Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#976 22. 10. 2020 17:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom opět s vámi napsal(a):

Přemýšlím nad současnou neradostnou situací a sama v sobě hledám, jak ji uchopit, aby to bylo snesitelné.
Co třeba takto?
Naše generace je první, která žila v relativním klidu a blahobytu. Vždy generace mých rodičů prošla v dětství druhou světovou válkou, pak padesátými lety s procesy a měnovou reformou. Generace mých prarodičů "si střihla" světové války dvě, plus krize v roce 1929. A hlavně španělskou chřipku v roce 1920, v níž zemřelo světově 50.000-100.000 lidí - více než za celé 1. světové války.
Proč to vypisuji? Měli jsme dosud velké štěstí. Koronavirus je vlastně první velká nesnáz a výzva pro naší generaci. A pořád je to "snažší", než to měly předchozí generace. Na to bychom měli myslet. A držet se.

Myslím na ty, co jsou nemocní, i na Tebe, Judy. Myslím na ty, které to ohrožuje existenčně, i na Tebe, rino. Nevím, jak vám pomoci, tak vám aspoň držím palce a posílám energii na dálku.

Nějak to všichni společně musíme zvládnout. .

Blossom, tummenupp
Při španělské chřipce elegantně oblečené dámy taky chodily a klábosily v rouškách...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#977 22. 10. 2020 18:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom opět s vámi napsal(a):

Přemýšlím nad současnou neradostnou situací a sama v sobě hledám, jak ji uchopit, aby to bylo snesitelné.
Co třeba takto?
Naše generace je první, která žila v relativním klidu a blahobytu. Vždy generace mých rodičů prošla v dětství druhou světovou válkou, pak padesátými lety s procesy a měnovou reformou. Generace mých prarodičů "si střihla" světové války dvě, plus krize v roce 1929. A hlavně španělskou chřipku v roce 1920, v níž zemřelo světově 50.000-100.000 lidí - více než za celé 1. světové války.
Proč to vypisuji? Měli jsme dosud velké štěstí. Koronavirus je vlastně první velká nesnáz a výzva pro naší generaci. A pořád je to "snažší", než to měly předchozí generace. Na to bychom měli myslet. A držet se.

Myslím na ty, co jsou nemocní, i na Tebe, Judy. Myslím na ty, které to ohrožuje existenčně, i na Tebe, rino. Nevím, jak vám pomoci, tak vám aspoň držím palce a posílám energii na dálku.

Nějak to všichni společně musíme zvládnout. .

No, my sme zasa prežili komunizmus - a aj to, čo prišlo po ňom. To podža mňa tiež nie je málo! wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#978 22. 10. 2020 19:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Za dob komunismu jsem se já osobně špatně neměla. Hromadění věcí není nic pro mě a duch může být svobodný v každé době. A moji rodiče, kteří prožili válku na vlastní kůži i s jejími hrůzami (o prarodičích ani nemluvím), by s Tebou Seli asi také nesouhlasili...
Spíš souhlasím s Bloos - jejím příspěvkem. Měli jsme doteď velké štěstí a jsme dost vymazlení.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#979 22. 10. 2020 19:36

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Celkově je společnost velmi zhýčkaná. Kdo ví, jestli zrovna tohle nebude začátek konce. Žijeme v době, kdy "já" je víc než "my" a to se musí dříve či později projevit.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#980 22. 10. 2020 19:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak tak.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#981 22. 10. 2020 20:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Za dob komunismu jsem se já osobně špatně neměla. Hromadění věcí není nic pro mě a duch může být svobodný v každé době. A moji rodiče, kteří prožili válku na vlastní kůži i s jejími hrůzami (o prarodičích ani nemluvím), by s Tebou Seli asi také nesouhlasili...
Spíš souhlasím s Bloos - jejím příspěvkem. Měli jsme doteď velké štěstí a jsme dost vymazlení.

Tak môj otec bol vlastne disident, aj keď proti svojej vôli... a niekožko rokov nemal prácu a rodinu živila len mama. Jasné, že netreba hromadi veci, ale zasa žra trávu tiež nie je úplne ideálne... A okrem toho mu vyše 20 rokov nemohli vychádza knihy - takže slobodný duch áno, ale tiež len do istej miery. (Zasa mal potom v šuflíku fajn materiál a v roku Plyšáku mu tuším vyšli tri knihy naraz.)
Jasné, že každý má inú skúsenos a napríklad komunisti a ich spriatelení spomínajú na 40 rokov socíku so slzu v oku... Rozumiem tomu, ale nestotožňujem sa.
Vojna je vojna, ale tá zasa povedzme netrvala tak dlho - a nerozložila niektoré morálne zásady a tradície až tak na úplný kompost. Podža mojich starých rodičov naopak vojny do istej miery povzbudzovali súdržnos žudí (na to by sme si mohli spomenú), kdežto roky potom skôr naopak (udávanie, procesy, zabavovanie majetku po "nepriatežoch žudu" a jeho rozdávanie "našim").


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#982 22. 10. 2020 20:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Už aj my zatvárame - aj keď zatiaž len na "Dušičky".... https://www.aktuality.sk/clanok/832832/ … chadzania/


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#983 22. 10. 2020 21:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Za dob komunismu jsem se já osobně špatně neměla. Hromadění věcí není nic pro mě a duch může být svobodný v každé době. A moji rodiče, kteří prožili válku na vlastní kůži i s jejími hrůzami (o prarodičích ani nemluvím), by s Tebou Seli asi také nesouhlasili...
Spíš souhlasím s Bloos - jejím příspěvkem. Měli jsme doteď velké štěstí a jsme dost vymazlení.

Tak môj otec bol vlastne disident, aj keď proti svojej vôli... a niekožko rokov nemal prácu a rodinu živila len mama. Jasné, že netreba hromadi veci, ale zasa žra trávu tiež nie je úplne ideálne... A okrem toho mu vyše 20 rokov nemohli vychádza knihy - takže slobodný duch áno, ale tiež len do istej miery. (Zasa mal potom v šuflíku fajn materiál a v roku Plyšáku mu tuším vyšli tri knihy naraz.)
Jasné, že každý má inú skúsenos a napríklad komunisti a ich spriatelení spomínajú na 40 rokov socíku so slzu v oku... Rozumiem tomu, ale nestotožňujem sa.
Vojna je vojna, ale tá zasa povedzme netrvala tak dlho - a nerozložila niektoré morálne zásady a tradície až tak na úplný kompost. Podža mojich starých rodičov naopak vojny do istej miery povzbudzovali súdržnos žudí (na to by sme si mohli spomenú), kdežto roky potom skôr naopak (udávanie, procesy, zabavovanie majetku po "nepriatežoch žudu" a jeho rozdávanie "našim").

Hele, fakt jak kde a jak u koho. Je to opravdu individuální. Můj taka třeba odešel z docela dobrého úředníckého  místa rovnou do fabriky, ale nikdy si na to nestěžoval. Protože se takhle rozhodl sám. Jasně - mohl zůstat, ale za podmínek, které pro něj byly nepřijatelné. Disident ale rozhodně nebyl.
A to udávání? Mého dědu zavřeli do koncentráku na udání spoluobčana, kterému se nic nedělo, nikdo ho nemučil.
A já si žila docela v pohodě. Nikdo mě do ničeho nenutil.
A žiju  si v pohodě až dodnes. A takových je nás opravdu hodně. Znovu se obloukem vracím k příspěvku B.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#984 23. 10. 2020 10:09

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Holky, mně se včera večer přitížilo. Dostala jsem opět 38 teplotu. Dnes ale lepší, akorát mám ucpanější nos,ale paradoxně se i lehce zlepšil čich a chu. Budu muset být pokornější a víc odpočívat. Včera jsem e pustila trošku do dom prací.

Lenno, snad to rodiče nechytnou a dostanou rozum.

Judyno, nepodceňuj to a opravdu odpočívej a šetři se. Nic doma neuteče. Odpočívej a třeba čti či si něco pus.
Já jsem od středy také doma na home officu, mám nějakou virózu, nastydla jsem asi na zastávce. Tak jsem docela ráda, že jsem chvíli doma.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#985 23. 10. 2020 10:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Za dob komunismu jsem se já osobně špatně neměla. Hromadění věcí není nic pro mě a duch může být svobodný v každé době. A moji rodiče, kteří prožili válku na vlastní kůži i s jejími hrůzami (o prarodičích ani nemluvím), by s Tebou Seli asi také nesouhlasili...
Spíš souhlasím s Bloos - jejím příspěvkem. Měli jsme doteď velké štěstí a jsme dost vymazlení.

Také myslím, že žijeme v nejlepší době.
Ad. komunismus - nemohu úplně hodnotit, byla jsem malé dítě, ale mé vzpomínky jsou hezké, měli jsme se dobře, nic nám nechybělo. A z vyprávění rodičů to znám jen v dobrém, že bylo tehdy lépe. Asi tohle vidí každý jinak.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#986 23. 10. 2020 10:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Už aj my zatvárame - aj keď zatiaž len na "Dušičky".... https://www.aktuality.sk/clanok/832832/ … chadzania/

Selimo, jaká je u vás nálada ve společnosti? Dodržují lidé opatření? Nebo se nadává a nedodržuje tak jako u nás? Alespoň teda v mém okolí se to nedodržuje vůbec - roušky se nenosí, lidé chodí ven tak jako dřív...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#987 23. 10. 2020 10:29

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Prymula byl v noci s Faltynkem v restauraci a bez roušky.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#988 23. 10. 2020 18:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Už aj my zatvárame - aj keď zatiaž len na "Dušičky".... https://www.aktuality.sk/clanok/832832/ … chadzania/

Selimo, jaká je u vás nálada ve společnosti? Dodržují lidé opatření? Nebo se nadává a nedodržuje tak jako u nás? Alespoň teda v mém okolí se to nedodržuje vůbec - roušky se nenosí, lidé chodí ven tak jako dřív...

Okolo mňa väčšinou dodržiavajú (s rozumom, ale dodržiavajú), ale napríklad na Orave na severe sa do tohto týždňa veslo usporadúvali ve+é svadby, kary, oslavy... hmm dumbom dtto východ Slovenska. Sme konzervatívni vidiečania, raz darmo. Na vidieku by sa to mohlo šíri menej a pomalšie - keby vidiečania nemali potrebu opíja sa, oslavova, stretáva sa roll darmo hovori. Ale napríklad u moje mamy v hlavnom meste len to zvolali domovú schôdzu (už po vyjdení sprísňujúcich opatrení) - akoby sa nechumelilo a akoby nebolo nič dôležitejšieho ako práve teraz schváli plán na budúci rok. kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#989 23. 10. 2020 18:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ad Rina: Lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější... usch

Upravil(a) vrabčák (23. 10. 2020 18:18)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#990 23. 10. 2020 19:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Děcka, já byla dnes na těch slavných testech. Není to tak strašné a trvalo to chviličku. Ale asi se na to hůř kouká. Před chvilkou jsem mluvila se synem, který mě tam vezl, a říkal, že dnes asi neusne, že pořád vidí, jak hluboko mi to strkali. Tak má ještě chudák za dobrotu trauma.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#991 23. 10. 2020 19:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judy, respekt.. tobě i synovi.. já si zakrývám oči i když je v tv záběr, jak si někdo čistí zuby a mluví u toho.. big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#992 23. 10. 2020 20:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak to se mi také nelíbí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#993 23. 10. 2020 20:54

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Děcka, já byla dnes na těch slavných testech. Není to tak strašné a trvalo to chviličku. Ale asi se na to hůř kouká. Před chvilkou jsem mluvila se synem, který mě tam vezl, a říkal, že dnes asi neusne, že pořád vidí, jak hluboko mi to strkali. Tak má ještě chudák za dobrotu trauma.

Nemůžu to ani vidět......to máme fakt tak velkou díru v hlavě? uschbig_smile

Není tady

 

#994 24. 10. 2020 10:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

No jasný, ne nadarmo se říká "hlava děravá" smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#995 24. 10. 2020 12:04

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judy, a "mᚠho tam"?
A víte o tom že stěr z nosu není jednak věrohodný a druhak není důkazem že člověk je nemocný a že ho roznáší?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#996 24. 10. 2020 16:17

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Když někdo při čištění zubů něco řekne, to mi zas tak nevadí, pokud to zrovna není příběh ze života. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#997 24. 10. 2020 17:11

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Manžel několik (mnoho, mnoho) let pochodoval při čištění zubů po domě a občas něco prohodil. Vždycky jsem odcházela jinam. Nikdy se nad tím nepozastavil. Nedávno jsem takhle při nějaké scéně z filmu, na který jsme koukali společně, musela odejít, protože celá sekvence byla založená na tom, že má hlavní hrdinka kartáček v puse. Fuj, nemůžu to ani psát big_smile Čučel na mě jak na zjevení, že neměl ani ponětí. Od té doby už z koupelny neodchází a dokonce to zakázal i synovi, který tento nešvar sdílí po něm.. Ulevilo se mi, ne, že ne big_smile big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#998 24. 10. 2020 19:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Můj syn si čistil zuby svého času zásadně vleže v posteli . Do té doby jsem netušila, že je to vůbec možné, protože na tuto činnost je přece vyhrazena koupelna!


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#999 24. 10. 2020 19:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Co se týče mých testů, tak výsledek je podle očekávání - jsem pozitivní.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1000 24. 10. 2020 20:01

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Co se týče mých testů, tak výsledek je podle očekávání - jsem pozitivní.

Jejda! A jak je? Opatruj se! pussa


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů