Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 6. 2020 22:28

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Očkování 13-ti letých HPV vir

Volám SOS, prosím o osobní zkušenosti, ale také o názory pro a proti ohledně očkování 13-ti letých proti HPV infekci, potažmo rakovině děložního čípku. Dohledala jsem zde vlákna k tomuto, ale jsou už přece jen staršího data (z doby, kdy vakcína nebyla hrazena) a vývoj jde kupředu (v jedné jsem dokonce našla své reakce, kdy jsem psala, že zatím jsem proti, neb je to neprozkoumaná oblast a dceři je teprve pět a mám čas to sledovat dál). No jo, jenže čas letí a já dnes s dcerou byla právě na té zlomové 13-ti leté prohlídce kapitulation Četla jsem spoustu článků pro a spoustu diskuzí proti, ani v ordinaci svého gynekologa jsem nedostala jednotnou odpověď (sestřička říkala NE, lékařka ANO). Řeším to v sobě strašně těžce, protože jak tady víte, u nás genetická onko zátěž je obrovská. A já prostě nevím.

Není tady

 

#2 3. 6. 2020 23:15

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Očkování 13-ti letých HPV vir

Slyšela i četla jsem doporučení více gynekologů a gynekoložek k tomuto očkování. Nás to doma minulo; když byly dcery v tomto věku, tak se o tom snad ještě nemluvilo. Na internetu určitě bude spousta článků a asi bych obtelefonovala pár gynekologií. Andrejko, a se správně rozhodneš. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#3 4. 6. 2020 8:32

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Očkování 13-ti letých HPV vir

"Za normálních okolností způsobí virus jen běžnou infekci, která se dokonce nemusí ani navenek projevit a za nějaký čas (zpravidla za 6 – 16 měsíců) zase sama odezní. Problém nastává, pokud v danou chvíli působí na organismus i další faktory, jako třeba stres, špatná životospráva nebo jiné onemocnění, a také pokud žena kouří, užívá antikoncepci, žije promiskuitním životem nebo má za sebou větší množství porodů."
"Rozlišujeme tři hlavní stadia přednádorových změn sliznice – při pravidelném docházení na preventivní prohlídky u gynekologa je většinou zachyceno již první stadium, které nevyžaduje léčbu a zůstává pouze pod dohledem"
Osobně bych do toho asi nešla. Prevence a správný životní styl by mohly stačit. Vakcína určitě není 100 % a jestli jsem to správně pochopila, tak je pouze na dva typy HPV virů. Ale pokud dítě v minulosti nemělo problém se snášením jiných vakcín a je v rodině určitá onko zátěž, proč ne.
Vzhledem k obsahu hliníku je žádoucí, aby správně fungoval organismus - ledviny, játra. Může se rozvinout silná alergie.. to jsou také nezanedbatelné aspekty, které mohou hrát pro a proti..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4 4. 6. 2020 9:21

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Očkování 13-ti letých HPV vir

Škoda, že už si to nepamatuji přesně, abych napsala, co zaznělo.... ale toto téma probíraly kamarádky (máme na fejsu skupinu) cca před 2 lety. Řešily to samé a tenkrát opravdu hledaly a ptaly se, kde se dalo, probíraly to hodně dlouho. Zazněly kladné reakce, avšak mnohem více těch zápo*ných, na netu myslím jsou i videa, jak některé holčiny po očkování dopadly... očkovat nenechala žádná z nich.
Dost často se to probíralo také na Mimibazaru v diskusích... většinou myslím také s negativním názorem. Zkus podívat i tam. Já jak to neřeším, tak to z hlavy vypouštím a nepamatuji si argumenty pro ani proti...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5 5. 6. 2020 21:37

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Očkování 13-ti letých HPV vir

Já jsem dnes už v přesvědčení že co není povinné, nemá se očkovat.

Ale ve své podstatě souhlasím s Palomitou, i když její příspěvek není úplně jednoznačný.

Upravil(a) rina (5. 6. 2020 21:45)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#6 28. 6. 2021 22:40

Kacabama
♥------
Registrovaný: 27. 6. 2021
Příspěvky: 10

Re: Očkování 13-ti letých HPV vir

Já jsem očkovaná proti rakovině děložního čípku, dostala jsem to tehdy od dědy k 16tým narozeninám, žádnou reakci jsem neměla a až mi malá doroste určitě jí také nechám očkovat.

Není tady

 

#7 29. 6. 2021 12:37

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Očkování 13-ti letých HPV vir

Umím si pro dospívající dceru představit rozhodně lepší dárek, než dávku čehosi, o čem netuším, jaký bude mít dlouhodobý vliv na její zdraví. Spíš bych se jí snažila vysvětlit důležitost preventivních prohlídek.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#8 4. 7. 2021 20:33

Rouge
♥------
Registrovaný: 4. 7. 2021
Příspěvky: 12

Re: Očkování 13-ti letých HPV vir

Palomita napsal(a):

"Za normálních okolností způsobí virus jen běžnou infekci, která se dokonce nemusí ani navenek projevit a za nějaký čas (zpravidla za 6 – 16 měsíců) zase sama odezní. Problém nastává, pokud v danou chvíli působí na organismus i další faktory, jako třeba stres, špatná životospráva nebo jiné onemocnění, a také pokud žena kouří, užívá antikoncepci, žije promiskuitním životem nebo má za sebou větší množství porodů."
"Rozlišujeme tři hlavní stadia přednádorových změn sliznice – při pravidelném docházení na preventivní prohlídky u gynekologa je většinou zachyceno již první stadium, které nevyžaduje léčbu a zůstává pouze pod dohledem"
Osobně bych do toho asi nešla. Prevence a správný životní styl by mohly stačit. Vakcína určitě není 100 % a jestli jsem to správně pochopila, tak je pouze na dva typy HPV virů. Ale pokud dítě v minulosti nemělo problém se snášením jiných vakcín a je v rodině určitá onko zátěž, proč ne.
Vzhledem k obsahu hliníku je žádoucí, aby správně fungoval organismus - ledviny, játra. Může se rozvinout silná alergie.. to jsou také nezanedbatelné aspekty, které mohou hrát pro a proti..

Velmi pěkně napsáno tummenupp

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů