Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 1. 2012 12:36

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Máslo nebo margarín?

Dánsko jako první země na světě zavedlo daň z tuků v potravinách - máslo je nyní dražší o celých 16 dánských korun - a slibuje si od toho  zlepšení zdravotního stavu obyvatel, Norsko zase trápí nedostatek másla a jednou z příčin může být stoupající oblíbenost Atkinsovy, neboli tukové diety. Je lepší tedy zásobovat naše tělo živočišným tukem obsahující cholesterol, nebo rostlinnými tuky, které se chuově máslu  těžko vyrovnají? Je pravé máslo opravdu tak nezdravé, jak se tvrdí? Čemu dáváte přednost? A dokážete se v nabídce másel a margarínů v obchodech vyznat?

Není tady

 

#2 24. 1. 2012 13:04

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Máslo nebo margarín?

to zlepseni zdravotniho stavu si neslubuji jen v Dansku, ve Fr napriklad zavedly dan na sladke napoje (limonady, colu, fantu..... ) Vseobecne uz nevedi na cem vydelat, tak zavadeji dane na uplny blbiny.
Atkinsonovu dietu neznam, ale jestli je to to, co mam namysli, tak by se meli tuky jist prevazne v zime protoze "hreji".
Spousta lidi preferuje margarin, protoze si mysli, ze je zdravejsi, ale neni to pravda. Margarin obsahuje hodne mastnych kyselin, telu taky dodava cholesterol stejne jako napr. olivovy olej, a reklamy, kde se tvrdi, ze margarin chrani srdce je jenom tahacka na penize, takze ja hlasuju pro maslo. Prav e, nefalsovane. Margarin je taky tuk a kdyz se to s nim prehani, skodi stejne jako to maslo


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#3 24. 1. 2012 19:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Máslo nebo margarín?

Zorro Mstitel napsal(a):

Dánsko jako první země na světě zavedlo daň z tuků v potravinách - máslo je nyní dražší o celých 16 dánských korun - a slibuje si od toho  zlepšení zdravotního stavu obyvatel, Norsko zase trápí nedostatek másla a jednou z příčin může být stoupající oblíbenost Atkinsovy, neboli tukové diety. Je lepší tedy zásobovat naše tělo živočišným tukem obsahující cholesterol, nebo rostlinnými tuky, které se chuově máslu  těžko vyrovnají? Je pravé máslo opravdu tak nezdravé, jak se tvrdí? Čemu dáváte přednost? A dokážete se v nabídce másel a margarínů v obchodech vyznat?

jedině máslo

Není tady

 

#4 24. 1. 2012 21:38

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Máslo nebo margarín?

A to jim žádnej chemik neřek, že ztužením se z nenasycených mastných kyselin stávají vpodstatě nasycené? cool Mně to teda řek lol
Takže jedině máslo! Já osobně polský, mají ho v Alberu. Jako jediný mi připomíná takový to za dávna, co se ještě prodávalo na váhu, nebo máslo z farmy. A naše zvířata máslo dostávají jako pochoutku u snídaně a když není polský, tak se ofrňujou - dokonce i nad německým nebo jaký to bylo, kterým jsem jim mávala před čumákama, jaká že to bude dobrota....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#5 25. 1. 2012 6:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Máslo nebo margarín?

naše zvířata máslo dostávají jako pochoutku u snídaně a když není polský, tak se ofrňujou
Potvory chlupatý... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png a my to dlabat musíme, když už je to v lednici http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Jinak samozřejmě taky máslo... a protože si tak často nemažu, tak máslo z farmářskýho krámku. Radši míň, ale dobrý.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 25. 1. 2012 7:58

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Máslo nebo margarín?

Jedině margarín a to pouze z jednoduchého důvodu, že se dá na rozdíl od másla ihned po vyndání z lednice dobře mazat smile

Není tady

 

#7 25. 1. 2012 8:33

green
♥♥-----
Registrovaný: 1. 3. 2011
Příspěvky: 36

Re: Máslo nebo margarín?

Máslo ! Nač mazat margarín,kterej mi ani nechutná smile

Není tady

 

#8 25. 1. 2012 9:21

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Máslo nebo margarín?

Máslo..


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#9 25. 1. 2012 9:36

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Máslo nebo margarín?

Máslo stolt


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#10 25. 1. 2012 9:40

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Máslo nebo margarín?

green napsal(a):

Máslo ! Nač mazat margarín,kterej mi ani nechutná smile

Přesně tak. Nikdy mi margarín nechutnal.

Není tady

 

#11 25. 1. 2012 10:36

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Máslo nebo margarín?

Obojí, ale budu se více vracet k máslu. Tak, jak se vracím k sádlu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12 25. 1. 2012 11:28

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Máslo nebo margarín?

Naše učitelka biologie nám říkala, že margaríny jsou větší svinstvo a zátěž pro organismus, než máslo - navzdory té reklamě. A je to jakkoliv, margarín mi chuově nedělá dobře smile Nedám na máslo dopustit. Nepřeháním to, dávám ho jen do bramborové kaše či si s trochou omastím špagety.

Není tady

 

#13 25. 1. 2012 11:31

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Máslo nebo margarín?

Četla jsem, že, cituji:
" Margarín byl původně vyroben jako krmivo, po němž měli rychle přibývat krocani. Ty ale místo toho zabíjel. Ovšem lidé, kteří předtím vložili do výzkumu všechny své peníze, chtěli aby se jim vrátily, a tak dali hlavy dohromady a uvažovali, co udělat, aby je dostali zpět.

Původně to byla bílá hmota bez chuti a zápachu, takže do ni přidali žluté barvivo a umělou příchu, a začali to lidem prodávat místo másla." Konec  citátu.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#14 25. 1. 2012 11:53

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Máslo nebo margarín?

máslo... ale my spotřebujeme minimum

margaríny nepoužívám od doby, kdy jsme se nastěhovali do nového bytu, v zimě, ještě jsme neměli lednici... a tak jsme potraviny náchylné na teplo ukládali na parapet na balkon... bylo cca -10°C, salám na kost, sýr zmrznul, jediné co se dál dalo mazat bez problému na chleba, byla Rama... tehdy jsem si udělala obrázek, co asi za bájo potravina to je a už mi nesmí přes práh stolt


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#15 25. 1. 2012 16:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Máslo nebo margarín?

Sakura napsal(a):

Naše učitelka biologie nám říkala, že margaríny jsou větší svinstvo a zátěž pro organismus, než máslo - navzdory té reklamě. A je to jakkoliv, margarín mi chuově nedělá dobře smile Nedám na máslo dopustit. Nepřeháním to, dávám ho jen do bramborové kaše či si s trochou omastím špagety.

No a čím si mažeš pečivo?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#16 25. 1. 2012 16:53

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Máslo nebo margarín?

helena napsal(a):

naše zvířata máslo dostávají jako pochoutku u snídaně a když není polský, tak se ofrňujou
Potvory chlupatý... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png a my to dlabat musíme, když už je to v lednici http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Jinak samozřejmě taky máslo... a protože si tak často nemažu, tak máslo z farmářskýho krámku. Radši míň, ale dobrý.

Nas pes nezere ani sunku ani vysocinu je videt,ze v tom neni zasne maso.va


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#17 25. 1. 2012 16:53

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Máslo nebo margarín?

Jedine maslo margarin u nas nikdo nikdy nenajde...


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#18 25. 1. 2012 17:12

majkafa
Host

Re: Máslo nebo margarín?

jedině margarín. Máslo pouze do bramborové kaše a do pečení. Nebudu hodinu čekat, když je ztuhnuté. big_smile

 

#19 25. 1. 2012 18:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Máslo nebo margarín?

Do pomazánek dávám margarín. Jen trochu a není tam cítit . JInak není nad chleba s máslem a s marmeládou.
Peču z hery.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#20 25. 1. 2012 20:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Máslo nebo margarín?

majkafa napsal(a):

jedině margarín. Máslo pouze do bramborové kaše a do pečení. Nebudu hodinu čekat, když je ztuhnuté. big_smile

Souhlasím tummenupp, to by mohlo být máslo pozlacené, ale čas čekat než povolí fakt nemám.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#21 25. 1. 2012 21:34

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Máslo nebo margarín?

Máslo - mám se ráda.

Není tady

 

#22 25. 1. 2012 22:37

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Máslo nebo margarín?

máslo, má lepší chu na čemkoli, margarín neboli kunerol mi obě babičky znechutily. A na roztírání stačí nechat na stole či nožem naškrabat.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#23 25. 1. 2012 22:37

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Máslo nebo margarín?

Taktéž jedině máslo.  Stejně jako Daphné se mám ráda, takže nevidím důvod patlat si na pečivo
po*ně chutnající umělou hmotu. usch


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#24 25. 1. 2012 22:38

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Máslo nebo margarín?

PavlaH napsal(a):

máslo, má lepší chu na čemkoli, margarín neboli kunerol mi obě babičky znechutily. A na roztírání stačí nechat na stole či nožem naškrabat.

Asi tak. stolt

Upravil(a) Xsara (25. 1. 2012 22:38)


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#25 26. 1. 2012 0:43

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Máslo nebo margarín?

U nás se k jídlu jedině máslo. Párkrát jsem  koupila ty levné chemické srač@ky a nakonec jsem to namazala na boty, abych to nevyhodila. Ale leskly se gloria

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů