Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 5. 2006 21:30

Libson
♥♥-----
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 33

Zácpa u malých dětí

Ahoj! Moje dcera Adélka /2 roky a 3 měsíce/ trpí zácpou. Co s tím? Poraďte, prosím! Ahoj Líba

Není tady

 

#2 30. 5. 2006 11:46

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Zácpa u malých dětí

Libson napsal(a):

Ahoj! Moje dcera Adélka /2 roky a 3 měsíce/ trpí zácpou. Co s tím? Poraďte, prosím! Ahoj Líba

My jsme to u dcery měli taky - asi do 2 let v pohodě a pak od 2 asi do 4 let hrůza!! Samozřejmě stravou ani léky od doktorky se to ovlivnit nedalo - dcera totiž zkrátka kakat NECHTĚLA . Jsem si jistá, že to byl nějaký psychický blok, což nám potvrdil i kineziolog. Děti prý takhle často vyjadřují to, že jim třeba nějak bylo ublíženo v psychické rovině, ale vůbec nemusíš přijít na příčinu - my jsme si taky nebyli ničeho vědomi. Teď je jí 5 let a asi rok už kaká zase naprosto bez problémů - i několikrát denně. Zkus zapátrat, jestli je to opravdová zácpa, která se dá vyřešit stravou (hlavně živé bílé jogurty, vláknina atd.), anebo to v sobě Tvoje malá spíš drží cíleně. Když jsem se o tom bavila s kamarádkami, zjistila jsem, že to není až tak neobvyklý problém...

Není tady

 

#3 30. 5. 2006 12:40

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Zácpa u malých dětí

Tak jsem na správné adrese. Malá má 2 roky a 3 měsíce. A přesně ty 3 měsíce šílím. Nejdříve chodila co 3 dny a pak se to prodlužovalo na 5 kdy jsem musela dát čípek. Dostala Lactulosu kterou brala 2 měsíce asi 5 ml a nic. To co už dělám je šílené. Ráno vyvařenou vodu ze lněného semena, vařím sušené švestky, cpu do ní horem spodem ovoce, zeleninu, bílé jogurty, už to nechce ani vidět za ty měsíce. Teď dávám asi měsíc ráno 10 ml Lactulosy a posledních 10 dní šla co třetí den a já jsem jásala. A to ještě musím vystihnout kdy se jí chce a násilím dát na nočník a teď někdy venku. Jinak to zase zatlačí a je konec. Velké bříško atd. atd. Lékařka jí brala krev a moč a dobrý. No a teď máme dále dávat Lactulosu a pokud to nepomůže tak hospitalizace. Jenomže ona stejně nebude nikdy chodit každý den. A mám strach jak bude končit s tou Lactulosou(ta změkčuje) bude to to samé. Doktorka do mě stále hučí pít a pít alespoň 1,5 l. Což nechápu. Já za malou stále běhám s nějakým pitím a jsem šastná když vypije za den tak 700 ml. Cpu do ní také rýži natural, hrušky, broskve(už nechce), actimely pila už je nenávidí.

Není tady

 

#4 30. 5. 2006 13:18

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Zácpa u malých dětí

Petuna napsal(a):

Tak jsem na správné adrese. Malá má 2 roky a 3 měsíce. A přesně ty 3 měsíce šílím. Nejdříve chodila co 3 dny a pak se to prodlužovalo na 5 kdy jsem musela dát čípek. Dostala Lactulosu kterou brala 2 měsíce asi 5 ml a nic. To co už dělám je šílené. Ráno vyvařenou vodu ze lněného semena, vařím sušené švestky, cpu do ní horem spodem ovoce, zeleninu, bílé jogurty, už to nechce ani vidět za ty měsíce. Teď dávám asi měsíc ráno 10 ml Lactulosy a posledních 10 dní šla co třetí den a já jsem jásala. A to ještě musím vystihnout kdy se jí chce a násilím dát na nočník a teď někdy venku. Jinak to zase zatlačí a je konec. Velké bříško atd. atd. Lékařka jí brala krev a moč a dobrý. No a teď máme dále dávat Lactulosu a pokud to nepomůže tak hospitalizace. Jenomže ona stejně nebude nikdy chodit každý den. A mám strach jak bude končit s tou Lactulosou(ta změkčuje) bude to to samé. Doktorka do mě stále hučí pít a pít alespoň 1,5 l. Což nechápu. Já za malou stále běhám s nějakým pitím a jsem šastná když vypije za den tak 700 ml. Cpu do ní také rýži natural, hrušky, broskve(už nechce), actimely pila už je nenávidí.

Petuno, po naší zkušenosti bych už tomu nechala víc volný průběh. Podnikali jsme podobné procedury jako Ty, a když si vzpomenu na ty traumata pro nás, ale hlavně pro malou, už bych ji takhle netrápila. Hlavně proto, že to bylo naprosto zbytečné. Ze dne na den se zkrátka SAMA rozhodla, že kakat nechce, a pak, taky zcela mimo naši kontrolu, se zase rozhodla, že už kakat bude, a od té doby kaká. Ty 2 roky různého domlouvání a vysvětlování byly naprosto zbytečné - musela k tomu zkrátka dozrát sama. Radila jsem se o tom pak i s dětskou psycholožkou a ta mi potvrdila, že to mám nechat na její odpovědnosti - žádné čípky atd. Prý mají děti období, kdy nechtějí kakat, protože to je jakoby "jejich" a nechtějí to nikomu dát. Taky jse se radila se zdravotnicí, která se dlouhá léta zabývá kolonoterapií a ta říkala, že ze zácpy nemusím mít po zdravotní stránce strach, pokud se nestane chronickou. Dočasně (i když to trvá delší dobu) si s tím prý zdravý organismus dokáže dobře poradit. Nic proti Vaší doktorce, ale řekla bych, že chce prostě svého výsledku docílit za každou cenu - hospitalizace je teda hodně silné kafe... Takovému stresu bych tedy malou nevystavila v žádném případě. Jsem si jistá, že pokud se Tvoje dcera stravuje tak, jak se stravuje, tak příčina nebude v jejím těle, ale v psychice. Jestli chceš, zkus třeba nějakého dobrého kineziologa - dětem mé kamarádky to brzy pomohlo (my jsme tam tehdy byli jen jednou, takže to nemůžu posoudit). A hlavně bych se snažila o to, aby malá nezískala pocit, že její kakání je nějaký problém - že je to něco, co je středem zájmu a co pro ni znamená věčné domuvy, zklamání nebo Tvou radost a odměny atd. Zkus to nechat víc na jejím rozhodnutí i se všemi důsledky. Každopádně to asi bude dlouhodobější záležitost. Držím palce!

Není tady

 

#5 30. 5. 2006 13:49

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Zácpa u malých dětí

Maya: asi mᚠpravdu, ale jak to udělat když třeba 5 den nejde? Stále nechat? A co ta Lactulosa? Taky jste jí brali?

Není tady

 

#6 30. 5. 2006 13:55

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Zácpa u malých dětí

Lactulosu jsme samozřejmě brali taky a nepomohla vůbec. Naše dcera nešla i týden, pak jsme jí dávali čípek, což byl horor. Být Tebou, nechala bych to tak (dávala bych jí jíst to, co dáváš, ale v rozumném množství, aby se jí to nezprotivilo), uvidíš.

Není tady

 

#7 30. 5. 2006 17:01

Zuzajda
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 1. 2006
Příspěvky: 112

Re: Zácpa u malých dětí

Ahojky, mám taky dvouletou Adélku a vším tím jsme si taky prošli. Dávala jsem jí do každého jídla trošku ovesných vloček a hodně pila od Relaxu hruškový džus s vlákninou, nebo švestkový, ale ten ji moc nechutnal. Po čase se vše upravilo, ale co jí zůstalo do dnes je to , že když chce kakat, tak říká au, ikdyž jí to nebolí.


http://www.rodice.cz/metrik/886.pnghttp://www.rodice.cz/metrik/887.png

Není tady

 

#8 2. 6. 2006 9:00

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Zácpa u malých dětí

Maya:Můžu se zeptat, zda jste byla taky tak na nervy jako já? Včera byl třetí den co nebyla a já jsem jí venku stále sledovala jestli se jí nechce atd. atd. Samozřejmě že ne. Dneska je 4 den a nic. Ráno jogurty, lněné semena měla včera i dnes ráno a nic. Jinak je v pohodě. Já vím že je to blbost ji stále sledovat ale když se někomu zmíním, tak mi řekne " fakt jo? to je nějaké divné, nemá něco s břichem? atd.atd.
Jak dlouho Vᚠprcek bral tu Lactulosu a kolik? Doktorka mě stále prudí  dáváte jí dost pít? a ovoce a zeleninu. Přitom to vše má. Kromě toho pití, to ji musím honit, takže ji nechám pít i v noci(to vypije nejvíc) aby něco v sobě měla Prý má vypít 1litr. To je fakt sranda, vypije tak 700 ml za den a to jsem ráda. Po jak dlouhé době jste jí dávala ten čípek?  Nezlobte se že otravuju!!!

Není tady

 

#9 2. 6. 2006 13:42

Tiani
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 87

Re: Zácpa u malých dětí

Mám dvou a půl letého syna, který se za žádných okolností nechce vykakat ani na nočík ani na wc. A tak to u nás je tak že max. jednou za týden( což je asi dost málo) se jde schovat do svého pokoje a pustí to do kalhot, ale tak půl hodiny před tím všude líta a jde ne něm vidět, že už to nemůže vydrže. Když jsme ho, ale posadili na wc, tak brečel a byl schopnej to držet další dva dny, kdy to stejně pustil zas do kalhot. Přitom, když chce čůrát tak si sám jde na wc. Už nevím co s tím, můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji

Není tady

 

#10 2. 6. 2006 14:08

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Zácpa u malých dětí

No to právě řeším, i když neutíká ale prostě odmítá. Dnes byl 4 den co nebyla na velké. Už to trvá 3 měsíc, Lactulosu bere a nic. Tak jsem se po obědě už fakt vytočila, protože jsem viděla že má nafouklé břicho. posadila jsem jí na záchod. Řekla že nechce kakat a ječela. No a já jsem jí tam držela asi 10 minut s brekem přemlouváním. Pak už jsem jí musela postrašit čípkem a najednou to šlo.Vím, že to bylo asi drastické ale já už to jinak nevidím. Nejdřív kakala  asi minulý týden 2x venku po 3 dnech. Pak zase řekla že venku ne, že na záchod atd. atd. Kdybych to neudělala tak uběhne 4 den, pátý a pak by fakt ten čípek na řadu přišel. Ale nefunguje ani ovoce, zelenina, atd. atd. Vše má a stejně je to na ni. Od sestry malá má každý den několik čokolád, ovoce a zeleninu nejí vůbec. A chodí několikrát denně!!!

Není tady

 

#11 2. 6. 2006 14:09

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: Zácpa u malých dětí

Tiani napsal(a):

Mám dvou a půl letého syna, který se za žádných okolností nechce vykakat ani na nočík ani na wc. A tak to u nás je tak že max. jednou za týden( což je asi dost málo) se jde schovat do svého pokoje a pustí to do kalhot, ale tak půl hodiny před tím všude líta a jde ne něm vidět, že už to nemůže vydrže. Když jsme ho, ale posadili na wc, tak brečel a byl schopnej to držet další dva dny, kdy to stejně pustil zas do kalhot. Přitom, když chce čůrát tak si sám jde na wc. Už nevím co s tím, můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji

My řešíme vše přes homeopatii, také jsme měli obdobné potíže

Není tady

 

#12 2. 6. 2006 14:30

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Zácpa u malých dětí

Anna M napsal(a):

Tiani napsal(a):

Mám dvou a půl letého syna, který se za žádných okolností nechce vykakat ani na nočík ani na wc. A tak to u nás je tak že max. jednou za týden( což je asi dost málo) se jde schovat do svého pokoje a pustí to do kalhot, ale tak půl hodiny před tím všude líta a jde ne něm vidět, že už to nemůže vydrže. Když jsme ho, ale posadili na wc, tak brečel a byl schopnej to držet další dva dny, kdy to stejně pustil zas do kalhot. Přitom, když chce čůrát tak si sám jde na wc. Už nevím co s tím, můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji

My řešíme vše přes homeopatii, také jsme měli obdobné potíže

Mohu se prosím zeptat jak? My jsem z Ostravy. Dostává nějaké léky? Prosím poraďte nám tady!!

Není tady

 

#13 2. 6. 2006 23:58

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Zácpa u malých dětí

Petuna napsal(a):

No to právě řeším, i když neutíká ale prostě odmítá. Dnes byl 4 den co nebyla na velké. Už to trvá 3 měsíc, Lactulosu bere a nic. Tak jsem se po obědě už fakt vytočila, protože jsem viděla že má nafouklé břicho. posadila jsem jí na záchod. Řekla že nechce kakat a ječela. No a já jsem jí tam držela asi 10 minut s brekem přemlouváním. Pak už jsem jí musela postrašit čípkem a najednou to šlo.Vím, že to bylo asi drastické ale já už to jinak nevidím. Nejdřív kakala  asi minulý týden 2x venku po 3 dnech. Pak zase řekla že venku ne, že na záchod atd. atd. Kdybych to neudělala tak uběhne 4 den, pátý a pak by fakt ten čípek na řadu přišel. Ale nefunguje ani ovoce, zelenina, atd. atd. Vše má a stejně je to na ni. Od sestry malá má každý den několik čokolád, ovoce a zeleninu nejí vůbec. A chodí několikrát denně!!!

Na nervy jsme z toho byli samozřejmě taky (my s manželem i malá - tím, jak jsme ji nutili do toho, co nechtěla), ale zpětně to vidím jako naprostou zbytečnost. Té Lactulosy jsme využívali 1 velkou lahvičku - už nevím, kolik se toho dávalo, ale nepomohlo to, což mi připadá logické vzhledem k příčině té zácpy. Myslím, Petuno, že pořád hledᚠvýchodisko ve stravě, ale sama píšeš, že zas tak zákonitě to asi nefunguje (např. u Tvé neteře). I Tvoje dcera Ti myslím poskytla "důkaz" toho, že problém není ve stravě, ale v jejím chtění, když jsi ji postrašila a šlo to. Osobně si nemyslím, že by to bylo vyhrožování nejlepším řešením (ale chápu, že zkoušíš všechno). Zkrátka dokud dcera nebude chtít sama, můžeš ji cpát nejrůznějšími projímadly a dokud to v sobě udrží, tak to prostě bude držet. Cestu z toho bych hledala jinak, ale to už jsem psala minule.

Není tady

 

#14 3. 6. 2006 0:08

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Zácpa u malých dětí

Tiani napsal(a):

Mám dvou a půl letého syna, který se za žádných okolností nechce vykakat ani na nočík ani na wc. A tak to u nás je tak že max. jednou za týden( což je asi dost málo) se jde schovat do svého pokoje a pustí to do kalhot, ale tak půl hodiny před tím všude líta a jde ne něm vidět, že už to nemůže vydrže. Když jsme ho, ale posadili na wc, tak brečel a byl schopnej to držet další dva dny, kdy to stejně pustil zas do kalhot. Přitom, když chce čůrát tak si sám jde na wc. Už nevím co s tím, můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji

Měli jsme to s dcerou podobně - když už se jí po několika dnech chtělo tak hrozně kakat, že už to nemohla vydržet, zavřela se do jiného pokoje a kakala zásadně pouze do plínky. Dětská psycholožka mi řekla, že je to docela častý problém - děti mají potřebu se při kakání schovávat a nikomu je "nedat". Poradila nám, abychom ji rozhodně nenutili na záchod ani na nočník, ale aby mohla dál kakat do plínky. Možná by to pomohlo i u Vašeho syna. Po naší 2leté zkušenosti se zácpou naší dcery (která se nakonec zdárně vyřešila, ale ne naší zásluhou) už jsem teď přesvědčená, že dítě musí k určitým věcem samo dozrát a nemá smysl snažit se něco lámat přes koleno - spíš to uškodí a možná ještě zbrzdí přirozený vývoj věcí.

Není tady

 

#15 3. 6. 2006 9:08

llenka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 2. 2006
Příspěvky: 60
Web

Re: Zácpa u malých dětí

Kamarádka tento problém také zažila se svojí, dnes pětiletou, dcerou. Zhruba rok kakala jednou za týden. Také se to, stejně jak píšete o svých dětech, snažila udržet v sobě a "nedat". Dnes trpí ekzémem, který se stále rozšiřuje a ani alternativní medicína ( homeopatie, vynechání sladkostí, mléka a ostatních alergenů) nezabírá. O klasické medicíně nemluvě. Tělo se tím neustále zanáší a dříve nebo později se to může projevit na zdraví dětí.
Takže nátlak v tomto případě nebude na škodu, ale spíše k dobru ( i u kamarádčiné holčičky zabíral, ale nechtěla to lámat přes koleno).

Není tady

 

#16 4. 6. 2006 12:25

Tiani
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 87

Re: Zácpa u malých dětí

maya napsal(a):

Tiani napsal(a):

Mám dvou a půl letého syna, který se za žádných okolností nechce vykakat ani na nočík ani na wc. A tak to u nás je tak že max. jednou za týden( což je asi dost málo) se jde schovat do svého pokoje a pustí to do kalhot, ale tak půl hodiny před tím všude líta a jde ne něm vidět, že už to nemůže vydrže. Když jsme ho, ale posadili na wc, tak brečel a byl schopnej to držet další dva dny, kdy to stejně pustil zas do kalhot. Přitom, když chce čůrát tak si sám jde na wc. Už nevím co s tím, můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji

Měli jsme to s dcerou podobně - když už se jí po několika dnech chtělo tak hrozně kakat, že už to nemohla vydržet, zavřela se do jiného pokoje a kakala zásadně pouze do plínky. Dětská psycholožka mi řekla, že je to docela častý problém - děti mají potřebu se při kakání schovávat a nikomu je "nedat". Poradila nám, abychom ji rozhodně nenutili na záchod ani na nočník, ale aby mohla dál kakat do plínky. Možná by to pomohlo i u Vašeho syna. Po naší 2leté zkušenosti se zácpou naší dcery (která se nakonec zdárně vyřešila, ale ne naší zásluhou) už jsem teď přesvědčená, že dítě musí k určitým věcem samo dozrát a nemá smysl snažit se něco lámat přes koleno - spíš to uškodí a možná ještě zbrzdí přirozený vývoj věcí.

Děkuju moc za radu, už jsem to řešila i s dětskou lékařkou. A ta mi říkala, že to tam mám nechat a až prý v září půjde do školky, že by se to mohlo upravit. Děti tam prý chodí kakat tak nějak kolektivně:-)

Není tady

 

#17 4. 6. 2006 12:59

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: Zácpa u malých dětí

Petuna napsal(a):

Anna M napsal(a):

Tiani napsal(a):

Mám dvou a půl letého syna, který se za žádných okolností nechce vykakat ani na nočík ani na wc. A tak to u nás je tak že max. jednou za týden( což je asi dost málo) se jde schovat do svého pokoje a pustí to do kalhot, ale tak půl hodiny před tím všude líta a jde ne něm vidět, že už to nemůže vydrže. Když jsme ho, ale posadili na wc, tak brečel a byl schopnej to držet další dva dny, kdy to stejně pustil zas do kalhot. Přitom, když chce čůrát tak si sám jde na wc. Už nevím co s tím, můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji

My řešíme vše přes homeopatii, také jsme měli obdobné potíže

Mohu se prosím zeptat jak? My jsem z Ostravy. Dostává nějaké léky? Prosím poraďte nám tady!!

Naše malá dostala Calcareu carbonica ale tady záleží na zcela jiných ukazatelých než je zácpa. Záleží na dítěti, vím že každé dítě  může vyžadovat jiný lék. O tom rozhoduje homeopat a záleží na homeopatovi jaké má zkušeností.

Není tady

 

#18 4. 2. 2009 22:52

Adule
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 12. 11. 2006
Příspěvky: 1953

Re: Zácpa u malých dětí

Holky, prosim vas, porad resim zacpu u syna, nikdy nechodil kazdy den, ale od poloviny prosince se to zhorsuje a zhorsuje...bere lactulosu, 1 lzicku denne, ale asi to nestaci, snazim se mu davat hodne zeleniny, ovoce, mastna jidla, jogurty, actimely, nic nepomaha....dumbom
Dnes dostal zas po 5 dnech cipek, ale to prece neni reseni...pritom to neni vubec tuhe, z cipku ma uz strach, ale nechce kadit...fakt uz nevim, co  snim graterdumbom


http://lilypie.com/pic/2009/11/09/cQli.jpghttp://lb4f.lilypie.com/AEvnp1.png
http://lilypie.com/pic/2009/11/09/kbYD.jpghttp://lb1f.lilypie.com/LmPrp1.png

Není tady

 

#19 1. 5. 2009 9:13

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Zácpa u malých dětí

Anna M napsal(a):

Tiani napsal(a):

Mám dvou a půl letého syna, který se za žádných okolností nechce vykakat ani na nočík ani na wc. A tak to u nás je tak že max. jednou za týden( což je asi dost málo) se jde schovat do svého pokoje a pustí to do kalhot, ale tak půl hodiny před tím všude líta a jde ne něm vidět, že už to nemůže vydrže. Když jsme ho, ale posadili na wc, tak brečel a byl schopnej to držet další dva dny, kdy to stejně pustil zas do kalhot. Přitom, když chce čůrát tak si sám jde na wc. Už nevím co s tím, můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji

My řešíme vše přes homeopatii, také jsme měli obdobné potíže

...a můžeš prosím napsat, jaký lék berete?

Není tady

 

#20 4. 5. 2009 21:30

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Zácpa u malých dětí

Hodně záleží i na stravě, ani jsem netušila, co mají maminky za potíže s dětma. Určitě švestky čerstvé, vařené,  sušené, kompoty, ale i datle , fíky, třebaže děti nemají rády zrníčka,rovněž celozrnné pečivo, zrníčka myslím celkově pomáhají,luštěniny, vločky, jablečná štáva!!!
Zácpa může být způsobena organickou překážkou ve střevech , ale i mlékem a sýry,nesprávnou výživou, nedostatkem tekutin, ochabnutím střevní peristaltiky v důsledku nadměrného užívání projímadel a stresem /to je z netu/

Není tady

 

#21 4. 5. 2009 22:37

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Zácpa u malých dětí

proč tu řešíte pouze zácpu jako patologický proces těla, když většina maminek potvrzuje, že jejich dítě kakat NECHCE?čili nemá zácpu, protože když samo uzná za vhodné, tak se vykadí. myslim, že by se s těmi dětmi mělo pracovat jinak. stejně tu většina píšete, že jakákoli strava nepomohla.

Není tady

 

#22 5. 5. 2009 17:29

slunicko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Skalice nad Svitavou
Registrovaný: 11. 5. 2007
Příspěvky: 7993
Web

Re: Zácpa u malých dětí

Ahojky, taky potřebujem radu, trpíme zácpou, ale zácpou, že se nemůže vykadit do teď to bylo dobrý, ale najednou mu to nejde, musím mu pomoct teploměrem ("odšpuntovat") a s pláčem to jde ven...Lukášek má 7.měsíců a stolice mu začala tuhnout...pije dost, švestky nám nepomáhají, jablíčko nejí, špenát asi taky nepomohl, pije docela dost...zkoušeli sme laktulozu, ale nechci ho tím nalívat pořád...kdy se to tak ustálí a vykadí se sám?


http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/GhgRn82.jpghttp://lbym.lilypie.com/GhgRp2.png
http://lb3m.lilypie.com/TikiPic.php/IbqNz85.jpghttp://lb3m.lilypie.com/IbqNp2.png
http://lmtm.lilypie.com/1oRgp2.png

Není tady

 

#23 19. 10. 2009 12:38

ninisek
♥------
Registrovaný: 19. 10. 2009
Příspěvky: 17

Re: Zácpa u malých dětí

ahoj, když jsem byla malá, taky jsem trpela, pomáhala sklenka teplé vody a pak taky doporučuju Probiotické kapky, upravuji strevni mikrofloru,takze by se to melo zlepsit wink

Není tady

 

#24 16. 11. 2009 15:00

faro33
♥------
Registrovaný: 16. 11. 2009
Příspěvky: 3

Re: Zácpa u malých dětí

Ahoj, na zácpu bych po zkušenostech v rodině doporučila probiotické výrobky, např. Biopron 9, pro malé děti ( už od miminek ) Biopron Junior. Máme vyzkoušeno, fungují výborně. Cenově taky dostupné bez receptu v lékárně. Navíc používáme v tomhle období taky na podporu imunity. Biopron Junior je v prášku, rozpustím ho naši malé do kaše nebo pití, chu to nezmění, takže není problém v užívání.  Fakt zkuste smile

Není tady

 

#25 15. 12. 2009 17:58

Lia
♥♥-----
Místo: Frýdlant
Registrovaný: 13. 12. 2009
Příspěvky: 29

Re: Zácpa u malých dětí

Nᚠbobeček dostal na zácpu Bryonii 5 CH, v počátku 2 x denně později jednou denně a dnes už je vše v pohodě


Problém není, že nás odmítají ostatní, ale že odmítáme sami sebe. Osho

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů