Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 25. 2. 2010 10:03

iva-s
♥------
Registrovaný: 25. 2. 2010
Příspěvky: 1

Re: Zácpa u malých dětí

Vkládám sem informaci, jak jsme se my nakonec vítězně poprali s hodně dlouho trvající zácpou, mohlo by to některým z vás pomoci.
Od roku a půl začal syn chodit na nočník, ale vypěstoval si strach z kakání, začal to zadržovat, čímž dostával větší zácpu, třeba týdenní, prostě bludný kruh. Po tom týdnu jsme zkoušeli i glycerinové čípky (které vůbec nerozpustil), nebo i trochu teplé vody do zadečku tenkou hadičou, ale bylo to jen horší, bál se toho pak víc. Asi po roce jsme to vyřešili následovně.
Musí na to mít svůj klid, nesmí se k tomu nutit, nechce žádnou, skutečně žádnou asistenci, která ho hodně stresovala a přidávala na problému, ale aby se mu pomohlo, tak po třech dnech, kdy nejde, tak mu dávám dvakrát denně lžičku laktulozy, ono mu to vnitřně pomůže, ale psychicky ho to nijak nepoškodí, takže nakonec příroda udělá své.
Podotýkám, že dostává normální stravu bohatou i na vlákninu, ale prostě když se rozhodl, že kakat nepůjde, tak to dokázal opravdu mnoho mnoho dní zadržovat, a dělal si horší problém.
Když má tuhle stravu, svůj klid, naši důvěru, že to zvládne, žádnou naši intervenci, a případně tu laktulozu, když někdy tu stravu až tak úplně nezvládneme, tak je vše v klidu. Úplně jiné dítě. Chodí každý den, někdy i dvakrát. Rok se s tím trápil, dokud mi nedošlo, že kakání je opravdu jen a jen jeho věc a jediné, čím mu mohu prospět, je krmit ho tak, aby se mu nědělala zácpa ze stravy. Psychickou zácpu odboural sám, když jsem ho nechala žít po svém.
Takže krmte své děti tak, aby měli dobré předpoklady kakat, a věřte jim, že to zvládnou. Obvykle to sami zvládnou.

Není tady

 

#27 17. 6. 2010 8:06

matysecka25
♥------
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 1

Re: Zácpa u malých dětí

Dobrý den, ta Lactulosa je na předpis nebo běžně v lékárně? díky

Není tady

 

#28 16. 1. 2011 22:27

MacaM
♥------
Místo: Liberec
Registrovaný: 11. 1. 2011
Příspěvky: 12
Web

Re: Zácpa u malých dětí

Mohu doporučit 100% přírodní bylinné kapičky zcela bez chemie, pomáhají ke správnému trávení, vyprazdňování, ulevují od pocitu nafouklého bříška, jak miminkům, tak dětem i dospělým.

Kdo by chtěl vyzkoušet Lactulosu, je nutné, aby děti hodně pily, což je u některých velký problém a tak nemusí pomoci. Když jsem kapičky neznala, Lactulosa pomáhala až po týdnu a více dní, kapičky hned do druhého dne :-) Mimo jiné obsahují antioxidant vit. E, velmi prospěšný a důležitý pro nᚠorganismus.

I mne pomohly po druhém porodu, kdy jsem trpěla zácpou a díky ošklivému natržení hráze i vnitřnímu potrhání, jsem fakt měla bolesti a pnutí. Vřele je doporučuji.
(maca.lvz@seznam.cz nebo skype: maca.mi)

Upravil(a) MacaM (15. 2. 2011 18:56)

Není tady

 

#29 15. 2. 2011 17:08

vlastafu
Zablokovaný
Registrovaný: 14. 1. 2011
Příspěvky: 17

Re: Zácpa u malých dětí

nepovolená reklama

Není tady

 

#30 15. 2. 2011 18:26

vlastafu
Zablokovaný
Registrovaný: 14. 1. 2011
Příspěvky: 17

Re: Zácpa u malých dětí

nepovolená reklama

Upravil(a) Ronja (15. 2. 2011 19:06)

Není tady

 

#31 23. 1. 2013 21:36

rad 467
♥------
Registrovaný: 23. 1. 2013
Příspěvky: 4

Re: Zácpa u malých dětí

já mám krásné zkušenosti s přírodními kapkami na zácpu, řekla bych že jsou zaručené, kdyžtak napište, kdo budete potřebovat název. kontakt smazán

Upravil(a) AndreaP. (16. 2. 2013 21:33)

Není tady

 

#32 14. 2. 2013 21:04

verska
♥------
Registrovaný: 2. 11. 2010
Příspěvky: 23

Re: Zácpa u malých dětí

Já se snažím o to, aby má 4 letá dcera hodně pila, když se mi zdá že chvíli nejde, tak ji dám ráno kakao či mléko a nebo máme doma jako 1. pomoc přírodní kapičky Emulips a ty snad pokaždé zaberou. Mimochodem ty se nedají koupit nikde v obchodě, jen přes internet ( stačí dát do vyhledávače třeba na Seznamu Emulips a ono to samo naskočí ) nebo pak od prodejce z Vašeho okolí....

Upravil(a) verska (27. 3. 2013 9:38)

Není tady

 

#33 11. 4. 2013 20:56

verska
♥------
Registrovaný: 2. 11. 2010
Příspěvky: 23

Re: Zácpa u malých dětí

Článek s tipy a recepty jak se zbavit zácpy pomocí bylinných čajů a kašiček je i na této adrese: http://www.usedmikrasek.cz/index.php?uri=/zacpa-a14  Tak třeba to někomu z vás pomůže

Není tady

 

#34 7. 6. 2013 10:16

macek6267
♥------
Registrovaný: 7. 6. 2013
Příspěvky: 1

Re: Zácpa u malých dětí

Naše vnučka měla taky zácpu, potom jsem ji začala dávat EMULIPS, který je přírodní a bez chmie. Je schválený MZ ČR. Vnučka je bez problémů a na velkou chodí pravidelně. Emulips pomůže i dospělým. Produkt neseženete v lékárně.
jarka6267@seznam.cz

Není tady

 

#35 21. 1. 2014 11:41

cyril.poklop
♥------
Registrovaný: 2. 12. 2013
Příspěvky: 2

Re: Zácpa u malých dětí

Dobrý den, na zácpu u dětí existuje celá řada přípravků i na přírodní bázi např. zde http://www.sos-lekarna.cz/leky-volny-prodej/zacpa/

Není tady

 

#36 15. 8. 2017 9:51

Luucy
♥------
Registrovaný: 18. 4. 2016
Příspěvky: 5

Re: Zácpa u malých dětí

Se zácpou měl problémy nᚠmalej. V lékárně nám nabídli PrebioLax. Je šetrnější a nezpůsobuje pozdější průjem. Stačí ho pár dní rozpouštět malýmu v čaji nebo ve výživě. Už jsme ho jednou vyzkoušeli a jsme spokojení.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů