Oznámení

11. prosince : Vážení uživatelé, bez předchozího souhlasu redakce nelze do diskuzí vkládat různé dotazníky. Tyto budou bez předchozí domluvy mazány. Děkujeme za pochopení!

25. listopadu : Blíží se advent a pomalu je čas myslet na výzdobu, přinášíme proto 5 nádherných dekorací pro LÍNÉ milovníky Vánoc

25.listopadu : Upečme si spolu povidlovou bábovku.

#626 20. 2. 2018 14:53

alfa256
♥♥♥----

Re: Manželka se zamilovala do svého lektora

Uplynulo zase pár týdnů a tohle je asi už opravdu můj poslední hlavní příspěvek do vlákna. Snad tedy vše dopadlo dobře, jsme dál spolu a zůstaneme i nadále. Ona se s ním stýká dál "pracovně". Prý se nemusím bát, ona to dál bez těch intimností zvládne, má to v sobě uzavřené, atd.. To víte, že se bojím. Na druhou stranu je spousta signálů, které ukazují, že je to pravda.

Můj (náš) problém je teď najít zpět důvěru k ní, vytlačit z hlavy všechny ty brouky podezření a přestat se užírat. To je ale spíš do jiného vlákna. Musím přiznat, že to je asi teď největší problém. Mám trochu obavy, abych jí případně svým chováním neodradil, neposunul zase k němu. V hlavě je ještě pár nezodpovězených otázek, ale když tak o tom přemýšlím, nejsem si 100% jistý, jestli chci znát na ně odpověď.

Nějaký kontakt s ním zatím nechci řešit, on do ní stále dělá, je stále zamilovanej... Ona to prý ví, ale už to uzavřela a na jeho nabídky nereflektuje. Nevím, jestli to opravdu jde, ale snažím se tomu věřit.

Není tady

#627 20. 2. 2018 16:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥

alfa256 napsal(a):

Nevím, jestli to opravdu jde, ale snažím se tomu věřit.

Nic jinýho ti stejně nezbejvá... tak se zkus nežrat, je fůra zajímavějších věcí smile

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#628 20. 2. 2018 17:18

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

alfa256 napsal(a):

Uplynulo zase pár týdnů a tohle je asi už opravdu můj poslední hlavní příspěvek do vlákna. Snad tedy vše dopadlo dobře, jsme dál spolu a zůstaneme i nadále. Ona se s ním stýká dál "pracovně". Prý se nemusím bát, ona to dál bez těch intimností zvládne, má to v sobě uzavřené, atd.. To víte, že se bojím. Na druhou stranu je spousta signálů, které ukazují, že je to pravda.

Můj (náš) problém je teď najít zpět důvěru k ní, vytlačit z hlavy všechny ty brouky podezření a přestat se užírat. To je ale spíš do jiného vlákna. Musím přiznat, že to je asi teď největší problém. Mám trochu obavy, abych jí případně svým chováním neodradil, neposunul zase k němu. V hlavě je ještě pár nezodpovězených otázek, ale když tak o tom přemýšlím, nejsem si 100% jistý, jestli chci znát na ně odpověď.

Nějaký kontakt s ním zatím nechci řešit, on do ní stále dělá, je stále zamilovanej... Ona to prý ví, ale už to uzavřela a na jeho nabídky nereflektuje. Nevím, jestli to opravdu jde, ale snažím se tomu věřit.

Přesně to jsem ti už psala. Důvěra už nikdy nebude, jako to bylo před nevěrou. Vztah už nikdy nebude, jako byl předtím. Vím, že chceš zůstat kvůli kompletní rodině. Ale bude to pro tebe daleko těžší, než kdyby ses s ní byl rozešel. To už by ses jenom léčil a už by se to jenom zlepšovalo. A teď už by bylo celkem dobře. Ale takhle se můžeš užírat celý zbytek života, vždy tam bude jiskřička podezření, když se něco přihodí.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#629 20. 2. 2018 19:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

V hlavě je ještě pár nezodpovězených otázek,

...tak je tam nech, popřípadě je zasuń ještě hlouběji. Ćlověk nemusí vědět všechno.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#630 20. 2. 2018 20:04

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Taky si myslím. smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#631 21. 2. 2018 10:59

alfa256
♥♥♥----

Ano, vím, že jsou v tuto chvíli v podstatě dvě cesty. Bojovat s budování důvěry (upozaděním nedůvěry) nebo rozvod.

Není tady

#632 21. 2. 2018 11:29

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Alfo, mé doporučení: zkus přijmout, že tě zase zklame. Že si zase někoho najde. Nebo jinou obavu, co tě trápí. Jen si to opakuj, prožij ty pocity, pak je propusť s tím, že dovoluješ, aby se to stalo. Jsou věci, se kterými nic neuděláš. Dovol jim, aby se staly / nebo nestaly. Prožij ty emoce, budou postupně slábnout a se tomu pocitu poddáš úplně a pak už to přijmeš takové, jaké je. Já to používám už 8 let, od té doby, co jsem byla poprvé na metodě RUŠ, a nic lepšího na smíření se jsem nenašla. Opravdu mi to změnilo pohled na věc, a to i lidem kolem mě, který jsem to řekla.

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#633 26. 2. 2018 11:28

alfa256
♥♥♥----

Tulipánko: asi máš pravdu, že člověk musí pracovat s tím, že i když se to teď nějak vyřešilo, může se to opakovat. Nejsem zase tak naivní... Já v sobě teď cítím to, že pokud by se to opakovalo s ním nebo s někým jiným, tak už bych asi odpustit nedokázal a šel bych bez debaty od toho. Na tu tvoji metodu se podívám, může se to hodit.

Není tady

#634 11. 5. 2018 16:23

alfa256
♥♥♥----

Tak po dalších měsících mohu konstatovat, že jsme stále spolu. Sám za sebe cítím jako největší problém důvěru, ale zlepšuje se to smile Nejtěžší chvíle jsou stále v okamžiku, kdy chodí k němu do ateliéru. I když jsem si téměř jistý, že už jejich vztah skončil, člověk nikdy neví a brouk  v hlavě vždycky pořád straší. No nic, jdeme dál a snad letošní léto bude o něco lepší než to léto minulé.

Není tady

#635 14. 5. 2018 14:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

tummenupp storstark

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#636 8. 7. 2018 18:01

alfa256
♥♥♥----

Další dva měsíce uplynuly a jsou tu prázdniny, léto. Je to už rok, co to začalo a zdá se, že se to nebude opakovat smile Rozlučkový večírek v kurzu měli a myslím, že vše bylo v pohodě, nikde neponocovala a přišla v pohodě domů. Už pár dní před tím říkala, že se jí ani už nechce do ateliéru, na posledním kurzu taky nebyla a tak nějak se vyjadřuje, že je ráda, že si přes léto od toho odpočine a uvidí se zase až v v polovině září...

Loňské léto bylo hodně podivné a tak doufám, že to letošní bude v lepším duchu, nových začátků, léčení různých jizev a zapomínání. On se občas ozve na "různých kanálech", mě bodne u srdce, ale mám pocit, že jí je to už jedno nebo že to aspoň bere hodně vlažně. Hodně věřím teď tomu, že jsme opět v určitých věcech na bodě nula a půjde to, i když je to zatím v něčem hodně "jednosměrné", ale cítím, že jí to není lhostejné.

Nevím, jak to znáte vy, ale mám z ní dojem, že ona se to snaží v sobě ukončit, uzavřít a hotovo. Hodně se vyjadřuje v tom smyslu, že se vlastně nic nestalo, že je po všem a že netuší, co mě pořád tak vadí... Je to nejspíš její obranná reakce, ale i tak mám pocit, že zcela bez citu není. Mě to bohužel tak rychle a snadno z hlavy nejde...

Není tady

#637 8. 7. 2018 18:04

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

alfo, stojí to za to tvé trápení s důvěrou? Za to, že ti to nikdy z hlavy nezmizí a hrníček už bude jenom slepovaný?

Není tady

#638 8. 7. 2018 19:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Alfo, asi by bylo dobré, aby ses k tomu už před ní nevracel, nedával to vůbec najevo. stolt

Seneca

Není tady

#639 8. 7. 2018 22:00

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Vrabče, to asi neni dost dobre mozne...
Milujici clovek (podvedeny i ten druhy...) proste cítí. Pokud ti dva maji mezi sebou (jakoukoliv) vazbu, probehlo neco, co mohlo vztah znicit (a neznicilo), ... myslim, ze jen ČAS může zahladit záchvěvy pochybností, studu, nedůvěry, neúspěšných pokusů o rozchody či smíření...
Nekde jsem cetla neco jako: "...nové, pozitivní zážitky, můžou vymazat/vytěsnit ty staré, negativní..."
Tož jo!
Ale rozhodne se to nestane ze dne na den...

Hm, jeste ke komentari Majdy bych chtela dodat:   ... No, vlastne nic! Ona mi za ten nasledujici ban opravdu nestoji, Madam Dokonala Ledova Kralovna kalkulací  "má dáti - dal" sad
grater styrka

Upravil(a) Dorka (8. 7. 2018 22:05)

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#640 8. 7. 2018 22:45

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Dorko, myslím si, že už o tom mluvili mockrát a že si tím Alfa škodí, když se k tomu pořád vrací. Jinak s tebou souhlasím. Pokud spolu mají jít dál, je třeba se už přes to přenést.
K Evině poznámce: Opakuje tu svůj názor, myslí a cítí to tak. Alfu nešetří. Dává mu vědět, jak by se nejspíš v takový situaci zachovala ona.
Píšu jen svůj názor, patent na rozum rozhodně nemám. smile

Seneca

Není tady

#641 9. 7. 2018 12:51

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Dorko, myslím si, že už o tom mluvili mockrát a že si tím Alfa škodí, když se k tomu pořád vrací. Jinak s tebou souhlasím. Pokud spolu mají jít dál, je třeba se už přes to přenést.
K Evině poznámce: Opakuje tu svůj názor, myslí a cítí to tak. Alfu nešetří. Dává mu vědět, jak by se nejspíš v takový situaci zachovala ona.
Píšu jen svůj názor, patent na rozum rozhodně nemám. smile

Já nedávám nic vědět.
Pouze jsem se zcela obyčejně zeptala na jeho názor.

Není tady

#642 9. 7. 2018 13:11

Dorka
Zablokovaný

Eva. napsal(a):

Já nedávám nic vědět.
Pouze jsem se zcela obyčejně zeptala na jeho názor.

Jasně. Z toho, jak reaguješ, nic není jasné... reta

Není tady

#643 9. 7. 2018 14:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Eva. napsal(a):

alfo, stojí to za to tvé trápení s důvěrou? Za to, že ti to nikdy z hlavy nezmizí a hrníček už bude jenom slepovaný?

Zjavne stojí... wink

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#644 9. 7. 2018 16:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Evo, vidíš, co ve mně vyvolal tvůj zcela obyčejný dotaz. A co teprv v Alfovi? Jsme lidi různý, vnímáme a reagujeme každý po svým. Asi bych se měla častěji řídit příslovím "Nehas, co tě nepálí".

Upravil(a) vrabčák (9. 7. 2018 16:20)

Seneca

Není tady

#645 9. 7. 2018 17:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Proč by nestálo?
Každej z nás vztahový smyčky řeší jinak...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#646 9. 7. 2018 20:04

Dorka
Zablokovaný

Jo. Ja uz popátý.
A nebudu si brát prvního, kerého potkám...
Možná druhýho? smile

Není tady

#647 23. 7. 2018 11:17

alfa256
♥♥♥----

Ano, stojí mi to za to. Mám ji pořád rád a stojí mi za to, že budeme spolu. Spousta věcí samozřejmě bolí, jsou ve vztahu jizvy (je v nich ten hnis, ale vše se dá postupně léčit), hrneček je slepenej...

Ona to třeba jednou všechno uzná a postupně se to zlepší. Odpustil jsem jí, snažím se zapomenou a snažíme se nějak to všechno srovnat. Ona se chová jinak, je vstřícná. Ať si říká kdo chce co chce, stálo to za to. Kdybych od ní, dětí a rodiny tehdy utekl, byl bych dneska sám. Mám dál svojí rodinu, které si velice vážím.

Každý může zakopnout, byla dlouho sama doma s dětmi. Je blíženec a dřímalo v ní druhé já. Myslím, že si uvědomila co se stalo a jak dál společně pokračovat. Za pár dní jedeme znovu na dovolenou a věřím, že bude zcela jiná než loni.

Někde tady jsem zahlédl vlákno, kam píšete, jak taková krize dopadla. Myslím, že po prázdninách bude čas tam přidat další příběh, který snad skončí kladně pro všechny.

Není tady

#648 23. 7. 2018 11:31

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Alfo, díky za odpověď.
To je dobře, že u tebe převládají plusy nad mínusy.
Jen bych byla opatrná s konstatováním, že to skončilo dobře pro všechny. To se teprve uvidí, za spoustu let nebo třeba už za chvíli. Dokud jeden z vás nezemře, stále to neskončilo.
A jestli dobře pro všechny? To je otázka...

Upravil(a) Eva. (23. 7. 2018 11:33)

Není tady

#649 23. 7. 2018 11:44

Dorka
Zablokovaný

Jak povzbudivé, vědmo!

Není tady

#650 23. 7. 2018 12:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

Jak povzbudivé, vědmo!

Nejsem vědma. To je život, stačí se kolem sebe dívat, stačí žít.
Povzbuzení jsem ve svém příspěvku opravdu neměla v úmyslu.
Jsem ve věcech nevěry a slepovaných hrníčků skeptik. Až čas ukazuje...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí