Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 5. 2006 11:25

hedvika
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 9

benigní nádor

U mého 5 letého syna zjistili lékaři benigní nádor v oblasti krčku levé nohy.Bylo mi zděleno,že to není životu nebezpečné a syn muže dělat vše bez omezení.Za pul roku jdeme na další RTG.Na internetu jsem se dočetla,že i benigní nádory se zvětšují,né s takovou rychlostí jako zhoubné,ale i tak mam strach a chtěla bych se dozvědět více.Setkali jste se s tím někdy?Děkuji za každou informaci.

Není tady

 

#2 17. 5. 2006 14:19

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: benigní nádor

Já měla benigní nádor v zápěstí a jelikož byl limitován kůstkou, v které se vyskytoval, tak se moc zvětšovat nemohl. Ale pokud má dostatek prostoru, tak se samozřejmě zvětšovat může, pokud není zapouzdřený v podobě cysty apod. Zvětšování není nebezpečné, pouze může dojít k tomu, že může víc způsobovat bolestivost či nějaké pohybové omezení. Takže v tom případě, nepůjdete na RTG za půl roku, ale ihned při změně bolestivosti či hybnosti.

Není tady

 

#3 17. 5. 2006 18:34

agnes
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 43

Re: benigní nádor

Nelekej se slova nádor. Benigní znamená, že sice roste (někdy rychle, někdy pomalu), ale nikdy nemetastazuje (nerozsévá se po organismu) - narozdíl od maligních nádorů (rakoviny). Jediné, čím může vadit, je tlak na okolní struktury (orgány) a bolest.
Na rtg za půl roku jdete právě proto, aby se zjistilo, jestli a jak rychle se zvětšuje a jestli je teda lepší ho rovnou odstranit.

Není tady

 

#4 17. 5. 2006 19:00

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: benigní nádor

Já jsem po porodu, když se mi začlo dělat mléko, měla v prsu neskutečně obrovskou bouli. Okamžitě mě odvezli do mamocentra a dělali mi biopsii a posílali na hystologii. Nebudu psát o tom, jak to se mnou zamávalo a jak mi tenkrát bylo na umření, když jsem čekala na výsledky. Všichni mě vidělu už mrvou. Nic méně, diagnoza byla "benigní nádor". doktor mi řekl, že to není zhoubné, ale že už ted musím chodit neustále na kontroly, nebot i benigní nádor , když se zanedbá a nehlídá, tak může probujet v rakovinu. Není to 100%, ale může se to stát.

Není tady

 

#5 17. 5. 2006 21:27

hedvika
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 9

Re: benigní nádor

děkuji moc za odpovědi.Marcix mohu se tě zeptat jaké vyšetření jsi podstoupila,než Ti oznámili,že jde o benigní nador?Syn byl na DSA.

Není tady

 

#6 17. 5. 2006 21:59

agnes
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 43

Re: benigní nádor

Hedviko, jestli chceš podrobnější informace, musíš se doktora zeptat, jaký konkrétně je to nádor. Je jich strašná spousta a vyšetření, léčení i potenciální riziko vzniku malignity se strašně liší. Když nevíš, co konkrétně má tvůj syn a co měla Macex, tak ti to, na jakých byla ona vyšetřeních, vůbec nic neřekne. Jenom se pak budeš bát, že tvému synovi třeba tohle vyšetření nenabídli a ono přitom konkrétně u tvého syna opravdu nemusí být užitečné.
DSA je digitální subtrakční angiografie - vyšetření cévního zásobení  lze z něj usuzovat na malignitu/benignitu toho daného tumoru

Není tady

 

#7 18. 5. 2006 9:09

hedvika
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 9

Re: benigní nádor

Vím o jaký nádor jde-mesenchymový-enchondrom.Vzniká většinou na rukou na noze není jeho vznik moc častý.Nechtěla jsem z odpovědi od Macex dělat velké závěry,pouze mě to zajímalo.

Není tady

 

#8 18. 5. 2006 9:27

agnes
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 43

Re: benigní nádor

Nejspíš sis už info hledala na internetu, tak nevím jestli ti to psát smile
Enchondrom je vlastně okrsek chrupavky uvnitř kosti. Nejčastější je na prstech ruky, ale na noze to není žádná vyjímka. Sleduje se velikost na rtg, mohl by být příčinou vzniku zlomeniny (kost je v tom místě křehčí).

Není tady

 

#9 18. 5. 2006 10:22

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: benigní nádor

Začlo to RTG, následně cílené RTG (je to už pár let - neznám přesný název), je to prý několikanásobně
škodlivější než běžný rtg a udělá to takový megasnímek. Pak SCINTI na radiologii  a nakonec CT. Ale i na tom
posledním CT si nebyli jistí, zda jde 100% o benigní a když mi ty snímky dávali, tak se se mnou loučili s takovou slzou v oku, že jsem málem šla s těma snímkama rovnou skočit z mostu. Jelikož to bylo uzavřené v zápěstní kůstce, jiná vyšetření by nic neřekla. Byla u toho velká bolestivost, takže jsem pak dobrovolně kývla na operaci i s rizikem, že budu mít jako mladá a bezdětná 50% pravděpodobnost nehybnosti zápěstí... uk, uk, uk, operace
proběhla výborně, dlouhá, ale moc hezká jizva taky super a problémy v podstatě žádné. Hybnost výborná. Pokud to malého nebolí a nemá problémy s hybností i při velké zátěži, tak jim věř a nech to v klidu pouze průběžně sledovat....

Není tady

 

#10 18. 5. 2006 13:38

hedvika
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 9

Re: benigní nádor

syn si stěžuje na bolesti v kolenou,ale to s tim pry nesouvisí,jinak děkuji všem za odpovědi.mějte se krásněsmile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů