Oznámení

5. prosince : Pro všechny uživatele jsme otevřeli nové informační vlákno, aneb POZVÁNKY - akce, výstavy, jarmarky a jiné.

9. prosince : Krajové speciality - Chodsko.

#1 20. 4. 2006 22:53

Leila
♥♥♥♥♥♥-

V kolika letech pořídit dítěti mobil?

Ahojda všem, chtěla jsem se vás zeptat, jestli mají  vaše děti mobily a v kolika letech jim ho dáváte. Od kolika let si myslíte, že jej potřebuje, aby mělo to, co ostatní. A tak všechny vaše názory na toto.
My jsme klukovi dávali mobil k 10.narozeninám. Co vy?

Není tady

#2 20. 4. 2006 23:16

misha88
♥♥♥♥♥♥♥

Re: V kolika letech pořídit dítěti mobil?

-

Upravil(a) misha88 (2. 2. 2011 21:02)

http://lb3f.lilypie.com/K1rCp2.png

http://lb1f.lilypie.com/slvEp2.png

Není tady

#3 20. 4. 2006 23:24

katafyge
♥♥♥♥♥--

v 9 rokoch, chodí na  tréning 4-5 týždenne, na AJ, tak kôli tomu, aj kontrola po vyučovaní,

Není tady

#4 20. 4. 2006 23:49

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Misha88- no právě, já taky potkávám takový malý děti, tak sedm osm let a už mají mobily, taky se mně to nějak nezdá. Zdá se mně to brzo.
Nebo jsem sto let za opicema? A je to normoš?

Není tady

#5 21. 4. 2006 6:27

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy

Já se teď chystám taky pořídit dcerce mobil  k 10 narozeninám..

http://tickers.baby-gaga.com/t/squsquard20040327_0_Markétka+je+na+světě.png

Není tady

#6 21. 4. 2006 6:40

misha88
♥♥♥♥♥♥♥

-

Upravil(a) misha88 (2. 2. 2011 21:02)

http://lb3f.lilypie.com/K1rCp2.png

http://lb1f.lilypie.com/slvEp2.png

Není tady

#7 21. 4. 2006 7:25

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Naše kluci dostali mobil v 9 a 14 letech oba najednou, protože jsme si s manželem kupovali nové, takže oni podědili naše původní. Malý ho do školy nenosí, má ho jenom na to, že má pocit "já mám mobil" a na to, abych se mu dovolala po škole z práce domů. Kamarádům nevolá, má zákaz, těch třista metrů může dojít, takže to ani nezkouší. Ten starší během týdne provolá kredit a dalších pět týdnů má smůlu.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#8 21. 4. 2006 8:06

max72
♥♥♥♥---

Můj syn má mobil od 8 let, chodí sám ze školy po velkém městě, tak aby byl pod kontrolou.

Není tady

#9 21. 4. 2006 8:08

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Leila napsal(a):

Ahojda všem, chtěla jsem se vás zeptat, jestli mají  vaše děti mobily a v kolika letech jim ho dáváte. Od kolika let si myslíte, že jej potřebuje, aby mělo to, co ostatní. A tak všechny vaše názory na toto.
My jsme klukovi dávali mobil k 10.narozeninám. Co vy?

Já bych tu otázku nekoncipovala slovy "aby mělo to, co ostatní". Mnozí rodiče pracují do pozdních odpoledních hodin a dítě končí ve škole již třebas před 12h (1. - 4. třída) a rodič chce mít kontrolu nad svým dítětem, kde běhá, co právě dělá, zda má už udělané úkoly atp. Z toho důvodu pořídí mobil již prvňákovi..
U nás doma dostali z tohoto důvodu mobil obě starší děti v 9-i letech. Prostě jakmile to byla nutnost, nikoliv módní výstřelek a nějaké "in" nám fakt bylo ukradené wink.

Není tady

#10 21. 4. 2006 8:14

Renča2
Host

Dcera dostala mobil v 8letech,ale nejprve můj starší. Dojíždí sama do školy a ani odpoledne nejsme s manželem doma,tak aby se ohlásila.smile

#11 21. 4. 2006 8:16

deves
♥♥♥----

Ms jsme dceři pořídil mobil loni - byla v osmé třídě

Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

#12 21. 4. 2006 8:36

anela
♥♥♥♥---

můj syn tady dostal mobil k narozeninám. Ale v 17 letech!!!!! .................. (Je tedy pravda, že před tím mobily nebyly smile )

Není tady

#13 21. 4. 2006 9:32

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Dcera dostala po nás předpotopní mobil v 10. letech, je to typ starý 7 let, ale pořád funguje.... Teď k Vánocům dostala nový (bylo jí necelých 12) a ten stařičký podědil zase syn (8 let). Syn ho ale nenosí do školy, spíš funguje jen doma, aby jsme měli s ním nějaký spojení. Je to velký krám s anténou, takže asi by se mu děti smály, ale je nám ho líto vyhodit, když vlstně pořád slouží.

Iveta X

Není tady

#14 21. 4. 2006 10:13

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

my ho dali synovi v 9 letech( vánoční dárek ), to byl ve 4.třídě a povánocích  mobil ve třídě měla  asi půlka třídy ( vesnická škola), teď je v 6. třídě, dojíždí do Prahy a ve třídě  mají mobil všichni kromě dvojčat, takže všech 28 dětí...
Pokrok je pokrokkdyž je třeba mít s dítkem spojení, tak  proč by ho neměl mít už v 1. třídě?

Není tady

#15 21. 4. 2006 10:49

Electra
♥♥♥♥---

Míšo taky nechápu ty názory, že dřív neměl mobil nikdo a taky to bez něj šlo....
No jistě šlo, a taky ještě dřív to šlo i bez elektriky, bez aut atd......
Dneska je prostě jiná doba, tak i děti mají mobily, a je to dobře.

Já mám syna v 1. třídě a taky bych kolikrát uvítala, kdyby už mobil měl. Ale protože on je takové trdlo, tak by ho asi hned ztratil. Ale jen co bude opatrnější na své věci, tak mu ho koupím.

Není tady

#16 21. 4. 2006 11:41

Týna
♥♥-----

Dcera dojíždí do školy přes celé město a mobil dostala na konci první třídy. Paní vychovatelka nám jí z družiny půstila o hodinu později než bylo dohodnuto a zdůvodnila to tím, že ve stejný čas jela i její spolužačka. Hlídací paní, která byla s mladší dcerou, ji marně čekala u autobusu. Ve škole nikdo nebral telefon. Víc jak hodinu jsme nevěděli, kde je. Tak dostala vysloužilý, ale funkční, záložní mobil. První dražší mobil  s foťákkem dle vlastního výběru dostala k 10. narozeninám. Po těchto zkušenostech už teď mladší dceru, která jde do první třídy, učíme se starším mobilem.

Není tady

#17 21. 4. 2006 12:48

Inaa
♥♥-----

Poprvé dostal syn stařší mobil, když chodil ještě do školky. Nebylo to z důvodu toho, že by ho snad nutně potřeboval (do školky ho nikdy nenosil), ale dostal ho z toho důvodu, že měl potřebu se s ním naučit zacházet a ovládat jej. V 8 letech dostal k vánocům nový mobil, který si sám podle funkcí vybral  na internetu. Do školy jej nenosí, nemá potřebu se s ním ukazovat, ale je pro něj důležitý asi tak, jako počítač. Chci tím říct, že nepodporovat dítě v tom, aby se v tomto směru vyvíjelo, by bylo podle mého názoru z hlediska jeho vzdělávání se, nerozumné. Takže, když to shrnu, myslím si, že pořídit 8 letému dítěti  třeba jen starší mobil, je v dnešní době zcela normální.

Není tady

#18 21. 4. 2006 13:44

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Já sice mám synka kterej ještě ani neumí říct pořádně "táta" přesto to mám snad vyřešený. Nedávno se mi podařilo koupit celkem levně malý vysílačky takzvaný "walkie talkie" který mají dosah zhruba 3km..... nooo a to na běžným sídlišti bohatě stačí smile Takže mobil nejdřív v deseti.

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#19 21. 4. 2006 14:12

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Kluk má takový vysloužilý mobil od devíti let a  to proto, že dom anení pevná linka a když se spozdím, nebo by se mu něco stalo a potřeboval, aby mi mohl zavolat. Do školy mu ho nedovolím.

Mája

Není tady

#20 21. 4. 2006 14:25

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mobil je podle mě hlavně neocenitelná věc v krizových situacích, takže bych ho svému dítěti pořídila hned, jak by bylo natolik velké aby ho udrželo v ruce a naučilo se s ním zacházet, nejpozději v první třídě. Nejde o frajeřinu, jde o bezpečí a kontrolu.

A že to dřív to šlo bez nich...jasně, že ano, když nebyly. Dřív to šlo taky bez elektřiny, tekoucí teplé vody a milionu dalších věcí, takhle bychom to mohli hnát až k vynálezu kola. Pokrok nezastavíš.

Není tady

#21 21. 4. 2006 15:19

Pešta
♥♥♥♥---

Koupím holce mobil taky k 10 narozkám (ted 8). Zatím ho nepotřebuje , vyzvedávám si jí z družiny.
Ale dostane velmi důležité poučení , že ho nesmí nikde vystavovat a hrat si s ním na ulici, aby jí kvůli mobilu někdo neublížil.

Není tady

#22 21. 4. 2006 21:58

Světluška
♥♥♥♥♥--
Místo: Aš
Web

Moje dcera(6,5) taky hrózně touží po mobilu ale já jsem proti nechápu totiš k čemu by ho potřebovala sama nikam ještě nechodí i do školy jí vozíme tak nechápu s kým by si chtěla mobilovat.stejně v tomhle věku to mají tak akorát na vytahování před spolužáky a kamarády stejně jako naše sedmiletá sousedka.Až bude starší a bude chodit sama třeba na kroužek tak potom jo jen pro to kontrolu nebo kdyby něco.Já jsem taky vyrostla bez něj a nepotřebovala jsem ho ani dlouho potom až když jsem šla po mateřský do práce tak jsem si ho pořídila kvůli tomu aby jsme mohli komunikovat s manželem.

Není tady

#23 22. 4. 2006 9:56

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Dcera má mobil od první třídy a je to z důvodu bezpečnosti. Je ale fakt, že někdy mám pocit, že spíš hlídáme mobil, než jí lol
Syn ho dostal asi ve čtvrté třídě.  Bydlíme v Praze, práci máme na druhém konci města, tak abych věděla, kde se pohybují.
Se synem to funguje skvěle a kredity jsem vyřešila - než shánět každou chvíli doplnění kreditu, udělala jsem mu tarif.
Vyplatí se to - za dvěstěkorun měsíčně má 150 sms, příští rok (bude mu 15) přejde ještě na výhodnější.  Nevolá zbytečně,
takže víc jak dvěstě měsíčně neplatím.  S dcerou to je horší, ale už se pomalu také učí, že pokud provolá víc, zaplatí si to s kapesného, které jí dává babička a tatínek.  Ale holčičky jsou asi upovídanější. 
Člověk neví, co se může stát, syn jezdí do školy autobusem, takže jsem klidnější. (někdy hasím malér s tím, že něco zapomněl, takže jedu a vezu... )

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#24 23. 4. 2006 23:46

janyka
♥♥♥----

Obě naše dcery dostaly mobil taky v 10 letech . Já , protože nejsem moc technický typ , mě samotnou vlastnit mobil vůbec nelákalo , tak jsem manželovi oponovala , že je to zbytečné , proč , atd... Ale teď  jsem ráda , že kdykoliv se cokoliv děje , vím to , nemám obavy co se stalo , když mají třeba zpoždění . Taky si myslím , že jde především o to , vědět , co se zrovna děje nebo rychlá domluva , když je změna plánu .Holky mají každý měsíc kredit za 200 Kč , vědí že víc nevymámí , je to v pohodě .  Já jsem ho potom dostala brzy taky a vzpomínám , jak jsem nesnášela , když mi někdo volal a já jsem šla po ulici . Manžel mi vždy říkal , že se chovám ,jako by mi v kabelce měla vybuchnout bomba . Už mě to ale přešlo :-) . Myslím , že nejmladší dceři ho pořídíme taky s nástupem do školy .
Takže teď  i já si myslím , že argumentovat tím , že my jsme se v našem dětství , dospívání , obešli , je mimo . Obešli jsme se proto , že to prostě nebylo . Jinak bychom jistě taky naše rodiče vytáčeli několikrát denně tím , co má Tonda nebo Lída a já bych to chtěla taky .

Není tady

#25 24. 4. 2006 10:34

Doublex
♥♥♥----

Myslím že rozumný je to tak ve 3 třídě, tj. kolem 10 let.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí