Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 8. 2006 14:09

Maryt
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 1314

Chci přestat kouřit

Ahoj holky,

Před týdnem jsem onemocněla zápalem dýchacích cest a výrazně jsem omezila kouření. Dá se říct, že nekouřím vůbec a chci to po šesti letech zkusit bez cigaret. S přítelem, který kouří taky, jsme se o tom už několikrát bavili, ale nikdy jsme nekouřit nevydrželi. On stále říká, že by to bylo fajn nekouřit a že mu to nedělá dobře, ale u toho má zapálenou cigaretu. Kouří tak krabičku denně, a to i doma na balkóně. Já vím, že je nefér ho teď  buzerovat, a nekouří, když se snažím přestat, ale jsem na něj naštvaná, že o tom pořád mluví a skutek utek. Protože nekouřím, jsem i docela podrážděná, ale nechci, abychom se kvůli tomu hádali. Máte nějaké zkušenosti, jak tuhle situaci vyřešit? dumbom

Díky

Maryt


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/UVbiIdT.jpghttp://lb4f.lilypie.com/UVbip2.png

http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/me94swj.jpghttp://lb2f.lilypie.com/me94p2.png

Není tady

 

#2 9. 8. 2006 14:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Chci přestat kouřit

Cha, ja som myslela, že si sem zabôúdila zo sexuologickej, a už som a chcela sfúknu, aby si to preboha tomu svojmu nerobila dumbom! Som ja ale ava sprostá kapitulation
Ja som na fajčení nikdy nebola závislá, a tak som prestala, keď som sa naštvala, že ma BM zlákal na také zlé chodníčky, že kašlem ako tuberák a byt je zasmradnutý... A moja kamoška prestala, keď chcela poča zdravé diea. Najdôležitejší je podža mňa silný vnútorný motív... Jej muž prestal fajči ako prvý, ona až potom. Ty keď budeš s fajčiarom, furt a to bude láka - skús nahovori aj jeho, alebo možno sa chytí, keď uvidí tvoje úspechy. Každopádne ti ako potenciálna astmatička nenávidiaca fajčenie držím palce.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 9. 8. 2006 14:14

Marcel.on
♥♥♥----
Místo: Brno
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 200

Re: Chci přestat kouřit

Mno tak ja se pokousel nekourit vzdycky az ve chvili, kdy to zacalo vadit mne. Cili musi chtit sam. Rozhodne si myslim, ze se to da. Ja nekouril vzdycky tak pul roku a pak jsem zacal znova (vetsinou jsem si to ospravedlnil tim, ze kdyz uz jsem si zakazal tolik veci, tak 10 cigaret denne si proste zakazovat nebudu. Nejhorsi bylo zapalit si a mit vycitky svedomi. Mam to ale lehci o to, ze manzelka nekouri. Co vim, tak ve dvojici kuraku musi prestat kourit oba, jinak je nadeje o dost mensi. Drzim ti palce! tummenupp

Není tady

 

#4 9. 8. 2006 14:15

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Chci přestat kouřit

Já jsem kouřila asi  asi 14 let. Loni  jsem si s řekla, že přestanu a od tý doby jsme si už nezapálila....tummenupp
... prostě nebyla chu a tak jsem nekouřila...gloria

Upravil(a) choysia (4. 4. 2011 14:02)

Není tady

 

#5 9. 8. 2006 14:18

Maryt
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 1314

Re: Chci přestat kouřit

Choysio, a co absáky? skurt


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/UVbiIdT.jpghttp://lb4f.lilypie.com/UVbip2.png

http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/me94swj.jpghttp://lb2f.lilypie.com/me94p2.png

Není tady

 

#6 9. 8. 2006 16:15

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Chci přestat kouřit

Neměla jsem ani jeden....
Jen jednou jsem kamarádce zapalovala cigaretu a vůbec nic to se mnou neudělalo. Já asi nebyla po 14-ti letech ten správnej závislák.....gloria

Není tady

 

#7 9. 8. 2006 16:24

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: Chci přestat kouřit

Ahojky Maryt, my jsme s manzelem byli v Praze na terapii...oba jsme byli silni kuraci a oba jsme chteli prestat kourit. Po 20min. terapii jsme kazdy odhodil zbytek cigaret, poridili paratka a od te doby nekourime. Jake bylo vsak nase prekvapeni, kdyz jsme se asi po roce a pul dozvedeli, ze terapie byl podvod. Dnes se tomu smeju, protoze i kdyz jsme z terapii zaplatili 1500kc, oba jiz 3 roky nekourime...ono davat 4 eura denne/osob. za krabicku cigaret, je opravdu vic nez dost..


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#8 11. 7. 2007 2:05

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Chci přestat kouřit

Téééda holky, klobouk dolů, před těmi, co to dokáží! godlike
Ale jak píše Selima, asi to chce vnitřní motivaci a pak to jde... Já hulím už skoro čtyřicet let a nikdy jsem nenašla tu odvahu, zahodit cigarety a říct "už nikdy"! Štvou mě honby na kuřáky, štve mě zdražování, ale přestat nedokážu...butter Je to nejenom ten zpropadenej nikotin, ale především psychologický dopad "zapálení si" a vykouření tý cigaretky. Je to akt, který značí klid, přípravu na cosi, poklid po čemsi, pohodu... prostě takový relax, mezi nečím, takový mezičas, který máme jakoby jen sami pro sebe... Je to jako jakási bublina, kdy není ještě a není už. Prostě je to takové to: "Teď ne, teď kouřím! Až dokouřím, tak pak..." Jo, je to psychický problěm a asi záleží na tom, jak to kdo umí zvládnout. Nezapálit si, je to nejmenší... big_smile Nikotin do sebe můžeme ládovat i náplastí, či žvejkou, ale ten moment toho klidu, nám žádná náplast nedá a proto nevidím jako největší problém přestat kouřit, ale mít tu motivaci a vidět to vcelku... Možná z toho plyne i ta potíž "žravosti" přestavších kuřáků? Když jím, tak je taky slušnost nerušit! Až pak... wink No a protože jsme schvácený civilizací, neumíme relaxovat jen tak "zbůhdarma" a potřebujem k tomu alibistickou pomůcku, tak, holt, šáhnem po cigáru... Ten, kdo vyhulí krabičku denně, má dvacet "pidipauz", přesně vymezených a přesně trvajících od zapálení po típnutí, když mu je vezmete, je nervózní, protože je zvyklý a nedokáže si ty "pauzy" naordinovat sám, jen tak... Jak povídám, asi je to složitější...

Není tady

 

#9 11. 7. 2007 7:59

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Chci přestat kouřit

Tak já jsem byla asi na podobné terapii, jako Jay, sice v menším městě, takže jen za 500,- Kč. a přestala jsem kouřit okamžitě. Později mi lidé, kteří tuto terapii provozují řekli, že to není ten spouštěč, který by člověka odnaučil kouřit. U mě to byla nemoc, mnoho známých, kteří na téže terapii byli hned začali kouřit. Já bych dnes raději kouřila, je to menší zlo, než nemoc a je jistě finančně méně náročné, než léky a doplňky. A každému, komu se nepodaří dobrovolně přestat kouřit  říkám, buď rád, že ti chutná cigareta, snad jsi zdravý ! A to jsem kouřila i 40 cigaret denně a do práce mi stačil chleba, voda a cigarety. Myslím si, kdo přestane kouřit jen tak a bez problémů , není ten pravý kuřák. Dodnes si pamatuji tu chu cigarety, jak jsem se na ni těšila a ke kafíčku obzvláště, kde se nekouřilo, jsem seděla na schodech.....ale dnes mi kuřáci nevadí.

Není tady

 

#10 11. 7. 2007 9:23

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Chci přestat kouřit

Hellga napsal(a):

Téééda holky, klobouk dolů, před těmi, co to dokáží! godlike
Ale jak píše Selima, asi to chce vnitřní motivaci a pak to jde... Já hulím už skoro čtyřicet let a nikdy jsem nenašla tu odvahu, zahodit cigarety a říct "už nikdy"! Štvou mě honby na kuřáky, štve mě zdražování, ale přestat nedokážu...butter Je to nejenom ten zpropadenej nikotin, ale především psychologický dopad "zapálení si" a vykouření tý cigaretky. Je to akt, který značí klid, přípravu na cosi, poklid po čemsi, pohodu... prostě takový relax, mezi nečím, takový mezičas, který máme jakoby jen sami pro sebe... Je to jako jakási bublina, kdy není ještě a není už. Prostě je to takové to: "Teď ne, teď kouřím! Až dokouřím, tak pak..." Jo, je to psychický problěm a asi záleží na tom, jak to kdo umí zvládnout. Nezapálit si, je to nejmenší... big_smile Nikotin do sebe můžeme ládovat i náplastí, či žvejkou, ale ten moment toho klidu, nám žádná náplast nedá a proto nevidím jako největší problém přestat kouřit, ale mít tu motivaci a vidět to vcelku... Možná z toho plyne i ta potíž "žravosti" přestavších kuřáků? Když jím, tak je taky slušnost nerušit! Až pak... wink No a protože jsme schvácený civilizací, neumíme relaxovat jen tak "zbůhdarma" a potřebujem k tomu alibistickou pomůcku, tak, holt, šáhnem po cigáru... Ten, kdo vyhulí krabičku denně, má dvacet "pidipauz", přesně vymezených a přesně trvajících od zapálení po típnutí, když mu je vezmete, je nervózní, protože je zvyklý a nedokáže si ty "pauzy" naordinovat sám, jen tak... Jak povídám, asi je to složitější...

S tím souhlasím, já kouřím asi už 35 let tak 10-15 denně. Je to určitě psychická záležitost, kafíčko, cigárko , pohodička... člověk se  úplně snad na chvíli ponoří do tý alfa hladiny nebo co... Zatím nemám žádné problémy a tak přestat nechci, no to jsem špatný příklad k omezování kouření.... stolt Ale jednou jsem přestala na půl roku, to mě bylo 21 let. Důvodem bylo, že jsem se po shlédnutí jednoho filmu dočista platonicky "zamilovala" do jedné herečky, která tam nekouřila a vůbec byla nějaká kladná... Ode mě to bylo až vášnivé zapálení pro to být jako ona-ta postava ve filmu... Zní to naivně a komicky, podotýkám, že jsem heterosexuál, ale ta vášeň pro věc tam asi musí být, aby člověk sám chtěl. Přestala jsem tenkrát z hodiny na hodinu bez sebemenších problémů (kouřím od 16ti let). Moje vášeň pro nekouření skončila při návštěvě jedné hospody při studentské bramborové brigádě... ach jo. Ta psychická závislost je asi mnohonásobně hlubší a horší něž fyzická, tu kupodivu ani tak nepociuju, jsou dny (třeba soboty), kdy doma makám a doháním resty v úklidu atd., mě vůbec nenapadne zakouřit si třeba do pozdního odpoledne, to musí být ten klídek a kafíčko apod...

Upravil(a) Décima (11. 7. 2007 9:26)

Není tady

 

#11 11. 7. 2007 14:52

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Chci přestat kouřit

ahoj holky..
Byla jsem vášnivej kuřák. Kafe bez cíga....no to jsem si neuměla vůbec představit..Přestávala jsem několkrát,ale vždy jsem to vzdala..protože jsem si říkala..tak jen ke kávě... a najednou kafí bylo pět denně a krabička cigaret k tomu. Kouřila jsem teda vesele dál..Teď už nekouřím tři měsíce..zdravotní důvody..a věřte,že přestanete z minuty na minutu ..a ani vám nepříjde,že nekouříte,když je vám opravdu ouvej,,...Neříkám,že někdy nemám chu..vezmu Niccoret a tahám tu špičku..Je to hnusný,ale k té kávě mě to pomáhá....Manžel je kuřák jěště větší,.....Chtěl by přestat ,ale nejde mu to!!....!Domluvili jsme se,že se bytě nebude kouřit..Ze začátku  frflal.,proč na to přistoupil....Dnes je rád,chodí na záchod,kde mu to moc nechutná,ale počet cigaret velice snížil...Kuřáci mě jinak nevadí,je to každého věc,ale přála bych těm kdo stím chtějí skoncovat,aby se jim to podařilo...Už kvůli zdraví a teď už i kvůli penězům!!!!!!...


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#12 23. 8. 2007 15:11

Maya.82
Host

Re: Chci přestat kouřit

Ahoj Maryt tak to ti přeju hodně štěstí a at ti to nekouření vydrží. Já jsem taky kuřačka a o to abych přestala kouřit se nijak momentálně nesnažím. Když člověk chce tak to jde, ale musí se chtít.

 

#13 27. 12. 2007 21:39

KarinaA
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: Chci přestat kouřit

Já dělám sestru v nemocnici, sice jsem samozřejmě věděla o všech rizících kouření, ale v práci pořád nějaký stres, dotáhla jsem to na 25 denně, samozřejmě za sebou několik pokusů o konec, ale stačilo narazit na primáře a už to zase jelo.... pak jsem měla nějaké zdravotní problémy, rozhodla jsem se s tím fakt přestat a v poradně mi napsali Champix - po deseti dnech už jsem se do cigarety musela skoro nutit, dvanáctý jsem skončila, teď nekouřím dva měsíce, ještě pořád beru ten Champix, když potkám primáře počítám... ještě asi nejsem za vodou, ale tohle bylo zatím to jediné účinné.

Není tady

 

#14 8. 1. 2008 13:20

janeti
♥------
Registrovaný: 30. 12. 2007
Příspěvky: 7

Re: Chci přestat kouřit

Ahoj
Chtěla jsem se jen zeptat na ten přípravek Champix jak tady píše KarinaA.Pomáhá to hlavné na ty absáky?Ptám se kvůli manželovi kouří tak 30 denně.No vlastně taky kvůli sobě já jsem 100% nekuřák a ty jeho stavy bez nikotinu mě přivádějí k šílenství.Já vím mě se to mluví když to neznám.Někde jsem četla,že je to 4x účinější než ty náplasti a žvýkačky.Na kolik to tak měsíčně výjde,ten Champix?Když tak o tom přemýšlím tak já sem vlastně taky závislák... ale na sladkém,no ale to je na další a hlavně jiné téma.díky ahoj

Není tady

 

#15 8. 1. 2008 14:36

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Chci přestat kouřit

Ahojky..mě ho chtěla dr.napsat..já to zvládla bez nich ...,ale přesně jak píšeš s manželem je to horší..Tak mu ho nechám napsat...
Vím,že je na recept a měl by stát asi 2000.kč...

Upravil(a) sisi21 (8. 1. 2008 14:37)


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#16 8. 1. 2008 14:55

janeti
♥------
Registrovaný: 30. 12. 2007
Příspěvky: 7

Re: Chci přestat kouřit

2tisíce na měsíc?to by bylo pořád miň než co prokouří.Asi ho pošlu v zájmu rodinné pohody k doktorce hned zítra.díky ahoj

Není tady

 

#17 8. 1. 2008 19:30

janeti
♥------
Registrovaný: 30. 12. 2007
Příspěvky: 7

Re: Chci přestat kouřit

Tak jsem si ještě jednou přečetla nadpis tohohle tématu a musím teda konstatovat,že mimo cigaret je můj mužský závislý i na uzeninách a to doslova.Tím ovšem závislost v naší rodině nekončí nᚠ4letý syn tuto neřest zdědil po manželovi,takže jediné jídlo které ho uspokojí je maso,párky,uzené a pak možná jetě maso,párky atd........
Docela mě to zneklidňuje protože vím,že uzeniny nic moc teda spíš nic zdravého.Zase nejí sladké takže fakt nevím co je horší zlo,jediné co mě trochu uklidňuje je fakt,že se s tím dá dělat víc než kdyby byl závislý na sladkém a to jsem zase já takže jsme vlastně rodina závisláků no tada fuj!!!Pá Pá

Není tady

 

#18 9. 1. 2008 6:59

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Chci přestat kouřit

Champix užívali už tři známí a všichni přestali po měsíci kouřit-a to byli silní kuřáci (2 krabičky za den)!!!!!

Není tady

 

#19 9. 1. 2008 18:02

Maya.82
Host

Re: Chci přestat kouřit

Tak to já jsem ted taky nemcná a už 5-tý den jsem neměla cigaretu ani v ruce ani v puse a vůbec mi to problémy nedělá. smile To bude asi tím, že jsem doma.

 

#20 25. 1. 2008 13:17

KarinaA
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: Chci přestat kouřit

Ahoj, tak mám ze svého ukončení kouření průběžnou zprávu - tři měsíce jsem brala Champix, moc mi to pomohlo, hlavně je tam dobrý ten začátek, že souběžně bereš lék, čekᚠaž je v tělo dost té "odvykací látky" a přitom můžeš kouřit - takže se hodně velký části absáku vyhneš. Přestaneš kouřit, až se na to cítíš (většinou asi tak těch deset dní). Pak už je to asi spíš problém s těma pauzičkama spojenýma s cigaretou. Já si v práci natáhnu telefon na deset minut, hodím nožky na štokrli, pomalu piju kafíčko a taky to jde. Doma to spojuji s tou hudbou. Prostě jsem si do těch pauziček jenom naplánovala jinej program - abych si nepřipadala, že nemám nárok na odpočinek. Teď už Champix neberu vůbec. S primářem OK, buď se uklidnil on nebo já.....anebo jsem taky třeba jenom hledala výmluvy, jak se dostat k cigaretě. rock

Není tady

 

#21 9. 2. 2008 17:14

zaklínačka
♥------
Registrovaný: 2. 2. 2008
Příspěvky: 10

Re: Chci přestat kouřit

jenom si chci ověřit  - dívala jsem se po různých diskusích na odvykání kouření a narazila na výrazy - Champix, chmx, šampík….to je pořád to samý?

Není tady

 

#22 19. 2. 2008 20:28

KarinaA
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: Chci přestat kouřit

www.vyleceni.cz reality pro kuřáky. Možnost přestat kouřit, nechat si radit od doktora, vejít ve všeobecnou známost coby "frajer, co to zmáknul" a ještě šance na 60 000. Je mi skoro až líto, že já už dokouřila. Takhle by se mi alespoň částečně vrátily ty prašulky, který jsem vypustila do povětří...

Upravil(a) KarinaA (19. 2. 2008 20:29)

Není tady

 

#23 25. 2. 2008 10:39

Saudi Mia
♥------
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 8

Re: Chci přestat kouřit

Chci všem povědět - manžel přestal kouřit!!!! Bral Champix na radu Kariny (Karino, dýky!!!!), ještě pořád ho bere, ale už je dva týdny bez cigaret, v jeho den D jsme byli rituálně pohřbít zbytek poslední krabičky, myslela jsem, jaké to pro něj bude trauma, ale je v pořádku. Vykašlává nějaký sajrajt (ale s tím si neděláme starosti, prostě se tělo čistí). A říkal, jak mu najednou líp chutná, líp se dýchá...je neuvěřitelné, jak rychle se to tělo dokáže dát znovu do pořádku.

Není tady

 

#24 14. 3. 2008 21:42

Mrs.Rypl
♥------
Registrovaný: 26. 2. 2008
Příspěvky: 8

Re: Chci přestat kouřit

dotaz na Karinu

jak jsi se k tomu léku dostala? Kolik to stojí? Jak probíhá léčba? Ptala jsem se svojí doktorky, ale ta mne vcelku hodně nepříjemně odbyla, že stačí silná vůle… bylo to hodně nepříjemné, připadala jsem si jako školačka.

Není tady

 

#25 19. 3. 2008 14:45

KarinaA
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: Chci přestat kouřit

Paní Ryplová, tak to je mi líto. Paní doktorka asi nikdy neměla s ničím v životě žádný problém (no - třeba jsou i tací mezi námi). Champix je na předpis, který ti může napsat buď normální doktorka anebo ti ho dají v poradně pro odvykání kouření. Tam tě jednak pochopí a budou tě podporovat i v době odvykání, ale ještě se seznámíš s dalšíma odvykajícíma. A taky mᚠšanci dostat nějaké peníze proplacené od pojišovny (ty vyžadují právě to razítko z poradny, že jsi přestala). Champix se bere 12 tydnů, celá doba stojí 6 000 korun.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů