Oznámení

30. srpna : Vážení uživatelé, i přes veškerá zatím provedená opatření jsme občas pod palbou robotických účtů. Prosíme tímto o trpělivost, mažeme ihned, jak zjistíme další jejich spamové účty. Děkujeme !

30. srpna : Cukr je dobrý nejen na slazení kávy, aneb tichý zabiják, nebo velmi užitečný pomocník v domácnosti? I když nesladíte, vyzkoušejte těchto 5 tipů!

30.srpna : Upečme si spolu (pra)babiččinu bábovku.

 • Diskuse
 •  » Právní
 •  » Vypořádání při odchodu společníka ze Spol. s r.o. ze zdravotních důvod

#1 7. 5. 2018 21:02

Matylda14
♥♥-----
Registrovaný: 1. 4. 2008
Příspěvky: 65

Vypořádání při odchodu společníka ze Spol. s r.o. ze zdravotních důvod

Před 9 ti lety z vážných zdravotních důvodů ,byl přiznám našemu příbuznému plný inval.důchod ,od té doby je jeho zdravotní stav stále špatný.Jeho dcera napsala na základě plné moci firmě,že otec nemůže již nadále fungovat ve firmě,chce ukončit svoji činnost a žádá o vyplacení podílu,za celých 9 let nedostal odpověď,nyní odcházejí z firmy další společníci a nechtějí se s našim příbuzným vyrovnat. Našli jsme možnost dle společenské smlouvy ukončit také podle §148 odst.1 obch.zák.,platí,že společník může navrhnout ,aby soud jeho účast ve společnosti zrušil-z vážných zdravotních důvodů (měl by dostat  podíl dle §61 odst.2 z účetní uzávěrky ke dni zániku účasti společníka ve společnosti.Jde nám o to,zda je možné požádat soud i po tak dlouhé době ,aby ze zdravotních důvodů zrušil jeho  účast ve společnosti zrušil a byl mu po právu vyplatil jeho podíl.Děkuji budu vděčná za každou radu.

Není tady

 
 • Diskuse
 •  » Právní
 •  » Vypořádání při odchodu společníka ze Spol. s r.o. ze zdravotních důvod
NÁŠ TIP:

  Zápatí

  Powered by PunBB 1.2.24c
  © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
  Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
  Ochrana osobních údajů