Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 5. 2006 7:53

lotty
♥♥-----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 72

Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Mám 18 letého syna, studenta 2. ročníku gymnázia. Poslední dobou se zhoršil v učivu, má hodně čtyřek a z jednoho předmětu dokonce 4-5. Jak ho motivovat k učení? Schopnosti k učení má, jen motivaci ne. I spolužáci mají podobné známky, je ve slabé třídě. Ostatní jeho kamarádi na jiných středních školách jsou na tom podobně, ale on by měl pak dále studovat na vysoké škole. Myslí si, že s takovými výsledky bude na vysokou školu přijat a že to nějak zvládne bez učení, jako to zvládl dosud. Co s ním? Poradí mi někdo?

Není tady

 

#2 3. 5. 2006 10:22

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Řekla bych dost těžko...v 18 už je téměř dospělý člověk a mělo by mu být jasné, že bez práce nejsou koláče. Ale jeho představu, že ho na vejšku vezmou, vidím jako správnou. Horší už to je s tím, že to zvládne bez učení. Tak to si já teda nemyslím. Záleží pak na tobě, ale já vím, že moje máma poslala bráchu pěkně do práce (nic moc, byl "jen" vyučený) a hezky po něm chtěla pravidelný příspěvky na bydlení, na jídlo, na praní...tvrdá škola, ale osvědčila se. Bráchovi po čase došlo, že není od věci dodělat si vyšší vzdělání, jenže to už musel při zaměstnání....nevidím žádnou možnost, že bys ho mohla nějak motivovat. Na druhou stranu moje bývalá tchyně (moc hodná paní, ale až moc) motivovala svého syna tak, že ve čtvráku mu slíbila motorku, když chlapec nepropadne a pustí ho k matuře. Nepropadl a motorku dostal. Pak ho motivovala novým PC, když chlapec maturu vůbec udělá. Udělal a PC dostal....no a tak se naučil, že ze všeho musí něco kapat a když nekape, tak se nic nedělá. Což pro život vůbec není dobrý. Byl naprosto nezodpovědný (už na tý škole ho maminka nedonutila pochopit princip zodpovědnosti, za známky mu slibovala věci, spíš mu měla vtlouct do hlavy, že to dělá pro sebe)....z práce pro naši rodinu nic "nekapalo". Vyzvednout dítě včas od babičky nebo zařídit, co jsem slíbil, co ti z toho taky pokape? Leda že ta rodina pak funguje, jenže materiálně z toho nic mít nebudeš....a to tenhle chlapec z mého příběhu nepochopil a tak jsem se s ním rozvedla.....Děti se mají vést k samostatnosti a máme je naučit, aby byly samy zodpovědné za svůj život. V 18 je už fakt velký, aby tohle chápal. Promiń za tak dlouhý příspěvek, ale já myslím, že má bývalá tchyně byla částečně taky na vině našemu rozvodu. (A to je to přitom opravdu hodná ženská a určitě myslela všechno dobře, jenže to pokopala tou opičí láskou.)

Není tady

 

#3 3. 5. 2006 11:46

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Lotty, mám podobný problém, syn pouze o 6 let mladší (je v primě) - známky podobné, ale u něj klid pohoda, nějak to dopadne, ano naučil jsem se to, čučí přitom na telku a pak se diví, že má špatnou známku. No, a já jsem na mrtvici, protože vím, že na to má....zkoušela jsem motivovat, tudíž špatná známka - zákaz něčeho - opět  je mu to buřt - aspoň se tak tváří....takže ho střídavě honím do učení, zkouším, a střídav ěpropadám melancholii a mávám nad ním rukou ( on není ani pracovitý, aby makal ručičkama, na to je moc opatrný - no, ale vzhledem k tomu, že je ještě v povinné školní docházce, tak je to strašný.....Nejlépe by bylo, jak radí Eva , aby si rozbili čumáky a zjistili, že  je potřeba něco dělat, ale to se musíme  dokopat my matky k tomu je furt do něčeho nenutit....no ale ono to nejde

No, abych ti poradila, nech ho, a si jde k lopatě( nemám nic proti manuální práci), ale když i tu nesežene, či nebude se mu zdát výše výdělku, společnost, pak příjde na to sám, že by se měl opět o nějaké studium pokusit, no ale to hrozné kdyby, kdyby....

Takže ti popřeji to co  třídní popřála mně: Pevné nervy.....

Není tady

 

#4 3. 5. 2006 11:49

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

lotty napsal(a):

Mám 18 letého syna, studenta 2. ročníku gymnázia. Poslední dobou se zhoršil v učivu, má hodně čtyřek a z jednoho předmětu dokonce 4-5. Jak ho motivovat k učení? Schopnosti k učení má, jen motivaci ne. I spolužáci mají podobné známky, je ve slabé třídě. Ostatní jeho kamarádi na jiných středních školách jsou na tom podobně, ale on by měl pak dále studovat na vysoké škole. Myslí si, že s takovými výsledky bude na vysokou školu přijat a že to nějak zvládne bez učení, jako to zvládl dosud. Co s ním? Poradí mi někdo?

lotty, pri cteni tveho prispevku jsem pred sebou videla jedine big_smile Sovaka, jak bije hlavou do skrine ducha lvi a my ji rozbijeme. Nevim, jake mas vzdelani, ale jestli jsi "jen" vyucena, co treba dat se na dalkovou maturu a pozadat syna, aby ti s tim jako student gymplu pomahal?? Ze prece jenom s vekem se clovek hur uci big_smile
No a jestli tu maturu uz mas, muzes mu rict, ze by sis rada vsechno zopakovala a ted je k tomu skvela prilezitost..... Myslim, ze ho tak donutis nenapadne se ucit a ani si toho nevsimne, ale jeho hrdost mu asi nedovoli, aby pred tebou vypadal jako "blbec" big_smile


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#5 3. 5. 2006 13:19

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

lotty, nechci kazit radost, ale já  šla synkovi taky příkladem, předloni jsem dělala státnici z jazyka...., pořád něco čtu ( aby viděl k čemu jsou knihy)....a nic....

Není tady

 

#6 3. 5. 2006 13:33

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Dita.L: Obávám se, že syn Lotty si klidně bude před ní připadat jako "blbec" a ještě se tomu bude smát. Když je chytrý, tak jí na takovou průhlednou léčku neskočí....to by mi mýmu dvanáctiletýmu dítěti přišlo směšný, jak se ho snažím nachytat....(bohužel jsou to hlavinky...nebo vlastně bohudík, to je pro život lepší, než být za ňoumu).

Není tady

 

#7 3. 5. 2006 13:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Bohužel zkušenost mi potvrzuje, že všechny ty "rodičovské kecy" našim miláčkům pouze ruší poslech televize či jejich oblíbené muziky. Na to všechno, čím si třepíme hubu, musí přijít sami. Někteří to zjistí včas, tj. v momentě, kdy jim dojde, že sladký život studentský by jejich školními výsledky rychle skončil (a makat ručičkama - no fuj!), někteří pokračují při zaměstnání, když zjistí, že ti s výučním listem/maturitou/VŠ jsou na tom líp, no a některým holt stačí to, čeho dosáhli a nesnaží se, kdyby se rodiče zbláznili.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 3. 5. 2006 15:27

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

souhlasim s Helenou.ja jsem prisla na chut studiu az kdyz jsem otehotnela a do skoly jsem nastoupit proste nemohla!Musi na to prijit sam...


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#9 3. 5. 2006 15:47

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Tak tedy nevím,ale na jakou VŠ chce jít s takovým prospěchem? V 18 letech by měl mít dostatek zodpovědnosti a motivaci ke studiu.Pokud ho to nebaví,budeš ráda že zvládne maturu.A motivovat v jeho věku někoho k učení?To už snad ani nejde.

Není tady

 

#10 3. 5. 2006 15:56

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

anka: Prospěch nevadí, když zvládne přijímačky. Ovšem je otázka, jestli se znalostmi na čtyřky ty přijímačky zvládne tak dobře, aby ho nepřeválcovali ti, co taky zvládnou přijímačky a ještě mají lepší prospěch....ale je fakt, že třeba na ČVUT už pomalu platí (s nadsázkou), protože nemaj´ lidi....a to ČVUT bývala škola prestižní, kam se dostal málokdo...

Není tady

 

#11 3. 5. 2006 17:52

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Nepředbíhejme událostem:, on je zatím ve druháku....relativně dost času, postoupí-li do třeáku, aby se probral a 3. a 4. ročník bral vážně. Ale o tom tady plkáme my matky a věřím, že jemu je to šumafuk, ačkoliv Lotty je na mrtvici. Teď ti napíšu klid....vše se nějak vybarví, ale vzhledem k tomu, že jsem před chvílí mluvila se svým synem, tak je mi jasné, jak ti je....já ho tedy poslala učit - no, nebudu říkat, zatím poslouchá, on  si opět nepsal z matiky poznámky , prý na tabuli neviděl.....také nemám slov( na tabuli neviděl, protože p. učitelka má zřejmě vypsanější písmo, a on umí číst leda ze slabikáře!!!Já  pracuji, tak jsem od něj ještě na tři hoďky oddělena, pak vychladnu a  večer přežiju....

Není tady

 

#12 3. 5. 2006 18:24

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Když se dítě dostane na střední školu, myslím díky prospěchu bez zkoušek nebo díky kvalitně složeným přijímačkám, je to úspěch. Další věc ale je, školu dokončit. Lámat si hlavu nad 18 letým studentem, to mi přijde jako zaspat dobu. Co jste dělala doteď? Dávala mu desetikačku za každou jedničku? Vᚠsyn zřejmě dosud nedospěl. Jako dospělý by měl buď říci - nejde mi to, jdu jinam, nebo nebaví mě to, jdu od toho, nebo opřu se do toho, zas to půjde, nebo mám problém, pomozte mi...
Ve třeáku jsem se nějakým způsobem propracovala k pětce na konci školního roku a musela dělat reparát. Učila jsem se celé prázdniny a velice dobře vnímala, jakou jsem udělala chybu. Jak by se mi změnil život, kdybych rok před maturou musela zcela změnit školu... Mám dojem, že tato situace Vašeho syna čeká záhy také.
Ovšem uhrát to s tolika čtyřkami...?
Další věcí je ta vysoká. Nezlobte se, ale s takovým prospěchem ho tam ani nevezmou. To bude trapas se tam vůbec hlásit! Tam se teprve musí makat. Na vejšce nad nimi nestojí jako dráb ani kantor, ani maminka. Tam Vᚠsyn nutně pohoří!

Není tady

 

#13 4. 5. 2006 6:57

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Michaela43 - "Já  pracuji, tak jsem od něj ještě na tři hoďky oddělena, pak vychladnu a  večer přežiju...."To mi připomíná, jak všechny školní a rodinné maléry mi dětičky volaly do práce okamžitě po návratu domů, protože uvažovaly stejně - matka se naštve, ale první nasr... si odbyde v práci a než nakoupí a dorazí domů, už se zklidní...

kalupinka - v 18 je kluk plnoletý, ale ne dospělý a o budoucnosti moc neuvažuje, protože možná ještě sám neví "co by". Klidně mohl na základce normálně prospívat bez "odměn za jedničky", nakonec podle lotty se zhoršil až v poslední době. Možná ho momentálně zajímá něco jiného víc než škola, třeba se zamiloval... Ty jsi byla buď výjimečně zodpovědná, nebo tě zkažené prázdniny přiměly k přemýšlení. On zatím asi nemá nic podobného, co by ho nakoplo. Nakonec - z jeho hlediska - má ještě přes 2 roky, než ta maturita bude aktuální.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 4. 5. 2006 12:09

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Ach jo, mám doma 16 letýho kluka, takže si dovedu představit, co asi Lotty prožíváš. Tuhle jsem s ním docela dlouhej pohovor, a v něm se mi přiznal ke své "životní filozofii" Musí se prý dostat do velkýho průšvihu, a pak teprve je schopen zmobilizovat svý síly a makat. Zatím to přesně odpovídá - v devítce třeba zjistil, že se svým přístupem a známkama se nedostane nikam - pak jel půl roku jak ďas, známky vytáhl, přijímačky udělal bez problémů. Učit se ale průběžně, to ho prostě nebaví. Má jiný zájmy a není ochoten bojovat o trojku místo čtyřky.
K přijetí na vysokou - je pravda, že některé ( a je jich hodně) neberou na známky vůbec žádný zřetel (nebo minimální). Já se pořád živím nadějí, že ten můj kluk si najde něco, co bude chtít studovat dál a to ho chytne .

Není tady

 

#15 4. 5. 2006 17:11

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Holky povím vám,stavět se takto k učení kterékoliv z mých dětí,vrazila bych mu do ruky lopatu a na měsíc mu zaplatila ubytovnu.Prospěch si sice dítě může krátkodobě zhoršit,ale studuje za mé peníze a tudíž bude odvádět určité výsledky.
Motivováno má být dítě samo o sobě,protože ono si předně volí střední školu i typ studia.A ve druháku na gymplu v 18 letech už zodpovědnost mít musí,nebo i právně je plnoletý.

Není tady

 

#16 4. 5. 2006 18:36

lotty
♥♥-----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 72

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Milé Babinetky! Děkuji všem za příspěvky, snažily jste se mi pomoci. Pokusím se vám jednotlivě odpovědět:

Eva36:
Právě že vidím, že těžko, proto jsem se chtěla poradit. Musím říci, že nikdy za známky ve škole finančně ani jinak materiálně hodnocen nebyl. Vždy jsem mu říkala, že je to jeho život, že to dělá pro sebe.

Michaela43:
Promiň, Tvůj syn je "pouze" o 6 let mladší, ale v tomto věku se to motivovat ještě dalo, ale dospěláka?! Jinak aby šel k lopatě mi nepřipadá vhodné, schopnosti na studium má, jen ho chci více motivovat.

Dita.L:
No toto je moc průhledné a už vidím, jak mne chce dospělý synek učit. On má tolik zájmů a ještě, aby se staral o vzdělání své maminky. A jinak - já mám vzdělání středoškolské a stále se musím sebevzdělávat a přítel, s nímž žijeme, má vysokoškolské.

Michaela43,  Eva36 a Helena:
Souhlas, vzdělávám se a vše se mine účinkem - viz odpověď Ditě.L

Anka, Eva36:
Právě že mám představu, že by měl mít více zodpovědnosti. No známky jsem trošku přehnala,vychází mu jeden předmět na 4-5, jeden na 4 a tři na 3-4, počítala jsem s horší variantou. Jenže na to nejsem zvyklá, měl by se včas probrat. A chtěl by na ČVUT, jak bylo zmíněno.

Kalupinka:
Můj syn se dostal na gympl  jako  jeden ze tří dětí v ročníku, co se dostal bez přijímaček - za soutěž v matematice. Jak jsem psala, za známky jsem mu nikdy neplatila. Co jsem dělala dosud? Dosud mu studium šlo samo, až teď polevil, proto se sem k vám obracím s prosbou, jak ho motivovat.

Helena:
Souhlas s "v 18 je kluk plnoletý, ale ne dospělý a o budoucnosti moc neuvažuje, protože možná ještě sám neví "co by". Zájmů má plno, chodí 3x týdně do posilovny, zajímá se o airsoft, často je na PC, ale na učení mu nějak nezbývá chu. Pořád si myslí, že to jde, má plnou třídu podobně šastných dětí - všichni jsou v pohodě.

1Marie:
Syn také po domluvě chvilku šlape, ale kdo ho má pořád v tomto věku honit? No, asi mám představu způsobné dívenky, která se učí sama, když cítí, že jí kape do bot. Asi je to úděl matek synů - asi chlapci normálně potřebují popostrkávat.

Anka:
Ano, je právně plnoletý, ale zatím nikdy nepadl na pusu, že by se z toho musel nějak dostávat. Ale já ho nechci nechat spadnout na dno, když to není zapotřebí, já se tady jen ptala, zda někdo nemá nějakou zkušenost s motivací takto starého syna - studenta.

Není tady

 

#17 4. 5. 2006 23:26

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Lotty,
v pohodě, já motivuju pořád, a vše je zatím ve vývinu, kdyby to dopadlo bledě, tak se ještě furt nic neděje - jestli mi rozumíš..ale přesto jsem JÁ z toho na nervíky, jako by šlo o život...
Jinak fakt záleží, jak se k tomu bude stavět on. Bič či řemen do ruky už nevezmeš, to je jasný, ale zkus mluvit a mluvit a dávat špatné a dobré příklady ze života....Kluci jsou pomaleji vyvinutější ( no, to je termín), takže třeba on má myšlení 15-16 letého jedince ( to je bez urážky, naopak by to byla výhoda, byl by tvarovatelný), protože v 18 letech by ti naši mazánci jž měli být chlap a vědět a chtít sami....no, chápu, to jest jen naše zbožné přání

Lotty, držím palce, ale neboj, vy to zvládnete - i odřené uši jsou úspěch
Míša

Není tady

 

#18 5. 5. 2006 7:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Lotty - jasně, že je v pohodě, když v podstatě problémy s učením neměl (viz přijímačky na gympl, pohodová třída atd.) Jinak tě můžu ujistit, že kupodivu u nás na tom byla takhle nejmladší holka, která kašlala na všechno a teprve po učňáku zjistila, že by si mohla dodělat maturitní nástavbu, zatímco ta "způsobná dívenka, která se učí sama" byl spíš kluk (teda až na to způsobná http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#19 5. 5. 2006 9:54

Ájinka
♥♥♥----
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 145

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Milé maminky, já si myslím, že k chybě došlo už před několika lety. Máte velmi chytré syny, které si snadno pamatují a na základní škole nemuseli vyvinout žádné úsilí, aby patřili mezi nejlepší. S postupující náročností studia už nestačí si "jen" pamatovat učivo ze školy, ale už  se musejí učit - a oni to vlastně neumí, i když sami by chtěli. Nemají vypracovaný žádný systém, jak se efektivně naučit, přestává je to bavit, ztrácejí sebevědomí  a dostávají se do bludného kruhu.Věřím tomu, že oni sami by rádi své výsledky studia měli lepší, ale vlastně nevědí jak na to.
Stejný problém jsme měly se sestrou a našimi syny. Její syn se nikdy nemusel učit, stačilo mu, co si zapamatoval ve škole, byl vždy nejlepší žák a v rodině byl považován za geniální dítě. Při dalším studiu začal mít problémy, úplně ztratil sebevědomí a neuměl systematicky na ničem pracovat. Nakonec  nedokončil žádnou školu.
Mého syna jsem od začátku školní docházky naučila učit se. V rodině v určité době platil za blbečka, který se ještě doma  učí to, co si ostatní děti pamatují běžně ze školy a bez učení, proto byl terčem posměchu.  Nemyslím si, že by si můj syn nezapamatoval učení ze školy, jen jsem ho chtěla naučit učit se, aby věděl, že bez píle a systematické práce  to nepůjde. Jenomže, v průběhu let se situace obrátila, můj syn si našel systém, jak se efektivně naučit tak, aby si to i dlouhodobě pamatoval i při minimálním úsilí.  Nakonec bez problémů  současně vystudoval dvě VŠ a uplatnil se i v mezinárodním měřítku.
Proto si myslím, že hledat motivaci není priorita. Já bych se spíš poradila s psychologem a společně se synem bych hledala cestu, jak se naučit učit se. Čím dřív, tím líp. A věřte tomu, že vaši chytří synové jen nevědí jak na to, nebo mají pocit že to nezvládají a nechtějí to  přiznat, nebo tu svoji situaci , na kterou nejsou zvyklí z minulých let,neumějí pojmenovat. Samozřejmě, že se to stejnou měrou týká i dívek.

Není tady

 

#20 9. 5. 2006 13:28

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Co takhle zkusit "jit k lopatě" o prázdninách na 1 měsíc, polovinu vydělaných peněz dát do rodinného rozpočtu. Mám 3 děti a během prázdnin byli na brigádě, z vydělaných peněz si museli koupit oblečení, boty, a jak záhy zjistili peníze se velmi rychle rozkutáleli. Výrok mého syna (je ve čtvráku), učit se dál, to se mi moc nechce, ale jít do práce?

Není tady

 

#21 9. 5. 2006 13:30

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Brizo, skvělej nápad....nenapadá tě, ale  kde by vzali 12 letého kluka na brigádu?Asi česání jablek nebo sběr jahod?

Není tady

 

#22 9. 5. 2006 14:34

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Ve 12 letech nemá šanci,ale u tvého kluka to bude vyvolané přechodem na jiný typ školy.Spousta spolužáků dcera na tom byla stejně jako ten tvůj.V dalším roce se chytily,i když většina už vyznamenání neměla.Nezoufej,uvidíš že se to zlepší smile

Není tady

 

#23 9. 5. 2006 15:23

lotty
♥♥-----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 72

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Briza3:
O brigádě synek uvažuje, ale dát mi polovinu výplaty? Asi jsem si děti sobecky vychovala, ale toto by nenapadlo mne, natož jeho. Napište, které děti dávají polovinu peněz z brigády vám?

Není tady

 

#24 9. 5. 2006 17:55

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Lotty: musíme doufat. Jsou to ale "zmetci", ty naše děti (v dobrým, aby nebyla mýlka)! Ale ono se jim to vrátí na jejich dětech big_smile Jasně jsi synovi dala najevo, že se učí pro sebe, tak nepolevuj, vytrvej, no a jestli skončí u tý lopaty, tak tam skončí. Není ale tak hloupý, aby tam chtěl zůstat, takže naděje umírá poslední. Ahojky. smile

Jo a PS: Já našim taky za brigádu nikdy nic nedala. Byly to mé peníze, já sama si je vydělala navíc při studiu (ale na propadnutí nebo na čtyřky jsem nebyla, to je taky pravda). Přidávat peníze doma jsem začala až, když jsem chodila do stálýho zaměstnání (taky je fakt, že jsem si ho sama hned po škole našla).

Není tady

 

#25 9. 5. 2006 20:06

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

lotty - nedohledáme se! Ale pokud si něco koupí na sebe,je to také určitý přínos,protože zase ušetříme. smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů