Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 4. 2012 11:54

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Podle průzkumu společnosti SANEP může za nízkou  porodnost hlavně špatná situace mladých rodin. Co je podle Vás příčinou stále klesající porodnosti? Je to z větší míry kariérismus, idealistické představy o manželství, nedostatek peněz, nebo něco úplně jiného?  Myslíte si, že by stát měl rodiny více podporovat? Nebo si myslíte, že by to na klesající porodnost žádný významný vliv nemělo? Hlasujte také v anketě zde!

Není tady

 

#2 23. 4. 2012 12:10

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Ja si myslim, ze to zase az tak tragicke s klesajici porodnosti neni. Nevzdelani lide a socialni pripady, kteri jsou zvykli zit z davek nebo minima deti budou mit vzdycky, u statu zazemi najdou a davkami si nepatrne prilepsi. V kazdem pripade vedi, ze vys nedosahnou a tak maji deti bez ohledu na financni situaci. Skupina vysokoskolsky vzdelanych lidi naopak ceka az na pozdni vek, kdy budou vydelavat dostatek penez, zajisti si hypoteku, dobre misto v praci..... ale pak maji deti taky a v mnoha pripadech jsou taky radi za prispevek na bydleni nebo nejaky ten pridavek
Takze shrnuto a podtrzeno, porodnost ovlivnuje asi spis kultura a vseobecna mentalita lidi nez nejaky peniz. Vsak i mezi nevzdelanymi lidmi jsou lide inteligentni, kteri vi, ze nasekat si deset deti jenom proto, ze stat da davky je nesmysl


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#3 23. 4. 2012 12:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Trošku to souvisí i s sobeckostí a materiálním způsobem života. Hodně mladých lidí považuje nové a drahé auto či drahou dovolenou (např.) za velice důležité. Vinou je konzumní společnost, Lidé se posuzují podle toho, co vlastní jak dobře chodí oblékaní, ne podle toho, jací jsou a co umějí.
Politický diktát nahradil diktát ekonomický.
Ale jinak si myslím, že pro stát nejdůležitěší je to, aby se dětí rodilo co nejvíc, takže podpora určitě ano. Ono ti mladí to zanedlouho budou mít opravdu těžké - půjčky na studia, hypotéka na byt (tu ale možná kvůli půjčce na studia stejně nedostanou ), nezaměstnanost, velká nejistota, do toho se špatně rodí děti.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 23. 4. 2012 13:17

majkafa
Host

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Mažu to kvůli překrucování a nesmyslným domněnkám.

Upravil(a) majkafa (24. 4. 2012 12:58)

 

#5 23. 4. 2012 15:06

majkafa
Host

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Judyna napsal(a):

Trošku to souvisí i s sobeckostí a materiálním způsobem života. Hodně mladých lidí považuje nové a drahé auto či drahou dovolenou (např.) za velice důležité. Vinou je konzumní společnost, Lidé se posuzují podle toho, co vlastní jak dobře chodí oblékaní, ne podle toho, jací jsou a co umějí.

stolt

 

#6 23. 4. 2012 18:43

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Ne. Lidé měli děti vždy, za války, v bídě, v hladu.
Za to může dnešní doba, kdy lidé mají spousty možností, jak žít svůj život, nejen mít děti. A to není zas tak špatné. Stejně je nás na Zemi moc.

Není tady

 

#7 23. 4. 2012 21:07

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Ivana napsal(a):

Ne. Lidé měli děti vždy, za války, v bídě, v hladu.
Za to může dnešní doba, kdy lidé mají spousty možností, jak žít svůj život, nejen mít děti. A to není zas tak špatné. Stejně je nás na Zemi moc.

za války, v bídě, v hladu...
možná to bylo taky tím, že nebyla skoro žádná antikoncepce....

Není tady

 

#8 23. 4. 2012 21:25

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Hm, naši mladí by moc rádi druhé dítě, nikdy nechtěli jedináčka. Ale pokud musí měsíčně vysolit 17000,- za bydlení ( poplatky za byt + hypotéka), tak to prostě museli odložit. Nejdříve musí počkat až půjde druhá babička za rok do důchodu a bude moci pomoci s hlídáním, aby snacha nepřišla o práci.

Není tady

 

#9 23. 4. 2012 21:30

majkafa
Host

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Mažu kvůli nesmyslným domněnkám a překrucování.

Upravil(a) majkafa (24. 4. 2012 13:00)

 

#10 23. 4. 2012 21:36

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

mažu na přání majkafy

Upravil(a) mia (10. 5. 2012 21:36)

Není tady

 

#11 23. 4. 2012 21:49

majkafa
Host

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Mažu kvůli nesmyslným domněnkám a překrucování.

Upravil(a) majkafa (24. 4. 2012 13:00)

 

#12 23. 4. 2012 22:10

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

mažu na přání majkafy

Upravil(a) mia (10. 5. 2012 21:37)

Není tady

 

#13 23. 4. 2012 22:26

majkafa
Host

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Je zakázáno si cokoliv brát sebou do hrobu... smile

 

#14 24. 4. 2012 7:02

majkafa
Host

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Ještě mě napadlo, myslím, že za snižující se porodnost, obzvláště druhých dětí (u prvních žena ještě pořádně neví, co ji čeká) může pocit osamění, vytržení ze života v kolektivu lidí, stereotyp. Znám jen málo žen, (pokud vůbec nějaké, nemůžu si vzpomenout na žádnou), které dříve nebo později neleze stereotyp rodičovské dovolené "na mozek". Je to jistým způsobem velmi náročné období. Pak zůstanou jen ty hezké vzpomínky. Ale čas, kdy to žijeme, má i hodně svých proti. Můžu potvrdit - 6 let v kuse, hned po VŠ, takže skok ze společnosti, kolektivu, zábavy, rovnou do reality osamění a stereotypu.

 

#15 24. 4. 2012 7:17

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Špatná finanční situace ne, protože to není tak hrozný jak někteří prezentují. Ale můžou za to větší materiální nároky mladých párů. A jak tu někdo psal, že lidí je moc, ano lidí přibývá, ale ne ve "vyspělých" částech světa. Tam je to spíš naopak

Není tady

 

#16 24. 4. 2012 8:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Myslim si,ze financni situace dela hodne.Pokud mlady splaci hypoteku  kterou jim spolkne jeden plat,tak tezko muze jit maminka na materskou.Taky to hlavne dela narocnost mladych rodin.Zpusob jakym dnesni mlady ziji.
Kdyz jsem byla pred casem nakupovat v Plzni v globusu mela jsem moznost pozorovat mlady rodiny s detma.Vsechno koupi,nic si sami neudelaji.Nakupuji drahe prikrmy,oni se stravuji v restauracich a deti maji sebou.To vsechno stoji zbytecne penize.....Myslim si,ze my jsme zili jinak vice skromneji.Nikdy jsem nekupovala zadny prikrm,detem jsem chodila trhat cerstve ovove a vyrabela to s toho.Taky nevim co je nemoc deti.Dnesni deti neznaji prirodu, nez zabavny centrum v supermarketech...


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#17 24. 4. 2012 8:11

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Erem - já jsem kupovala skleničky. A moje mamka vyprávěla, že mi chutnala sklenička (a to bylo tenkrát) stolt
Ale já jsem zase ušetřila na sunaru.
Jak tu někdo psal, děti se rodily i za války, v době,i v době kdy bylo jídlo na lístky.
Ono je znát,že dřív měli 4 i více dětí,dneska je průměrná rodina s jedním nanejvýš dvěma dětma. Ale nejsou rodiny bez dětí.
A střídaj se období. V roce 1996 bylo nejmín narozených dětí, ale od roku 2007 to jde zase nahoru. A už ted nestačí školky.
Takže by mě zajímalo, z jakých roků dělá statistika výpočty. hmm

Upravil(a) dusička (24. 4. 2012 8:14)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#18 24. 4. 2012 8:17

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

eremuruss napsal(a):

Myslim si,ze financni situace dela hodne.Pokud mlady splaci hypoteku  kterou jim spolkne jeden plat,tak tezko muze jit maminka na materskou.Taky to hlavne dela narocnost mladych rodin.Zpusob jakym dnesni mlady ziji.
Kdyz jsem byla pred casem nakupovat v Plzni v globusu mela jsem moznost pozorovat mlady rodiny s detma.Vsechno koupi,nic si sami neudelaji.Nakupuji drahe prikrmy,oni se stravuji v restauracich a deti maji sebou.To vsechno stoji zbytecne penize.....Myslim si,ze my jsme zili jinak vice skromneji.Nikdy jsem nekupovala zadny prikrm,detem jsem chodila trhat cerstve ovove a vyrabela to s toho.Taky nevim co je nemoc deti.Dnesni deti neznaji prirodu, nez zabavny centrum v supermarketech...

A tak já bych to zas tak nepaušalizovala, Erem. Když to vezmu čistě za sebe, mám dvě děti, příkrmy jsem koupila snad 2x za celou dobu - na cestu, ovoce vlastní ze zahrádky, dělala jsem si sama pyré atd. atd., žiji na vesnici a přesto mám obě děti nemocné. To, že nevíš, co je nemoc dětí, bych brala spíše jako dar, ne každý to štěstí má, to mi věř. V restauracích se teda opravdu nestravuju, prostě na to nemám, je to pro mne plýtvání peněz, ty se dají využít rozhodně jinak. Já prostě fakt nemám ráda to klasické "ta druhá generace" je horší než jsme byli my. Taky mi už není dvacet, ale nevím, toto uvažování mi fakt chybí. Nesoudím dle generace, ale dle člověka jednotlivce.
K otázce - na snižující se porodnosti má vliv dle mně dvě věci, a sice pominul vliv "silných ročníků" a druhá, dle mne zásadní, sociální situace u nás celkově.

Není tady

 

#19 24. 4. 2012 8:21

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

erem, to co píšeš neplatí rozhodně obecně. Vidím spíš naopak, že maminky začínají přemýšlet, vrací se k vařené stravě, k praní plínek. To se mi moc líbí

Není tady

 

#20 24. 4. 2012 8:31

werena30
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 7. 2009
Příspěvky: 488

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Mám většinu kamarádek ve věku, kdy by mohly mít děti,ale nechtějí a důvodem nejsou peníze. Prostě mají rády pohodlí, večírky, pěkný drahý věci . . .tak k čemu by jim dítě bylo dobré?
A s druhým má pravdu Majka. Byla jsem na mateřské dva roky po škole a bylo to peklo, takže se těm kamarádkám v podstatě ani nedivím.Myslím,že takový život vyměnit za tahání kočárku je trochu kulturní šok :-) .

Není tady

 

#21 24. 4. 2012 10:50

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

eremuruss napsal(a):

Myslim si,ze financni situace dela hodne.Pokud mlady splaci hypoteku  kterou jim spolkne jeden plat,tak tezko muze jit maminka na materskou.Taky to hlavne dela narocnost mladych rodin.Zpusob jakym dnesni mlady ziji.
Kdyz jsem byla pred casem nakupovat v Plzni v globusu mela jsem moznost pozorovat mlady rodiny s detma.Vsechno koupi,nic si sami neudelaji.Nakupuji drahe prikrmy,oni se stravuji v restauracich a deti maji sebou.To vsechno stoji zbytecne penize.....Myslim si,ze my jsme zili jinak vice skromneji.Nikdy jsem nekupovala zadny prikrm,detem jsem chodila trhat cerstve ovove a vyrabela to s toho.Taky nevim co je nemoc deti.Dnesni deti neznaji prirodu, nez zabavny centrum v supermarketech...

a co je na tom spatneho? vavava


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#22 24. 4. 2012 10:54

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

holcina napsal(a):

erem, to co píšeš neplatí rozhodně obecně. Vidím spíš naopak, že maminky začínají přemýšlet, vrací se k vařené stravě, k praní plínek. To se mi moc líbí

..... a operovat zacneme opet nejakym nozikem, ranu vydesinfikujeme alkoholem a krvaceni zastavime zhavym zelezem. godlikegodlikegodlike

O tom, jestli se nekdo stara dobre o svoje dite prece nerozhoduje prani plen nebo zavarovani kompotu. Dost me zarazilo, ze Bio matky premysli.... tim chces rict, ze matky, ktere kupuji pampersky a detem nezavaruji jsou hloupe? va
Neber to jako rejpani, me jen tohle uvazovani prijde "divny"


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#23 24. 4. 2012 11:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

No,dnesni matky radci cpou deti chemii,nez by jim dosli do prirody treba na maliny,ostruziny,jahody....
Myslim,ze pro deti je lepsi,kdyz si hrajou v prirode nez v zabavnym centru v supermarketu,aby oni mohli krafat u kafe a poharu jak je to vsechno drahy,ze si nemuzou dovolit dalsi dite...pritom jsou obleceny do znackovych hadru.....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#24 24. 4. 2012 11:06

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Erem, ale to je zbytečná generalizace, z mých známých určitě víc chodí do lesa než do hypáče..

Není tady

 

#25 24. 4. 2012 11:12

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Může za snižující se porodnost špatná finanční situace?

Kubula napsal(a):

Erem, ale to je zbytečná generalizace, z mých známých určitě víc chodí do lesa než do hypáče..

Ale to zrejme nezijes ve vetsim meste.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů