Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 4. 2016 10:02

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Nová rodina a výchova detí

Dobrý deň,
obraciam sa na vás s prosbou o pomoc alebo radu ako pohnú s touto situáciou, pretože sami si už nevieme da rady.
V krátkosti opíšem o čo sa jedná:
Žijeme v novej rodine , ja 38, priatež 40 a moji synovia 10 a 14. Každý druhý víkend k nám chodí priatežova dcéra 8. Spoločné diea nemáme a ani neplánujeme, chceme sa venova tým "existujúcim" smile. Problém je nejak so zaradením priatežovej dcéry, alebo ani neviem ako to nazva.  Dievča je tichučké, ažší introvert, má problém nadväzova kontakty s žuďmi a ani to nechce, doslova sa žuďom vyhýba, žije s matkou na samote. Zo začiatku, keď sme sa spoznávali a začali spoločne fungova sa s dievčaom jednalo ako s doslova "mažovaným vajcom", nemusela nič, všetko sa pripisovalo hanblivosti, introvertnosti a tomu,že rastie sama...ja som sa jej venovala, ako som len mohla, niekedy aj na úkor svojich detí hmm. Vtedy mala 5.
Postupom času sa mi ale zdalo divné, že dievča k nám chodí rok, dva, dva a pol a stále sa "nevie" pozdravi vlastne "svojim", v nestráženej chvíli trhala chlapcom veci, skantrila morské prasa, kopala do psa... Možno si teraz poviete- žiarlila na deti, ktoré žijú s jej otcom...To chápem, je to prirodzené, ale jej bola prejavovaná náklonnos a pozornos vždy keď prišla, stále bola na koni (lebo si to aj sama vyžadovala) a stále mohla všetko. Na čo sa už časom začali ozýva aj chlapci, že prečo pre ňu platia iné pravidlá ako pre nich...
Pravidlá sa trošku "zmenili" pred rokom, keď už chodila do školy a začalo jej správanie vadi jej otcovi. Začali sme jej dohovára tým, že je vežká slečna a patrí sa pozdravi a správa sa slušne, nerobi nikomu zlé. Za "odmenu" sme mali vytrhané rastliny na záhrade, alebo polámané papriky, vytrhané ešte zelené paradajky, alebo jednoducho na upozornenie otca, že sa zabudla pozdravi návšteve, mu vypálila facku alebo  návšteve vysypala obsah tašky a odišla a zatvorila sa v izbe. Do konca víkendu po takomto incidente bola max. ofučaná a odmietala aj jes všetko, čo sme jej ponúkli.
Takto je to už rok ... stále má svoje pravidlá, ktoré nemieni popusti, ak sa jej čosi nepáči, ohrádza sa tým, že doma sa zdravi nemusí a nemusí to a to...
Mám pocit, akoby tu prišla iba z povinnosti a keďže tu fungujeme všetci rovnako a každý má nejaké práva a povinnosti a jej sa to nepáči, tak príde, ignoruje všetkých a robí akoby naprieky sad. Pred mesiacom v nedežu pred odchodom sa vypotrebovala v izbe. Výsledok vežkej potreby nám nechala hodený v kúte izby a použitý toaletný papier zatvorila do zásuvky s kancelárskymi potrebami (všetko sme našli až po jej odchode).  Ďalší víkend, ako sem mala prís, ani neprišla, lebo vraj nechce. Po mesiaci teraz cez víkend znova prišla,lebo vedela,že je to už zabudnutá vec a prepečie sa jej to tak, ako všetko ostatné. Lenže otec otvoril túto tému a chceli sme sa s ňou o tom rozpráva. Výsledok bola znova ignorácia  a plač , čiže sme skúsili dohovor, usmernenie, že toto predsa nerobia slušné a vychované deti a ak sa to stane ešte raz, bude ma trest ako aj chlapci, ak čosi vytrielia. Znova to malo "efekt", keďže sme šli na narodeninový obed do reštaurácie, kde nás pozvali priatelia, kde prišla ako teliatko, na upozornenie otca, že na niečo zabudla sa tvárila že nič nepočula, celý čas pri stole sedela ofučaná, na to si začala robi zubnú prehliadku rukami, na to si vyberala z nosa výlučky a vylizovala si ich z prstov, vôbec jej nevadilo,že má divákov a tak ako prišla, aj odišĺa, v tichosti, ako duch. Otec sa hanbil ako pes a doma chytil nervový záchvat, že nebude chodi po kanáloch pre diea a že s ňou sa nikde a nič nedá,že robí len hanbu a nevie ako na ňu. No popravde to neviem ani ja, lebo či jej dohovoríme, či ju postrašíme, či jej dávam už i ja príklady, ako jej správanie vyzerá, nič nezaberá a mám pocit,že to má ešte horší efekt. Ak už nevie ako reagova tak povie otcovi,že sem nepríde a vtedy aj on dostane strach a radšej jej vyhovie, akoby ju mal "strati"....
Musím ešte napísa, že 2x s ňou bol priatež aj u psychologičky, ale tá si vyžiadala aj návštevu matky ( tá ale nešla). S jej matkou takisto celú túto situáciu konzultoval, aby sa ona snažila nejak jej dohovori, lebo má predsa väčší vplyv, ale nič sa nekonalo. Je to z roka na rok horšie. Ja chápem,že deti z rozvedených manželstiev to majú ažšie, ale toto je viac asi o výchove. Počúvam z každej strany čosi iné, že žiarli na mňa a preto to robí, že sa jej nevenuje jej mama a preto je taká. Poraďte čo robi, ak ste niekto boli v takejto situácii. Je mi žúto aj jej, aj jej otca, pretože nevie s tým pohnú ani on sám. Ja nie som jej mama a snažím sa fakt niekedy aj nad svoj výkon rieši všetko v kžude a dohovorom, aj ked popravde,  keby toto robil môj syn, asi by som si už neudržala nervy a dostal by jednu výchovnú.
Otázka je ako to vyrieši? Upozorňova a vychováva v rámci možnosti tie dva dni a riskova, že sem nepríde alebo čo s tým?? Ďakujem za každú radu alebo skúsenos.

Není tady

 

#2 11. 4. 2016 11:01

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

No, za 3 roky jste ji nastavili pravidla "nesmělého introverta, který nic nemusí"...
... A dockali se všelijakých zákeřností, které mi sice k introvertovi moc nesedí, ale nevychovaný malý spratek v nich klidně zálibu mít může...

Vzpomínám na jednu matku, kt. tady řešila tuším nějakou pubertální dívenku od přítele..., taky tam probírali poradny curbes, už si ani nepamatuji, jak to dopadlo. Pro mě to v paměti zbylo jako neřešitelný střet dvou velmi rozdílně nastavenych žen, velké a malé,  a chlapa, kt. nebyl schopen ten harém ukočírovat. Můj osobní názor je ten, že když to chlap nesrovna, holky se poperou a jedna druhou vyžene. Která kterou záleží na ostrosti jejich loktů....


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#3 11. 4. 2016 11:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nová rodina a výchova detí

Pletano, to je docela síla, co píšeš.

Co když k vám prostě nechce jezdit a dělá vše proto, aby nemusela? Bylo by to možné?

To její chování je opravdu hodně přes čáru. Jak se chová ve škole? Jak prospívá? Chová se takto všude nebo jen u vás?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 11. 4. 2016 11:25

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

Judyna napsal(a):

Pletano, to je docela síla, co píšeš.

Co když k vám prostě nechce jezdit a dělá vše proto, aby nemusela? Bylo by to možné?

To její chování je opravdu hodně přes čáru. Jak se chová ve škole? Jak prospívá? Chová se takto všude nebo jen u vás?

Aj mne to tak príde miestami,že k nám chodí len preto, že musí, ale ona doslova musí, lebo jej mama ju tu doslova pchá... mama žije na samote, má farmu a zvieratá, tak nemá na ňu čas, aj preto je jeden víkend u nás a druhý u babky...
Neviem ako sa chová inde, ale podža informácii doma toto vôbec nerobí ( to tvrdí jej mama), ale čo vieme od známych, ktorí tam občas zájdu, tak aj im robila zákernosti (napr. sa stratil mobil návštevníka a po dlhom hžadaní podža vyzváňania ho našli hodený v kríkoch za domom), že sa nezdraví nikomu a nikde ani nekomentujem.... Takisto vieme od babky, kde trávi víkendy, že aj ak ona vyžaduje poriadok a slušnos, tak takisto má potom problém s jedením a celkovo,že to nejakým spôsobom "vráti".
Otec do školy nechodí, iba do školského klubu, ked ju berie v piatok k nám. Dievča tvrdí , že v škole je všetko  v poriadku, ale párkrát ju už zastihol v škol.klube v takom jej typickom správaní ako to už bolo aj v MŠ, že všetky deti sú spolu, hrajú sa a ona sama bokom a pozerá sa svojim smerom preč od nich.  Čo sa týka učenia a správania na vyučovaní neviem nič, tieto informácie má otec iba  sprostredkovane iba cez mamu a podža tej je všetko OK.

Není tady

 

#5 11. 4. 2016 11:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nová rodina a výchova detí

Já bych si možná do té školy zašla, pokud tedy budou ochotni vám něco říct.
Opravdu to vypadá, že holka má nějaký problém. Zřejmě by to poradnu chtělo. A možná i to, aby si ji matka taky někdy nechala o víkendu doma, aby holka neměla pocit, že je odkládaná a nikdo ji vlastně nechce. Vždy už může mamince tak trošku se zvířaty i pomáhat, prostě trávit spolu čas.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6 11. 4. 2016 12:07

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Nová rodina a výchova detí

Děvče má asi dva problémy: 1) nějaké nezpracované trauma pravděpodobně z rozchodu rodičů 2) je to "spratek"
Co bych udělala? Dávala jí najevo, že je milována a přijímána, ale zároveň bych důsledně dbala na dodržování pravidel. Ale zároveň i kdyby pravidlo nedodržela, stále bych jí dávala najevo, že je milována a přijímána. Pravidla bych někam napsala a také jí řekla, jaké bude mít následky, když je nebude dodržovat.
Trochu mi připadá, že je tam boj - kdo s koho. Možná by bylo na čase, aby dospělí odhodili válečnou sekeru a řekli dívce jak se cítí, když jim dělá to a to. Když nebude s kým bojovat, proč by se bojovalo?


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#7 11. 4. 2016 12:11

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

To ničení kvítek a zvířat bylo na odbornou pomoc hned v počátku...
Když ji to "láskyplným nebo lhostejným (jedno,kterým)" jednáním bez důsledku tak dlouho prochází, ani nemusí tušit, že je něco špatně ... Nejake promlouvání do duše je už pozdě, t.j. neúčinné....


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8 11. 4. 2016 14:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nová rodina a výchova detí

Dorka napsal(a):

No, za 3 roky jste ji nastavili pravidla "nesmělého introverta, který nic nemusí"...
... A dockali se všelijakých zákeřností, které mi sice k introvertovi moc nesedí, ale nevychovaný malý spratek v nich klidně zálibu mít může...

Vzpomínám na jednu matku, kt. tady řešila tuším nějakou pubertální dívenku od přítele..., taky tam probírali poradny curbes, už si ani nepamatuji, jak to dopadlo. Pro mě to v paměti zbylo jako neřešitelný střet dvou velmi rozdílně nastavenych žen, velké a malé,  a chlapa, kt. nebyl schopen ten harém ukočírovat. Můj osobní názor je ten, že když to chlap nesrovna, holky se poperou a jedna druhou vyžene. Která kterou záleží na ostrosti jejich loktů....

Ty píšeš, akoby to boli rovnocenné "holky", ktoré sa preahujú o jediného muža, ale to je predsa dospelá žena a 7-či 8-ročné diea... Tu je niečo sakra zle!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 11. 4. 2016 14:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nová rodina a výchova detí

Dorka napsal(a):

To ničení kvítek a zvířat bylo na odbornou pomoc hned v počátku...
Když ji to "láskyplným nebo lhostejným (jedno,kterým)" jednáním bez důsledku tak dlouho prochází, ani nemusí tušit, že je něco špatně ... Nejake promlouvání do duše je už pozdě, t.j. neúčinné....

stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10 11. 4. 2016 14:31

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

Selima napsal(a):

Ty píšeš, akoby to boli rovnocenné "holky", ktoré sa preahujú o jediného muža, ale to je predsa dospelá žena a 7-či 8-ročné diea... Tu je niečo sakra zle!

Ano, v náväznosti na ten predchádzajúci príbeh. Velmi podobný, len akoby napísaný z pozdejšieho obdobia. Že sú to dve osoby ženského pohlaví, tak to má ukočírova ten chlap. Keby tam zlobil chlapec, no tak by sa popasovali dve osoby mužského pohlavia, vieš?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#11 11. 4. 2016 16:31

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Nová rodina a výchova detí

Dorka napsal(a):

Selima napsal(a):

Ty píšeš, akoby to boli rovnocenné "holky", ktoré sa preahujú o jediného muža, ale to je predsa dospelá žena a 7-či 8-ročné diea... Tu je niečo sakra zle!

Ano, v náväznosti na ten predchádzajúci príbeh. Velmi podobný, len akoby napísaný z pozdejšieho obdobia. Že sú to dve osoby ženského pohlaví, tak to má ukočírova ten chlap. Keby tam zlobil chlapec, no tak by sa popasovali dve osoby mužského pohlavia, vieš?

Neni to pokracovani pribehu,ktery tu davno nekdo psal.Tam se jednalo o starsi devce.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#12 11. 4. 2016 16:38

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

Jo, já vim. Mamka si stěžovala, že nechává válet špinavé prádlo a tak. Nepamatuju, jak to skončilo...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#13 11. 4. 2016 17:51

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

eremuruss napsal(a):

Dorka napsal(a):

Selima napsal(a):

Ty píšeš, akoby to boli rovnocenné "holky", ktoré sa preahujú o jediného muža, ale to je predsa dospelá žena a 7-či 8-ročné diea... Tu je niečo sakra zle!

Ano, v náväznosti na ten predchádzajúci príbeh. Velmi podobný, len akoby napísaný z pozdejšieho obdobia. Že sú to dve osoby ženského pohlaví, tak to má ukočírova ten chlap. Keby tam zlobil chlapec, no tak by sa popasovali dve osoby mužského pohlavia, vieš?

Neni to pokracovani pribehu,ktery tu davno nekdo psal.Tam se jednalo o starsi devce.

Asi bola myslená táto diskusia: http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=50437
Noo my zatiaž toto neriešime, ale som zvedavá čo čaká nás. Neviem, kde sa stala "chyba"v každom prípade, ale fakt vežmi podobný príbeh. S tou hygienou akoby som čítala o našej dievčine, aj ona má problém so základnou hygienou, ako umy ruky, sprcha a pod.

Není tady

 

#14 11. 4. 2016 18:33

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nová rodina a výchova detí

Ano. Zvrhla se, jako většina, ale pokud jsi trošku četla, možná tam nějaký majáčky najdeš...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#15 11. 4. 2016 19:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nová rodina a výchova detí

Situace dosti na exkrement... tuplovaně v tom, že ty s tím nic moc udělaat nemůžešš - krom nějakýho apelu na přítele. jen si myslím, že to taky nebude k ničemu, protože "on dostane strach a radšej jej vyhovie, akoby ju mal "strati".
Tak jen pár poznámek k tomu, co mě zaujalo...
trhala chlapcom veci, skantrila morské prasa, kopala do psa... na upozornenie otca, že sa zabudla pozdravi návšteve, mu vypálila facku
To skutečně není obvyklý chování osmiletý holčičkyĄ- ani fracka, ani stydlivýho introverta. Zvl᚝ když se to táhne už pár let - "v takom jej typickom správaní ako to už bolo aj v MŠ, že všetky deti sú spolu, hrajú sa a ona sama bokom a pozerá sa svojim smerom preč od nich"...
2x s ňou bol priatež aj u psychologičky, ale tá si vyžiadala aj návštevu matky ( tá ale nešla)
Nepomohla by s nespolupracující matkou sociálka? Nebo neporadila?
V tomhle se moc neorientuju, ale má-li matka dítě v péči, měla by spolupracovat, předpokládám.
Čo sa týka učenia a správania na vyučovaní neviem nič, tieto informácie má otec iba  sprostredkovane iba cez mamu a podža tej je všetko OK.
Proč "sprostredkovane iba cez mamu"? On si to v tý škole nedovede zjistit sám - když je tam každej tejden? Dohodnout si třeba schůzku s pančelkou - nemyslím, že by mu nevyhověla.

Upravil(a) helena (11. 4. 2016 19:18)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#16 12. 4. 2016 7:11

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

helena napsal(a):

Situace dosti na exkrement... tuplovaně v tom, že ty s tím nic moc udělaat nemůžešš - krom nějakýho apelu na přítele. jen si myslím, že to taky nebude k ničemu, protože "on dostane strach a radšej jej vyhovie, akoby ju mal "strati".
Toho sa bojím aj ja, pretože apelujem cca 1,5 roka, že toto čo sa deje nie je normálne a bežné u detí... Silné reči ak ho niečím vytočí a skutek utek, ak sem príde a vypustí prvú slzu...takže asi tak

2x s ňou bol priatež aj u psychologičky, ale tá si vyžiadala aj návštevu matky ( tá ale nešla)
Nepomohla by s nespolupracující matkou sociálka? Nebo neporadila?
V tomhle se moc neorientuju, ale má-li matka dítě v péči, měla by spolupracovat, předpokládám.
Nehne s ňou nič, má svoj svet a svoje záujmy, ale myslím,že sociálka by si poradila, len by musel prv priatež trva na tom, aby sa to riešilo takto....ale znova je v pozadí strach, že sa bude hneva a vysvetlí to patrične aj dieau a to ho odmietne... Tou sociálkou som ho ináč popudila už i ja, keď ešte začiatkom roka prišla dievčina dva krát po sebe v intervale raz za dva týždne a oba razy ju tu mama poslala so zavšivavenými a zahnidovanými vlasmi. Tu sme to pracne čistili, vyčesali vlasy, všetko vyprali...a na druhý raz to isté. Keď sa na upozornení mama zas len zasmiala, povedala som priatežovi,že keď sem príde dievčina ešte raz so zvieratkami vo vlasoch, osobne ju nahláasim ja a všetko prádlo jej pošlem v plastovom mechu domov. Ďalší víkend neprišla k nám,ale k priatežovej mame a znova so všami!

Čo sa týka učenia a správania na vyučovaní neviem nič, tieto informácie má otec iba  sprostredkovane iba cez mamu a podža tej je všetko OK.
Proč "sprostredkovane iba cez mamu"? On si to v tý škole nedovede zjistit sám - když je tam každej tejden? Dohodnout si třeba schůzku s pančelkou - nemyslím, že by mu nevyhověla.

To isté mu tvrdím aj ja, žeby mu určite vyhovela,  som si istá.

Není tady

 

#17 12. 4. 2016 7:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nová rodina a výchova detí

a skutek utek, ak sem príde a vypustí prvú slzu... znova je v pozadí strach, že sa bude hneva a vysvetlí to patrične aj dieau a to ho odmietne...
Aha... takže ne, že "sami si už nevieme da rady". Rady by byly, jen ve skutečnosti nikdo nechce konat.
Takže - pokud mᚠtaky strach něco udělat - se asi rovněž zařadíš do okruhu těch, co tancujou jak malá slečna píská... a tvoji kluci budou zdrhat z domu co to půjde.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 12. 4. 2016 7:34

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

helena napsal(a):

a skutek utek, ak sem príde a vypustí prvú slzu... znova je v pozadí strach, že sa bude hneva a vysvetlí to patrične aj dieau a to ho odmietne...
Aha... takže ne, že "sami si už nevieme da rady". Rady by byly, jen ve skutečnosti nikdo nechce konat.
Takže - pokud mᚠtaky strach něco udělat - se asi rovněž zařadíš do okruhu těch, co tancujou jak malá slečna píská... a tvoji kluci budou zdrhat z domu co to půjde.

Ja strach nemám, písala som o priatežovi wink Ja som takých slz videla aj u svojich chalanov dos ale trvala som na svojom a dnes vidím,že to malo účinok aj význam.
Ide o to,že ani ja "nedonútim" dospelého muža, aby začal svoje diea vychováva a trva na pravidlách, ktoré máme zaužívané v bežné dni a všetci.

Upravil(a) pletana (12. 4. 2016 7:35)

Není tady

 

#19 12. 4. 2016 8:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nová rodina a výchova detí

Ide o to,že ani ja "nedonútim" dospelého muža, aby začal svoje diea vychováva a trva na pravidlách, ktoré máme zaužívané v bežné dni a všetci.
Ne... nedonutíš...
Pak je ale rozhodnutí na tobě.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 15. 4. 2016 18:38

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Nová rodina a výchova detí

Je fakt, že mám trochu potíž zorientovat se v jazyce ovšem mít na víkend doma tohle dítě je pomalu na Bohnice. Omlouvám se, nevím, kde je nejbližší slovenský blázinec.
Myslím, že to děvče se mstí světu za to, že má rozvedené rodiče a že na ni ani jeden nemá tolik času, kolik potřebuje. Ano, jsou to naschvály silného kalibru, je to nepatřičné chování, vůči dospělým i dětem. Pokud v ní ta malá setrvá, nedokážu odhadnout, zda bude schopná si ve vyšších třídách najít kamarády a zda bude jako dospělá schopná mít normální domácnost. Je to patologický jev. Třeba vykonat potřebu v místnosti. Patrně má silné sklony inklinovat k předkům, co bydleli v jeskyni. Vzít ji na dovolenou může znamenat znemožnění rodiny před ostatními  účastníky natolik, aby její členové zvažovali dřívější odjezd.....
Co znamená skantrit?

Není tady

 

#21 15. 4. 2016 18:47

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Nová rodina a výchova detí

Jinak prý bývá velice účinné vracet stejnou mincí, nastavit zrcadlo, takže doporučuji hodit holce jídlo pod stůl a ostatním je dát na talíři, stejně nejí, tak co, vzít ji místo do sprchy pod pumpu, dát jí do pokoje kbelík a chodit tam do něj vykonávat malou potřebu, zkrátka, aby se u vás cítila fakt jako doma, trochu se jí přizpůsobit. Na návštěvě, když se s nimi dopředu domluvíte, se můžete šourat v uchu, v nose, nebo kdovíkde jinde, dřepněte si na zem a drobte a polijte se, a to má grády.
Na uminutého vztekajícího se spratka prý také nejvíc zabere, když sebou matka lískne na zem nejlépe na hlavní třídě před obchodem s oděvy a začne ječet, já ty šaty chci a chci a chci.....to pak dítě prý hned zapomene, že chtělo před cukrárnou další zmrzlinu a dokonce se i za tu mámu zastydí.....

Není tady

 

#22 15. 4. 2016 21:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Nová rodina a výchova detí

Skantrit' je, myslím, usmrtit.

Upravil(a) vrabčák (15. 4. 2016 21:07)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#23 15. 4. 2016 22:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nová rodina a výchova detí

Kalupinko, zajímavý názor, jít ve výchově takto "ad absurdum". Ale možná v tomto případě by to stálo za zkoušku.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#24 16. 4. 2016 13:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Nová rodina a výchova detí

Taky mě zaujal Kalupinčin nápad, jenže málokterá máma se bude chtít sama ztrapnit někde na hlavní třídě.
Moc to nesouvisí, spíš jen malá asociace, ale vzpomněla jsem si na Saturninovy koblihy. wink (Ráda jsem tu knížku četla, i opakovaně.)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#25 16. 4. 2016 20:34

pletana
♥------
Registrovaný: 11. 4. 2016
Příspěvky: 11

Re: Nová rodina a výchova detí

kalupinka
Myslím, že to děvče se mstí světu za to, že má rozvedené rodiče a že na ni ani jeden nemá tolik času, kolik potřebuje. Ano, jsou to naschvály silného kalibru, je to nepatřičné chování, vůči dospělým i dětem. Pokud v ní ta malá setrvá, nedokážu odhadnout, zda bude schopná si ve vyšších třídách najít kamarády a zda bude jako dospělá schopná mít normální domácnost. Je to patologický jev. Třeba vykonat potřebu v místnosti. Patrně má silné sklony inklinovat k předkům, co bydleli v jeskyni. Vzít ji na dovolenou může znamenat znemožnění rodiny před ostatními  účastníky natolik, aby její členové zvažovali dřívější odjezd.....
Co znamená skantrit?

Skantri znamená usmrti, to morča pravdepodobne zadusila alebo tak silno stlačila, že mu spôsobila vnútorné zranenia, pretože krvácalo z nosa a úst a ona len kžudne oznámila, že "Dory umrela".
Na dovolenku sa samozrejme za takýchto okolností ani nehrniem, lebo ako píšeš, balili by sme predčasne domov, alebo by urobila hanbu všetkým a skrz hanby by sme zutekali...Ja sa priznám, že sa v poslednom čase už sama cielene vyhýbam všetkým výletom, rodinným stretnutiam a podobne, lebo mám pocit,že všade ide akoby musela a potom predvádza to, čo netreba.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů