Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 15. 9. 2017 13:03

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

eremuruss napsal(a):

Ted jsem docetla pribeh v casopisu Napsano zivotem o tomto temetu.Tam tchyne vi o svem nevernem zetakovi. A nejvetsi trapeni si prave nese ta tchyne ktera to dceri nerekla.....

podtrhuji, radši bych nevěděla...ale když vím, tak jak zamezit tomu, aby se jednou ještě navíc netrápila, že jsem jí nic nenaznačila/nepomohla.
Psala jsem to tu, že nemám "koule" na to, abych to na ní vybalila naplno. Navíc si myslím, že ani ona není připravená (nikdy nebude), aby něco řešila. Navíc si myslím (je to jen moje domněnka - a může být chybná), že vzhledem k tomu, že pracuje od školy v téměř výhradně ženském kolektivu, tak některé vzplanutí na pracovišti bere za více tragické, než jsou ve skutečnosti (každopádně v tomto případě už je vztah ZZ jiný level, než to, co mám na mysli tím vzplanutím). Takže jsem v meziprostoru mezi mým svědomím (ovlivněný mými prožitky), realitou, kterou nemám jak ovlivnit (uf, naštěstí jsem pozorovatel a ne úplně blízký) a kamarádstvím.

Není tady

 

#52 15. 9. 2017 13:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Ano, vím, v kterým vláknu jsem... ale špetička offtopic před víkendem nezaškodí, soudím... lol

https://img.obrazky.cz/?url=c5bd45159d92ff46&size=3


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#53 15. 9. 2017 13:25

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Evi, prosím tě, mě neřeš :-)

Kamarádka se mě zatím nezeptala, zda má ZZ milenku a kdyby zeptala, tak jí odpovím po pravdě, že by se především měla zeptat svého manžela. Kdyby i přesto chtěla vědět, co si já myslím, tak jí na to pravdivě odpovím.
Ale psala jsem hned v úvodu, že kvůli svému prožitku, kdy mi v té době "kamarádka" vědomě lhala (pracovali a pracují spolu ve firmě) a na konkrétní otázku, kde je manžel mi vědomě lhala (kryla ho, protože si myslela, že by se provalila jeho nevěra - nevím, jestli bych si to spojila, protože jsem vážně neměla vůbec tušení) tuhle známou nikdy za kamarádku považovat nebudu. Takže v tomhle mám jasno.

Není tady

 

#54 15. 9. 2017 13:29

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Helenko, perfektní...deprese a nízké sebevědomí si troufnu tvrdit že nemám...ale jak poznám, že nejsem obklopená blbci? :-) :-) :-)

Není tady

 

#55 15. 9. 2017 13:31

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

diamo napsal(a):

Evi, prosím tě, mě neřeš :-)

Kamarádka se mě zatím nezeptala, zda má ZZ milenku a kdyby zeptala, tak jí odpovím po pravdě, že by se především měla zeptat svého manžela. Kdyby i přesto chtěla vědět, co si já myslím, tak jí na to pravdivě odpovím.
Ale psala jsem hned v úvodu, že kvůli svému prožitku, kdy mi v té době "kamarádka" vědomě lhala (pracovali a pracují spolu ve firmě) a na konkrétní otázku, kde je manžel mi vědomě lhala (kryla ho, protože si myslela, že by se provalila jeho nevěra - nevím, jestli bych si to spojila, protože jsem vážně neměla vůbec tušení) tuhle známou nikdy za kamarádku považovat nebudu. Takže v tomhle mám jasno.

To je ale tvá blbost, ptát se kamarádky, kde je TVŮJ manžel. To nezazlívej jí, ale sobě.
To by mě fakt nenapadlo, ptát se někoho jiného, kde je MŮJ manžel. To se snad zeptám jeho, ne? va
Chovala ses nefér, dostalas svou kamarádku úmyslně do trapné situace a co už pak ona s tím, když se takhle hloupě zeptáš? A ještě se na ni zlobíš za to, cos způsobila ty.

Upravil(a) Eva. (15. 9. 2017 13:40)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#56 15. 9. 2017 13:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Judyno, vidíš, kdyby byl brácha nevěrný (a za situace, kterou bys ty vyhodnotila jako nebezpečnou pro jeho "legální" vztah) tak by ses vměšovala. U opačné situace, kdy si nechtěla ubližovat, si to zamlčela. Takže z toho usuzuji, že vnímᚠvměšování do vztahů stejně. Pokud jde o někoho, na kom mi záleží, tak zvažuješ i možnost vměšování, protože ti prostě není jedno, jak ten člověk tobě blízký dopadne.

Diamo,pochopila jsi to úplně špatně. Bráchovi bych nadala do de*ilů, kdybych se ozvěděla, že podváděl ON. Když podváděla švagrová, ale brácha o tom nevěděl a manželství jakž takž fungovalo,mluvila jsem s , ne s bráchou. Když podváděla kamarádka svého muže, mluvila jsem rovněž s ní. Rozhodně ne s těmi podvádělnými. O to jde.
Ale opět - ty musíš vyhodnostit sitaci, jelikož každá situace a lidé v ní jsou jiní.

Upravil(a) Judyna (15. 9. 2017 13:38)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#57 15. 9. 2017 13:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Taky si myslím, co Judyna. Když už, tak promluvit s podvádějícím.
To jsem už taky někdy udělala. Přinejmenším mu dát šanci, aby se zamyslel...
A ne to hned práskat nevinné "oběti".


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#58 15. 9. 2017 14:16

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

Chovala ses nefér, dostalas svou kamarádku úmyslně do trapné situace a co už pak ona s tím, když se takhle hloupě zeptáš? A ještě se na ni zlobíš za to, cos způsobila ty.

Evo., ty jsi neuvěřitelná. Naprogramovaná? Všimla sis, že se Diamo ptala bývalé kamarádky, kde je její manžel, aniž by tušila, že je jí manžel nevěrný? usch

Není tady

 

#59 15. 9. 2017 14:20

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

Chovala ses nefér, dostalas svou kamarádku úmyslně do trapné situace a co už pak ona s tím, když se takhle hloupě zeptáš? A ještě se na ni zlobíš za to, cos způsobila ty.

Evo., ty jsi neuvěřitelná. Naprogramovaná? Všimla sis, že se Diamo ptala bývalé kamarádky, kde je její manžel, aniž by tušila, že je jí manžel nevěrný? usch

To ty mě nechápeš.
NIKDY se neptám své kamarádky, kde je MŮJ manžel. Právě proto, že vůbec nevím, co všechno se může stát.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#60 15. 9. 2017 14:54

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Judyna napsal(a):

Judyno, vidíš, kdyby byl brácha nevěrný (a za situace, kterou bys ty vyhodnotila jako nebezpečnou pro jeho "legální" vztah) tak by ses vměšovala. U opačné situace, kdy si nechtěla ubližovat, si to zamlčela. Takže z toho usuzuji, že vnímᚠvměšování do vztahů stejně. Pokud jde o někoho, na kom mi záleží, tak zvažuješ i možnost vměšování, protože ti prostě není jedno, jak ten člověk tobě blízký dopadne.

Diamo,pochopila jsi to úplně špatně. Bráchovi bych nadala do de*ilů, kdybych se ozvěděla, že podváděl ON. Když podváděla švagrová, ale brácha o tom nevěděl a manželství jakž takž fungovalo,mluvila jsem s , ne s bráchou. Když podváděla kamarádka svého muže, mluvila jsem rovněž s ní. Rozhodně ne s těmi podvádělnými. O to jde.
Ale opět - ty musíš vyhodnostit sitaci, jelikož každá situace a lidé v ní jsou jiní.

Reagovala jsem v tvém případě na to, že by ses do toho montovala, protože by ti na tom záleželo. Takže bys to nenechala být, že ti do vztahu tvého bratra nic není. Nebo snad tohle není pravda? Stejtě tak si přehlížela nevěru švagrové, právě proto, že by to ublížilo bratrovi a jakmile by mu naopak pomohlo to, že by věděl, že byl podváděn, tak si vyšla s pravdou ven. Takže si vztah ovlivňovala ve prospěch bratra právě v době, kdy to podle tvého názoru a tvého přesvědčení potřeboval.

To celé ale bylo ne o tom, jakou si mi dala radu na moji otázku, ale na úvahu - že nechodím v jejich botách, takže si nemám ničeho všímat a řešit. To vše.

Není tady

 

#61 15. 9. 2017 15:03

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

Chovala ses nefér, dostalas svou kamarádku úmyslně do trapné situace a co už pak ona s tím, když se takhle hloupě zeptáš? A ještě se na ni zlobíš za to, cos způsobila ty.

Evo., ty jsi neuvěřitelná. Naprogramovaná? Všimla sis, že se Diamo ptala bývalé kamarádky, kde je její manžel, aniž by tušila, že je jí manžel nevěrný? usch

To ty mě nechápeš.
NIKDY se neptám své kamarádky, kde je MŮJ manžel. Právě proto, že vůbec nevím, co všechno se může stát.

Evo, už se opakuji, ale neřešíme touhle diskuzí mě, ale to jaké máte názor na to, zda někomu blízkému "nějakou formou" naznačit/sdělit, že může mít problém s nevěrou. Už radši nepíši sdělit, že je podváděn, protože to někdo chápe pouze jako formu "hele Jaruš, ten tvůj ti zahýbá, co s tím hodlᚠdělat :-("

Myslím, že jsem dostatečně vysvětlila proč známou nepovažuji za kamarádku a pokud ti to nestačí, je to ale jen tvůj problém. Pro mě je to uzavřená věc.dumbom

Není tady

 

#62 15. 9. 2017 15:26

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

Chovala ses nefér, dostalas svou kamarádku úmyslně do trapné situace a co už pak ona s tím, když se takhle hloupě zeptáš? A ještě se na ni zlobíš za to, cos způsobila ty.

Evo., ty jsi neuvěřitelná. Naprogramovaná? Všimla sis, že se Diamo ptala bývalé kamarádky, kde je její manžel, aniž by tušila, že je jí manžel nevěrný? usch

Barčo nevěděla, netušila a navíc známá ve firmě dělá účetní a ví, kam se v průběhu měsíce jede na jednání, takže jsem jí kdysi běžně volala než abych si vyslechla, že mi to manža říkal a já to zapomněla. Prostě když jsem něco potřebovala zařídit třeba v Brně, tak jsem jí zavolala a ona se koukla, jestli nejede třeba další týden na nějaké jednání a dala mi vědět. Proto nechápu, proč měla potřebu mi lhát. Jednak se takové věci dají snadno ověřit (bohužel i zpětně) a kdyby mlčela nebo odpověděla, že a se zeptám manžela, tak v tom nevidím nic divného.

Ale o tom diskuze být nemá. Chtěla jsem zjistit zkušenosti, jestli vám náznak/info nějak pomohly/ublížili. Proto jsem psala svůj pohled a to, co můj pohled na situaci, ve které se nechtěně nacházím, ovlivňuje. Rady a informace od vás, co jste to zažili a jak na to zpětně nahlížíte.
Je jasné, že kazdá to máme jinak a nakonec to bude moje rozhodnutí. Názory si čtu, s některými souhlasím, některé jsou mimo a neustále řeší mě, tak ty jsou mi fakt k ničemu. Pokud budu potřebovat radu ohledně svého chování, vytvořím jinou diskuzi. Díky:kapitulation:

Není tady

 

#63 15. 9. 2017 17:14

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Tak to si nemyslim.Kdyz nekoho budu podvadet,tak samozrejme z lepsim nez mam doma.To znamena,ze toho to mam doma za nic nestoji,proto jsem si nasla jineho.Tak to vnimam ja.

Co to přesně znamená - s lepším? Co to je - lepší? Jak se to měří?
Možná s lepším PRO SEBE. To bych souhlasila. Ale ten lepší pro podvádějícího nemusí být lepší všeobecně. Co myslíš, erem? smile
Když je podvádějící slaboduchý, tak pro něj bude lepší slaboduchá milenka, než skvělá žena, protože na svou skvělou ženu prostě nemá, a naopak... Co myslíš, erem? big_smile

A podle tvé teorie jsi špatná, když tě tvůj BM podváděl s lepší. I kamarádka autorky příspěvku je špatná, když ji její muž podvádí s lepší... Co myslíš, erem? lol

Nu a když jste tak špatné, i já, tak je vlastně správné, že nás podvádějí a je nám to třeba říct, aby ti "naši" nevěrníci mohli v klidu odejít za tou lepší. lol

V jeho oci je lepsi,je mu s ni lip proto s ni je.Nase milenka v mych ocich nebyla lepsi,ale naopak o hodne horsi jak vizazi,tak povahou.Ale v jeho ocich to bylo jinak,pro nej proste byla skvela,kdyz si kvuli ni nechal rozpadnout manzelstvi.......to,ze nebyla az tak skvela pochopil,az za dyl.
Ja myslim,ze kdyz si najdu milence tak pro me bude lepsi nez ten se kterym ziju,protoze ho budu podvadet se skvelym muzem,alespon v mych ocich.Tudiz ten co je doma se bude citit ponizeny.Nechces me snad tvrdit,ze jsem mela byt pysna na to,ze muj manzel si nasel milenku a odkopnul tak svou zenu ktera mu dala dve deti.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#64 15. 9. 2017 17:22

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

diamo napsal(a):

Evi, prosím tě, mě neřeš :-)

Kamarádka se mě zatím nezeptala, zda má ZZ milenku a kdyby zeptala, tak jí odpovím po pravdě, že by se především měla zeptat svého manžela. Kdyby i přesto chtěla vědět, co si já myslím, tak jí na to pravdivě odpovím.
Ale psala jsem hned v úvodu, že kvůli svému prožitku, kdy mi v té době "kamarádka" vědomě lhala (pracovali a pracují spolu ve firmě) a na konkrétní otázku, kde je manžel mi vědomě lhala (kryla ho, protože si myslela, že by se provalila jeho nevěra - nevím, jestli bych si to spojila, protože jsem vážně neměla vůbec tušení) tuhle známou nikdy za kamarádku považovat nebudu. Takže v tomhle mám jasno.

To je ale tvá blbost, ptát se kamarádky, kde je TVŮJ manžel. To nezazlívej jí, ale sobě.
To by mě fakt nenapadlo, ptát se někoho jiného, kde je MŮJ manžel. To se snad zeptám jeho, ne? va
Chovala ses nefér, dostalas svou kamarádku úmyslně do trapné situace a co už pak ona s tím, když se takhle hloupě zeptáš? A ještě se na ni zlobíš za to, cos způsobila ty.

Ja si nemyslim,ze se chovala nefer a nevidim duvod se nezeptat kamaradky.Manzela kdybych se zeptala ten by urcite zatloukal.Kdyz me moje kamaradka rekla s kym se styka muj manzel,tak kdyz se muj manzel vratil domu pro ciste pradlo,tak jsem se ho take primo zeptala kdo to je s kym se styka.Odpovedel me,ze nikoho nema.Na to ja mu rekla,ze vim kdo to je a rekla jsem mu jmeno.Pak se teprve priznal.A kamaradka ktera by ho kryla by opravdu kamaradka nebyla,protoze tohle se nedela.Kamaradka ma byt ferova a ne falesna.
Mela jsem kamaraku falesnou,je pravda,ze jsem s ni kamaradila od zakladky,byla se mnou v tezkych chvilich rozvodu,ale nastala situace kdy se me nabidla,ze me vymaluje deti pokoj,vecer,az budou me male deti spat.Vse jsem s moji mamkou vystehovala,mamka me upekla roladu.....a ja cekala a cekala,kamaradka nikde.Sla jsem za ni a ona se nechala zaprit,videla jsem ji pak za zaclonou jak se diva jak odchazim.Pokoj jsem vymalovala sama se slzama v ocich,ta kamaradka pro me skoncila byt kamaradkou.Parkrat jsme se jeste sesli,ale ma neduvera k ni vsechno spalila.Ted,uz se nevidame vubec.Tim jsem chtela rict,ze pokud neni v kamaradstvi duvera nestoji to za nic.Kamaradka je blzky clovek je to clovek ktery patri do rodiny a pokud neco vi a bude zatlokat je to nefer jednani.

Upravil(a) eremuruss (15. 9. 2017 17:40)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#65 15. 9. 2017 17:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

Chovala ses nefér, dostalas svou kamarádku úmyslně do trapné situace a co už pak ona s tím, když se takhle hloupě zeptáš? A ještě se na ni zlobíš za to, cos způsobila ty.

Evo., ty jsi neuvěřitelná. Naprogramovaná? Všimla sis, že se Diamo ptala bývalé kamarádky, kde je její manžel, aniž by tušila, že je jí manžel nevěrný? usch

To ty mě nechápeš.
NIKDY se neptám své kamarádky, kde je MŮJ manžel. Právě proto, že vůbec nevím, co všechno se může stát.

co se muze stat??Co jako?Treba se dozvedet,ze je ji manzel neverny?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#66 15. 9. 2017 17:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

diamo napsal(a):

Judyna napsal(a):

Judyno, vidíš, kdyby byl brácha nevěrný (a za situace, kterou bys ty vyhodnotila jako nebezpečnou pro jeho "legální" vztah) tak by ses vměšovala. U opačné situace, kdy si nechtěla ubližovat, si to zamlčela. Takže z toho usuzuji, že vnímᚠvměšování do vztahů stejně. Pokud jde o někoho, na kom mi záleží, tak zvažuješ i možnost vměšování, protože ti prostě není jedno, jak ten člověk tobě blízký dopadne.

Diamo,pochopila jsi to úplně špatně. Bráchovi bych nadala do de*ilů, kdybych se ozvěděla, že podváděl ON. Když podváděla švagrová, ale brácha o tom nevěděl a manželství jakž takž fungovalo,mluvila jsem s , ne s bráchou. Když podváděla kamarádka svého muže, mluvila jsem rovněž s ní. Rozhodně ne s těmi podvádělnými. O to jde.
Ale opět - ty musíš vyhodnostit sitaci, jelikož každá situace a lidé v ní jsou jiní.

Reagovala jsem v tvém případě na to, že by ses do toho montovala, protože by ti na tom záleželo. Takže bys to nenechala být, že ti do vztahu tvého bratra nic není. Nebo snad tohle není pravda? Stejtě tak si přehlížela nevěru švagrové, právě proto, že by to ublížilo bratrovi a jakmile by mu naopak pomohlo to, že by věděl, že byl podváděn, tak si vyšla s pravdou ven. Takže si vztah ovlivňovala ve prospěch bratra právě v době, kdy to podle tvého názoru a tvého přesvědčení potřeboval.

To celé ale bylo ne o tom, jakou si mi dala radu na moji otázku, ale na úvahu - že nechodím v jejich botách, takže si nemám ničeho všímat a řešit. To vše.

Diamo, znovu - těžko radit, protože každá situace i lidi v ní, je jiná. Proto je někdy dobré neříct a někdy zase naopak říct. To fakt nejde podle šablony. Je třeba postupovat maximálně citlivě a s ohledem na hodně věcí. A někdy - nejen v tvém případě - je dobré udělat to, co je dobré pro naše nejbližší (i kdyby to mělo znamenat třeba mlčení, možná dočasné), ne pro nᚠdobrý pocit a čisté svědomí. Na špatné zprávy je vždycky času dost.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#67 15. 9. 2017 18:41

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Diamo, znovu - těžko radit, protože každá situace i lidi v ní, je jiná. Proto je někdy dobré neříct a někdy zase naopak říct. To fakt nejde podle šablony. Je třeba postupovat maximálně citlivě a s ohledem na hodně věcí. A někdy - nejen v tvém případě - je dobré udělat to, co je dobré pro naše nejbližší (i kdyby to mělo znamenat třeba mlčení, možná dočasné), ne pro nᚠdobrý pocit a čisté svědomí. Na špatné zprávy je vždycky času dost.

Judyno, tak v tomhle se shodnem. Je to situace od situace a proto jsem založila tuhle diskuzi, protože každý člověk je jiný, každá situace je jiná a nakonec stejně budu muset já za sebe rozhodnout, co si myslím, že by kámošce pomohlo/neublížilo. A s tímto mým rozhodnutím žít, že. Takže se shodnem, že v mé situace nejde nečinně sledovat,  ale sledovat a vyhodnotit (snad správně), kdy říct/neříct/pomoct jinak. Jediné, co vím, že bych nebylo schopná, tak lhát.

Není tady

 

#68 15. 9. 2017 18:42

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Sorry Judyno, ten první odstavec měl být citace tvého, ale místo toho jsem ho jen zkopírovala a teď to vypadá divně :-(

Není tady

 

#69 15. 9. 2017 19:03

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

eremuruss napsal(a):

NIKDY se neptám své kamarádky, kde je MŮJ manžel. Právě proto, že vůbec nevím, co všechno se může stát.
co se muze stat??Co jako?Treba se dozvedet,ze je ji manzel neverny?

Kdyby se Eva. takhle ptala, vypadala by jako cvok, protože její kamarádky snad vědí, že je Eva. rozvedená. Proto se NIKDY takhle neptá. Je to nebezpečný, takhle se ptát.  tongue

Upravil(a) Barča (15. 9. 2017 19:35)

Není tady

 

#70 15. 9. 2017 19:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

diamo napsal(a):

Diamo, znovu - těžko radit, protože každá situace i lidi v ní, je jiná. Proto je někdy dobré neříct a někdy zase naopak říct. To fakt nejde podle šablony. Je třeba postupovat maximálně citlivě a s ohledem na hodně věcí. A někdy - nejen v tvém případě - je dobré udělat to, co je dobré pro naše nejbližší (i kdyby to mělo znamenat třeba mlčení, možná dočasné), ne pro nᚠdobrý pocit a čisté svědomí. Na špatné zprávy je vždycky času dost.

Judyno, tak v tomhle se shodnem. Je to situace od situace a proto jsem založila tuhle diskuzi, protože každý člověk je jiný, každá situace je jiná a nakonec stejně budu muset já za sebe rozhodnout, co si myslím, že by kámošce pomohlo/neublížilo. A s tímto mým rozhodnutím žít, že. Takže se shodnem, že v mé situace nejde nečinně sledovat,  ale sledovat a vyhodnotit (snad správně), kdy říct/neříct/pomoct jinak. Jediné, co vím, že bych nebylo schopná, tak lhát.

Ano, tak to je. Je to velice těžká situace a já Ti budu přát, i Tvé kamarádce, aby chlap dostal rozum. To by bylo to nejlepší.
Nikdy, pokud jde o blízkého člověka, nečinně nestojíš opodál. Vždy budeš přemýšlet co a jak. To je normální.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#71 15. 9. 2017 19:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

To by mě fakt nenapadlo, ptát se někoho jiného, kde je MŮJ manžel. To se snad zeptám jeho, ne?
Mohla bys nás seznámit s metodou, jak se někoho, o kom nevíme, kde je, zeptat kde je? va
Triviality stylu "mobil" neberu - kdybychom se dovolali, nemusíme se tázat jiných.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#72 15. 9. 2017 19:55

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

diamo napsal(a):

Barčo nevěděla, netušila a navíc známá ve firmě dělá účetní a ví, kam se v průběhu měsíce jede na jednání, takže jsem jí kdysi běžně volala než abych si vyslechla, že mi to manža říkal a já to zapomněla. Prostě když jsem něco potřebovala zařídit třeba v Brně, tak jsem jí zavolala a ona se koukla, jestli nejede třeba další týden na nějaké jednání a dala mi vědět. Proto nechápu, proč měla potřebu mi lhát. Jednak se takové věci dají snadno ověřit (bohužel i zpětně) a kdyby mlčela nebo odpověděla, že a se zeptám manžela, tak v tom nevidím nic divného.

Tvůj muž je nesvéprávný? Nebo vy spolu nemůžete normálně mluvit a tak raději volᚠúčetní? va
Na to zdůvodnění, proč ses nezeptala svého muže, ale volala účetní, zírám. va
A taky nechápu tu účetní, že tohle dopustila. e ti ty informace dávala.
Doufám, že už to nedělᚠa svého muže se rovnou zeptáš.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#73 15. 9. 2017 19:58

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

helena napsal(a):

Mohla bys nás seznámit s metodou, jak se někoho, o kom nevíme, kde je, zeptat kde je? va
Triviality stylu "mobil" neberu - kdybychom se dovolali, nemusíme se tázat jiných.

Nechápu tvůj dotaz, heleno. Metoda? Dnes v době mobilních telefonů? Přece zavoláme tomu člověku na telefon, když od něj něco chceme. va
Ty když chceš vědět, kde je tvůj muž, volᚠjemu anebo své kamarádce? lol
Btw když si přečteš, co psala před chvílí autorka vlákna, ona se ani neobtěžovala zavolat svému muži, ale rovnou B̎NĚ volala té účetní - kamarádce. To mi fakt zůstává rozum stát.
A ještě je na ni nakrklá. Já být tou její kamarádkou, dávno ji kopnu do.... s takovým dotazem. No, nemají si paní co vyčítat.
Kdybych byla tím manželem, dávno vezmu nohy na ramena od takové slídilky. dumbom
Už se nedivím tomu jejímu dotazu, jestli říct své kamarádce, že je jí její manžel nevěrný.

Upravil(a) Eva. (15. 9. 2017 20:02)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#74 15. 9. 2017 20:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

Mohla bys nás seznámit s metodou, jak se někoho, o kom nevíme, kde je, zeptat kde je? va
Triviality stylu "mobil" neberu - kdybychom se dovolali, nemusíme se tázat jiných.

Nechápu tvůj dotaz, heleno. Metoda? Dnes v době mobilních telefonů? Přece zavoláme tomu člověku na telefon, když od něj něco chceme. va

To vidím, že nechápeš... lol

Eva. napsal(a):

Ty když chceš vědět, kde je tvůj muž, volᚠjemu anebo své kamarádce? lol

Já to vědět nechci... ani nepotřebuju... tudíž nevolám nikomu vissla


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#75 15. 9. 2017 20:15

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

helena napsal(a):

Já to vědět nechci... ani nepotřebuju... tudíž nevolám nikomu vissla

Já vím, že ty to vědět nechceš, vzhledem k tomu, jak tady o svém muži píšeš.
To byl ode mě pouze příklad.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů