Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 27. 10. 2017 19:59

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: strčit do domova?

Já jsem moc dobře četla, kolik pánovi je. Proto pomoc potřebuje. Mladší rodič, než v podstatě přestárlý senior by si s tím snad dovedl trochu víc poradit. Tenhle prostě tu pomoc potřebuje. Že to je zdlouhavé jako všechno, co prochází soudním řízením, mi je jasné. Kdyby dcera tohle provedla pětašedesátníkovi, uměl by se nejspíš trochu bránit, má ještě sílu. Tenhle pán, pokud mu prodá střechu nad hlavou, má dny sečteny. A to bude argument pro dceru - já to říkala, ten už nebyl schopný žít sám!

Není tady

 

#27 28. 10. 2017 8:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: strčit do domova?

kalupinka napsal(a):

Já jsem moc dobře četla, kolik pánovi je. Proto pomoc potřebuje. Mladší rodič, než v podstatě přestárlý senior by si s tím snad dovedl trochu víc poradit. Tenhle prostě tu pomoc potřebuje. Že to je zdlouhavé jako všechno, co prochází soudním řízením, mi je jasné. Kdyby dcera tohle provedla pětašedesátníkovi, uměl by se nejspíš trochu bránit, má ještě sílu. Tenhle pán, pokud mu prodá střechu nad hlavou, má dny sečteny. A to bude argument pro dceru - já to říkala, ten už nebyl schopný žít sám!

zkus se zamyslet dále... senior se domůže vrácení daru, ... léta přibývají a on stále víc a více bude potřebovat péči a pomoc druhých... co teď. bydlí ve svém domku, ale nezvládá péči o sebe, o domek, o zahradu.  takže dny má sečteny taky.

Není tady

 

#28 28. 10. 2017 10:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: strčit do domova?

aprill napsal(a):

kalupinka napsal(a):

Já jsem moc dobře četla, kolik pánovi je. Proto pomoc potřebuje. Mladší rodič, než v podstatě přestárlý senior by si s tím snad dovedl trochu víc poradit. Tenhle prostě tu pomoc potřebuje. Že to je zdlouhavé jako všechno, co prochází soudním řízením, mi je jasné. Kdyby dcera tohle provedla pětašedesátníkovi, uměl by se nejspíš trochu bránit, má ještě sílu. Tenhle pán, pokud mu prodá střechu nad hlavou, má dny sečteny. A to bude argument pro dceru - já to říkala, ten už nebyl schopný žít sám!

zkus se zamyslet dále... senior se domůže vrácení daru, ... léta přibývají a on stále víc a více bude potřebovat péči a pomoc druhých... co teď. bydlí ve svém domku, ale nezvládá péči o sebe, o domek, o zahradu.  takže dny má sečteny taky.

Bohužel, s věkem síly ubývají ... a i při nejlepší vůli se takový senior může stát ze dne na den absolutně závislý na péči druhé osoby tak, že už v domě nebude moci fungovat ani s pečovatelkou a bude potřebovat nepřetržitou odbornou péči, kterou mu laik i při sebelepší vůli nebude schopen poskytovat ...


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#29 28. 10. 2017 10:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: strčit do domova?

Ad Aprill - ano. je to tak. Opravdu těžká situace. A zajímalo by mě, jak to skončilo, snad dá zakladatelka vlákna vědět.

Dějí se různé věci. Tuhle jsem slyšela o případu z mého okolí - je to až neuvěřitelné, ale rodiče se dali svou dcerou přemluvit k prodeji domku na vesnici - dcera chtěla peníze. Rodiče si nastěhovala domů do dvoupokojového bytu, kde žije s manželem a dvěma dětmi. Staří rodiče spí na chodbě ve spacácích a přes den bloumají po městě, kde nikoho neznají a jsou nešastní. Já nevím, jestli je toto vůbec možné...Na co ty peníze potřebovala...

Upravil(a) Judyna (28. 10. 2017 10:56)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#30 28. 10. 2017 16:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: strčit do domova?

Hrozný...  sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#31 28. 10. 2017 19:49

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: strčit do domova?

Já takových smutných příběhů znám víc ... bohužel ... proto tvrdím, že za svého života by neměl nikdo na nikoho - ani na vlastní děti - přepisovat vlastní střechu nad hlavou, obzvl᚝ senior, který poté nemá kam jít a je po převodu nemovitosti de-facto vydán na milost a nemilost novému vlastníkovi hmm

A já jen podotýkám, že žádný slušný člověk nemá co mámit ze starého rodiče jeho majetek ještě za jeho života a pokud dospělé dítě tak nutně potřebuje peníze nebo bydlení, má si je opatřit vlastní prací a vlastním přičiněním stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#32 29. 10. 2017 21:22

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: strčit do domova?

Už jenom to, že někdo z potomků potřebuje nutně mít na sebe převeden majetek svého rodiče, zní hrozně. Určitě to nepotřebuje proto, aby bylo vše při starém. Aby ten starý táta nebo stará máma měli svůj domov dál, jak jsou zvyklí. Tam něco posmrádá, co si budeme povídat. Vždy by to ty děti stejně tak jako tak zdědily! Já bych se přimlouvala, abychom měli všichni v sobě zakodováno, že dědí děti rovným dílem a taky se rovným dílem na péči podílejí.  Takový nějaký morální kodex potomků, nepsaný zákon, poněvadž ty psané se dají vyložit různě a dají se i obcházet. Každý chytračí, jak převézt ty nejbližší lidi. Hnus, vážně. Snad je lepší nic nemít.

Z mého okolí něco podobného, opatrovnictví postižené osoby v chráněném bytě, a nenápadné plundrování jejího invalidního důchodu. Tady se ubere, tady se uzme, mezitím se půjčí u dalších příbuzných, samozřejmě nenávratně, pak u banky, následuje samozřejmě rapidní nárůst úroků, neschopnost splácet, hrozné. Jedna chyba vrší druhou, dluhy, kam se člověk podívá, a chlast na denním pořádku, co do takového života, který ještě ani není ve středním věku, a má potomky, kteří ho ještě budou určitě potřebovat.

Není tady

 

#33 30. 10. 2017 7:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: strčit do domova?

Nojo, no... prů*er je v tom, že dost rodičů má dojem, že svejm dětem musí pomáhat, protože... důvodů se dá najít hafo.
A druhej prů*er je, že ty haranty hamba nefackuje a berou... co by nebrali, že, když se nabízí? Oni si přece o nic neřeknou... oni třeba jen nebudou mít čas přijet s vnoučatama... odvézt mámu na hrob nebo tátu k doktorovi... to přece ti rodiče musejí pochopit...
Jo a barák? No tati, sám to nezvládneš, chápej... a my musíme do práce... vždy je to pro tvý dobro...

A kdyby mi náhodou někdo chtěl vpálit, že sama říkám něco jinýho... ano, když budu bezmocná a nemožná, nechci, aby mi pr*el utíralo moje dítě... ale to je MOJE rozhodnutí, ne jejich.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#34 30. 10. 2017 7:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: strčit do domova?

kalupinka napsal(a):

Už jenom to, že někdo z potomků potřebuje nutně mít na sebe převeden majetek svého rodiče, zní hrozně. Určitě to nepotřebuje proto, aby bylo vše při starém. Aby ten starý táta nebo stará máma měli svůj domov dál, jak jsou zvyklí. Tam něco posmrádá, co si budeme povídat. Vždy by to ty děti stejně tak jako tak zdědily! Já bych se přimlouvala, abychom měli všichni v sobě zakodováno, že dědí děti rovným dílem a taky se rovným dílem na péči podílejí. Takový nějaký morální kodex potomků, nepsaný zákon, poněvadž ty psané se dají vyložit různě a dají se i obcházet. Každý chytračí, jak převézt ty nejbližší lidi. Hnus, vážně. Snad je lepší nic nemít.

kalupinko, tohle zase tak úplně nelze. Nelze takhle paušalizovat, jak se "přimlouváš" ty. Představ si, že některé dítě bydlí v domě s rodičem, případně ve stejné ulici či vesnici, a další dítě bydlí v jiném státě. Jak by ses rovným dílem na péči podílela, kdybys bydlela v jiném státě, než tvůj rodič, chodila do práce...? To mě teda zajímá.
Můj názor je, že každý pomáhá, jak mu to situace dovolí. A každý pak dědí tak, jak se dědicové mezi sebou domluví. Co když někdo nechce dědit vůbec? Proč by ho tvé "zakódováno" k tomu mělo nutit, když nechce? va
Jo, a nemyslím si, že chytračí KAŽDÝ, jak píšeš ty. To by znamenalo, že chytračíš i ty? Ty jsi taky KAŽDÝ přece.

Upravil(a) Eva. (30. 10. 2017 7:54)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#35 30. 10. 2017 7:53

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: strčit do domova?

Dům může rodič vyřešit také tak, že ho daruje dítěti, které s ním bydlí a za darování se o něj ve stáří postará. A v katastru je věcné břemeno. Pokud jsou mezi rodiči a tímto dítětem dobré vztahy, tak proč by to tak nemohlo být, když se tak vzájemně domluví a chtějí to? Proč by jim to měl někdo zakazovat?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#36 30. 10. 2017 10:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: strčit do domova?

V podstatě jsem chtěla napsat to, co Eva. Péče rovným dílem v praxi nebývá možná. Je to opravdu na domluvě - jak péče, tak případný podíl. Oni i staroušci v tom někdy udělají pořádnou paseku, když se třeba stará jedno dítě, ostatní dávají ruce pryč, ale pak se dědí rovným dílem, jelikož rodiče neprojeví svou vůli, aby si tzv. nedělali zlou krev. Je pak na potomcích, aby byli k sobě navzájem spravedliví. Což oni by třeba i byli, ale jejich partneři, ti dokáží udělat pěknou ostudu, když na to příjde.

Upravil(a) Judyna (30. 10. 2017 10:12)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#37 30. 10. 2017 13:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: strčit do domova?

Eva. napsal(a):

Dům může rodič vyřešit také tak, že ho daruje dítěti, které s ním bydlí a za darování se o něj ve stáří postará. A v katastru je věcné břemeno. Pokud jsou mezi rodiči a tímto dítětem dobré vztahy, tak proč by to tak nemohlo být, když se tak vzájemně domluví a chtějí to? Proč by jim to měl někdo zakazovat?

Môže to tak by, ale prúser sa začína, keď majú rodič a diea rozličné predstavy o tom, čo to znamená "postara sa".... wink Ja by som v ideálnom prípade videla nejaké právnika/právnikov na mestskom úrade alebo u každého notára, čo by sa postaral i(ideálne bezplatne, resp. zaplatení štátom) aspoň o dobrú zmluvu. Dobrú pre oboch, podotýkam.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#38 30. 10. 2017 14:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: strčit do domova?

Selima napsal(a):

Môže to tak by, ale prúser sa začína, keď majú rodič a diea rozličné predstavy o tom, čo to znamená "postara sa".... wink Ja by som v ideálnom prípade videla nejaké právnika/právnikov na mestskom úrade alebo u každého notára, čo by sa postaral i(ideálne bezplatne, resp. zaplatení štátom) aspoň o dobrú zmluvu. Dobrú pre oboch, podotýkam.

To je asi nejlepší řešení.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#39 30. 10. 2017 17:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: strčit do domova?

Selima napsal(a):

Ja by som v ideálnom prípade videla nejaké právnika/právnikov na mestskom úrade alebo u každého notára, čo by sa postaral i(ideálne bezplatne, resp. zaplatení štátom) aspoň o dobrú zmluvu. Dobrú pre oboch, podotýkam.

Rejpnu si... ale jestliže se na dítě/děti převádí například nemovitost, tak snad už ani jednu stranu nezruinuje částka za sepsání smlouvy... to je jedno- nanejvejš dvojstránkovej dokument... a v odůvodněnejch případech se bezplatná právní pomoc vždycky najde.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#40 30. 10. 2017 17:54

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: strčit do domova?

Jasně, že chytračím, Evo, to víš že jo. Teď zrovna  tady plánuji oloupit babičku v přízemí, mám zálusk na její jezdící tašku, určitě ji budu taky ve stáří potřebovat. Už mám rukavice a kuklu, teď ještě, abych si vyčíhla, kdy pojede do marketu!

Když jsem řekla rovným dílem, pak jsem to tak samozřejmě myslela. Ovšem dle svých možností. Ten, co bydlí daleko, může starouškovi poslat peníze na přilepšenou, ten, co má auto, jej zavézt, kam potřebuje a ten, co bydlí blízko a nemá ani prachy nazbyt, ani to auto, může přijít uklidit, uvařit, popovídat.

To vás nenapadlo, že sourozenci přece nemusejí mít stejné podmínky? Ale tu mámu, toho tátu, mají společné. Mělo by je to spojovat. Samozřejmě, když rodič upřednostňuje jednoho sourozence, podřezává si sám větev. Jednou, ale to bude pozdě, pochopí, že to nejvíc protěžované dítě mu nebude umět vrátit, co do něj vložil. To už je další věc.

Proto je nemoudré, dát světu najevo, že jedno dítě dostane vše a druhé nic. Jakmile se majetek převede, řekne si obdarované dítě, mám vše a ani jsem pro to nemusel nic udělat a druhé opominuté, fajn, jak chcete, rozhodli jste to sami, tak si to  taky pěkně dohodněte všechno ostatní. Ovšem beze mě.

Myslím, že jsou to právě ti rodiče, co mezi děti vrazí klín. Tím, že k nim rozdílně přistupují. Než jim to dojde, bývá asi většinou pozdě.

Za pána bych se bila, kdybych nebyla jeho dítětem. Jako  neteř bych mu pomohla, vědoma si toho, že za to nic mít nebudu. proto by to od ní bylo ušlechtilé. Ti sourozenci, pokud se do toho vloží, budou vypadat jako hyeny: teď je poslední šance něco urvat! Do boje!

Ne každý je nezištný. Já jsem tak nezištná, až jsem blbá, proto takové názory. Pochybuji, že se změním, ani to nemám v plánu. Nesnesu, když se ubližuje někomu, kdo ne nedovede bránit. Tohle je ten případ. Samozřejmě...pokud se pán jakkoli právně ohradí, ztratí dceru. její sourozence už asi svým darem ztratil. Fakt těžká situace. Nakonec i když si barák uhájí, může v něm být jako kůl v plotě a v tom domově důchodců skončí stejně....

Naše generace ovšem má jiné vyhlídky...bude chodit do práce, až tam padne. My se péči našich dětí vyhneme, poněvadž my je jí patrně nedožijeme. Než budeme potřební, budeme pod drnem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů