Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 4. 2006 11:54

brela2004
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 149

dcera je flákač, co s ní ?

moje kamarádka má problém:  Rozvedla se a vychovává dvě děti -  10 let kluk a 17 let holka. Dcera se začala flákat, vyhodili ji ze školy. V další škole má podmínečné vyloučení. Neposlouchá, fláká se, nechodí domů, je drzá a sprostá i na babičku´, vodí si domů kluky, mámu přehlíží, nebo je na ni sprostá. Asi jsou v tom i drogy.   Co s ní ? Ještě jí není 18.  Kamarádka ji chce dát do nějakého výchovného ústavu, aby za ni neměla odpovědnost, když je nezvladatelná.  Když nechodí do školy, do práce taky chodit nebude, takže ji snad bude muset živit, nebo holka začne krást. 
Máte někdo zkušenost, nebo radu ?

Není tady

 

#2 11. 4. 2006 12:02

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Kouká tvá kamarádka na Chůvu v akci? Už to bylo 2x a pokaždé byli na vině rodiče. Asi to není rada, ale musela jsem. Pardon.

Není tady

 

#3 11. 4. 2006 12:16

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Brela2004: Stanovit mantinely, stanovit sankce a důsledně vše stanovené dodržovat. (Samozřejmě s mírou, je-li omluva pro nějaké překročení mantinelů skutečně rozumná, tak to vzít. Ale jinak nenechat se houpat. Důvěřuj, ale prověřuj.) Kdyby holčinu vyrazili ze školy, trvala bych na tom, aby si našla práci, na brigádu jí zaměstnají. Ty mantinely se lépe domlouvají, když s nimi i dítě vnitřně souhlasí. Jestli v tom jedou drogy, tak je každá rada drahá. Každopádně a kamarádka navštíví psychologa a poradí se s ním. Chůva v akci není nic jiného než psycholog a v obou dílech rodiče "šli" na děti tou nesprávnou metodou.

Není tady

 

#4 11. 4. 2006 12:59

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Eva36... já vím, uznávám, že jsem to vypálila a nepřemýšlela. Já jsem ale stejně přesvědčená, že člověk, který je "dobře" vychován, tak se tohle nemůže stát. Přesto jsem já a moje sestra jasným důkazem, že to tak není. Naše maminka nám dala vše, na co jsme si vpozmněli. V uvozovkách. Přesto, že nás táta brzy opustil, nikdy jsme neměly pocit strádání. Maminka nám dala tolik lásky i výchovy, že by nám leckterá úplná rodina mohla závidět. Přesto já i moje sestra jsme lítaly v drogách. Nic vážného, u mě to nijak dlouho netrvalo , u ségry to dopadlo hůře. Neudělala na první pokus maturitu. Nic méně v té době se právě projevila ta výchova. Ze dne na den se se vším prásklo, uvědomila si, že máma si tohle nezaslouží, že maturita je důležitější a prostě se s drogama prásklo, maturita dodělala, přišla na řadu omluva , usmíření a konec dobrý. smile Trochu to zlehčuji, ale jsem si téměř jista tím, že nebýt dobrého základu z dětství, možná by sestra dopadla úplně jinak. A kdo ví , jak já.
Tím chci říci, brelo, je to hrozný, co prožívá kamarádka, nic méně a dělá co dělá, pak-li že sama holka nebude chtít, nehne s ní nic. Pak-li že má dobrý základ ve výchově a váží si své matky, pak a věří, že dostane rozum, tohle období vzdoru a chtění vše zkusit, skončí a bude vše dobré.
Možná je jen otázka, co bere a v jaké formě. Ale to ty těžko budeš vědět.

Není tady

 

#5 11. 4. 2006 13:06

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Chomáček: Já s tebou celkem souhlasím, to o Chůvě jsem nepsala jako proti tobě. Myslela jsem to tak, že rodiče zkrátka občas nezvládají svou roli. Mám známou, má adoptované dítě. Už je velké (21 let) a původem je cikánské (nebylo to poznat, když byl miminko). Kluk lítá z průšvihu do průšvihu, práci si pořádně neudrží, mámě lže.....mohlo by se říct - cikáně, tak co chceš. Jenže - znám i tu mámu. Je hysterická, nedůsledná a hlavně - kdykoli kluk něco provedl, žehlila za něj. Nešel na fotbal na trénink, pak to nějak vyplulo na povrch a ona ho šla k trenérovi omluvit a klukovi řekla, že to se nemá, ale že to teda trenérovi vysvětlila....No moje máma nejen že by mě nešla omluvit, ona by mě tam dotáhla, abych to panu trenérovi vysvětlila sama a to já bych si příště rozmyslela někam nechodit a zatloukat....jenže tahle maminka evidentně výchovu adoptivního dítěte nezvládla. Možná kdyby byla důslednější, nemusely se geny takhle blbě projevit. Výchova dělá mnohé.

Není tady

 

#6 11. 4. 2006 14:53

Folly
Host

Re: dcera je flákač, co s ní ?

chomáček napsal(a):

Myslím, že jsi to napsala velice dobře. Moje děti sice drogy neberou, ale syn zkusil marjánku. Ale syn jedné kamarádky ano, jiný zase propadl učení Naguálů a a u toho cigaretám a měkkým drogám. Kamarádčina dcera taky nechala školu, naštěstí druhý pokus ještě trvá. Ale nekomunikuje, je drzá, apod. Je nás už několik matek (právnička, doktorka, inženýrka,ekonomka,aj. ) s problémovými dětmi, že jsme si říkaly, že založíme klub. Všechny máme děti od 18 do 22 let. Nepomáhá absolutně nic, nelze je přesvědčit ani po dobrém ani po zlém. Chce to opravdu stanovit mantinely a být pevná. Ale taky dát najevo, že je má člověk rád a že jim pomůže. Ale zase jen do určité míry. Shodly jsme se s kamarádkama, že jim dáme najíst, oblékneme je, bavíme se s nimi, pokud jsou jen trochu ochotní, nabízíme účast na zajímavých sportovních akcích, (do jisté míry je já i platím), ale peníze jim téměř nedáváme. A navzájem se podporujeme.

 

#7 11. 4. 2006 17:21

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: dcera je flákač, co s ní ?

brela2004 napsal(a):

moje kamarádka má problém:  Rozvedla se a vychovává dvě děti -  10 let kluk a 17 let holka. Dcera se začala flákat, vyhodili ji ze školy. V další škole má podmínečné vyloučení. Neposlouchá, fláká se, nechodí domů, je drzá a sprostá i na babičku´, vodí si domů kluky, mámu přehlíží, nebo je na ni sprostá. Asi jsou v tom i drogy.   Co s ní ? Ještě jí není 18.  Kamarádka ji chce dát do nějakého výchovného ústavu, aby za ni neměla odpovědnost, když je nezvladatelná.  Když nechodí do školy, do práce taky chodit nebude, takže ji snad bude muset živit, nebo holka začne krást. 
Máte někdo zkušenost, nebo radu ?

ahojky,
já mám takovou neteř.. je jí 15, přestala chodit do učení, krade doma peníze, ne jen tedy doma, ale dokonce příbuzným, nechodí na brigády, pokaždé druhý den skončí,na rodiče doma řve, nadává jim, tahá si taky domu kluky. Jenže její rodiče to vůbec neřeší, nechají ji být, ona chodí domu až ráno, vůbec nevědí kam jde, všude ji pouštějí, jen aby měli klid. Ale myslím, že u ní drogy nejsou. Kamarádka to chce alespoň řešit, ale oni ne, prostě jí nechají a je to...to je má zkušenost


Není tady

 

#8 12. 4. 2006 8:10

brela2004
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 149

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Já osobně jsem sama vychovávala 2 syny od jejich 14-ti a 16-ti let. Byli jsme ale zásadoví rodiče, takže výchova měla pevné základy. Neměla jsem s nimi problémy a dodnes spolu máme perfektní vztah, jsme k sobě slušní,  vzájemně se respektujeme, pomáháme si.   Takže já vidím problémy s dětmi opravdu v nedůsledné výchově.  Takže bohužel nedokážu kamarádce poradit, co teď, když už je pozdě vychovávat.

Není tady

 

#9 12. 4. 2006 9:00

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Tahle věta mě trochu šokuje. Možná nebyla myšlena ták, jak vyzněla, ale jestli jo, je v ní jasná odpověď na otázku, proč je ta holka taková.

"Kamarádka ji chce dát do nějakého výchovného ústavu, aby za ni neměla odpovědnost".


Pokud jde kamarádce jen o to, aby za ni neměla odpovědnost, tak když to vydržela doteď, ten rok už snad vydrží taky.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#10 12. 4. 2006 9:03

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Ty děti jsme snad chtěly, ne? A to není jen o tom krásném a dobrém!

Není tady

 

#11 12. 4. 2006 10:27

brela2004
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 149

Re: dcera je flákač, co s ní ?

mashanka -
Ona se jí nehce zbavit, ale  nic s ní nenadělá a má o ni strach. Podle mě je to neřešitelná situace. Už byli u psychologa a všude možně, ale nic se nepohnulo k lepšímu. Holka na všechno kašle, máma je na nervy , hledá řešení, ale nenachází.  Je to zapeklitá situace. Fuj !!

Není tady

 

#12 12. 4. 2006 14:59

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: dcera je flákač, co s ní ?

brela2004 napsal(a):

mashanka -
Ona se jí nehce zbavit, ale  nic s ní nenadělá a má o ni strach. Podle mě je to neřešitelná situace. Už byli u psychologa a všude možně, ale nic se nepohnulo k lepšímu. Holka na všechno kašle, máma je na nervy , hledá řešení, ale nenachází.  Je to zapeklitá situace. Fuj !!

Já mám tak starého syna. Měli jsme také podobné období, jen ne v takové míře. Říká se, že u kluků podobné období kolem 17 končí, ale holky teprve blbnout začínají (u mě to tak bylo. Největší tele jsem byla mezi 16 a 19).
Ke mně se vždycky choval hezky, jen mi občas zamlčel třeba své neúspěchy ve škole, apod. - prý, abych neměla zase trauma. Kašlal na rysy, dú..., pak měl z toho pětky, probíhaly domluvy, sliby, já byla na prášky....
Uvědomila jsem si, že nastal čas, přestat mu dýchat na záda, jen ho z povzdálí sledovat a mít připravenou pomocnou ruku a pochování.
Řekla jsem mu, jestli do školy chodit nechce, a si najde práci nebo mu s tím pomůžu a jde dělat. Nebo a studuje, ale že prostě něco dělat musí a že nejsem ochotná podporovat a vydržovat lempla.
Teprve potom se mi svěřil, že tahle škola ho nebaví, chodí tam s odporem a ke všemu se musí strašně nutit. A že se mi to bál říct, abych ho nepodezírala, že se jen vymlouvá.
Takže jsme spolu našli jinou školu (už ji měl vyhlédnutou a čekal na příležitost), vyřídili jsme přestup a od té doby mám jiné dítě. Je v pohodě, učí se dobře, je s ním i sranda, nevyhýbá se komunikaci... cítím, že je šastný.
Oni se prostě chovají hnusně, když se z nějakého důvodu hnusně cítí. A to, co nám připadá jako banalita, může být pro ně zásadní.

Chce to zjisit, kde je její bolavé místečko, jinak s ní nehnete


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#13 13. 4. 2006 7:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dcera je flákač, co s ní ?

brela2004 napsal(a):

Já osobně jsem sama vychovávala 2 syny od jejich 14-ti a 16-ti let. Byli jsme ale zásadoví rodiče, takže výchova měla pevné základy. Neměla jsem s nimi problémy a dodnes spolu máme perfektní vztah, jsme k sobě slušní,  vzájemně se respektujeme, pomáháme si.   Takže já vidím problémy s dětmi opravdu v nedůsledné výchově.  Takže bohužel nedokážu kamarádce poradit, co teď, když už je pozdě vychovávat.

Brelo, dovolím si nesouhlasit. Mám tři děti, všechny vychovávané stejně a myslím, že ne špatně, podle toho, že vystudovaly, prácovat jim nedělá potíže, mají kvalitní vztahy a tak dál. Přesto si dcera ke drogám taky přičuchla se vším, co s nimi souvisí a nebylo to vůbec hezké období. Tudíž jenom "nedůslednou výchovou" to asi nebude, jsou i jiné vlivy, které působí. Musím zaklepat - dneska už je to v pořádku - možná i proto, že ta výchova před tím nebyla zas až tak špatná.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 13. 4. 2006 13:50

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Souhlasím s helenou.Mám čtyři holky a výchova stejná.Třetí v pořadí nám dala zabrat,Chůva v akci by od nás před šesti rokama utekla už první den  lol .Teď je mi hej,ale tenkrát jsme běhaly po psych. a všude možně a já nevěřila,že to zvládnem.No a trvalo to pět let.Chce to jen  najít ten správnej přístup,což je někdy těžký dumbom a chce to vidět z třetí strany.Ono nestačí jen zajít k psychologovi,ale taky s ním spolupracovat a nevzdat to po druhým nebo třetím sezení,když se hned všechno nespraví .

Není tady

 

#15 13. 4. 2006 19:57

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Holky, on je právě problém v tom "mám tři děti a všechny vychováváme stejně".
Každý je jiný a potřebuje jiný přístup a jiné metody. Platí prostě na něj něco jiného. Co se osvědčilo u prvního, nemusí u druhého fungovat vůbec nebo to může v něm i vyvolávat trauma.
Na jednoho zařvete a ani to s ním nehne. Pak se vám narodí citlivka, zařvete na ni 3x a má z toho trauma.
Myslím, že je potřeba, najít cestu ke každému zvl᚝.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#16 13. 4. 2006 20:55

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: dcera je flákač, co s ní ?

mashanka napsal(a):

Holky, on je právě problém v tom "mám tři děti a všechny vychováváme stejně".
Každý je jiný a potřebuje jiný přístup a jiné metody. Platí prostě na něj něco jiného. Co se osvědčilo u prvního, nemusí u druhého fungovat vůbec nebo to může v něm i vyvolávat trauma.
Na jednoho zařvete a ani to s ním nehne. Pak se vám narodí citlivka, zařvete na ni 3x a má z toho trauma.
Myslím, že je potřeba, najít cestu ke každému zvl᚝.

Tou stejnou výchovou spíš myslím to,že třeba bych jednu odstčila při hraní,jedný kupovala lepší oblečení,vzala jednu do ZOO atd.(znám takový případ)A nebo jedno dítě uklidit k babičce.Takový rozdíly jsem myslela.Ale ono se mě to teď kecá,když to mám za sebou(abych to nezakřikla,nejmladší má 14 dumbom )

Upravil(a) ctyr,listek (13. 4. 2006 20:56)

Není tady

 

#17 13. 4. 2006 21:00

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: dcera je flákač, co s ní ?

A s tím ústavem,nevím,ale asi bych vydržela do 18 a pak to řešila.Už by byla plnoletá a už by byly jiný možnosti. hmm

Není tady

 

#18 13. 4. 2006 22:17

DankaS
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 262

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Až jí bude 18, tak nad ní rodiče ztratěj veškerou moc, pokud se neumoudří sama. Takže já bych spíš doporučila urychleně řešit a pomocí psychologa.

Není tady

 

#19 14. 4. 2006 6:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dcera je flákač, co s ní ?

ctyr,listek napsal(a):

mashanka napsal(a):

Holky, on je právě problém v tom "mám tři děti a všechny vychováváme stejně".
Každý je jiný a potřebuje jiný přístup a jiné metody. Platí prostě na něj něco jiného. Co se osvědčilo u prvního, nemusí u druhého fungovat vůbec nebo to může v něm i vyvolávat trauma.
Na jednoho zařvete a ani to s ním nehne. Pak se vám narodí citlivka, zařvete na ni 3x a má z toho trauma.
Myslím, že je potřeba, najít cestu ke každému zvl᚝.

Tou stejnou výchovou spíš myslím to,že třeba bych jednu odstčila při hraní,jedný kupovala lepší oblečení,vzala jednu do ZOO atd.(znám takový případ)A nebo jedno dítě uklidit k babičce.Takový rozdíly jsem myslela.Ale ono se mě to teď kecá,když to mám za sebou(abych to nezakřikla,nejmladší má 14 dumbom )

Přesně tak - ta stejná výchova spočívá spíš v tom, abys děti naučila, co je správné a co není. Když to řeknu hodně zjednodušeně, tak podstatný je cíl a výsledek, nikoli metody, jak k němu dojdeš. V určitém věku byli všichni haranti bordeláři (všechny znáte, že?) a uklízelo se pouze po "velmi důrazném" připomenutí = maminka řvala jak tygr, případně vyházela věci ze skříní a podobně (asi taky znáte). No a najednou synáček zjistil, že když bude mít v pokojíku uklizeno, tahle buzerace odpadne a o bude mít čas na příjemnější věci. Takže "výchovného cíle" bylo dosaženo a možná dřív, než kdybych mu dlouze pedagogicky vysvětlovala, proč že má uklízet.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 14. 4. 2006 7:00

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: dcera je flákač, co s ní ?

DankaS napsal(a):

Až jí bude 18, tak nad ní rodiče ztratěj veškerou moc, pokud se neumoudří sama. Takže já bych spíš doporučila urychleně řešit a pomocí psychologa.

Ztratí moc,ale můžou říct-jsi plnoletá,tak si dělej, co chceš,najdi si práci,ubytování a starej se!O to jde,že pak už se holčička nemůže spolíhat na to,že se o ní musí starat a nervovat se.Třeba jí pak dojde,že ne všechno jde jak po másle-mamka uvaří,vypere,uklidí a holka lítá kdoví kde!!!!!

Není tady

 

#21 14. 4. 2006 7:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Ale nervovat se budeš stejně. Malér je v tom, že jakmile je dítě plnoleté, můžeš všechno to, co píšeš, udělat, ale nemᚠnejmenší možnost mu pomáhat, pokud samo nechce. Takže ve finále jen zpovzdálí koukᚠna to, jak se potomek ničí a tiše doufáš... Tudíž si myslím, že je lepší pokusit se zasáhnout ještě v době, kdy to, vzhledem k věku a "moci", je možné a nečekat na plnoletost. Potom už nemᚠnejmenší šanci.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 14. 4. 2006 8:47

DankaS
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 262

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Mᚠpravdu čtyřlístku, ale souhlasim s Helenou. Tady nejde jen o to, ukázat dceři, že to neni legrace se o sebe postarat. Pokud má problémy s drogama, bude těch peněz potřebovat víc, než si může vydělat někde v běžný práci. Tady je důležitý podchytit ty drogy, to už pak po 18-tém roce věku bude velmi těžký. Ona ze začtku na tom nemusí být tak špatně, takže ji to samotnou nevyprovokuje k tomu, aby toho nechala a bude se propadat hlouběji a hlouběji. Ptřebovala by nějak pořádně "nakopnout". Taky by třeba nebylo od věci spojit se v zájmu dcery se svým exmanželem. Chtělo by to pro ni tvrdej režim, bez možnosti úniku,ale zároveň aby uvěřila, že ji rodče chtěji pomoc. Nasměrovat ji k nějaký činnosti, která ji bude bavit a bude chtít třeba dál studovat. Někdy může pomoct, že vidí, jak vrstevnice studujou, cestujou a ona nedokázala nic a perspektiva že do budoucna ani nedokáže ji může nasměrovat správnější cestou. Je to orpavdu těžký, chce to určitě toho psychologa, ten by mohl přijít na to, co na dceru může platit. Určitě drogy se musej rešit pokud možno hned, ne to odkládat až ji bude 18, to už by mohlo být pozdě.

Není tady

 

#23 14. 4. 2006 9:09

DankaS
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 262

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Třeba ji poslat studovat a pracovat do cizí země. Tam se o sebe bude muset postarat sama, navíc bude bez starých kamarádů a může se naučit výborně jazyk.

Není tady

 

#24 14. 4. 2006 9:24

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Nevím, jak se to kamarádce stalo, ale určitě to nevznilko ze dne na den, řešit to měla někdy drříve, nyní bych s dcerou promluvila o možnosti umístění v ústavu a nebo předání do péče otci, buď pochopí nebo ji fakt dát otci nebo do ústavu, pokud nemá jistotu s drogami, vzala bych ji  na test do nemocnice, když to odmítne, tak by šla z domu.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#25 14. 4. 2006 10:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: dcera je flákač, co s ní ?

Irenko, někdy se takovou věc skutečně dozvíš až když je pozdě, aniž bys tušila, že tu "něco" k řešení bylo předtím. A neplnoleté dítě z domu dᚠtěžko, jedině do léčebny a všechny je taky nechtějí brát.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů