Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#201 25. 8. 2019 22:20

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: 3 otázky

Barča napsal(a):

vrabčák napsal(a):

1. Používᚠčtečku, nebo dávᚠpřednost knížkám? Poslouchᚠněkdy audioknihy?
2. Udělᚠněco, když v dopravním prostředku mládež sedí a zírá do mobilů a nad nimi stojí babičky a dědečkové?
3. V jakém věku ses naučil plavat a kterému plaveckému způsobu dávᚠpřednost?

Jednoznačně kniha papírová, audioknihy spíš ne, většinou je poslouchám při něčem a pak se nesoustředím na jedno nebo druhé.
2. Ano, předpokládám, že ani mladý člověk nevidí všechno, tak ho slušně a decentně (nechci dělat vlny) upozorním.
3. V předškolním. Nejčastěji plavu prsa, jsou taková nejjednodušší pro monitorování okolí (zda nenarazím, nekopnu, atd.).

1. Koupaly/ i jste se někdy nebo koupete se venku v přírodě na podzim, v zimě, na jaře?
2. Máte orientační smysl (talent)?
3. Čtete, posloucháte, říkáte, zpíváte poezii?

1) Ne, jedině v létě a i tak mi většinou přijde voda studená.
2) Ani moc ne, v nových budovách i krajinách dost často bloudím
3) Dělám se studenty francouzskou poezii v hodinách francouzštiny (docela často).

Otázky:
1. Je něco, čeho litujete?
2. Kdybys nemohl/a dělat to co děláš, dovedl/a by ses uživit i něčím úplně jiným?
3. Co si myslíš o bezdomovcích? Dávᚠjim peníze? Jsou to chudáci nebo si můžou si za svůj osud sami?

Není tady

 

#202 26. 8. 2019 20:32

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Soleil napsal(a):

1. Je něco, čeho litujete?
2. Kdybys nemohl/a dělat to co děláš, dovedl/a by ses uživit i něčím úplně jiným?
3. Co si myslíš o bezdomovcích? Dávᚠjim peníze? Jsou to chudáci nebo si můžou si za svůj osud sami?

1. Lituju, že některé věci které se mi líbí, nevyhovují mým blízkým. Když je prosadím, vztekají se. Když je neprosadím, vztekám se já.
Tenhle stav vždy trvá nějakou dobu (minuty, hodiny, dny, měsíce, roky atd.) a pak se to jaksi uklidní  a většinou změní v nějaký neočekávaný a úžasný kompromis. Z čehož pro mě vyplývá závěr: Nechat věci plynout tak, jak jdou, hlavně v klidu.
2. Určitě ano. Vpodstatě jsem velký fluktuant, dělala jsem už spoustu věcí, vždy jsem si v nich našla zalíbení. Takže co přijde lepší, to beru.
3. Bezdomovci dnes mají spoustu možností jimi nebýt. Takže chudáci rozhodně nejsou. A jsou bez viny, hloupí, líní, nebo nepřizpůsobiví, pokud "zvednou zadek", řešení existuje. Myslím ale že většině z nich to vyhovuje.
Takže nedávám peníze ani nijak nepodporuju.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#203 26. 8. 2019 20:37

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

Barča napsal(a):

vrabčák napsal(a):

1. Používᚠčtečku, nebo dávᚠpřednost knížkám? Poslouchᚠněkdy audioknihy?
2. Udělᚠněco, když v dopravním prostředku mládež sedí a zírá do mobilů a nad nimi stojí babičky a dědečkové?
3. V jakém věku ses naučil plavat a kterému plaveckému způsobu dávᚠpřednost?

Jednoznačně kniha papírová, audioknihy spíš ne, většinou je poslouchám při něčem a pak se nesoustředím na jedno nebo druhé.
2. Ano, předpokládám, že ani mladý člověk nevidí všechno, tak ho slušně a decentně (nechci dělat vlny) upozorním.
3. V předškolním. Nejčastěji plavu prsa, jsou taková nejjednodušší pro monitorování okolí (zda nenarazím, nekopnu, atd.).

1. Koupaly/ i jste se někdy nebo koupete se venku v přírodě na podzim, v zimě, na jaře?
2. Máte orientační smysl (talent)?
3. Čtete, posloucháte, říkáte, zpíváte poezii?

1) V dětství jsem se několikrát koupala v rybníku na jaře, když přišlo léto nečekaně brzy. wink A za studentských let na podzim - v bazénu u Trenčína, protože bylo nádherné babí léto. wink
2) Mám orientační nesmysl, a to doslova. kapitulation
3) Ano, ráda. Všechno uvedené. big_smile

Dodatek: Nepouštění starších a starých lidí mladými (i většími dětmi) v dopravních prostředcích je v Praze hodně velký problém... Týká se mladých Čechů i cizinců. Hodně mě to štve. sad  Sobectví, pohodlnost... grater


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#204 26. 8. 2019 20:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Otázky radši dávám zvl᚝, kdyby něco chtělo zmizet.
1. Co si myslíte o chlebu zahozeném  na zem?
2. Chodíte někam krmit kačenky nebo jiná zvířátka? Dáváte dary útulkům, či třeba chodite venčit tam psy? Berete/vzali by jste si zvířátko z útulku?
3. Co si myslíte o umělém oplodnění ev. adopci dítěte?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#205 26. 8. 2019 20:58

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

1) V dětství jsem se několikrát koupala v rybníku na jaře, když přišlo léto nečekaně brzy. wink A za studentských let na podzim - v bazénu u Trenčína, protože bylo nádherné babí léto. wink

offtopic Ve kterém bazénu, tam jsem se narodila a 26 let bydlela! par


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#206 26. 8. 2019 22:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

Název toho místa si už nepamatuju. Byl to bazén před nějakým hotelem, který vypadal jako horská chata.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#207 26. 8. 2019 22:44

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

Název toho místa si už nepamatuju...

Neva. Popátrám. tongue


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#208 26. 8. 2019 22:54

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Otázky radši dávám zvl᚝, kdyby něco chtělo zmizet.
1. Co si myslíte o chlebu zahozeném  na zem?
2. Chodíte někam krmit kačenky nebo jiná zvířátka? Dáváte dary útulkům, či třeba chodite venčit tam psy? Berete/vzali by jste si zvířátko z útulku?
3. Co si myslíte o umělém oplodnění ev. adopci dítěte?

1) Mᚠna mysli paní Netanjahuovou na státní návštěvě nebo obecně? O té paní si nemyslím nic dobrého a jinak - chleba je boží dar a zahazovat by se neměl... A když nám doma nějaký ztvrdne, jdeme jím nakrmit kačenky...stolt
2) Kačenky ano, máme je blízko domu. Útulkům pravidelně (měsíčně) přispívám a sdílím jejich příspěvky, obzvláště starých a opuštěných pejsků...Z útulku máme pejska, je to největší miláček smile
3) Umělé oplodnění vlastními spermiemi a s využitím vlastního vajíčka ano, adopce dítěte jen jako krajní řešení,pokud bych znala jeho rodiče protože jak se říká "geny nepřechčiješ" big_smile

Odpovědi na otázky Erem:
1. Miluju halušky a uzená žebra smile
2. První líbání bylo s mým prvním klukem - v Brně, před naším domem...večer.
3. Ano, několik kamarádek a kamarádů z dětství stále mám, tzn. asi 50 let trvající 
Otázky:
1. Jaké máte vzpomínky na dětství, na školu a školní léta?
2. Víte, kdo byli vaši praprapra...předci? Až do kterého století zpět?
3. Máte v rodině nějakou celebritu?

Není tady

 

#209 27. 8. 2019 6:46

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Ano. Oboje je odpovědí na moji otázku.
PS: Pro Soleil ad 1.

Upravil(a) rina (27. 8. 2019 18:40)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#210 27. 8. 2019 19:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Soleil napsal(a):

1. Jaké máte vzpomínky na dětství, na školu a školní léta?
2. Víte, kdo byli vaši praprapra...předci? Až do kterého století zpět?
3. Máte v rodině nějakou celebritu?

Dík Soleil za milé odpovědi na mé otázky  :pussa:

1. Na školu a studijní léta krásné. Myslím že "tam" jsem žila většinu mého života až do mých vdavků. Na kamarádky a studentské lásky vzpomínám ráda, často a s láskou.
Dětství v rodině doposud považuju za smutné, i když mi vědomě zřejmě nebylo ublíženo, ve svém "dospěláckém" životě jsem se mnohé snažila udělat jinak a myslím že i udělala.
Na dětství mám pár velmi hezkých vzpomínek, ale některé další dnes považuju za ty, které mi život do budoucna hodně negativně ovlivňovaly.
2. Nevím. Nezajímá mě to, a když mě bratranec chtěl přimět k tomu, abych pátrala (sám začal, ne ve své, ale v mé linii), docela mě to našponovalo. Fakt mě to nezajímá.
3. Tato otázka mě přiměla usmát se takzvaně "pod fousy".
Já vím od svých rodičů, že prababička sloužila u nějakého hraběte. Když jsem se to dozvěděla, představovala jsem si ji v bílé zástěrce, jak běhá po kuchyni nad hrncama, oprašuje drahé sošky a knížky v obrovské knihovně, jak pečuje o krásnou zahradu a vymetá krb, jak večer znavená uléhá v komůrce pro služebné... Tak potom ano. Mám v rodině celebritu.
Pokud se v otázce jedná o celebrity dnešní doby, tak to asi těžko.

Upravil(a) rina (27. 8. 2019 19:21)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#211 27. 8. 2019 19:46

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Mé otázky:
1. Hrajete si v téhle hře rádi? Když odpovídáte, řešíte si své "kostlivce" nebo umocňujete své dávno zapomenuté příjemné pocity atd. ?
2. Měli jste někdy z něčeho/někoho "děsný" strach? V dětství či dospělosti?
3. Otázka možná už znovu: Středoevropský čas nebo letní?
Já vím že je mnoho pro a proti.
Dnes jsem četla na Seznamu, že spíše středoevropsky od r. 2021. Já jsem za. Co vy?
(Pamatuju si od Nocturmase, že tuším spíš letní?)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#212 27. 8. 2019 20:32

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Mé otázky:
1. Hrajete si v téhle hře rádi? Když odpovídáte, řešíte si své "kostlivce" nebo umocňujete své dávno zapomenuté příjemné pocity atd. ?
2. Měli jste někdy z něčeho/někoho "děsný" strach? V dětství či dospělosti?
3. Otázka možná už znovu: Středoevropský čas nebo letní?
Já vím že je mnoho pro a proti.
Dnes jsem četla na Seznamu, že spíše středoevropsky od r. 2021. Já jsem za. Co vy?
(Pamatuju si od Nocturmase, že tuším spíš letní?)

1.Asi ani jedno, ani druhé. Nemám pocit, že "si hraju", ale spíš mě to většinou zajímá.
2. Ano. Nevím jistě, jestli je to ten děsný strach, jaký myslíš, ale měla jsem strach v dětství i v dospělosti a hádám, že jsem ještě neskončila. Je zajímavé, že mi teď trvá, než rozkóduju, že je to vlastně velký strach.
3. Boží čas, jak říká moje kamarádka. Ten, kdy je v poledne slunce nejvýš.

Není tady

 

#213 27. 8. 2019 20:42

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: 3 otázky

Díky za zajímavé odpovědi, Rino!tummenupp
Odpovědi na otázky Riny:
Ad 1) Ano, tahle hra mě baví a spíš si řeším kostlivce těma svýma otázkama smile
Ad 2) Ano. V dětství jsem se hrozně bála, že je doma nějaký cizí chlap...vetřelec. V mládí nějaké těžké nemoci...
Ad 3) Já popravdě nevím kterej je kterej big_smile Ale musím taky říct, že je mi to úplně jedno, jakej je zrovna čas, já se vždycky brzo (2-3 dny) přizpůsobím tomu kterej čas zrovna je...

Není tady

 

#214 27. 8. 2019 20:50

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

1. Hrajete si v téhle hře rádi? Když odpovídáte, řešíte si své "kostlivce" nebo umocňujete své dávno zapomenuté příjemné pocity atd. ?
2. Měli jste někdy z něčeho/někoho "děsný" strach? V dětství či dospělosti?
3. Otázka možná už znovu: Středoevropský čas nebo letní?

1. Ne, jen předvádím, jaký jsem moudrý :-)
2. Ne, mně se to naštěstí vyhýbá. Spíš se s údivem dívám na lidi kteří třeba tvrdí, že se v noci probouzejí hrůzou z globálního oteplení.
3. Středoevropský, protože to je nᚠnativní pásmový čas a jeho změnou se nedosáhne vůbec ničeho. Každopádně ale zrušit to střídání, fyzicky mi nevadí, dokonce ani nemívám jet lag, ale narušuje monotonii času a to mě štve.

Není tady

 

#215 27. 8. 2019 21:05

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: 3 otázky

Otázky:
1. Umíte číst noty (tak, že podle zápisu zanotujete melodii)? Myslíte si, že by to měl absolvent základní školy umět? Bylo by mu to k něčemu?
2. Z kterého období a jak dlouho máte "průběžného" kamaráda nebo kamarádku (tím myslím, že se přátelíte bez větších přestávek a víte třeba o dítěti, svatbě, rozvodu, když se to děje, nebo brzy poté).
3. Ublížili jste si někdy přehnanou sportovní aktivitou? Co bylo pak ve vztahu k sportu a pohybu?

Není tady

 

#216 27. 8. 2019 21:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Juuu,, krásný. Hezký čtení na dobrou noc, díky sova


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#217 27. 8. 2019 21:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Barča napsal(a):

3. Boží čas, jak říká moje kamarádka. Ten, kdy je v poledne slunce nejvýš.

Ano, tak rikaj zastánci středoevropského času - tak jsme všichni na celé polokouli nastavení, a zásah do toho byl krutým omylem. grater


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#218 28. 8. 2019 7:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: 3 otázky

Barča napsal(a):

Otázky:
1. Umíte číst noty (tak, že podle zápisu zanotujete melodii)? Myslíte si, že by to měl absolvent základní školy umět? Bylo by mu to k něčemu?
2. Z kterého období a jak dlouho máte "průběžného" kamaráda nebo kamarádku (tím myslím, že se přátelíte bez větších přestávek a víte třeba o dítěti, svatbě, rozvodu, když se to děje, nebo brzy poté).
3. Ublížili jste si někdy přehnanou sportovní aktivitou? Co bylo pak ve vztahu k sportu a pohybu?

ad. 1 - absolutně ne, neznám jedinou notu big_smile
ad. 2 - kamarádky od střední školy (je nás pár) a jsme téměř v denním kontaktu dlouhé roky, co je u nás běžný internet. Máme na fejsu uzavřenou skupinu a tam si téměř denně píšeme. 1-2x ročně je sraz. S některými místními třeba jednou měsíčně.
ad. 3 - ne, to by se mi nemohlo stát, protože odjakživa sport ze srdce nesnáším rock

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MÉ OTÁZKY:
1. mᚠnějaké oblíbené seriály? Jaké?
2. výuka dětí doma - ano nebo ne? A proč?
3. jaké jídlo bys nedal/a do pusy?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#219 28. 8. 2019 20:30

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

Barča napsal(a):

Otázky:
1. Umíte číst noty (tak, že podle zápisu zanotujete melodii)? Myslíte si, že by to měl absolvent základní školy umět? Bylo by mu to k něčemu?
2. Z kterého období a jak dlouho máte "průběžného" kamaráda nebo kamarádku (tím myslím, že se přátelíte bez větších přestávek a víte třeba o dítěti, svatbě, rozvodu, když se to děje, nebo brzy poté).
3. Ublížili jste si někdy přehnanou sportovní aktivitou? Co bylo pak ve vztahu k sportu a pohybu?

1) Noty číst umím, zpěv podle nich bych musela trochu potrénovat, abych do toho zas přišla. Vždycky mě bavilo používat při zpěvu solmizační slabiky. Vzhledem k tomu, jaký jsme doopravdy bývali muzikantský národ, by vůbec nebylo na škodu, kdyby se to děti na ZŠ aktivně učily. Byly by v tom na různém stupni dovednosti, ale to by zas tak nevadilo. big_smile
2) Mám dvě dobré kamarádky ze základky, jednu celoživotní přítelkyni z gymplu a jednu z VŠ. Se všemi jsem v častém kontaktu (volání, SMS, maily, osobní setkání). Moc si toho vážím. hjarta
3)Jednou jsem si při plavání v bazénu půjčila od plavčíka ploutve. Myslela jsem si, že jsem tak v polovině bazénu, ale jaksi jsem byla už na konci... wink Byl z toho otřes mozku a dlouhodobě problémy s krční páteří... grater

Omlouvám se, ale otázky určitě dodám, až mě nějaké napadnou. dumbom


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#220 28. 8. 2019 20:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

1. Ano, umím. ale nemyslím, že by to měl absolvent normální základní školy umět, jelikož zdaleka ne všechny děti mají hudební sluch, takže i učit je to považuji za nepřiměřené.
2. Z asi 8 let, pak ze základky a pak z období asi 19 let.
3. Ano, přehnala jsem to s běháním. Vlastně i s kolem.Můj vztah ke sportu zůstal stejný, takže  kladný. Tedy k rekreačnímu sportu.

1. Myslíte, že máte dobrou fyzickou kondici?
2. Provozujete aktvině něco z "umělecké sféry? Hudba, divadlo, malování...
3. Taky Vám byl dnes takový hic?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#221 28. 8. 2019 21:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

"Náš" pan učitel (mých dětí) a tehdy i ředitel ZUŠ tvrdil, že většina lidí má dobrý hudební sluch. Jen malé procento že má problémy technického rázu (s hlasivkami...) a u těch, kteří působí jako nenadaní, že je to spíš jen zanedbané (nikdo jim nezpíval a nikdo s nimi od malička nezpíval). A taky spousta mladších učitelů Hv vůbec neučí lidovky (nejvhodnější pro začátečníky), někteří dokonce nezpívají s dětmi vůbec... usch (učí jen nauku, hudební skladatele, poslouchají nahrávky).
Co našich předků aktivně zpívalo a hrálo! tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#222 28. 8. 2019 23:11

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: 3 otázky

LENNNA napsal(a):

MÉ OTÁZKY:
1. mᚠnějaké oblíbené seriály? Jaké?
2. výuka dětí doma - ano nebo ne? A proč?
3. jaké jídlo bys nedal/a do pusy?

1. Už drahnou dobu nemám televizi, takže jen ze starých časů: Poirota, Slečnu Marplovou,  Columba, Vražedné pobřeží, Salon Eliot (to dávali ještě za totáče, krásné šaty!), Twin Peaks, ze začátku Simpsonovy, Darju, pak pár z dětství...
Jo, ještě jsem se dívala na jeden nekonečný nelogický a děsivý  italský seriál (název netuším), ale byl o bohatých., kteří měli krásné šaty a bydleli v římských vilách. A to se mi líbílo. Dokumentární seriály neuvádím.
2.Asi jak kdy. Když jsem se učila s dcerou na (její) reparát, přišlo mi, že je škola dost neefektivní. Ale je u ní strašně důležitá ta sociální stránka, kterou je aspoň v určitých etspách životně nutné zažít, myslím si.
3. Nevím... Mám alergii na mušle, tak asi ty teď ne. Včera jsem viděla pro mě nechutnou fotku z asijského tržiště, tak asi to, co jsem viděla na té fotce, kdybych věděla, že je to ono.

Není tady

 

#223 28. 8. 2019 23:19

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: 3 otázky

Judyna napsal(a):

1
1. Myslíte, že máte dobrou fyzickou kondici?
2. Provozujete aktvině něco z "umělecké sféry? Hudba, divadlo, malování...
3. Taky Vám byl dnes takový hic?

1. Nemyslím. Teď ji mám zvláště špatnou. sad
2. Sborový zpěv, který se ale v mém případě nedá řadit do umělecké sféry. wink
3. No jéje! Já mám navíc virózku, takže to byl potencovaný hic.

Není tady

 

#224 28. 8. 2019 23:40

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: 3 otázky

vrabčák napsal(a):

"Náš" pan učitel (mých dětí) a tehdy i ředitel ZUŠ tvrdil, že většina lidí má dobrý hudební sluch. Jen malé procento že má problémy technického rázu (s hlasivkami...) a u těch, kteří působí jako nenadaní, že je to spíš jen zanedbané (nikdo jim nezpíval a nikdo s nimi od malička nezpíval). A taky spousta mladších učitelů Hv vůbec neučí lidovky (nejvhodnější pro začátečníky), někteří dokonce nezpívají s dětmi vůbec... usch (učí jen nauku, hudební skladatele, poslouchají nahrávky).
Co našich předků aktivně zpívalo a hrálo! tummenupp

K otázce mepodnítil rozhovor  s Václavem Luksem, který se vyjádřil kriticky k"muzikkálnosti" i našich hudebních profesionálů. Když jsem chodila na základní školu, přišlo mi normální, že jsme každou hodinu hudebky zpívali. Teď jsme v práci tmelili kolektiv a zjistila jsem, že mladší kolegové vůbec takové zážitky ze školy  nemají a že je jen velmi málo písniček, které si můžeme z fleku zazpívat společně. Aspoň jsem se naučila nové. wink

Není tady

 

#225 29. 8. 2019 19:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

No jo Baru, ale něco jiného je zpívat písničky - to se naučíš i poslechem a nebo zazpívat melodii z nového neznámého partu. To je velký rozdíl.

Vrabčáku, já synovi zpívala od malička každý večer a kde nic, tu nic.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů