení a naplnění své lidské velikosti. Té lidské velikosti a zralosti, která je totožná s dobrotou, lidskostí, čestností, spravedlností, nezištností a jinými podobnými duchovními hodnotami. Právě v úsilí a snaze o dosahování těchto hodnot spočívá onen zmíněný rozmach ducha!

    Pokud tedy po probuzení pohlavní síly dokáže setrvávat smýšlení a celý vnitřní život mladého člověka v čistotě a ušlechtilosti a své touhy nasměruje k dosažení těch nejvyšších a nejušlechtilejších ideálů, může ho takovým čistým způsobem využita energie jeho probuzené sexuality povznést k výšinám ducha a tímto způsobem jej učinit nesmrtelným. Může mu tím otevřít bránu k věčnému, osobnímu bytí, naplněnému věčnou a nikdy nekončící službou těm nejvyšším duchovním ideálům.

    No a právě k tomuto nám může posloužit ona mocná síla naší sexuality, kterou v tomto smyslu lidstvo dosud vůbec nevyužívalo. Člověk prostřednictvím ní a s její pomocí může dosáhnout svého znovuzrození v duchu, o kterém mluvil Kristus.

    Nebo tělo vždy zůstane pouze tělem. Nebo tělo může dát člověku jen určitý zprostředkovaný druh nesmrtelnosti, spočívající v pokračování jeho rodu, v prožití krátkého záblesku věčnosti při tělesném spojení, nebo v nesmrtelnosti spočívající ve vlastních tvůrčích počinech.

    Duch je však duch! Znovuzrození ducha za pomoci správného využití pohlavní energie, nasměrované k touze po dosažení těch nejvyšších a nejvznešenějších ideálů může dát individuální osobnosti člověka trvalou věčnost a nesmrtelnost. To, co tím ve skutečnosti člověk získá je něco tak velkého, že to ani nedokáže pochopit.

   Pokud totiž kratičký záblesk věčnosti, který je člověku dopřáno prožít při tělesném spojení pro něj tak nesmírně hodně znamená, čím asi musí být trvalé osobní bytí člověka ve věčnosti a nesmrtelnosti?

    Toto jsou skutečnosti, kterých by si měl být vědom každý člověk a toto je meta, o kterou by měl každý z nás usilovat. Podle své svobodné vůle můžeme tedy využít potenciálu vlastní sexuality ve třech rovinách. V rovině těla, čili při sexu a plození, v rovině duše prostřednictvím rozvíjení vlastní kulturnosti a intelektu, a v rovině ducha rozvíjením a snahou o dosažení těch nejvyšších a nejvznešenějších duchovních ideálů.

    V každé z těchto úrovní, to znamená v úrovni těla, duše a ducha, totožných s řeckým označením eros, phýlos a agapé může přiměřeně výši dané úrovně zažít a okusit určitou míru věčnosti a nesmrtelnosti. Zatímco ale v úrovni těla a duše bývá toto prožití vždy jen částečné a zprostředkované, v úrovni ducha bývá celistvé a trvalé. Bývá naplněním a završením bytí člověka, který dokázal za podpory a správného využití vlastní sexuality dosáhnout vysokého duchovního rozmachu, který se mu stáva branou k věčnosti a nesmrtelnosti.

    Miliony lidí této země žijí pouze na úrovni těla. Miliony lidí žijí už i na úrovni duše. Avšak ani jeden z nich, a oni to velmi dobře cítí, nedosahuje té plnosti a celistvosti bytí, po které každý člověk podvědomě touží. To je nutí neustále opakovat zážitek, plynoucí z tělesného spojení pokud žijí pouze na úrovni těla, nebo hledat stále nové duševní podněty, pokud žijí na úrovni duše.

    Nicméně skutečné naplnění, skutečnou plnost bytí lze prožívat pouze na úrovni ducha, do které se člověk může propracovat jen vlastní námahou a vlastním snažením o dosažení těch nejvyšších duchovních ideálů. Kdo chce a je ochoten tuto námahu vynaložit, ten toho dosáhne. Cesta k tomu je pro každého člověka otevřená. Nicméně žel ne pro každého je něco takového prioritou, protože to, jaký vysoký cíl dokážeme dát vlastnímu bytí spočívá v právu naší svobodné volby a v právu svobodného rozhodování každého z nás.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

je to stejné jako projevy kundaliny , jak se píše v knihách hinduismu a jogy.
http://www.diabasis.cz/psychospiritualn … kundalini/

Upravil(a) luděk (19. 9. 2014 14:31)


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#468 16. 10. 2014 15:41

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Nejdříve hodnoty, pak chléb!

    Jsou lidé které popuzuje, když se jim říká o vyšších hodnotách. Když se jim říká o tom, že úsilí každého člověka by mělo být trvale zaměřené k dosahování a realizování těch nejvyšších duchovních a morálních hodnot. Popuzuje je to ne proto, že by snad byli docela špatní, ale proto, že je život příliš bije. Nebo jsou nuceni každodenně bojovat téměř o holé přežití a ve svých starostech, ve svém pracovním nasazení a existenčním strachu nemají čas ani chu zabývat se podobnými "hloupostmi".

    Takových, životem těžce zkoušených lidí je dnes hodně. Je velmi mnoho lidí, kteří mají podle jejich vlastního názoru příliš těžký život na to, aby se mohli nějak vážněji zaměřit na realizování vyšších hodnot ve svém životě.

    Ale pozor! Tito lidé, a vůbec všichni lidé by měli vědět, že život kolem nás, že vnější poměry ve kterých se nacházíme jsou jen zákonitým odrazem hodnot, kterým žijeme a které uznáváme! Nefunguje to tedy tak, že se nejprve musíme snažit, abychom se měli lépe a až potom, když se už lépe mít budeme si najdeme čas a chu na něco takového, jako jsou vyšší hodnoty.

    Je to ale úplně naopak! Jedině příklon lidí k vyšším hodnotám, jedině jejich snažení o ty nejvyšší duchovní a morální principy může přivodit zlepšení jejich života! A všude tam, kde takového úsilí není, všude tam, kde bylo blahobytu a prospěchu dosaženo nějakým jiným způsobem, třeba lží, podvodem, nečestností, nemorálností, bezohledností, či zneužíváním jiných, všude tam nebude mít takový blahobyt dlouhého trvání a dříve nebo později to začne jít od desíti k pěti. Vždy přesně takto je tomu i v případě současného společenského systému, kterému chybí úsilí o ty nejvyšší duchovní a morální ideály, čehož důsledkem je velký všeobecný úpadek nazvaný slovem krize.

    Už Kristus jasně pojmenoval tento problém a poukázal na tuto zákonitost slovy: Netrapte se tím, co budete jíst, co budete pít a čím se budete oblékat. Hledejte především hodnoty království nebeského a vše ostatní se vám přidá!

    Pokud si přeložíme tato slova do jazyka dnešní doby znamenají asi tolik, že výška hodnotového systému člověka souvisí přímo úměrně s jeho příznivými nebo nepříznivými životními poměry. Znamená to, že pokud se člověk začne snažit o naplňování těch nejvyšších morálních a duchovních principů, dostane se mu všeho, co ke svému důstojnému životu potřebuje.

    Ale také to zároveň znamená, že pokud by dokázal dosáhnout čehokoliv, ovšem za cenu popření vysokých morálních a duchovních principů, takový člověk nebude nikdy v pravém slova smyslu šastný a časem se mu i jeho životní jistoty začnou ztrácet. A nakonec o ně v mnoha případech i přijde.

    Uvědomme si už jednou konečně, že život, který jsme nuceni prožívat je odrazem výšky hodnot, které žijeme! Uvědomme si, že výše našich morálních a duchovních ideálů určuje a přímo formuje vnější poměry, ve kterých jsme nuceni žít.

    Mnozí přece tvrdí, že i současná krize je krizí hodnot. To není jen nějaké klišé, či řečnický zvrat. To je doslovná pravda! Nebo úpadek vysokých duchovních, morálních a lidských hodnot s sebou zcela zákonitě přináší i úpadek hmotný. A to se nyní děje!

    Zastavení velké celosvětové krize spočívá v pochopení a zrealizování této zákonitosti. Spočívá v pochopení, že prohlubující se úpadek není již možné zastavit žádnými politicko ekonomickými opatřeními, ale jen přiměřenou snahou lidí i celé společnosti o velké morální, duchovní a lidské pozvednutí.

    Úsilí o hodnoty "království nebeského", o ideály vysokého morálního, lidského a duchovního druhu, takové úsilí však žel dnes absolutně chybí. Proto přichází úpadek! A spolu s ním ještě více nečestnosti, chamtivosti, sobectví, bezcitnosti a nelidskosti, protože každý se snaží urvat si se zmenšujícím se koláče co nejvíce sám pro sebe. A tím se úpadek ještě více a ještě rychleji prohlubuje.

    Do tohoto velkého všeobecného marasmu však znějí zásadní Kristova slova, na které málokdo z lidí bere zřetel: Proč se tak staráte o to, co budete jíst, co budete pít a čím se budete oblékat? Proč vám honba za hmotným prospěchem stravuje všechny vaše životní síly? Hledejte přece hodnoty království nebeského a vše ostatní se vám přidá! Hledejte a naplňujte ty nejvyšší lidské, morální a duchovní ideály a všechno ostatní dostanete navíc!

    Mezi ty nejvyšší duchovní, morální a lidské hodnoty, o které je třeba usilovat patří čestnost, spravedlnost, dobrota, lidskost, soucit, ušlechtilost a čistota myšlení. A patří sem i touha po poznání a naplňování smyslu vlastního bytí.

    Kdo tedy postaví snahu o tyto principy na první místo ve svém hodnotovém žebříčku, kdo na ně bude myslet víc a zabývat se nimi alespoň v té míře,  v jaké se zabývá starostmi o své hmotné zabezpečení, tomu se všechno ostatní přidá. Tomu se dostane přesně tolik, kolik potřebuje ke svému důstojnému životu na zemi. Nebo vysoké hodnoty, ke kterým se upnul mu pozitivním způsobem urovnají jeho životní cestu. V poznání této zákonitosti je skrytý prospěch každého jednotlivce i každé společnosti, která to pochopí a začne se podle toho řídit.

    Avšak v neznalosti této zákonitosti a v její odmítání je skrytý úpadek! Úpadek každého jednotlivce, který o to nedbá i každé společnosti, která to ignoruje.

    No a na závěr ještě odpověď na důležitou otázku, jak je tedy možné, že se nejednou výborně daří takovým lidem, kteří žádné vysoké hodnoty neuznávají?

    Hledejte hodnoty království nebeského a všechno statné se vám přidá - říká Kristus. O to, co nám mělo být přidáno až na základě našeho života podle vysokých hodnot, o to lze samozřejmě usilovat i jiným způsobem. To si lze vydobýt i jinak! I nespravedlností, nečestností a lží! I bezduše hmotným životním snažením!

    Nicméně mezi to ostatní, co bychom při našem správném postoji dostali přidáno nepatří pouze věci hmotné, ale i duševní harmonie, vyrovnanost, klid, štěstí a vnitřní naplnění. Toto už ale nelze získat jinak! Ani nespravedlností ani nečestností ani lží! Ani bezduše hmotárskym životním snažením!

    Proto rozervanou, neklidnou, nenaplněnou a nešastnou musí navždy zůstat duše každého člověka, který neusiluje o vysoké morální, lidské a duchovní principy. Takový člověk si totiž může vydobýt jen to hmotné, ovšem pravému, velkému a skutečnému štěstí zůstane navždy vzdálený. Jeho duše zůstane navždy žíznivou, hladovou a nenaplněnou. A takový člověk se ve své zmatenosti většinou ještě více upne na získávání hmotného prospěchu v naději, že právě jím utiší štvavých neklid vlastní duše.

    Nenechme se proto mýlit demonstrací vnějšího blahobytu, úspěchu a dostatku, o jakou dnes není nouze. Je to všechno jen prázdná vnější fasáda, pokud za tím není úsilí o naplňování vysokých morálních a duchovních hodnot. Je to pouze vnější póza, za kterou se skrývá prázdná, nenaplněná a rozervaná lidská duše.

    Nebo jediná cesta k pravé plnosti lidského štěstí spočívá v již zmíněných Kristových slovech: Pokud budete hledat hodnoty království nebeského, pak se vám všechno ostatní v hojné míře přidá.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#469 16. 10. 2014 19:30

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Tentokrát snad ani nevadí, že autor je plachý a nekomunikuje, neb k tomu není co dodat. Hezky napsané smile

Není tady

 

#470 3. 11. 2014 15:09

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Heheh, toto vlákno je pořád v popředí zájmu.
Tož tedy nazdraví: storstark storstark storstark


Crabat

Není tady

 

#471 10. 11. 2014 15:18

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Paradoxy křesanství: odpuštění hříchů!


    Následující řádky předkládám lidem, kteří jsou schopni hlubšího a samostatnějšího zamyšlení: Křesanské církve svorně tvrdí, že se Kristus na kříži obětoval za naše hříchy. Kdo proto Krista do sebe příjme a příjme i jeho obě na kříži, budou mu jeho hříchy odpuštěny.

    Je to však omyl, protože Kristus měl schopnost odpouštět hříchy už dávno před svým ukřižováním, které nebylo ničím jiným, než jeho vraždou. Tuto schopnost odpouštět hříchy nenabyl tedy až svým ukřižováním, ale vlastnil ji už dávno před tím. Jinými slovy řečeno, Kristova smrt na kříži nebyla nezbytnou k tomu, aby mohl lidem odpustit jejich hříchy.

    Vždy přece dávno před jeho ukřižováním se v evangeliích nacházejí slova o tom, jak jednou Ježíš řekl ochrnulému: "Tvé hříchy jsou ti odpuštěny."

    A dále se tam píše: "Tehdy se mnozí nad jeho slovy pohoršily. Pán to viděl a řekl: "Myslíte si, že je snazší odpustit hříchy než říci vstaň, vezmi si své lůžko a choď? Ale abyste věděli, že Syn Boží má schopnost odpouštět hříchy, říkám tomuto ochrnulému: vstaň, vezmi si své lůžko a choď. "A on vstal a odešel, chvále Pána."

    Kristus tedy mohl odpouštět hříchy už před svým ukřižováním, což ale znamená, že jeho ukřižování nemohlo být a ani nebylo obětí za odpuštění hříchů. Jeho ukřižování bylo vraždou a těžkým proviněním lidstva. Vůbec nebylo nutné k tomu, aby lidé dosáhli odpuštění svých hříchů skrze víru v obě Ježíše Krista na kříži.

    Člověk může dojít odpuštění hříchů pouze svou vírou v učení Ježíše Krista, přicházející od Boha. Vírou, která se živým způsobem projevuje tak, že se člověk snaží podle tohoto učení žít a přizpůsobit mu všechno své myšlení a jednání. Jedině v tom je skryta spása, ke které nám ukázal Kristus cestu svým Slovem.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#472 13. 11. 2014 8:45

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

m.s. napsal(a):

Paradoxy křesanství: odpuštění hříchů!


    Následující řádky předkládám lidem, kteří jsou schopni hlubšího a samostatnějšího zamyšlení: Křesanské církve svorně tvrdí, že se Kristus na kříži obětoval za naše hříchy. Kdo proto Krista do sebe příjme a příjme i jeho obě na kříži, budou mu jeho hříchy odpuštěny.

    Je to však omyl, protože Kristus měl schopnost odpouštět hříchy už dávno před svým ukřižováním, které nebylo ničím jiným, než jeho vraždou. Tuto schopnost odpouštět hříchy nenabyl tedy až svým ukřižováním, ale vlastnil ji už dávno před tím. Jinými slovy řečeno, Kristova smrt na kříži nebyla nezbytnou k tomu, aby mohl lidem odpustit jejich hříchy.

    Vždy přece dávno před jeho ukřižováním se v evangeliích nacházejí slova o tom, jak jednou Ježíš řekl ochrnulému: "Tvé hříchy jsou ti odpuštěny."

    A dále se tam píše: "Tehdy se mnozí nad jeho slovy pohoršily. Pán to viděl a řekl: "Myslíte si, že je snazší odpustit hříchy než říci vstaň, vezmi si své lůžko a choď? Ale abyste věděli, že Syn Boží má schopnost odpouštět hříchy, říkám tomuto ochrnulému: vstaň, vezmi si své lůžko a choď. "A on vstal a odešel, chvále Pána."

    Kristus tedy mohl odpouštět hříchy už před svým ukřižováním, což ale znamená, že jeho ukřižování nemohlo být a ani nebylo obětí za odpuštění hříchů. Jeho ukřižování bylo vraždou a těžkým proviněním lidstva. Vůbec nebylo nutné k tomu, aby lidé dosáhli odpuštění svých hříchů skrze víru v obě Ježíše Krista na kříži.

    Člověk může dojít odpuštění hříchů pouze svou vírou v učení Ježíše Krista, přicházející od Boha. Vírou, která se živým způsobem projevuje tak, že se člověk snaží podle tohoto učení žít a přizpůsobit mu všechno své myšlení a jednání. Jedině v tom je skryta spása, ke které nám ukázal Kristus cestu svým Slovem.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

myslím,. že to je rochu jinak.

1 nelze zabít někoho, kdo  žije.
2 bylo nutné lidem ukázat na příkladu poplatné té době tím nejvýraznějším způsobem, jak se vypořádat se životem
3 kristus si to nevymyslel, bylo mu to "určeno"


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#473 8. 12. 2014 15:22

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Duchovní poučení z nedávných komunálních voleb

    Duchovní zákonitosti ovlivňují všechno a tedy i věci, o kterých bychom to vůbec nepředpokládali. A tyto skryté duchovní zákonitosti, mající hluboký dopad na celý nᚠživot se projevují i v něčem takovém vysloveně světském, jako jsou komunální volby.

    No a protože duchovní zákony jsou skryté a neviditelné, jejich účinkem je podrobeno to skryté a neviditelné v nás. Čili naše myšlenky, naše city a všechny naše vnitřní pohnutky.

    A právě z tohoto úhlu pohledu se podívejme na nedávné komunální volby, v nichž kandidovaly stovky zájemců na posty poslanců obecních a městských zastupitelstev, jakož i na posty starostů a primátorů. Při tomto enormně vysokém zájmu o pozice v samosprávě však vyvstává ona již zmíněná, velká a zásadní otázka a sice, jaké vnitřní pohnutky tyto lidi k tomu vedly? Zda opravdu bylo jejich jediným úmyslem hledět na zájmy svých voličů, nebo zda snad neměli úplně jiné úmysly? Zda snad nemysleli v první řadě na svůj vlastní prospěch? Zda nemysleli na svůj vlastní profit a to a už finanční, nebo profit plynoucí z určité společenské prestiže? Znát tak vnitřek lidí, to by asi ty volby dopadly úplně jinak!

    Ano, jsou to právě vnitřní a skryté pohnutky, které určují celkový charakter působení poslanců, starostů a primátorů ve svých funkcích po zvolení. Ty nejtajnější, skryté vnitřní pohnutky, které nemohl před volbami nikdo vidět se totiž i tak nakonec projeví během volebního období navenek, a to žel mnohdy negativním způsobem. Po čase se totiž zcela otevřeně a každému viditelně ukáže, jaké ve skutečnosti byly skryté úmysly dotyčných, když šli do voleb. A žel, jak už to bývá téměř pravidlem, ukáže se, že tyto úmysly nebyly nejčestnější. Že byly zištné a zaměřené především na svůj osobní prospěch.

    V této skutečnosti se skrývá veškerá tragédie současného systému! Od nejvyšších řídících orgánů společnosti až po ty nejnižší je totiž zvykem jinak mluvit a něco jiného skrývat ve svém nejhlubším nitru. Je totiž zvykem na jedné straně hovořit o prospěchu společnosti, avšak na druhé straně v skrytosti myslet především na svůj osobní prospěch a na svůj osobní profit. A přestože do nitra lidí zatím nevidíme, to co tam skrývají se i tak nakonec časem vyplaví na povrch a na vnějším, reálném jednání dotyčného pak vidět, na co ve skutečnosti myslel a jaké byly jeho pravé záměry.

    No a pak žel opět mnozí voliči poznají, že se zase dali oklamat hezkými řečmi, které sloužily pouze k zastření skutečných vnitřních úmyslů. No a následné působení takových lidí v jejich funkcích pak zcela logicky vyvolává pouze nevoli, nespokojenost a hněv.

    Jaký společenský systém by tedy bylo třeba nastolit a jak to vymyslet tak, aby k podobným podvodům na voličích více nedocházelo?

    V minulosti se to lidé snažili řešit změnou jednoho společenského systému na druhý. I u nás došlo nedávno k podobné změně, přičemž však žel i současný systém opět přináší spoustu nespokojenosti, rozčarování a hněvu.

    Podstata problému totiž nespočívá ve změně společenského systému, ale právě ve změně vnitřního přístupu lidí, který je v každém systému tím rozhodujícím.

    To tedy znamená, že pokud se onen skrytý vnitřní přístup lidí nezmění, nebude ani to nejdokonalejší společenské zřízení fungovat správně a ke spokojenosti všech.

    Znamená to však zároveň, že současný společenský systém by vůbec nemusel být tak špatný, kdyby byly čestnější, spravedlivější a ušlechtilejší skryté vnitřní pohnutky lidí v něm. Nebo právě na kvalitě tohoto vnitřního přístupu lidí ke všemu kolem nich všechno stojí, nebo padá. V současnosti žel spíše padá!

    Znamená to tedy, že jakoukoliv změnu k lepšímu nelze nikdy provést čistě zvenčí, ale vždy pouze zevnitř. Vždy jen prostřednictvím vnitřní, duševní proměny člověka!

    Pokud tedy budou lidé již ve svém nitru klást důraz na spravedlnost a čestnost, pokud budou již ve svém nitru selektovat své myšlení a cítění tak, že si ponechají pouze to čestné a spravedlivé a zavrhnou to nečestné a nespravedlivé, pak se jistě všichni postupně začneme mít lépe.

     Pokud však lidé ve svém nitru, na bázi svých citů a myšlenek nebudou podporovat pouze to čestné a spravedlivé, ale naopak rozvíjet to nečestné a nespravedlivé a vědomě s tím kalkulovat, může přijít by i ten nejdokonalejší společenský systém, lépe nebude nikdy.

    A tyto zákonitosti se netýkají jen lidí, usilující o posty v samosprávě, ale týká se to úplně každého z nás. Úplně každého právě na tom místě a v té společenské pozici, v jaké se on osobně nachází.

    Ale vrame se zpět k politice a k správě věcí veřejných a zkusme si definovat, jaký optimální vnitřní postoj by měly v sobě přechovávat lidé, kteří mají ambici působit v samosprávě. Tito lidé by si měli uvědomit, že vládnout neznamená nic jiného, než sloužit celospolečenskému dobru. Znamená to působit v zájmu toho nejširšího celospolečenského dobra!

    Prosazování prospěchu určitých zájmových skupin, nebo dokonce prospěchu sebe sama nad prospěch celku a celospolečenského dobra je však morovou ranou dnešní společnosti! Je to jed, otravující společenský život, vzbuzující nevoli, hněv a rostoucí nespokojenost.

    Nízký hodnotový systém lidí v politice devastuje tuto společnost! Devastuje ji nízký hodnotový systém celého obyvatelstva obecně, protože právě toto je základní platforma, z níž všechno vyrůstá.

    Nebo z národa nízkých vnitřních hodnot může povstat pouze politická reprezentace nízkých vnitřních hodnot a následně právě tomu odpovídající kvalita společenského života, která tuto obecnou nízkost hodnot zcela viditelně odráží.

    Žádný národ proto nemá právo nadávat na svou vlastní politickou reprezentaci na všech jejích stupních, protože ona je pouze odrazem jeho samého. Je zrcadlem jeho samého!

    Jaké totiž vnitřní hodnoty v sobě národ nese, přesně takových vnitřních hodnot je i jeho reprezentace. Vždy v podstatě ani jiná být nemůže!

    Pokud se tedy nezmění právě tyto vnitřní hodnoty, pokud již na bázi svého myšlení a cítění nebudeme podporovat jedině to dobré, spravedlivé, čestné a ušlechtilé, pak se nezmění vůbec nic! Pak můžeme zvolit kohokoliv a měnit společenské systémy jakkoliv, vždy to bude pouze špatné a nikdy ne dobré.

    Proto každý národ, který se chce mít lépe a pracuje na vnitřní změně sebe sama. Pokud tak totiž neučiní, jeho vlastní politická reprezentace, která z něj vzejde, mu dá pak na vlastní kůži pocítit veškerou nízkost jeho vlastního, vnitřního hodnotového systému.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#474 30. 12. 2014 15:47

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Jak dosáhnout štěstí?

    Každý člověk chce být šastný. Existuje množství lidí, kteří o své vlastní štěstí vysloveně cílevědomě usilují. A přece je skutečného štěstí na zemi jako šafránu. A přece je to jev zcela výjimečný, přestože po něm touží a usiluje se o něj velmi mnoho lidí.

    Jak je to možné? Proč je tomu tak? Co je toho příčinou?

    Jsou mnozí lidé, kteří usilují o peníze doufajíc, že když je budou mít dostatek, přinese jim to štěstí. Ale žel, většinou jim to dlouhodobé štěstí vůbec nepřináší, protože při získávání peněz obvykle ztratí zdravou míru a dostanou se do začarovaného kruhu závislosti. Do závislosti zvané chamtivostí.

    Mnozí lidé hledají zase vlastní štěstí v ponoření se do práce a v kariéře. To jim sice může přinést určité sebe uspokojení, ale nikdy ne ono hledané, trvalé štěstí.

    A jsou zase lidé, kteří hledají štěstí v partnerském životě a v manželství. Žel, každé druhé manželství dnes končí většinou krachem a mezi těmi manželstvími, které vytrvají není mnoho takových, které by bylo možné považovat za opravdu šastné a které by oběma partnerům poskytovaly to, co skutečně lze nazvat pravým štěstím.

    A takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Kde se však skrývá a v čem spočívá tajemný a lidem nepoznaný recept na dosažení štěstí?

    To velké a neznámé tajemství spočívá v poznání, že štěstí nelze paradoxně dosáhnout tím, že o něj budeme usilovat! Každému takovému lidskému úsilí se totiž pravé štěstí zdaleka vyhne!

    Proč je tomu tak? Nebo v podobném úsilí se nachází velký kus osobního egoismu! A skutečné, pravé štěstí je neslučitelné s jakýmkoliv osobním egoismem. Je s ním neslučitelné, protože ono může být vždy jen vedlejším produktem. Vedlejším produktem našeho úsilí o správný život. O správný život naplněný úsilím o spravedlnost, čestnost, ušlechtilost, lidskost a dobro. Kdo usiluje o tyto hodnoty, kdo jim podřídí své jednání, svá slova, ba dokonce i své myšlení, ten žije správně a jako spravedlivá odměna za jeho správný život k němu zavítá štěstí.

    Pravé štěstí je totiž odměnou opravdového života! Je samovolným a vedlejším produktem života, naplněného úsilím o dobro, spravedlnost, čestnost, ušlechtilost a lidskost. Jiné cesty k němu není!

    V této skutečnosti zároveň spočívá logická odpověď na otázku, proč je na zemi tak málo opravdu šastných lidí. Jednoduše proto, že jen málokdo ve svém životě usiluje vážně a cílevědomě o dodržování hodnot zmíněných výše. Jednoduše proto, že lidé se sobecky, ba někdy až "přes mrtvoly" egoisticky ženou za vidinou vlastního štěstí. Pro toto všechno pravého štěstí na zemi téměř není.

    Jak funguje tento princip si můžeme ukázat na konkrétním příkladu:

    Miliony lidí touží po partnerovi a partnerském soužití doufajíc, že jim to přinese štěstí. Nikdo v tom nevidí nic špatného, ovšem takové jejich přání je přece jen přáním osobního egoismu, který vidí v získání partnera a v partnerském soužití s ním především prostředek k dosažení svého vlastního, osobního štěstí. Takový druh touhy však štěstí nepřináší a proto i mnohé sňatky ztroskotávají. Nestojí totiž na pravém a zdravém základě, ale pouze na osobní egoistické touze po vlastním, osobním štěstí jeho účastníků.

    Jaký ale má tedy být zdravý základ pro dosažení partnerského svazku, naplněného pravým štěstím? Tím zdravým základem je touha darovat sebe sama druhému. Touha udělat vše proto, aby byl nᚠpartner šastný. Oním zdravým základem šastného partnerství je nemyslet na sebe, ale především na toho druhého. Jedině pak, pokud takto myslíme a jednáme k nám může přijít pravé štěstí, protože ono je vždy jen vedlejším produktem opravdového přístupu k životu. Pokud dokažme dávat, být lidskými a usilujícími o dobro, štěstí k nám přijde samo, aniž bychom o něj nějak zvl᚝ usilovali.

    Kristus kdysi řekl: Kdo hledá svůj život ztratí jej! Kdo ale ztratí svůj život pro mne, nalezne jej! A právě tatហzákonitost, právě tentýž druh logiky platí i ve vztahu k lidskému štěstí. Kdo totiž hledá pouze vlastní štěstí, nikdy ho nenajde. Kdo však sobecky nehledá pouze své vlastní štěstí, komu leží na srdci štěstí jiných, kdo dokáže sám sebe dávat druhým, kdo dokáže hledět především na dobro druhých, ten štěstí najde. K tomu přiletí samo od sebe! Toho bude trvale doprovázet!

    Žijme proto svůj život tak, abychom se stali hodnými pravého štěstí. Žijme svůj život správně tím, že ho naplníme skutečnými hodnotami. Jestliže tento svět není šastný znamená to, že lidé nežijí správně. Že ve svém životě opravdu vážně neusilují o dobro, laskavost, čestnost, lidskost, spravedlnost, ušlechtilost a takovýmto způsobem jsou pak na míle vzdáleni od správného života. A proto je od nich na míle vzdálené i pravé, velké a skutečné štěstí.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 

#475 23. 1. 2015 16:25

m.s.
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2007
Příspěvky: 169

Re: Ako urobí Tvorca poriadok na Zemi?

Chcete mít lehkou smrt?

    Smrt je jistota, se kterou musí každý z nás počítat. Zaručená jistota, ke které se každým dnem stále více přibližujeme. Žel, lidé se problematikou smrti ve vztahu k sobě samým příliš nezabývají a začínají na ni myslet až tehdy, když se přibližuje jejich čas. Potom však už bývá většinou pozdě změnit něco na jejím průběhu a zásadním způsobem ovlivnit to, zda bude lehká, nebo zda budeme muset podstoupit těžký a zoufalý smrtelný zápas. Komu to není lhostejné, měl by proto již nyní začít žít tak, aby jeho smrt mohla být opravdu snadná.

    Naši problematiku si přibližme na dvou příkladech, a sice na člověku materialistickém a ateistickém, čili člověku přesvědčeném o tom, že po smrti už nic není a na člověku idealistickém, čili přesvědčeném o existenci života po smrti.

    Materialista a ateista věří jen ve svůj krátký pozemský život. Nic jiného pro něj neexistuje. Dokonce ani ve svých myšlenkách nepřekračuje hranice hmotného světa, protože i ve svém nitru se zabývá pouze tím, co je podle něj reálné a co tedy má nějaký význam a nějakou cenu. Svým jednáním i všem svým myšlením je proto pevně připoután na svět hmoty. Na svůj život v hmotném světě, který podle něj smrtí končí.

    Této jeho základní filozofii je přizpůsoben celý jeho život a od ní se odvíjejí hodnoty, kterým věří. A protože je skálopevně přesvědčen, že žije pouze jednou je většinou toho názoru, že si je proto třeba života pořádně užít. Že je třeba žít naplno. K tomu jsou však potřebné prostředky, to znamená peníze, které mu zajistí přístup ke všem hmotným požitkům a radostem, které život nabízí. No a proto, aby peníze k tomu potřebné a získal, neváhá mnohokrát jednat nemorálně, nečestně, nelidsky a bez soucitu. Pro něj je totiž nejdůležitější pouze jeho vlastní užívání si života. Života, který si chce užít o to víc, o co víc je přesvědčen, že smrtí všechno končí.

    Čas však letí, jeho život se přibližuje ke konci a připoutání takového člověka k hmotnému světu je obrovské, protože ho svým myšlením a jednáním neustále intenzivně živil.

    A najednou nadejde chvíle smrti! Přichází smrt, která mu chce absolutně všechno sebrat. Onen člověk však není schopen myslet jinak, než myslel po celý svůj život a proto se svého života křečovitě drží. On nechce zemřít. On se nechce propadnout do nicoty a nebytí. O každou minutu života zoufale zápasí.

    Na jedné straně je zde tedy neodvratnost smrti a na druhé straně křečovité upínání na hmotnou existenci. Co z toho může vzejít? Nic jiného, než těžký, zoufalý a bezvýchodný smrtelný zápas. Nic jiného, než smrtelný strach před nebytím, kterému se člověk všemožně brání. Takový postoj však pouze prodlužuje jeho boj se smrtí, způsobuje těžký smrtelný zápas a bolestivou smrtelnou agonii. Každá minuta, kterou člověk ve svém křečovitém připoutáni na hmotný život získává se stává pouze další minutou jeho agónie.

    Toto však rozhodně není smrt lehká a my o této závažné problematice mluvíme právě z toho důvodu, aby co nejméně lidí muselo prožívat cosi podobného.

    Proto se nyní podívejme na druhý příklad a sice na člověka přesvědčeného, že smrtí život nekončí. Není vůbec důležité, jakého je tento člověk vyznání. Důležité je, že věří v pokračování života po smrti a tato jeho víra je opravdu reálná a tedy reálně ovlivňující jeho dosavadní život.

    Pokud totiž člověk opravdu věřil, že smrtí život nekončí, ale dále pokračuje, musel si být vědom i určité zodpovědnosti, která se za tím skrývá a na jejímž základě bude od něj na druhé straně požadované zúčtování všech jeho činů. Velké účtování nejen za jeho činy, ale i za jeho slova a myšlenky.

    Nebo skutečná víra v život po smrti je spojena se Spravedlností, před jejíž obličej jednou předstoupíme. Takové něco však od člověka doslova vynucuje určitou výšku morální a etické kvality jeho života. Člověk už totiž nemůže jednat nemorálně, nečestně, nespravedlivě, nelidsky a bez soucitu vůči ostatním když ví, že jeho pozemský život jednou skončí a on bude muset předstoupit před Spravedlnost, které se bude muset zodpovídat ze všech svých slov, myšlenek a činů.

    Takový člověk sice užívá věcí hmotných, užívá svého pozemského života, avšak není k němu tak křečovitě připoután a požitky hmotného druhu nejsou pro něj jedinou prioritou.

    V určitém smyslu stojí nad věcmi a má nad nimi nadhled protože ví, že všechno hmotné bude jednou muset zde na zemi zanechat. A proto nestojí o to, aby se kvůli hmotným a pomíjivým věcem vnitřně zatěžoval nečestností, nespravedlností, nelidskostí, sobeckostí a bezcitností. Nebo v hodině své smrti bude muset všechno hmotné zanechat zde na zemi a tam na druhý břeh si bude moci vzít se sebou jen svou čestnost, dobrosrdečnost, ušlechtilost, spravedlnost, lidskost a soucitnost. Hmotné totiž zůstane zde ve hmotě. Jedině to duševní, ty duševní kvality a hodnoty, které jsme se snažili žít zůstanou našim majetkem. Zůstanou pokladem našich duší, který nám nikdo a nic nemůže vzít. Ani smrt!

    Jak bude tedy probíhat umíraní takového člověka? Bude více méně bezbolestné, protože duše dotyčného byla zvyklá na nadhled nad věcmi i nad životem. A proto i nyní, v hodině smrti bude mít určitý nadhled, a to dokonce i nad svou vlastní fyzickou smrtí. Bude si totiž vědom toho, že smrt je jen brána, přes kterou je třeba projít do jiné roviny bytí.

    Takový člověk bude brát svou smrt jako přirozenou skutečnost, na kterou je připraven a počítá s ní. Jeho vnitřek, jeho duše proto nebude mít problém odpoutat se od umírajícího těla, trpícího bolestí. Duše takového člověka se tedy rychle odpoutá od svého těla, protože na něm až tak křečovitě nelpí. A z tohoto důvodu ani nebude pociovat fyzické bolesti a strasti umírání své fyzické schránky.

    Je však třeba podotknout, že u člověka, který je přesvědčen že smrtí život nekončí musí jít o skutečné, upřímné vnitřně přesvědčení. Vnitřní přesvědčení, jehož důsledkem byl čestný, spravedlivý a ušlechtilý život, jako i živé přesvědčení o reálnosti existence jiné roviny bytí, do které vstupujeme svou smrtí.

    Na tom, jaký je nᚠnejvnitřnější pohled na život a jaká z něj vyplývá naše základní životní filozofie tedy záleží jakým způsobem bude každý z nás umírat. Tím totiž, co skrýváme v hloubce svého nitra určujeme, jaká bude naše smrt. Zda lehká nebo těžká. Zda to bude plynulý přechod do jiné roviny bytí, nebo bezvýchodná smrtelná agonie naplněna strachem pádu do propasti nebytí.

    Člověk by proto měl snažit žít svůj život správně a naplňovat ho pravými hodnotami pokud chce, aby jeho smrt byla opravdu snadná a bezbolestná. Míra její bezbolestnosti totiž záleží do našeho životního příklonu ke skutečným hodnotám, jakož i od míry našeho přesvědčení o realitě existence po fyzické smrti.

http://kusvetlu.blog.cz/  v spolupráci s M.Š.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů