Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 7. 2015 9:43

bianka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 12. 2009
Příspěvky: 57

Jezdeni otce za synem

Ahoj potrebuju poradit. S ex mame dobre vztahy, problem jsou jen jeho navstevy neseho 7 -leteho syna. Mel by si ho brat syna kazdych 14 dnu na vikend, ale protoze jezdi s kamionem a ma pritelkyni asi 300 km daleko, dohodli jsme se, ze bude za synem jezdyt jednou mesicne. Ze zacatku to dodrzoval, ale ted uz nekolik mesicu za nim jezdi jednou za dva mesice. Neprijel  za nim ani na vanoce, ted neprijede na jeho narozeniny. Pokud dorazi, je to v sobotu dopoledne a v nedeli po obede uz mi ho vraci zpatky, to znamena, ze s nim stravi priblizne jeden den. Chtel by si ho vzit na dovolenou na tyden, proto jsem ho prosila, aby aspon pred tim navstevy dodrzoval, jak ma. Synovi se k nemu moc mechce a ja ho pred tim, nez ma prijet, cely tyden pripravuju na to, ze prijede tata, aby se na nej tesil. Pak stejne syn u nej nechce spat, vecer chce domu. Nakonec u nej zustane, ale jen proto, ze nova pritelkyne ma take syna a s tim si rozumi. problem je ten ze syn je na me strasne vazany, ma ADHD a i jine problemy a ja mam strach, jak ten tyden zvladne. Nejdriv jsme se s ex dohodli, ze pojedou nekde ne dalejo, aby kdyz nastane problem a syn by chtel domu, nebyl problem, aby ho privezl domu nebo jsem pro nej zajela. Ted se to zmenilo a ex chce, abych malemu udelala pas, kdyby jeli do ciziny. Nevim, co s tim, nechci mu branit, ale na druhou stranu, vim jake ma syn problemy, i psychicke a mam z toho strach. To, ze se vidi prakticky 6 x do roka na tak kratkou dobu, se mi zda malo. Chapu jeho praci, ale vim, ze v novem domove je doma s vyjimkami prakticky kazdy vikend.

Není tady

 

#2 5. 7. 2015 9:45

bianka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 12. 2009
Příspěvky: 57

Re: Jezdeni otce za synem

Jeste bych chtela dodat, ze ma strach, ze se navzajem odcizi, kdyz se vidi tak malo a to bych nerada.

Není tady

 

#3 5. 7. 2015 10:10

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jezdeni otce za synem

Pokud jsou vase vztahy dobre,jak pises a nechces,aby se otec a syn odcizili, pri jeho zamestnani nych ja na tvem miste to “riskla“=duverovala,ze to spolu zvladnou...
Kdyz chteji do ciziny,predpokladam ze tvuj ex ma predstavu o hezke a prijemne dovolene, tak mu pomoz, a umozni jim to. Proc jim branit?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#4 5. 7. 2015 11:50

bianka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 12. 2009
Příspěvky: 57

Re: Jezdeni otce za synem

Syna jet necham. Jen bych rada, aby dal treba ex vedet, jak se ma a tak. To je problem ale pro jeho pritelkyni, chce, aby si vypnul telefon a nedala mi vedet ani to. Jinak me mrzi cela ta situace, ex vzdycky tvrdil, ze deti pro nej budou na prvnim miste, at se stane cokoli. Ted neprijede ani na maleho narozeniny, protoze jede nekam na festival. Byl tu naposled v pulce cervna a dorazi az v pulce srona s tim, ze si ho odveze. Mrzi to i maleho, pta se, proc tata neprijel na vanoce a ted to bude to same, proc neprijel na moje narozeniny… mozna si to moc beru.

Není tady

 

#5 5. 7. 2015 12:43

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jezdeni otce za synem

Ne, tve pocity a obavy jsou vporadku...
Mam s timhle docela bohate zkusenosti...
Kdyz jsem prekonala obdobi, ze veci maji probihat tak, jak si predstavuju ja, pochopila jsem, ze detem prospeje nejvic to, ze nejake ty kolize a nedorozumeni vysvetlim v klidu, bez osocovani otce...
Myslim, ze muzi neprestavaji sve deti, ktere opustili, zanedbavat, jen jejich nova rodina se jaksi dostava na prvni misto, ve smyslu: ....ja ted pojedu na dovolenou se svoji novou zenou (a jejimi detmi, nebo nasim spolecnym ditetem-podle okolnosti...)
...a sve “predchozi“ dite samozrejme vemu sebou. Ev. ...ted mam ve svem novem vztahu v planu toto, a na sveho predchoziho potomka samozrejme nezapominam a zapojim ho take... V tom tkvi to, ze meni dohodnute terminy navstev podle SVE AKTUALNI SITUACE...
Chapu, ze tobe to treba program a predstavy narusuje, ale pokud oba opravdu chcete to nejlepsi pro sve spolecne dite, casem najdete zpusob, jak si vyjit vstric,aby dite bylo v pohode a vy jste si nedelali naschvaly...
Neni to lehke, to vim taky.
Drzim palec, aby jste to zvladli...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#6 6. 7. 2015 2:07

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Jezdeni otce za synem

Upřímně, je to ještě vůbec zajímající se otec, když místo toho, aby jel na oslavu narozenin svého syna (by i jen na jedno odpoledne), jede raději na festival? usch Jasně, má náročnou práci a nový vztah. A proto, pokud má o syna opravdu zájem, by se mu měl snažit věnovat v rámci svých možností.
Já pisatelku chápu. Má o syna starost a pokud už teď má náznaky, že nebude mít o synovi žádné zprávy, tak jí to může trochu znejistit. A řekla bych, že vztah otce se synem není nijak intenzivní.
Určitě by byl vztah syna a otce jiný, kdyby byl syn pro otce větší prioritou. Protože vidět se 6x do roka fakt není nic moc a synovi se ani moc nedivím, že tam nechce zůstávat přes noc.

Není tady

 

#7 6. 7. 2015 13:25

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jezdeni otce za synem

No,Sandro,lustrovala jsem te.
Myslim,ze vis PRD o zajimajicim a nezajimajicim se otci...
Dle tvych predstav teda VYMENIT TATINKA SE ZAJMEM O DECKO 6xza rok za lepsiho?
Ty vazne deti nemas,ze ne?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8 6. 7. 2015 21:01

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Jezdeni otce za synem

Dorka napsal(a):

No,Sandro,lustrovala jsem te.
Myslim,ze vis PRD o zajimajicim a nezajimajicim se otci...
Dle tvych predstav teda VYMENIT TATINKA SE ZAJMEM O DECKO 6xza rok za lepsiho?
Ty vazne deti nemas,ze ne?

Dorko, lustrovala?? lol lol
Tak to pak jo, tak to už o mně teď víš úplně všechno wink
Kde píšu, že má tatínka vyměnit??? Nikde. Takže si můj příspěvek přečti ještě jednou místo toho lustrování. Pa rock

Není tady

 

#9 6. 7. 2015 21:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jezdeni otce za synem

Dorka napsal(a):

No,Sandro,lustrovala jsem te.
Myslim,ze vis PRD o zajimajicim a nezajimajicim se otci...
Dle tvych predstav teda VYMENIT TATINKA SE ZAJMEM O DECKO 6xza rok za lepsiho?
Ty vazne deti nemas,ze ne?

Mᚠnervy z tepla, alebo sa ti nejako pokazila tá tvoja idylka, alebo čo? Doteraz tu mohol každý napísa, čo chcel - bez toho, aby ho druhí (X-krát zablokovaní, a teda s Y nickami) urážali. roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10 6. 7. 2015 21:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jezdeni otce za synem

A to s tou výmenou tiež nechápem - to je niečo ako "Podža seba súdim Teba"? va


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11 7. 7. 2015 6:13

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jezdeni otce za synem

Ha,ha, niekde som spominala, ze niekto nesmie prispievat, lebo co?
Lustrovala som, ci snad najdem nejaku zmienku ci skusenost s detmi - no a nenasla. Vykladat, ako ma  vztah vyzerat a mat ho ldzity, to je podstatny  rozdiel...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#12 7. 7. 2015 6:17

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Jezdeni otce za synem

Dorka napsal(a):

Ha,ha, niekde som spominala, ze niekto nesmie prispievat, lebo co?
Lustrovala som, ci snad najdem nejaku zmienku ci skusenost s detmi - no a nenasla. Vykladat, ako ma  vztah vyzerat a mat ho ldzity, to je podstatny  rozdiel...

Nezlob se, ale plácáš. Podsouvᚠněkomu něco, co nenapsal,a navíc někoho soudíš na základě toho, co jsi nenašla. To už je úplně mimo. smile


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#13 7. 7. 2015 8:28

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jezdeni otce za synem

carpediem napsal(a):

Dorka napsal(a):

Ha,ha, niekde som spominala, ze niekto nesmie prispievat, lebo co?
Lustrovala som, ci snad najdem nejaku zmienku ci skusenost s detmi - no a nenasla. Vykladat, ako ma  vztah vyzerat a mat ho ldzity, to je podstatny  rozdiel...

Nezlob se, ale plácáš. Podsouvᚠněkomu něco, co nenapsal,a navíc někoho soudíš na základě toho, co jsi nenašla. To už je úplně mimo. smile

Vypadá to i na špatný hřbitov big_smile

Není tady

 

#14 7. 7. 2015 10:38

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jezdeni otce za synem

Vypadá to i na špatný hřbitov big_smile

To jo.
Pac tady uz tatinka vedmy pohrbily a zakopaly, aniz by zakladatelka nejakou takovou touhu co jen naznacila...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#15 7. 7. 2015 10:46

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jezdeni otce za synem

bianca, jestli to dobře chápu, tak to tenkrát mezi tebou a manželem nedopadlo, když jste spolu zůstali po jeho nevěře. To je mi líto. offtopic


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#16 7. 7. 2015 11:22

bianka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 12. 2009
Příspěvky: 57

Re: Jezdeni otce za synem

Ahoj, dekuju vsem za reakce, ex jsem zatim jako otce neodepsala, k tomu ale smeruje sam svym chovanim.
Evi, nedopadlo, zustali jsme spolu jeste asi 4 roky. Byly nejake problemy a on to resil novou partnerkou. Je tu jen nedna zmena, ze pred tim pro nej byly deti na prvnim miste a to se bohuzel zmenilo.

Není tady

 

#17 7. 7. 2015 12:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jezdeni otce za synem

Dorka napsal(a):

Vypadá to i na špatný hřbitov big_smile

To jo.
Pac tady uz tatinka vedmy pohrbily a zakopaly, aniz by zakladatelka nejakou takovou touhu co jen naznacila...

Myslím, že toto je len TVOJ pohžad - a mmch, podža mňa tu nejde o tatínka, ani o ich vzah s maminkou, ale v prvom, hlavnom a možno JEIDNOM rade o diea. O to, čo je najlepšie preň. Funkčný tatínek - ideálne bio - je samozrejme to najlepšie, ale na to by to musel chcie aj on sám... čo bohužiaž nie je vždy ten prípad. Ja som síce za to, aby sa skúšal vytvori vzah s bio tatínkom čo najviac, ako to len ide - ale ak to malému spôsobuje boles a traumu, tak by som zasa na pílu netlačila. Bez ohžadu na to, či existuje nejaký iný tatínek alebo nie. City dieaa sú prvoradé. Koniec koncov, nikde nie je napísané, že časom sa situácia - a ich vzah nezlepší. Tieto veci nie sú fixne dané raz a navždy.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#18 7. 7. 2015 12:30

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jezdeni otce za synem

Decku to sposobi to, co mu mama sprostredkuje.
Ja som otca neriesila, na rozdiel od tych, co ho sudili ci odsudzovali za to, ako casto chodi ci ma chodit za synom...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#19 7. 7. 2015 16:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jezdeni otce za synem

Neviem, ako často má chodi za synom, ale ak syn plače, tak by nebolo zlé niečo proti tomu urobi. Mama iste s dieaom, hlavne malým, dos zmôže, ale nemyslím, že by to bolo také jednoduché, že čo mama sprostredkuje, to diea "zožerie". V takom prípade by neexistovali žiadne výchovné problémy - stačilo by vychova matky. stolt A to podža mňa nie je pravda.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#20 7. 7. 2015 16:26

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jezdeni otce za synem

Ba je. Vacsina z nich si totiz predstavuje, ze ked nebude tak, ako ony chcu, tak nebude nic.
Na to, ze decku je jedno, ci otec matke denne referuje, co spolu robia ci nerobia, vobec nemysli, mysli iba na seba. Nerespektuje, ze otec je svojpravny, dospely a jedna tak, ako uzna za najlepsie...
Alebo myslis, ze ona mu denne oznamuje, co s chlapcom robila - a ze je nutne, aby to on korigoval?
Nehovorim, ze Bianka je taka hysterka, ale vacsina mam, co dostali deti, take su. A z otcov, ktorych dost casto samy vyhnali do narucia inych zien, potom robia bezohladnych necitov, co kaslu na deti...

Upravil(a) Dorka (7. 7. 2015 17:39)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#21 7. 7. 2015 18:20

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Jezdeni otce za synem

Dorka napsal(a):

Ba je. Vacsina z nich si totiz predstavuje, ze ked nebude tak, ako ony chcu, tak nebude nic.
Na to, ze decku je jedno, ci otec matke denne referuje, co spolu robia ci nerobia, vobec nemysli, mysli iba na seba. Nerespektuje, ze otec je svojpravny, dospely a jedna tak, ako uzna za najlepsie...
Alebo myslis, ze ona mu denne oznamuje, co s chlapcom robila - a ze je nutne, aby to on korigoval?
Nehovorim, ze Bianka je taka hysterka, ale vacsina mam, co dostali deti, take su. A z otcov, ktorych dost casto samy vyhnali do narucia inych zien, potom robia bezohladnych necitov, co kaslu na deti...

Ty mᚠasi hodně negativních životních zkušeností, že, Dorko? Tvoje argumentace podle mne ukazuje na nějaký blok.
Přečti si, prosím, ještě jednou a bez zbytečných emocí to, co Bianka napsala, hlavně to, co vede k jejím (dle mého opodstatněným) obavám.
A neboj, bude líp! smile


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#22 7. 7. 2015 18:51

bianka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 12. 2009
Příspěvky: 57

Re: Jezdeni otce za synem

Neberu to tak, ze bud bude podle me nebo nic, ani to, ze mi musi hlasit, co kazdy den delaji. Ale proste to, ze se vidi jednou za dva mesice se mi zda opravdu  malo a ze nextka si preje, aby me vubec neinformoval o tom, jak treba dojeli na misto, se mi zda taky prehnane. Ale to je zas problem te nextky, protoze ta by nejradsi, abychom nekomunikovali vubec a take se o to snazi, jakmile zjisti, ze jsme s byvalym neco resili, dela mu zle. Ja jen doufam, ze ex si to casem v hlave srovna a bude premyslet a jednat jako kdysi, protoze tohle vubec neni clovek, ktereho znam  a se kterym jsem zila 23 let. Moznost maleho videt ma, ale asi o to sam momentalne nestoji i v ramci zachovani klidu v nove rodine.

Není tady

 

#23 7. 7. 2015 19:21

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jezdeni otce za synem

Ano. V ramci zachovani klidu v nove rodine. Vsak to jsem psala od zacatku... Ja jsem pochopila, ze chces taky zachovat klid, myslet na klid vaseho chlapce... Snazila jsem se jen, trochu nadnesene, zminit caste chyby, ktere byvale/rozdelene vztahy a rodiny rozbijeji. Sama jsem tim prosla, vyslechla spoustu pribehu, cetla i ve forech, kde psali zavrzeni otcove, jak to prozivaji...
Pro Carpe: ano. Mam spatne zkusenosti. A nejen sve, ale kamaradek, znamych, pribuznych, kde zena casto moc skarede a opovrzlive mluvi o otci svych deti, a vubec teda nemysli na to, jak decku ublizuje. Slysela jsem z ust radoby milujici maminky treba i tohle: ...no vidis, jakej je tatinek hajzl, zas neprisel za tebou, radsi jel na vylet s tou cuchtou a jejima parchantama... No a za par chvil to jeste zopakovala pred svoji matkou, a milujici babicka dodala: No to je hajzl, uz mu ho nikdy nedavej...
Asi tak.
Ale slysela jsem i telefonovat jednu znamou s byvalym, kdy si dceru vymenuji bez rozhodnuti soudu, a to tak, jak to zrovna potrebuji...
'Mohl bys mit malou od ctvrtka do nedele? Mam nejake pracovni skoleni'...
'Vis co? Ted to nejde, MAM NECO JINEHO (nevysvetluje). Slo by to za tyden? Treba na dva, tri dny, jak by se ti hodilo'...
Nepotrebuji zadne presne stanovene terminy, stridaji si ji, jak maji moznost a chut.
Jen to jsem chtela zduraznit. Nic vic a nic min. Pac zvladnout tohle je opravdicky projev lasky k decku. Spokojeni rodice, i kdyz kazdy jinde, = spokojene milovane dite...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#24 7. 7. 2015 19:22

bianka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 12. 2009
Příspěvky: 57

Re: Jezdeni otce za synem

Tim, co jsem ted napsala, nechci rict, ze by snad za jeho chovani mohla soucasna pritelkyne. Ovlivnit ho sice muze, ale on by mel mit svuj rozum a vedet, co je dulezite a taky si to prosadit.

Není tady

 

#25 7. 7. 2015 19:31

bianka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 12. 2009
Příspěvky: 57

Re: Jezdeni otce za synem

Dorka, ten druhy priklad, co jsi napsala, tak jsem si to nejak predstavovala, i kdyz to u nas neni proveditelne diky jeho praci. Ale uz tam je videt ta ochota a vstricnost obou a tak to ma byt.  V ramci klidu, jsem i souhlasila, aby ex pro maleho naposled prijel i s ni, udelala jsem kafe, normalne jsme se bavili a stejne to nepomohlo. Za par dnu mi jeho pritelkyne dala co proto, ze jsme si s ex vymenili asi 4 zpravy, protoze se me ptal, jak se mam v nove praci. Mam ho nechat zit a uvedomit si, ze on uz je uplne jinde. To ma sice pravdu, ale jsou veci, ktere nas spojuji a hlavne on take chce normalne komunikovat. Dle jeho slov, nam na sobe bude vzdycky zalezet, coz je asi po tolika spolecnych letech normalni. Takze momentalne to je tak, ze kdyz je ona mimo dosah, klidne si nekolikrat tydne napiseme, jak se mame, probereme deti a vsechno je v pohode. Jak je on doma, bavit se se mnou nesmi a ja to tedy restektuju.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů