Oznámení

5.dubna : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

5.dubna : Velká novinka na Babinet.cz - sekce KAM VYRAZIT.

5.dubna : V naší tvůrčí dílně na vás čeká zajíček.

7.března : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na víkendové menu Nigelly Lawson.

  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » Geneticky upravované potraviny. Konspirace nebo reál?

#1 17. 6. 2017 13:21

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 885
Web

Geneticky upravované potraviny. Konspirace nebo reál?

Ahoj, po dlouhé době mám potřebu veřejně trochu zadiskutovat, neb se s tímto tématem nemůžu nějak sama popasovat….a jsem zvědavá na názory ostatních wink. O co jde? „Řeším“ úpravu toho, co jíme nebo v tomto případě, co pěstujeme. Že se v této oblasti dějí hokus-pokusy, nebo spíš cílené úpravy, je snad každému známé a většina lidí to bere tak, že holt to tak je... Jenže mně se stala taková zvláštní věc. Koupila jsem si mini-sladké-papričky. Balíček, v němž byly krásné oranžové, červené a žluté malé papričky velmi dobré chutě. I napadlo mě, že bych si vzala semínka a zasadila je a vypěstovala svoje vlastní beze vší té chemie, která v zelenině kupované je. A protože semínek bylo v papričkách málo, z každého balení (koupila jsem si jich postupně víc smile) jsem zasadila další a další semínka a s nadějí vyhlížela první lístky. Ale co se nestalo? Z květináče se začaly klubat zvláštní lístky nepodobné paprikovým (znám je, protože je léta pěstuju), ale podobné petrželi. Ale protože se jednalo o z mého pohledu exotické papriky, uklidňovala jsem se, že budou i exotické rostliny a trpělivě jsem čekala, kdy se začnou „tvářit“ jako papriky a ne jako naťová petržel. Jenže nestalo se tak. Vyrostly jako normální naťová petržel. A to na pohled velmi kvalitní. A teď moje zamyšlení. Vím, že jsou snahy o to, aby si člověk nemohl nemohl sám nic vypěstovat tím, že by odebral semínka ze stávajícího ovoce/zeleniny/kytiček…... Ale že bude existovat jedna jediná firma, myslím, že měla mít sídlo v USA, která bude semínka všech možných druhů disponovat, příhodně je geneticky upravovat, a nám nezbude než  si ta semínka kupovat od nich. Pamatuji se, že před časem proběhla v médiích zpráva, že právě toto se na nás chystá, ale zvedla se vlna nevole a odporu, psaly se petice, že takhle teda ne, takže z tohoto záměru sešlo...Zatím. Jenže nevíme, co se děje někde v zákulisí, aniž bychom o tom věděli... TAk se táži, už se vám stalo něco podobného a co si o tom myslíte?....Jen předem upozorňuji, že jsem nepomíchala sáčky se semínky, ale dávala jsem tam  jen a jen semínka přímo z oněch paprik. smile

Upravil(a) keito (17. 6. 2017 13:22)

Není tady

 

#2 17. 6. 2017 14:01

Dorka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 4558

Re: Geneticky upravované potraviny. Konspirace nebo reál?

Zahada! Ja "ukradla" seminka rajcatek, ktere zahadnym spusobem rostly v kamennem kvetinaci ve verejnem parku, a vegetujou o sto sest. Uz je snad dam zitra do zahradky...
Co pises, mi neprijde ani jako Micurinuv experiment... ???


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#3 18. 6. 2017 14:19

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1146

Re: Geneticky upravované potraviny. Konspirace nebo reál?

Když vědci něco vymyslí, obvykle to vždy zavání nějakým obrovským průšvihem. Je vcelku jedno, oč jde, zda o DDT nebo o pouhý prací prášek. Pokud jde o genetické experimenty, mně to připadne, jako kdyby si děti hrály s ručním granátem. Vědátoři mají genetický kód stěží pouze hrubě přečtený, ale že by mu rozuměli - no to ani náhodou!
Navíc, vykládají takové nesmysly, jako že spousta sekvencí je tam zbytečně apod...
Inteligenci, která vytvořila genetické kódování, se bohužel dnešní úroveň poznání ani zdaleka nepřibližuje a ještě dlouho ani nepřiblíží. Takže celé to experimentování je na bázi pokus/omyl.
Nikdo mi nevysvětlil, co se stane, když náhodou vykříží nějaký problém, který následně unikne ven do přírody. Je možné, že se něco podobného již dokonce stalo nejednou.
To není jenom otázka kupování vyšlechtění semen a tím vzniku monopolů na jídlo. I když taky. Monopol znamená peníze a ty zase moc nad vším. Dokdy si to necháme líbit?


Kdo máš uši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#4 19. 6. 2017 14:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 37324

Re: Geneticky upravované potraviny. Konspirace nebo reál?

Ja tkaúto skúsenosť zatiaľ nemám - zo semien vždy vyrástlo to, čo malo, a keď som si zasadila napr. vrch ananásu alebo kúsky rukoly z dovolenky, vyrástol mi ananás (ale neplodil) a rukola... Zato som sa dopočula, že súčasná alergia na pšenicu a lepok má pôvod presne v genetických manipuláciách, lebo ako inak vysvetliť, že ľudia zrazu majú problémy (fyzické) jesť plodinu, čo tu bola stáročia doma? A pritom špalda, rovnako stará, ale pre korporácie obchodne nezaujímavá, ostala poživateľná a ani moja kamoška celiakička s ňou nemá problém... wink Hoci teoreticky by mala mať (lepok ako lepok, nie?).


V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

 

#5 19. 6. 2017 20:50

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 885
Web

Re: Geneticky upravované potraviny. Konspirace nebo reál?

Jj, souhlasím s oběma smile. Pokud bych na celou záležitost nahlédla jen z pohledu, že ze semínka papriky vyroste petržel, můžu se tomu zasmát a brát to jako něco zajímavého a zábavného. Jenže průšvih je, že vůbec netušíme, jaké hokus-pokusy se s potravinami provádí a jaký to na nás bude mít dopad. A nejen na nás ale i na další generace... Obávám se ale, že to neví nikdo….va

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » Geneticky upravované potraviny. Konspirace nebo reál?
NÁŠ TIP:

  • Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!


  • Dodáváme originální parfémy a kosmetiku světových značek Armani, Dior, Chanel, Lacoste velice levně. Skladem máme 75 000 kusů parfémů a kosmetiky.


  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz


  • CVIČTE KEGELOVY CVIKY NEJEN PRO LEPŠÍ SEX!

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů