Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 3. 2012 14:28

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

CHAT: LETŇÁTKA 2010

Zdravím v novém chlívku... Nástěnku sem ani nekopíruju, pokud by ji sem někdo chtěl, tak doplním...


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 

#2 2. 3. 2012 14:36

JohankaS
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 11. 2009
Příspěvky: 896
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Ahoj v novém chlívečku smile

A už je jaro a my se těch chorob zbavíme...
Johanka se ráno probudila taky s kašlem, ale už jakoby rovnou odkašlává, tak nevím, co to je
a snad to brzy přejde. Držíme palce i Lucince.

Upravil(a) JohankaS (2. 3. 2012 14:37)


Máme JOHANKU :-)
http://lb2f.lilypie.com/XlMPp2.png

Není tady

 

#3 2. 3. 2012 17:40

77.Evca
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní čechy-Osek
Registrovaný: 16. 4. 2006
Příspěvky: 917
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Zdrvím také v novém chlívečku  smile
No Lucinka už má po páté ty průdušky a mudra si myslí,jestli to nemá alergického původu.
Blavuš zdravím nechceš dát fotečku těch tvých klučíků? stolt aby jsem je taky viděli jak vyrostli hjarta


http://lilypie.com/pic/2010/01/02/n5W2.jpghttp://lbyf.lilypie.com/Lcqvp1.png
Peula nar.30.11.1996 váha 3900g a délka 52cm.
http://lb3m.lilypie.com/TikiPic.php/TpJal7q.jpghttp://lb3m.lilypie.com/TpJap2.png
Moje beruška

Není tady

 

#4 2. 3. 2012 22:13

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Evčo, chudák Lucinka, zkuste nějakou alternativní léčbu, třeba tu čínskou, jak je vidět, klasická medicína jí moc nepomáhá (léčí příznaky a ještě víc oslabuje imunitu).

My jsme dnes montovali skříňku Aničce z Ikey, tuhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20108636/
Obě děti zdatně pomáhali. Takovou radost měla Anička ze šroubků. Výsledná skříňka ji zajímala, jen dokud byla bez polic a mohla se do ní schovávat.

Není tady

 

#5 3. 3. 2012 1:56

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Blavi, kluky bys nám tedy ukázat mohla. smile

Evi, tu samou skříň máme, taky na dětské oblečení. smile Doporučuju připevnit ji ke zdi, tyhle věci z Ikey jsou lehoučké a když se na tu polici děcka zavěsí, může být malér.

Není tady

 

#6 3. 3. 2012 20:16

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Ahoj holky, dnes jsme si užili výlet na Staré Hrady - to je hrad v Českém Ráji, kde je expozice strašidel pro děti..., navštívili jsme moji babičku, Anička se dnes bavila kreslením na kartón od skříně. Bohužel manžel a synek lehli se začínající chřipkou, tak jen doufám, že se s Aničkou udržíme zdravé.

Není tady

 

#7 4. 3. 2012 4:00

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Ahoj holky, pořád je mi blbě, a jím nebo ne, asi to je překyselený žaludek. Nevíte, jestli na to něco pomáhá? Četla jsem, že mátový čaj, tak ho zkouším pít, ale zatím nepozoruju zlepšení. Doufám, že nevolnosti brzo ustanou, je to vyčerpávající. Ale všechny těhulky okolo mě mě straší, že jim bylo blbě až do pátého měsíce. sad

Holky, jak jste na tom s počasím? Máte sníh? Tady je přes deset stupňů, tak to celkem jde. Snad už klepe jaro na dveře. Mrzí mě, že jsme letos neměli ani trochu sněhu. Příští pátek vezme tchýně Ryu na tři dny na Hokkaidó, kde je spousta sněhu, tak ho vezme i do nějaké školičky lyžování. Snad si to užijí.

Jinak od kamarádky z Anglie nemám už dva dny žádnou zprávu, tak nevím, jestli to je dobré znamení či ne. Moc na ně pořád myslím.

Evi, ten výlet ti závidím, tady už skoro žádné památky nejsou, není kam pořádně jet. V létě jsem chtěla děti vzít do ČR a ukázat jim hrady a zámky...ale nic z toho letos nebude. Tak snad příště.

Upravil(a) Sakura (4. 3. 2012 4:02)

Není tady

 

#8 4. 3. 2012 7:24

mvkoty
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Velvary
Registrovaný: 29. 7. 2007
Příspěvky: 5954
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Ahojky holky,
potajmu vás sem tam šmíruji hlavně Sakuru :-)

Saku na nevolnosti je dobrý zázor, tedy zázvorová limča, a lízátka. Nejsou nic moc, ale mě hodně pomáhaly...měla jsem nevolnosti asi do 4.měsíce ale s lízátkama a limčou se to dalo :-)

Sníh tady v Praze už není, je tady už krásně jarní počasíčko, tedy teď je pod mrakem, ale jinak přes den sluníčko a cca 8-12stupňů

Kamarádce držím všechno co mám a doufám, že maličká bude bojovnice a následky nebudou tak rozsáhlé. když jsem to četla prvně tak jsem se rozbrečela, je to strašné jak dokáže být ten život zlý.

Není tady

 

#9 4. 3. 2012 10:39

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Sakuro, včera bylo na výletě slunečno a počasí studené, u nás v nížině včera zkončili každoroční povodně a teď voda z louky odtéká, nemusím popisovat, že je všude příšerné bláto a dnes jsem měla hezkou práci, vykopala jsem v louce stružku asi 10 m dlouhou, aby ta voda z obrovské louže odtékala do řeky, takový potůček jsem vyrobila, asi jsem v tomhle pořád "jak malá", baví mě vyhrabovat stružky a pozorovat, jak voda odtéká, je to takový relax. Teď už zase sedím u práce a z okna pozoruju odvodňování :-)

Není tady

 

#10 4. 3. 2012 11:11

Kokoska
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha západ
Registrovaný: 27. 3. 2010
Příspěvky: 1738
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Evi,ja taky hrozne rada neco delam venku, jen ted jeste na to neni pocasi a pomalu me zacina limitovat rostouci pupik....s poradnym zahradnicenim si to asi uziju az za rok sad
Taky S. musim porad hlidat, stale strka vsechno do pusy, ted jsou obzvlaste oblibene kameny. Taky chtela pojidat zrni pro ptaky,co bylo popadane po zemi.

Sakuro,Tobe drzim palce,at je Ti brzy lip, i kdyz jsi vlastne jeste na uplnem zacatku a nevolnosti se s Tebou muzou tahnout....Je fajn,ze Ti tchyne tak vypomuze,ja jsem rada, za kazdou hodinu, kdy S. hlida manzel.Ted jsou venku,ja mam uvareno,tak jsem na chvili sedla k netu...to je tady klid stolt

S. je na doma uz bez plenky, ma ji jen na spani (to cura vydatne, a na ven).Taky dneska jedeme na navstevu,tak ji necham plenku, bude si hrat s detma a nechci ji tahat na nocnik a stresovat hlidanim curani.Ve vetsine pripadu si uz rika,ale vsechno je pro ni "bobo" , nerozlisuje curani a kakoše. Nocnik si vynasi sama a vcera se docela curankama polila ,ale pomahat ji nesmim, to ji chytne rapl dumbom

Evi, jeli jste na ten vylet s kocarkem nebo sla Anicka spis pesky? Drzte se,at tu chripajznu taky nechytite....


http://lb3f.lilypie.com/T5V3p1.png
http://lb1f.lilypie.com/JhyZp2.png

Není tady

 

#11 4. 3. 2012 13:11

DENNY9
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2009
Příspěvky: 1305
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

STELINCE přejeme všechno nejlepší k svátku, hodně štěstíčka a zdravíčka. hjarta pussa


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/WR198Rx.jpghttp://lb2f.lilypie.com/WR19p1.png   
VAŠÍK 26.6.2010- 3480g,54cm, 1r.- 12050g,84cm, 1,5r.- 13880g,91cm

Není tady

 

#12 4. 3. 2012 19:08

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Kokosko, my jsme až k hradu dojeli autem a tam jsem Aničku nosila v nosítku na zádech, byla celou prohlídku vzorná. Zajímala ji strašidla a lampy. Když jsem chtěla, aby šla po svých, tak si protestně lehla na zem, že jako opravdu nepůjde. Občas je dost líná chodit.
S nočníkem je to u nás špatné a určitě za to může nepravidelný trénink. Když byla naposledy Anička doma dopoledne na ostro, nahlásila až dodatečně co z ní vypadlo: "Tati ble ble bum."
Jinak dnes zase na hodinu zábava, vybarvovala fixama druhou stranu kartónu od krabice. Na velkou plochu se jí kreslí mnohem lépe než na papír nebo na tabuli. Tak málo k radosti stačí.

Není tady

 

#13 4. 3. 2012 19:12

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Holky, včera si odvezla sestra Lucku, aby doma nechytila nějaké bacily, sem se těšila, jak budu pečovat o Kubíka, kterému je stále špatně - už od čtvrtka a ouha, já jsem se dnes probudila a je mi šíleně zle. Nevolnosti od žaludku, do toho šílené bolesti zad a kloubů. Potím se hrozně ale teplotu nemám, takže dnes fakt nefunguju. Průšvih je, že Jakoubečka začalo bolet ucho, takže od rýmy pravděpodobně bude mít zánět ouška. Už teď vyšiluje, že k žádné doktorce rozhhodně nepůjde. Manželovi se to zítra vůbec nehodí zůstat doma z práce, takže se asi budu muset nadopovat něčím, abych vůbec byla schopná ty doktory objezdit.


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 

#14 5. 3. 2012 1:04

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Evi, Erička si včera taky zřejmě hrála s fixama. smile Tchýně mi každou neděli obě děti hlídá a včera mi je vrátila tak, že Erika měla počmárané celé dlaně a na bradě měla taky několik čar.  Bohužel i na kalhotech. Snad to půjde vyprat, z ručiček ani z brady to dolů nešlo. sad

Oskárko, to je mi líto,že je Kubíkovi tak zle. Měla jsem pocit, že jsi před pár dny na FB psala, že je mu konečně dobře a může zase po dlouhé době do školky. To už zase onemocněl, chudáček? Já dnes musím taky změnit plány. Ryu ke mně v noci přišel, že je mu horko. No aby ne, naměřila jsem mu 38 stupňů, takže dneska místo do školky mažeme k doktorovi. To je  na nic, že je blbě i tobě. Tak si holt doma uděláte spolu nějaké ležení, snad Kubík bude hodný a bude ležet a ne zlobit. Ryu byl v tomhle hodný, než se Erika narodila a byli jsme sami. Řekla jsem mu, že si půjdeme hají a usnuli jsme spolu. To teď už nejde. smile Erika na povel neusne. Dneska ale musíme s manželem na úřad kvůli mému vízu, takže musím poprosit o hlídání maroda a Eričky tchýni. Na úřad musíme určitě, musím si to vízum prodloužit do tohoto pátku.

Není tady

 

#15 5. 3. 2012 10:21

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Saku byl ve školce celé 3dny. Dostal nyní znovu atb, kašel a hleny má opět na průduškách. Dnes jsem do něho ale aspon dostala kousek rohlíku s medem. Je slabej jak mucha. Ted si hraje.
Mě je taky trochu líp,co mi jiného zbývá!


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 

#16 5. 3. 2012 19:48

Kokoska
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha západ
Registrovaný: 27. 3. 2010
Příspěvky: 1738
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Teda Oskarko,uz aby bylo poradne jaro a zadne priserne choroby.
Ja jsem se dneska divala na zahradce,ajk mi lezou tulipany ze zeme, mela jsme z toho radost, konecne se zase budu moci hrabat v hline lol
Sakuro, vaz si tchyne....ja jsem dneska musela k Dr. na kontrolu, pak jsme jeste chtela stihnout EKG a dlouze jsme s manzou resili, jak to udelat s malou. Zadne hlidani...no nakonec si musel vzit manzel dovolenou,jinak to neslo.

Denny, moc dekujeme za prani k svatku...S. to bylo jedno wink ,ale ja jsme si to docela uzila, meli jsme navstevu, privezli dort, kytku...no pekny den to byl lol


http://lb3f.lilypie.com/T5V3p1.png
http://lb1f.lilypie.com/JhyZp2.png

Není tady

 

#17 5. 3. 2012 21:59

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Oskárko, nevím, co napsat, snad jen, věř,že bude líp. Se synkem jsme si užili "z nemoce do nemoce" a ještě to bylo v Rusku, brrr. Radši jsem ho ze školky stáhla a téměř do ni nechodil asi půl roku. Pak bylo lépe, ale loni na jaře zase přišly záněty středního ucha. Měli jsme jít na nosní mandle, ale objednací doba půl roku..., mezitím se z toho nějak dostal a na mandle jsme nešli. Věř, že bude líp. Teď měl za první pololetí ve škole jen 11 hodiny kdy chyběl :-) a ani exém není.

Není tady

 

#18 6. 3. 2012 4:59

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Tak máme taky maroda. Odvčera je Ryu taky doma (lépeřečeno u tchýně, aby nenakazil Eričku), má chřipku typu B. Před měsícem měl typ A. Prý to ve školce teď řádí. To už si školku moc neužije, 20.3. končí školní rok a pak jsou jarní prázdniny. A druhý týden v dubnu nový školní rok. Ryu bude naposled školkáček, příští jaro už z něj bude prvňáček. smile

Kokosko, sice s tchýní je mnohdy kříž, ale vážím si toho, že hlídá. Zvl᚝ teď, kdy je mi tak zle (zhubla jsem už tři kila), mi hlídání nemocného Ryu moc pomůže, navíc uchráním od nákazy Eričku.

Akorát teda nevím, jak dopadne to Hokkaidó. Mají letět už v pátek, všechno je zaplacené. Ryu už teplota klesla, ale moc se mi nelíbí, že po nemoci by jel hned řádit do takové zimy na sníh.

Upravil(a) Sakura (6. 3. 2012 5:02)

Není tady

 

#19 6. 3. 2012 9:23

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Dnes ráno mi volala mamka, že Lucinka taky začíná být špatná. Dostala rýmu, ráno byla ufňukaná  a chtěla se chovat. Tak kdo ví, jak to dopadne. Řekla jsem jí, a obvolá známé a půjčí odsávačku, v lékárně a koupí panadol a kapky do nosa a uvidíme  co se z toho vyklube.


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 

#20 6. 3. 2012 9:34

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Oskárko, a čím se u vás chřipka léčí? Manžel včera nechtěl odvézt Ryu k doktorovis tím, že se z toho dostane sám a léky na chřipku stejně nejsou. Tchýně nakonec Ryu odvezla taxikem, když manžel odmítl, a dostal prášky, asi antibiotika. Na chřipku typu A se tu dává Tamiflu.

Není tady

 

#21 6. 3. 2012 9:39

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Oskárko a jak je Ti dnes?
Teď něco řádí. Synek se vyležel za 1 den, další den odpočinek a dnes už jel lyžovat s dědou. Včera jsme spolu se synkem jeli na koni. Už je to dobrý, když mám paráka pro vyjížďky, akorát by to chtělo větší sedlo pro dva :-), sedí se nám nepohodlně.

Sakuro, jak tak rychle v Japonsku poznají, jakou chřipku má Ryu? To berou pokaždé krev?

Není tady

 

#22 6. 3. 2012 9:45

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Mě je líp, chvíli něco dělám a pak si musím chvíli lehnout. Jakub je taky lepší, už jen léčíme kašel, zelenou rýmu a do očí mu kapu kapky. Teplotu nemá.
Na tuto virozu nedala žádné léky, CRP měl negativní, takže klid na lůžku, srážet teplotu a kapky na kašel na vykašlávání.

Ano něco tady lítá, včera se za mnou stavila učitelka ze školky, a prý ve školce zůstalo 15 dětí ze 60, nemocné jsou učitelky, kuchařky a děti. Uvažuje se nad "chřipkovýma prázdninama".
Každopádně Jakub ted do školky vůbec chodit nebude, potřebuji, aby se vyzdravěl, abychom na jaře mohli chodit ven a ne neustále sedět zavření doma.


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 

#23 6. 3. 2012 9:57

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Evi krev ne, výtěr z krku dělají. Radši bych taky, aby mu nedali žádné léky, ale tady dávají na vše hned ATB. Holt musím věřit, že vědí, co dělají.

Nakonec jsme se s tchýní domluvily, že Hokkaidó nebude, i když bude třeba zaplatit vysoké stornovací poplatky (platila vše tchýně, páč Hokkaidó byl její nápad). Přeci jen zdraví Ryu je přednější.

Ve školce mají v jeho třídě (tady mají školky třídy, ve školce je asi 200 dětí) osm dětí nemocných chřipkou, tak až do pátku je třída zavřená a do školky nepůjdou ani zdravé děti.

Není tady

 

#24 6. 3. 2012 9:59

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Oskárko, tak a je ti brzo líp. Sice mám ty nevolnosti a jsem unavená, takže přes den si musím aspoň na dvě hodiny lehnout, jinak bych to nezvládla, ale jinak je mi OK. Být sama nemocná, to bych nezvládala asi už vůbec nic.

Není tady

 

#25 6. 3. 2012 11:44

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

Re: CHAT: LETŇÁTKA 2010

Psala mi mamka, že LUci naměřila na digiteploměru 37,8. Tak se odpoledne rozhodnu jestli ji tam nechám nebo dovezu domů. Je to jasný, Jakub dotáhl ze školky virozu a Luci s odstupem 5 dní začala taky teplotovat. A to je tak úplně se vším. S kašlem, rýmou, teplotou.


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů