Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 14. 9. 2017 20:36

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

Mně byl můj bývalý manžel nevěrný a odešel za milenkou. Sama jsem zjistila, že má milenku. Jsem vděčná, že mi to ti, co o tom věděli, neřekli.
A byla jsem i ta, co věděla a své kamarádce neřekla. Vůbec jsem si ani nedovedla představit, jak bych jí to říkala. A co pak ona s nechtěnou informací? A co když to ví, ale nechce to řešit a já ji tím sdělením v podstatě řešit nutím? A co, kdyby to skončilo, kamarádka by se nemusela nic dozvědět a takhle by se dozvěděla?
Neříct. Nic ti do toho není. Není to tvá věc k řešení. Je to mezi tvou kamarádkou a jejím manželem.

Hovadina, neresit! dumbom Interesovat se v jinem vztahu je pfuj! va


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#27 14. 9. 2017 22:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Ještě jsem si vzpomněla - když jsem se kdysi dávno dozvěděla o jedné z prvních nevěr mé švagrové, neřekla jsem to bráchovi - to by ho skolilo. Ŕekla jsem to jí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#28 15. 9. 2017 6:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Když už má někdo potřebu zasáhnout, pak by si měl uvědomit, že možná "donutí" toho, kdo je podváděn, aby konal... se všemi důsledky z toho vyplývajícími.
On to totiž může tušit, třeba i vědět... ale z nějakého, jen jemu známého, důvodu nic nedělá... a najednou přijde "kamarád/ka", co do celý záležitosti začne rejpat - by i s pocitem, že pomáhá... to už se pak těžko předstírá nevědomost.
Takže buď držet zobák - nebo sdělit nevěrníkovi (dovolí-li to vzájemný vztah), že "vím" a případně mu můžu znepříjemnit život. Někdy ovšem i zpříjemnit... je-li rozhodnu odejít "za štěstím" a jen neví, jak s tím ven...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#29 15. 9. 2017 7:56

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

diamo napsal(a):

Díky z názory.
ZZ jsem řekla, že se chová jak debil a je mi jedno, jestli mě tímhle považuje za doživotního nepřítele nebo ne. V práci se naštěstí nepotkáváme, dělá na pobočce, takže jeho "vrkání" nemusím "nevidět" často. Kamarádka je učitelka, v téměř čistě ženském kolektivu, milenecké vztahy na pracovišti jsou pro ní něco jak sci-fi.
Sdělením informace jsem nemyslela to, že bych na ní vybalila, že tvůj miláček ZZ má na pracovišti milenku. S tím opravdu nejde nic dělat a nutím někoho, kdo žije v nevědomosti, aby najednou řešil něco, na co není připravený (nebude nikdy).
Informaci o tom, že možná něco není v pořádku jsem myslela, jestli sdělit toto: Hele Jaruš, nemá tvůj manža krizi středního věku? Neměla bys ho víc zaměstnat doma, než abys všechno zařizovala a dělala ty? Je to přece chlap, tak a se stará taky chvíli on a pojeď příští víkend na hory a a ti něco dobrého večer uvaří, až se vrátíme. Ona totiž skutečně (stejně jako já kdysi) plno věcí "kvůli pracovnímu vytížení" manžela převzala/zařizuje sama. Tohle vidím já zvenčí jako chybu a na tomhle podle mě ho kolegyně, kdyby chtěla, utáhle.
K rozpadu rodiny bych nechtěla přispět, naopak si zatím myslím, že u ZZ i paní kolegyně je to krize středního věku. ZZ se zamiloval a chová se opravdu jak nesvéprávný a pro paní je to někdo, kdo i přesto, že jí opouští manžel, má o ni zájem a udělá, co ji na očích vidí. Pokud by ZZ musel i "zachraňovat" nějaké věci u sebe doma (např. připevnit poličku, vymalovat, zavést, přivést, odvést...) a dostane za to i pochvalu (kamarádka chválit umí, akorát to někdy vypadá, že chválí dítě a ne dospělého chlapa :-)), tak se třeba bude chovat trošku obezřetněji a ne jak mopslík.

Toto je ale něco jiného, a ne to, co mᚠv záhlaví vlákna - informace o nevěře říct/neříct.
A - příští víkend na ty hory s ní pojedeš?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#30 15. 9. 2017 8:05

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Judyno a co kdyby podváděl tvůj bratr, manželství dle tvého pohledu by bylo v pořádku a věděla bys, že s mladou prahnoucí po majetku to sice může být láska na celý další život, ale taky prohra všeho, co za těch 20 let budoval (tím myslím nejen majetek, ale i vztahy v rodině a širší rodině). Tak to by ses zachovala jak?

Já si totiž zpětně připadám vůči těm, co to věděli, opravdu jak trubka. Nic jsem netušila, litovala jsem kolik má práce a stresu a nevím, jestli se mi za zády nesmáli, jaká jsem naivka. Může mi to být jedno, ale není. Je to stále, co kdyby...Rozumově to uzavřené mám. Nejde to vrátit, je to uzavřená věc, ale jizva zůstala a jak jsem psala v úvodu, prostě přemýšlím, jak se mám zachovat já, aby případná jizva u kamarádky (pokud by se o zaláskování manžela dozvěděla a navíc věděla, že já vím/tuším) nebyla celoživotní. Na to je to opravdu skvělá kámoška/paračka/spolužačka. Kamarádka se dokonce stará o svojí tchýni, protože ZZ je pracovně vytížený, dcery mají dospělé (VŠ a starší v zahraničí). Kdybych (z mého pohledu, nemusí být správný) ji nějak nakopla, aby řešil ZZ "problémy" svojí rodiny, tak třeba ta zamilovanost přejde rychleji a bez následků. Navíc já bych měla čisté svědomí, protože bych jí mohla v případě provalení na rovinu říct, že do vztahů nevidím, ale přišlo mi, že v práci řeší ZZ cizí problémy. Proto jsem ji nemohla upozornit na nevěru, ale jen na to, že by měl více času věnovat svojí rodině. Asi alibizmus, ale nechci ublížit, a už jakkoliv.

Není tady

 

#31 15. 9. 2017 8:12

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Evi, na hory nejedeme, ale včera jsem se domluvily, že zajdeme zítra na hřiby. Snad s námi ZZ nepůjde taky (on na rozdíl od mého manžela tuhle zábavu taky provozuje). Po té víkendovce jsme spolu totiž na válečné stezce a kámoška je hodně citlivá a zřejmě by to napětí mezi námi zaznamenala.

Není tady

 

#32 15. 9. 2017 8:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

diamo napsal(a):

Judyno a co kdyby podváděl tvůj bratr, manželství dle tvého pohledu by bylo v pořádku a věděla bys, že s mladou prahnoucí po majetku to sice může být láska na celý další život, ale taky prohra všeho, co za těch 20 let budoval (tím myslím nejen majetek, ale i vztahy v rodině a širší rodině). Tak to by ses zachovala jak?

Já si totiž zpětně připadám vůči těm, co to věděli, opravdu jak trubka. Nic jsem netušila, litovala jsem kolik má práce a stresu a nevím, jestli se mi za zády nesmáli, jaká jsem naivka. Může mi to být jedno, ale není. Je to stále, co kdyby...Rozumově to uzavřené mám. Nejde to vrátit, je to uzavřená věc, ale jizva zůstala a jak jsem psala v úvodu, prostě přemýšlím, jak se mám zachovat já, aby případná jizva u kamarádky (pokud by se o zaláskování manžela dozvěděla a navíc věděla, že já vím/tuším) nebyla celoživotní. Na to je to opravdu skvělá kámoška/paračka/spolužačka. Kamarádka se dokonce stará o svojí tchýni, protože ZZ je pracovně vytížený, dcery mají dospělé (VŠ a starší v zahraničí). Kdybych (z mého pohledu, nemusí být správný) ji nějak nakopla, aby řešil ZZ "problémy" svojí rodiny, tak třeba ta zamilovanost přejde rychleji a bez následků. Navíc já bych měla čisté svědomí, protože bych jí mohla v případě provalení na rovinu říct, že do vztahů nevidím, ale přišlo mi, že v práci řeší ZZ cizí problémy. Proto jsem ji nemohla upozornit na nevěru, ale jen na to, že by měl více času věnovat svojí rodině. Asi alibizmus, ale nechci ublížit, a už jakkoliv.

To je o tobě. O tvém nízkém sebevědomí.
Jestli se smáli? No a co? Oni ve tvých botách nechodí. Proč ti tolik záleží na tom, co si myslí jiní? Zapracuj na sobě, věnuj se sobě a neřeš vztahy jiných.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#33 15. 9. 2017 10:50

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Evi, nemyslím si, že to je o nízkém sebevědomí. Je to o tom, že když někoho považuješ za kamarádku nebo jste dokonce rodina, tak nečekᚠpodrazy. Podraz je pro mě nevěra, ale i krytí nevěry.
Cizí (resp. lidí, kteří mi nejsou blízcí) vztahy neřeším. Je mi naprosto jedno, jestli kolegyně nakonec po rozvodu vymění ZZ za někoho jiného nebo spolu zůstanou. Kamarádka mi volná není, proto z důvodů (chodím ve svých botách - tvé přirovnání), které jsem vypsala (moje pocity), bych ráda pomohla a neublížila. To je celé.

Nepotřebuji se dál babrat v tom co bylo. Moje manželství si troufám říct za sebe, funguje a neměnila bych, i s vědomím toho, čím je zatížené. Naopak si myslím s odstupem času, že i to špatné nám v lecčem pomohlo. Blbá formulace, ale tak to prostě je. Ale o mě, mém manželství nebo mých vztahových problémech, tahle diskuze být neměla.
Chtěla jsem jen radu ze života, jestli jste se lépe srovnávali s faktem, že kamarádka věděla a nepomohla/neřekla/lhala  nebo s faktem naznačila/pomohla, ale co já s tím - chtěla jsem žít v nevědomosti a nechtěla nic řešit.

Není tady

 

#34 15. 9. 2017 10:55

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Jestli mᚠproblém s tím, jestli se ti lidé smějí nebo ne, je to o tvém nízkém sebevědomí.
Vyjadřovala jsem se k tomu vytučněnému. Asi jsi nepochopila.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#35 15. 9. 2017 10:57

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

diamo napsal(a):

Evi, nemyslím si, že to je o nízkém sebevědomí. Je to o tom, že když někoho považuješ za kamarádku nebo jste dokonce rodina, tak nečekᚠpodrazy. Podraz je pro mě nevěra, ale i krytí nevěry.
Cizí (resp. lidí, kteří mi nejsou blízcí) vztahy neřeším. Je mi naprosto jedno, jestli kolegyně nakonec po rozvodu vymění ZZ za někoho jiného nebo spolu zůstanou. Kamarádka mi volná není, proto z důvodů (chodím ve svých botách - tvé přirovnání), které jsem vypsala (moje pocity), bych ráda pomohla a neublížila. To je celé.

Nepotřebuji se dál babrat v tom co bylo. Moje manželství si troufám říct za sebe, funguje a neměnila bych, i s vědomím toho, čím je zatížené. Naopak si myslím s odstupem času, že i to špatné nám v lecčem pomohlo. Blbá formulace, ale tak to prostě je. Ale o mě, mém manželství nebo mých vztahových problémech, tahle diskuze být neměla.
Chtěla jsem jen radu ze života, jestli jste se lépe srovnávali s faktem, že kamarádka věděla a nepomohla/neřekla/lhala  nebo s faktem naznačila/pomohla, ale co já s tím - chtěla jsem žít v nevědomosti a nechtěla nic řešit.

Nepotřebuji se srovnávat s tím, co kamarádka, ale s tím co já.
Můj vztah je můj a ani nejnejlepší kamarádka mi do něj nemá co mluvit, natož sdělovat, že můj partner má milenku. Howgh big_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#36 15. 9. 2017 11:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

eremuruss napsal(a):

Postupovat urcite citlive.Me to take nerekla kamaradka natvrdo.Rekla me to,az kdyz jsem ji rekla,ze vim nebo tusim,ze muj muz nekoho ma a jestli nahodou nevi kdo to je.Ten vztah byl da se rict na zacatku,ale muj muz to udelal tak okate,ze by to videl i slepej.Vzal si totiz tyden dovolene.......

erem, tohle je něco trochu jiného - vybalit informace o nevěře na někoho, kdo absolutně nic netuší a odpovědět na přímou otázku někomu, kdo už tuší docela hodně je velký rozdíl. Kdybych byla postavena do této situace, taky bych nedokázala zapírat a dělat z kamarádky hlupáka a řekla bych jí po pravdě, jak se věci mají hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#37 15. 9. 2017 11:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Diamo, my ti nemůžem poradit, protože tvoji kamarádku neznáme. Jsou lidi, kteří ti budou mit za zlé, žes jim to řekla nebo zase jiní, žes jim to neřekla.Ale obecně - na špatné zprávy je vždy času dost! Znovu píšu - nech tomu čas a kdyby se to náhodou provalilo, můžeš říct kamarádce, žes pořád doufala, že to ZZ ukončí a ona se nic nedozví, tudíž bude ušetřena toho šoku.
Řešíš spíš samu sebe -.... " Navíc já bych měla čisté svědomí".....

Kdyby byl nevěrný můj brácha, nadala bych mu do de*ilů, ale švagrové bych to neřekla, tak jak jsem to zpočátku neřekla jemu když zahýbala ona. Až když se situace naprosto změnila a byli v rozvodovém řízení, které vůbec nebylo pěkné...Ale zase - každá situace je jiná, každý člověk je jiný.

Upravil(a) Judyna (15. 9. 2017 11:46)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#38 15. 9. 2017 11:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

Jestli mᚠproblém s tím, jestli se ti lidé smějí nebo ne, je to o tvém nízkém sebevědomí.
Vyjadřovala jsem se k tomu vytučněnému. Asi jsi nepochopila.

Zas ta kuchyňská instantní psychologie z dámskejch časopisů... vissla
Výrok "nevím, jestli se mi za zády nesmáli" je popis situace, nikoli "problému" autorky... a spíš vypovídá o výši sebevědomí těch smějících se.
Ale když ono "trochu cizího neštěstí vždycky potěší"... teda někoho... sad


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#39 15. 9. 2017 12:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

helena napsal(a):

Eva. napsal(a):

Jestli mᚠproblém s tím, jestli se ti lidé smějí nebo ne, je to o tvém nízkém sebevědomí.
Vyjadřovala jsem se k tomu vytučněnému. Asi jsi nepochopila.

Zas ta kuchyňská instantní psychologie z dámskejch časopisů... vissla
Výrok "nevím, jestli se mi za zády nesmáli" je popis situace, nikoli "problému" autorky... a spíš vypovídá o výši sebevědomí těch smějících se.
Ale když ono "trochu cizího neštěstí vždycky potěší"... teda někoho... sad

heleno, netuším, co píší v dámských časopisech. Nečtu je. Škoda koruny za takové bláboly.
Ale ty nejspíš ano, když to víš.

Btw autorka hned za tím psala: Může mi to být jedno, ale není. stolt


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#40 15. 9. 2017 12:06

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

Jestli mᚠproblém s tím, jestli se ti lidé smějí nebo ne, je to o tvém nízkém sebevědomí.
Vyjadřovala jsem se k tomu vytučněnému. Asi jsi nepochopila.

Ja si nemyslim,ze by to bylo o nizkem sebevedomi.Ona nevera je ponizujici.A to i pro toho kdo ma vysoke sebevedomi.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#41 15. 9. 2017 12:09

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

diamo napsal(a):

Evi, nemyslím si, že to je o nízkém sebevědomí. Je to o tom, že když někoho považuješ za kamarádku nebo jste dokonce rodina, tak nečekᚠpodrazy. Podraz je pro mě nevěra, ale i krytí nevěry.
Cizí (resp. lidí, kteří mi nejsou blízcí) vztahy neřeším. Je mi naprosto jedno, jestli kolegyně nakonec po rozvodu vymění ZZ za někoho jiného nebo spolu zůstanou. Kamarádka mi volná není, proto z důvodů (chodím ve svých botách - tvé přirovnání), které jsem vypsala (moje pocity), bych ráda pomohla a neublížila. To je celé.

Nepotřebuji se dál babrat v tom co bylo. Moje manželství si troufám říct za sebe, funguje a neměnila bych, i s vědomím toho, čím je zatížené. Naopak si myslím s odstupem času, že i to špatné nám v lecčem pomohlo. Blbá formulace, ale tak to prostě je. Ale o mě, mém manželství nebo mých vztahových problémech, tahle diskuze být neměla.
Chtěla jsem jen radu ze života, jestli jste se lépe srovnávali s faktem, že kamarádka věděla a nepomohla/neřekla/lhala  nebo s faktem naznačila/pomohla, ale co já s tím - chtěla jsem žít v nevědomosti a nechtěla nic řešit.

Nepotřebuji se srovnávat s tím, co kamarádka, ale s tím co já.
Můj vztah je můj a ani nejnejlepší kamarádka mi do něj nemá co mluvit, natož sdělovat, že můj partner má milenku. Howgh big_smile

No,je videt,ze si nikdy nemela dobrou kamaradku.Jinak bys tohle napsat nemohla.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#42 15. 9. 2017 12:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

eremuruss napsal(a):

Ja si nemyslim,ze by to bylo o nizkem sebevedomi.Ona nevera je ponizujici.A to i pro toho kdo ma vysoke sebevedomi.

Já už vím, že pro toho, co má zdravé sebevědomí, ponižující není. Nebo to není o něm, ale tom, kdo podvádí. To on je chudák.
Před mnoha lety jsem bědovala, jak MI to mohl udělat. Teď už vím, že to udělal především sám sobě. A nese si za to následky.

Upravil(a) Eva. (15. 9. 2017 12:13)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#43 15. 9. 2017 12:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

heleno, netuším, co píší v dámských časopisech. Nečtu je. Škoda koruny za takové bláboly.
Ale ty nejspíš ano, když to víš.
Btw autorka hned za tím psala: Může mi to být jedno, ale není. stolt

Si piš, že je čtu... každej tejden jich mám v krabici se sběrem nejmíň pět... zadarmo lol
A že jí to "není jedno"? Ani se nedivím... bejt pro potěšení okolí "za blbce", to je ukradený málokomu. A těm s (někdy neoprávněně - což je myšleno obecně!) vysokým sebevědomím tím spíš. Pro příklad bych ani nemusela jít daleko... reta


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#44 15. 9. 2017 12:24

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

eremuruss napsal(a):

No,je videt,ze si nikdy nemela dobrou kamaradku.Jinak bys tohle napsat nemohla.

big_smile erem, to jsou závěry big_smile
Zrovna předevčírem jsem spala u kamarádky, byly jsme spolu na překrásném koncertě na zámku, a večer před spaním jsme se přesně o tomhle bavily, jestli říct nebo neříct komukoliv, že jeho partner je mu nevěrný. Jsem ráda, že mé blízké kamarádky mají v těchto docela důležitých věcech stejný názor, jako já. stolt

Mluvily jsme o tom v souvislosti s jednou známou, která si nedala pusu na zámek a řekla své přítelkyni, že...
A teď je nešastná, protože je na ni naštvaná jak ta její přítelkyně, tak i přítelkyně partner... Nu, když si nedá říct, tak si teď nese důsledky svého počínání.

Upravil(a) Eva. (15. 9. 2017 12:33)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#45 15. 9. 2017 12:48

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Eva. napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Ja si nemyslim,ze by to bylo o nizkem sebevedomi.Ona nevera je ponizujici.A to i pro toho kdo ma vysoke sebevedomi.

Já už vím, že pro toho, co má zdravé sebevědomí, ponižující není. Nebo to není o něm, ale tom, kdo podvádí. To on je chudák.
Před mnoha lety jsem bědovala, jak MI to mohl udělat. Teď už vím, že to udělal především sám sobě. A nese si za to následky.

Tak to si nemyslim.Kdyz nekoho budu podvadet,tak samozrejme z lepsim nez mam doma.To znamena,ze toho to mam doma za nic nestoji,proto jsem si nasla jineho.Tak to vnimam ja.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#46 15. 9. 2017 12:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Ted jsem docetla pribeh v casopisu Napsano zivotem o tomto temetu.Tam tchyne vi o svem nevernem zetakovi. A nejvetsi trapeni si prave nese ta tchyne ktera to dceri nerekla.....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#47 15. 9. 2017 12:51

diamo
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2017
Příspěvky: 21

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

Díky za názory:-)

Judyno, vidíš, kdyby byl brácha nevěrný (a za situace, kterou bys ty vyhodnotila jako nebezpečnou pro jeho "legální" vztah) tak by ses vměšovala. U opačné situace, kdy si nechtěla ubližovat, si to zamlčela. Takže z toho usuzuji, že vnímᚠvměšování do vztahů stejně. Pokud jde o někoho, na kom mi záleží, tak zvažuješ i možnost vměšování, protože ti prostě není jedno, jak ten člověk tobě blízký dopadne.

Evo, ty mᚠjinou zkušenost, jiné jizvy, takže beru tvůj názor nemíchat se. Ostatní tvoje hodnocení mé osoby jsou bezpředmětné, protože nesouvisí s tím, co v sobě řeším.

Erem a Kiara má zřejmě podobné jizvy jako já, takže jsou mi svými názory asi nejblíž. Jedna napřímo a druhá je citlivější, ale obě v podstatě chápou to dilema, že kamarádce se rozhodně nelže - to jsem ZZ řekla natvrdo a myslím si, že by ho ani nenapadlo si mě vzít jako zástěrku, i když možné je všechno. A další věc, je to osoba mi natolik blízká(kamarádka), že bych nerada ublížila (a už mlčením nebo nemlčením), a by její manželství dopadlo jakkoliv.

Zítra jdeme na hřiby. Pokud nepůjde i ZZ, tak pokecáme o životě a rozhodně nic říkat nechci (max. to, že by mohla nějaké povinnosti přehodit na svého manžela). Třeba to zaláskování vyšumí rychleji, než se stačím rozhodnout...

Není tady

 

#48 15. 9. 2017 12:56

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

eremuruss napsal(a):

Tak to si nemyslim.Kdyz nekoho budu podvadet,tak samozrejme z lepsim nez mam doma.To znamena,ze toho to mam doma za nic nestoji,proto jsem si nasla jineho.Tak to vnimam ja.

Co to přesně znamená - s lepším? Co to je - lepší? Jak se to měří?
Možná s lepším PRO SEBE. To bych souhlasila. Ale ten lepší pro podvádějícího nemusí být lepší všeobecně. Co myslíš, erem? smile
Když je podvádějící slaboduchý, tak pro něj bude lepší slaboduchá milenka, než skvělá žena, protože na svou skvělou ženu prostě nemá, a naopak... Co myslíš, erem? big_smile

A podle tvé teorie jsi špatná, když tě tvůj BM podváděl s lepší. I kamarádka autorky příspěvku je špatná, když ji její muž podvádí s lepší... Co myslíš, erem? lol

Nu a když jste tak špatné, i já, tak je vlastně správné, že nás podvádějí a je nám to třeba říct, aby ti "naši" nevěrníci mohli v klidu odejít za tou lepší. lol

Upravil(a) Eva. (15. 9. 2017 13:08)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#49 15. 9. 2017 12:57

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

eremuruss napsal(a):

Ted jsem docetla pribeh v casopisu Napsano zivotem o tomto temetu.Tam tchyne vi o svem nevernem zetakovi. A nejvetsi trapeni si prave nese ta tchyne ktera to dceri nerekla.....

To je ale problém té tchýně, že se trápí kvůli něčemu, do čeho jí nic není. Vždy se nemusí trápit, když bude rozumná a dojde jí to.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#50 15. 9. 2017 12:59

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Informace o nevěře - říct/neříct

diamo napsal(a):

Díky za názory:-)

Judyno, vidíš, kdyby byl brácha nevěrný (a za situace, kterou bys ty vyhodnotila jako nebezpečnou pro jeho "legální" vztah) tak by ses vměšovala. U opačné situace, kdy si nechtěla ubližovat, si to zamlčela. Takže z toho usuzuji, že vnímᚠvměšování do vztahů stejně. Pokud jde o někoho, na kom mi záleží, tak zvažuješ i možnost vměšování, protože ti prostě není jedno, jak ten člověk tobě blízký dopadne.

Evo, ty mᚠjinou zkušenost, jiné jizvy, takže beru tvůj názor nemíchat se. Ostatní tvoje hodnocení mé osoby jsou bezpředmětné, protože nesouvisí s tím, co v sobě řeším.

Erem a Kiara má zřejmě podobné jizvy jako já, takže jsou mi svými názory asi nejblíž. Jedna napřímo a druhá je citlivější, ale obě v podstatě chápou to dilema, že kamarádce se rozhodně nelže - to jsem ZZ řekla natvrdo a myslím si, že by ho ani nenapadlo si mě vzít jako zástěrku, i když možné je všechno. A další věc, je to osoba mi natolik blízká(kamarádka), že bych nerada ublížila (a už mlčením nebo nemlčením), a by její manželství dopadlo jakkoliv.

Zítra jdeme na hřiby. Pokud nepůjde i ZZ, tak pokecáme o životě a rozhodně nic říkat nechci (max. to, že by mohla nějaké povinnosti přehodit na svého manžela). Třeba to zaláskování vyšumí rychleji, než se stačím rozhodnout...

Hm, kamarádce se nelže. Tvá kamarádka se tě zeptala, jestli má její muž milenku? smile
Já to vidím tak, že se nikomu nepodávají nevyžádané informace. stolt

Upravil(a) Eva. (15. 9. 2017 13:05)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů