Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 4. 2017 22:20

alba
♥♥-----
Registrovaný: 10. 3. 2006
Příspěvky: 83

sociální fóbie

Ahoj všem,

chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo bojuje se sociální fóbií, co proti tomu dělá, co mu pomáhá a tak.
Myslím, že já budu ten případ. Dělám za přepážkou na poště a poslední asi 4 měsíce si připadám při komunikaci s lidmi strašně nejistá. Jsem uvnitř hrozně sevřená, křečovitá, třesou se mi ruce a mluvím potichu, takže mě lidi neslyší a musím se opakovat. Taky jak na to pořád myslím, mám strach, abych neudělala chybu. Jsem založením introvert a nikdy jsem neměla sebevědomí moc vysoké, taky jsem si vždycky věci moc brala, ale pořád to nějak šlo.
Teď už to ale nejde. V noci se budím, ráno se nemůžu donutit vstát, když se pak přemluvím, už celou dobu myslím na to, co bude. Mám hlavně strach z případných konfliktů, práce pod tlakem, když mám řešit něco složitějšího, celá se zabloknu a rozklepu. Sebevědomí hluboko pod bodem mrazu. Mám napsaná antidepresiva od obvodního doktora a jsem objednaná k psychologovi. Doufám, že mi poradí, co se sebou, protože takhle už to nezvládám. Navíc to není poprvé, co se mi to stalo, ono to sice pominulo, ale vrací se to častěji a s větší intenzitou. Taky zjišuji, že se celkově vyhýbám lidem a nevím, co si povídat ani s lidmi v práci i doma. Budu ráda za jakékoliv rady.díky

Není tady

 

#2 3. 5. 2017 20:48

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: sociální fóbie

alba napsal(a):

Ahoj všem,

chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo bojuje se sociální fóbií, co proti tomu dělá, co mu pomáhá a tak.
Myslím, že já budu ten případ. Dělám za přepážkou na poště a poslední asi 4 měsíce si připadám při komunikaci s lidmi strašně nejistá. Jsem uvnitř hrozně sevřená, křečovitá, třesou se mi ruce a mluvím potichu, takže mě lidi neslyší a musím se opakovat. Taky jak na to pořád myslím, mám strach, abych neudělala chybu. Jsem založením introvert a nikdy jsem neměla sebevědomí moc vysoké, taky jsem si vždycky věci moc brala, ale pořád to nějak šlo.
Teď už to ale nejde. V noci se budím, ráno se nemůžu donutit vstát, když se pak přemluvím, už celou dobu myslím na to, co bude. Mám hlavně strach z případných konfliktů, práce pod tlakem, když mám řešit něco složitějšího, celá se zabloknu a rozklepu. Sebevědomí hluboko pod bodem mrazu. Mám napsaná antidepresiva od obvodního doktora a jsem objednaná k psychologovi. Doufám, že mi poradí, co se sebou, protože takhle už to nezvládám. Navíc to není poprvé, co se mi to stalo, ono to sice pominulo, ale vrací se to častěji a s větší intenzitou. Taky zjišuji, že se celkově vyhýbám lidem a nevím, co si povídat ani s lidmi v práci i doma. Budu ráda za jakékoliv rady.díky

No, myslím, že dělᚠdobře s tím psychologem. To je správný krok. Měla jsem SF také jako jednu z původních diagnóz.
Pak generalizovanou úzkostnou poruchu, pak se z toho vyklubala pořádná deprese, do toho jsem fakt dost pila, snažila jsem se to řešit alternativně. dost dlouho, než jsem pochopila, že fakt potřebuji odbornou pomoc.
Psychiatr, terapie, léky.
Myslím, že teď jsem už několik let v pořádku.
Mně nesmírně pomohla psychoterapie. A pomáhá pořád.

Není tady

 

#3 3. 5. 2017 20:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: sociální fóbie

Ty léky, co bereš, mají nějaký vliv na tu fobii? Mně AD v tomhle nikdy nefungovala.

Není tady

 

#4 5. 5. 2017 23:37

alba
♥♥-----
Registrovaný: 10. 3. 2006
Příspěvky: 83

Re: sociální fóbie

Ahoj, no mně právě přijde, že u mě ty antidepresiva docela fungují. Rozhodně se při nich cítím líp, teď , co mi zabraly.
A můžu se zeptat, jaká ta psychoterapie ti pomohla? To jsi byla u psychologa? A to se asi platí, že?

Není tady

 

#5 6. 5. 2017 8:44

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: sociální fóbie

albo, já jsem měla těžkou depresi a také k tomu i sociální fobii.
Pomohla mi v první fázi antidepresiva a pak dvou a půl letá skupinová terapie u psychologa. Myslím, že skupinová terapie se neplatí, tu hradí pojišovna. Aspoń před deseti lety tomu tak bylo. Chodila jsem na tu psychoterapii každé pondělí odpoledne na jednu a půl hodiny. Chtěla jsem se vyléčit, změnit své myšlení, nastavení, tak jsem to absolvovala. Po dvou a půl letech už jsem byla schopná žít dál v pohodě bez psychoterapie. Každý pacient se mohl rozhodnout sám, kdy už se na to cítí a mohl se vrátit, kdyby mu to nešlo.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů