Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

#26 9. 6. 2016 7:15

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Ano, zažila jsem taky několik velmi čiperných a aktivně žijících důchodců na různých, dokonce i ryze cyklistických zájezdech.

Nezapomenu na jednu paní, odhaduji přes 70 let: Měla jasného Parkinsona, ruce se jí strašně klepaly, říkala jsem si v duchu - proboha, co tahle paní dělá na cyklozájezdu???
No a když nám z přívěsu vyndali kola, paní se svýma třesoucíma rukama chytla řidítek - a s prominutím - natrhla nám všem mladším pr.el winkva - Jen to zasvištělo a jezdila potom jak ďábel mezi prvními..... tummenupp godlike godlike godlike

To se mi na této době opravdu líbí: Dříve už třeba čtyřiceti nebo padesátiletá ženská bývala udřená shrbená stařenka v šátku. Dneska - komu aspoň nějak slouží zdraví - může žít aktivně třeba do osmdesáti let. smile

Není tady

 

#27 9. 6. 2016 7:19

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Judyna napsal(a):

V osmdesáti se samečci tvý věkový skupiny budou třást i bez tebe

godlike tummenupp

tummenupp big_smile

To se možná budu třást i já. hmm
Ale to ještě neznamená, že nebude nic hezkého, a nebo jen jak se říká - Jednou v roce na Vánoce. wink tongue gloria rock

Není tady

 

#28 9. 6. 2016 7:29

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

A ještě jeden zážitek z cyklozájezdu: Dvě čuprbabči, které si cestování na kole užívaly, mi vyprávěly, že donedávna chodívaly ještě s chutí na taneční večery, a že to tedy umějí roztočit....
Ptala jsem se - Ale proč donedávna? Copak dnes už nechodíte?? Odpověděly s rozpačitým úsměvem - Když oni nám všichni ti tanečníci už umřeli.....hmm sad

Není tady

 

#29 9. 6. 2016 8:37

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Čtu tady, jak nikomu stárnutí nevadí, všichni se cítí zdraví, svobodní, akční. Já jsem výjimka - posledních několik měsíců - asi od podzimu - se necítím vůbec dobře. Ano, nemusím se starat o děti ani o manžela, čímž odpadla i značná část vaření, úklidu, praní a žehlení, a to je jediná pozitivní věc na starším středním věku, v němž se teď nacházím. Svobodná se ale vůbec necítím, musím chodit do práce a velice mi to vadí. Možná někoho práce baví (závidím to já neměla nikdy!), ale taky asi většina lidí v mém věku si je v pracovních záležitostech jistá, ví, co a jak má dělat, aby to bylo dobře. To já nemám, s většinou věcí si vůbec nevím rady a pak to tedy nějak udělám, ale vím, že to dobře není a čekám, kdy zas přijde kontrola a všecko mi to vytkne. Jediné, co je dobré, je to, že na výsledky kontroly naše vedení nijak nereaguje. Poprvé jsem byla přesvědčená, po zkušenostech z minulé práce, že mě určitě vyhodí, ale nic se nestalo, nikdo se ani nezmínil. Ale protože bych chtěla dělat všecko dobře a správně, tak mě to štve.
Dále se opravdu necítím dobře po tělesné stránce - jsem pořád hrozně unavená, téměř každé= odpoledne únavou usnu na pohovce při čtení. Ujdu 10 km a cítím se, jak dříve po celodenní túře. Jdu na nákupy do města a vrátím se úplně vyšavená. A nic mě nebaví, na nic se netěším, nic se mi nechce dělat. Dřív jsem sama chodívala na procházky a výlety, ale už mě otrávilo kroužit furt jen kolem našeho města v dosahu MHD, kde už jsem všude byla tisíckrát a znám to tam. Rezignovala jsem na jakoukoli kulturu, kdyby mě občas nějaká kamarádka nevytáhla na výstavu, tak nejdu. V kině nebo divadle či na koncertě jsem už nebyla několik let. A strašně mi stále chybí můj BM - po 10 letech od rozvodu! Už mi ani tak nechybí naše každodenní soužití, ale spíš to, jak jsme spolu každý víkend jezdívali někam na výlety, chybí mi naše turistické dovolené. Občas sice jedu někam s kamarádkama, ale to je párkrát do roka. Většinu víkendů trávím doma s knížkou na gauči a už mě ani moje milované čtení tolik nebaví. Vlastně mě nebaví celý život, na nic se netěším nic neočekávám, jen se hrozně bojím budoucnosti, jak vydržím ještě téměř 5 let chodit do práce, jestli neonemocním a nebudu na někom závislá, mám i neodůvodnitelné úzkosti typu, že mě někdo okrade, že přijdu o byt, že pomalu ztratím zdravý rozum. Někdy si říkám, že bych nejradši ze všeho už umřela, ale bezbolestně, ve spánku. Vím, že se tomu, co prožívám, říká dysthymie, ale beru proti ní antidepresiva. Možná přestaly účinkovat, nevím. Ale nemám sílu to řešit. Nechce se mi nic, jen spát, spát a spát.

Není tady

 

#30 9. 6. 2016 8:57

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

posledních několik měsíců... se necítím vůbec dobře
Ivano, nic ve zlým - ale ty se takhle ne/cejtíš pořád... respektive co sem píšeš. Jen ty okolnosti se možná trochu mění.
Ale nemám sílu to řešit.
Nemohly by ti pomoct děti? Zajistit doktora, vyšetření - třeba by stačila změna medikace nebo pár dní na lůžkovým oddělení.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#31 9. 6. 2016 10:25

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Ivano, co ten dceřin pejsek? Ten tě nabíjel energií, když jsi ho hlídala...ten už není?

Není tady

 

#32 9. 6. 2016 10:32

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Mně je 52 let a celkem si to užívám. Nemám žádné větší zdravotní problémy (klepu na dřevo), takže po zdravotní stránce mě nic netrápí. Děti mám dospělé, obě VŠ, syn i PhD. S manželem jsme přes 30 let, v pohodě. Práce mě baví, je to můj koníček.
Akorát nám nedávno umřel pejsek, tak mi chybí jeho venčení a klábosení se sousedkama. Asi si časem pořídíme nějakýho malýho z útulku.
Manžel i syn pracují v kultuře, takže chodím často do divadla (kde manžel hraje) a na koncerty (kde syn zpívá a hraje na klavír), s kámoškama chodím na kafe, na aquaaerobik aspoň jednou týdně..., o víkendu jezdíme na venkov za maminkou.
Prostě, život mě baví stolt

Není tady

 

#33 9. 6. 2016 11:05

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Vím, že se tomu, co prožívám, říká dysthymie, ale beru proti ní antidepresiva. Možná přestaly účinkovat, nevím. Ale nemám sílu to řešit. Nechce se mi nic, jen spát, spát a spát.

Ivano,   ty jsi opravdu v depresi.   Asi je zbytečné ti něco radit, protože  u tebe to ta nechu je prostě dlouhodobá.  Bohužel jsi se nikdy nevzpamatovala s rozvodem a asi z toho to pak vše pramení.

Myslím, že každý máme starosti,  prožíváme někdy šastnější, někdy horší období svého života.  To je prostě normální. 

Nechci tě v žádném případě urazit, nečtu zase tak pozorně  příspěvky, abych mohla soudit, ale prostě se mi zdá, že si tak nějak v té tvé situaci libuješ, proč to změnit, když se v tom mohu plácat a stěžovat.    Nemᚠsílu něco měnit, bohužel.

Co třeba se podívat na to z druhé stránky  :

-  mᚠpráci -  což ti asi mnoho lidí může závidět,  takže jsi vlastně v této oblasti úspěšná.  Že ti něco nejde, je normální, nikdo nejsme perfektní, ale chápu, že tě chyby štvou, taky to tak mám

-   jsi zdravá  -  (vyjma tvé deprese)   to je velké štěstí

- mᚠděti

-   mᚠkamarádky, které zřejmě stále  stojí  o tvou společnost, když tě zvou

- jsi  relativně zabezpečená, mᚠvlastní bydlení......


Ale to všechno víš, teď se snažit změnit myšlení a bude ti líp...

Upravil(a) Nela (9. 6. 2016 11:24)


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#34 9. 6. 2016 11:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

takže po zdravotní stránce mě nic netrápí.
To tvrdím taky. Ale když se mě sestřička při tetanovce ptala, kdy naposled jsem byla na EKG a já špitla, že nikdy, tak ožila a hned mi lupla termín na preventivní prohlídku. Takže se uvidí big_smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#35 9. 6. 2016 12:03

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

No, jo, Judyno, proto já se doktorům raději zdaleka vyhýbám....protože oni ti vždycky něco najdou stolt

Není tady

 

#36 9. 6. 2016 12:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

teď se snažit změnit myšlení
Obávám se, že na to sama stačit nebude...
A stejně tak se obávám, že sama s tím taky nebude nic dělat a děti "nebude obtěžovat" - jako moje známá, která svý potíže (by teda fyzický) "tajila" tak dlouho, až jí to neobtěžovaný dítě volalo rychlou ve tři ráno...

kdy naposled jsem byla na EKG a já špitla, že nikdy
Moje praktická ho má v ordinaci, takže jsem neunikla http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
A to jsem prosím požadovala jen potvrzení, že můžu vykonávat svoji práci, páč s ním prudila kontrola z IBP.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#37 9. 6. 2016 12:39

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Ivano, to je mi moc líto, že se necítíš dobře. Jak Tě tak čtu, tak myslím, že Tě deprese vlastně nikdy zcela neopustila, jen se ji asi dařilo několik let léky trochu tlumit. Ale asi ty léky přestávají účinkovat. sad
Ve Tvých větách - Chce se mi jen spát, spát, hrozně se bojím budoucnosti, mám úzkosti, jsem úplně vyšavená - vidím sama sebe v akutní depresi.

Ivano, zajdi k doktoru, a tě pošle na nějaký čas do nemocnice (doporučuji Hradec, nejen dobří lékaři, ale i skvělé moderní prostředí), nebo do lázní Jeseník, a hlavně - asi hlavně vyměnit léky (to by fakt chtělo v té nemocnici, pod každodenní kontrolou lékařů, co s Tebou změna dělá).

Prosím, zkus to, zajdi tam, vždy je to škoda, takhle žít, když to jde žít jinak, normálně, fajn. Sama to nezvládneš, to nejde, ani snaha o pozitivní myšlení je k ničemu, když v mozku prostě ty serotoniny neběhaj. Dneska se každým dnem vynalézají nové léky, ale i nové metody v léčení deprese.
Ivano, vyhledej pomoc a neboj, pomůžou Ti, moc Ti držím palce.

Není tady

 

#38 9. 6. 2016 12:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Soleil napsal(a):

No, jo, Judyno, proto já se doktorům raději zdaleka vyhýbám....protože oni ti vždycky něco najdou stolt

No. Abych nebyla zdravá jen do úterka (termín prvence) cool


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#39 9. 6. 2016 12:43

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Jinak mě hodně překvapuje přístup "Raděj k doktoru nepůjdu, ještě by mi něco našli". Ano, je to vaše tělo, ale přijde mi krátkozraké takhle hazardovat.
V tomhle já jsem disciplinovaná, kontroly na mamografu, na gyndě, u zubaře, pravidelné preventivní prohlídky u obvoďáka. Jsem zdravá jako řípa, tedy "až na tu hlavu" - jak ve snaze o zlehčení situace říkám. wink hmm smile

Upravil(a) Niky123 (9. 6. 2016 12:44)

Není tady

 

#40 9. 6. 2016 12:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Ivano, myslím také, že sama to nemůžeš zvládnout. Asi je moc dobré, že ses zrovna teď dokázela ozvat a dostala jsi od Niky moc dobrou radu. Ber to prosím jako "řízení osudu" a k tomu doktorovi zajdi.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#41 9. 6. 2016 12:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Niky123 napsal(a):

Jinak mě hodně překvapuje přístup "Raděj k doktoru nepůjdu, ještě by mi něco našli". Ano, je to vaše tělo, ale přijde mi krátkozraké takhle hazardovat.
V tomhle já jsem disciplinovaná, kontroly na mamografu, na gyndě, u zubaře, pravidelné preventivní prohlídky u obvoďáka. Jsem zdravá jako řípa, tedy "až na tu hlavu" - jak ve snaze o zlehčení situace říkám. wink hmm smile

Já chodím taky pravdelně na ženské, mamograf , k zubaři a s cholesterolem.Ale na prevenci u obvoďáka jdu teda fakt poprvé. Ale já se snažím jinak - bylinky, pohyb. To je moje prevence smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#42 9. 6. 2016 14:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Niky123 napsal(a):

Judyna napsal(a):

V osmdesáti se samečci tvý věkový skupiny budou třást i bez tebe

godlike tummenupp

tummenupp big_smile

To se možná budu třást i já. hmm
Ale to ještě neznamená, že nebude nic hezkého, a nebo jen jak se říká - Jednou v roce na Vánoce. wink tongue gloria rock

big_smile Takzvaný "orgazmus bez roboty"... stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#43 9. 6. 2016 14:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Ivana napsal(a):

Čtu tady, jak nikomu stárnutí nevadí, všichni se cítí zdraví, svobodní, akční. Já jsem výjimka - posledních několik měsíců - asi od podzimu - se necítím vůbec dobře. Ano, nemusím se starat o děti ani o manžela, čímž odpadla i značná část vaření, úklidu, praní a žehlení, a to je jediná pozitivní věc na starším středním věku, v němž se teď nacházím. Svobodná se ale vůbec necítím, musím chodit do práce a velice mi to vadí. Možná někoho práce baví (závidím to já neměla nikdy!), ale taky asi většina lidí v mém věku si je v pracovních záležitostech jistá, ví, co a jak má dělat, aby to bylo dobře. To já nemám, s většinou věcí si vůbec nevím rady a pak to tedy nějak udělám, ale vím, že to dobře není a čekám, kdy zas přijde kontrola a všecko mi to vytkne. Jediné, co je dobré, je to, že na výsledky kontroly naše vedení nijak nereaguje. Poprvé jsem byla přesvědčená, po zkušenostech z minulé práce, že mě určitě vyhodí, ale nic se nestalo, nikdo se ani nezmínil. Ale protože bych chtěla dělat všecko dobře a správně, tak mě to štve.
Dále se opravdu necítím dobře po tělesné stránce - jsem pořád hrozně unavená, téměř každé= odpoledne únavou usnu na pohovce při čtení. Ujdu 10 km a cítím se, jak dříve po celodenní túře. Jdu na nákupy do města a vrátím se úplně vyšavená. A nic mě nebaví, na nic se netěším, nic se mi nechce dělat. Dřív jsem sama chodívala na procházky a výlety, ale už mě otrávilo kroužit furt jen kolem našeho města v dosahu MHD, kde už jsem všude byla tisíckrát a znám to tam. Rezignovala jsem na jakoukoli kulturu, kdyby mě občas nějaká kamarádka nevytáhla na výstavu, tak nejdu. V kině nebo divadle či na koncertě jsem už nebyla několik let. A strašně mi stále chybí můj BM - po 10 letech od rozvodu! Už mi ani tak nechybí naše každodenní soužití, ale spíš to, jak jsme spolu každý víkend jezdívali někam na výlety, chybí mi naše turistické dovolené. Občas sice jedu někam s kamarádkama, ale to je párkrát do roka. Většinu víkendů trávím doma s knížkou na gauči a už mě ani moje milované čtení tolik nebaví. Vlastně mě nebaví celý život, na nic se netěším nic neočekávám, jen se hrozně bojím budoucnosti, jak vydržím ještě téměř 5 let chodit do práce, jestli neonemocním a nebudu na někom závislá, mám i neodůvodnitelné úzkosti typu, že mě někdo okrade, že přijdu o byt, že pomalu ztratím zdravý rozum. Někdy si říkám, že bych nejradši ze všeho už umřela, ale bezbolestně, ve spánku. Vím, že se tomu, co prožívám, říká dysthymie, ale beru proti ní antidepresiva. Možná přestaly účinkovat, nevím. Ale nemám sílu to řešit. Nechce se mi nic, jen spát, spát a spát.

Takto som prežila dva roky... chvalabohu sú už minulosou...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#44 9. 6. 2016 14:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Nela napsal(a):

Vím, že se tomu, co prožívám, říká dysthymie, ale beru proti ní antidepresiva. Možná přestaly účinkovat, nevím. Ale nemám sílu to řešit. Nechce se mi nic, jen spát, spát a spát.

Ivano,   ty jsi opravdu v depresi.   Asi je zbytečné ti něco radit, protože  u tebe to ta nechu je prostě dlouhodobá.  Bohužel jsi se nikdy nevzpamatovala s rozvodem a asi z toho to pak vše pramení.

Myslím, že každý máme starosti,  prožíváme někdy šastnější, někdy horší období svého života.  To je prostě normální. 

Nechci tě v žádném případě urazit, nečtu zase tak pozorně  příspěvky, abych mohla soudit, ale prostě se mi zdá, že si tak nějak v té tvé situaci libuješ, proč to změnit, když se v tom mohu plácat a stěžovat.    Nemᚠsílu něco měnit, bohužel.

Co třeba se podívat na to z druhé stránky  :

-  mᚠpráci -  což ti asi mnoho lidí může závidět,  takže jsi vlastně v této oblasti úspěšná.  Že ti něco nejde, je normální, nikdo nejsme perfektní, ale chápu, že tě chyby štvou, taky to tak mám

-   jsi zdravá  -  (vyjma tvé deprese)   to je velké štěstí

- mᚠděti

-   mᚠkamarádky, které zřejmě stále  stojí  o tvou společnost, když tě zvou

- jsi  relativně zabezpečená, mᚠvlastní bydlení......


Ale to všechno víš, teď se snažit změnit myšlení a bude ti líp...

Neviem, ak má naozaj dlhodobú a vážnu depresiu, tak nabáda k zmene myslenia je ak dohovára paralyzovanému po úraze, aby vstal. wink stolt Ide skôr o to, nejako to uchopi a skúsi niečo zmeni - medikáciu, terapiu, terapeuta, prostredie, apod. S tým, že možno nepomôže nič. sjuk


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#45 9. 6. 2016 14:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Niky123 napsal(a):

Jinak mě hodně překvapuje přístup "Raděj k doktoru nepůjdu, ještě by mi něco našli". Ano, je to vaše tělo, ale přijde mi krátkozraké takhle hazardovat.
V tomhle já jsem disciplinovaná, kontroly na mamografu, na gyndě, u zubaře, pravidelné preventivní prohlídky u obvoďáka. Jsem zdravá jako řípa, tedy "až na tu hlavu" - jak ve snaze o zlehčení situace říkám. wink hmm smile

Keby si mala tiež zážitky, čo ja - vždy mi niečo nájdu, ale väčšinou je to niečo "netradičné", na hranici normálnosti, hraničné hodnoty, nejasná diagnóza... skúšajú na mne lieky, prípravky, prístroje, a keď už nevedia čo, pošlú ma preč - a som na tom o dos horšie ako na začiatku. stolt Odmietam masti vrecká lekárom a farma-firmám. Keď mi je naozaj niečo, prídem aj sama. sjuk


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#46 9. 6. 2016 14:20

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Selima napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Jinak mě hodně překvapuje přístup "Raděj k doktoru nepůjdu, ještě by mi něco našli". Ano, je to vaše tělo, ale přijde mi krátkozraké takhle hazardovat.
V tomhle já jsem disciplinovaná, kontroly na mamografu, na gyndě, u zubaře, pravidelné preventivní prohlídky u obvoďáka. Jsem zdravá jako řípa, tedy "až na tu hlavu" - jak ve snaze o zlehčení situace říkám. wink hmm smile

Keby si mala tiež zážitky, čo ja - vždy mi niečo nájdu, ale väčšinou je to niečo "netradičné", na hranici normálnosti, hraničné hodnoty, nejasná diagnóza... skúšajú na mne lieky, prípravky, prístroje, a keď už nevedia čo, pošlú ma preč - a som na tom o dos horšie ako na začiatku. stolt Odmietam masti vrecká lekárom a farma-firmám. Keď mi je naozaj niečo, prídem aj sama. sjuk

Já Ti Tvůj názor neberu, je to tvoje tělo (a duše).

Není tady

 

#47 9. 6. 2016 17:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Taky chodím k doktorovi, když mi něco je.
Přijde mi to logické.
Proč bych tam chodila, když mi nic není? va
Kdybych třeba v prosinci dala na mou šílenou gynekoložku, když jsem po odchodu z ordinace měla pocit, že podle jejich  řečí do měsíce umřu na rakovinu, a taky si nechala podepsat, že odmítám hospitalizaci, tak bych dnes byla vykuchaná, preventivně, pro její dobrý pocit, aby se nemusela bát, že něco zanedbala.
A já jsem dnes zdravá, protože mi ani tenkrát nic nebylo.
Už hodně let po velmi špatné zkušenosti dám na své tělo a ne na svého doktora.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#48 9. 6. 2016 19:21

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Eva. napsal(a):

Taky chodím k doktorovi, když mi něco je.
Přijde mi to logické.
Proč bych tam chodila, když mi nic není? va
Kdybych třeba v prosinci dala na mou šílenou gynekoložku, když jsem po odchodu z ordinace měla pocit, že podle jejich  řečí do měsíce umřu na rakovinu, a taky si nechala podepsat, že odmítám hospitalizaci, tak bych dnes byla vykuchaná, preventivně, pro její dobrý pocit, aby se nemusela bát, že něco zanedbala.
A já jsem dnes zdravá, protože mi ani tenkrát nic nebylo.
Už hodně let po velmi špatné zkušenosti dám na své tělo a ne na svého doktora.

nechci tě strašit... moje kamarádka byla na mamografu (červen 2014), kde se ukázal podezřelý stín. protože paní dr. byla velmi pečlivá poslala ji na mamoton, výsledky z mamotonu byl dobré i přesto se kamarádka rozhodla pro ablaci obou prsou. než se ovšem kamarádka rozhodla kde , kdy a kdo ji bude operovat uběhly cca tři měsíce. v září 2014 ji operovali, opět poslali tkáň histolku a hle... duktální karcinom kapitulationkapitulationkapitulation. kdyby dr. nebyla tak pečlivá , nařídila kontrolu až po roce , tak by možná už tady kamarádka ani nebyla...

Není tady

 

#49 9. 6. 2016 19:26

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Neměla jsem na mysli nic s mamografem. Chodím tam každé dva roky, jak se chodí po 45 a jsem díkybohu v pořádku.

Ivano, to je mi moc líto, jak ti je. Možná by to chtělo změnit AD. Zajdi za paní doktorkou, prosím.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#50 9. 6. 2016 19:34

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?

Eva. napsal(a):

Neměla jsem na mysli nic s mamografem. Chodím tam každé dva roky, jak se chodí po 45 a jsem díkybohu v pořádku.

Ivano, to je mi moc líto, jak ti je. Možná by to chtělo změnit AD. Zajdi za paní doktorkou, prosím.

nepochopila jsi to..kapitulation

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » CHAT o stárnutí - co vám stárnutí dává a bere ? Jeho plusy a mínusy?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů