Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 24. 5. 2006 11:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

Tiina - tohle je tvoje citace:
"U nás to bylo tak, že mi naši pořád říkali, že mi ještě není 18 a proto musím být doma do tehdy a tehdy....takže v momentě kdy mi těch 18 bylo, přišlo mi automatický, že už se ptát nebudu. Prostě jsem oznámila, že jdu ven, na otázku kdy se vrátíš, jsem řekla, že nevím a konec."
Sice o kousek dál píšeš, že jsi občas domů zavolala, ale byla to tvoje "dobrá vůle", jenže ani jedno mi jako dodržování pravidel nepřipadá. Ale možná to máte doma zařízené jinak...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#52 25. 5. 2006 16:19

ponožka
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 139

Re: 14letá dcera

Nad některými příspěvky se nestačím divit. yikes) Popravdě věk 14 let není zrovna věk malého dítěte. U nás doma to bylo vždycky o důvěře a rodiče mi věřili. Vždycky, když jsem měla přijít dýl, tak jsem všechno řekla dopředu...kam jdu a kdy přijdu. Nebyla jsem z těch, kteří by něčeho takového zneužívali a courala se po nocích. Slovo jsem vždycky dodržela. Nedokážu si představit, že bych svému 14tiletému dítěti řekla: "Buď doma do sedmi". Určitě by se mi nelíbilo, kdyby chodilo každý den domů o půlnoci, to bych zatrhla, ale v sedm mi přijde poněkud úsměvné. Navíc si představte, že vámi zmiňované děti budou jednou na internátě a tam co já vím, musí být nejpozději kolem deváté hodiny. Možná dnes už jsou povoleny i pozdější hodiny. Tohle všechno je o důvěře. Řekla bych, že pokud takhle nakazujete a přikazujete, prostě nevěříte svým dětem. Věřte tomu, že i s nimi se dá rozumně domluvit a hlavně jim věřit! To vás tolik zklamaly? Takže ve čtrnácti v sedm domů, kouknout na Večerníček a hajdy do postele!! yikes))

Není tady

 

#53 26. 5. 2006 9:35

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: 14letá dcera

Milá ponožko, to dilema přeci není o tom, jestli své dceři věřím nebo ne. Je o tom, že svět kolem nás je nebezbezpečný  a já jako matka mám o své dítě strach, připadá Ti to divné? Ke svojí dceři mám naprostou důvěru, ale všimla sis někdy lidí, kteří se potulují večer okolo metra? Tady nejde o to, že by něco někde provedla ona, ale že někdo něco udělá jí!

Není tady

 

#54 26. 5. 2006 9:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

Ono je to o strach i přes den. Živě si vzpomínám, co se vyrojilo po první velké amnestii a dneska to není o moc lepší. Jestli dokážou za bílého dne otravovat ožralí bezdomovci na zastávce tramvaje (když všichni kolem dělají, že tam nejsou), tak co potom večer. Přece nebudu vědomě vystavovat dítě určitému nebezpečí, když mu můžu zabránit, by za cenu nějakých "omezení".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#55 26. 5. 2006 11:08

ponožka
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 139

Re: 14letá dcera

Milá Marie, napíšu to trošku ošklivě, ale dceru tímhle neochráníš navždy. Co myslíš, že se změní, až jí bude 20, 25, 30... budeš jít také dovolovat být venku do sedmi? Já zkrátka 14tiletou slečnu už nedokážu považovat za malé dítě bez rozumu. Nebezpečí je všude, ale když se budeš pořád bát všeho a všech, tak si pomalu ani nedokážu představit, co budeš vyvádět, až se jednou dcera bude chtít odstěhovat s přítelem. Zkrátka mi být doma do sedmi pro čtrnáctiletou slečnu přijde pěkně kruté. Pochopila bych to u desetiletého dítěte... A jak jsem psala, když byla ještě základní škola na osm let, tak 15tiletí byli na internátě. Věk 14 a 15 už není takový rozdíl.

Není tady

 

#56 26. 5. 2006 11:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

Ponožko, taky jsem bývala na intru - komu nebylo 18, musel být do sedmi večer taky zpátky. Výjimkou byly různé akce, ale vždy na povolení vychovatelek. Teprve po 18 byla návratka v devět.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#57 26. 5. 2006 11:25

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: 14letá dcera

Heleno, dobře tak možná dobrá vůle není ten správný termín, dejme tomu moje zodpovědnost...prostě jsme nechtěl aby o mě měla matka strach. Takže tolik si myslím normální, rozumný přístu z mojí strany a do dnes oceňují rozumný přístup mých rodičů, kteří prostě uznali, že je mi 18, jsem formálně dospělá a věřili mi.

Není tady

 

#58 26. 5. 2006 13:39

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: 14letá dcera

Milá ponožko, ale jistěže moje dcera není malé dítě bez rozumu. Je jí 14. Ne 18, 20, 25 - ale 14. Nikdy nevyrůstala jako skleníková květinka, se školou už byla několikrát ve Francii - žila v rodině, kde za zadkem neměla svoji maminku, ale matku francouzskou, která věř mi, byla v mnoha směrech daleko úzkostlivější než já.
A o tom odstěhování - až moje dcera dostuduje ( teda doufám) a začne pracovat(to v každém případě), tak se odstěhuje. Zrovna tak i syn. O tom není diskuse, protože tak jsem to udělala i já svého času a vím, že je to nutnost, aby se mládě naučilo lítat. Znám bohužel ze svého okolí i odstrašující případy, kdy se 30leté dítě nehne z mamahotelu. A ještě něco - jeden rok v tomhle věku je vzdálenost vesmírná - vidím to na svém 16letém synovi.Ale přesto Ti děkuji za Tvoje postřehy, je samozřejmě zajímavé přečist si nesouhlasné názory.

Není tady

 

#59 26. 5. 2006 15:15

ponožka
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 139

Re: 14letá dcera

Heleno, moje sestra byla také na intru. Šlo o internát pro učební obory, takže tři roky. 18ti let se tam jen tak někdo nedočkal (snad jen ten, co šel o rok déle do školy nebo propadl). Pro všechny platilo do devíti večer na intru.

Není tady

 

#60 26. 5. 2006 15:35

ponožka
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 139

Re: 14letá dcera

Určitě bych nesrovnávala dospívání dívky a chlapce. S mojí mamčou se dalo vždycky na všem domluvit a příchody domů nebyly výjimkou. Navíc jsem jako malá chodila na atletiku a do sedmi večer jsem se vrátit nestíhala. Pak od 13ti let jsem chodila na aerobic a vracela se domů kolem desáté večer, holt to prostě jinak nešlo. Mamča byla naopak ráda, že se hýbu a nesedim doma na zadku. Třeba to teď budeš považovat za malou mateřskou péči, ale to je naprostý nesmysl. V péči o mě rozhodně nic nezanedbala... Vysokou školu jsem vystudovala, pracuju a zodpovědná jsem také.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů