Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#751 8. 8. 2020 22:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

No a pak je tu ještě jeden typ mužů - to jsou ti movití, kteří si myslí, že k jejich image patří milenka. Teprve pak jsou dokonalí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#752 9. 8. 2020 5:06

Acher
♥------
Registrovaný: 7. 8. 2020
Příspěvky: 22

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNNA napsal(a):

Možná je vše přesně tak, jak má být. Zvládl jsi to, mᚠnejhorší za sebou a mᚠděti, jste rodina, což je asi nejvíc! Smekám, že jsi to zvládl a jako chlap se staráš! Přeji hodně štěstí i dál!

Tohle jsem si také jednu dobu říkal, že mám nejhorší za sebou. Bohužel, vše co jsem napsal byla jen polovina toho příběhu, a ta druhá není o nic veselejší. Takže na štěstí už moc nedám.

Co se týká těch grázlíků. Za mlada jsem byl pěkný rapl, pořád do světa, od 15 jsem se staral sám o sebe, od 13 jsem dělal bojové sporty a rád se rval. Řádění mi vydrželo skoro do 30. Když jsem se oženil a začaly přicházet děti, úplně mě to zklidnilo. Priority mě změnily, dost radikálně. Dvě práce, protože žena byla většinou nezaměstnaná ze zdr. důvodů, časem se dopracovala k částečné invaliditě, pak rodina, rekonstrukce domu, tohle pořád dokola a k tomu dálkově vysoká. Žena se mi chlubila, jak jí kamarádky závidí, že má chlapa, který nepije, netahá se s kamarády po hospodách, nepropadl hazardu a z práce se drží doma. Když odcházela, vyčetla mi, co jsem za chlapa, že ani nejdu na jedno do hospody, prý kvůli tomu ani nemám známé storstark

Selima napsal(a):

Myslím ale, že to platí aj (alebo hlavne) naopak - štatisticky vzaté si bokovky "kudy z nudy" nachádzajú hlavne chlapi.

V tomhle asi nejsem ten správný prototyp chlapa. Mám to v hlavě tak nějak divně staromódně nastavené a nejsem s tím schopen cokoliv udělat. Pro mě byla totiž partnerka na prvním místě a vše, co jsem ve vztahu dělal, bylo hlavně pro ni a kvůli ní. Jiné ženy mě vůbec nezajímaly. Nikdy jsem neměl potřebu koukat jinam. Prostě jsem věřil, že spolu zestárneme. Dokonce jsme se na to spolu i těšili, až děti odrostou a budeme tu už jen sami pro sebe. No, život mi ukázal, že on je ten, kdo umí nejlíp míchat karty...

Selima napsal(a):

No odís od detí je hardcore... ale obávam sa, že keby zostala a bola nešastná pre stratu milého (čo by zrejme bola) tak by ani nikto kolo nej nebol šastný.

Vydrželo jim to něco přes dva roky. Dcera mi se smíchem říkala, že takovou Itálii nezažili ani v Miláně...

Upravil(a) Acher (9. 8. 2020 5:41)

Není tady

 

#753 9. 8. 2020 11:14

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Dnes mám za sebou moc pěkný výlet s Klubem Českých Turistů. Za sebe můžu opravdu doporučit. Šla jsem s kamarádkou a výsledek předčil všechna naše očekávání. Setkaly jsme s partou ohleduplných lidí, kteří jsou "naše krevní skupina" a přijali nás mezi sebe tak samozřejmě, že jsme žasly. Já mám teď vůbec neuvěřitelné štěstí na lidi.
Příští týden už jsme pozvané na další jejich akci a rozhodně jdeme!

Takže jestli je někomu smutno a neví, co s časem nebo jak vyplnit samotu, tak tady je odkaz na webové stránky jejich klubu:
https://kct.cz/
Nikomu nic nechci vnucovat nebo tvrdit, že to je jediná správná cesta. Každý to má jinak, ale třeba to někomu pomůže...
Já jsem si tam našla v sekci odbory oblasti tu svou, napsala jim a teď už se můžu těšit z výsledku. smile

Cibulko, moc ti to přeji, zní to skvěle! tummenupp  Mně by se to mooooc líbilo, třeba někdy jednou v budoucnu to půjde.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#754 9. 8. 2020 11:28

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Odchod manžela po 21 letech

Acher napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Možná je vše přesně tak, jak má být. Zvládl jsi to, mᚠnejhorší za sebou a mᚠděti, jste rodina, což je asi nejvíc! Smekám, že jsi to zvládl a jako chlap se staráš! Přeji hodně štěstí i dál!

Tohle jsem si také jednu dobu říkal, že mám nejhorší za sebou. Bohužel, vše co jsem napsal byla jen polovina toho příběhu, a ta druhá není o nic veselejší. Takže na štěstí už moc nedám.

Co se týká těch grázlíků. Za mlada jsem byl pěkný rapl, pořád do světa, od 15 jsem se staral sám o sebe, od 13 jsem dělal bojové sporty a rád se rval. Řádění mi vydrželo skoro do 30. Když jsem se oženil a začaly přicházet děti, úplně mě to zklidnilo. Priority mě změnily, dost radikálně. Dvě práce, protože žena byla většinou nezaměstnaná ze zdr. důvodů, časem se dopracovala k částečné invaliditě, pak rodina, rekonstrukce domu, tohle pořád dokola a k tomu dálkově vysoká. Žena se mi chlubila, jak jí kamarádky závidí, že má chlapa, který nepije, netahá se s kamarády po hospodách, nepropadl hazardu a z práce se drží doma. Když odcházela, vyčetla mi, co jsem za chlapa, že ani nejdu na jedno do hospody, prý kvůli tomu ani nemám známé storstark

Jo, tak přesně na toto téma měl dnes Petr Casanova video! (Cibulko, i tobě zase moc doporučuji - bylo to na téma "když partner od nás odejde a rovnou k někomu jinému) .... Achere, když odcházela a toto ti vyčetla, tak ona jen musela něco říct, musela si něco najít, blbost, i lež, prostě cokoliv říct, aby měla důvod, proč odejít, když už odejít chtěla.
A je opravdu moc smutné, pokud se ti ani po 5(?) letech nedaří lépe. Moc doporučuji Firstclass.cz (na facebooku pod stejným názvem - a tam jsou i každou neděli živá vysílání na tyto témata) + vydává časopisy a knihy, které jsou všechny bestsellery. Je výborný a dokáže moc pomoci!
PS: na štěstí a dobrý život bys měl věřit pořád!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#755 9. 8. 2020 11:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Selima napsal(a):

No odís od detí je hardcore... ale obávam sa, že keby zostala a bola nešastná pre stratu milého (čo by zrejme bola) tak by ani nikto kolo nej nebol šastný. hmm Škoda, že nedokázala zladi nový vzah s demi - aj in by prospelo vidie mamu, a neskôr možno aj otca, šastných.

Myslela jsem to spíš tak, že s nimi víceméně úplně přerušila a ztratila kontakt. Taky nejsem zastáncem hesla "zůstaneme spolu kvůli dětem"


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#756 9. 8. 2020 15:30

Acher
♥------
Registrovaný: 7. 8. 2020
Příspěvky: 22

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNNA napsal(a):

Achere, když odcházela a toto ti vyčetla, tak ona jen musela něco říct, musela si něco najít, blbost, i lež, prostě cokoliv říct, aby měla důvod, proč odejít, když už odejít chtěla.
A je opravdu moc smutné, pokud se ti ani po 5(?) letech nedaří lépe. Moc doporučuji Firstclass.cz (na facebooku pod stejným názvem - a tam jsou i každou neděli živá vysílání na tyto témata) + vydává časopisy a knihy, které jsou všechny bestsellery. Je výborný a dokáže moc pomoci!
PS: na štěstí a dobrý život bys měl věřit pořád!

Pár věcí si tu dovolím blíže osvětlit. LENNO, já Vám rozumím. Říká se tomu zástupný problém. Umím ty věci rozklíčovat i pojmenovat. To ovšem neznamená, že je hlava ochotná to pobrat. Je to vlastně přirozená reakce. Člověk si vnitřně klade otázku, aniž by chtěl, proč se to děje právě jemu. Jak jsem psal, hodil jsem to za hlavu a šel dál, ale myšlenky jsou jako mouchy, odeženete je a stejně se vrací.

Moc nerad bych, aby to vyznělo, že se utápím v sebelítosti. Tak to není, tohle je mi cizí. Tenhle příběh z mého života jsem tu zveřejnil kvůli paní "cibuli". Vím, že to pomáhá, když se svěříme, když víme, že nejsme jediní komu se něco takového stalo. A neděje se to jen ženám, i když se domnívám, že jim ve větší míře než mužům. Také jsem tím chtěl dát najevo, že se nemá bát slz a bolesti. Je nutné si tou bolestí projít a i vyplakat menší rybník slz, protože jen tak se může nastartovat proces hojení a uzdravení.

Musím říct, že žiji spokojený život. Tzn., že mi nic nechybí po té materiální stránce. Mé děti žijí se mnou a má otcovská láska je rovněž plně uspokojena. Ale pocit štěstí jsem už dlouho nezažil (by na štěstí samozřejmě věřím), protože jedna jediná věc, která mi opravdu schází je láska, tedy ten cit na partnerské úrovni. Ztratil jsem ten dar milovat a být milován. A když o něco takového přijdeme po 20 letém soužití, můžeme být jakkoli silní, budeme si připadat ztracení a rozervaní. Kdo to prožil, ví...

Jen se nebojím mluvit o svých pocitech rodna

Není tady

 

#757 9. 8. 2020 15:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Acher napsal(a):

Musím říct, že žiji spokojený život. Tzn., že mi nic nechybí po té materiální stránce. Mé děti žijí se mnou a má otcovská láska je rovněž plně uspokojena. Ale pocit štěstí jsem už dlouho nezažil (by na štěstí samozřejmě věřím), protože jedna jediná věc, která mi opravdu schází je láska, tedy ten cit na partnerské úrovni. Ztratil jsem ten dar milovat a být milován. A když o něco takového přijdeme po 20 letém soužití, můžeme být jakkoli silní, budeme si připadat ztracení a rozervaní. Kdo to prožil, ví...

Jak píšeš, je to v hlavě. A podle toho co píšeš jsi ten "dar" neztratil, ale nestojíš o něj a to je rozdíl. Podle věku dětí mᚠteď ideální věk na najití vhodné partnerky a že jich všude kolem je. Z tvého psaní by většina žen šla do kolen, protože zníš jako pan dokonalý. Takže zájemkyň musí být mrtě. Jsou dvě možnosti. Buď věšíš bulíky na nos a čekáš, která se chytí a bude tě chtít zachraňovat a nebo se stále plácᚠve svém minulém vztahu a tudíž netoužíš po lásce od nikoho jiného, protože mᚠv hlavě svou ex. A je to jak chce, klíč k řešení mᚠty storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#758 9. 8. 2020 18:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNNA napsal(a):

Acher napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Možná je vše přesně tak, jak má být. Zvládl jsi to, mᚠnejhorší za sebou a mᚠděti, jste rodina, což je asi nejvíc! Smekám, že jsi to zvládl a jako chlap se staráš! Přeji hodně štěstí i dál!

Tohle jsem si také jednu dobu říkal, že mám nejhorší za sebou. Bohužel, vše co jsem napsal byla jen polovina toho příběhu, a ta druhá není o nic veselejší. Takže na štěstí už moc nedám.

Co se týká těch grázlíků. Za mlada jsem byl pěkný rapl, pořád do světa, od 15 jsem se staral sám o sebe, od 13 jsem dělal bojové sporty a rád se rval. Řádění mi vydrželo skoro do 30. Když jsem se oženil a začaly přicházet děti, úplně mě to zklidnilo. Priority mě změnily, dost radikálně. Dvě práce, protože žena byla většinou nezaměstnaná ze zdr. důvodů, časem se dopracovala k částečné invaliditě, pak rodina, rekonstrukce domu, tohle pořád dokola a k tomu dálkově vysoká. Žena se mi chlubila, jak jí kamarádky závidí, že má chlapa, který nepije, netahá se s kamarády po hospodách, nepropadl hazardu a z práce se drží doma. Když odcházela, vyčetla mi, co jsem za chlapa, že ani nejdu na jedno do hospody, prý kvůli tomu ani nemám známé storstark

Jo, tak přesně na toto téma měl dnes Petr Casanova video! (Cibulko, i tobě zase moc doporučuji - bylo to na téma "když partner od nás odejde a rovnou k někomu jinému) .... Achere, když odcházela a toto ti vyčetla, tak ona jen musela něco říct, musela si něco najít, blbost, i lež, prostě cokoliv říct, aby měla důvod, proč odejít, když už odejít chtěla.
A je opravdu moc smutné, pokud se ti ani po 5(?) letech nedaří lépe. Moc doporučuji Firstclass.cz (na facebooku pod stejným názvem - a tam jsou i každou neděli živá vysílání na tyto témata) + vydává časopisy a knihy, které jsou všechny bestsellery. Je výborný a dokáže moc pomoci!
PS: na štěstí a dobrý život bys měl věřit pořád!

Leno,ja Petra dneska take poslouchala,skoda,ze jsem ho neposlouchala pred 25 lety,hodne by me to pomohlo.Krasne se posloucha,ze jsem ani nestacila kvuli nemu vcas uvarit. big_smilebig_smile


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#759 9. 8. 2020 19:02

Acher
♥------
Registrovaný: 7. 8. 2020
Příspěvky: 22

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

Podle věku dětí mᚠteď ideální věk na najití vhodné partnerky a že jich všude kolem je. Z tvého psaní by většina žen šla do kolen, protože zníš jako pan dokonalý. Takže zájemkyň musí být mrtě. Jsou dvě možnosti. Buď věšíš bulíky na nos a čekáš, která se chytí a bude tě chtít zachraňovat a nebo se stále plácᚠve svém minulém vztahu a tudíž netoužíš po lásce od nikoho jiného, protože mᚠv hlavě svou ex. A je to jak chce, klíč k řešení mᚠty storstark

Palomito, ani nevíte, kolikrát jsem toto slyšel...  Ale jsem jaký jsem. Ani ne tak pan božský, jako spíš prostě jiný. Jeden můj přítel, kterého si velmi vážím, mi řekl, že "umím být nepříjemně upřímný", a v tom bude možná jádro pudla. Bývalou partnerku už dávno v hlavě nemám. Tohle jsem v sobě vyřešil v době, kdy jsem se dokázal citově odpoutat. A s těmi bulíky, na to obranu nemám, protože člověk buď druhému může věřit anebo nemusí. Samozřejmě jasno v tom mají ti, co mě znají. Nicméně tohle mě také netrápí. Každý má právo věřit čemu chce.

Takže jestli uvěříte tomu, že drtivé většině žen, se kterými jsem se seznámil, vadilo právě to, že děti žijí se mnou, ponechám na Vašem uvážení. Táta samoživitel není prostě terno. Našlo se několik, kterým to nevadilo, ty mi nabízely dnes velmi moderní model - kamarádství s výhodami. Toto ovšem zase není můj šálek kávy. Ale beru to s humorem wink Klíč k řešení určitě existuje, jen si nejsem jistý, jestli jsem skutečně jeho držitel tummenupp

Není tady

 

#760 9. 8. 2020 19:02

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Acher napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Achere, když odcházela a toto ti vyčetla, tak ona jen musela něco říct, musela si něco najít, blbost, i lež, prostě cokoliv říct, aby měla důvod, proč odejít, když už odejít chtěla.
A je opravdu moc smutné, pokud se ti ani po 5(?) letech nedaří lépe. Moc doporučuji Firstclass.cz (na facebooku pod stejným názvem - a tam jsou i každou neděli živá vysílání na tyto témata) + vydává časopisy a knihy, které jsou všechny bestsellery. Je výborný a dokáže moc pomoci!
PS: na štěstí a dobrý život bys měl věřit pořád!

Pár věcí si tu dovolím blíže osvětlit. LENNO, já Vám rozumím. Říká se tomu zástupný problém. Umím ty věci rozklíčovat i pojmenovat. To ovšem neznamená, že je hlava ochotná to pobrat. Je to vlastně přirozená reakce. Člověk si vnitřně klade otázku, aniž by chtěl, proč se to děje právě jemu. Jak jsem psal, hodil jsem to za hlavu a šel dál, ale myšlenky jsou jako mouchy, odeženete je a stejně se vrací.

Moc nerad bych, aby to vyznělo, že se utápím v sebelítosti. Tak to není, tohle je mi cizí. Tenhle příběh z mého života jsem tu zveřejnil kvůli paní "cibuli". Vím, že to pomáhá, když se svěříme, když víme, že nejsme jediní komu se něco takového stalo. A neděje se to jen ženám, i když se domnívám, že jim ve větší míře než mužům. Také jsem tím chtěl dát najevo, že se nemá bát slz a bolesti. Je nutné si tou bolestí projít a i vyplakat menší rybník slz, protože jen tak se může nastartovat proces hojení a uzdravení.

Musím říct, že žiji spokojený život. Tzn., že mi nic nechybí po té materiální stránce. Mé děti žijí se mnou a má otcovská láska je rovněž plně uspokojena. Ale pocit štěstí jsem už dlouho nezažil (by na štěstí samozřejmě věřím), protože jedna jediná věc, která mi opravdu schází je láska, tedy ten cit na partnerské úrovni. Ztratil jsem ten dar milovat a být milován. A když o něco takového přijdeme po 20 letém soužití, můžeme být jakkoli silní, budeme si připadat ztracení a rozervaní. Kdo to prožil, ví...

Jen se nebojím mluvit o svých pocitech rodna

Moc si toho, že jsi napsal, vážím a děkuji za to. Tvůj příběh je s tím mým podobný. I s některými pocity i postoji ve vztahu. Jak jsi třeba psal o tom, že jste se těšili, že spolu zestárnete nebo o tom, že jsi pochopil, že už nemá cenu bojovat - ufff, úplně se mi vybavily moje pocity.
Taky si vážím toho, že jsi o tom napsal jako muž, abys pomohl, i když to pro tebe určitě nebylo nijak příjemné. Mám z toho radost.
Omlouvám se za tykání. My si tady v tom vlákně tykáme. Tedy doufám, že to tak můžu napsat? Když by to někomu vadilo, dejte určitě vědět a já se umravním. Chápu, že to nemusí být každému příjemné tykat si s cizími lidmi.

A mám vůbec velkou radost z toho, jak se naše diskuze vyvinula a doufám, že to třeba snad aspoň někomu pomůže. Tedy mně pomáháte moc, ale snad to pomůže i někomu, kdo třeba psát nechce, ale čte to, a říká si, že když to zvládli jiní, tak to taky dá. To bych měla velkou radost.

Upravil(a) cibule (9. 8. 2020 19:04)

Není tady

 

#761 9. 8. 2020 19:13

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Acher napsal(a):

Palomito, ani nevíte, kolikrát jsem toto slyšel...  Ale jsem jaký jsem. Ani ne tak pan božský, jako spíš prostě jiný. Jeden můj přítel, kterého si velmi vážím, mi řekl, že "umím být nepříjemně upřímný", a v tom bude možná jádro pudla. Bývalou partnerku už dávno v hlavě nemám. Tohle jsem v sobě vyřešil v době, kdy jsem se dokázal citově odpoutat. A s těmi bulíky, na to obranu nemám, protože člověk buď druhému může věřit anebo nemusí. Samozřejmě jasno v tom mají ti, co mě znají. Nicméně tohle mě také netrápí. Každý má právo věřit čemu chce.

Takže jestli uvěříte tomu, že drtivé většině žen, se kterými jsem se seznámil, vadilo právě to, že děti žijí se mnou, ponechám na Vašem uvážení. Táta samoživitel není prostě terno. Našlo se několik, kterým to nevadilo, ty mi nabízely dnes velmi moderní model - kamarádství s výhodami. Toto ovšem zase není můj šálek kávy. Ale beru to s humorem wink Klíč k řešení určitě existuje, jen si nejsem jistý, jestli jsem skutečně jeho držitel tummenupp

Upřímnost za upřímnost - mě by to vadilo 100 % big_smile Ale zase vím, že existuje spousta lidí a mají můj neskonalý obdiv, kteří zvládnou přijmout děti partnerů z předchozích vztahů bez problémů. A jestli partnerce řekneš "jsi škaredá jak záchodová deska", tak tuhle upřímnost asi opravdu nezvládne každá big_smile
Humor je koření života a jde s ním všechno líp stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#762 9. 8. 2020 19:19

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Ještě bych ráda napsala aspoň pár pozitivních vět, co mě v průběhu těch bolavých dvou měsíců potěšily.

Překvapilo mě mile, jaké mám v poslední době štěstí na prima lidi. Vás do nich počítám samozřejmě též. Kolik lidí se najednou v mém životě objevilo naprosto nezištně a pomohli mi... Taky mám pocit (doufám, že mě nebudete mít za blázna), že se mi nějak trochu změnil pohled. Že jsem citlivější (ale v dobrém) na okolí. Myslím tím, že si všímám více detailů, které jsem dříve přehlížela. Taky jsem se víc uklidnila a nejsem tak vynervovaná a vystrašená. Je to tím, že některé věci zvládám sama a jiné přestávám řešit.

Není tady

 

#763 9. 8. 2020 19:29

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Ještě bych ráda napsala aspoň pár pozitivních vět, co mě v průběhu těch bolavých dvou měsíců potěšily.

Překvapilo mě mile, jaké mám v poslední době štěstí na prima lidi. Vás do nich počítám samozřejmě též. Kolik lidí se najednou v mém životě objevilo naprosto nezištně a pomohli mi... Taky mám pocit (doufám, že mě nebudete mít za blázna), že se mi nějak trochu změnil pohled. Že jsem citlivější (ale v dobrém) na okolí. Myslím tím, že si všímám více detailů, které jsem dříve přehlížela. Taky jsem se víc uklidnila a nejsem tak vynervovaná a vystrašená. Je to tím, že některé věci zvládám sama a jiné přestávám řešit.

Musíš mít ze sebe radost tummenupp Řekla bych, že já z tebe mám obrovskou radost, ale na mě nezáleží. Ale i tak, mám ji z tebe i za tebe storstark Zajímalo by mě, jestli si ještě někdy vzpomeneš na toho kluka z autobusu? Protože to mě tady ze všech těch situací dostalo nejvíc hjarta stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#764 9. 8. 2020 20:01

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Oni dva by měli spolu napsat knihu.
Ev., ... 💘


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#765 9. 8. 2020 20:17

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Odchod manžela po 21 letech

Acher napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Achere, když odcházela a toto ti vyčetla, tak ona jen musela něco říct, musela si něco najít, blbost, i lež, prostě cokoliv říct, aby měla důvod, proč odejít, když už odejít chtěla.
A je opravdu moc smutné, pokud se ti ani po 5(?) letech nedaří lépe. Moc doporučuji Firstclass.cz (na facebooku pod stejným názvem - a tam jsou i každou neděli živá vysílání na tyto témata) + vydává časopisy a knihy, které jsou všechny bestsellery. Je výborný a dokáže moc pomoci!
PS: na štěstí a dobrý život bys měl věřit pořád!

Pár věcí si tu dovolím blíže osvětlit. LENNO, já Vám rozumím. Říká se tomu zástupný problém. Umím ty věci rozklíčovat i pojmenovat. To ovšem neznamená, že je hlava ochotná to pobrat. Je to vlastně přirozená reakce. Člověk si vnitřně klade otázku, aniž by chtěl, proč se to děje právě jemu. Jak jsem psal, hodil jsem to za hlavu a šel dál, ale myšlenky jsou jako mouchy, odeženete je a stejně se vrací.

Moc nerad bych, aby to vyznělo, že se utápím v sebelítosti. Tak to není, tohle je mi cizí. Tenhle příběh z mého života jsem tu zveřejnil kvůli paní "cibuli". Vím, že to pomáhá, když se svěříme, když víme, že nejsme jediní komu se něco takového stalo. A neděje se to jen ženám, i když se domnívám, že jim ve větší míře než mužům. Také jsem tím chtěl dát najevo, že se nemá bát slz a bolesti. Je nutné si tou bolestí projít a i vyplakat menší rybník slz, protože jen tak se může nastartovat proces hojení a uzdravení.

Musím říct, že žiji spokojený život. Tzn., že mi nic nechybí po té materiální stránce. Mé děti žijí se mnou a má otcovská láska je rovněž plně uspokojena. Ale pocit štěstí jsem už dlouho nezažil (by na štěstí samozřejmě věřím), protože jedna jediná věc, která mi opravdu schází je láska, tedy ten cit na partnerské úrovni. Ztratil jsem ten dar milovat a být milován. A když o něco takového přijdeme po 20 letém soužití, můžeme být jakkoli silní, budeme si připadat ztracení a rozervaní. Kdo to prožil, ví...

Jen se nebojím mluvit o svých pocitech rodna

Achere, však já rozumím. Před cca 2,5 měsíci ode mě odešel po 22 letech můj muž, takže já vím... ikdyž já řeším kromě toho jiné problémy a na toto se snažím nemyslet, asi nějaká obranná reakce, protože jinak bych byla zralá na mašli.
Je super o všem mluvit! Ale aby to k něčemu také vedlo, po takové době by se měl člověk snažit někam posunout, nezanevřít na lásku a hledat ji. Držím moc pěsti!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#766 9. 8. 2020 20:20

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Odchod manžela po 21 letech

eremuruss napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Acher napsal(a):


Tohle jsem si také jednu dobu říkal, že mám nejhorší za sebou. Bohužel, vše co jsem napsal byla jen polovina toho příběhu, a ta druhá není o nic veselejší. Takže na štěstí už moc nedám.

Co se týká těch grázlíků. Za mlada jsem byl pěkný rapl, pořád do světa, od 15 jsem se staral sám o sebe, od 13 jsem dělal bojové sporty a rád se rval. Řádění mi vydrželo skoro do 30. Když jsem se oženil a začaly přicházet děti, úplně mě to zklidnilo. Priority mě změnily, dost radikálně. Dvě práce, protože žena byla většinou nezaměstnaná ze zdr. důvodů, časem se dopracovala k částečné invaliditě, pak rodina, rekonstrukce domu, tohle pořád dokola a k tomu dálkově vysoká. Žena se mi chlubila, jak jí kamarádky závidí, že má chlapa, který nepije, netahá se s kamarády po hospodách, nepropadl hazardu a z práce se drží doma. Když odcházela, vyčetla mi, co jsem za chlapa, že ani nejdu na jedno do hospody, prý kvůli tomu ani nemám známé storstark

Jo, tak přesně na toto téma měl dnes Petr Casanova video! (Cibulko, i tobě zase moc doporučuji - bylo to na téma "když partner od nás odejde a rovnou k někomu jinému) .... Achere, když odcházela a toto ti vyčetla, tak ona jen musela něco říct, musela si něco najít, blbost, i lež, prostě cokoliv říct, aby měla důvod, proč odejít, když už odejít chtěla.
A je opravdu moc smutné, pokud se ti ani po 5(?) letech nedaří lépe. Moc doporučuji Firstclass.cz (na facebooku pod stejným názvem - a tam jsou i každou neděli živá vysílání na tyto témata) + vydává časopisy a knihy, které jsou všechny bestsellery. Je výborný a dokáže moc pomoci!
PS: na štěstí a dobrý život bys měl věřit pořád!

Leno,ja Petra dneska take poslouchala,skoda,ze jsem ho neposlouchala pred 25 lety,hodne by me to pomohlo.Krasne se posloucha,ze jsem ani nestacila kvuli nemu vcas uvarit. big_smilebig_smile

Já také! On je prostě úžasný! Zamlouvá se mi čím dál víc a víc! Tak omluvte, že o něm tady často básním rodna


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#767 9. 8. 2020 20:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Odchod manžela po 21 letech

Acher napsal(a):

Palomita napsal(a):

Podle věku dětí mᚠteď ideální věk na najití vhodné partnerky a že jich všude kolem je. Z tvého psaní by většina žen šla do kolen, protože zníš jako pan dokonalý. Takže zájemkyň musí být mrtě. Jsou dvě možnosti. Buď věšíš bulíky na nos a čekáš, která se chytí a bude tě chtít zachraňovat a nebo se stále plácᚠve svém minulém vztahu a tudíž netoužíš po lásce od nikoho jiného, protože mᚠv hlavě svou ex. A je to jak chce, klíč k řešení mᚠty storstark

Palomito, ani nevíte, kolikrát jsem toto slyšel...  Ale jsem jaký jsem. Ani ne tak pan božský, jako spíš prostě jiný. Jeden můj přítel, kterého si velmi vážím, mi řekl, že "umím být nepříjemně upřímný", a v tom bude možná jádro pudla. Bývalou partnerku už dávno v hlavě nemám. Tohle jsem v sobě vyřešil v době, kdy jsem se dokázal citově odpoutat. A s těmi bulíky, na to obranu nemám, protože člověk buď druhému může věřit anebo nemusí. Samozřejmě jasno v tom mají ti, co mě znají. Nicméně tohle mě také netrápí. Každý má právo věřit čemu chce.

Takže jestli uvěříte tomu, že drtivé většině žen, se kterými jsem se seznámil, vadilo právě to, že děti žijí se mnou, ponechám na Vašem uvážení. Táta samoživitel není prostě terno. Našlo se několik, kterým to nevadilo, ty mi nabízely dnes velmi moderní model - kamarádství s výhodami. Toto ovšem zase není můj šálek kávy. Ale beru to s humorem wink Klíč k řešení určitě existuje, jen si nejsem jistý, jestli jsem skutečně jeho držitel tummenupp

Nebude to platit vždy! Nenech se tím odradit! Toto samé řeší ženy s dětmi, že nemohou najít chlapa, protože mají děti. Často to slyším od kamarádek. Tak co takhle hledat ženu s dětmi, každý si přivedete své a to by mohlo klapat... Jen se nenech odradit!
Já bych zase asi nejvíce brala chlapa, který má děti ve výchově. Čím menší, tím asi lépe. Alespoň si to tak představuji, protože já děti nemám a mít nebudu. A moc bych si přála najít chlapa i s rodinou a mít takové štěstí, že bysme se našli a utvořili novou rodinu. Asi to zní blbě, co? Možná to ani v reálu nejde, nevím. Nojo, není ten život někdy jednoduchý. Být úplně sám také není někdy jednoduché. No nic, raději zase otočím list. A tobě držím moc pěsti!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#768 9. 8. 2020 20:44

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

cibule napsal(a):

Ještě bych ráda napsala aspoň pár pozitivních vět, co mě v průběhu těch bolavých dvou měsíců potěšily.

Překvapilo mě mile, jaké mám v poslední době štěstí na prima lidi. Vás do nich počítám samozřejmě též. Kolik lidí se najednou v mém životě objevilo naprosto nezištně a pomohli mi... Taky mám pocit (doufám, že mě nebudete mít za blázna), že se mi nějak trochu změnil pohled. Že jsem citlivější (ale v dobrém) na okolí. Myslím tím, že si všímám více detailů, které jsem dříve přehlížela. Taky jsem se víc uklidnila a nejsem tak vynervovaná a vystrašená. Je to tím, že některé věci zvládám sama a jiné přestávám řešit.

Musíš mít ze sebe radost tummenupp Řekla bych, že já z tebe mám obrovskou radost, ale na mě nezáleží. Ale i tak, mám ji z tebe i za tebe storstark Zajímalo by mě, jestli si ještě někdy vzpomeneš na toho kluka z autobusu? Protože to mě tady ze všech těch situací dostalo nejvíc hjarta stolt

Moc děkuji. hjarta
Na anděla z autobusu nemůžu zapomenout a doufám, že mu snad někdy v budoucnu budu moct fušovat do řemesla a pomoct také někomu, komu bude ouvej.

Není tady

 

#769 9. 8. 2020 20:58

Acher
♥------
Registrovaný: 7. 8. 2020
Příspěvky: 22

Re: Odchod manžela po 21 letech

Paní cibule, jste zjevně dobrá duše, a proto jste byla, stejně jako já, po zásluze potrestána. Dovolili jsme si totiž od života žádat příliš. Prosté lidské štěstí.... 😉

S tykáním nemám problém, osobně ale zůstanu u vykání. U mě je to projev úcty a slušnosti. Mám to tak nastavené. Vy si s tím, ale hlavu nelamte.

Upravil(a) Acher (9. 8. 2020 21:00)

Není tady

 

#770 9. 8. 2020 21:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Ale aby to k něčemu také vedlo, po takové době by se měl člověk snažit někam posunout, nezanevřít na lásku a hledat ji.

A co my, kteří jsme dobrovolně singl? Pokud k tomu člověk dojde sám, není k tomuto stylu donucen okolnostmi, věřte mi, že to není vůbec špatný způsob žití.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#771 9. 8. 2020 21:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Judyna napsal(a):

Ale aby to k něčemu také vedlo, po takové době by se měl člověk snažit někam posunout, nezanevřít na lásku a hledat ji.

A co my, kteří jsme dobrovolně singl? Pokud k tomu člověk dojde sám, není k tomuto stylu donucen okolnostmi, věřte mi, že to není vůbec špatný způsob žití.

Ale tady je asi myšleno, že to není úplně dobrovolné, když je tam ten pocit, že něco chybí.. kapitulation


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#772 9. 8. 2020 21:13

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Na anděla z autobusu nemůžu zapomenout a doufám, že mu snad někdy v budoucnu budu moct fušovat do řemesla a pomoct také někomu, komu bude ouvej.

Jsem si jistá, že to oplatíš i s úroky wink Potkávᚠho někdy na té lince a nebo jsi ho viděla poprvé a naposled?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#773 9. 8. 2020 21:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Ale aby to k něčemu také vedlo, po takové době by se měl člověk snažit někam posunout, nezanevřít na lásku a hledat ji.

A co my, kteří jsme dobrovolně singl? Pokud k tomu člověk dojde sám, není k tomuto stylu donucen okolnostmi, věřte mi, že to není vůbec špatný způsob žití.

Ale tady je asi myšleno, že to není úplně dobrovolné, když je tam ten pocit, že něco chybí.. kapitulation

Ano. Asi v tomto konkrétním případě ano. Já jen chtěla poukázat  na to - obecně, že i život bez partnera může být fajn. Hodně lidí si to třeba ani nedokáže představit.
Je to jen jiná cesta.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#774 9. 8. 2020 21:34

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Judyna napsal(a):

Ano. Asi v tomto konkrétním případě ano. Já jen chtěla poukázat  na to - obecně, že i život bez partnera může být fajn. Hodně lidí si to třeba ani nedokáže představit.
Je to jen jiná cesta.

Souhlasím. Osobně jsem v mysli nastavená spíš na singl život. To, že jsem v páru beru s vděčností, ale určitě ne, jako samozřejmost. Může to skončit kdykoli a jakkoli. Jsou věci, které člověk neovlivní. Jednoho dne se i hodný chlap může nasrdnatit a kopnout mrchu do zádele rodna Proto už máme předem rozdělené děti, majetek, dluhy, zvířata.. člověk musí být vždy připraven lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#775 9. 8. 2020 21:39

Acher
♥------
Registrovaný: 7. 8. 2020
Příspěvky: 22

Re: Odchod manžela po 21 letech

Hlavně nezapomeňte na lžičky. Nejdůležitější je mít rozdělené lžičky. Jak nemáte čím zamíchat kafe, je to peklo .... 🤪

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů