Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 9. 2016 10:28

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Mít rád(a) svou práci

Ráda bych se zeptala zdejšího babince, jak na tom jste se spokojeností v práci. Asi není nutné psát úplně podrobně, co děláte, spíše, jak moc vás to naplňuje nebo spíše hledáte něco jiného...?

Je vaše práce vaším snem? Děláte to, co jste dělat vždycky chtěli?

Já jsem první polovinu života šla uměleckým směrem, pracovala jsem na místě, které mě naplňovalo, kde jsem byla (i přes vysokou míru stresu) fakt šastná. Bylo to opravdu poslání, uživila jsem se tím v pohodě.

Pak nastal zlom (ne zcela z mé vůle, prostě jsem byla postavena před hotovou věc) a v práci jsem skončila. Pár let jsem nebyla ničím, hledala jsem se, upadala a zvedala se.

Nějakou šastnou "náhodou" jsem se pak ocitla tam, kde jsem teď. Práce z úplně jiného soudku. Barevná, zajímavá, náročná, krásná, někdy bolavá a vyčerpávající. Zezačátku jsem byla nadržená tak, že jsem v ní trávila mnohem déle, než bylo nutné. Pak jsem se srovnala, a našla svou zdravou míru. Ale jak roky postupují, vnímám, že se na nás hrne více a více zodpovědnosti a úkonů, které dříve nebyly, více papírů, více organizace, více klientů, větší potřeby, nároky.

Pořád je to ještě dobrý, pořád je to super, pořád mám práci ráda. Ale stává se mi, že pro mnoho současně působících vlivů tříštím pozornost, a něco nedokončím, nebo na něco zapomenu. Kvantum informací, které se na mě v krátké době valí, je nezpracovatelné, a tak občas hrnu ten pluh před sebou. A tohle nechci.
Koukala jsem, jak to tedy zvládají kolegové? A tu jsem zjistila, že jich je většina opravdu často nemocných. A nebo prostě nezvládají, a dělají chyby. Tak jako já. A že tu déle jak deset let pracují jen tři lidé. Jeden workholik bez osobního života, jedna paní, co už má za pár do důchodu (a kus roku stejně promarodí), a jedna paní, co má ale jen  tři dny v týdnu  (půl úvazku), a stačí se tedy asi zregenerovat.

Všichni současní kolegové se ale většinou vyznačují skutečnou láskou k oboru, a dělají svou práci dobře. Jen si říkám, že to samo o sobě asi nestačí. Co se asi musí stát, aby se tolik těch požadavků shora přestalo hrnout? Nikdo nás nezachrání, neexistuje žádný regulátor, než jen my sami. A tam pak stojí ono známé:
Nechceš? Můžeš jít. Každý je nahraditelný.
A přijdou noví a semele je to stejně jako ty předtím.

Říkám si-proč?
Lidé, kteří jsou schopní, kvalifikovaní, poctiví...jsou odsouzeni k vysosání a odhození?

Nevím, asi mám nějakou blbou sváteční náladu nebo co.
Napište, jak to vnímáte vy.

Není tady

 

#2 28. 9. 2016 11:29

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mít rád(a) svou práci

No, prosla jsem mnoha zamestnanima. Vzdycky jsem je prizpusobovala potrebam rodiny, co do casu, ktery tam stravim, i sil, ktere jim venuju... Kdyz jsem citila, ze me zamestnani vycerpava, nebo "doma chybim", ihned jsem menila. Obdobi váhání jsem si nepripustila.
Tak myslim, ze zpetne muzu rict ono známé: Vsim, cim jsem byl, byl jsem rad...
Je fakt, ze to, cim jsem doopravdy chtela byt, jsem z urcitych soukromych duvodu nemohla vystudovat, ale zas se tomu, pokud muzu, venuju jako celozivotnimu konicku...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#3 28. 9. 2016 11:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Mít rád(a) svou práci

Damilo, to, co jsi napsala, je moc zajímavý a určitě výstižný. Jenže já k tomu ze svýho "pracovního úhlu" jaksi nemám co říct...  sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4 28. 9. 2016 12:08

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Mít rád(a) svou práci

vrabčák napsal(a):

Damilo, to, co jsi napsala, je moc zajímavý a určitě výstižný. Jenže já k tomu ze svýho "pracovního úhlu" jaksi nemám co říct...  sad

Nemám představu o tvém pracovním úhlu. Znamená to, že momentálně nemᚠpráci?

Není tady

 

#5 28. 9. 2016 13:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Mít rád(a) svou práci

K terajšej práci (hlavnej) som prišla ako slepé kura k zrnu, ale zistila som, že ma baví nesmierne. Napríklad za zvedavos, za ktorú ma vždy karhali, mi teraz platia rodna . Ale aj ja sledujem to, čo opisuješ  - všetko sa akosi zrýchžuje, spovrchňuje, kvalita ide na úkor kvantity, a my sme vyžmýkaní ako citróny, multi-taskingujeme skurt a neviem, ako dlho ma to ešte bude bavi.... Na druhej strane je môj džob v niečom jedinečný a dáva mi veci, ktoré by som inak nijako nemohla ma (asi) - plus sa dostanem k všelijakým informáciám, zaujímavým žuďom... Aurát ekby toho bolo menej. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6 28. 9. 2016 16:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Mít rád(a) svou práci

Damilo, tak to je síla, co píšeš o své práci - tedy hlavně konkrétně to, že to je tak náročné, že to lidi vysosá a ti to dlouho nevydrží sad  To si vůbec neumím představit!
Tohle je teď "mé" téma, protože poslední dobou cítím, že už mě to v práci nebaví a že už to není ono. Pracuji v odvětví tolik kritizovaného hazardu. Práce mě vždy moc bavila, je velmi dobře placená a vím, že lepší práci už nikdy asi neseženu. Ale přesto už to poslední dobou není ono, řekla bych, že je to proto, že to udělám hodně let a už by to chtělo změnu. Protože jinak je ve všech směrech fakt ideální. Jen už jí nemám tak ráda sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7 28. 9. 2016 17:01

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Mít rád(a) svou práci

LENNNA napsal(a):

Damilo, tak to je síla, co píšeš o své práci - tedy hlavně konkrétně to, že to je tak náročné, že to lidi vysosá a ti to dlouho nevydrží sad  To si vůbec neumím představit!
Tohle je teď "mé" téma, protože poslední dobou cítím, že už mě to v práci nebaví a že už to není ono. Pracuji v odvětví tolik kritizovaného hazardu. Práce mě vždy moc bavila, je velmi dobře placená a vím, že lepší práci už nikdy asi neseženu. Ale přesto už to poslední dobou není ono, řekla bych, že je to proto, že to udělám hodně let a už by to chtělo změnu. Protože jinak je ve všech směrech fakt ideální. Jen už jí nemám tak ráda sad

Hazard?
V Casinu? To se mi líbí. Dělat bych to nemohla (neuměla), ale líbí se mi to.

Není tady

 

#8 28. 9. 2016 17:12

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Mít rád(a) svou práci

Damila napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Damilo, tak to je síla, co píšeš o své práci - tedy hlavně konkrétně to, že to je tak náročné, že to lidi vysosá a ti to dlouho nevydrží sad  To si vůbec neumím představit!
Tohle je teď "mé" téma, protože poslední dobou cítím, že už mě to v práci nebaví a že už to není ono. Pracuji v odvětví tolik kritizovaného hazardu. Práce mě vždy moc bavila, je velmi dobře placená a vím, že lepší práci už nikdy asi neseženu. Ale přesto už to poslední dobou není ono, řekla bych, že je to proto, že to udělám hodně let a už by to chtělo změnu. Protože jinak je ve všech směrech fakt ideální. Jen už jí nemám tak ráda sad

Hazard?
V Casinu? To se mi líbí. Dělat bych to nemohla (neuměla), ale líbí se mi to.

Ne, v casinu ne smile  Pracuji normál v kanceláři v administrativě.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#9 28. 9. 2016 18:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Mít rád(a) svou práci

se na nás hrne více a více zodpovědnosti a úkonů, které dříve nebyly, více papírů, více organizace, více klientů, větší potřeby, nároky... Co se asi musí stát, aby se tolik těch požadavků shora přestalo hrnout?
Hm... a jsou ty požadavky oprávněný nebo jen "shora" opruzujou?
Možná to "více a více" souvisí i se zvýšeným počtem klientů... a pak záleží i na tom, jestli "živí" vás nebo jen ty nahoře.
Říkám si-proč? Lidé, kteří jsou schopní, kvalifikovaní, poctiví...jsou odsouzeni k vysosání a odhození?
Právě pro ty vlastnosti, který uvádíš, děvče...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 28. 9. 2016 19:27

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Mít rád(a) svou práci

Damilo, pracuju. To, co jsi vylíčila, si umím představit, ale na vlastní kůži to naštěstí nezažívám. I když ten nezdravý posun se aspoň částečně týká asi většiny oborů.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11 28. 9. 2016 20:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Damilo, rozumím i nerozumím tomu, jak píšeš, že většina tvých kolegů je často nemocná. Kdybych ve své práci byla často nemocná, tak by mě to za chvíli zavalilo totálně. Nemůžu si dovolit být často nemocná, protože by se to nedalo stihnout.
Mám ráda svou práci. Je jí hodně a jsem limitována zákonnými lhůtami - mzdy, DPH, daň silniční, daň z  příjmů,... Musím fungovat v podstatě stále. Každý měsíc musím mít hotová daňová přiznání k DPH za všechny firmy, které účtuji, každý měsíc se musí včas odeslat mzdy, zdravotní a sociální pojištění a dań, přes to prostě nejede vlak.
Práce mě strašně moc baví. Jako v každé práci (myslím), je i v té mé pár věcí, které mě nebaví, ale udělat se musí. Tak to prostě je. Jsem v práci spokojená až šastná. Hodně let jsem dělala vedoucí, i většímu kolektivu. Tam jsem tolik spokojená nebyla, protože nejsem řídící typ. Je prima, že jsem teď svou paní a mám i částečně home office, jak chci. Řídím si to, kdy práci udělám, podle sebe. Když už toho mám dost, jdu se projít, přesunu se domů, jedu na výlet, na kolo, na jógu, plavat a pak po odpočinku zase v práci pokračuji doma, když je to potřeba.
Z toho, co popisuješ, bych buď odešla, anebo bych se pokusila srovnat si to v hlavě, co je důležité, co ne, pracovala bych v klidu, nenervila se, že je toho moc a nestíhám. Dělala bych, co to jde, a když nestihnu, tak nestihnu. Kdyby to trvalo delší dobu, žádala bych svého šéfa o řešení, s pádnými důkazy, že je toho na mě opravdu moc.
Víc, než týden dovolené jsem neměla asi 12 let. V mé práci si nemůžu dovolit vypadnout na víc, než týden. Žádný zástup nemám.
To, co popisuješ, Damilo, jsem v práci prožívala asi 16 let. Padala jsem "na hubu". Ale bavilo mě to a vždy jsme to zvládli. Teď jsem šastná, že mi majitelé dali takovou, jak já říkám, "trafiku". Že si mě nechali. Práce je moc, ale je mnohem klidnější a jsem svou paní.

Upravil(a) Eva. (28. 9. 2016 20:08)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#12 28. 9. 2016 21:03

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Mít rád(a) svou práci

Evo, jak tě tak čtu, tak jsem vlastně ráda, že na tom jsem tak jak jsem. :-)

Já si "můžu dovolit" stonat, nevyhodili by mě, i jsem ve většině v práci nahraditelná pracovně (lidsky asi hůře, tak to má tady ale každý, jsou tam důležité i osobní vazby), jen kolegové by toho pak měli více. A samozřejmě neplánuji onemocnět, chraň Bůh!

Doma nepracuji, jen výjimečně udělám nějaký zápis z domu, když nestihnu v práci a je to důležité. Nepadám na hubu, domů si to neberu.
Co mě trochu znepokojuje, je množství různých činností, které jsme nuceni vykonávat, a které nutně tříští pozornost a odvádí od skutečné práce, tedy práce s klientem.
K naší práci, abychom se vůbec uživili, patří propagace, prezentování na veřejnosti, komunikace s jinými organizacemi, a tuny administrace, na všechno lejstro, každý měsíc o nějaké navíc.

Bojím se už aby pro všechen ten boj o přežití a papírování bylo vidět ještě na ty, pro které to má všechno sloužit. Původní poslání.

Není tady

 

#13 28. 9. 2016 21:07

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Mít rád(a) svou práci

helena napsal(a):

se na nás hrne více a více zodpovědnosti a úkonů, které dříve nebyly, více papírů, více organizace, více klientů, větší potřeby, nároky... Co se asi musí stát, aby se tolik těch požadavků shora přestalo hrnout?
Hm... a jsou ty požadavky oprávněný nebo jen "shora" opruzujou?

Jsou oprávněné z jejich hlediska.
Pro klienta přínosem nejsou. I když se zaštiují jejich bezpečím, apod.


helena napsal(a):

Říkám si-proč? Lidé, kteří jsou schopní, kvalifikovaní, poctiví...jsou odsouzeni k vysosání a odhození?
Právě pro ty vlastnosti, který uvádíš, děvče...

To zní jako by bylo nevhodné pro práci být zapálený, kvalifikovaný a poctivý. Tak zkažený svět snad ještě není, ne?

Není tady

 

#14 28. 9. 2016 21:48

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

Damilo,
to je teď asi celkový trend. Zaměstnavatelé požadují větší a větší efektivitu, úřady potřebují víc a víc dokumentace a zároveň podnikatelé chtějí čím dál tím víc zvyšovat své zisky. Lidé přestávají být důležití, ale stávají se jen nástrojem pro zvyšování obratu, protože je dostatek vzdělaných pracovních sil. Nevím, kam až to dojde, ale jednou se tohle všechno zbortí. V Japonsku už to začíná. Lidé se tam extrémně fixují na výkony a stále více a více lidí páchá sebevraždy.
Není řešení snažit se to všechno zvládnout. Také jsem se o to snažila být perfektní asistentka, stále jsem měla strach, že udělám chybu, že mě vyhodí, kdo zaplatí hypotéku, zda najdu jiné místo.... ale ruku na srdce: chceš žít celý život v tomto strachu, tempu a vyčerpání? Nebo raději opustíš to, na čem lpíš, a začneš si práci užívat?
Já bych tohle řekla šéfovi. Že svoji práci  miluješ, ale jsi vyčerpaná a začínᚠdělat chyby. Že bys potřeboval míň práce, ale zároveň bys jí udělala kvalitněji (a možná ve výsledku více).
Jinak já dělám práci, která mě baví, naplňuje, je to můj koníček. Ale jsem OSVČ. Občas mám taky pocit, že už to prostě nedám, už nemůžu, sem tam nějaká depka, ale pak se to urovná. Je potřeba naučit se vědomě odpočívat. Třeba když ti hlava pořád "mele" kdo co mᚠudělat, co zařídit, dokonce i o víkendu, ve svátek, tak si opakuji, že dnes nic nemusím a snažím se dopřát si ten luxus prostě nezvednout telefon nebo nevyřešit mail, který spěchá, protože prostě mé zdraví je přednější než přijít o zákazníka smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#15 29. 9. 2016 8:53

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Mít rád(a) svou práci

Pustě závidím všem, které jejich práce baví. Mně nebaví a nikdy nebavila žádná práce, chodím tam celý život s odporem. Možná to souvisí s tím, že jsem vystudovala obor, který je mi zcela vzdálený a v kterém jsem nikdy nebyla dobrá, ale spíš si myslím, že je to tím, že já celkově nesnáším, když něco musím.  A hlavně když to musím dlouho, což je pro mě 8,5 hodin denně 5 dní v týdnu. Kdybych svoji práci mohla dělat tak 2 hodiny 3x týdně, asi bych to snášela mnohem líp. Zajímavé ale je, že jsem vždycky strašně ráda chodila do školy a učila se nové věci. Něco jsem brala vysloveně jako zábavu - dějepis, literaturu, ruštinu, angličtinu, ale ani ostatní předměty mi nevadily, vždycky jsem si v nich našla něco, co mě zajímalo. Ani vysoká mi až tak nevadila, i když obor mě jako takový nebavil. Ale už ve škole jsem věděla, že nejsem typ, který by uměl nabyté vědomosti uplatnit v praxi, děsila jsem se toho, že budu muset do práce a přesně to, čeho jsem se děsila, se stalo. Práce mě nikdy nebavila a nešla mi. Jestli existuje něco jako dyspraxie, tak to mám já - neumím uplatnit svoje poznatky v praxi. Kdybych mohla, budu celý život studovat, strašně ráda se dozvídám nové věci, nejlépe ty, které jsou mi úplně k ničemu. Už se těším, že v důchodu budu chodit na Univerzitu třetího věku. Práce je pro mě ale strašný stres, každé ráno je mi úzko, když musím do práce, v kanceláři se musím do práce strašně nutit a kolikrát se mi chce strašně brečet. Vím, že svoji práci nedělám dobře, nikdy jsem nedělala, snažím se, ale je pořád spousta věcí, které nevím, neumím, nevím si s nimi rady. Někdy si říkám, že by to bylo jiné, kdybych věděla, že když udělám 1+1 a vyjde mi 2, tak budu vědět, že je to správně, v pořádku, odškrtnuto. Ale v mém oboru jsou všechny hodnoty relativní a to je právě ten problém, nikdy nepoznám, že výsledek je správný. A ta správnost je také relativní, neposuzuju ji já, ale můj nadřízený orgán a je to věc názoru. Chodím do práce od roku 1982 s přestávkou 2 mateřských a už jsem z toho všeho unavená, otrávená, vyšavená. Těším se do důchodu, že nebudu muset dělat nic. S důrazem na muset, ne na nic.

Není tady

 

#16 29. 9. 2016 9:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Mít rád(a) svou práci

Jsou oprávněné z jejich hlediska. Pro klienta přínosem nejsou. I když se zaštiují jejich bezpečím, apod.
Obecně vzato "oprávněné z jejich hlediska" může bejt pochopitelnej způsob "ochrany".
Vezmi si ty příklady z Émeriky, kdy někdo vysoudí neuvěřitelný odškodnění jen proto, že na kelímku s kafem není upozornění, že je horký...
To zní jako by bylo nevhodné pro práci být zapálený, kvalifikovaný a poctivý. Tak zkažený svět snad ještě není, ne?
Skoro jo... někde...
Ale ono je to trošku jinak - "zapálený, kvalifikovaný a poctivý" sice člověk může bejt celej život, ovšem v různý intenzitě, která se mění i neovlivnitelně (zdraví, věk, třeba i situace doma atd.)... a zaměstnavatel holt požaduje to stoprocentní nasazení ve všech položkách a když ho nedostává, buď se zajímá a případně vyjde vstříc, nebo nahradí kus za kus. Bohužel obojí je v jeho kompetenci.
Tohle znáš?
Mladá a starší pracovnice jdou spolu do zaměstnání.
Mladá - notebook, dva mobily, tři čipové karty na krku, několik flešek, kufřík plný prezentací atd.
Starší - uvolněná, jen kabelku a igelitku s jablkem a jogurtem...
Mladá říká s obdivem: "Paní kolegyně - po tolika letech práce to máte všechno v hlavě, že?"
"Ne slečno - u pr*ele!"


Mně nebaví a nikdy nebavila žádná práce, chodím tam celý život s odporem.
Já teda nevím, Ivano... ale vyštudovat cosi jen proto, abych "měla školu" a za nějakejch pětatřicet let si neumět najít práci, která by byla aspoň trochu přijatelná, tomu nerozumím.
Taky jsem vždycky nedělala (nemohla dělat) jen to, co by mě JENOM bavilo... ale na druhou stranu nikdy to, k čemu bych měla odpor - namátkou třeba pás ve fabrice. Teda - kdybych skutečně nebylo zbytí, vzala bych to - ale ne do konce života.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#17 29. 9. 2016 14:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Mít rád(a) svou práci

Ivi, mňa moja práca baví, ale neistotou trpím denne - neexistuje v nej "dobre" alebo "zle", aspoň nie jednoznačne. hmm A možno si vieš predstavi, že spätné reakcie sú väčšinou tie negatívne - chválou sa obažuje málokto. Preto som strašne rada skoro za AKÚKOźVEK spätnú väzbu, najmä od tých. ktorých sa to priamo týka. V poslednom čase, odkedy mi pozmenili pracovnú náplň (alebo skôr objednávateža), je to o niečo lepšie. Ale celkovo nula, nula prd. (A občasné sprdnutie.)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#18 29. 9. 2016 21:02

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

Ivana napsal(a):

Pustě závidím všem, které jejich práce baví. Mně nebaví a nikdy nebavila žádná práce, chodím tam celý život s odporem. Možná to souvisí s tím, že jsem vystudovala obor, který je mi zcela vzdálený a v kterém jsem nikdy nebyla dobrá, ale spíš si myslím, že je to tím, že já celkově nesnáším, když něco musím.  A hlavně když to musím dlouho, což je pro mě 8,5 hodin denně 5 dní v týdnu. Kdybych svoji práci mohla dělat tak 2 hodiny 3x týdně, asi bych to snášela mnohem líp. Zajímavé ale je, že jsem vždycky strašně ráda chodila do školy a učila se nové věci. Něco jsem brala vysloveně jako zábavu - dějepis, literaturu, ruštinu, angličtinu, ale ani ostatní předměty mi nevadily, vždycky jsem si v nich našla něco, co mě zajímalo. Ani vysoká mi až tak nevadila, i když obor mě jako takový nebavil. Ale už ve škole jsem věděla, že nejsem typ, který by uměl nabyté vědomosti uplatnit v praxi, děsila jsem se toho, že budu muset do práce a přesně to, čeho jsem se děsila, se stalo. Práce mě nikdy nebavila a nešla mi. Jestli existuje něco jako dyspraxie, tak to mám já - neumím uplatnit svoje poznatky v praxi. Kdybych mohla, budu celý život studovat, strašně ráda se dozvídám nové věci, nejlépe ty, které jsou mi úplně k ničemu. Už se těším, že v důchodu budu chodit na Univerzitu třetího věku. Práce je pro mě ale strašný stres, každé ráno je mi úzko, když musím do práce, v kanceláři se musím do práce strašně nutit a kolikrát se mi chce strašně brečet. Vím, že svoji práci nedělám dobře, nikdy jsem nedělala, snažím se, ale je pořád spousta věcí, které nevím, neumím, nevím si s nimi rady. Někdy si říkám, že by to bylo jiné, kdybych věděla, že když udělám 1+1 a vyjde mi 2, tak budu vědět, že je to správně, v pořádku, odškrtnuto. Ale v mém oboru jsou všechny hodnoty relativní a to je právě ten problém, nikdy nepoznám, že výsledek je správný. A ta správnost je také relativní, neposuzuju ji já, ale můj nadřízený orgán a je to věc názoru. Chodím do práce od roku 1982 s přestávkou 2 mateřských a už jsem z toho všeho unavená, otrávená, vyšavená. Těším se do důchodu, že nebudu muset dělat nic. S důrazem na muset, ne na nic.

Ivano, když bych si měla zkazit prací, která mě nebaví, celý život, tak to si radši hodím mašli.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#19 29. 9. 2016 21:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Tulipánka napsal(a):

Ivano, když bych si měla zkazit prací, která mě nebaví, celý život, tak to si radši hodím mašli.

No to je opravdu velmi empatické konstatování. dumbom

Upravil(a) Eva. (29. 9. 2016 21:10)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#20 29. 9. 2016 21:16

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Ivano, když bych si měla zkazit prací, která mě nebaví, celý život, tak to si radši hodím mašli.

No to je opravdu velmi empatické konstatování. dumbom

No on si to člověk často ani nechce uvědomit a když to napíšu na tvrdo, tak to tady před ním stojí a už před tím utéct nemůže. Fakt nevím, co empatického napsat. Nejsilnějším impulsem pro změnu jsou negativní emoce, ne ty pozitivní. Dokud si tu realitu neuvědomí, nic s tím neudělá. Já sama vím, co nejvíc funguje, aby člověk udělal změnu. Byla jsem přesně v té situaci, co Ivana. A věty typu: když změníš práci, tak možná uvidíš, že to nebylo tak špatné, ty mi fakt nepomáhaly. Pomohla mi až kolegyně, díky které jsem skončila u psychologa a dostala prášky na nervy. Jinak bych se odtamtud nehla sad


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#21 29. 9. 2016 21:26

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Tulipánka napsal(a):

No on si to člověk často ani nechce uvědomit a když to napíšu na tvrdo, tak to tady před ním stojí a už před tím utéct nemůže. Fakt nevím, co empatického napsat. Nejsilnějším impulsem pro změnu jsou negativní emoce, ne ty pozitivní. Dokud si tu realitu neuvědomí, nic s tím neudělá. Já sama vím, co nejvíc funguje, aby člověk udělal změnu. Byla jsem přesně v té situaci, co Ivana. A věty typu: když změníš práci, tak možná uvidíš, že to nebylo tak špatné, ty mi fakt nepomáhaly. Pomohla mi až kolegyně, díky které jsem skončila u psychologa a dostala prášky na nervy. Jinak bych se odtamtud nehla sad

Nejspíš bys opravdu měla počítat alespoň do sta a přemýšlet nejdříve o tom, co tady Ivana za ty roky psala, v jakém je věku, čím trpí atd. Pak by ti možná došlo, že jsi zrovna tímhle psaním zrovna Ivaně jako slon v porcelánu, Tulipáno. saddumbom

Upravil(a) Eva. (29. 9. 2016 21:27)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#22 29. 9. 2016 21:41

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Tulipánka napsal(a):

No on si to člověk často ani nechce uvědomit a když to napíšu na tvrdo, tak to tady před ním stojí a už před tím utéct nemůže. Fakt nevím, co empatického napsat. Nejsilnějším impulsem pro změnu jsou negativní emoce, ne ty pozitivní. Dokud si tu realitu neuvědomí, nic s tím neudělá. Já sama vím, co nejvíc funguje, aby člověk udělal změnu. Byla jsem přesně v té situaci, co Ivana. A věty typu: když změníš práci, tak možná uvidíš, že to nebylo tak špatné, ty mi fakt nepomáhaly. Pomohla mi až kolegyně, díky které jsem skončila u psychologa a dostala prášky na nervy. Jinak bych se odtamtud nehla sad

Vážně jsi byla přesně v té situaci, co Ivana? Nebyla. Protože ty nejsi Ivana.
A že ty sama víš, co nejvíc funguje? Ano, nejspíš víš. Ale co nejvíce funguje pro tebe.
Ale Ivana, já, ... nejsme ty.
A taky nám není tolik, co tobě. Až ti bude tolik, a budeš hledat práci, pak povídej...
A než zase něco plácneš, přečti si třeba to, jak Ivana ne tak dávno hledala práci. A že je sama, samoživitelka. Ji žádný manžel nepodrží, jako podrží tebe ten tvůj...
Hlavně, že mᚠnastudované různé psycholéčby. Ale akorát nastudované. V praxi je nejspíš uvádět nedovedeš. Protože takový člověk musí být především empatický.
Tak klid, ano? A uvědom si, že každý člověk je originál a co platí u tebe, nemusí platit u jiných.

Upravil(a) Eva. (29. 9. 2016 21:44)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#23 29. 9. 2016 22:25

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

No on si to člověk často ani nechce uvědomit a když to napíšu na tvrdo, tak to tady před ním stojí a už před tím utéct nemůže. Fakt nevím, co empatického napsat. Nejsilnějším impulsem pro změnu jsou negativní emoce, ne ty pozitivní. Dokud si tu realitu neuvědomí, nic s tím neudělá. Já sama vím, co nejvíc funguje, aby člověk udělal změnu. Byla jsem přesně v té situaci, co Ivana. A věty typu: když změníš práci, tak možná uvidíš, že to nebylo tak špatné, ty mi fakt nepomáhaly. Pomohla mi až kolegyně, díky které jsem skončila u psychologa a dostala prášky na nervy. Jinak bych se odtamtud nehla sad

Nejspíš bys opravdu měla počítat alespoň do sta a přemýšlet nejdříve o tom, co tady Ivana za ty roky psala, v jakém je věku, čím trpí atd. Pak by ti možná došlo, že jsi zrovna tímhle psaním zrovna Ivaně jako slon v porcelánu, Tulipáno. saddumbom

Evo, je vidět, že jsem píchla do vosího hnízda i u tebe wink Kočko, já nikde nepíšu, že nemám úctu k tomu, co jste zvládly. Já jen píšu, že dělat chudinky, kolik je vám let a jak jste to měly těžké, to jsou je stížnosti a ty vás dál neposunou. Stěžovat si na to, jak nemůžete tohle, protože a nemůžete tohle protože... to jsou jen výmluvy. Znám je moooc dobře od mé mamky. Ta v tom také žije. Vždycky se najde důvod, že je to moc těžké a překážka, kterou není možné překonat. Ty vůbec nevíš, čím jsem prošla a dělᚠunáhlené závěry. Pokud někdo trpí, je v roli oběti a ten, kdo ho v tom podporuje, mu nedělá vůbec dobrou službu. Protože dokud se dostatečně nenaštve, nic se nezmění. Role oběti je velmi pohodlná, protože umožňuje, aby tě někdo podržel. A když tě někdo drží, nemᚠsvoji sílu, ale vzdávᚠse jí. Podržet jde chvíli, když jsi fakt na dně, ale dělat ze sebe obě roky.... člověk si sám zničí život a ještě stále nutí ostatní, aby ho litovali...


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#24 29. 9. 2016 22:29

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

No on si to člověk často ani nechce uvědomit a když to napíšu na tvrdo, tak to tady před ním stojí a už před tím utéct nemůže. Fakt nevím, co empatického napsat. Nejsilnějším impulsem pro změnu jsou negativní emoce, ne ty pozitivní. Dokud si tu realitu neuvědomí, nic s tím neudělá. Já sama vím, co nejvíc funguje, aby člověk udělal změnu. Byla jsem přesně v té situaci, co Ivana. A věty typu: když změníš práci, tak možná uvidíš, že to nebylo tak špatné, ty mi fakt nepomáhaly. Pomohla mi až kolegyně, díky které jsem skončila u psychologa a dostala prášky na nervy. Jinak bych se odtamtud nehla sad

Vážně jsi byla přesně v té situaci, co Ivana? Nebyla. Protože ty nejsi Ivana.
A že ty sama víš, co nejvíc funguje? Ano, nejspíš víš. Ale co nejvíce funguje pro tebe.
Ale Ivana, já, ... nejsme ty.
A taky nám není tolik, co tobě. Až ti bude tolik, a budeš hledat práci, pak povídej...
A než zase něco plácneš, přečti si třeba to, jak Ivana ne tak dávno hledala práci. A že je sama, samoživitelka. Ji žádný manžel nepodrží, jako podrží tebe ten tvůj...
Hlavně, že mᚠnastudované různé psycholéčby. Ale akorát nastudované. V praxi je nejspíš uvádět nedovedeš. Protože takový člověk musí být především empatický.
Tak klid, ano? A uvědom si, že každý člověk je originál a co platí u tebe, nemusí platit u jiných.

Ano, byla jsem v té situaci: měla jsem práci, která mě nebavila, vůbec jsem se do práce netěšila a jen přežívala a těšila se, až budu mít volno. A ty strachy, co máme kolem, ty jsou také podobné: strach ze ztráty zaměstnání, už se neuplatním, nenajdu žádné místo, z čeho budeme platit hypotéku, z čeho budeme žít.... já byla pro jistotu stabilního příjmu ochotná obětovat své zdraví a vlastně od té doby už to není v pořádku.
Tuhle větu přesně znám od mé mamky, oběti: počkej, až ti bude tolik, co nám. Počkej, až budeš mít dítě, taky budeš vařit - nevařím big_smile
A na ostatní tvé soudy nebudu reagovat, nemá to smysl někoho o něčem přesvědčovat.

Upravil(a) Tulipánka (29. 9. 2016 22:36)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#25 30. 9. 2016 7:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Mít rád(a) svou práci

co tady Ivana za ty roky psala, v jakém je věku, čím trpí atd...
Až ti bude tolik, a budeš hledat práci, pak povídej...
jak Ivana ne tak dávno hledala práci. A že je sama, samoživitelka.

Ono je snadný vybrat si jen ty "klacky", kterejma se dá Tulipánka bacit po kebulce... bez ohledu na to, "co tady Ivana za ty roky psala" http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Tím, "čím trpí", netrpí celej život, takže například "že jsem vystudovala obor, který je mi zcela vzdálený a v kterém jsem nikdy nebyla dobrá" s tím dost pravděpodobně nesouvisí...
Myslím, že "samoživitelka" v době, kdy hledala ani ne půl roku(!) místo už asi taky nebyla - ale tam si fakt nejsem jistá, jestli děti/dítě náhodou ještě neštudovaly. Zato si vzpomínám, jak o tý době skuhrala, že musela žít z nějakejch deseti táců a vůbec se jí nelíbilo, jak se musí omezovat - což v tom vytouženým důchodu asi bude muset taky, leda by jí to vyvážilo to, že do práce teda už nikdy...
PS - bylo mi taky dost let, taky jsem hledala práci, akorát že jsem neměla ausgerechnet tu samou diagnózu jako Ivana... tak se snad k tématu vyjádřit smím http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů