Oznámení

25. listopadu : Vážení uživatelé, i přes veškerá zatím provedená opatření jsme občas pod palbou robotických účtů. Prosíme tímto o trpělivost, mažeme ihned, jak zjistíme další jejich spamové účty. Děkujeme !

25. listopadu : Blíží se advent a pomalu je čas myslet na výzdobu, přinášíme proto 5 nádherných dekorací pro LÍNÉ milovníky Vánoc

25.listopadu : Upečme si spolu povidlovou bábovku.

#326 3. 12. 2017 13:20

jarka1234
♥♥♥----

Re: Přeběhlická

Píši zde z mobilu a smajlíci mi blbnou. smile

Není tady

#327 3. 12. 2017 14:49

man-mimo
♥♥♥----

Allma napsal(a):

A co by sis chtěl přečíst big_smilebig_smile

man-mimo napsal(a):

dumbom Sakra, jak to, že tu nikdo nepíše? dumbom Jak to tu mám asi hledat? big_smile big_smile

roll To je celkem jedno. Jen když tu nikdo nepíše, tak se to blbě hledá dumbom  big_smile big_smile

Není tady

#328 3. 12. 2017 16:17

Allma
♥♥-----

já jsem zatím zvládla bez prášků, ale teď kolem Vánoc je mi všelijak:butter: manžel Vánoce miloval, užíval si jich. Když jezdil, tak to byl čas kdy byl 2-3 týdny doma, protože se v Německu začínalo rozvážet později. Už jsem naměkko:(   

orinka napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

orinka napsal(a):

Je mi moc líto, že už jsi bez maminky. Musela být ještě mladá, když koukám na tvoji fotku? Mně maminka zemřela před dvěma roky, byla nemocná a už dost v letech -přesto mě to zdrtilo, denně jsme byly spolu. Ale i tak bojovala jako lev, aby nemoc porazila. Nezdařilo se. Minulý rok na Dušičky zemřel tragicky můj syn.... A proč to píšu? Jak je to ze začátku zničující pro ty, co zůstali, přece jen pomáhá čas. Po roce je to lepší, chce to vydržet a doufat v lepší. Už jsemi vysadila antidepresiva a dobrý to je.

Ano, byla mladá, zemřela dva dny před svými 62 narozeninami. Má maminka také bojovala jako lev do poslední minuty, ještě den před svou smrtí mi šeptala, že chce žít grater Těžká nemoc ale rozhodla jinak. Došly jí síly. Byla to ta nejstatečnější žena, jakou jsem kdy poznala a je mi ctí, že jsem její dcera. Toto nesmírně těžké období u mě ještě bohužel neskončilo, protože stejně vážně nemocný je i můj tatínek a celý ten proces u mě ještě neskončil grater

To s Tvým synem je mi opravdu upřímně líto, neumím a ani nechci si to ani představit hjarta

a ještě chci přispět se svou zkušeností s prášky. Když umřela mama, byla jsem z toho na hromadě a abych mohla spát, nechala jsem si napsat antidepresiva a něco na spaní. Nemohla jsem si dovolit sesypat se, když jsem měla starost o manžela. Po půl roce už jsem z toho byla venku a smutek zvládala. Ale byly to smutné Vánoce, první bez mamy a jejího cukroví. Loni na Dušičky, přesně, umřel syn. Byla to rána, na kterou jsme se nikdo nemohl připravit - tak, jako u mamy nebo tehdy u tatínka. To je asi to nejhorší, když je to jako blesk. Tak to bylo mnohem, mnohem horší. Berličky v podobě prášků jsou v tom případě životně nutné, jinak by člověk nespal, nejedl a zbláznil se asi. Antidepresiva pomohly taky, postupně. Ale nejvíc mi pomohla víra. Nechci tu nějak agitovat, jen tu vypisuju svou zkušenost. Tak jsem si říkala: mám jít k nějakému psychiatrovi, který mě vůbec nezná, vyslechne mě s profesionálním zájmem, poradí...já jsem pokřtěná v husitské církvi. Takový ten nepraktikující věřící. Až teď, když mi bylo nejhůř v životě, jak to na mě všecko spadlo, jsem hledala útěchu tam. A našla. Nikomu jsem nemusela nic vysvětlovat a vykládat a přesto jsem měla pocit, že o mě ten nad námi všecko ví a v té hrůze nade mnou drží ochrannou ruku. Že mě nenechá padnout.Těžko se to popisuje. Ale tam dostávám odpovědi na všechny otázky, které mi napadají. Mám pocit, že tím dávám věci do pořádku a až bude můj čas, dovím se víc - a už se nebojím.

Není tady

#329 3. 12. 2017 16:49

jarka1234
♥♥♥----

man-mimo napsal(a):

Allma napsal(a):

man-mimo napsal(a):

dumbom Sakra, jak to, že tu nikdo nepíše? dumbom Jak to tu mám asi hledat? big_smile big_smile

roll To je celkem jedno. Jen když tu nikdo nepíše, tak se to blbě hledá dumbom  big_smile big_smile

Musíš sem psát víc i ty, ne???dumbom

Není tady

#330 3. 12. 2017 17:18

Allma
♥♥-----

Dyť ho znáš, ne? Jednou větou praví vše big_smilebig_smile

jarka1234 napsal(a):

man-mimo napsal(a):

Allma napsal(a):

Není tady

#331 3. 12. 2017 17:27

jarka1234
♥♥♥----

Allma napsal(a):

jarka1234 napsal(a):

man-mimo napsal(a):

Já vím. Jak je přesnost výsadou králů, tak je stručnost výsadou man-mima.big_smilehjartatummenupp

Není tady

#332 3. 12. 2017 17:28

jarka1234
♥♥♥----

jarka1234 napsal(a):

Allma napsal(a):

jarka1234 napsal(a):

Já vím. Jak je přesnost výsadou králů, tak je stručnost výsadou man-mima.big_smilehjartatummenupp

To srdíčko tam být nemělo. Jen smajlíci.

Není tady

#333 3. 12. 2017 19:47

Mášapáša
♥♥♥----

jarka1234 napsal(a):

Ahoj holky, je to smutné čtení, ale nemůže se psát jen o srandičkách vždy. I vážné věci patří k životu. Mám podobný osud jako Mášapáša(ona ví). Když mi bylo 14 let, tak mamka tragicky zemřela. Bylo jí 34 let. Srazil ji ožralej chlap autem. Zemřela na krvácení do mozku. Lékaři řekli taťkovi, že kdyby se náhodou probrala, tak by živořila v ústavu. Měla hodně poškozený mozek. Taťka zůstal s námi sám. 4děti. Já nejstarší. V tomhle vánočním čase na ni myslím ještě více než jindy. 29.12.měla narozeniny. Sem tam se mi zdají útržky z dětství, ale nikdy si to pořádně nepamatuju. A mamka vypadá v těch snech úplně jinak. Už je to dávno, ale vždy, když to píšu, tak je mi smutno.
Snad to mám napsané bez chyb, píšu na mobilu.smile

Ví. My už jsme si s Jarkou dřív psaly, jak máme podobné osudy, taky u nás zůstal táta sám se čtyřma dětma, nejstaršímu bráchovi 16 a nejmladší ségře 4 roky. No a pak si hlavně asi kvůli nám děckám našel ženskou a to byla ta nejhorší mrcha na celým světě, o tý by se dala napsat knížka. Ale bylo by škoda papíru.
Allmo, na to s tvým manželem si pamatuju z ž-in, bylo to strašně náhlý, viď? Docela mě to vzalo, že se to může takhle stát, to musí být o to těžší, když s tím člověk vůbec nepočítá. Ne že by to někdy bylo lehký, ale přece jen...

Není tady

#334 3. 12. 2017 19:57

Mášapáša
♥♥♥----

man-mimo napsal(a):

Allma napsal(a):

man-mimo napsal(a):

Vysvětlila mi Judyna, jak to najít - taky jsem nevěděla. Když klikneš nahoře v liště na "diskuze" a sjedeš si na stránce úplně dolů, tak tam najdeš rámeček se čtyřmi řádky a tam si najdeš, kde jsi naposled komentoval. Viz obrázek.

http://img23.rajce.idnes.cz/d2301/14/14664/14664934_c0723895328d9c904c802f94974e7f8c/images/diskuze.jpg?ver=2

Upravil(a) Mášapáša (3. 12. 2017 19:58)

Není tady

#335 3. 12. 2017 20:09

Allma
♥♥-----

Mášapáša napsal(a):

jarka1234 napsal(a):

Ahoj holky, je to smutné čtení, ale nemůže se psát jen o srandičkách vždy. I vážné věci patří k životu. Mám podobný osud jako Mášapáša(ona ví). Když mi bylo 14 let, tak mamka tragicky zemřela. Bylo jí 34 let. Srazil ji ožralej chlap autem. Zemřela na krvácení do mozku. Lékaři řekli taťkovi, že kdyby se náhodou probrala, tak by živořila v ústavu. Měla hodně poškozený mozek. Taťka zůstal s námi sám. 4děti. Já nejstarší. V tomhle vánočním čase na ni myslím ještě více než jindy. 29.12.měla narozeniny. Sem tam se mi zdají útržky z dětství, ale nikdy si to pořádně nepamatuju. A mamka vypadá v těch snech úplně jinak. Už je to dávno, ale vždy, když to píšu, tak je mi smutno.

Ví. My už jsme si s Jarkou dřív psaly, jak máme podobné osudy, taky u nás zůstal táta sám se čtyřma dětma, nejstaršímu bráchovi 16 a nejmladší ségře 4 roky. No a pak si hlavně asi kvůli nám děckám našel ženskou a to byla ta nejhorší mrcha na celým světě, o tý by se dala napsat knížka. Ale bylo by škoda papíru.
Allmo, na to s tvým manželem si pamatuju z ž-in, bylo to strašně náhlý, viď? Docela mě to vzalo, že se to může takhle stát, to musí být o to těžší, když s tím člověk vůbec nepočítá. Ne že by to někdy bylo lehký, ale přece jen...

Ano, velmi rychlé, Břišní aneurisma sad

Není tady

#336 3. 12. 2017 20:55

jarka1234
♥♥♥----

Mášapáša napsal(a):

jarka1234 napsal(a):

Hani, taťka si taky našel ženskou, ta si ho tak omotala kolem prstu, že jí a jejím děckám kupoval vše co mohl a na nás nezbývalo. Je to už dávno, už s ní není. Dávno na to nemyslím. Je to zvláštní, jak máme hodně věcí podobných. Já od začátku jsem v tobě viděla spřízněnou dušičku a to jsem o tobě nic nevěděla. Jsem ráda, že se známe, i když jen virtuálně.smile

Není tady

#337 3. 12. 2017 21:04

jarka1234
♥♥♥----

Včera jsme byli na návštěvě u našich přátel a ti mají tak krásného velkého kocoura, že jsem si hned řekla, že by se líbil tady kočičí mamince Mášipáši. Jenže nás tam bylo více, což on prý nemá rád a tak se nechal hladit jen chvilinku. Chtěla jsem ho vyfotit, ale prchnul mi. Neměl asi náladu. Tak snad někdy příště. Je nádherný a jmenuje se Mikeš.hjartasmile

Není tady

#338 3. 12. 2017 21:52

Mášapáša
♥♥♥----

jarka1234 napsal(a):

Včera jsme byli na návštěvě u našich přátel a ti mají tak krásného velkého kocoura, že jsem si hned řekla, že by se líbil tady kočičí mamince Mášipáši. Jenže nás tam bylo více, což on prý nemá rád a tak se nechal hladit jen chvilinku. Chtěla jsem ho vyfotit, ale prchnul mi. Neměl asi náladu. Tak snad někdy příště. Je nádherný a jmenuje se Mikeš.hjartasmile

To by se mi určitě líbil. Mně se líbí každá kočka a líbí se mi všude, kde kočky mají hjarta Tak ho příště přemluv k focení a aspoň si natrénuješ, jak sem vložit fotku storstark
P.S. Měla jsem u tebe stejné pocity a taky jsem moc ráda, že se známe, aspoň takhle. Ta naše bába už nežije a doufám, že se smaží v kotli pekelným.

Není tady

#339 3. 12. 2017 22:37

man-mimo
♥♥♥----

Mášapáša napsal(a):

man-mimo napsal(a):

Allma napsal(a):

Vysvětlila mi Judyna, jak to najít - taky jsem nevěděla. Když klikneš nahoře v liště na "diskuze" a sjedeš si na stránce úplně dolů, tak tam najdeš rámeček se čtyřmi řádky a tam si najdeš, kde jsi naposled komentoval. Viz obrázek.

http://img23.rajce.idnes.cz/d2301/14/14 … .jpg?ver=2

Dík, já to vždycky nějak najdu roll Ale to víš, ta moje vrozená lenost hmm big_smile big_smile

Není tady

#340 4. 12. 2017 11:00

Mášapáša
♥♥♥----

man-mimo napsal(a):

Mášapáša napsal(a):

man-mimo napsal(a):

Dík, já to vždycky nějak najdu roll Ale to víš, ta moje vrozená lenost hmm big_smile big_smile

Já mám taky vrozenou lenost a právě proto mi tohle přijde rychlejší a snadnější, než jak jsem to hledala předtím storstark

Není tady

#341 4. 12. 2017 15:25

man-mimo
♥♥♥----

Mášapáša napsal(a):

man-mimo napsal(a):

Mášapáša napsal(a):

Já mám taky vrozenou lenost a právě proto mi tohle přijde rychlejší a snadnější, než jak jsem to hledala předtím storstark

.

hmm Nejsnadnější je, když tu někdo pravidelně píše, pak to nemusím nikde hledat dumbom  big_smile big_smile

Není tady

#342 4. 12. 2017 15:42

Mášapáša
♥♥♥----

man-mimo napsal(a):

Mášapáša napsal(a):

man-mimo napsal(a):

.

hmm Nejsnadnější je, když tu někdo pravidelně píše, pak to nemusím nikde hledat dumbom  big_smile big_smile

Tak to je pravda pravdoucí a proto nám jdi směle příkladem a každý den sem pár příspěvků galantně napiš, ať to pak my ostatní nemusíme hledat big_smilegodliketummenupp

Není tady

#343 4. 12. 2017 15:53

jarka1234
♥♥♥----

Mášapáša napsal(a):

man-mimo napsal(a):

Mášapáša napsal(a):

.

Tak to je pravda pravdoucí a proto nám jdi směle příkladem a každý den sem pár příspěvků galantně napiš, ať to pak my ostatní nemusíme hledat big_smilegodliketummenupp

To by bylo nejlepší. Je přece gentleman.reta

Není tady

#344 4. 12. 2017 17:21

Mášapáša
♥♥♥----

jarka1234 napsal(a):

Mášapáša napsal(a):

man-mimo napsal(a):

.

To by bylo nejlepší. Je přece gentleman.reta

No právě, na to spolíhám storstarkstorstark

Není tady

#345 4. 12. 2017 23:44

man-mimo
♥♥♥----

roll

Není tady

#346 5. 12. 2017 9:17

Mášapáša
♥♥♥----

man-mimo napsal(a):

roll

Čekala jsem něco obsáhlejšího, ale taky dobrý big_smile

Není tady

#347 5. 12. 2017 15:36

Mášapáša
♥♥♥----

Diskuze opět téměř padá z titulní strany, tak honem tlačím příspěvek (haha, to teda vyznělo divně reta). Stejně nic jinýho nemůžu dělat, na klíně mi usnula moje malá Jolanka Půlocásková a já se nemůžu hnout, abych ji chudinku nevzbudila big_smile

Není tady

#348 5. 12. 2017 16:49

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Hezký večer, jste tu všichni a nebo vás odnesli čerti? U nás se zrovna pečou vanilkové rohlíčky, teda děti pečou, já se snažím v tichosti toto vše ignorovat roll Také proběhla diskuze, co si kdo přeje pod stromeček, no výživné to bylo. A zítra mě čeká další lekce ve škole (dělám lektorku pro 1.stupeň v kreativních dílničkách), tak se jdu asi připravit.

Není tady

#349 5. 12. 2017 17:47

jarka1234
♥♥♥----

AndreaP. napsal(a):

Hezký večer, jste tu všichni a nebo vás odnesli čerti? U nás se zrovna pečou vanilkové rohlíčky, teda děti pečou, já se snažím v tichosti toto vše ignorovat roll Také proběhla diskuze, co si kdo přeje pod stromeček, no výživné to bylo. A zítra mě čeká další lekce ve škole (dělám lektorku pro 1.stupeň v kreativních dílničkách), tak se jdu asi připravit.

Já vůbec nevím, co mám koupit partnerovým rodičům. Nic nepotřebují, všechno mají. A co náhodou nemají, tak si můžou koupit. Tak jsem v koncích.sad
Tohle období moc nemusím. Raději ať už je po vánocích. Jediné na co se těším, je týden volna. Ovšem vyšlo to blbě. Mohlo to volno být delší.stolt

Není tady

#350 5. 12. 2017 17:48

Mášapáša
♥♥♥----

AndreaP. napsal(a):

Ahoj Andrejko, nechceš poslat děti k nám, aby mi taky napekly? Vanilkový rohlíčky jsou moje nejoblíbenější cukroví a možná se přemůže a taky je letos upeču, ale jinak nic, už to úspěšně tak provozuju asi třetím rokem. Co budete v dílničkách vyrábět? Asi něco vánočního, tak bys třeba mohla pak přihodit nějaký fotky storstark

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí