Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#276 29. 3. 2020 12:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

Ale zas bude o hodinu déle světlo, ne?

Nechápu, proč si lidi, když po tom tolik touží, raději neudělají letní a zimní rozvrh a místo toho narušují monotónii časomíry smile

Protože to by pak nemohli remcat big_smile A až se čas ustálí, bude se zase remcat, že je brzy (dlouho) tma, že je světlo moc brzy a špatně se spí.. no a zase bude téma k diskuzi a časem možná i ke změně vissla


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#277 29. 3. 2020 13:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

Ale zas bude o hodinu déle světlo, ne?

Nechápu, proč si lidi, když po tom tolik touží, raději neudělají letní a zimní rozvrh a místo toho narušují monotónii časomíry smile

Jestli ty ses náhodou neinspiroval nápadem Benjamina Franklina, aby lidi chodili v některých měsících dřív spát, a lépe tak využili denní světlo. lol
Ale je to dobrý nápad, souhlasím. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#278 29. 3. 2020 13:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

...Nedá se realizovat, jelikož pořád ještě hodně lidí chodí do práce -) , tudíž ráno dřív či později vstává. Letní a zimní rozvrh si tudíž mohou libovolně stanovit tak leda důchodci nebo určitý typ lidí, co nepracuje.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#279 29. 3. 2020 13:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Proč ne? va Čas by byl pořád stejný, ale ve školách a v práci (i spoje) by byla posunutá doba začátku i konce podle světelných podmínek v daném ročním období. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#280 29. 3. 2020 13:57

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

To asi není jen o školách, práci a dopravě...
Co soukromníci, zvířátka, energie... atd.?
A návaznost na okolité i vzdálenější státy?

Upravil(a) rina (29. 3. 2020 13:58)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#281 29. 3. 2020 14:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vrabčák napsal(a):

Proč ne? va Čas by byl pořád stejný, ale ve školách a v práci (i spoje) by byla posunutá doba začátku i konce podle světelných podmínek v daném ročním období. smile

A v noci (ve tmě) by čas zůstal stejný pro všechny? wink Nevím proč, ale vybavila se mi scénka z Cimrmana.. jdu na Sever a už jdu na Jih.. Jsem v letním čase a už jsem zase v zimním.. Mohla by být konečně sranda lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#282 29. 3. 2020 20:29

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

To asi není jen o školách, práci a dopravě...
Co soukromníci, zvířátka, energie... atd.?
A návaznost na okolité i vzdálenější státy?

Děti a studenti chodí do školy, dospělí pracují, třeba i soukromě, energetici taky pracují.
Kdyby se s časem celosvětově přestalo hýbat, tak by se dalo lehce domluvit. Působí to nejspíš idealisticky, ale jak tuhle prohlásila Judyna, všechno jde, když se chce. big_smile A v dávnějších dobách přece nebylo zvykem střídat letní a zimní čas.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#283 29. 3. 2020 20:32

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

V dávnějších dobách nebylo spousta hovadin, které ctíme dnes... usch


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#284 29. 3. 2020 20:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Proč ne? va Čas by byl pořád stejný, ale ve školách a v práci (i spoje) by byla posunutá doba začátku i konce podle světelných podmínek v daném ročním období. smile

A v noci (ve tmě) by čas zůstal stejný pro všechny? wink Nevím proč, ale vybavila se mi scénka z Cimrmana.. jdu na Sever a už jdu na Jih.. Jsem v letním čase a už jsem zase v zimním.. Mohla by být konečně sranda lol

No, tu letní noc bysme celosvětově museli doladit. tongue
Tuhle scénku z Cimrmanů neznám, ale připomnělo mi to, jak mi jednou, při ohraničeném místním lijáku, na jednu upaženou ruku pršelo, a na druhou ne! lol (Kdysi jsem to na babi už někam napsala.)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#285 29. 3. 2020 20:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Já viděla na vlastní oči, při jízdě autem s rodičema (táta jezdil hodně pomalu, tak se to nedalo přehlédnout), na silnici hranici mezi deštěm a suchem, vážně. Žádné polosucho. Přesně vymezeno.
Dívala jsem se z okna nahoru, jestli je někde třeba vidět "konec mraku"...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#286 29. 3. 2020 23:38

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Nevím, jak vám, ale mě se celkově ty zprávy, ta čísla a to vše kolem přestává líbit :-/

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron … paign=null

Není tady

 

#287 30. 3. 2020 8:49

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vrabčák napsal(a):

No, tu letní noc bysme celosvětově museli doladit. tongue
Tuhle scénku z Cimrmanů neznám, ale připomnělo mi to, jak mi jednou, při ohraničeném místním lijáku, na jednu upaženou ruku pršelo, a na druhou ne! lol (Kdysi jsem to na babi už někam napsala.)

Jj, laďme, laďme smile Zrovna ráno jsem si říkala, že závidím lidem, co mají čas řešit čas.. Vůbec jsem si nemohla vzpomenout, kolik bylo "včera touhle dobou". Je toho tolik, co musí člověk řešit, že nějaká změna času je to nejmenší rodna
Ale je fakt, že nemám problém přehazovat vnitřní hodiny ani podle časových pásem. Jsem jako každá správná slepice - je světlo, jsem vzhůru, je tma - spím. To už jsem tu taky někde psala big_smile
Cimrman - Dobytí Severního pólu. Tam střídají směry každou chvíli wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#288 30. 3. 2020 9:07

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

AndreaP. napsal(a):

Nevím, jak vám, ale mě se celkově ty zprávy, ta čísla a to vše kolem přestává líbit :-/

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron … paign=null

Teď teprve zjistíme, co všechno byly hoaxy z Číny a jak tvrdá je realita.. Obávám se, že to, co tu (v ČR) někteří označovali za zfalšovaná videa a poplašné zprávy se budou velmi divit.. dumbom Nezbývá, než nám držet palce a začít konečně používat zdravý selský rozum. Ale když jsem viděla záběry z víkendových výletních destinací, tak si jen říkám, že nám asi fakt není pomoci. va Měla jsem za to, že platí omezený pohyb osob, pouze v nejnutnějších případech a tam se promenádují mezi sebou hlava na hlavě. Nejhorší je, že takovým se většinou nic nestane a odnesou to ti zodpovědnější. sad


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#289 30. 3. 2020 9:08

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Andrejko, ale to nejhorší máme podle odborníků teprve před sebou.
Někde jsem četla trefné přirovnání: Je to jako tsunami - druhá vlna je největší.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#290 30. 3. 2020 12:10

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

AndreaP. napsal(a):

Nevím, jak vám, ale mě se celkově ty zprávy, ta čísla a to vše kolem přestává líbit :-/

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron … paign=null

Mě také. A mám obavu, že toto je jen začátek, že bude mnohem hůře. A to nejen ze zdravotního hlediska. Myslím, že nás čekají hodně těžké časy.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#291 30. 3. 2020 12:15

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Mohu se zeptat, jak to vypadá u vás v okolí, zda lidé dodržují karanténu? Protože u nás teda vůbec, nebudu přehánět, když napíšu, že jen kolem našeho baráku jsou desítky lidí venku. Je hezky, sluníčko svítí, takže všude lítají děti, ve skupinkách stojí naši spoluobčané, jak je jejich zvykem a plné lavičky. V obchodech plno. Opravdu nevidím vůbec rozdíl mezi běžným dnem a dnešní karanténou. Městská policie projíždí a lidí venku si nevšímá.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#292 30. 3. 2020 12:44

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Mohu se zeptat, jak to vypadá u vás v okolí, zda lidé dodržují karanténu? Protože u nás teda vůbec, nebudu přehánět, když napíšu, že jen kolem našeho baráku jsou desítky lidí venku. Je hezky, sluníčko svítí, takže všude lítají děti, ve skupinkách stojí naši spoluobčané, jak je jejich zvykem a plné lavičky. V obchodech plno. Opravdu nevidím vůbec rozdíl mezi běžným dnem a dnešní karanténou. Městská policie projíždí a lidí venku si nevšímá.

V Praze prakticky všichni koho jsem viděl nosí roušku. Já nosím respirátor třídy N100 a přes něj roušku, ale byl jsem venku jen jednou, v lékárně. Viděl jsem dokonce psa s rouškou, ale majitel byl zjevně nějaký šprýmař :-)

Není tady

 

#293 30. 3. 2020 13:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak u nás je "mrtvo". Skoro nikoho venku nepotkáš, dopoledne jsem byla nakoupit v "centru" města a to stejné. V parčíku před okny a dětském hřišti také prázdno. Ani ti pejskaři moc nechodí.

Já se tedy snažím každý den vyjít do přírody - využívám toho, že bydlím na samém okraji města.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#294 30. 3. 2020 13:09

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

U nás také všechen život neustal, ale je to klidnější, než jindy. Aspoň co vím z doslechu. Sama jsem byla 14 dnů zavřená doma a výlety pouze do hor, kde jsme potkali max srnku nebo jelena.. Děti vídám venku běhat sporadicky a v hloučku snad vůbec. Většinou se jedná o sourozence nebo nejbližší rodinu. O víkendu jsem viděla malou dívenku, jak srdnatě šlape do pedálů, na hlavě helmu a přes ústa roušku - jinak nikde ani živáčka smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#295 30. 3. 2020 13:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

U nás nosej. Viděla jsem policajta, jak vystoupil z auta a chystal se na nějakého kluk z party snědé pleti, ti ostatní roušky měli. Klučina měl staženou p.del, prosil o odpuštění a že si pro ni hned jde. Taky že utíkal, jak s nasolenú riú, jenom přes silnici a fakt měl klíče od domu.
No, mohl se radovat, ušetřil deset táců.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#296 30. 3. 2020 14:27

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Někdo mi ukradl prostěradlo, které jsem letos jako první sušila na zahradě.
No, doufám že mu poslouží ke zdraví. 🌞


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#297 30. 3. 2020 15:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

Někdo mi ukradl prostěradlo, které jsem letos jako první sušila na zahradě.
No, doufám že mu poslouží ke zdraví. 🌞

lollollol pardon, ale zoufalá situace žádá zoufalé činy lollollol A se tento dobrý skutek v dobrém vrátí wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#298 30. 3. 2020 15:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Vkládám odkaz na jednu starší písničku - Letěly bacily smile

https://www.youtube.com/watch?v=9Ls3H780X0k


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#299 30. 3. 2020 18:48

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

tummenupp


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#300 30. 3. 2020 19:27

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

AndreaP. napsal(a):

Nevím, jak vám, ale mě se celkově ty zprávy, ta čísla a to vše kolem přestává líbit :-/

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron … paign=null

Všechny nás to nečekaně přepadlo a zaskočilo... usch Někdo pociuje ochromující strach, jiný tvrdí, že se nebojí, někdo se snaží si obavy moc nepřipouštět. Ale hodně špatně to určitě působí na většinu lidí. sad Nejlíp je jistě těm, kteří se dokázali aktivně zapojit do pomoci ostatním. smile tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů