Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 1. 2017 10:53

Samm
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2010
Příspěvky: 4

Pocit tíhy, beznaděje

Dobrý den, ahoj....poslední cca 2 roky pozoruji u sebe postupné problémy se zvládáním stresu a určitého napětí, mám pocit, že nesu tíhu celého světa, nemohu dýchat, mám těžko na hrudi, cítím bezmoc, beznaděj... Tyto pocity se objevuji a zase mizí, intenzita je různá. Nemohu se nadchnout pro věci, které mě dříve bavili, nyní se musím skoro nutit jít s kamarádkama na kafe, ač je to tam prima i když nejspíš nejsem tak ukecaná jako jindy...pak se ale vrátím a je to zase zde, ta tíha, ty starosti, ale já vlastně nevím přesne z čeho, zkrátka tak celkově, přesto bych ale byla nejraději doma... Pozoruji na sobě, že začínám více holdovat alkoholu, on utlumí, to napětí, které pořád trvá...jinak nic nepomáhá. Ale pořád to dokážu zvládnout a nekoupit ho, ale ten pocit tam je...o to víc se toho děsím....Před dvěma rokama mi zjistili rakovinu štítné žlázy, žláza byla odstraněna, pak proběhla radioléčba..., před léčbou se uměle sníží na nulu hladina hormonů štítné žlázy (což by s tím mohlo souviset), pak je ale zase nastavena k normálu...avšak tyto pocity přetrvávají, jsem podrážděná, často plačící (no to jsem byla i předtím trochu) a hysterická,  na přítele ale i sama k sobě, mám pocit,  ....ničí to i nyní nᚠvztah. Pořídili jsme si psa ...ten je nyní agresivní ze strachu, já se mu ani nedivím, když já jsem jedna velká chodící panika. grater Letos se nádor opět objevil a byla jsem zase léčera radiléčbou....nyní mám již hladinu hormonů normální, situace je ještě horší... minulý týden jsem zjistila, že přítel něco měl s nějakou jinou, nebo se o něco snažil..., což byla poslední kapka ( ikdyž se mu vlastně vůbec nedivím, ptž k sexu se musím vyloženě nutit), jsem hotová....už nemám sílů vubec na nic, žere mě to zevnitř. ..

Upravil(a) Samm (24. 1. 2017 10:54)

Není tady

 

#2 24. 1. 2017 11:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Nemᚠregulérnu depresiu? Šla by som sa popýta k nejakému psychológovi, alebo v najhoršom k psychiatrovi... Či už hormonálne alebo nie, mne to depresiu pripomína...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 24. 1. 2017 13:37

Samm
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2010
Příspěvky: 4

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Hmm, díky, zkusim si nějakého vyhledat a kontaktovat ho.
Mám  pocit, že je toho na mě moc. Mám chu se na jednu stranu zbavit, všeho co mě tíží, psa, přítele, domu, práce, rakoviny... Pak si připadám jako ten největší pitomec, co nic nezvládne..

Není tady

 

#4 24. 1. 2017 15:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pocit tíhy, beznaděje

V niečom podobnom som sa plácala dva roky a spätne si myslím, že to bola depresia (našla som príznaky na internete) a mohla som si to celé skráti, prípadne ušetri. hmm Bola som permanentne unavená a všetko ma zaažovalo, aj dohodnú si stretnutie a prís naň načas... Keď som prišla, už bolo dobre, ale dovtedy som v sebe zvádzala hrozný boj. A nájs si psychológa mi pripadalo ako nezvládnutežná námaha, preto som to ani neurobila...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5 24. 1. 2017 15:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Samm napsal(a):

Hmm, díky, zkusim si nějakého vyhledat a kontaktovat ho.
Mám  pocit, že je toho na mě moc. Mám chu se na jednu stranu zbavit, všeho co mě tíží, psa, přítele, domu, práce, rakoviny... Pak si připadám jako ten největší pitomec, co nic nezvládne..

Ale ty toho mᚠopravdu moc. Nedivím se, že Tě to skolilo. Ale vím, že při Tvé nemoci se lidem nabízí pomoc psychologa či psychiatra. Nabídli Ti to? Využilas toho v nemocnici?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6 24. 1. 2017 15:58

Samm
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2010
Příspěvky: 4

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Já si zase říkám, že toho právě tolik neřeším, že jsou na tom lidi hůř, moje rakovina je dobře léčitelná, pravda dost zkomplikovala můj život a asi ještě bude, nevěru tady řeší každý druhý, hypotéka, agresivní pes......skoro směšné
A ty pocity... já vlastně ani nevím z čeho vychází... Je to začarované, někdy je to dobrý, lepší, někdy jako zrovna ráno, mě to doslova žralo a nemohu dýchat..

Není tady

 

#7 24. 1. 2017 22:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Judyna napsal(a):

Samm napsal(a):

Hmm, díky, zkusim si nějakého vyhledat a kontaktovat ho.
Mám  pocit, že je toho na mě moc. Mám chu se na jednu stranu zbavit, všeho co mě tíží, psa, přítele, domu, práce, rakoviny... Pak si připadám jako ten největší pitomec, co nic nezvládne..

Ale ty toho mᚠopravdu moc. Nedivím se, že Tě to skolilo. Ale vím, že při Tvé nemoci se lidem nabízí pomoc psychologa či psychiatra. Nabídli Ti to? Využilas toho v nemocnici?

U nás veru už nie... zrušili post klinického psychológa na onkológii. dumbom


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8 25. 1. 2017 8:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pocit tíhy, beznaděje

že jsou na tom lidi hůř
A jak se to hodnotí?
Někoho může subjektivně bolet ukopnutej palec víc, než jinýho utržená ruka... ale protože ten druhej je "na tom hůř", tak "má právo" na léčení jen on? va

Upravil(a) helena (25. 1. 2017 8:21)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#9 25. 1. 2017 18:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Samm napsal(a):

Hmm, díky, zkusim si nějakého vyhledat a kontaktovat ho.
Mám  pocit, že je toho na mě moc. Mám chu se na jednu stranu zbavit, všeho co mě tíží, psa, přítele, domu, práce, rakoviny... Pak si připadám jako ten největší pitomec, co nic nezvládne..

Ale ty toho mᚠopravdu moc. Nedivím se, že Tě to skolilo. Ale vím, že při Tvé nemoci se lidem nabízí pomoc psychologa či psychiatra. Nabídli Ti to? Využilas toho v nemocnici?

U nás veru už nie... zrušili post klinického psychológa na onkológii. dumbom

Aha va. Tak já nevím, jak je to momentálně u nás, ale všet mým kamarádkám byla v nemocnici tato forma pomoci nabídnuta. Té poslední vlastně vloni.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10 25. 1. 2017 21:20

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Samm napsal(a):

Já si zase říkám, že toho právě tolik neřeším, že jsou na tom lidi hůř, moje rakovina je dobře léčitelná, pravda dost zkomplikovala můj život a asi ještě bude, nevěru tady řeší každý druhý, hypotéka, agresivní pes......skoro směšné
A ty pocity... já vlastně ani nevím z čeho vychází... Je to začarované, někdy je to dobrý, lepší, někdy jako zrovna ráno, mě to doslova žralo a nemohu dýchat..

No já nevím Samm, z čeho to vychází u tebe, ale troufnu si říct, že u kdekoho jiného by to vycházelo prostě z toho, že čeho je moc, toho je prostě příliš va
Nešlo by to řešit nějak jedno po druhém? Třeba jet se psem k Desenskému = trochu by se ti odlehčilo, měla bys víc kapacit a trochu bys zapomněla na nevěru.....možná by tě pak i napadlo, jestli by se nedalo něco udělat s hypotékou (prodat objekt?)
Protože nálož je to teda dost děsná. Ale - jak píše Pratchett - když mᚠNEŘEŠITELNÝ problém, dá se udělat jen jedno: rozdělit ho na dva T̎KO ŘEŠITELNÉ, a každý z nich pak na další dva KOMPLIKOVANÉ a každý z nich.......


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#11 26. 1. 2017 6:10

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Pocit tíhy, beznaděje

lupina montana napsal(a):

Samm napsal(a):

Já si zase říkám, že toho právě tolik neřeším, že jsou na tom lidi hůř, moje rakovina je dobře léčitelná, pravda dost zkomplikovala můj život a asi ještě bude, nevěru tady řeší každý druhý, hypotéka, agresivní pes......skoro směšné
A ty pocity... já vlastně ani nevím z čeho vychází... Je to začarované, někdy je to dobrý, lepší, někdy jako zrovna ráno, mě to doslova žralo a nemohu dýchat..

No já nevím Samm, z čeho to vychází u tebe, ale troufnu si říct, že u kdekoho jiného by to vycházelo prostě z toho, že čeho je moc, toho je prostě příliš va
Nešlo by to řešit nějak jedno po druhém? Třeba jet se psem k Desenskému = trochu by se ti odlehčilo, měla bys víc kapacit a trochu bys zapomněla na nevěru.....možná by tě pak i napadlo, jestli by se nedalo něco udělat s hypotékou (prodat objekt?)
Protože nálož je to teda dost děsná. Ale - jak píše Pratchett - když mᚠNEŘEŠITELNÝ problém, dá se udělat jen jedno: rozdělit ho na dva T̎KO ŘEŠITELNÉ, a každý z nich pak na další dva KOMPLIKOVANÉ a každý z nich.......

Mě to teda taky nepřipadá zrovna směšné, takhle na jedné hromadě. A to co radí lupi, mi připadá rozumné.
Plus bych tedy uvažovala o návštěvě psychologa, než se z toho složíš. Ono všechno má řešení, jen ty ho v danou chvíli ze svého úhlu pohledu nemusíš vidět. A někdy stačí jenom se vypovídat.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#12 26. 1. 2017 7:00

Samm
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2010
Příspěvky: 4

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Děkuji všem za rady a Vᚠčas...budu na tom pracovat, včera jsem byla u obvodačky a napsala mi doporučení k psychologovi, ale i k psychiatrii, to ohledně toho alkoholu... I když nepiju, ale přeci jen jsem ty slabé chvilky měla a na sebe práskla. Je mi to už jedno, klidně zajdu všude kde se dá, jen když  to pomůže.  Přítelovi jsem navrhla, že by jsme zašli do nějaké partnerské poradny, ale to odmítl...prý jsme si to vyříkali a proč teda někam jinam jít....no je mi jasné, že to lehké tedy nebude...Každopádně pokud mám nějaké aktivity (do kterých se tedy musím zatím spíš nutit) tak je to lepší... Pokusím se ty věci nějak postupně vyřešit, rozkouskovat, jak jste psali... nebo se o toho snažím, jde to,a le pak zase přijde nějaká ta depka a jsem na nerva. Včera jsem si udělala radost a koupila si krásné oblečení a objednala na masážgloria Začala jsem doma cvičit. Dobrý začátek, že?
Děkuji všem:lyssna:

Není tady

 

#13 26. 1. 2017 20:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Milá Samm, řekla bych přímo SKVĚLÝ ZAČÁTEK !  tummenupp  smile  pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#14 27. 1. 2017 10:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Super, mᚠmůj obdiv.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#15 27. 1. 2017 16:38

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Pocit tíhy, beznaděje

Ja jsem posledni dobu byla taky v nejakem presu a stresu, ale v podstate jsem v poho, koupila jsem si nejake "roztomile hlouposti"...., a vazne, holky, to je straaaasne dulezity v te hrozne nejiste sttesujici dobe, vazne!
Udelat si jenom takovou malinkatou, zdanlive nerozumnou, ale tuuuze dulezitou radustku. Jo! wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů