Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 4. 2015 14:06

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Keď partner odchádza

Mám osobne vežký problém, s ktorým sa ja neviem psychicky vyrovna. Môj partner odo mňa odchádza. Nie som už najmladšia a neviem si zrazu predstavi život osamote. Možno poviete, že som na neho len naviazaná, ale nie je to len o tom. Ja ho ešte stále aj po všetkých tých rokoch mám rada. Možno alebo určite je to správne, ale čo s tou bolesou na duši? Dôvod odchodu? Dlhodobá kríza vo vzahu, ktorá je dôsledkom jeho nevery a mojej neschopnosti sa s tým vyrovna, napriek tomu, že som chcela zosta s nim.  Pokúšali sme sa dlho o urovnanie vzahu a celkom sa to darilo až do doby kedy som nezvládla emócie a vybuchla, všetko vykričala a bolo. Takto sa to ahá už skoro tri roky.  Ten istý kolotoč. Teraz sa rozhodol definitívne pre odchod. Ešte nikdy to neurobil počas celého toho obdobia, ale teraz to vyzerá na definitívne.  Vraj sme ešte mladý a môžeme zača od znova. No neviem vo veku 45 rokov? Poviete si čo by som tak čakala, keď som bola taká že som mu to neustále vyhadzovala na oči. Nie, nebolo to tak. Občas to na mňa prišlo, ale väčšinou sme žili v pohode. Viem, že spä sa nedá zobra nič, viem že je to najrozumnejšie riešenie. Ale čo s tou bolesou?

Není tady

 

#2 21. 4. 2015 14:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Co s bolestí? Chce to čas a přebolí.
Bylo mi 43 let, když jsme se před skoro 10 lety rozváděli. Všechno chce svůj čas. Je to těžké, ale když partner odejde, stejně ti nic jiného nezbude, než to přežít a zvládnout.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#3 21. 4. 2015 14:43

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Mám osobne vežký problém, s ktorým sa ja neviem psychicky vyrovna. Môj partner odo mňa odchádza. Nie som už najmladšia a neviem si zrazu predstavi život osamote. Možno poviete, že som na neho len naviazaná, ale nie je to len o tom. Ja ho ešte stále aj po všetkých tých rokoch mám rada. Možno alebo určite je to správne, ale čo s tou bolesou na duši? Dôvod odchodu? Dlhodobá kríza vo vzahu, ktorá je dôsledkom jeho nevery a mojej neschopnosti sa s tým vyrovna, napriek tomu, že som chcela zosta s nim.  Pokúšali sme sa dlho o urovnanie vzahu a celkom sa to darilo až do doby kedy som nezvládla emócie a vybuchla, všetko vykričala a bolo. Takto sa to ahá už skoro tri roky.  Ten istý kolotoč. Teraz sa rozhodol definitívne pre odchod. Ešte nikdy to neurobil počas celého toho obdobia, ale teraz to vyzerá na definitívne.  Vraj sme ešte mladý a môžeme zača od znova. No neviem vo veku 45 rokov? Poviete si čo by som tak čakala, keď som bola taká že som mu to neustále vyhadzovala na oči. Nie, nebolo to tak. Občas to na mňa prišlo, ale väčšinou sme žili v pohode. Viem, že spä sa nedá zobra nič, viem že je to najrozumnejšie riešenie. Ale čo s tou bolesou?

Rozvedla jsem se ve stejnem veku ... klidne pis SZ  kdybys potrebovala podporit


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#4 21. 4. 2015 15:33

karfice
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 2. 2014
Příspěvky: 276

Re: Keď partner odchádza

Rozešla jsem se také s partnerem po 7,5 letech (tedy byla jsem odkopnuta a vyměněna jako kus za kus) a ejhle po 3 letech samoty mám muže, který přesně odpovídá mým požadavkům.

Není tady

 

#5 22. 4. 2015 10:34

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

Evi to mᚠpravdu. Ja sa snažím na sebe zapracova, aby som to zvládala čo najmenej bolestne. Preštudovala som už spústu literatúry, ale nech robím čo robím moje myšlienky sú stále v minulosti. Stále sa mi vynára to pekné čo som vlastne už stratila a neviem si uvedomi, že to už jednoducho je preč a nikdy sa to nevráti. Nejako stále lipnem na tej minulosti, pritom by som mala ís dopredu. Bijú sa vo mne dva pocity. Jedným si uvedomujem, že je to to najlepšie riešenie vzhžadom k trápeniu, ktoré sme za posledné roky prežili, druhým sa bojím že definitívne prichádzam o človeka, ktorého mám stále rada.

Není tady

 

#6 22. 4. 2015 11:21

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Kdybys partnera již nemilovala, je jasné, že by to bylo lehčí. Prostě už to tak někdy bývá, že se lidé rozejdou přesto, že se ještě mají rádi, nebo že jeden má rád.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7 22. 4. 2015 11:52

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Keď partner odchádza

Mě partner opustil v 46 letech. Milovala jsem ho hrozně moc a ještě teď ho stále miluju. A letos to bude už 10 let. Nenašla jsem si nikoho jiného, protože být sama je pro mě hned druhá nejlepší varianta, když nemůžu být s ním. Neumím si představit zvykat si na cizího člověka, muži v mém věku se mi nelíbí a představa, že bych měla s někým (kromě mého ex) žít, je pro mě víc než hnusná. Stýská se mi po mém muži a bolí mě jeho odchod i po 10 letech a nebude to jiné až do mé smrti. Nejhorší zoufalství jsem zažívala si 2 roky, to jsem každý večer plakala div mi srdce nepuklo. Dodnes na něj myslím každý den několikrát denně, ale už to tak palčivě nebolí. Jinak mám dvě úžasné dospělé děti, které mi dělají jen samou radost, kamarádky, s nimiž jezdím na výlety, dovolenou, chodím na výstavy a na kafe, pokecáme si a mám je ráda. A protože jsem introvert, miluju i svou samotu, to že přijdu večer z práce, unavená a hladová, udělám si něco dobrého k jídlu, sednu si k TV nebo se schoulím s knížkou, nikdo po mě nic nechce, nemusím na nikoho reagovat, všude je klid a ticho. Žiju si velmi spokojený život.

Není tady

 

#8 22. 4. 2015 23:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Mám osobne vežký problém, s ktorým sa ja neviem psychicky vyrovna. Môj partner odo mňa odchádza. Nie som už najmladšia a neviem si zrazu predstavi život osamote. Možno poviete, že som na neho len naviazaná, ale nie je to len o tom. Ja ho ešte stále aj po všetkých tých rokoch mám rada. Možno alebo určite je to správne, ale čo s tou bolesou na duši? Dôvod odchodu? Dlhodobá kríza vo vzahu, ktorá je dôsledkom jeho nevery a mojej neschopnosti sa s tým vyrovna, napriek tomu, že som chcela zosta s nim.  Pokúšali sme sa dlho o urovnanie vzahu a celkom sa to darilo až do doby kedy som nezvládla emócie a vybuchla, všetko vykričala a bolo. Takto sa to ahá už skoro tri roky.  Ten istý kolotoč. Teraz sa rozhodol definitívne pre odchod. Ešte nikdy to neurobil počas celého toho obdobia, ale teraz to vyzerá na definitívne.  Vraj sme ešte mladý a môžeme zača od znova. No neviem vo veku 45 rokov? Poviete si čo by som tak čakala, keď som bola taká že som mu to neustále vyhadzovala na oči. Nie, nebolo to tak. Občas to na mňa prišlo, ale väčšinou sme žili v pohode. Viem, že spä sa nedá zobra nič, viem že je to najrozumnejšie riešenie. Ale čo s tou bolesou?

Takto sa to skončí, odstrihne a časom odbolí, či si niekoho nájdeš alebo nie (ja som si našla v 46-a možno to ešte nie je posledný wink )... Keby ste zostali spolu, zrejme by a to škrelo furt, vyčítala by si mu to, on by tiež nebol šastný - vlastne ani jeden z vás dvoch (keby to v tebe nehnisalo ako vred, nevyhadzovala by si mu to na oči po troch rokoch - ani "občas"). Trápili by ste v sebe, v hĺbke srdca obaja. Pocit viny u jedného a zranený egoušek u druhého - nič moč perspektíva. Takto to chvížu akútne pobolí a potom prebolí. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 24. 4. 2015 10:27

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

Keď je to tak ažké. Snažim sa robi všetko preto aby to čo najmenej bolelo. A hlavne si uvedomujem, že to chce čas, čas, čas. A ja chcem robi to, to, to, aby som odohnala chmúrne myšlienky a čiernu budúcnos, ktorú teraz mám vo svojej mysli. Súvisí to aj s tým že stále niečo nové naštudujem a potom to takto vyzerá. Viem, že to potrebuje pomalé krôčky, no moja hlava sa ženie dopredu len aby to bolo rýchlo za mnou. Chyba takto to nepojde, musím sa zastavi. Poradte prosím niečo.
Selima, tak ty si teda inšpiratívna, bodaj by som bola ako ty. Ale mᚠúplnú pravdu. Len to obdobie bolenia preži. A keď čítam Ivanku, tak sa hrozím ešte viac.

Není tady

 

#10 24. 4. 2015 10:57

navi
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2015
Příspěvky: 195

Re: Keď partner odchádza

Jestli ti můžu poradit, pus se myšlenky, že tvůj nynější partner je jediný člověk na světě, s kterým můžeš být šastná. To je iluze, která tě zavírá do klece, je nesmírně houževnatá a má na své straně tvou bolest.
Myslím, že tě bolí hlavně vězení, do kterého ses dobrovolně zavřela a které jako vězení prostě nevidíš. Vidíš ho jako ráj, a on jím už dávno není.

Není tady

 

#11 24. 4. 2015 21:26

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Keď je to tak ažké. Snažim sa robi všetko preto aby to čo najmenej bolelo. A hlavne si uvedomujem, že to chce čas, čas, čas. A ja chcem robi to, to, to, aby som odohnala chmúrne myšlienky a čiernu budúcnos, ktorú teraz mám vo svojej mysli. Súvisí to aj s tým že stále niečo nové naštudujem a potom to takto vyzerá. Viem, že to potrebuje pomalé krôčky, no moja hlava sa ženie dopredu len aby to bolo rýchlo za mnou. Chyba takto to nepojde, musím sa zastavi. Poradte prosím niečo.
Selima, tak ty si teda inšpiratívna, bodaj by som bola ako ty. Ale mᚠúplnú pravdu. Len to obdobie bolenia preži. A keď čítam Ivanku, tak sa hrozím ešte viac.

Jdeš na to dobře......jsi holka šikovná......teoretický to mᚠv hrsti.......čas, čas, čas.....ale to Ty víš

Není tady

 

#12 24. 4. 2015 23:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Keď je to tak ažké. Snažim sa robi všetko preto aby to čo najmenej bolelo. A hlavne si uvedomujem, že to chce čas, čas, čas. A ja chcem robi to, to, to, aby som odohnala chmúrne myšlienky a čiernu budúcnos, ktorú teraz mám vo svojej mysli. Súvisí to aj s tým že stále niečo nové naštudujem a potom to takto vyzerá. Viem, že to potrebuje pomalé krôčky, no moja hlava sa ženie dopredu len aby to bolo rýchlo za mnou. Chyba takto to nepojde, musím sa zastavi. Poradte prosím niečo.
Selima, tak ty si teda inšpiratívna, bodaj by som bola ako ty. Ale mᚠúplnú pravdu. Len to obdobie bolenia preži. A keď čítam Ivanku, tak sa hrozím ešte viac.

Ivanka sa nejako rozhodla - a je s tým pomerne šastná, vyhovuje jej to. Tebe môže vyhovova niečo úplne iné wink ...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13 24. 4. 2015 23:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Keď partner odchádza

Inak, mne po rozchode pomohla tvrdá fyzická práca (tzv. unavi sa až do spánku) a skúsi niečo nové - nového koníčka, cestu na neznáme miesto, mala som chu dokonca si ešte urobi diažkovo jednu vysokú, ale to ma potom prešlo... cool A úplne ma pohltilo nové zamestnanie. Skrátka niečo, čo ti zamestná hlavu, srdce, emócie - nové dojmy, a tak.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#14 26. 4. 2015 7:39

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Keď partner odchádza

Selima napsal(a):

Inak, mne po rozchode pomohla tvrdá fyzická práca (tzv. unavi sa až do spánku) a skúsi niečo nové - nového koníčka, cestu na neznáme miesto, mala som chu dokonca si ešte urobi diažkovo jednu vysokú, ale to ma potom prešlo... cool A úplne ma pohltilo nové zamestnanie. Skrátka niečo, čo ti zamestná hlavu, srdce, emócie - nové dojmy, a tak.

jo........toto je přesně ono.......já, která jsem se starala jen o rodinu, barák a do práce a tak.......do 57
začala jsem jezdit na kole, našla si nové přátele, začala cestovat...........najednou jsem si uvědomila, že žiju mnohem kvalitněji.........a už bych neměnila
a ráda pracuji na zahradě, kopu, ryju.......tvrdá fyzická práce mně pomáhá

Není tady

 

#15 26. 4. 2015 10:56

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Keď je to tak ažké. Snažim sa robi všetko preto aby to čo najmenej bolelo. A hlavne si uvedomujem, že to chce čas, čas, čas. A ja chcem robi to, to, to, aby som odohnala chmúrne myšlienky a čiernu budúcnos, ktorú teraz mám vo svojej mysli. Súvisí to aj s tým že stále niečo nové naštudujem a potom to takto vyzerá. Viem, že to potrebuje pomalé krôčky, no moja hlava sa ženie dopredu len aby to bolo rýchlo za mnou. Chyba takto to nepojde, musím sa zastavi. Poradte prosím niečo.
Selima, tak ty si teda inšpiratívna, bodaj by som bola ako ty. Ale mᚠúplnú pravdu. Len to obdobie bolenia preži. A keď čítam Ivanku, tak sa hrozím ešte viac.

Mně nejvíc pomáhalo, že jsem si bezprostředně po rozchodu, ještě před rozvodem, našla stejně postiženou kamarádku. Vídaly jsme se téměř každý den a protože ona byla hodně akční, podnikaly jsme spolu různé zajímavé věci - chodily na koncerty, výstavy, do divadel, do kina, na výlety a procházky, na módní přehlídky. Mohly jsem se svěřit jedna druhé, co právě cítíme a nemusely jsme se před sebou stydět za žádné projevy smutku a beznaděje, věděly jsme, že jedna druhou neotravujeme, když o tom mluvíme stále dokola. Ona si po dvou letech našla jiného partnera a už se téměř nevídáme. Ale když se párkrát za rok sejdeme na kafe, tak vím, že není moc šastná. Sice není sama, ale stále vzpomíná na život se svým původním manželem a tohoto partnera má sice ráda, ale nikdy do něj nebyla zamilovaná. Ale kde je napsáno, že člověk musí být ve svém životě šastný? Stačí, aby byl spokojený a vyrovnaný se svou situací a to ona je a já taky.

Není tady

 

#16 26. 4. 2015 11:41

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

Všetko pravda, so všetkým čo tu píšete súhlasím. Včera som dos fyzicky pracovala a nejako sa mi premietal môj život dookola. Pochopila som aký bol za posledné tri roky. Vlastne stále to isté s malými prestávkami dokola. Uvedomila som si aj kde som ja robila chybu celé to obdobie. Áno fyzická práca je dobrá, aj navi má pravdu, aj vera. Teóriu mám za tie roky zvládnutú, ale prax? A Ivanka tebe závidím. Nájs priatežku, ktorej nepôjdeš na nervy je vzácne. Ale ja komu sa mám stále zdôverova so svojou bolesou? Nikoho to dlho nebaví. A majú pravdu. To sú moje problémy a ja ich len obažujem. Preto som aj napísala sem. No ale asi je všetko ešte horšie ako som myslela. To sahovanie nie je len také náhodné. Nový objav na obzore. Toto ma zas bude skúša kožko vydržím.

Není tady

 

#17 27. 4. 2015 18:05

navi
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2015
Příspěvky: 195

Re: Keď partner odchádza

Je velmi dobré vědět, kde člověk udělal chybu. Ale bez toho, abys žila s neustálým pocitem viny. To ne.
Ty i tvůj partner jste žili tak dobře nebo špatně, jak jste v daném období dokázali a dali jste si vzájemně, co jste mohli. Ale člověk se mění , ty i on, tvé okolí - každou vteřinou. Oba jdete dál, jen jiným směrem. To není žádné neštěstí. Přej jemu a sobě jen to nejlepší, z ničeho se neobviňuj a choď a žij s hlavou vztyčenou. Pak ti neunikne žádný sympatický muž na úsměv, pokec nebo něco víc smile .

Není tady

 

#18 27. 4. 2015 18:22

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Dovolím si zkopírovat sem něco z psychologické:

Indiánské zákony spirituality:
1. Člověk, kterého potkáš, je ten pravý
2. To, co se děje, je to jediné, co se mohlo stát.
3. Každý moment, ve kterém něco začíná, je ten správný.
4. Co má svůj konec, má skončit.
Dovol si jít dobrou cestou. Miluj celou svou bytostí.

A zdůrazním bod 2. Možná osloví i Mucku.
Já jsem se při rozpadu našeho manželství, a nejen tehdy vrtala v tom, co jsem měla udělat jinak, co jsem udělala špatně, co by, kdyby... Myšlenka, že to, co se děje, je to jediné, co se mohlo stát, mě velmi oslovila.
Nemá smysl se týrat přemýšlením, co mohlo být (jinak), kdyby...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#19 28. 4. 2015 6:54

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Keď partner odchádza

Hezky napsané..........a svatá pravda. Ráda jsem si to opět uvědomila.
A milosrdný čas vše zahojí.........člověk získá nadhled nad situací............a já si z toho všeho vzala....už se nenechám takto semlít, nebudu vztah brát fatálně, toto byla moje největší chyba............že je to do konce života
S tímto poznatkem se mi žije mnohem lépe, ale je to fuška a člověk musí na sobě stále pracovat, což je taky dobře.

Není tady

 

#20 28. 4. 2015 6:58

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Všetko pravda, so všetkým čo tu píšete súhlasím. Včera som dos fyzicky pracovala a nejako sa mi premietal môj život dookola. Pochopila som aký bol za posledné tri roky. Vlastne stále to isté s malými prestávkami dokola. Uvedomila som si aj kde som ja robila chybu celé to obdobie. Áno fyzická práca je dobrá, aj navi má pravdu, aj vera. Teóriu mám za tie roky zvládnutú, ale prax? A Ivanka tebe závidím. Nájs priatežku, ktorej nepôjdeš na nervy je vzácne. Ale ja komu sa mám stále zdôverova so svojou bolesou? Nikoho to dlho nebaví. A majú pravdu. To sú moje problémy a ja ich len obažujem. Preto som aj napísala sem. No ale asi je všetko ešte horšie ako som myslela. To sahovanie nie je len také náhodné. Nový objav na obzore. Toto ma zas bude skúša kožko vydržím.

K tomu objavu.............to se dalo čekat......nenech se skúša..............já vím, mně se to píše.

Není tady

 

#21 28. 4. 2015 8:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Taky jsem si myslela, že pán má nejspíš nějakou jinou ženu, proto odchází. Mucko, netrap se tím, co dělá on. Zaměř se jenom na sebe, aby to co nejdříve přebolelo.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#22 29. 4. 2015 9:39

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

Indiánské zákony spirituality:
1. Člověk, kterého potkáš, je ten pravý
2. To, co se děje, je to jediné, co se mohlo stát.
3. Každý moment, ve kterém něco začíná, je ten správný.
4. Co má svůj konec, má skončit.
Dovol si jít dobrou cestou. Miluj celou svou bytostí.

Keď z môjho pohžadu sú tie indiánske zákony aspoň v súčasnosti rozporuplné. Na jednej strane sa presviedčam,  že to čo sa deje, je to jediné, čo sa mohlo sta, na druhej strane pochybnosti, čo ak ten jeden človek je naozaj ten pravý? Ale zasa aj čo má svoj koniec, má skonči. Ja si to teraz ešte všetko vysvetžujem pod vplyvom emócií a váham.
Ešte som sa chcela s vami poradi na jednu tému. Niekde čítam, že ak chcem vzah ukonči nemáme sa kontaktova, vyhžadáva a tak. My momentálne ešte žijeme pod jednou strechou, pretože čaká na jeden podnájom. Od toho posledného okamihu čo mi povedal, že odíde (bola to dos prudká komunikácia pod vplyvom rôznych emócií z jeho aj mojej strany) sa vôbec nerozprávame, nijako nekomunikujeme, skrátka sa len tak doma obchádzame. Vy máte aký názor alebo skúsenosti? Netreba páli všetky mosty a komunikova spolu aspoň na priatežskej úrovni alebo aký máte názor? Prosím poraďte.

Není tady

 

#23 29. 4. 2015 10:53

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Keď partner odchádza

Můj exmanžel mi řekl, že se chce rozvést 3. září a odešel až 1.března následujícího roku. Mluvili jsme spolu tak nějak normálně, protože jsme se nerozcházeli ve vzteku nebo za hádek. Jen se odstěhoval z ložnice do obýváku a občas trávil noci se svojí milenkou. Měli jsme do té doby společné peníze, já jsem mu prala a žehlila, on normálně nakupoval, občas vařil, dívali jsme se spolu na TV, byli jsme dokonce společně se synem na leteckém dni, trávili spolu a s rodiči Vánoce, dávali jsme si dárky. Jakmile se však odstěhoval (trvalo mu to tak dlouho, protože nejdřív chtěl, abych se odstěhovala já, což jsem nechtěla a pak než sehnal a koupil byt pro sebe a svoji novou rodinu), veškeré styky úplně skončily. Viděli jsme se jen, když bylo potřeba něco zařídit, jinak se mi vyhýbal jako čert kříži. Děti říkaly, že ho trápí svědomí, já si zas myslela, že proto, že mě nenávidí. A tak to trvá dodnes. Viděli jsme se jen na promoci dětí a na pohřbu jeho tatínka. Jinak on předstírá, že mě nikdy neznal, nikdy se mnou nežil a nic než jeho nová rodina, syn a nevlastní dcera, neexisuje a nikdy neexistovalo. Dokonce si nechal po rozchodu narůst vousy, aby změnil i vzhled. Strašně mě to bolelo, ale te´d už se nad tím jen ušklíbnu.

Není tady

 

#24 29. 4. 2015 10:59

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Mucko, rozpor v tom nevidím. Bod - Člověk, kterého potkáš, je ten pravý, vnímám pro tu danou chvíli. Ne navěky. Tenkrát jsme se potkali, máme spolu děti, měli jsme se rádi, ale teď je třeba jít dál. A člověk, kterého potkám zítra, bude ten pravý pro zítřek. A nejen v partnerském vztahu. Ale každý člověk, kterého tady a teď potkám, je tady a teď ten pravý pro tuto chvíli.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#25 29. 4. 2015 11:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Keď z môjho pohžadu sú tie indiánske zákony aspoň v súčasnosti rozporuplné. Na jednej strane sa presviedčam,  že to čo sa deje, je to jediné, čo sa mohlo sta, na druhej strane pochybnosti, čo ak ten jeden človek je naozaj ten pravý? Ale zasa aj čo má svoj koniec, má skonči. Ja si to teraz ešte všetko vysvetžujem pod vplyvom emócií a váham.
Ešte som sa chcela s vami poradi na jednu tému. Niekde čítam, že ak chcem vzah ukonči nemáme sa kontaktova, vyhžadáva a tak. My momentálne ešte žijeme pod jednou strechou, pretože čaká na jeden podnájom. Od toho posledného okamihu čo mi povedal, že odíde (bola to dos prudká komunikácia pod vplyvom rôznych emócií z jeho aj mojej strany) sa vôbec nerozprávame, nijako nekomunikujeme, skrátka sa len tak doma obchádzame. Vy máte aký názor alebo skúsenosti? Netreba páli všetky mosty a komunikova spolu aspoň na priatežskej úrovni alebo aký máte názor? Prosím poraďte.

To ti přece nikdo neporadí, jak to mᚠmít ty. Každý to má podle sebe. Dělej to tak, jak to cítíš TY TADY a TEĎ. Protože to je jediné PRO TEBE tady a teď správné. Kdybys mohla dělat něco jiného, tak bys to dělala, no ne? Čili je to logické.

Upravil(a) Eva. (29. 4. 2015 11:08)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů