Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 16. 4. 2016 20:36

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

kalupinka napsal(a):

Jinak prý bývá velice účinné vracet stejnou mincí, nastavit zrcadlo, takže doporučuji hodit holce jídlo pod stůl a ostatním je dát na talíři, stejně nejí, tak co, vzít ji místo do sprchy pod pumpu, dát jí do pokoje kbelík a chodit tam do něj vykonávat malou potřebu, zkrátka, aby se u vás cítila fakt jako doma, trochu se jí přizpůsobit. Na návštěvě, když se s nimi dopředu domluvíte, se můžete šourat v uchu, v nose, nebo kdovíkde jinde, dřepněte si na zem a drobte a polijte se, a to má grády.
Na uminutého vztekajícího se spratka prý také nejvíc zabere, když sebou matka lískne na zem nejlépe na hlavní třídě před obchodem s oděvy a začne ječet, já ty šaty chci a chci a chci.....to pak dítě prý hned zapomene, že chtělo před cukrárnou další zmrzlinu a dokonce se i za tu mámu zastydí.....

Lenže ja niesom jej mama big_smile a myslím,že jej mame je asi aj jedno ako sa správa, keďže bývajú na samote a vidí ju tam len ona big_smile

Není tady

 

#27 16. 4. 2016 21:40

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

Judyna napsal(a):

Kalupinko, zajímavý názor, jít ve výchově takto "ad absurdum". Ale možná v tomto případě by to stálo za zkoušku.

Nestalo, to mi ver.
"Naprieky", vedomy vzdor, jako msta, negativizmus a predvadeni se a pod.delaji jen deti chytre, pac moc dobre vedi, ze SE TO NESMI
, minimalne NEMA, a zkouseji, kam az muzou zajit.
Tahle holcicka evidentne "neni normalni" (nezlob se, Pletano kapitulation), pokud je pravda, co se zde pise, a ja tomu verim. Je toho tolik,ze fakt nema cenu znova uvadet konkretni priklady/pripady.

Prvne me napadlo, co by za "neslusne chovani" udelal takovej normalni festovni pohlavek... Jenomze k tomu melo dojit uz davno, rekneme pri prvnim-tretim-sedmem (vic ne!) "prestupku". Pokud k nemu doslo, a nezabral, mela nasledovat intenzivni spoluprace s matkou a psychologama, coz nevidim jako konstatovani, ze "mama vravi, ze je vsetko OK..."

Za techto okolnosti mi nejde do hlavy nekolik veci:

Jak dlouho zil v puvodni rodine a podilel se na vychove sve dcery jeji tatinek a jak to "vnimal"...
Pokud odesel v domeni, ze "neco neni vporadku", proc TAM SVE DITE NECHAL...

Ja chapu, ze to jsou prilis intimni otazky, ale mne prijdou jako ST̎EJNÍ...

Omlouvam se, pokud jsem zasla prilis daleko a nikoho nenutim k odpovedi. Jde mi jen o to dite a klid v nove rodine, ktery dle meho nazoru je silne ohrozen. Ten nynejsi jejich stav uz mi pripada patologicky.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#28 16. 4. 2016 23:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Nová rodina a výchova detí

pletano, já Tě pouze tiše obdivuji, jakou mᚠobrovskou výdrž ... protože mně by ruply nervy už v momentě, kdy by mi to dítě usmrtilo morče a vzápětí bych ho přistihla, jak mi kope do psa. V ten moment by to dítě dostalo minimálně takovou facku přes celou hubu, až by vzalo druhou o zeď a už by mi do společného obydlí nesmělo, i kdyby se její tatínek na hlavu stavěl.

MMCH už jsem tady na Babinetu za ta léta četla leccos, ale chování toho dítěte je něco naprosto neuvěřitelného a divím se Ti, že si dlouhodobě nechávᚠlíbit takový teror a strpíš, aby v něčem podobném vyrůstaly i Tvé děti. Dcera Tvého partnera totiž není normální, ta patří díky své agresivitě a nechutným výstřelkům ne k psychologovi, ale přímo na dětskou psychiatrii, kde měla být již dávno hospitalizována a měla jí být stanovena diagnóza. Jenomže to bohužel její tatínek nechce vidět.

Já bych si na Tvém místě ostře vytýčila hranice a sdělila svému partnerovi, že si již nepřeji návštěvy takového agresivního a nezvladatelného dítěte v našem společném obydlí a na tom bych trvala. A se tatínek s dceruškou setkává všude možně, jen ne u vás doma, přece nejste povinni trpět takovéto agresivně-fekální excesy a nechutné scénky, při kterých se člověku zvedá žaludek už když to jenom čte ...


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#29 17. 4. 2016 7:00

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Nová rodina a výchova detí

Ano, myslím si totéž, co Kiara. Ty totiž musíš začít chránit sebe a hlavně své děti.
Když partner není schopen nastavit své dceři hranice, nastavila bych je já. Nebránila bych partnerovi, a se setká se svou dcerou kdykoli - ale jinde, ne ve vašem bytě.
Nechci to zveličovat, ale ono může jít časem i o život váš, když je schopná zabít vám morče. Až bude větší, může vám nasypat do jídla třeba jed, nebo co já vím...

Je pravda co tu psali už jiní - že ta holka svým způsobem volá o pomoc, ale toto je už moc - zabít morče, kopat do psa, vykadit se v místnosti. To je na psychologa, nebo spíš na psychiatra, ale pokud matka nespolupracuje, tak s tím tvůj partner nic neudělá.

Chraň důsledně sebe a své děti, to je jediná cesta. I kdyby to, bohužel, mělo znamenat konec vztahu s partnerem. Protože jinak vám fakt hrozí ve vašem vlastním bytě velké nebezpečí. A i psychické zdraví máte všichni jen jedno - ty i tvé děti.

Není tady

 

#30 17. 4. 2016 10:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Nová rodina a výchova detí

Souhlasím s Dorkou, Kiarou i Niky.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#31 19. 4. 2016 9:45

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

Jak dlouho zil v puvodni rodine a podilel se na vychove sve dcery jeji tatinek a jak to "vnimal"...
Pokud odesel v domeni, ze "neco neni vporadku", proc TAM SVE DITE NECHAL.

Z pôvodnej rodiny odišiel , ked mala dcéra 3,5 roka, pol roka na to sa aj rozviedli. Na výchove sa podiežal myslím minimálne, pretože vystavovali dom a on bol zväčša po práci tam, takže toho času spoločného bolo určite málo.
Ono to od začiatku v ich rodine bolo na môj vkus také "divné"....tam bol asi aj "omyl" ma vôbec to diea, pretože matka dievčaa vôbec deti nechcela, len rodina ju presvedčila,že ked príde diea, tak sa jej ten postoj zmení...ale nezmenil sa, vôbec jej "nenabehol" materinský cit.
Po rozvode trávili spoločné víkendy u babky, kde bola stále žutovaná, pretože sa jej rodičia rozviedli a mohla všetko čo len chcela, až im to časom prerástlo cez hlavu. Nie je dobrý žiaden extrém, ani ten čo má doma ale ani ten, ktorý mala u otca. KEď sme sa spoznali my, až vtedy si začal všíma aj iné deti a ich fungovanie, ale ešte s tým bojoval  a obhajoval, že všetko je spôsobené tým, že ona trpí.  Ja sama som mu ešte zo začiatku nášho už spoločného bývania navrhla, nech si ju vezme on, prípadne striedavá starostlivos,aby jej ukázal správnu výchovu aspoň on. Nestalo sa tak a potom , keď začal uvažova nad striedavkou otec, som už ja nesúhlasila, pretože problémy vkuse narastali a ja som bola doslova rada, že dva dni prešli a ide domov. Či to bolo správne neviem,ale tiež mám len jedny nervy.

Dorka

Není tady

 

#32 19. 4. 2016 10:08

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

Niky123 napsal(a):

Ano, myslím si totéž, co Kiara. Ty totiž musíš začít chránit sebe a hlavně své děti.
Když partner není schopen nastavit své dceři hranice, nastavila bych je já. Nebránila bych partnerovi, a se setká se svou dcerou kdykoli - ale jinde, ne ve vašem bytě.
Nechci to zveličovat, ale ono může jít časem i o život váš, když je schopná zabít vám morče. Až bude větší, může vám nasypat do jídla třeba jed, nebo co já vím...

Je pravda co tu psali už jiní - že ta holka svým způsobem volá o pomoc, ale toto je už moc - zabít morče, kopat do psa, vykadit se v místnosti. To je na psychologa, nebo spíš na psychiatra, ale pokud matka nespolupracuje, tak s tím tvůj partner nic neudělá.

Chraň důsledně sebe a své děti, to je jediná cesta. I kdyby to, bohužel, mělo znamenat konec vztahu s partnerem. Protože jinak vám fakt hrozí ve vašem vlastním bytě velké nebezpečí. A i psychické zdraví máte všichni jen jedno - ty i tvé děti.

Aj mne je jej žúto ako človeka, pretože to od mala nemá ako diea žahké,ale to že ona takto "volá o pomoc" už presahuje svoje medze, lebo onedlho budem vola o pomoc ja!....takto to proste nejde. Aj ja mám strach čo bude do budúcna, pretože sama nepoznám diea v jej veku, ktoré by bolo schopné takýchto vecí. Nateraz som hranice určila a uvidíme ako to pôjde, platí pre ňu to, čo pre mojich synov a sama som zvedavá čo to prinesie, či sa poddá a bude aspoň tie 2 dni normálna alebo zas sa zintenzívnia tie jej ataky pomstychtivé.
Ja jej da na zadok nemám právo, matka nespolupracuje, tak jediná možnos v tomto prípade bude trva na obmedzení návštev u nás doma.

Není tady

 

#33 19. 4. 2016 22:19

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

pletana napsal(a):

........
Ono to od začiatku v ich rodine bolo na môj vkus také "divné"....tam bol asi aj "omyl" ma vôbec to diea, pretože matka dievčaa vôbec deti nechcela, len rodina ju presvedčila,že ked príde diea, tak sa jej ten postoj zmení...ale nezmenil sa, vôbec jej "nenabehol" materinský cit.

To vis odkud, z vypraveni?

Po rozvode trávili spoločné víkendy u babky

jeho matky, nebo matky mamy?

, kde bola stále žutovaná, pretože sa jej rodičia rozviedli a mohla všetko čo len chcela, až im to časom prerástlo cez hlavu....

Nejhorsi, co to decko mohlo zazit!

........ ešte s tým bojoval  a obhajoval, že všetko je spôsobené tým, že ona trpí.......

Čím? Ev., prečo?

..... keď začal uvažova nad striedavkou otec, som už ja nesúhlasila, pretože problémy vkuse narastali a ja som bola doslova rada, že dva dni prešli a ide domov. Či to bolo správne neviem,ale tiež mám len jedny nervy.

Áno.
A o tom to je.
Míňate sa vo svojich dobrych umysloch...
...lebo ty nieco navrhnes (mozno dobre), ale on sa boji...(mozno opravnene), potom on nieco navrhne, ale ty sa bojis... A vas STRACH  ovlada BEZRADNE DECKO! Nanajviac opravnene! Lebo ono naozaj "vola o pomoc", zufalo, a svojim, bohuzial uz asi "zvratenym a nenormalnym zposobom"...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#34 19. 4. 2016 22:53

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

... Ja jej da na zadok nemám právo, matka nespolupracuje, tak jediná možnos v tomto prípade bude trva na obmedzení návštev u nás doma...

Vážne?

Prečo jej nemôžeš da na zadok, keď "kántri vaše  zvieratká, vaše poriadky/pravidlá, vᚠrebríček hodnôt..., vaše predstavy o kludnej buducnosti..."

Zo strachu z tych blbych zakonov o neprimeranych trestoch?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#35 19. 4. 2016 23:00

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

Velká škoda!. To je mi fakt lito...
A chtela bych jit brecet do "zkuhraciho", ale fakt uz unavou spim a tesim se na zittejsi den volna...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#36 20. 4. 2016 22:06

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

Dorka napsal(a):

pletana napsal(a):

........
Ono to od začiatku v ich rodine bolo na môj vkus také "divné"....tam bol asi aj "omyl" ma vôbec to diea, pretože matka dievčaa vôbec deti nechcela, len rodina ju presvedčila,že ked príde diea, tak sa jej ten postoj zmení...ale nezmenil sa, vôbec jej "nenabehol" materinský cit.

To vis odkud, z vypraveni?

Po rozvode trávili spoločné víkendy u babky

jeho matky, nebo matky mamy?

, kde bola stále žutovaná, pretože sa jej rodičia rozviedli a mohla všetko čo len chcela, až im to časom prerástlo cez hlavu....

Nejhorsi, co to decko mohlo zazit!

........ ešte s tým bojoval  a obhajoval, že všetko je spôsobené tým, že ona trpí.......

Čím? Ev., prečo?

..... keď začal uvažova nad striedavkou otec, som už ja nesúhlasila, pretože problémy vkuse narastali a ja som bola doslova rada, že dva dni prešli a ide domov. Či to bolo správne neviem,ale tiež mám len jedny nervy.

Áno.
A o tom to je.
Míňate sa vo svojich dobrych umysloch...
...lebo ty nieco navrhnes (mozno dobre), ale on sa boji...(mozno opravnene), potom on nieco navrhne, ale ty sa bojis... A vas STRACH  ovlada BEZRADNE DECKO! Nanajviac opravnene! Lebo ono naozaj "vola o pomoc", zufalo, a svojim, bohuzial uz asi "zvratenym a nenormalnym zposobom"...

Že nechcela deti viem z rozprávania, ale nielen od jej bývalého manžela, ale aj od rodiny, ona sa tým netajila  a dokonca to aj teraz občas decentne pripomenie, že ona diea nechcela.
Spoločné víkendy s otcom trávili u otcovej mamy. Prečo žútos a prečo trpí? No preto,že sa jej rodičia rozviedli.

Není tady

 

#37 20. 4. 2016 22:12

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

Dorka napsal(a):

... Ja jej da na zadok nemám právo, matka nespolupracuje, tak jediná možnos v tomto prípade bude trva na obmedzení návštev u nás doma...

Vážne?

Prečo jej nemôžeš da na zadok, keď "kántri vaše  zvieratká, vaše poriadky/pravidlá, vᚠrebríček hodnôt..., vaše predstavy o kludnej buducnosti..."

Zo strachu z tych blbych zakonov o neprimeranych trestoch?

Nie, pre zákon určite nie, ale preto, žeby to vadilo určite jej mame a aj otcovi, lebo toho by zas odmietla nasledujúci víkend. Nikdy som na ňu nedvihla ruku a aj karhám nad svoje možnosti kžudne ale rázne, aj na to už odmietala návštevu u otca a jej mama mi odkázala, že mám na ňu privežké nároky a ona na to nie je zvyknutá. Neviem si predstavi čo by bolo bo jednej výchovnej va

Není tady

 

#38 21. 4. 2016 5:10

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nová rodina a výchova detí

pletana napsal(a):

Dorka napsal(a):

... Ja jej da na zadok nemám právo, matka nespolupracuje, tak jediná možnos v tomto prípade bude trva na obmedzení návštev u nás doma...

Vážne?

Prečo jej nemôžeš da na zadok, keď "kántri vaše  zvieratká, vaše poriadky/pravidlá, vᚠrebríček hodnôt..., vaše predstavy o kludnej buducnosti..."

Zo strachu z tych blbych zakonov o neprimeranych trestoch?

Nie, pre zákon určite nie, ale preto, žeby to vadilo určite jej mame a aj otcovi, lebo toho by zas odmietla nasledujúci víkend. Nikdy som na ňu nedvihla ruku a aj karhám nad svoje možnosti kžudne ale rázne, aj na to už odmietala návštevu u otca a jej mama mi odkázala, že mám na ňu privežké nároky a ona na to nie je zvyknutá. Neviem si predstavi čo by bolo bo jednej výchovnej va

dobře děláš.

Není tady

 

#39 21. 4. 2016 7:33

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

No ja nevim... Jak se k tomu stavej, nebo budou stavet chlapci, ze mama ma na kazdeho "jiny metr", ze mala "záškodnice" za zlobeni (a divne chovani) neni potrestana...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#40 21. 4. 2016 8:48

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Nová rodina a výchova detí

Kiara napsal(a):

pletano, já Tě pouze tiše obdivuji, jakou mᚠobrovskou výdrž ... protože mně by ruply nervy už v momentě, kdy by mi to dítě usmrtilo morče a vzápětí bych ho přistihla, jak mi kope do psa. V ten moment by to dítě dostalo minimálně takovou facku přes celou hubu, až by vzalo druhou o zeď a už by mi do společného obydlí nesmělo, i kdyby se její tatínek na hlavu stavěl.

MMCH už jsem tady na Babinetu za ta léta četla leccos, ale chování toho dítěte je něco naprosto neuvěřitelného a divím se Ti, že si dlouhodobě nechávᚠlíbit takový teror a strpíš, aby v něčem podobném vyrůstaly i Tvé děti. Dcera Tvého partnera totiž není normální, ta patří díky své agresivitě a nechutným výstřelkům ne k psychologovi, ale přímo na dětskou psychiatrii, kde měla být již dávno hospitalizována a měla jí být stanovena diagnóza. Jenomže to bohužel její tatínek nechce vidět.

Já bych si na Tvém místě ostře vytýčila hranice a sdělila svému partnerovi, že si již nepřeji návštěvy takového agresivního a nezvladatelného dítěte v našem společném obydlí a na tom bych trvala. A se tatínek s dceruškou setkává všude možně, jen ne u vás doma, přece nejste povinni trpět takovéto agresivně-fekální excesy a nechutné scénky, při kterých se člověku zvedá žaludek už když to jenom čte ...

souhlasím, nedala bych jí přes hubu, ale řádně na p.rdel. Ono by to možná stačilo, děvenka je zpovykaná, protože tatínek se bojí agresivního spratka vychovávat. Uvědom si, Pletano, že tím co dovolíš té malé, vychovávᚠsvoje děti.....nedovolila bych, aby moje děti věděly, že respektuju, to že mi někdo kadí do šuplete....dětská psychologie je tu na místě a tatínka svinským krokem upozorni kde jsou tvoje meze, sic se sama se zlou potážeš


dum spiro spero

Není tady

 

#41 21. 4. 2016 9:19

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Nová rodina a výchova detí

aprill napsal(a):

dobře děláš.

Taky bych řekla. Pletana není její matka, takových pár přes zadek by se jí mohlo docela vymstít.
Tu děvenku by totiž měli vychovávat její rodiče.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#42 21. 4. 2016 10:14

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

xxxx napsal(a):

...  Uvědom si, Pletano, že tím co dovolíš té malé, vychovávᚠsvoje děti.....nedovolila bych, aby moje děti věděly, že respektuju, to že mi někdo kadí do šuplete....dětská psychologie je tu na místě a tatínka svinským krokem upozorni kde jsou tvoje meze, sic se sama se zlou potážeš

Ano.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#43 21. 4. 2016 10:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nová rodina a výchova detí

nedala bych jí přes hubu, ale řádně na p.rdel
Soudím, že to by potřeboval někdo úplně jinej... aby se konečně přestal "bát" a začal konat. Aspoň kvůli vlastnímu dítěti, když ho to, jak se cejtí ostatní jeho blízcí, nějak výrazně nezajímá.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#44 21. 4. 2016 10:37

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

To taky.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#45 21. 4. 2016 11:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nová rodina a výchova detí

helena napsal(a):

nedala bych jí přes hubu, ale řádně na p.rdel
Soudím, že to by potřeboval někdo úplně jinej... aby se konečně přestal "bát" a začal konat. Aspoň kvůli vlastnímu dítěti, když ho to, jak se cejtí ostatní jeho blízcí, nějak výrazně nezajímá.

Pletano, tebe snad pozlatit, žes to vše doteď vydržela.Ale Hela má pravdu - dala bych tatínkovi nůž na krk - jestli něco neudělá, tak ta holka a k vám nejezdí. Ona chudák za to opravdu asi nemůže, ale proč by se měly ničit další děti - ty Tvoje.
Rozhodně bych ji ale nebila.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#46 21. 4. 2016 20:30

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Nová rodina a výchova detí

Pletano, píšeš, že holčina je jeden víkend u vás a druhý u babičky...Na mě to působí tak, že pro tu mámu je její chování taky k nesnesení, tak aspoň o víkendech si chce odpočinou, poslat ji jinam. Ta matka podle mě odmítá přiznat (ostatním, ale možná i sama sobě), že dcera je nezvladatelná, psychicky nemocná. Rozhodně na jejich vztahu matka - dcera je něco nezdravého, nejasného. Z obou stran.
Nedovedu si představit, že bych se dobrovolně vzdala víkendů se svým dítětem...

Ale výše psané může řešit jen ta matka, nebo otec, ne ty. Ty řeš sebe a své děti, to je tvoje právo ale taky tvoje zodpovědnost. Nenech věci pokračovat jak jsou, nebo vás to zničí. Ty a tvůj partner (nepřeju vám to), si eventuelně můžete najít jiný vztah.Ale tví kluci si jinou mámu a nebo jinou rodinu vybrat nemůžou, na to nezapomínej!

Není tady

 

#47 22. 4. 2016 7:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nová rodina a výchova detí

Ta matka podle mě odmítá přiznat (ostatním, ale možná i sama sobě), že dcera je nezvladatelná, psychicky nemocná.
Tatínek zjevně taky... jinak by s tím dávno něco udělal.
To, že jsou rodiče rozvedení neznamená, že nemají stejný rodičovský práva - teda dokud jim je neomezí či nezruší soud,ale to nebude tenhle případ. Takže otec se může klidně informovat na dítě ve škole a ne jen přebírat zprostředkovaný (a upravený?) informace od matky, může ho nechat vyšetřit odborníkem a ne rezignovat, když se matka odmítne dostavit, může se ho aspoň pokusit srovnat v rámci možností...
Jenže na mě to dělá dojem, že tatínek v hrůze, že mu bude znemožněnej kontakt, neudělá ničehož nic. Dost bezohledný jednání vůči dceři i vůči všem, který to nutí snášet.
Docela by mě ale zajímalo, proč v tom Pletana žije už tři roky (!), aniž by si nějak výrazně dupla... snad jen s výjimkou nesouhlasu se střídavkou. Respektive proč nechá ubližovat nejen sobě, ale i svejm dětem? Z lítosti nad žabkou jako všichni ostatní - "bola stále žutovaná, pretože sa jej rodičia rozviedli a mohla všetko čo len chcela"? Z obavy, aby nepřišla o mužskýho? Z jinýho důvodu?

Nedovedu si představit, že bych se dobrovolně vzdala víkendů se svým dítětem...
A to já zas občas docela dobře... a naši mladí taky... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#48 22. 4. 2016 7:37

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Nová rodina a výchova detí

Nechtěla jsem to takto natvrdo psát, ale když už to helena vytáhla. Já si myslím, že Pletana nedělá nic proto, aby nepřišla o přítele. To raději obětuje své vlastní děti.

Upravil(a) Eva. (22. 4. 2016 7:47)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#49 22. 4. 2016 7:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nová rodina a výchova detí

Taky si myslím
Moment... já si "natvrdo" nemyslím, já se ptám na důvody - a chlap nemusí (by může) bejt důvod jedinej...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 22. 4. 2016 7:48

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Nová rodina a výchova detí

Omlouvám se, heleno. Už jsem si to opravila, napsala jsem to nesprávně.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů