Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 4. 2006 19:20

Kitten
♥------
Registrovaný: 18. 3. 2006
Příspěvky: 9

Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Mám dotaz,prosím vás nevíte někdo,od které třídy se dá dítě přemístit ze ZŠ na víceleté gymnázium?A dělají se nějaké testy nebo se chodí k zápisu?Vůbec tohle nevím....mám 10-ti letého kluka a chtěla bych ho tam dát.
Děkuji za odpovědi wink

Není tady

 

#2 11. 4. 2006 19:23

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Kitten, na osmileté gymnázium se chodí z páté třídy, na šestileté ze sedmé... Přihlášky se podávají do konce února v páté, respektive sedmé třídě, příjmačky bývají zpravidla v dubnu, ale vůbec být nemusí, záleží na řediteli... Tak přeji synovi hodně štěstí a úspěchů! smile


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#3 11. 4. 2006 19:25

Kitten
♥------
Registrovaný: 18. 3. 2006
Příspěvky: 9

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Děkuji ti za rychlou odpověď.....takže se ještě poptám u nás ve městě,abychom věděli,zda budou přijímačky nutné.smile

Není tady

 

#4 11. 4. 2006 19:42

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

není za co... víceletým gymnáziím moc fandím, sama jsem je taky absolvovala smile


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#5 11. 4. 2006 21:58

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

většinou se přijímačky dělají a je to tak, jak říká tina


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#6 12. 4. 2006 7:47

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

ale jestli jste to letos nepodali, tak už nestíháte, ale jestli se ptᚠdopředu,tak fajn,protože si myslím, že je třeba  se na přijímačky v každém případě připravit. I když tvé dítko může být v¨ýborný žák/yně, tak je dobré zakoupit nějaké testíky a doma zkusit, popř. ho/ji nechat projít někde "Zkoušky nanečisto", aby dítko vědělo, jak zkoušky budou vypadat. Někde  jsou přijímačky jen z matiky, češtiny, jinde mají ještě všeobecné znalosti (opět všechny publikaci najde v knihkupectví.
Jinak mnoho úspěchů, ale ty pamatuj, že přechod na jinou školu je prostě přechod, nechci tě strašit, já zrovna řeším, zda má syn pokračovat, či ne - ale v každém případě JE to potřeba zkusit, dát dítěti šanci.
Přestože syn bojuje nyní v prime se čtyřkama( a asi za ně budeme rádi), tak tohoto kroku nelituju, protože dostal jiný rozhled...,má další známé, umí se pohybovat v jiném prostředí a já si tedy v koutku duše myslím, že na "srovnání" má aspoň více času, než kdyby šel na gympl po devítce....
Přeju mnoho štěstí

Není tady

 

#7 12. 4. 2006 14:44

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

A se soukromými gymply nemusí být nic ztraceno, když jste v páté třídě přihlášku do konce ledna nepodali,
chce to jen ověřit přímo na jednotlivých školách..  Syn dělal přijímačky kdysi na státní, nedostal se a pak
jsme v květnu dělali dodatečné testíky i psychotest a je vystaráno.  Určitě to stojí zato, pokud o to má sám zájem.  Když vidím dneska některé jeho spolužáky osmáky, tak je mi docela špatně a jsem šastná, že se
nám to podařilo. Na odpoledku choděj opilí,  kouřej za školou atd.
Mrzí mi, že dcera se letos blokla a nechtěla to ani zkusit.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#8 13. 4. 2006 12:07

pavli
♥♥♥♥♥--
Místo: Valmez
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 713

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

myslím si, že víceleté gymnázium vezme dítěti dětství...
maturita, kterou nakonec získá, nemá o nic větší cenu, než na čtyřletém, ani větší šance dostat se na vysokou školu, předčasně se bude muset učit věci, které z 90% nikdy nevyužije, takže pokud dítě není vyloženě "šprt" mám odmítavé stanovisko...


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;104/st/20070315/n/Karin/dt/-6/k/8568/age.png

Není tady

 

#9 13. 4. 2006 12:28

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

pavli - tady ti musím oponovat z vlastní zkušenosti - z víceletého gymplu se nás na VŠ dostalo hned první rok 27 ze třiceti, zatímco našich vrstevníků ze čtyřletého jenom 20 z 33. A šprti jsme nebyli - např. dvě jsme si "pořídily" dítě ještě na VŠ, a i na gymplu jsme měli spoustu zájmů mimo školu...

Upravil(a) tina (20. 4. 2006 12:22)


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#10 13. 4. 2006 13:22

pavli
♥♥♥♥♥--
Místo: Valmez
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 713

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

já jsem četla celostátní statistiky :-) navíc tenhle rozdíl vzniká spíš tím, že na víceletá gymnázia se hlásí vyloženě "studijní typy" :-) omluva za šprty
přesto bych svého syna na víceleté gymnázium nedala právě z důvodu zkráceného dětství...


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;104/st/20070315/n/Karin/dt/-6/k/8568/age.png

Není tady

 

#11 13. 4. 2006 17:45

Carla
♥♥-----
Registrovaný: 21. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

.......přesto bych svého syna na víceleté gymnázium nedala právě z důvodu zkráceného dětství.....


Ja jsem sveho syna dala na vicelete gymnazium a nemam pocit, ze je nejak okraden o detstvi.
Na zakladni skole mel s uciteli problemy, protoze probirana latka mu byla jasna a mel spoustu dotazu k tematu, coz ucitele hodnotili, jako vyrusovani. Mel prakticky kazdy den poznamky v zakovce. Zadala jsem je, zda by bylo mozne vytvorit pro nej nejaky individualni ucebni program, odpovedeli mi, ze to neni mozne.
Jak zacal chodit na vicelete gymnazium, problemy jsou pryc, skola ho zajima, nema zadne problemy s kazni a vyrusovanim....

Upravil(a) Carla (13. 4. 2006 17:47)

Není tady

 

#12 13. 4. 2006 19:31

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

pavli napsal(a):

já jsem četla celostátní statistiky :-) navíc tenhle rozdíl vzniká spíš tím, že na víceletá gymnázia se hlásí vyloženě "studijní typy" :-) omluva za šprty
přesto bych svého syna na víceleté gymnázium nedala právě z důvodu zkráceného dětství...

I já musím oponovat.Dcera chodí na víceleté gym.Ani jedna z nás nemá pocit že by jí to zkrátilo dětství.Naopak jí to obohatilo.Děti které zpravidla na gympl odejdou dobrovolně,bez nátlaku rodičů,mají od mala tak široké spektrum zájmů, že jim čas věnovaný bloumáním po ulici nechybí.Já se naopak setkávám s tím že pokud není dcera plně vytížená,např.o prázdninách, je na šrot.Pocitem že dítě přichází o dětství,trpí rodiče.Děti určitě ne.

Není tady

 

#13 18. 4. 2006 10:34

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Že dítě přichází o dětsví - totéž tvrdí můj manžel, kterému to jistě vsugerovala jeho "kamarádka", která má dis...ale to je o něčem jiném
Já si nemyslím, že by přicházelo o dětství - syn je v primě, sice mu to nejde...až tak...ale doufám, že se srovná, protože  jsem si všimla, že např. z dějepisu a biologie mají stejné knížky - učebnice jako na základce. Tady jsou spec. na matematiku a fyziku - v pořádku, tam jsou tedy napřed, taky mají týdně více hodin mat. a fyz.... ale syn "stíhá" zájmový sportovní kroužek, výlety i kamarády a PC (pochopitelně)...určitě  na gymplu chtějí větší samostatnost, což u syna je zřejmý problém, ale doufám, že se srovná, protože stále věřím, že mu tato škola dá víc, než kdyby se " vrátil zpět na základnu, nebo kdyby tam  zůstal...jen tedy doufám, že nedopadne tak, aby musel být odejit ( chápej 5), ale i přesto nebudu litovat, že aspoň rok pobyl na jiné škole, která si kladla větší nároky...

Není tady

 

#14 18. 4. 2006 12:45

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

S tím dětstvím je to pitomost, kdo na to má, obohatí ho to, a rozvine jeho schopnosti.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#15 18. 4. 2006 16:35

holka
Host

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Sama jsem absolvovala 6 leté gymnázium, dětství mi to rozhodně nezkrátilo, naopak. Bylo to jako by pokračovala základka, ušetřilo mě to starostí se v 15 ti rozhodovat kam jít na školu (cha, neměla bych nejmenší tušení kam jít) , neměla jsem žádné další nervy s přijímačkama na střední......jsem jedině ráda že jsem byla na víceletém. Navíc při rozhodování po 9. třídě bych se na gympl bála, že to tam bude moc těžký, takhle jsem to neřešila a byla jsem tam a musím říct, že mi to dalo o hodně větší všeobecný přehled než lidem ze středních škol se zaměřením.  Nevím jak v které škole, ale dnešní 9. třídy mi připadá že se řídí heslem - nějak tu základku doklepem, děti v posledním roce ztrácí vůli se učit, stejně tak učitelé, jen vyvolení a ti co mají štěstí na svědomité rodiče nezapomenou to co se za 8 let naučily......Určitě to stojí minimálně za pokus když dítě nemá problémy s učením, při nejhorším se dá škola vždycky změnit.

 

#16 19. 4. 2006 10:31

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Holka: souhlas se vším....

Není tady

 

#17 23. 4. 2006 10:23

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

pavli napsal(a):

myslím si, že víceleté gymnázium vezme dítěti dětství...
maturita, kterou nakonec získá, nemá o nic větší cenu, než na čtyřletém, ani větší šance dostat se na vysokou školu, předčasně se bude muset učit věci, které z 90% nikdy nevyužije, takže pokud dítě není vyloženě "šprt" mám odmítavé stanovisko...

Pavli, i já musím oponovat...
zkrácením dětství myslíš to, že děti se poflakují po ulici, v osmé třídě chodí na odpolední vyučování opilí, kouří za školou,
odbarvují si hlavu, pírsink mají snad i v zadku ? Jsem ráda, že odtamtud vypadl a jen mi mrzí, že dcera nechtěla, ale je to její život, musí se rozhodnout sama, tak jako se rozhodoval on.  Tenkrát jsem byla i překvapená, že CHCE.
To dětství jim určitě nezkrátí změna školy za náročnější !  Syn rozhodně není šprt. Abych se přiznala, tak jsem ho ještě neviděla učit se a je ve třeáku.  Nesedí prostě doma nad učením, věnuje se sportu, možná víc než předtím, ale to je asi tím, že konečně našel to, co ho baví.  Se školou choděj do inteligentních divadel, na rozdíl od základky, kde chodí i osmáci ještě na "maňáskové divadlo" do místního kulturáku.

Michaelo, vydržte. první ročník bývá nejhorší, alespoň tohle mi tvrdila jeho třídní ze základky, když jsem za ní byla a stěžovala si, že začal nosit trojky. Je to prostě změna, noví lidé, nový systém. Musí si na něj zvyknout a hlavně když proleze.  Hlavně ho nevracet na základku, pokud to jen bude trošku možné. Už to, že se tam dostal o něčem svědčí.
Ale třeba by tyhle problémy měl i v šesté třídě, tam dojde také ke změně, kdy z jednoho učitele mají na každý předmět někoho jiného. Ona i ta puberta v tomhle věku začíná s nimi cloumat, takže leckdy mají trošku jiné starosti ...


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#18 23. 4. 2006 12:10

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Frigo, díky za útěchu, ano, snažíme se vydržet, tedy já psychicky, a jemu domlouvám, že....ale protože jsem optimista, tak pořád doufám, je pravda, že z jedniček a dvojek jsem  schválila trojky a nyní budu vděčná za čtyřky....no, ale život jde dál....

Není tady

 

#19 23. 4. 2006 12:44

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Michaelo, což ho takhle něčím motivovat ? Já vím, dělá to pro sebe, ale u mně to zabralo..  asi mám hajzlíka prodejného..
v prváku jsem doufala, že vyznamenání nebude, tak jsem mu slíbila nový mobil místo "pádla" .. no kupovala jsem.
ve druháku nic, to jsem byla ráda (vzhledem k situaci v rodině), že má jen jednu trojku
a teď ho minulý týden motivoval dědeček - když bude vyznamenání, tak mu koupí motorku.. V v prvním čtvrtletí ho řešil školní psycholog, protože ze čtvrtého nejlepšího byl nejhorší - hrozila mu čtyřka z dějepisu a nakonec to vytáhl zas na jednu trojku,
ale včera zrovna řešil, že teda asi trošku zabere a mohlo by to vyjít. Sám šel na mimořádnou zkoušku z hudebky a s dějákem prý zkusí taky něco udělat.  U nás je trošku nevýhoda, že je na soukromém a on se chce těm dětem vyrovnat nejen známkama..   Asi to není moc výchovné, ale účel světí prostředky a doufám, že jednou mi poděkuje.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#20 23. 4. 2006 18:35

Caroline
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 81

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Michaelo, známky ber s nadhledem a hlavně za ně syna moc nepeskuj. On nějaký větší a náhlý pokrok není někdy objektivně možný. Neznám nikoho, kdo by se po přechodu ze ZŠ adaptoval na gymnaziální požadavky během prvních měsíců. Svým prvním vysvědčením ("prudkým poklesem") byl šokovaný každý od nás ze třídy. Z jedniček se staly zčistajasna trojky nebo čtyřky.
Jedna paní profesorka nás uklidňovala slovy: "Vy jste všichni jedničkáři a na staré škole byste jedničky měli dál. Ale tady ty jedničky ještě drobněji diferencujeme."

Víceleté gymnázium vřele doporučuju. Ta dětská hlavička má velkou kapacitu a schopnost nasávat (i bezděčně) nové informace.
Až se mi zdá, že už mám své nejlepší roky nasávání za sebou. smile

Není tady

 

#21 23. 4. 2006 20:56

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Frigo,
vidím, že víš, o čem mluvím, jsem neustále optimista :-))), dnes jsme měli doma učitele na doučování, je to ok, snad se tedy do konce školního roku chytne...aby prolezl.... jak píšeš nakonec ty, tak já doufám, že mi jednou nebudeš nadávat - ovšem mám "dobrou zprávu: prý ho ty známky  mrzí...tyk snad není takovej  flegmouš...

Caroline,
díky též za útěchu...zatím, vzhledem k tomu, že na základce byly i dvojky, tak je pravda, že o dva stupně poklesl"pouze ve dvou " předmětech....To je optimismus a nadhled, co? Však já se budu tvářit 30.6 jinak....

V každém případě nelituju kroku - tedy přestupu ze základky na víceleté gymnázium, i kdyby to prostě nevyšlo, a musel by se vrátit na nějakou základku, tak vím, že tento rok mu hodně dal.

Není tady

 

#22 23. 4. 2006 22:34

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Michaelo, když ho to mrzí (pokud to neříká jen proto, abys mu dala pokoj lol ), ta to je krok k tomu, aby s tím něco udělal.
A určitě je důležité, aby prolezl a pak to bude v klidu. Záleží také hodně na škole, někde jsou náročnější, někde je to volnější.
Když si vzpomenu na sebe, byla jsem na strašné základce,  hodně přísné, ale pak jsme se fakt všichni dostali na střední školy
(mimo jednoho, kterému škola neodeslala přihlášku, protože on zas odmítl jít na vojenskou školu a škola musela plnit bodíky..)
A střední jsem prolejzala s odřenýma ušima, ale prolezla jsem.
Nevím jak u tebe, ale mě se nikdo nikdy neptal, jaké jsem měla u matury známky a profesoři měli větší strach než my.
Takže podle mě je to celkem jedno, maximálně se pak nedostane na vejšku.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#23 24. 4. 2006 7:58

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Jo, jo, mᚠpravdu, teď už jen, aby prolezl.....ostatně on si dětsvtí zkazit nenechává :-))), a já , když tady mohu takhle "potlachat" s váma, jsem taky více v klidu - člověk přece jenom přehodnotí...ještě před rokem jsem říkala:jen dvojky a dnes  jesm vděčná za čtyřku za čtyřku ...no, větší starosti, než když jsem já studovala....
jinak jsem si tuhle v autobuse uvědomila, co mi říkala kamarádka, čím větší děti, tím větší starosti....zpočátku jsem jí nevěřila( když mou největší starosti byly plínky...), ale teď si začínám uvědomovat, že bych si tyto malé starosti ohledně známek měla pořádně užívat s vědomím, že bude hůř....

Není tady

 

#24 24. 4. 2006 9:41

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Michaelo, dneska mám třídní schůzky a hrozně se rozmýšlím, za kterým profesorem půjdu - jestli tam, kde se to hezky poslouchá, nebo tam, kde to hoří .. wink


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#25 24. 4. 2006 12:52

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Od kdy se dá dítě umístit na víceleté gymnázium?

Michaelo,prvák je skutečně nejkritičtějším.Pokud nosí trojky,ale nemusí učit a je schopen se látku doučit,nedělala bych z toho takovou trgédii.
Vidím to na spolužácích naší holky,mnozí na tom byli stejně.Dnes už jsou na velkém gymplu a situace je stejná.Nechá se to dojet do trojek a ve finále se zabere.
Vydrž,uvidíš že bude líp smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů