Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 10. 10. 2008 20:11

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

daniela: uf, jen to ctu a jsem hotova:( zkusim jen co dokojim zajit na kozni, mozna drive, a pokud reknou - strhnout, tak zdrhnu:) ... uvidime no.

Není tady

 

#27 10. 10. 2008 22:42

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Kam - pošlu ti SZ !

Není tady

 

#28 16. 10. 2008 20:21

ajaE
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 8. 2007
Příspěvky: 713

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Ahojky vsechny postizene!No abych nebyla jina,tak mam taky na palcich na nohou tu plisen,nikdy jsem nechodila bosky,jen v zabkach(bazen,sauna) stejne me to potkalo ,byla jjsem v lekarne,prasky nedoporucuji(mnoho vedlejsich ucinku)koupila jsem si LOCERYL,je to lak na nehty s ucinnou latkou amorolfinhydrochlorid,aplikuje se 1krat za tyden,ale celkova lecba trva i7-8mesicu,nez se obnovi komplet cely nehet,tedy vzhuru do boje a VYDRZAT!!!!

Není tady

 

#29 16. 10. 2008 23:41

majkafa
Host

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Nechty se už nestrhávají. Díkybohu. To není řešení. Protože se musí z těla odstranit to, co způsobuje plíseň.
Trpěla jsem tím hodně let - nechty na nohou. Pomohl mi Lamysil, ne mast ale prášky. Tři dávky za sebou, asi 3 měsíce, pak nechty odrostliy a od té doby - 10 let, mám pokoj. Skvělé řešení. Díky, paní doktorko. Bez bolesti a násilí. Žádné problémy s antikoncepcí, vše normálně fungovalo.

 

#30 13. 12. 2008 14:11

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Bety napsal(a):

Káča napsal(a):

Jo a hlavně větrat a větrat-ony ty mršky plísně nemají rádi vlhko

tummenupp ale mají! hjarta

Jéžiši...až dnes to po sobě čtu-samozřejmě, že mělo být mají rády vlhko (vzhledem k tomu, že píšu větrat) loldumbom

Není tady

 

#31 13. 12. 2008 14:14

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Plísně jsou čím dál častější-bohužel. Lidé si myslí, že to mohou pouze chytit někde jinde-na bázéně, v sauně.....ale je to i z vietnamských bot. Vzhledem k tomu, že se dělají z vypálených pneumatik (to je vážně pravda), nemůže noha vůbec dýchat a průšvih je na světě.

Není tady

 

#32 13. 12. 2008 15:51

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Také jsou dobré tablety Nizoral.

Není tady

 

#33 11. 2. 2010 23:26

David M.
♥------
Registrovaný: 11. 2. 2010
Příspěvky: 1

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Měl jsem naražený nehet a myslel jsem že nový roste trochu deformovaný vlivem toho naražení, ale když se to zhoršovalo zašel jsem na ortopedii. Nevěděl jsem že by za to mohla nějaká plíseň, onychomykóza, ani bych nepoznal že něco takovýho mám. Předepsali mi Nizoral, poslali mě na chirurgii, umrtvili, nehet sundali (stejně nebyl moc vzhledný), očistili nehtové lůžko a snad to bude v pohodě když teď vím o co jde a že to musím chránit před plísněmi. Určitě uděláte nejlíp, když si nejdřív zjistíte názor lékaře na ortopedii nebo možná i na kožním nebo chirurgii, deformace nehtu prý mohou být trvalé. Pak už je ale na vás abyste to nechytli znovu. Na internetu je plno rad proti plísním jako: vyhýbat se uzavřené obuvi, koupit nové nenakažené boty a ponožky a pravidelně je desinfikovat, nosit ponožky nejlépe nanosilver nebo bavlněné, omývat nohy ve vodě s octem nebo hypermanganem nebo nehet potírat česnekem, zvl᚝ po sprše nebo koupání v bazénu...

Není tady

 

#34 12. 2. 2010 18:48

majkafa
Host

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Ve které nemocnici ještě používají tak barbarské metody, jako je stržení nehtu? dumbomdumbomdumbom
Při užívání antiplísňových tablet to není zapotřebí. Nehet sám odroste a je to bezbolestné.
Hrůza. Takoví řezníci. dumbom

 

#35 17. 2. 2010 10:45

Veronika Kremzová
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 10. 2007
Příspěvky: 99
Web

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

David M. napsal(a):

Měl jsem naražený nehet a myslel jsem že nový roste trochu deformovaný vlivem toho naražení, ale když se to zhoršovalo zašel jsem na ortopedii. Nevěděl jsem že by za to mohla nějaká plíseň, onychomykóza, ani bych nepoznal že něco takovýho mám. Předepsali mi Nizoral, poslali mě na chirurgii, umrtvili, nehet sundali (stejně nebyl moc vzhledný), očistili nehtové lůžko a snad to bude v pohodě když teď vím o co jde a že to musím chránit před plísněmi. Určitě uděláte nejlíp, když si nejdřív zjistíte názor lékaře na ortopedii nebo možná i na kožním nebo chirurgii, deformace nehtu prý mohou být trvalé. Pak už je ale na vás abyste to nechytli znovu. Na internetu je plno rad proti plísním jako: vyhýbat se uzavřené obuvi, koupit nové nenakažené boty a ponožky a pravidelně je desinfikovat, nosit ponožky nejlépe nanosilver nebo bavlněné, omývat nohy ve vodě s octem nebo hypermanganem nebo nehet potírat česnekem, zvl᚝ po sprše nebo koupání v bazénu...

Dobrý den, Davide,

zní to spolehlivě. K dezinfekci obuvi doporučuji ověřenou dezinfekci s jistou účinností proti plísním (budete se všichni divit, ale jsou na trhu i prostředky, které všechny viry, bakterie či plísně neničí, je proto třeba si to ověřit. Dezinfekce se vyrábí ve formě sprejů a jsou lihové (natříkáte, téměř okamžitě je místo suché). Doporučila bych Vám i střídání dezinfekčních sprejů (jiné značky) to proto, aby se plísně nestly rezistentními (což po třec měsících mohou).

To jen pár drobných rad, které mám ozkoušené "na vlastní  nohy".

Vvv.

P.S. Nové boty ano, ideálně "inteligentní" - t.j. vlhko ven a vzduch dovnitř :-)


„Největším ze všech majetků je krása ženy…“  Autor: Johann Christoph Friedrich Schiller
Klinika Esthesia - estetika, relaxace, krása

Není tady

 

#36 22. 4. 2010 17:07

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

majkafa napsal(a):

Ve které nemocnici ještě používají tak barbarské metody, jako je stržení nehtu? dumbomdumbomdumbom
Při užívání antiplísňových tablet to není zapotřebí. Nehet sám odroste a je to bezbolestné.
Hrůza. Takoví řezníci. dumbom

Aspon u me to odstraneni BYLO bezbolestne, i nasledny rust noveho. Rozhodne horsi byl ten napul uvolneny nehet predtim. A uz se mi problemy nevratily (zatim 10 let).

Samozrejme to neni vseobecne reseni, ja jen, ze barbarskym bych to nenazvala. (A delal mi to otec lekar na mou zadost. Nerikal, ze by se to snad uz nedelalo.)

Není tady

 

#37 25. 10. 2011 13:10

GituleHolmanova
♥------
Registrovaný: 3. 6. 2011
Příspěvky: 14

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Zdravím, no plíseň nehtů to je opravdu velice nepříjemná věc... Já osobně jsem si s ní dříve také užila svoje, ale od té doby, co chodím k mé nehtařce a ta na mé nehty používá skleněný antibakteriální pilník mi úplně zmizela. Tak jsem si ho pro jistotu koupila i domů a používají ho i moje děti. Jmenuje se Antibactif a dá se zakoupit na webu... Nedám na něj dopustit!

Není tady

 

#38 29. 10. 2011 16:06

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

majkafa napsal(a):

Ve které nemocnici ještě používají tak barbarské metody, jako je stržení nehtu? dumbomdumbomdumbom
Při užívání antiplísňových tablet to není zapotřebí. Nehet sám odroste a je to bezbolestné.
Hrůza. Takoví řezníci. dumbom

Stržení nehtu vůbec nedoporučuji, stačí opravdu zajít ke zkušené pedikérce.

Není tady

 

#39 2. 1. 2012 11:41

Ing. Iva Veselá
Partner Babinet.cz
Registrovaný: 31. 3. 2008
Příspěvky: 128

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Káča napsal(a):

majkafa napsal(a):

Ve které nemocnici ještě používají tak barbarské metody, jako je stržení nehtu? dumbomdumbomdumbom
Při užívání antiplísňových tablet to není zapotřebí. Nehet sám odroste a je to bezbolestné.
Hrůza. Takoví řezníci. dumbom

Stržení nehtu vůbec nedoporučuji, stačí opravdu zajít ke zkušené pedikérce.

Navíc po dorostení nehtu se může plíseń zase vrátit. Stržení nehtu problém opravdu neřeší :-/

Není tady

 

#40 27. 11. 2012 21:58

Tataboy
♥------
Registrovaný: 27. 11. 2012
Příspěvky: 1

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Vážení, varuju před užíváním tablet Lamisilu. Moc dobře s doktorem proberte, zda užívat, či ne. Měl jsem letíté problémy s plísní na palcích u nohou, chytil jsem to pravděpodobně na bowlingu, když mi zakázali vstup na dráhu ve vlastních teniskách a vnutili mi jejich, nejspíš infikované spóry plísně. Po pár letech různých pokusů jsem zašel na kožní, kde mi paní doktorka předepsala Lamisil tablety na 3 měsíce. Asi měsíc po skončení užívání tablet se mi na obličeji začala objevovat vyrážka, nejdřív na čele a pak na celém obličeji. zrudla mi kůže až na krk a neustále mě pobolívá pravý bok. S těmito problémy se potýkám už více než rok. Mažu si na obličej všechno možné a přes občasné zlepšení je to pořád stejné. Nemůžu na slunko, nemůžu na mráz, jsem jak rudoch indián. Takže pozor na Lamisil tablety. Kdybych to býval byl věděl, tak si raději nechám všechny nehty na nohách zplesnivět, nebo vytrhat.

Není tady

 

#41 27. 11. 2012 22:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Tablety Lamisil jsou jedním z nejlepších léků, s jakými jsem se ve svém životě setkala. Za 3 měsíce užívání mi vyléčili letitou mykózu nehtů. Bylo to před 14 lety a od té doby se mi nikdy znovu neobjevila.
Že to někomu dělá problém, neznamená, že to jinému nemůže pomoct, vážený Tataboy. A nerouhej se.
Btw jsi si naprosto jistý, že mᚠsvůj problém v důsledku užívání Lamisilu? smile
A odkud a proč ses sem takhle přihrnul hnedka po registraci s jediným příspěvkem? smile Se svým problémem se,jak píšeš, potýkᚠjiž rok. Copak tě zrovna dnes tak rozezlilo, když je to dlouhodobá záležitost? big_smile

Upravil(a) Eva. (27. 11. 2012 22:13)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#42 8. 11. 2013 20:44

Stepi@seznam
♥------
Registrovaný: 8. 11. 2013
Příspěvky: 1

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Zdravim,mne pomohly octove zabaly.
Kazdy vecer jsem si na noc namocila vatu do octa,prilozila na nehet,obvazala a prez to cele jsem dala ponozku.Rano jsem to sundala a tak kazdy den,ci ob den a kdyz ne zabal,tak aspon po koupeli,nebo kdyz si doma zujete boty tak to tim octem aspon vycistit.Hojeni trvalo mesic.Mela jsem nastesti lehci formu plisne.Mela jsem to ze spocenych ponozek a malych bot,ktere tlacily na nehet .

Není tady

 

#43 6. 12. 2013 18:30

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Tataboy napsal(a):

Vážení, varuju před užíváním tablet Lamisilu. Moc dobře s doktorem proberte, zda užívat, či ne. Měl jsem letíté problémy s plísní na palcích u nohou, chytil jsem to pravděpodobně na bowlingu, když mi zakázali vstup na dráhu ve vlastních teniskách a vnutili mi jejich, nejspíš infikované spóry plísně. Po pár letech různých pokusů jsem zašel na kožní, kde mi paní doktorka předepsala Lamisil tablety na 3 měsíce. Asi měsíc po skončení užívání tablet se mi na obličeji začala objevovat vyrážka, nejdřív na čele a pak na celém obličeji. zrudla mi kůže až na krk a neustále mě pobolívá pravý bok. S těmito problémy se potýkám už více než rok. Mažu si na obličej všechno možné a přes občasné zlepšení je to pořád stejné. Nemůžu na slunko, nemůžu na mráz, jsem jak rudoch indián. Takže pozor na Lamisil tablety. Kdybych to býval byl věděl, tak si raději nechám všechny nehty na nohách zplesnivět, nebo vytrhat.

mesiac po skonceni liecby? Hladaj dalej, to nebude Lamasil.

Není tady

 

#44 3. 2. 2015 8:37

Petzal
♥------
Registrovaný: 25. 7. 2014
Příspěvky: 13

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Můžu jen doporučit Mycosin sérum, mám to na nehtech a tohle sérum má fakt dobré účinky, musím říct že bez něj  bych nedělal celý den nic jiného než jednou nohou drbal tu druhou..

Není tady

 

#45 18. 11. 2015 13:24

Aňule259
♥------
Registrovaný: 18. 11. 2015
Příspěvky: 1

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Ahoj, zkoušel jste někdo odstranění plísně laserem? Nevíte jestli to pomáhá? A kdyžtak kde jste na tom byli? Děkuju

Není tady

 

#46 18. 11. 2015 18:43

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

V prvé řadě je nutno odkyselení, upravit stravu. Jinak se po jakékoliv léčbě plísňové onemocnění vrátí.....

Není tady

 

#47 24. 11. 2015 12:48

Leniisek
♥------
Registrovaný: 24. 11. 2015
Příspěvky: 1

Re: Onychomykóza - mykóza nehtů a prstů

Ahoj, teď právě chodím na odstraňování laserem. Musí se chodit pravidelně, podle rychlosti růstu nehtu. Takže mně to vychází tak jednou za měsíc. Neodstraní ti to hned najednou. Nevím v jakém okolí hledáš, ale já dojíždím do Chebu do Amaryllis.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů