Oznámení

6. listopadu : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

6. listopadu : Potřebuju tip na výlet či akci na odpoledne? Sekce KAM VYRAZIT.

6. listopadu : V naší tvůrčí dílně na vás čeká adventní kalendář.

6. listopadu : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na domácí toustový chléb.

#1 3. 11. 2016 6:57

GraciLou
♥------

Může být pes sioučástí SJM????

Ahoj,resím otázku peci o psa. V manzelstvi jsme si porizovali psa, který byl napsan na mého exmanžela i kupni smlouva a byl a je uveden jako jeho majitel. Doslo k rozvodu a ex si psa napsal do svého vlastnictví v SJM,ale pridal tam dodatek , ze se o nej budeme stridat v peci(i když na nej nemam zadný nárok, chtěla jsem mu pomoci se psem, o kterého jsem se prevazne starala ja po dobu rodicaku s dvemi malymi dětmi), po dvou letech mezi nami z duvodu psa doslo k rozepri, kdy jsem mu naznačila, ze při dvou detech, casove narocne praci na plny uvazek a s nutnosti pracovnich cest. je mnohdy denní pece o psa ,jak si to představuje, hodne na hrane, tak me zacal popotahovat a ohánět se smlouvou SJM a proto to chci vyresit pravne a hledam zákon nebo aspoň nejake zneni zákona, který by toto resil.Psa se nevzdavam, pomáhat bych mu chtěla,ale vydírat se nemohu nechat a po rozvodu brat ohled na jeho praci a osobní život nehodlam(deti ma 4 dny v mesici a občas si je vezme, když muze), jeho to, ze ja občas nestiham, ani nezajima. Ma někdo takovou zkušenost???Podottykam majitelem psa je muj exmanzel.Moje jmeno nikdy nefigurovalo ani na uradech a ani vzadne smlouve a an v ockovaku.

Upravil(a) GraciLou (3. 11. 2016 6:58)

Není tady

#2 3. 11. 2016 18:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Může být pes sioučástí SJM????

proto to chci vyresit pravne a hledam zákon
Nehledej...
Předpokládám, že "ex si psa napsal do svého vlastnictví v SJM" znamená, že v dohodě o rozdělení SJM se pes stal jeho majetkem.
V tom případě mu "nenaznačuj" a rovnou napiš cosi ve smyslu "vzhledem k tomu, že od podpisu mého souhlasu s péčí došlo ke změně poměrů, nehodlám se i nadále starat o tvůj majetek..." a počkej si, až si paragrafy začne hledat on http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Důležitý je si od tý chvíle psa důsledně nebrat domů.
Mimochodem - na tu péči přispívá, nebo mu zvíře i živíš?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#3 3. 11. 2016 20:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

"...o kterého jsem se převážně starala já..., ...psa se nevzdávám, pomáhat bych mu chtěla..."
Graci má k pejsanovi nejspíš hezký vztah. "Důsledně nebrat domů"-souhlasím, chápu nutnost tohoto, když se má něčeho dosáhnout, jenže co když budou padat trakaře, psisko onemocní atd.?

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#4 4. 11. 2016 7:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥

jenže co když budou padat trakaře, psisko onemocní atd.?
Jen dva prstíčky... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
A bude tam, kde je teď.
K předchozí otázce o nákladech na krmení bych přidala další o nákladech na případnýho veterináře.

Není tady

#5 4. 11. 2016 19:46

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Heleno, máš samozřejmě pravdu, souhlasím od začátku. Jenže pes už teď není věc, tak o tom jen tak lehce přemítám...

Seneca

Není tady

#6 5. 11. 2016 18:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jenže pes už teď není věc
Pro většinu lidí pes (potažmo jiný zvíře) nebyl "věcí" ani tehdy, kdy jí ze zákona byl.
Nicméně tady jde o něco jinýho - hezkej vztah k pesanovi je jedna věc, nechtít se nechat zneužívat druhá. Natož pak si nechat vyhrožovat.

Není tady

#7 5. 11. 2016 21:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Taky jsem přesvědčená, že naštěstí pro většinu lidí. smile
Je dobře, že existují racionálně založený lidi, protože "ale lidi" potřebují občas trochu usměrnit.

Seneca

Není tady

#8 16. 11. 2016 9:46

GraciLou
♥------

Kupuji zradlo a i leky.

helena napsal(a):

proto to chci vyresit pravne a hledam zákon
Nehledej...
Předpokládám, že "ex si psa napsal do svého vlastnictví v SJM" znamená, že v dohodě o rozdělení SJM se pes stal jeho majetkem.
V tom případě mu "nenaznačuj" a rovnou napiš cosi ve smyslu "vzhledem k tomu, že od podpisu mého souhlasu s péčí došlo ke změně poměrů, nehodlám se i nadále starat o tvůj majetek..." a počkej si, až si paragrafy začne hledat on http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Důležitý je si od tý chvíle psa důsledně nebrat domů.
Mimochodem - na tu péči přispívá, nebo mu zvíře i živíš?

Není tady

#9 16. 11. 2016 9:50

GraciLou
♥------

Ano, psa mam rada,ale nici me to hodne, ex uz to resi i přes deti,kterym tvrdi, ze se o nej nechci starat,ale uz nerekne, ze jsem jak vztekla koza a financne ve spojeni s  potřebami deti to je nekdy tezky. A taky mi svary s ex ohledne psa nici vztah. Pesana miluji,ale psychicky me ty svary nici a bezohlednost a bezcharakternost exmnazela, kteremu muzu vysvetlovat, ze to je ve spojeni s  praci a dětmi hodne tezke a ze jsem na to často uplne sama, tak proto to resim.A mrzi mne, ze postvava proti me i deti,ktere se mne pak ptaji, coz povazuji za zakernost nejhrubšího zrna. A bohužel prava se nedovolam, protože mi vyhrozuje utracenim psa, coz si myslim, ze psychicky natlak a vydirani a tvrdil to i před socialni pracovnici, kdy jsme se měli domlouvat o detech a tahal tam psa.Je to bezcharakterni clovek a boze,kdybych vedela,co je zac, psa si neporidim, to nevinne stvoreni si takového pana nezaslouzi a ja na sobe nencham porad drevo sekat, ja chci mit od nej uz pokoj a plnit jen to,co mi ulozil soud.

Upravil(a) GraciLou (16. 11. 2016 9:55)

Není tady

#10 18. 11. 2016 13:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥

A bohužel prava se nedovolam, protože mi vyhrozuje utracenim psa
Zdravýho psa jen tak nějakej veterinář neutratí.
Ale jestli "tvrdil to i před socialni pracovnici", dalo by se uvažovat o případný pohrůžce oznámením přestupku (zák. č. 246/1992 Sb., § 27 d).
ja chci mit od nej uz pokoj a plnit jen to,co mi ulozil soud
Hm... a už jsi pánovi napsala, že se nehodláš starat?

Není tady

#11 19. 11. 2016 13:21

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

GraciLou napsal(a):

Ano, psa mam rada,ale nici me to hodne, ex uz to resi i přes deti,kterym tvrdi, ze se o nej nechci starat,ale uz nerekne, ze jsem jak vztekla koza a financne ve spojeni s  potřebami deti to je nekdy tezky. A taky mi svary s ex ohledne psa nici vztah. Pesana miluji,ale psychicky me ty svary nici a bezohlednost a bezcharakternost exmnazela, kteremu muzu vysvetlovat, ze to je ve spojeni s  praci a dětmi hodne tezke a ze jsem na to často uplne sama, tak proto to resim.A mrzi mne, ze postvava proti me i deti,ktere se mne pak ptaji, coz povazuji za zakernost nejhrubšího zrna. A bohužel prava se nedovolam, protože mi vyhrozuje utracenim psa, coz si myslim, ze psychicky natlak a vydirani a tvrdil to i před socialni pracovnici, kdy jsme se měli domlouvat o detech a tahal tam psa.Je to bezcharakterni clovek a boze,kdybych vedela,co je zac, psa si neporidim, to nevinne stvoreni si takového pana nezaslouzi a ja na sobe nencham porad drevo sekat, ja chci mit od nej uz pokoj a plnit jen to,co mi ulozil soud.

nebylo by lepší, pro všechny zúčastněné i psa, pejska někomu darovat???

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí